Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 16:34 k8d – čichavec u dna
Zdravím všechny, potřeboval bych poradit ohledně čichavce zlatého. Včera večer začal polehávat u dna, občas kousek poodplaval ale jinak nic. Přelovil sem ho do karanténí nádrže a dnes umřel. nádrž mám založenou cca. 3 měsíce, tejdně výměna 1/3 vody + odkalení, úprava vody Tetra Aqua Safe, parametry vody v pořádku. Krmivo SAK. Zbytek osazenstva v pořádku, beze změny. Jediná změna- cca. před 14 dni sem vypnul topítko. Pokles teploty pozoruji o 2°C
Nevíte někdo co s ním bylo???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 14:45 JanulaB – Re: Imii
Zdravím,mě takto uhynula samička čichavce pyskatého a to ji nehonil,ten den kdy umřela tak zrychleně dýchala,ale jen ona.Tak jsem mu dokoupila samičku a teď se tak začal chovat onen sameček nemá o nic zájem jen se přemísťuje občas z jedné strany akva na druhý,ale dýchání má naprosto v pořádku.Dívala jsem se jestli není nemocný ale žádné známky choroby nejeví jen je prostě smutný.Mám ještě čichavce modré a ti jsou naprosto v pohodě,tak uvidím.
Ještě jsem zapoměla dodat že mám akva 200l,a čichavci pyskatí jsou původnímy obyvateli bývalé 60tky.Mám je tak rok a půl a 200vka je v provozu půl roku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 10:00 Muž discus [127]
Ano sú to samci aj ja potvrdzujem. Pekne to na nich vedieť. Majú chrbtovú plutvu špicatú. Je to tento druh rybicky.net/atlasryb/cichavec_mramorovany Tu sa môžeš o nich viac dočítať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 09:23 Muž Yirka [9118] – Re: adur11
Pokud nebudeš dělat řádnější údržbu - výměna vody, odkalení, nemá cenu aby ses akvaristikou zabýval a trápil rybky.
Rozmysli si co dál, pokud chceš u akvaristiky zůstat, přečti alespoň toto.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 07:08 Muž Venca [25] – Re: Ioe
To jsou kluci jako buci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 22:30 Žena Imii [45] – Re: jajaapaja
Ano, ale můj dotaz byl pro adur11 jestli to ví proč solí =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 22:18 Muž jajaapaja [174] – Re: Imii
Pridat do akva sul na zvyseni tvrdosti vody a nebo jako desinfekci nebo obranu proti nekterym druhum parazitu, ale pridat mineraly nezbytne nutne pro zivy organismus - cili pro ryby. Dlouhodoba absence jak vitaminu, tak mineralu by mohla mit neblahe nasledky na zdravi ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 22:04 Žena Imii [45] – Re: Ioe
Vypadá to na 2 chlapáky, oba mají výrazné zbarvení těla a špičatou horní ploutev, samičky bývají drobnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:56 Žena Alena.sv [89] – Re: Ioe
Z fotky je to špatně vidět,ale vypadá to na dva kluky.Jestli teda dobře vidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:53 Ioe – Vertikální ryba
Fotka k příspěvku Ahoj,
od května 2008 mám akvárko s rybkami a dvěma čichavci šedými (teď mají asi 12 cm). Chovají se velmi agresivně, jeden je dominantnější (D) a usurpuje toho druhého submisivnějšího(S) a ostatní rybky strašným způsobem. Když jsem D zkusila odlovit, začal ten S usurpovat ostatní rybky stejně jako předtím D. Prodali nám je jako samečka a samičku. Mám trochu pochyby o tom, že samička (S) není samička. Oba jsou skoro stejně velcí a úplně stejně stavění, jen mají trošičku jiné hřbetní ploutve. Ale že by domnělá samička měla ploutev zrovna kulatou, to se říct nedá. Prosím poraďte! Přikládám fotku.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:36 Žena Imii [45] – Re: adur11
A smím se zeptat proč solíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:32 adur11 – Re: navik
Děkuji Všem za odpovědi. Údržbu moc neprovádím, občas vodu posolím a čistím filtr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:15 Muž navik [908] - Sumci – Re: adur11
...A k tomu dotazu v zadání dotazu, k takovému obsahu kyslíku ve vodě, aby došlo k poškození rybek za normálních okolností nemůže dojít (pokud nevzduchujete čistým kyslíkem ;-)), takže tam bych problém nehledal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 13:07 Muž navik [908] - Sumci – Re: adur11
Kdy jste zakládal akvárko a jak jste na tom s údržbou?
Uvedené příznaky se vyskytují při otravě dusitany - krevní výrony se mohou popř. vyskytovat i u očních jamek.

