Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 15:51 Žena glumča [424] - Labyrintky – okousaná ocasní ploutev?
Fotka k příspěvku mám dotaz,na fotce,kterou přikládám,je ploutev samičky čichavce.Mohl jí ji okousat samec?konečky ploutve jsou jakoby krvavé.Nemoc mi na to žádná nepasuje.Ryba je jinak v dobré kondici.Samice delší dobu šéfovala v akvárku,tak mě napadlo,jestli jí to náhodou samec nevrací.
Díky za názory ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 18:08 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
tak ale normalne zerie a aj plava len je taka aka je :/ skusim tu karantenu uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 17:20 R Muž romant [27983] – Re: bezoadam
A nemůže to být důsledkem toho léčení krupičky. Po každý léčbě jsou ryby oslabený a jestli ty čichavci jsou dva samci, tak bych si myslel, že se do sebe pustily z důvodu více stresovýho prostředí po těch léčivech, ale třeba se pletu. Jinak souhlas s Yirkou, že asi než tu rybku trápit ještě více v karanténě, by bylo lepší se zamyslet nad ukončením jejího trápení. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 17:05 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
hmm ale neviem preco tak zrazu.. mam ich uz rok a problemy neboli..a v karantene nemam svetlo.. filter mam aj ohrievac ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 16:52 Muž Yirka [9118] – Re: bezoadam
Ta rybka je tak zbídačelá, že bych spíš uvažoval nad tím jak jí to trápení zkrátit. Příčinou takovýchto problémů bývá špatné prostředí v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 16:52 R Muž romant [27983] – Re: bezoadam
Dát ho do karantény mě přijde jako rozumný řešení. To, že tam není filtr bych neviděl jako problém, když se bude denně měnit cca 20% vody, tak bych to viděl jako možný řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 16:41 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
Fotka k příspěvku lenze odrete na 5 miestach tela? a este aj trochu osklbane plutvy a bez hlavnej plutvy? to sa mi nezda :-O
kupil som acriflavin od dajany a mam to aplikovat do hlavnej nadrze alebo do karanteny kde by som mal dat cichvca.. problem je ze karantena ma asi 16 litrov iba.. ohrievac, filter mam ale nemam svetlo.. vadilo by to?
prikladam fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 14:29 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: bezoadam
Žeby se odřel o něco ostřejšího, tyto ryby se často všelijak prohánějí, je to normální a nic s tím neuděláš... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 10:30 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
rybicky.net/k/forum/297388.jpg

