Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 19:11 R Muž romant [27987] Re: visek
Je to věštba, mohlo by být klidně i Pleistophora hyphessobryconis, mohlo by být vnitřní paraziti, klidně i všší N látky, možností je povícero.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 19:06 Muž visek [75] - Tetry
normal.delaj to jen obycejne.prave jsou v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 18:21 R Muž romant [27987] Re: visek
Co barva, normál a nebo bledule?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 18:19 Muž visek [75] - Tetry
mam problem.chcipaj mi obyc.neonky plavou hlavu nahoru a jako by poskakovaly a jsou hubeny.ostatni jsou v pohode

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 16:39 R Muž romant [27987] Re: axioma
Mrkni na toto, Pleistophora hyphessobryconis. Netvrdím že to je ono, ale je zde jistá podobnost v těch příznacích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 12:18 Žena axioma [0]
V neděli jsem na burze pořídila 12 diamantových neonek a dneska zbývají jen čtyři :-( Během posledních dvou dnů vybledli, pak začali divně trhaně plavat a umřeli. Čím by to mohlo být? Info o akvárku mám v profilu. Nedělní měření se mi zdálo ok (chlor a dusitany na nule, tvrdost 8, pH 7,2). Jediný co, tak včera byla teplota už 30, snažím se to dát dolů, tak uvidím, kolik bude stupnů až přijdu z práce. Někdo nějaké nápady, co by mohlo být špatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 15:39 RBSC Re: TRULY
Nejspíš šlo jen o žlučový váček.

Edit: ceskeryby.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 15:04 Muž TRULY [164]
Tak zase bojujem s uhynom, ale už pripravujem prezentaciu celeho akva a všetkých možných komplikacii ktore to môžu sposobiť, ale zároven ma zaujima jedna vec. Dnes mi uhynula neonka. Najprv plávala v prude od okysličovacieho kamienka, teda sa niesla vo víre a pozeram o par hodin je kaput. Na prvý pohľad žiadne príznaky, žiadne červene žiabre, žiadna plesen, ani krupička, žiadne vredy, nafuknutosť, ani vadne oči, plutvy nič.
Spravil som amatersku pitvu a vo vnutry na pohlad žiadne anomalie, ani žiadne červy, hnis alebo ja neviem čo.
Ale zaujima ma jedna vec. Minule som takto pitval mečunku a narazil som u oboch týchto rýb na jednu vec. Aj mečunka aj táto neonka mali v sebe taku malinký hnedy ako keby vačok vo veľkosti polovičky pšeničneho zrna. Ked som tento vak prepichol vytiekla z neho uplne zelená tekutina. Teda norálne zelená ako tráva zelená. Je to normálne? Alebo je to nejaký pozostatok nejakého lieku ako esha alebo ja neviem čoho. Pitvali ste niekto a narazili na tuto vec? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 15:25 R Muž romant [27987] Re: Terry009
Pokud ta ryba dnes vypadá obdobně, jako na té fotce z 26.5. tak to z přežrání nebude a bude to nějaký jiný závažnější problém o němž by se jistě dalo dlouze polemizovat. Osobně takto postižený ryby, když vyloučím to přežrání posílám na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 11:40 Žena Terry009 [0] Re: romant
Krmím vločkama a je pravda, že používám i takové drobné granulky (Tropi Gran Mix - Dajana). Ty granulky jsem si koupila na doporučení při koupi cichlidek kakadu... Ty už sice nemám, ale krmení mi zůstalo.