To Ninco - labyrintky k dýchání používají rovněž žábra, a labyrint využívají jako přídatné dýchání (nikoli výlučné)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 13:02 Markéta – Re: adur11
A nedošlo v akvárku k velké změně teploty vody? Mně se tohle stalo u pancéřníčků, při výměně vody klesla teplota o tři stupně a pancéřníčkům zarudla žábra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 21:16 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Takze cichavci nelapaji po vzduchu, ale nadechuji se tak. Jsou to ryby labirintni a tudiz k dychani vyuzivaji vzdusny kyslik. Jestli si nasel plisen, tak zkus prohledat forum a neco o ni najit, ja ji ted lecim snad uspesne osolenou vodou a acriflavinem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 21:06 adur11 – Čichavci-zčervenalé žábry, překysličení ?
Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda nevíte za čím by mohlo být to, že mým čichavcům perleťovým zčervenaly žábry což je vidět pod skřelemi a také mají jaksi zakrvené spojení mezi prsní ploutví a tělem ( v tom kloubu) jo a také často než obvykle lapají po vzduchu.. dnes jsem musel jednoho odlovit, jelikož měl plíseň na hlavě, nad očima.. Nevíte čím by to vše mohlo být ?? kdyžtak se pokusím podat stručnější informace. Budu Vám vděčný za veškeré informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 22:42 Tomáš
Děkuji za rady a to s tema !!!pozor na pavi oka tj tam proč?paví oka mi ješte žijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:40 Muž Yirka [9118] – Re: ravenlord
Snad jen doplním další vnější příznaky nemoci, ryby se pohybují většinou u hladiny a mají odstáté šupinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:32 Muž Spycee [9] - Rostliny – to znam
VODNATELNOST kdyz to napadne rybu je na 99% jiste ze umre leceni te tezke sera vytvorila "pry" ucine lecivo ale to jen zabira na pouhých 15% kdyz se nemoc projevi musite rybu vyhodit leceni vypada takto : 2x kyble v jednom 1/2 vody a v druhem plno. musite mit filtr ktey leze natahnout z 1 kyble do druheho pomoci trubek (odsavacich prisavacich) kazdou hodinu se ma davat urcite mnostvi modre skalice (dle vyvoji nemoci) a jeste prilivat/odlivat vodu. nakazena ryba musi mit tmu... to je snad vse o te nomoci jeste vim ze je to nejhorsi nemoc akvaristu takze, jak uvidite priznaky, ze ryba je kazdy den tlustejsi tak ji vyhodit !!!! pozor !!!! u pavich ocek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:15 Tomáš
Ahoj všem...chtěl bych se taky zeptat měl jsem v akvárku panceřníčky ty mi všichni postupně pochcípali,nejdřív jim vystoupli oči s hlavy ven a pak se mírně nafoukli a všichni mi pochcípali.Ted se mi začali nafukovat čichavci a taky postupně pochcípali prvnímu z nich také vystoupli oči nevěděl by ste někdo čím to je?Jo a ted se mi jestě nějakym zahadným způsobem vyskytli v akvárku miniaturní šnečci cca1-2mm nevíte někdo jak by se tam mohli dostat když jsem tam nepřidal žádnou rybku ani kytku a najednou z ničeho nic tam malinký bílí šnečci...předem děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 21:10 Entizol – Re: Karolina N.
Jo, na jednom chatu mi ještě byl doporučen Entizol, co vy na to? mohlo by pomoct? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 12:58 Karolina N. – Re: V
Coz to my uz ted vime taky... ale jak rikam, kdyz jsi zacatecnik, a jdes do zverace, tak nejak ocekavas, ze tam jsou odbornici a ze ti poradi dobre...

Samozrejme chyba je i na nasi strane.