takto priblizne to ma ten cichavec ( nieje to moja fotka) a okolo plutvi ma take zacervenane ako keby zahnisane ale neviem to na 100% .
fotku pridam vecer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 10:26 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ahojte.. mam stale problem s cichavcom.. mam dvoch samcov uz asi rok a doteraz to bolo celkom dobre medzi nimi ale v poslednom case ten silnejsi (vetsi) stale napada toho slabsieho.. skusal som zohnat samicku ale marna snaha.. ten mensi cichavec uz ma asi na dvoch miestach na tele tak akoby opadnute supiny a pred tyzdnom som si vsimol ze mu odpadla plutva. teraz sa to trochu zhorsilo a ma to take viac zacervenane.. myslite ze by bol zly napad dat cichavca do karanteni a pridal trochu soli? problem je ze mam len 16L karantenu.. :( :-O pred 2 tyzdnami som prekonal krupicku
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:10 Muž Mejla [21]
Rád bych aby měli kolegové pravdu, každopádně bych ho pozoroval s větší pečlivostí. Některé onemocnění se mohou údajně projevit i vyblednutím nebo ztmavnutím poloviny těla. Zdroj je nějaká stará publikace od Franka nebo Zukala.. Každopádně pokud se chová "normálně", žere, plave, tělo je bez poskvrny tak to bude jen barevná forma. Navíc, jestli si dobře pamatuju, tak se tenhle projev objevoval v posledním stádiu a bylo jasné že ryba není ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:17 H55l
Všem děkuji za pomoc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 08:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: H55l
Je to krasny kus, takove vybarveni prave casto nevidam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 07:44 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: H55l
Souhlas s ostatními, není nemocný. Spíše buď rád, že se tak pěkně zbarvil. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 01:11 Muž Lasky [0] - Asie – Re: H55l
Můj čichavec taky změnil barvu. V mém případě téměř zčernal. Později jsem zjistil, že měl chuť na paní čichavcovou. No byla to jízda :o) Když bylo "po všem", tak zase změnil barvu do normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 23:24 H55l
Fotka k příspěvku Vypadá takto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 23:03 R Muž romant [27983] – Re: H55l
Když se podíváš do atlasu, tak je tam spousta fotek čichavců modrých s takovýmto vybarvením.
rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 22:57 H55l – čichavec modrý - je nemocný?
Mám v akvárii dva čichavce (samici a samce). Samec se mi ale zbarvil do dvou barev - přední část je světle modrá a zadní tmavě modrá až černá. Jinak vypadá úplně normálně a normálně se i chová. Prosím poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 10:33 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ahoj.. tie fotky su neaktualne.. teraz tam mam iba 2x cichavce a neonky a tetry cervenohlavé.. tie druhe ryby podlahli a pár som daroval :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 08:53 Muž Yirka [9118] – Re: bezoadam
U takto starých čichavců musí být pohlaví naprosto jasně určitelné. Vzhledem k tomu, že ty parmičky hodně rychle prorostou a dle fotek ti tam plave i nějaká skalára tak bych vzhledem k tvým jiným problémům nákup dalších velkých ryb řádně zvážil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 08:28 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
Dobry den.
Mam otazku na čichavcov zlatych (gurami). Asi pred 3/4 rokom mi ich dal kamarat a pravdepodobne su to dvaja samci. V minulosti som si vsimol ze casto vylihuju na dne ale stale boli v dobre forme. A v poslednych tyzdnoch som si vsimol ze jeden z cichavcov ma akoby male rany. Domnievam sa ze je to od toho druheho. Dnes idem do akvaristiky kupit nove ryby. (SAE-cka pravdepodobne) Mohol by som kupit 2-3 samicky? a bude dost vadit ked bude samicky iny druh? kedze ja mam čichavca zlatého.. poradte prosím moc mi na nich zalezi :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 20:36 Muž zolda [0] – Re: Designer
Díky , každý názor pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2011 21:59 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: zolda
Dle meho nazoru jde o bakterialni infekci. Ruznych bakterii existuje mnoho, projevuji se ruzne, zpusobuji od ruznych povlaku chomacku a bolaku, pres rozpad plotvi, az po vodnatelnost a take tuberkulozu, pri ktere jsou bolaky podobne (ty ale znam jen z fotek). Pokud to pujde eSHa 2000, bude dobre, byl by to lepsi pripad. Ta ryba jeste stale vypada silne, neni pohubla a nebo deformovana, mozna to pri dost stesti rozchodi. Problem vetsiny leciv proti bakteriim je v tom, ze pusobi spise v pocatecnich stadiich, dale uz jsou neucinna a nebo malo ucinna. Bojoval jsem s necim podobnym, zkousel jsem toho vic, eSHa 2000 nepomohla, ale nakonec jsem mel stesti, V-Penicilin to vyresil. Ale jak pisu, bylo to stesti, na spoustu bakterii nezabere ani to. Ted uz je to jen o stesti, jak odolna potvora to je. Kdyby doslo ke zlepseni, ale neustoupilo to uplne, klidne s eSHa 2000 prodlouzit leceni. Urcite sledovat ostatni ryby a klidne ted den co den jim vymenit tretinu vody, to nemuze uskodit, a jestli je neco ve vode, co tem bakteriim pomaha se na rybach mnozit, aspon se to rozredi. Ono se vetsinou pise o zanedbanych akvariich, ale nase nebylo zanedbane ani nahodou, voda kristalova, takze bych rekl ze muze jit i o zanedbani ve smyslu, ze je neco spatne aniz by si clovek pripustil, ze neco spatne muze byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 21:26 Muž zolda [0] – nemoc čichavce šedého
Fotka k příspěvku Dobrý den,chtěl bych se zeptat zkušených aquaristů,co je to za nemoc,fotky jsem umístil do prezentace.
Po roce se na samci začali dělat světle hnědé flíčky,později tmavé,až ke ztrátě šupin na oněch místech.Sameček se (pohybuje) trhavě namístě,plave jinak normálně.
Přendal jsem ho do malého aquárka cca.10l, teplotu mám 26C,léčím ho tím,že měním každý den 1/2 vody a 3dny podle návodu léčím ESHA 2000.
Zdá se , že snad se vše obrací k lepšímu,ale zda-li vůbec,tak opravdu pomalu.
Děkuji za každý názor jak mu pomoct.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:44 Muž avast [49] – Re: Designer
Díky. Dal jsem ho do akva který je samo o sobě vysoký ca 17 cm a hladina je asi v 14.5 cm. Nechám ho tam a uvidim, ale vypadá to že to nerozchodí. Samice je úplně v pohodě, takže to asi bude tím. Spíš mě napadá, že se buchnul o sklo. Ale dík za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 20:21 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: avast
Zadne lecivo nepomuze tak rychle, aby to cokoli v takovem stavu napravilo, pokud je to nejaka nemoc. Jedine na co neco pomuze hned, jsou otravy, a tam pomuze co nejrychleji cista voda. Pokud uz nebyly naznaky den pred tim, a ostatni ryby (i stejneho druhu) jsou O.K., pak se musel poradne prastit a nebo ho neco muselo zranit. To ale v popisu toho stavu neni, ze by byl nejak dotrhany ci mel nejakou znatelnou ranu. Lekl se a uhodil, neco jako otres mozku, cloveku to taky neudela dobre. Takze kdyz je v akvarku zvlast, snizit hladinu tak na 15cm, at to ma k hladine co nejbliz, a cekat. Bud to rozchodi, nebo ne. Myslim, ze pri takovych nahlych priznacich u jedine ryby to muze byt jedine uraz, naraz na neco neostreho nemusi byt vubec znat. A ze se Cichavec perletovy pri leknuti umi vyplasit silene, az se uderi, to se vi. Nasi to nedelaji, deti je vycvicily si nevsimat ani zemetreseni, ale bezne lekavi jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 19:53 Muž avast [49] – čichavec - nemoc
Dobrý den,

