Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2022 15:39 Žena Vodnice [0] Re: Lojza007
Zdravím, rybky pochází ze zmiňovaného obchodu. Bohužel do druhého dne focená rybka zemřela. Nicméně zbytek rybek zůstal v pořádku. Problém se týkal pouze neonek. Pravděpodobně asi opravdu špatná várka. Mezitím jsem koupila ESHA přípravek a použila ten. Testy mám od JBL - proužky. Možná špatně odečítám, možná je teď špatné světlo, ale hodnoty se mi zdají OK (sama se tomu divím). Každopádně děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 14:03 Muž Lojza007 [825] Re: Vodnice
Aha, jsem to špatně pochopil, objevilo se tady několik dotazů současně od různých lidí. Rybky jsou ze Sklorexu? Podle deníku by to sedělo. Odtud jsem měl problém pouze s pancéřníčky, jinak si je cením právě za kvalitu ryb. Ale ani to neznamená, že neměli s neonkama nějaký problém a transport je vždy důvod k rozšíření jakýchkoliv nemocí, které by jinak zdravé kusy ustály.
Asi bych doporučil koupit aspoň proužky na měření vody, jestli v ní není moc NO3 nebo NO2, případně zkusit udělat lepší fotky špatných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2022 18:32 Žena Vodnice [0] Re: Lojza007
Ne, akvárium bylo založeno začátkem října. Celou dobu běželo jen s kytkama. Voda se měnila každý týden. Jen rybky jsme koupili minulý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2022 18:30 Muž Lojza007 [825] Re: Vodnice
Jako před týdnem bylo akvárium založeno? Jestli jo, tak jsou to zcela nevyhovující podmínky pro ryby těsně po založení. Pravděpodobně se jedná o otravu NO2. Doporučuju pročíst tento článek: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2022 18:23 Žena Vodnice [0] – Krupička nebo plíseň?
Fotka k příspěvku V minulý pátek jsme slavnostně osadili akvárko. Začala se dít zvláštní věc. Během tří dnů zemřela jedna neonka (jedna zemřela hned po převozu, druhá se hned separovala od ostatních rybek, byla apatická a další den už nebyla. U třetí jsem si všimla bílé tečky. Druhý den už také odešla do rybího nebe. sad Ostatní rybky se zdály v pohodě. Teď jsem si všimla u jedné ryby, že má plíseň/krupičku? Co teď - léčit celou nádrž? Rybku utratit? Jaké jsou možné příčiny? Máme něco špatně s akváriem nebo si nemoc mohly již dovézt?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2022 21:21 Muž Jozef [183] Re: Jozef
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Skúsim pridať trochu lepšie foto. Je ako nafúknutý balón. Stále sa správa normálne. Žiadne problémy s plávaním, stabilitou. Že by mala zápchu? To by asi mala už problémy (bolesti). Alebo má nebodaj ikry (možno smiešne, ale netuším ako má vtedy vyzerať). Nie že by mi až tak išlo o tú rybku, ako o ohrozenie zvyšného osadenstva.

Edit. no nič, dnes ju skúsim vyloviť
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 09:46 Muž Jozef [183] Re: Jozef
Rybu som chcel aj vyloviť, ak by to mala byť infekčná vodnateľnosť (aj keď iné príznaky nemá). Ale to je nemožné (konkrétnu neónku) - väčšinou sa mi to podarí až keď ryba začne byť apatická, ale táto nie a nie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2022 22:28 Muž Jozef [183] – Choroba?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedna zo 17 neóniek čiernych je extrémne tučná pár dní (4 dni pozorujem). Ale je nejak aktívna (štartuje po každej špine, jedle), nevyzerá že by mala bolesti? Žiadna iná také (ani podobné) brucho nemá - ako gupka pred pôrodom. Prekŕmená by hádam byť nemala, kŕmim max.2 denne aj to iba cez víkend (ostatné dni raz / dnes je diéta). A to tak, že ide väčšina ku dnu (panciernici) a všetky ryby to od tadiaľ vedia zožrať okrem nich (neóniek čiernych) - majú len pár sekúnd. Za tie štyri dni som ju kadiť nevidel.
