Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přerybnění

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přerybnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:48 Muž Skrblík [9] Re: NHKG
akvarium sice vypuštěna bylo, ale filtr zůstal neustále v běhu a "krmil jsem ho". takže filtr jede na 100 procent. NH3 NH4 na nule.uhlicitanova tvrdost už je v poradku, z akvária jsem odstranil poslední kus písku s epoxy a ovlivňování je pryč. Vodu dopustim s dKh 4° a po deseti dnech má dKh 5°, takže pohoda. Též si myslím, zda pro ty skalary nebude lepší ubrat ryb. přemýšlím, že bych všechny zítra krvavé vylovil. Ty jsou takové nejaktivnejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:45 Muž NHKG [3744] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: vaclav
OT: Spíše ty čti co píšu. Psal jsem, že vypadá špičkově, ale to bylo před fotkou té skaláry a myslel jsem si, že akvárium běží od 2/2018.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:43 R Muž vaclav [10869] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Trochu si dávej pozor na to co píšeš, když to čtu tak nevím co si mám myslet. Jednou nemá přerybněno a klidně by jsi přidal ryby, špičková kvalita vody a skaláry z bakterkou ze špatné kvality vody nebo ze stresu z přerybnění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:19 Muž NHKG [3744] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Skrblík
pH jde snižovat i jinak, ale 7,5 není nic, co by bylo nutné s tvou osádkou řešit. Spíše by to chtělo vyřešit to zvedání tvrdosti. Pokud dáš bokem trochu dopouštěné vody, necháš v ní puštěné pár dní vzduchování, udrží tu tvrdost (a na jakém pH se ustálí)?
Teď se dívám, že to akvárium bylo letos vypuštěné. Jak dlouho běží filtrace, kdy jsi dal do akvária dno? Ta voda může mít nižší kvalitu, protože ještě není vše plně zaběhlé. Ale může to být i ze stresu, skaláry mají rády svůj klid a tobě tam kolem nich plave spousta ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:10 Muž Skrblík [9] Re: NHKG
co2 používám skrz neustále vrácení ph na hodnotu 7.5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2019 14:56 Muž NHKG [3744] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Skrblík
Za mě klidně můžeš ryby přidat, přerybněné to nemáš. Protože já přerybnění neberu podle počtu ryb, ale podle kvality vody a prostorových nároků ryb. Voda podle popisu vypadá špičkově (obrovský filtr a vůbec hodně promakoná technika, NO3 se drží nízko) a tetry mají minimální požadavky na prostor. Nebo řešíš nějaký problém?
Co ale na tvém akváriu nechápu, je to CO2 v kombinaci s minimem rostlin. CO2 zrovna moc neprospívá rybám, tak ho pochopím jedině u rostlinných akvárií, kde se ryby berou jen jako bonus a nevadí, pokud všechny ryby občas chcípnou.
EDIT: Vypadá to na bakteriální rozpad ploutví. Skaláry jsou na to docela háklivé. Často se objevuje při špatné kvalitě vody. hmm
rybicky.net/forum/413
novy.akvaportal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 14:48 Muž Skrblík [9] Re: vaclav
Fotka k příspěvku problém je v tom, že se skalarum trepi prevazne hrbetni ploutve viz foto. Zkoušel jsem i prelecit eshopu 2000 a nepomohlo. Tak mě napadlo, zda to nemůže být tim prerybnenim.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 14:40 R Muž vaclav [10869] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
Máš zhruba 3 litry na rybu a i když jsou to malé tetry je jich poměrně dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2019 14:38 R Muž Anthrax [2753] Re: Skrblík
Na litry to podle mě přerybněné není. Ale množství rostlinné hmoty ano.

Samozřejmě dalo by se polemizovat o tom, že místo 5 druhů hejnovych rybek po pár kusech by vypadalo lépe jedno pořádné hejno. Ale to asi nemá co dělat s přerybněním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 14:29 Muž Skrblík [9] – prerybnene akvarium?