Mám čichavce perleťové a samec od rána těžko plaval a cukal se. Dal jsem ho do zvláštního akvárka a na topítku nastavil 25 stupňů. V tuhle chvíli leží na boku, dýchá strašně těžko a vůbec se nesnaží plavat. Mám ještě zvednout teplotu, nebo co s ním mám dělat? Do akvaristiky se dostau nejdříve zítra a domu přijedu až tak po 2. hodině.

Děkuji za rady.

E: Hledal jsem to na fóru, ale nic jsem nenašel. Když jsem to hledal v nemocích, tak se mi nejvíc podobalo podle popisu Rhabdovirus carpio, ale na 100% si nejsem jistej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 11:36 Dejv – Re: M6
pokud, tak max třetinu (zaroven muzes odkalit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 10:28 M6 – Re: Dejv
Díky za tip - už se na tom pracovalo :), co se zbytkem rybek? Preventivně vyměnit vodu v akvariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 10:19 Dejv – Re: M6
tezko takhle rict .. muze byt vnitrne zranena .. dal bych ji do karantenky a sledoval ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 10:08 M6 – čihavec plave šikmo
Fotka k příspěvku Zdravím,

dnes ráno jsem objevil v rohu akvária za fitrem nacpaného čichavce. Když jsem oddělal fitr, rybka se jako by probrala a odplavala. Přesně v tomto místě jsem našel již jednu uhynulou rybku - že by se tam hromadily, když je jim zle?

Čichavec sice odplaval, ale plaval evidentně blbě, překlápěl se. Stav se po chvíli trochu zlepšil, ale ryba přávážnou většinu času plave (stojí) pod úhlem cca 30° čumákem nahoru a mírně napadá na bok. Sice jakž tak prohání okolní platy jako dřív, ale ten ranní úkryt a to plavání myslím není normální. Problém, nebo planý poplach?