foto nič moc, ale tvar vidieť. 1. foto pod panciernikom, 2. foto ryba najviac napravo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2021 13:16 Muž 4Sima [1611] Re: Krepec
Za mě netrápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 23:56 Muž Krepec [44] – Co s ní?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím posílám foto i když ne moc kvalitní. Neonka má jakoby beďar, řitní ploutev zakrnělá.Co s ní? Dříve jsem přeléčil beďary Multi-medikal a dobrý, ale po 14 dnech se to tentokrát nelepší. Dalších 10 ks neonek je ready. Ostatní osazenstvo také. Má někdo zkušenosti nebo radu na léčení? Nebo ji nemám už trápit?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2021 21:38 Muž Felix [202] - CichlidyRe: Bin993
Z mobilu sice kdovíco nevyčtu a v malinkých characidách zrovna honěný nejsem, ale - nemohla se ta rybička třeba poranit při honbě za "lepším soustem"? V prezentaci máš v akvárku (pokud je to to samé co obývá) pár úkrytů z břidlice - ta má ostré hrany. Nemohla se tam neonka prostě jen štrejchnout?
Nemusí být všechno choroba. Když si dítě odře nos anebo rozbije koleno, taky to obvykle nebývá důsledkem či průvodním jevem nemoci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2021 03:27 Muž Bin993 [19] – Neonka modrá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím nevíte někdo o co by se mohlo jednat ?
Je to jen na jedné rybce mám je v akváriu už půl roku zatím bez problému až do teď.
Mám je tam s cihlidkami ramirez., tetry královské, pancéřníčky a krevetky japonica a cherry, tak me napadlo jestli ji někdo nechtěl akorát ochutnat .?
Každý týden výměna 1/3- 1/5 vody.
Krmím mraženým, popřípadě Hikari , čerstvá artemie
Hodnoty vody jsou 6.6 Ph
Tvrdost je 130-140ppm
Dusičnany 20mg
Dusitany 0
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 09:55 Zaffira Re: Anthrax
Tak neonky určitě utratím, ale nevím co s těma ostatníma. Hlavně mám strach z té tuberkulózy, přece jenom mám malé miminko a nerada bych, abysme se nakazili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 09:43 R Muž Anthrax [4358] Re: Zaffira
Jednostranná strava není dobrá. Pak můžou ryby vypadat i takto rachiticky. To chce kombinovat více krmiv a nepoužívat jen a pouze umělá krmiva. Samozřejmě krmení příčinou stavu ryby být v tomto případě nemusí... Je to hádání. Prostě daleko jednodušší je nemocem předcházet než určovat z fotky. Natož je pak úspěšně léčit. Obzvlášť když ne vše je vratné a dá se léčit. Já bych tu rybu asi utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 09:20 Zaffira Re: Anthrax
Ahoj, zrušit bych ho právě chtěla, ale ráda bych věděla, co mají ty neonky za nemoc, když ostatním nic není. Nechci ty další rybky zbytečně utrácet. Kamarádka by si je vzala, ale nemocný jí je dát nemůžu a ani nechci.
Edit: Měla jsem tu granule pro Bettu, tak jsem je krmila tím. Nechtělo se mi to vyhazovat. Bettu jsem taky měla a ty granule jedly všechny ryby, tak když Betta umřela, tak jsem je tím krmiva dál a teď mají vločkové krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.09.2021 08:58 R Muž Anthrax [4358] Re: Zaffira
Ahoj, omluvám se že nepomůžu s identifikaci nemoci ani s léčbou. Někdy jsou v životě důležitější věci než akvaristika. Nebylo by tedy lepší akva prostě zrušit? A založit ho pořádně znova až na až na něj bude čas? Se vším co k tomu patří. S dostatkem rostlin, pravidelnou údržbou a rybami patřičných druhů a počtech vůči objemu.
Takto si bohužel jdeš problémům dost naproti. Těšit tě takové akva nebude a ryby moc spokojené a zdravé nebudou.
Edit: Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2021 22:37 Zaffira Re: Korny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám 54l akvárium. V něm už jenom 2 neonky, 1 ancistruse, 1 parmička černopruhá a ještě 1 rybka. Bohužel jméno poslední rybky nevím. Výkaly se mi zdají OK. No jestli je to tuberkulóza, tak mě švihne.
Edit: Přikládám ještě foto neonky, která není tak vyhublá a celého akvária.