Kazdopadne dekuji za prispevky, cichavec se stale drzi, ale postava v rohu a moc neplave. Menili jsme mu dnes vodu a pak zase pridali Mycopur, ale obavam se, ze uz to nebude nic platne, protoze rany se mu zvetsuji. Ale je to bojovnik! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 14:47 V – Re: Karolína N.
K Pavím očkám za určitých podmínek bez problémů, ale pro začátečníka to skutečně není to pravé dubové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 14:41 Karolína N. – Re: lemon
Fotka k příspěvku Bohužel, problém je v tom, že v akvaristice (mno, spíš ve zveráči) Ti řeknou, že rybka se v pohodě k pavím očkům hodí, je nenáročná, pohoda. Pro ně je to zboží, pro nás zvířátko. Jsme z toho dost na větvi, protože aspoň toho samečka bychom chtěli zachránit...

Jinak všem ostatním děkuji za příspěvky. Podle internetu jako začátečníci jsme to tipli na tuberkulózu, jinak nevíme. Našli jsme kvalitní akvaristiku a prodavač si myslí, že vodnatelnost to není. Také ale řekl, že tato rybka není vhodná k pavím očkám ani pro začátečníky. Rozhodně už si ji znovu nepořídíme, ale doufáme, že sameček přežije (holt bude sám v odděleném akváriu).

Pokusím se přiložit novější fotku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 13:28 lemon
Tak s touhle nemocí jsem se ještě nesetkal, naštěstí. Mám doma asi 5 měsíců párek čichavců zakrslých "red" a zdá se, že jsou v pohodě. Sameček si už několikrát postavil pěnové hnízdo a honí samičku, ale ta se k ničemu nemá. Ale mě to nevadí, nemám v úmyslu pokoušet se rozmnožit zakrslíky, asi by to bylo i dost náročné u tohoto druhu.

Jinak si myslím, že čichavec zakrslý není zrovna nejlepší volba pro začátečníky.
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly

:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 13:04 Muž bunda [28]
Také jsem měl kdysi stéjné problémy a potom přišla asi vodnatelnost. Také měli tak zježenou hřbetní ploutev. Jsou pěkné ale už si je také nepořídím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 07:28 Sandpiper – Re: Karolína N.
Ahoj
Tyhle ryby (Colisa lalia) jsou nanestesti hodne choulostivé a velmi casto dostavaji takovy vredy -napred to vypada jako vypadla supina, ale potom to bud splesnivi nebo se to rozsiri, az ta ryba prestane zrat a za par dnu chcipne. Jediné co muzes zkusit je na tu ranu dat trochu Betadin ale vetsinou, i kdyz to momentarne vylepsis, tak se to zase za cas vrati. :-( Ja uz jsem tak ztratila 6 colisas lalias..vsechny mely ty stejné priznaky, tak ted uz je nikdy nekoupim. no No preju ti stesti s tim lecenim, ale nejsem si jista jestli to k necemu bude. love ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 20:20 Karolína N. – Nemoc + úhyn čichavce zakrslého kobaltového
Dobrý den, prosím vás o radu s čichavcem zakrslým kobaltovým. Koupili jsme si dva, samičku a samečka, do akvária cca 50l, kde jsou ještě paví očka. Bohužel, samičce se zakrátko objevil v dolní části "zub" v ploutvi a krev, jako když se o něco odře. Jelikož jsme začátečníci, tak jsme tomu začali věnovat bližší pozornost až pozdě, kdy už se jí kolem toho vytvořila bílá koule, plíseň. Dali jsme jí do menšího akvárka a koupili Mycopur. Bohužel to nepomohlo a ačkoliv se rybička zdála jeden den večer čilá, druhý den "stála" na dně mrtvá, s neobvykle nafouklým bříškem. Sameček byl v pořádku až do nedávné doby, cca před 3 týdny se u něj objevila stejná "rýha" či oděrka a tak jsme ho rovnou preventivně dali do akvárka s Mycopurem. Byl tam něco přes týden, vypadalo to, že se to vyléčilo. Dali jsme ho tedy zpět k pavím očkám a objevilo se to znovu (viz. fotky). Plíseň zatím vidět není, nafouklé bříško taky ne. Rada některých prodavačů ve zverimexech zní Baktopur nebo Mycopur, když nepomáhá, tak máme smůlu, prej si máme koupit novou. Jenže my máme rybku moc rádi a nechceme přijít i o samečka. Díky za odpověď!