Jinak tedy děkuji moc za reakci. Dá se teď ještě něco udělat? Mám počkat? A mám případně ty granulky drtit před zkrmením? Děkuji!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 12:14 R Muž romant [27987] Re: Terry009
Nekermíš nějakýma granulema? Stane se, že v zápalu žravosti se přežerou a ty granule v nich nabobtnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 12:09 Žena Terry009 [0] Re: Terry009
Nikdo nic? :-( No, tak kdyby to pak někdo četl a měl stejný problém jako já, tak sem připíšu ještě to, že kupodivu je neonka velmi aktivní, začala jíst a zdá se mi, že i to bříško má maličko menší... Doufám, že se z toho dostane. Popř. sem ještě dopíšu, jak to dopadlo. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 23:17 Žena Terry009 [0] – Neonka černá - nemoc - nafouklé břicho
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc!!! :-O Jedna z mých černých neonek má nafouklé břicho (viz FOTO). Myslím, že se nejedná o vodnatelnost, protože nemá zježené šupiny ani vypouklé oči. Asi před 2 měsíci se to stejné stalo jiné černé neonce. Tu jsem raději utratila perlivou vodou. :-O
Proto se obracím sem, nevíte někdo, co je to za nemoc, jak ji léčit a hlavně jak jí předcházet? Děkuji!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 21:21 DanH Re: romant
Takhle: Kdysi dávno jsem koupil 8 neonek. 3 chcíply tak jsem dokoupil dalších 5. Pak jsem si všiml, že ty staré jsou deformované. Od té doby další dvě z těch starých umřely. Nevím, jak dlouho to mají, ale myslím, že od nákupu ne ( fakt si to ty dva roky nepamatuju ). Ty nový jsou ( zatím ) v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 21:02 DanH Re: patamatix
Ano, přesně to si myslím. Dusitany se vážou na hemoglobin a vzniká methemoglobin, který není schopen přenášet kyslík. Ano, budou se dusit :-D ( a rozhodně to není, že bych na nějakých neodborných stránkách našel tuhle informaci a bral to, že je to určitě pravda :-D , mám to z více zdrojů )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 17:54 R Muž romant [27987] Re: DanH
Mají to od nákupu a nebo se to projevilo až u tebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 17:54 Muž patamatix [408] Re: DanH
Myslíš,že když budeš mít vysoké NO2,tak se budou ryby dusit? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 17:46 DanH Re: romant
Myslím, že ne. Krmím hlavně umělým krmivem, ve kterém je vitamin D uveden. ( Možná jsem naivní, ale myslím, že někteří výrobci občas pravdu mluví :-D ). Krom toho, ostatní ryby jsou v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 17:34 R Muž romant [27987] Re: DanH
Křivice, na tento pojem bych se podíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 17:31 DanH Re: patamatix
Akvarijním testům nevěřím. Kromě toho, dusící se rybu poznám. A pochybuju, že Otíci, kteří ještě nejsou plně aklimatizovaní, jsou odolnější než neonky. Navíc jsem o tom, že se nadměrné množství dusitanů projevuje takto, nikdy neslyšel. Akvárko sice dřív procházelo krizovým obdobím, kdy se hodnoty skutečně mohly zvednout, ale už je to dost dávno. Navíc, jak jsem psal, ostatní ryby jsou v pohodě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 16:18 Muž patamatix [408] Re: DanH
A měřil jsi to někdy? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 12:35 DanH Re: patamatix
Takhle: deformace je dobře vidět jen z určitého úhlu, takže i profesionál, pokud bych chtěl mít jistotu, že to dobře vyfotí, by musel ten foťák strčit do akvárka. Z NO2 strach nemám, protože ten rohatec dokáže vyrůst i 10cm za den ( a já je tam mám 4 ), takže musí sežrat všechno, co v tom akvárku je. A jiný ryby jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 21:55 Muž patamatix [408] Re: DanH
Jak ti někdo může poradit,když se na to nemůže podívat,určitě bych se zaměřil na to přerybnění,problém by mohl být ve vysokém NO2,ale jinak jsem v klidu. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 21:34 DanH Re: patamatix
Čistej objem odhadem nějakých 80L. Obsádku tvoří 1 beťák, 7 Otíků, 5 štikovců příčnopásých, 8 neonek a 25? mečovek ( ano, vím že mám přerybněno a chystám komplet redukci mečovek a štikovců, takže klídek ). Z rostlin mám 4x Ceratopteris siliquosa, 3 anubisy, 6 Ludwigia peruensis a asi 30 lodyh Egeria densa. Substrát Ratajovo Staré a Nové dno. Prezentaci nemám, páč bych musel umět fotit :-D ( a nikdo mi nemusí říkat, že v akvárku musí být rozsvíceno a v místnosti zhasnuto a nikdy ne naopak :-D , prostě jsem nešika:-D ). Z toho důvodu taky nepodám fotky neonek. Jestli mám tu deformaci nějak přiblížit, tak asi takhle: na základě deformace bych hned řekl, že trpí hmyzomorkou, KDYBY měly vybledlej pruh. Takhle nevím. Stačí to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 19:32 Vermut – Prosím o diagnozu
Můžete mi na ní kouknout co s ní je? Pozoruju to už asi 10 dní. Zježený šupiny nemá.
www.youtube.com/…
děkuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 16:54 Muž patamatix [408] Re: DanH
Asi by to chtělo nějakou fotku,asi tu nemá nikdo křišťálovou kouli ;-) A nějaké informace o akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 16:34 DanH – hmyzomorka?