Myslíte si, že je moje akvarium prerybnene?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2018 19:33 R Muž afc1886 [6484] Re: Scottyx
Udělej takovou velikost, jakou ti dovolí prostor, hloubku bych dal 60.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 19:29 Scottyx – Tlamovci a litráž
Ahoj ve spolek,
vybírám nové akvárko pro tlamovce a řeším litráž. V tuhle chvíli mam 3xLabidochromis Yellow, 3x Haplochromis CH44, 3x Pseudotropheus Zebra a 2xPéřovce (vše krom péřovců je do 5ti cm). Je mi jasné že budu muset doplnit počty nebo upravit druhovost. Kdybych, ale chtěl zůstat u třídruhového akvária tak jak spočítat litráž? Kolik tlamovců např na 500litrů? Není třeba 50cm hloubka málo? Šířku ideálně tak 150cm...Abych nemusel dostavovat byt :-D Díky za rady "začatečníkovi". Po 16ti letech sem se k tomu vratil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 12:16 Muž Strakááč [119] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: RAP
Však jo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 09:45 Genovesa - Jižní Amerika a (Truhlář)
Rostliny viditelně rostou, řasy ve vodě nejsou nijak výrazné. Voda se po napuštění za nějakou dobu vyčeřila a je od té doby cistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2018 08:35 RAP - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Strakááč
Tím, že plovoučky mohou brát CO ze vzduchu, mají oproti ponořeným rostlinám výhodu. Lépe odebírají Nočka z vody. A to hlavně jde v tomto případě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2018 00:08 Muž JirkaŠčobák [3008] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Genovesa
“Problém není v tom, že by ve vodě z vodovodu ryby nepřežily, ale v tom, co s kvalitou té samé vody udělá nově založené akvárium. Jednoduché druhy přežijí ve vodě právě natočené, pokud má správnou teplotu, ale nemusí přežít v té samé vodě, pokud ji několik týdnů "upravovaly" hnilobné procesy a akvaristovy chyby. Po výrazných změnách kvality vody k horšímu začne docházet k úhynům. Kdo se jich chce vyvarovat, věnuje se primárně rostlinám a ničemu jinému.

Akvárium potřebuje stabilitu. Zkušení akvaristé ji umí dosáhnout rychle, vy ale takové štěstí na 85% mít nebudete. Proto nejprve zjistěte, zda rostliny prosperují a zda nenastupují řasy (3-8 týdnů), pak ještě další dva týdny počkejte a až teprve pak vložte prvních několik ryb. Na 60l akvárium ne víc, než 4-6 ryb velikosti gupky. Raději pomalu a opatrně.”
scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 23:53 Muž Strakááč [119] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Maq
já měl za to, že egerka je ještě lepší než plovoučky, což se mi ale zdálo divný.. když plovoučky můžou snadno brát oxid uhličitý ze vzduchu kde je ho víc, což egerky nemůžou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2018 21:42 Maq - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Strakááč
Strakááč napsal: je to jedna z malá rostlin, která upřednostňuje dusík v podobě amoniak a amonium...
Literatura i moje praktická zkušenost mi říkají pravý opak - když si vodní rostliny můžou vybrat, berou napřed amonium. A to kupodivu i v docela kyselé vodě (tím spíš v neutrální nebo zásadité).
Egeria dobrá, ale skutečné plovoučky - s listy plovoucími na hladině - ještě lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2018 20:37 Muž Strakááč [119] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Neuvidíme.. jediná záchrana o kterej vím, je sehnat od někoho hodně rostlinek egerie densy a ty ten amoniak spotřebují zkus si přečíst jirky sčobáka články... :) cca třicet stonků egerie bude jistota :) tak sháněj, dokud to nechcípá... je to jedna z malá rostlin, která upřednostňuje dusík v podobě amoniak a amonium... to když ti rostlina spotřebuje, nedokážouvse dusitany vůbec vytvořit.. a když ji, tak minimálně a těch pár nitrifikacnich bakterií to zvládne přeměnit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 19:41 Genovesa - Jižní Amerika a (Truhlář)
No tak uvidíme, chybami se člověk učí. Bakterie jsem i dodala v tabletce, použila aquastart, ryby jsme nasadili po vymizení mléčného záklalu. Rostliny začly hezky přirůstat, takže amonné ionty by měly spotřebovávat...