Stálá teplota akvária 25 stupňů, pH test v normě.

Adresa na fotky samečka čichavce:
gallery.dumi.org/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 20:40 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Ninco napsal: Cichavci sou na dusikate latky citlivi a neni jim nejlepe v cerstve zalozenych akvariich.

U mě se čerstě po znovuzaložení vytřeli zlatí čichavci a perleťový si imponovali ...

Vee napsal: Tak je po něm. sad Dneska jsem přišla domů a ležel chudáček pod kořenem na boku, oči vyvalený a celý světlý (tmavé flíčky, co měl na těle, nebyly vůbec vidět). Chjo.. tak snad ostatní rybky budou v pohodě. :-O

Koupila jsem samičku zlatýmu čichavci a dopadla takto (samec ji honil až si z toho chuděra hodila mašli). Většina ryb asi po smrti vybledne ...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 20:16 Vee – Re: Ninco
Tak je po něm. sad Dneska jsem přišla domů a ležel chudáček pod kořenem na boku, oči vyvalený a celý světlý (tmavé flíčky, co měl na těle, nebyly vůbec vidět). Chjo.. tak snad ostatní rybky budou v pohodě. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 22:23 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Cichavci sou na dusikate latky citlivi a neni jim nejlepe v cerstve zalozenych akvariich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:57 Muž Yirka [9118] – Re: Vee
Škoda,že ti zkušená akvaristka raději neporadila kopit si raději test na NO2, to by byla ta chemie,kterou momentálně potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:38 Vee – Re: Imii
Ale oni se nijak nervou... a teď už se tak dvě hodiny ani neprohonili... chudák čichavec je teď poslední hoďku úplně apatický...leží v rohu u dna a má smutný očka. Podle mě mu něco je.. a není to tím, že by se bál druhého čichavce. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:33 Žena Imii [45]
Vee napsal: Jsou ještě mladý, mají asi 3,5 cm. Oni se ale zase tak moc nehoní, to i ty zlatý se občas poškádlí... Většinou kolem sebe plavou v klidu, to jen občas ten jeden prožene druhýho.. Takže si myslíte, že nemoc to žádná nebude? Pokud jsou tak malý tak to neznamená, že "nemají pohlaví". Prostě sameček bude samičku nahánět pořád ... s tím asi nic neuděláš ... a pokud nemáš akva tak 150l (podle zl. a mod. čich.) tak se ti budou rvát ... proto jsem svoje modré čichavce dala zvlášť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:16 Muž ROSAN [2] – Re: Vee
Ako môže akvarista z 27-ročnou praxou niečo také vypustiť z úst? coze To sa aj zle číta.Stavým sa že to bola majitelka obchodu, kde si si kupovala veci do aqua. ano
Nelej to tam. Maximálne ten aquatan pri výmene vody(keď máte velmi zlú vodu).
Nechaj, nech sa to zabehne samo a až potom treba trošku usmerňovať kolobeh v aqua. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:00 Vee – Re: ROSAN
To hnojení mi poradila dát tam hned při napuštění akvárka.. a sera aquatan jsem dala taky při napuštění akvárka a pak po týdnu jsem trošku nalila zas. "Zkušená akvaristka" říkala, že se tomu věnuje 27 let a manžel dokonce ještě víc, jezdí na různý akvaristický semináře apod. ..no nevěř jí pak. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:53 Muž ROSAN [2] – Re: Vee
...no a teraz musíš už len sledovať.Pokial nezačne byť ryba aktívna behom zajtrajška, musí von!
A ešte jednavec:
Tá "skúsená akvaristka" ti poradila to hnojenie ihneď od založenia aqua, alebo len časom, keď ti neporastú rastlinky?
Ten sera aquatan použivaš len pri výmene vody alebo to leješ pernamentne?
Nech ti dobre plávu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:46 Muž ROSAN [2] – Re: Vee
...no a teraz musíš už len sledovať.Pokial nezačne byť ryba aktívna behom zajtrajška, musí von!Nech ti dobre plávu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:30 Vee – Re: ROSAN