Žádné změny ve vhledu jsem nezpororoval (akorát jeden detail - tmavé tečky na ploutvích viz foto, červená kolečka. Podle mě je to normální, ale víc jsem si nepovšiml). Ale jsem začínající akvarista a možná jsem něco přehlédl.

Omlouvám se za kvalitu fotek, je to mobilem, foťák jsem teď narychlo neměl při ruce. Díky za radu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 06:32 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: OpalineLeFay
My teda máme, ale ve větším akvu, Čichavce modré a zlaté spolu S bettama a bezproblémů. Betta na Čichavce by nijak útočit neměla, ani na zakrslého. Osobně si myslím, že nejsou v něčem spokojený. Proto reaguje jak reaguje, když předtím se tak nedělo. Čichavci, když se třou, i před tím bývají trochu aktivnější v odhánění ostatních ryb. Ale Beťáka bych k nim už nedávala, když je znatelné, že ani Čichavci a ani sameček Betty nejsou spokojení v tomto společném akvu.
Určitě ho dát jinam a sledovat, jak už zde píší, známky jeho chování, má-li na sobě něco nezvyklé a pod. Po určení správné diagnózy, léčit! Pro začátek je možné mu dát ALOE GEL od Dajany, než zjistíte, je-li nemocný.

www.dajanapet.cz/…
celebrity-modelky.osoba.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 22:35 Žena Linduš [166] – Re: OpalineLeFay
řekla bych, že je to příliš malé akvárko s nevhodnou kombinací ryb hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 22:14 OpalineLeFay – Agresivní čichavci
Ahoj,
už asi 2 týdny řeším problém mezi čichavci zakrslými a bojovnicí. Až donedávna je občas bojovnice prohnala, ale před 2 týdny jsem si všimla, že je bojovnice slabá, schovává se na dně, plave trhaně - a má okousané konce ploutví. Léčila jsem ji a pak šel do "vězení" sameček čichavce, včera po jeho vypuštění bylo všechno v pohodě, ale dneska jsem si všimla, že se na bojovnici nevrhá jen on, ale i jeho dvě čichavčice - útočí na bojovnici zezadu a ohryzávají ji ploutve. Teď ji mám zase zvlášť. Čím to může být, že zničehonic začaly být ty ryby agresivní? Za všechny rady díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 17:23 Muž Jens [0] – Re: Bob66
Ryb je v AQ akorat, udaje v prezentaci nejsou aktualni. Cichavec je jeden. A pokud patram v pameti tak bude mit tak dva roky, protoze zlate jsem si poridil sam. Posledni dva se spolu bili, to je pravda - proto jsem ty fleky pripisoval valecnym zranenim, ale nelepsi se to. Oboje je mozne. Zkusim ho nechat chvilku mimo a zastavit se pro nejaka podpurna leciva nebo tak. Hlavne bych nerad aby se to dostalo na ostatni ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 17:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jens
Zkoušel jsem něco najít podle čeho určit diagnózu ale nepovedlo se :-O Nejpravděpodobnější je úhyn věkem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 17:18 Muž Yirka [9118] – Re: Jens
Ono se stářím, tak jako u lidí, také přichází snížení imunity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 17:15 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Jens
Pokud je voda OK, tak uvažuji následovně:
Čichavci mají labyrint, mohli se nachladit, tím se liší od ostatních ryb v akváriu. Neznáš jejich stáří, mohli sejít věkem. Krmení je jednostranné´(nepřikrmuješ zeleninou, oni to vyžadují), tohle jim mohlo zkrátit život, popř. oslabit imunitu (=ńemoc).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 17:08 R Muž romant [27983] – Re: Jens
No, řekl bych, že těch čichavců bylo v tom akva až přespříliš(vycházím z údajů z prezentace). Jako jednu z možných příčin bych viděl, že si prostě šli po krku, ale je to jen můj názor, nějakou nemoc jistě taky nelze vyloučit, ale s tím neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 17:06 Muž Jens [0] – Re: Yirka
Ostatni ryby (ancistrus a neonky jsou OK). Rostliny vegetuji dobre (hlavne anubias), echinodoram hnijou velke listy, ale rostou velmi dobre. O Stari nemam potuchy, protoze jsem ty ryby zdedil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 17:02 Muž Yirka [9118] – Re: Tudy
Jak jsou staří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 16:47 Muž Tudy [330] - Krevetky
A jak se daří ostatním rybám ? Jsou OK? Rostlinám ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 16:44 Muž Jens [0] – Re: Tudy
Ne, nebyly. Jen jsem změnil značku krmiva. Ale nemyslím, že by to mohlo něco znamenat. Používal jsem Lon Mix, teď mám Tropiku Basic. KD byla snížena kvůli růstu řas (moc to ale nepomohlo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 16:41 Muž Tudy [330] - Krevetky
Byly provedeny v uplynulém půlroce nějaké změny v krmení, údržbě, technice apod. ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 16:19 Muž Jens [0] – Prosím pomoc s diagnostikou
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám AQ založené již několik let, ale v poslední době začínám mít problémy. Postupně (asi během půl roku) mi uhynulo všichni čichavci; bez viditelných příznaků. Ten poslední chudák je ode dneška v karanténě a má na sobě několik ložisek jako by odpadlé kůže (viz foto). Z pravé ploutvičky zbyl jen pahýlek a rybka se drží u hladiny. Co jsem si všiml tak jinak se chová normálně (žere, plave sice pomaleji a je línější, ale pohybuje se sama).
Vodu měním každou sobotu (asi 20 l), dle zakoupených testů vody je voda v normě. Dusitany jsou v podprahovém množství, dusičnany se pohybují od asi kolem 25, pH je něco málo přes 7,2 - 7,4. Pro ilustraci přikládám fotografii.
Zdá se mi, že podobný problém zde popsala uživatelka EvaG (link rybicky.net/k/forum/122433.jpg); podle fotky je to začátek nemoci. Něco podobného jsem našel ve starších příspěvcích od uživatelky Imii (link rybicky.net/k/forum/149046.jpg).