Zdravím, doma mám v akvárku několik neonek, které jsou nějak divně deformované. Pojal jsem podezření na neonkovou nemoc, ale je tu problém. Prvotním symptomem neonkové nemoci je vyblednutí "svítivého pruhu", což se nestalo. Neví někdo, co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 14:19 Muž patamatix [408] Re: 21evynka
Vyděl bych to na vývojovou vadu(už se tak narodila),pár ryb jsem už takových vyděl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 20:50 PecaSz – oko
Dobry vecer, pri kontrole akvaria jsem si vsim ze neonce cervene chybi oko. Prosim o radu jak je to mozne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 19:14 Muž Robo [45] Re: pavel666
Bohužel tvoje akva je ještě čerstváček a neonky jsou na tohle háklivé. mají raději akva co je zajeté půl roku a více. Tohle se mě dělo taky když jsem po měsíci přidal neonky, pořád mi chcípaly. Teď když jsem naposled donesl 10 neonek ještě malinkých 1-1,5 cm a všechny si plavou bez problémů. Kdybych je dal do tvého akva 100% budou hore bruchom.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 18:54 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Směřuje na druhej břeh, co se mohlo stát, je rovina spekulací a dohadů, takový věci se prostě dějí. Mohla bej načatá, transport, aklimatizace atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 18:51 Muž Rounce [30]
Zdravím dneska sem si koupil 20 neonek všecky plavaly normálně, ale pak jedna neonka najednou začla plavat furt k hladině a tam zůstane. Nevíte co sní je ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 22:48 pavel666 Re: MonterMonty
Cca 25 minut v batohu zabalené aby neprochladly, pak sem pytlík dal cca na 15 minut do akvárka a pak po 15 minutách sem dolil trochu vody z akva. Akvárko mám cca 4 týdny založené, mělo by být zaběhlé. Bohužel hodnoty vody nemám jak proměřit. Ale jak říkám, než sem dojel domů tak přesně takto vypadaly ty mrtvé v pytlíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 22:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: pavel666
jak ten převoz z burzy probíhal a následná aklimatizace ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 22:28 pavel666
Fotka k příspěvku Zdravím, chci se zeptat, nevíte někdo co by to mohlo být? Neonky jsem koupil na burze, vypadali ok, než jsem je donesl domů, pár z nich to už nepřežilo a do rána jich zemřelo asi 8, každá měla na boku přesně toto, stejně jako ty mrtvé v pytlíku co jsem donesl z burzy. Jakoby úplně zmizela část vybarvení těla. Ryba se vždy oddělí od hejna, a během chvilky plave vzhůru ploutvemi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 10:27 Vladik Re: romant
Ano, souhlasím. Byla by to velká náhoda, kdyby se jednalo o hmyzomorku. Pro petuleprouzova: Skus si o příznacích této nemoci tady něco přečíst: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 10:16 R Muž romant [27987] Re: petuleprouzova
Byť jsem nedostal odpovědi na svoje včerejší otázky, dovolím si odhadovat, že se zde o hmyzomorku nebude jednat a půjde o onu naznačenou podmínkovou patálii. Když to napíši jinak, tak ani jeden druh ryb, který jsou uvedený v prezentaci do danýho objemu nádrže nejsou vhodné a jednoznačně se pod doporučení intenzivních výměn vody podepisuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 10:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: petuleprouzova
Zkuste se podívat jakoby proti světlu zboku jestli ta rybka na sobě nemá místy takový šedobílý povlak na šupinách(sametová nemoc) , ani z té druhé fotky toho není moc poznat , je to neostré ,ale (možná jsou to jen odlesky ) zdají se mi tam nějaké mapky . i přestárlé neonky takto můžou ztrácet barvu , ale těžko soudit jaký je jejich věk .
V první řadě bych se zaměřil spíš na prostředí ve kterém chcete ryby chovat , to znamená pořádnou filtraci - budto čerpací hlavu s velkou kostkou akvacitu , popřípadě dva větší "bublifuky" poháněné vzduchovacím kompresorem , vyměnil bych dno za křemičitý písek (nejdostupnější varianta) a osázel větším množstvím rostlin (neustále někdo tady na servru nabízí zdarma za odvoz),nechal nádrž řádně "zajet" a pohlídl bych se po novém domovu pro stávající osazenstvo (samozřejmě zdravé)
s osádkou těžko radit , ale stačí si otevřít atlas ryb , rozšířené hledání , zadat velikost akvária a vybrat ze spousty možností , například 12 ks nenáročnějších tetřiček a k tomu nějaký výraznější párek , samozřejmě i s ohledema na parametry vaší vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 10:10 Vladik Re: petuleprouzova
Ztráta vybarvení může souviset i se zvýšenou koncentrací dusitanů, na které jsou neonky hodně citlivé. Hmyzomorka rybí se objevuje v přerybněných akváriích. Doporučuji zmenšit osádku akvária, např. ponechat pouze neonky. Do té doby měň 1/3 vody denně a nepřekrmuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 19:12 petuleprouzova Re: petuleprouzova
A co by jste vy doporučil mít tam za rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 19:10 petuleprouzova Re: MonterMonty
Fotka k příspěvku Zkusila jsem jí líp vyfotit, je to ta dole.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 18:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: petuleprouzova
Jak je ta neonka velká ? určitě soužití neonek s ancistrusi a molinami v této litráži sebou ponese jen komplikace , je to pro neonky malé , potřeují nejlíp metr dlouhé akva , jsou to plavci , ancistrusi tam taky nepatří , jsou stejně jako moliny prasátka ,což neony nedaj ,pač potřebují čisté prostředí
Filtr sice asi splnuje průtok na takové akvárko ale nemá skoro žádné médium ve kterém by se usadily "užitečné" bakterie , které odbourávají z vody odpadní látky z výkalů ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 18:40 petuleprouzova Re: MonterMonty
Akvárko vím, že nesplňuje normy :-/ ty kytky řešíme, páč jsem měla vápencový písek a měnili jsme dno asi začátkem prosince. Jinak akvárko máme od listopadu. Ten pestřenec je proto, aby požíral malé ancistrusy, páč se líhnou moooc rychle, ikdyž by mu bylo lip ve 100 l.

Neonka se nestraní hejna. Velikostí a tloušťkou je normální jako ostatní. Jinak 7 neonek mám asi od 15.1. a zpozorovala jsem to na ní až teď.

Měli jsme krupičku v prosinci a úspěšně jsme jí vyléčili.

A 2-3x týdně vyměňujeme 1/3 vody a 1 za 14 dní vysajem i dno.

Filtr nám v akvaristice řekli, že by měl stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 18:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: petuleprouzova
Kouknu na to akvárko a vidím - velikost nic moc pro neonky zdatné plavce
dno celkem hrubé a rostlin by se dalo taky ještě nasázet více
filtrace - s pidikouskem akvacitu -vpodstatě nefunkční
spolubydlící - prasátka , chudák pestřenec , docela bych se divil kdyby neměl problémy i on
to všechno vede k ne valné kvalitě vody a prostředí ve kterém ryby chováš , at už je to cokoli ,což se z té fotky poznat nedá , situace se bude těžko řešit právě díky těm podmínkám
tipnu se ještě jednou pač je datum založení i zapsání shodný na 5.2.2015 že je to právě v ten den založené akvárko , což je taky špatně
doporučil bych co nejdříve pročíst následující odkaz rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
a měnit vodu jak o život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 17:53 R Muž romant [27987] Re: petuleprouzova
Jak se projevuje jinak? Straní se hejna? Nepřijímá potravu? Máš pocit že hubne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 17:47 petuleprouzova Re: Vladik
Takže rychle utratit? Jak mají modry pruh, tak ho ztrací místami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 14:31 Vladik Re: petuleprouzova
Z fotografií to není poznat, ale podle popisu by to mohla být hmyzomorka rybí Pleistophora hyphessobryconis, "neonková nemoc", bohužel neléčitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 22:39 petuleprouzova – ztrácí se proužek modrý
Fotka k příspěvku Ahoj, mám problém s 1/10 neonek červený. Jak mají ten modrý pruh, tak jedna ho ztrácí sad bohužel nevím co s tím mám dělat. Prosím o radu čím by to mohlo být.
Jedná se o tu vlevo dole.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 07:09 R Muž romant [27987] Re: Robo
Ne, není, co to bylo ti nepovím, možností bude celá dlouhá řada a tipovací soutěž nehodlám podstupovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 06:54 Muž Robo [45]
Ahoj, včera jsem u jedné neonky zpozoroval, že se drží u hladiny a má jako by u řitního otvoru vykouslou díru a strašně rychle dýchala a už je v pánu. Byla už starší kousek a měřila asi 5 cm. Ostatní ryby ok. Co by to mohlo být? Není to doufám ta děrová nemoc co postihuje terčovce.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=451