Velikost aqua 96 litrů a filtr Pacific P-F302 ...koupili jsme to v setu. Filtr máme puštěný na nejmíň a přidáváme jednou týdně chemii sera aquatan na úpravu vody a sera morena - rašelinový extrakt (tak nám poradila zkušená akvaristka). Trpělivá jsem pravda moc nebyla, přiznávám...ale to jsme my natěšení začátečníci, no :-) ale úplně naráz jsem to nešupla... nejdřív tam byli dva zlatí Čichavci...po třech dnech jsem přidala krunýřovce a 6 parmiček.. po dvou dnech jsem dokoupila 4 parmičky a nakonec ty dva modrý... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:17 Muž ROSAN [2] – Re: Vee
Ešte by tu bola jedna možnosť :-O
dobré by bolo zmerať parametre vody, či tam nie sú niejaké vysoké hodnoty NO2,NO3,atď...Mne sa zdá, že si nebola dosť trpezlivá a šupla si tie rybky naraz do aqua. hmm Čo velkosť aqua a filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:00 Vee – Re: ROSAN
Jsou ještě mladý, mají asi 3,5 cm. Oni se ale zase tak moc nehoní, to i ty zlatý se občas poškádlí... Většinou kolem sebe plavou v klidu, to jen občas ten jeden prožene druhýho.. Takže si myslíte, že nemoc to žádná nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:54 Muž ROSAN [2] – Re: Vee
Musím súhlasiť s Imiim a aké sú mladé alebo dospelé(u mladých je pohlavie ťažko rozoznatelné! Len oko odborníka to dokáže rozlíšiť). Ak sa budú útoky pakovať, musíš rybku vybrať z aqua, lebo tá druhá ju uštve k smrti! ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:37 Muž Landvir [57]
Ahoj Vee já sice nemám zkušenost s čichavcem modrým, ale mám čichavce zakrslé a taky uz se mi to stalo mel jsem 2 samice a jednoho samce. Jedna samicka byla par dní v pohodě a pak uz jen zůstávala u dna. Asi po 3 týdnech ale umřela. Myslím si že asi tím že sameček si všímal pouze té druhé a tady tu dočista utěsňovali až lekla. Nevím je to můj názor ale doufám že ta tvá to nějak rozchodí a bude v poho. Držím palce. :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:29 Vee – Re: Imii
No já nevim, spíš si myslim, že to jsou dvě samičky.. Samec má mít horní ploutev špičatou a obě se mi zdá, že je mají dokulata, stejně jako ty dvě zlatý samičky. Přijde mi podivný, že je jen u dna, nehybně, vypadá tak smutně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:21 Žena Imii [45]
Nejspíš to bude samička co se schovává před samečkem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 18:46 Vee – Čichavec u dna
Ahojte, potřebovala bych poradit...Mám akvárko založené od 2. ledna, nejdřív jsem pěkně zasadila rostlinky, napustila vodu a po týdnu postupně začala kupovat rybky. Mám tam teď dva zlatý Čichavce (samičky), 10 Parmiček Pětipruhých, 2 malý Ancistruse a 2 modrý Čichavce (var. Cosby), řekla bych, že taky samičky, ale nejsem si jistá. Celou dobu všechno v pohodě, rybky se mají čile k světu, ale ouha...od včera se mi jeden Čichavec zdržuje nehybně u dna, dneska většinou v rohu pod topítkem. Občas se jde nadechnout nad hladinu a pak zase dolů. Ten druhý modrý Čichavec ho chvíli pohoní a pak je zase nehybně u dna. Nevíte, čím to, co to?
Buď je nějaký nemocný (ale žádné příznaky nemoci jako bílé skvrny, vypouklé bříško nepozoruju) nebo mě ještě napadá, jestli ho třeba ten druhý Čichavec nějak neohrožuje, že by se ho třeba bál a schovával? Co myslíte? Ale pár dní byli úplně v pohodě, většinou plavali spolu... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 19:32 EvaG – Re: Yirka
nakapala jsem mu tam meth. modř a uvidím..ještě ho nechám pár dní v karanténě jestli se mu to zacelý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 18:54 Muž Yirka [9118] – Re: EvaG
Vypadá to opravdu jako odřené. Ošetřil bych protiplísňovým přípravkem a čekal na vývoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 11:53 EvaG – Re: EvaG
Fotka k příspěvku čichavec foto 3...
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20358x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998?od=1201