EDIT- A zatím nekrmíme.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2018 17:42 Muž Wanderer [1739] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Genovesa
Ryby zatím žijí, ale průšvih je na cestě. Uvidíš po novém roce.

Jak napsal zdejší klasik a mnohokrát se tu opakuje, čím dřív tam dáte ryby, tím dřív si můžete koupit nové. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2018 16:57 Maq - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Genovesa
Existuje něco, čemu se říká nabíhání nitrifikace. Hodně se o tom tady píše, tak si to dohledej.
V tuto chvíli bys měla vědět, že:
(1) Asi za 5 až 10 dní od zahájení se v akváriu začne tvořit jed amoniak. Podle okolností je to někdy pohoda, někdy je vražedný.
(2) Asi o dva až čtyři týdny později se ten amoniak začne přeměňovat na dusitany, které jsou vražedné vždy.
(3) S různým odstupem poté, opět v závislosti na okolnostech, se ty dusitany začnou přeměňovat na dusičnany. Ty už v akváriu zůstanou a naštěstí nejsou jedovaté, jen škodlivé ve větším množství.
Tohle je jen velmi stručný a zjednodušený popis. Dávám Ti tu zprávu proto, abys nebyla v iluzi. Čtyři dny po vypuštění ryb máš všechny trable teprve před sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 12:50 Genovesa - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Hlásím, že zatím žijí všechny ryby i Neritina. Zarybněno 23.12. Tak snad...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 19:14 R Muž afc1886 [6484] Re: Genovesa
Tak hlavně se nevykašli na ty výměny vody. Hlavně ti medoví dokážou potrápit i mnohem zkušenější borce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 19:10 Genovesa Re: afc1886
afc1886 napsal: Je to moc, ale to se ptáš dost pozdě. hmm
Čistý objem je mnohem menší.

Nechala jsem si poradit, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 19:02 Muž Olin [163] Re: Genovesa
No ryb máš dost no, ale když akvárium bude dobře zarostlé rotlinama a hlavně budeš pravidelně měnit vodu minimálně 1x za 14 dní tak si myslím, že by to šlo ukočírovat. Každopádně už tam nedávej ani šupinu navíc.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2018 19:00 R Muž romant [27615] Re: Genovesa
Denně měnit min. 1/3 objemu vody. Týden nikoho ničím nekrmit, bez debat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 18:58 R Muž vaclav [10869] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Genovesa
Dala si do akvária všechny ryby naráz a hrozí ti že to možná nepřežijí. Asi bych obden měnil 1/3 vody a pořídil si test na NO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 18:33 R Muž afc1886 [6484] Re: Genovesa
Je to moc, ale to se ptáš dost pozdě. hmm
Čistý objem je mnohem menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 18:27 Genovesa
Byla jsem dnes v aquateraexo nakoupit rybičky do nového akva 126l. Pověst v okolí mají nejlepší. Chtěla jsem něco pro začátečníky. Máme 4 čichavce perleťové, 4 medové, 6 gold molly, 20 neonek červených, 1 krunýřovce a 1 šneka. Je to nádherný. Jen se bojím, jestli to není na to akva trochu moc? Díky.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 21:20 fingerstyle
Tak krom těch Pestřencu thomasu tam nic většího z Malawi/Tanganiky cpát nebudu. Ten Kančícík červenohrdly se mi zamlouvá. Jen doufám že nebude vadit tvrdost vody 20 dh kterou máme. Ale všichni mi trvdí že tvdost vodi dnešním rybám v Aq nevadí. A když budu mít místo malých neonek, větší Tetry vláknoplutvy a ty Pestřence Thomase, tak by to snad šlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.12.2016 18:04 Muž NHKG [3744] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: fingerstyle
Pestřenec thomasuv být může, ale na ty další 2 rovnou zapomeň. Ryby z Malawi/Tanganiky potřebují úplně jinou vodu a asi by ti i zničili rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 17:31 fingerstyle - Hadohlavci, zeměžrouti a eLka
Dík za rady.Ještě přemýšlím že bych se vydal směrem spojení Amazonka-Afrika (i když sem do teď trval jen na Amazonce).Tak co mě tak padlo do oka:240 L a Tetra vláknoploutvá cca.30 ks Krunýřovec jednopruhy cca.10 ks. Akara hnědá pár. A z té Afriky Pestřenec thomasuv cca. 10 ks. Pestřenec žlutohlavý pár.
