Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.03.2013 20:17 R Muž romant [27982] Re: lojzalojzovic
Ploutve dorostou, přitlač na výměny vody a můžeš třeba i přidat nějaký rašelinový výluh. Jsou pocuchaný z transportu a burzovním pobytu bych si tipnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:11 Muž lojzalojzovic [327] – problém s ploutvema
Fotka k příspěvku koupil jsem na burze v neděli neonky a dvě mají poškozené ploutvičky viz. foto, je to velký problém? drží se pěkně v hejnu, sou aktivní, nijak nevybočujou z řady. napadlo mě jestli to nemaj okousané z odchovny a pokud jo je možné že ploutve dorostou? díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 06:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Andrea
Asi Pleistophora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 17:56 Tonda Re: Ryboň
Dobry den mam to take na 3 neonkach. jak ste to lečil ? :-( :-( bohužel sem to tu nevyčet nebo prehlid . dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 12:17 Andrea bledé neonky a úhyn
Fotka k příspěvku Ještě dodávám, že jsme pořídili zhruba ve stejné době dvě nové hokejky (stará zůstala sama,tedy volba zrušit poslední nebo jí dokoupit kámošky) a až doma jsem zjistila, že ta jedna nemá úplně pěkný černý pruh a břicho - viz foto.Nepoznám,jestli by to mohla být nemoc, ale po několika dnech intenzivního pročítání fóra vidím v každém flíčku děsivou chorobu.Může to být nějaká nemoc co se přenesla na původní neonky a ty začaly postupně hynout?Nějak mi to pořád nedává smysl.Zdá se mi taky nepravděpodobné,že by ty původní(přestože už mají asi 4roky) začaly hynout stářím během jednoho týdne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 12:03 Andrea – bledé neonky a úhyn
Fotka k příspěvku Prosím poraďte.Máme několik let zaběhlé akvárko 180 l, pravidelná týdenní údržba (odkalení a výměna vody, vyčištění filtru).Občas zredukujeme množící se porost, ale jinak tomu necháváme volný průběh. Rybky se zdály spokojené, tak jsme nikdy neřešili chemii, PH nebo jiné technické věci.Bohužel jsem chtěla rozšířit počet ryb a začaly problémy.Koupili jsme červené neonky a po třech týdnech jsou pořád bledé, přestože jsou aktivní, žerou,nemají žádné skvrny ani chybějící pigmentaci modrého pruhu.Zkrátka jediné, co jim chybí, je jejich červená barva.Viz foto - v porovnání s původní starší neonkou je to skutečně velmi patrné.A co je horší,staré neonky začaly postupně hynout,za poslední týden 3 bez předchozích příznaků, jedna tetra žhavá (několik dnů nafouklé břicho,jakoby popraskané) a včera jsem na jedné staré neonce našla krupičku.Můžete mi prosím někdo poradit, proč začaly staré neonky hynout a jak "obarvit" nové do jejich přirozené barvy?Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 13:31 R Muž romant [27982] Re: mhrabankova
Poslední dobou se v našich akváriích šíří neonkovej moribundus se kterým si tak trochu nikdo moc neví rady(tedy já o tom nemám povědomost) a je dost možné, že se o tento případ bude jednat. Postižený ryby utratit, to je moje rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 13:23 mhrabankova Re: romant
Snažila jsem se ryby vyfotit, ale nedaří se mi to.
Vypadá to jako bílý flek na konci ocasu, před ploutví, jinde se to netvoří jenom na tomto místě.
To blednutí začíná jako malé části po celém těle, až je rybička bledá celá a tak hubená, že má jen bříško, jinak je z ní "placka". To už pak špatně plave a nakonec umře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2013 12:24 R Muž romant [27982] Re: mhrabankova
Chtělo by to fotku, jak vypadá to postižní ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 12:12 mhrabankova – Boule na ocasu, hubnutí a blednutí neonek
Dobrý den,