Edit2: Je pravda, že vodu jsem měnila asi po 9 měsících a asi 4 měsíce mi blbnul filtr. Mám pocit, že min.2 měsíce nešel vůbec. Bohužel jsem kvůli těhotenství a porodu neměla na akvárium čas. A nikoho kdo by mi s ním pomohl jsem také neměla. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2021 21:44 Žena Korny [72] Re: Zaffira
Chcelo by to vedieť aké vykaly majú ryby a info o akvariu. buď je to nejaky parazit alebo tubrkuloza...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2021 21:23 Zaffira Re: Zaffira
Teď jsem si všimla, že jedna neonka má jakoby okousané ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2021 18:47 Zaffira – Co to může být za nemoc?
Fotka k příspěvku Zdravím, neví někdo co by mohlo být špatně s mýma neonkama? Vždycky mi zhubnou a za pár dní, max. za týden mi jedna umře. Umírají mi jen neonky. Ostatní rybky jsou ok. Přikládám foto. Omlouvám se za kvalitu, ale ty potvůrky jsou opravdu rychlé a lépe ji vyfotit nešlo. Jinak neonky mám v akváriu 2-3 roky. Předem děkuji za jakoukoliv reakci a pomoc.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 16:19 Žena Mishala [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, máme modré neonky a cca před pád dny jsem si všimla, že je jedna trochu vybledlá. Postupně se to zhoršilo viz foto. Plave i žere normálně, nemá žádné tečky ani výrůstky, oči jsou asi normální. Výrazně ale zrtratila ten modrý i červený pigment a i ten "šedý" na hřbetu. Je to hmyzomorka? :-O
Ostatní ryby vypadají v pohodě, před 10 dny nám uhynul z ničeho nic ancistrus, ale měli jsme dva a dost spolu bojovali tak nevím, jestli to souvisí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 00:24 R Muž Anthrax [4358] Re: Anýska
Ahoj, co znamená, že máš vodu v pořádku? Znáš nějaké její hodnoty? Který přípravek na krupičku jsi použila? To akvárko vypadá celkem nově založené... Tady bych hledal možnou příčinu.
Edit: Zrovna mraženýma nitěnkama z obchodu bych nekrmil. Pokud jsi je ještě nevyhodila, tak to udělej. Radši pořiď mraženou žábronožku nebo koretru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 20:51 Anýska Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jako líp to nedám. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 20:37 Anýska – Neonky umírají
Prosim o radu,mam 60l akvarko.Mam skalary ,platy,parmicky a neonky.Vodu mam v pořádku a 24 stupnu.Koupila jsem nejdřív neonky 4 vše bylo v pořádku rybicky spolu vychází.Krmim vločkama.Potom jsem koupila zmrazeny nitenky atd.Kdyz jsem jim to dala jakoby na neonkách byli světle tecky.Dali jsme připravek na krupicku a kdyz to zmizelo tak jedna neonka zemřela.koupila jsem tedy ještě čtyři a opet po týdnu tri neonky mrtvý a jedna parmicka.Už nevím co dělat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 20:30 Muž Murik303 [4] Re: _ucx_
Súhlasím, moja chyba, no ponáhľalo ma to bol to darček na Vianoce a keďže som tam chcel ryby už tak som to mesiac pred vianocami riešil všetko narýchlo a riadil sa radami "odborníkov" v akvaristikach. A tak to dopadlo no. Nevadí na ceste je 170l akvárium, zavojnatky pôjdu preč a ostatné dostudujem a nejako to rozdelím :) každopádne veľká vďaka chalani :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 20:16 Muž _ucx_ [1404] - Symphysodon + CorydorasRe: Murik303
To asi bude celá noc, no. Ale nemusela by, kdybys nejdřív studoval a pak kupoval ryby... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2021 19:12 Muž Murik303 [4] Re: Anthrax
Asi bude noc celá preštudovaní o každom druhu ktorý mám :-D rozpisem si to na papier a potom niečo darujem, a niečo premiestnim do iného akvária. Ďakujem chlapci :) musím doštudovať ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2021 19:05 R Muž Anthrax [4358] Re: Murik303
Ani pro bettu ta teplota není ideální a těch vzájemných rozporů je tam víc. Hodně druhů = hodně různých nároku. Rozhodně je snazší vybrat tři druhy, které se k sobě hodí a ty mít ale v náležitých počtech, než mít desítku nesourodých druhů po pár kusech.