Děkuji předem za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re:
Jak píše Romy dej tam Acriflavin nebo eSHu 2000 pokud máš a pozoruj ho X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re:
Zatím,když nevíš co to je,dej Akriflavin,aby rána druhotně nezaplísnila.Může to být jen zranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:32 Anonym – pomoc! nemocný čichavec!
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mám v akvárku jednoho čichavce spolu se závojnatkou, jsou spolu už dlouho,ale teď se čichavci na boku jakoby sedřely šupinky a má tam ránu. Nevíte co s tím???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 12:38 Muž Wrata [21] – Re: Icicle
jo, ted se mi stalo uplne to same.. Dv 1,5 rocni samci..zaclao se jim blbe plavat, neudrzeli se na dnem nestale padali na sterk..chut k jidlu meli porad..ale na konci uz se nemohli zvednout. Pak konec.
Podezrival jsem je,jestli se nejak nepoprali,ale ze by se takhle oddelali navzajem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 23:37 Icicle
Dobrý den
Podle předchozích reakcí vidím, že nejsem jediná,komu bez nějaké známé příčiny umírají čichavci. Měla jsem tři čichavce líbající.Zdáli se úplně v pohodě.Pak jeden přestal jíst, držel se u dna, kýval se ze strany na stranu a umřel. Hned čtyři dny na to další.Oba dva jakoby hrozně rychle zhubli, hlavička jim jakoby zešpičatěla.Ten třetí je zatím v pořádku a všechny ostatní ryby taky.Čím to může být? Parametry vody jsou v pořádku a akvárium má něco přes 200 litrů.Fotku žádnou nbohužel nemám, ale na rybkách vpodstatě nic nebylo.Jen prostě takové pohublé.Stářím by mi přeci neumřeli dva ne?Nevím si rady a nechci přijít o toho posledního či jiné rybky.Neví někdo, čím to může být.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20359x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=951