A kdyby to třeba ještě šlo tak pár Pestřenec sp. Daffodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 23:01 Muž hellmut [3] - ŽivorodkyRe: fingerstyle
Fotka k příspěvku A co Kančík Zlatobřichý? Mám teď 6 ks od souseda, ukecal mě a dal jsem si je k mým Molám. Zatím jsou úplně v pohodě a zamiloval jsem si je. Jsou krásný a zatím v klidu nicméně jsou to ještě mlaďasové,nevím jak se budou chovat až dospějí.
Mám jich 6 ks a snad i páry. Určitě si nebudu nechávat všechny až dospějí,mám jen 185L Takže...
Dost mi připomínají ty Hnědé Akary který se mi taky moc líbí

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2016 16:36 Muž NHKG [3744] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: fingerstyle
Na střední Ameriku rovnou zapomeň. Nenapadá mě jediná větší cichlida ze střední Ameriky, která by ti nesežrala neonky a v době tření nevybila půlku akvária. Ryby 15-20cm jsou na 240l prostě moc, tady nic vhodného nenajdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 16:31 Muž Jarry [984] Re: fingerstyle
Souhlasím s NHKG, akar hnědých dej 6, pár stejně nekoupíš, leda by to byly dospělé ryby. Hejnových rybek bych dal asi jenom jeden druh, buď neonky, nebo ty tetry. A jestli musí být něco k těm akarám, co Kančík červenohrdlý? Zkušenosti s nimi nemám, ale měl jsem je v užším výběru - ale pro vytvoření páru jich pravděpodobně také budeš muset koupit víc. Větší ryby bych do 240l nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 16:29 fingerstyle
Já měl představu o skladbě ryb že tam budu mít k těm dvěma tetrovitým hejnům dva páry nějakých větších ryb do 15 až 20 cm.Proto hledám co by se dalo dát do 240 L k těm akarám hnědým.A zas bych měl raději dva páry,od každého druhu jeden,než třeba čtyři Akary hnědy.Nebudu tam ani dávat žádny pozadí.Abych neubíral místo.Jen tapetu.No větší AQ už mít nemůžu.Podívám se ještě na Kančíky a něco ze střední Ameriky jestli se tam něco vhodného nenajde.Ikyž sem chtěl jen Amazonku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 15:17 Muž NHKG [3744] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: fingerstyle
O písek bych se nebál. Mám ho už roky. a odsaju ho cca 10% za rok a to nemám žádný zvon ani odkalovač. Takže jsem po 5 letech koupil další pytel a dosypal...
Perleťovku sp. Pindare bych ti moc nedoporučoval. Měl jsem 4ks v 325l akváriu. Všechny 4 ryby vyrostly přes 20cm a nikdy se nespárovaly. Akvárium jim bylo malé, tak jsem je dal někomu s větším akváriem. Opět to jsou ryby, které je ideální chovat v prostorném akváriu ve skupině. Nevěř tem minimálním velikostem co se píšou v atlase, každý tam napíše něco jiného. někdo tam píše velikost akvária, pokud máš v akváriu pouze pár ryb a nic jiného!
Pokud chceš něco z rodu Geophagus, tak z mojí zkušenosti tyto: rybicky.net/atlasryb/perletovka_sp_tapajos Z mírných geophágů asi vyrostou nejmenší, ale i tak je pro ně to tvoje akvárium na hraně a všechny ryby rodu geophagus přehrabují dno a můžou ti vybagrovat kytky.
Z menších mírných cichlid mě napadají jedině ryby rodu Biotodoma: www.google.cz/…
Opět chovat v 6 a více kusech a potřebují špičkovou kvalitu vody. Nevhodné pro začátečníky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 14:42 Muž DavFM [1107] - Corydoras&ApistogrammaRe: fingerstyle
Odkalovaci zvon ti pisek nasaje, tak jakoby propere a po prizvednuti zvonu pisek pada z5. Pokud nepada, ale je nasavan, staci ti kybl dat na zidli, tah vody je mensi a pisek neni nasavan . Za me je bily filtracni pisek momentalne asi nejlepsi dno. A za velice priznivou cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 14:37 fingerstyle - Corydoras&Apistogramma
Ještě jsem si našel jinou variantu k těm akarám hnědým a to Perleťovka SP. Pindare.Podle popisu v atlasu : v páru od 200 L nejlépe s tetramy a ke klidným akarám. Ale jako dno vyžadují jemný písek. S toho bych měl obavy, pač si myslím že při odkalování třetinu dna vysaji. Měl sem v plánu říční štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 11:24 Muž Pepan [5023] - RostlinyRe: NHKG
To jsem nevěděl. Díky za informaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.12.2016 11:16 Muž NHKG [3744] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: fingerstyle
Pokud udržíš kvalitu vody (kvalitní filtrace, častá výměna vody, ...), tak to podle mě přerybněné nebude, ale oba druhy akar co chceš, by se podle mě měly chovat v hejnu aspoň 6 kusů. Navíc pár se blbě shání a pokud koupíš víc ryb, tak pohlaví poznáš až se bude chtít pár třít. Což obzvláště u Akar heckelových nemusí nikdy nastat. A Akara heckelova je hrozně náročná na kvalitu vody a to tvoje akvárium jí bude malé.
Takže bych ti doporučil koupit 6x Akaru hnědou a na Akaru heckelovou se vykašlat.

Pepane, o neonky bych se moc nebál. Ta akara se chováním dost podobá zeměžroutům a ti neonky nežerou ani při velikosti kolem 25cm.
Pěkný příklad zde:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 11:04 Muž Pepan [5023] - RostlinyRe: fingerstyle
Dát ryby, které v dospělosti dorůstají asi 20cm k neonkám, je dost odvaz. Teda pokud ty neonky nemají v budoucnu sloužit jako krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 10:59 fingerstyle - Rostliny – Přerybnění
Zdravím.Potřeboval bych poradit jestli nebude přerybněno:Aq 240 L-Neonka červená cca. 30 ks,Tetra vláknoploutvá cca.20 ks,krunýřovec jednopruhý cca 8-10 ks,Akara hnědá 1x pár,Akara heckelova 1x pár.Původně jsem měl namyšleno k těm akarám ramirezky,ale mám hodně tvrdou vodu (což sem tu už řešil).
K těm Akarám hnědym by se my líbil ještě jeden pár nějakých větších ryb,a zaujala mě právě Akara heckelova.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2016 19:06 R Muž afc1886 [6484] Re: Lucie
Jak s neonkou modrou,tak s tetrou ohnivou neuděláš chybu.Jsou to moc pěkné rybky.Ale taky bych si vybral jenom z jednoho druhu,jak psal Romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2016 18:44 R Muž romant [27615] Re: Lucie
50 kousků by to rozsvítilo, tedy od jednoho tebou vybraného druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 18:35 Lucie – kolik kusů
dobrý večer,
akvárium 120x40x50v, dejme tomu středně zarostlé, vnější filtr JBL 1501
- stávající osádka 4x ramky, 5x kakadu a 2x otík
otíky chci dokoupit - asi 10ks a chtěla bych k tomu nějaké hejno nebo dvě malých teter (neonka modra, tetra ohnivá), anebo hejno razborek ( vím jiný biotop) a teď nevím kolik kusů, aby byly rybky vidět a nebylo přerybněno
díky
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 12:21 Muž Farmy [8] Re: NHKG
Vybral jsem si tyto pancéřníčky, protože v mém okolí jsou asi jediní, které můžu v okolí za rozumnou cenu sehnat. Ten pancéřníček malý nevypadá špatně, zkusím se po něm někde poohlédnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 12:17 Muž NHKG [3744] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Farmy
Víc je u těchto ryb dycky líp. 5 Teter hejno neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 11:52 Muž Farmy [8] Re: NHKG
U počtu těch teter žhavých jsem vycházel z min. počtu uvedeného zde v atlase ryb, je to málo?
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 14048x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4991