Já bych na to šel obráceně než navrhuješ. Nežli odebrat jeden druh, tak bych se radši rozhodl pro druh ryb, který opravdu chci a k nim nechal jen vhodné spolubydlící v odpovídajících počtech. A ostatní prostě dát pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 19:02 Muž Murik303 [4] Re: Anthrax
Čierne neonky sú v pohode, padajú len obecné. Ostatné ryby sú v pohode. Ale tak či tak už zháňam väčšie sa a rozdelím to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 18:56 Muž Murik303 [4] Re: Kawasaki
Teplota je 24 stupňov, no budem to musieť prerozdeliť. Nájdem miesto na ďalšie akvárium a nejak to dám dokopy :) ďakujem chlapci za rady na začiatok :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 18:52 Muž Kawasaki [2552] - AmerikaRe: Murik303
Jak píše Anthrax. Hlavně ty zavojnatky tam vůbec nepatří. Dále ty Parmičky ke Skalarám se taky nedoporučují. Nevím jaká je teplota,ale většině v ryb co tam máš vyhovuje těch 24 stupňů což je pro Neónky obecné a Závojnatky moc. Pokud chceš do těchto podmínek Neónky tak červené. Ty živorodky bych také omezil tak na dva páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 18:49 Muž Murik303 [4] Re: Anthrax
Skalare pôjdu do nového akvária a zavojnatky preč teda. Bohužiaľ prvé akvarko tak som kupoval čo sa páčilo a v akvaristike tvrdili že to nieje žiaden problém. :( Ak založím nové cca 250l akvárium kde premiestnim skalare vyriešim tým niečo ? Ďakujem za každú radu :) do pol roka sa polepšim :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.01.2021 18:29 R Muž Anthrax [4358] Re: Murik303
Máš tam bohužel pěkný rybí guláš. Krom toho, co máš uvedeno v prezentaci tam vidím i čichace, ancistruse, bettu a gupku? To je prostě hodně druhů s diametrálně odlišnými požadavky na chov. Ale proč to odnášejí zrovna jen neonky mě nenapadá. Padají jen obecné nebo i neonky černé? Jakou máš teplotu vody? Nějaké jiné parametry neznáš?

Každopádně ty ryby budou růst a to moc fungovat nebude a budou další problémy. Provedl bych redukci osádky a začal bych závojnatkama. To jsou prasátka. Pak bych to doladil aby to k sobě a objemu alespoň trochu sedělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2021 18:28 R Muž afc1886 [13616] Re: Murik303
Máš celkově nevhodnou osádku akvária, tak se není co divit, že jdou čistotné neonky kukat. Pro skalary a zavojnatky to je malé a chce si to něco zjistit o podmínkách, které tvým chovancům vyhovují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 17:33 Muž Murik303 [4] Re: Kawasaki
Dnes to spravím :) nedávno som sa registroval tak som to ešte nedal dokopy :) sorrač ;)
EDIT: rybicky.net/nadrze/32368
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 17:31 Muž Kawasaki [2552] - AmerikaRe: Murik303
Udělej si prezentaci. A přidej fotky akva a jeho obyvatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 17:26 Muž Murik303 [4] – Neonky mi kapu
Nazdar borci :) začali mi Kapat neonky, neviete kde by mohla byť chyba ? Každý deň 1ks. Z 20 ich mám už len 8, ostatné rybky žiaden problém, rastliny prosperujú tiež.
Môžu byť na víne skalare ? Že by mi ich killovali ?

Dik za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2020 19:55 Muž Yirka [8855] Re: Drea94
nenapíšu to přesně, neléčil jsem léta letoucí. Ale svštlo klidně nech normálně svítit a vodu neměń. Uvidíš po základní kůře jak to bude vypadat. Pak možná budeš muset pokračovat a tčeba i se zvýšeným dávkováním. Na krupičku a její léčbu je tu celé samostatné vlákno včetně popisu léčby ESHAou, doporučuji něco z toho nastudovat.