prosím o radu ohledně nemoci neonek. Ostatní ryby jsou v pořádku.
Začne to bílou boulí před ocasní ploutví, postupně začne neonka blednout, hubnout až umře.
Neonky normálně jí i plavou.
Z 10 neonek mi zbyly 4 a i ty tu nemoc mají.
V akvaristice mi prodali fmc na krupičku, ale podle fotografií si myslím, že o krupičku nejde.
Moc děkuji za odovědi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.03.2013 08:02 R Muž romant [27982] Re: Denisa
Jak správně rozdělila k použití kolegyně je třeba si ještě říci, že pokud se jedná o nějaký ten chomáček, což bude s největší pravděpodobností ta plíseň, je to znakem nedostatečný péče o akvárium a je klidně možný že prostá vodoléčba(intenzivní výměny vody) dokáže tento problém odstranit i bez použité léčiv, což může být pouhá léčba následků, ale příčina vzniku onoho problému může zůstávat. Samozžejmě, že když je ono postižení už tzv. více rozjetý je to použití eSHy 2000 na místě, ale na ty možný příčiny bych se zaměřil především. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.03.2013 07:47 Žena vondr001 [674] Re: Denisa
Pokud je to krupička (bílé tečky), tak je na ní dobrá ESHA EXIT (můžeš použít na krupičku i dvoukombinaci ESHAexit + ESHA2000), pokud je to chomáček - to bude plíseň a je na ní dobrá ESHA 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.03.2013 06:34 Muž duko1995 [32] Re: Denisa
esha exit najúčínejší na krupičku ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 22:38 Denisa Re: Dano64
Moje neonka má nějakou tečku pod ploutví, tak jsem zajela na stránky a moc jsem toho nenašla, ale může to připomínat jako vatový chomáček, nebo krupička a obě nemoci doporučují malachitovou zeleň a metylovou modř. Zítra(1.3.) to jdu koupit, tak pak dám vědět a nebo to můžete také zkusit třeba vám to zabere:) www.akvarijni.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:27 Muž duko1995 [32]
ahojte včera sem se dival na akva a našel sem neonku bez oka je to nejaká nemoc čí se beta alebo mladý skalári nudili ? :( jako žije aj v pohode plave v hejnu len nemá oko :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 11:02 LenkaNovakova Re: vondr001
Děkuji moc všem za rady, to mě vůbec nenapadlo... tak snad se mi podaří zachránit ty poslední kousky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2013 10:27 Žena vondr001 [674] Re: LenkaNovakova
Já bych se přikláněla k názoru Romana, že si tam vpustila moc rybek najednou a tím stouply N látky a ryby to nerozdýchaly. Akvárko je jen 1,5 měsíců staré, ještě není pořádně zajeté. Teď měň pravidelně 1/3 vody. A příště přidávat rybky postupně! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 09:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LenkaNovakova
Klidňě teď měň vodu každý den, ale je možné že třeba cestou prochladly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 08:26 LenkaNovakova Re: Lenka
achjo, voda vyměněna včera večer dle rady, ale dnes ráno už jen dvě živé neonky:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:53 Lenka Re: romant
ok, díky, uvidíme, jdu to zkusit vyměnit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:22 R Muž romant [27982] Re: Lenka
Možnost, že si člověk donese domů načatý ryby, vyloučit samozřejmě nelze. Tu vodu bych stejně měnil častěji a aplikoval bych třeba nějaký rašelinový výluh, takovu přirozenou podporu prostředí.
Edit: Výměnu min. 1/3 akva klidně obden, po dobu týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:21 Lenka Re: Lenka
Myslíš, že mám vyměnit ještě? popř. kolik asi? díky za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:17 Lenka Re: romant
jo vodu jsem před vypuštěním měnila cca 10 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.02.2013 16:38 R Muž romant [27982] Re: Lenka
Jak probíhá údržba, hlavně výměny vody? Měnila jsi před přidáním, nebo po něm vodu? Je klidně možné, že to akvo, byť jede 1,5 měsíce to větší množství rybek neustálo a dočasně se zvýšila hladina N látek a citlivější neonky to prostě nerozdejchaly. První pomoc v obdobných případech je právě ta výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 16:22 Lenka Re: Lenka
pardon, ještě mám 4, 3 mi pošly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 16:21 Lenka – pomírání
Milí spoluakvaristé,chtěla bych vás požádat o radu
v sobotu jsem si byla pořídit několik rybek. Mám akvárium zaběhnuté 1,5 měsíce (55 l) dařilo se v něm pokusným black mollám.
V sobotu jsem do něj přidala 4xmečovku, 4xčichavec, 7x neonka, 1xsekavec a ancitrus. Všechyn rybky v pohodě až na neonky.
V neděli začala jedna z nich plavat u hladiny, lapala jakoby po dechu, později se přetáčela bokem nahoru pak bříškem a nakonec byla KO. Říkala jsem si, že se jí asi něco stalo při transportu, protže ostatní rybky byly čilé k světu a mají krásnou zdravou barvu. Další den se stalo totéž s další neonku a dnes s dalším kouskem.

Nemá tušení, čím to může být, jeden den čile a zdravě vyhlížjící rybka a pak běhe dne rychlý skon. Žádné rybky na ně nějosu agresivní. Snad jediné, že jsem si všimla, že moc nežerou. Vločky moc nechtějí. Uvažovala jsem nad tím, že jsou možná zvyklé na masitou strvu. Dnes jsem zkoušela nějaké sušené drobné něco jako blešivce(název si nevzpomenu) to taky nic. Zítra zkusím patntky. Ale i tak si myslím, že kdyby to nebylo stravou tak to s nimi nejde tak rychle z kopce.

V sobotu jsem měl 7 dnes v úterý jenom tři. Netuším c se může dít a chtěla bych to zarazit. Napádá vás nkoho o co může jít???

díky moc za jakékoliv nápady a návrhy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 21:36 Dano64 – Neonka - nemoc
Fotka k příspěvku Zdravím,

na 1 z 10 mích neonek ta co byla od začátku nejslabší z hejna, se objevila jakási bíla kulička.
Nikde jsem o tom nic nenašel zde na foru je o tom taky pár příspěvků ale nikde žádná rada jak stím zacházet nebo co to vůbec je za nemoc a jak tomu předejít.

Mám rybku odebral do karantény nebo jí rovnou usmrtit a nebo nechat mezi ostatními, rybka nejeví žádný problém chová se pořád stejně a nevypadá že by měla nějaké problémy.

Přidávám foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 14:50 zmija Re: zmija
díky za reakcie, v tom odkaze som našla podobné fotky, ale nikto nevie čo s tým :-( tak uvidím čo s ňou bude, vyzerá to ako vyrážka pod kožou, skúšala som dať costapur, ale nezabralo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 14:22 Muž Yirka [9118] Re: zmija
Dotaz patří spíše sem: rybicky.net/forum/14357-neonka--nemoc
Po pročtení asi uvidíš, že ten problém není dán přežráním rybky a že se nejspíš blíží její konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 14:14 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: zmija
z těch fotek neni nic poznat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 13:57 zmija
Fotka k příspěvku chcela by som sa spýtať čo je to za chorobu na fotke, objavilo sa mi to cca pred týždňom na jednej neónke a ako ju liečiť a či ju odchytiť a dať do karantény. ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2013 20:29 Žena baletka [624] Re: vendiisek
Je to stále totéž. Bílý hrbolek, ryba jinak vypadá OK, žere, je aktivní, že? Moribundus neonkový, řešený zde neustále furt a porád. A nikdo si s ním neví rady. Mně už se zase u jedné objevil, po několika měsících zdraví celého hejna a zrovna těsně po vypuštění nových, mladých jedinců ke zvětšení hejna. Jsem tomu velmi ráda... ach jo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2013 17:19 Muž Ryboň [5] - Amerika
myslím si že by dosť pomohla fotka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 17:03 vendiisek – hrbolek
zdravím . koupily jsme si neonku a po 2 měsících se jí udělal na boku hrbolek.je celý bílý a je větší než její oko. poradte co to je prosíím :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:17 R Muž romant [27982] Re: katterinecka
Kakto v rostlinoprosté nádrži to beru, ale tam kde jsou kytky, je většinou "vyšší" vstupní hladina dusičnanů požehnáním pro kytky. Běžně takhle provozuju nádrže s cichlidkama citlivkama a leju tam vodu s 50 mg/l a žádnej problém. Ovšem berme to jenom jako příklad, ne jako nějaký nepřekročitelný dogma. :-)
Edit: Ty cichlidky jsem uvedl zcela záměrně, neb je považuji za větší citlivky než neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: grips
dusičnany můžou být vyšší i ve vodovodní vodě, to by jim pak výměny moc nepomohly, tak je dobré to aspoň orientačně zjistit testem nebo na stránkách vodárny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 19:59 grips Re: katterinecka
Díky za rady, snad to zastavím
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2013 19:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: grips
známí měli černé neonky asi dva roky, pak začly pomalu umírat, říkali jsme si že je to věkem. Posledni neonku jsem si vzala k sobě a už ji mám další dva roky, tak to asi věkem nebylo. Někdy je to těžký poznat, třeba vyšší koncentrace dusičnanů (nebo i jiných látek) ryby nemusí zabít hned, ale nedělají jim dobře a pak jednou hrnec přeteče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 19:37 R Muž romant [27982] Re: grips
Určitě vodoléčbou nic neskazíš. X-) Ten mezní věk bych bral s rezervou a chápu ho jako dosažený za optimálních podmínek a teplota je jedním z ovlivňujících faktorů, toliko moje obhajoba té možné příčiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 19:35 grips Re: romant
v akvárku mám teplotu okolo 27°C a v létě i 30°C. Ale ta délka života je snad až příliš krátká ne? 1,5 roku z 5 let. Pokusím se měnit část vody a uvidím. Tak díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 19:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: grips
začni měnit část vody třeba každý den, může to pomoct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 19:02 R Muž romant [27982] Re: grips
Klidně to může být i stářím, záleží na podmínkách v jakejch jsou, třeba vyšší teplota jejich věk bude skracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 15:37 grips – neonka obecná - nemoc??
Ahoj, potřeboval bych poradit, mám hejno neonek (25ks). A jsou přibližně rok a půl staré. Na začátku týdne mi odešla jedna a to jsem si na ní nevšiml ničeho zvláštního. Dnes vidím, že další plave nějak šikmo (/). To už vím, že to na ni jde. podle mě vydrží, tak 1-2 dny. Nevíte co to může mít za příčinu ?? V akváriu jsem vypojil jednu zářivku může to být tím?? Jinak jsem do akvária nepřidával žádné nové ryby a ani rostliny. Prostě bez zásahu. Díky za rekce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 23:19 janka Re: romant
:-)dobry vecer,pane. To bude asi nejlepsi.Krome zadnyho bricha a nechutenstvi na ni nic neni videt,tak diky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 11:51 R Muž romant [27982] Re: Kate127
S tou solí opatrně, pol. lžíci na 50 litrů vody, ale pokud je ta rybka nějak zaplísněná, tak je třeba zlepšit prostředí a na to je právě vodoléčba tím nejlepším lékem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 11:48 Žena Kate127 [74] Re: romant
Ještě mě napadlo, přidat trošku soli? Tak malou lžičku na 20l? Ale mám tam vajíčka neritin, nemůže nastat,že by se nějak vylíhly? To by bylo pro mě opravdu nežádoucí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 11:45 R Muž romant [27982] Re: Kate127
Za mě tu vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 11:43 Žena Kate127 [74] – Plíseň na neonce?
Zdravím,

mám asi nemocnou neonku. Mám jich v akva 10 a takto vypadá pouze jedna už asi třetí den beze změny. Je větší než ostatní (možná je nějak jakoby napuchlá) a její barvy nejsou tak syté jako u ostatních. Zdá se mi jakoby měla nějakou plíseň. Má na těle takové jakoby průhledné malé chuchvalce a teď si všímám že tam jsou i nějaké dvě maličké bílé tečky. Akva již prošlou asi čtyřdenní kůrou pomocí esha2000 a ryby dostávají tablety bactopur. Samozřejmě ještě přikročím ke každodenní výměně vody. Karanténu nemám a ryba je i tak hodně čilá, takže než bych ji vylovila tak zruinuju celé akva a ještě bych ji asi neměla. Poradíte něco? Teplota vody je 24 stupňů. Mám třeba zvýšit teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 10:06 R Muž romant [27982] Re: janka
Může být, nebo to můžou být nějaký střevní paraziti, možností je povícero. Osobně bych jednu neonku neřešil, tím chci říct, že bych nějak extra nebláznil a nepodnikal žádný léčebný experimenty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 09:50 janka – tetra neonova
Zdravim,potrebuju zjistit co je neonce,kdyz vubec nezere,brisko nema vubec.Je z tech tri co mam nejvetsi,muze to byt starim:-/?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41953x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=951