rybicky.net/forum/2223…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2020 18:16 Žena Drea94 [6] Re: Drea94
Tak kúpila som esha exit aj esha 2000. Zapla som topítko, pri vyššej teplote sa to vraj lieči lepšie. Tiež mi povedali že nemám svietiť, môžem teda svietiť aspoň 1-2 hodiny ráno večer? Aspoň kým sa rybky najedia. Čo ešte mám robiť? Kúra by mala trvať 3 dni, po 3 dňoch mám potom vymeniť vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2020 17:09 Žena Drea94 [6] Re: Yirka
Áno práve vymieňam vodu odkalujem a hneď potom idem do obchodu kúpiť nejaký prípravok na to. Takže esha exit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.12.2020 16:34 Muž Yirka [8855] Re: Drea94
Krupička jak vyšitá.Je třeba okamžitě začít léčit nebo o ryby přijdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2020 16:28 R Muž Anthrax [4358] Re: Drea94
Ahoj. Já bych řekl, že to bude krupička. Osvědčilo se mi na ní použít eSHa Exit společně s eSHa 2000.
rybicky.net/forum/6981
rybicky.net/forum/11404
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2020 15:41 Žena Drea94 [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, dnes som si všimla na niektorých neónkach takéto biele bodky. Čo to je a čím to mám liečiť? sad
Majú to asi aj niektoré iné rybky ale len zopár bodiek, mrenku na chvoste, gurama na chrbte, neónky toho majú veľa po celom tele :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 20:22 R Muž lacewings [5432] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Krepec
- podle popisu nejspíše Sporozoa,
- použil bych některé z léčiv FMC
- foto by bylo více určující
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 18:17 Muž Krepec [44] – Čím to léčit?
Zdravím, měl bych dotaz,zda se s tím už někdo z vás setkal. Některé moje neonky mají kolem pusy jakoby "beďara", bílý výstupek, nebo bradavici. Ale jinak fungují normálně, plavou, barva normální :-) Snažil jsem se je vyfotit, ale to je nadlidský úkol v případě neonek :-) . Jde to něčím přeléčit?
Děkuji za případnou pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 08:10 Muž Jan Jonáš [1133] - Drobné rybky – Špendlíková hlavička
Dobré ráno, prosím o pomoc.
Jedna z neonek v Jonáši má u hřbetní ploutve bílou kuličku, která je podobná špendlíkové hlavičce a vypadá to, jako kdyby do těla měla ten špendlík zapíchnutý do těla. Nevíte, prosím, někdo, co by to mohlo být a jak to léčit? Viditelné problémy v chování neonky obecné nejsou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2020 10:37 R Muž lacewings [5432] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: HeRa
- většinou je to doplněním nových ryb
- neléčil bych celé akva, pouze v případě pokud by se tam projevil další případ výskytu, nějaká aplikace léčiva už tam byla, může vznikat rezistence
- rozhodně odlovit, případně večer s baterkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 09:01 Muž HeRa [15] Re: lacewings
Dekuji za rady. No vzhledem k zarostlemu akváriu a dalším obyvatelům přeloveni asi nezvladnu a vydám se cestou gdex a esha exit. Ale zajímalo by mě, kde se to mohlo vzít. Nově jsem přidával otíky asi před měsícem a půl a krmíme většinou Hikari a Dajána obcas zabronozká solná mražená a asi před měsícem spařená kopriva.nikomu jinému než neonkám zatím nic není. Dám vědět, jak jsem dopadl po léčbě. Co by mohlo být zdrojem jiného než nové osazenstvo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2020 22:42 R Muž lacewings [5432] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: HeRa
- osobně bych rybu v tomto stádiu odlovil a utratil
- budou to ty kožní paraziti, podle popisu a mé prvotní diagnostiky, léčivo je eSHa gdex v kombinaci s eSHa exit
- sledujte ostatní druhy ryb, zda se jim netvoří podobné utvarové části, bylo by nutné přelečit celé akvárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2020 21:29 Muž HeRa [15] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nedaří se mi to pořádně vYfotit ani zrcadlovkou.:-( jsou to takové puchýřky( světle ve středu, neonka mi přijde prohnuta, na těle se jí začíná objevovat jakoby krupička i jinde, ale je to hrozně malé. Nejdřív mi přišlo, že je to krupička. 3 dny dávám esha exit ale nelepší se to.uz to pozoruji na další neonce. Přidávám další fotky. Děkuju za jakoukoli radu.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 45

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc