Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 20:30 Muž donleo [1]
měl jsem na myslí odchlíplé skřele (napsáno kryty žaber, sorry)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 20:19 Muž donleo [1]
ta tečka je možná až do černa, proto jsem myslel, že by to mohla být sraženina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 20:16 Muž donleo [1] – poranění?
poradíte někdo prosím? bohužel to nejde vyfotit a nebylo by to vidět. jedna neonka má ze strany u žábry jakoby krevní straženinu nebo červenou tečku, taky se mi zdá, že dýchá zrychleně, tu žábru má jakoby odchlíplou (nebo je to kryt žábry nebo jak to napsat). četl jsem tu to forum, je tu toho moc, nevím, jestli je lepší počkat a nechat jí v akva, chová se jinak normálně, až na to zrychlené dýchání nebo jestli jí odlovit a zkusit ten ESHA, co tu doporučuji. jde mi o to, že nevím, jestli nebude po odlovení horší ten stres, když bude v extra akvarku sama...co si myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 23:47 R Muž Silent [5949] Re: chocho
Po utracení ji rozhodně nesplachuj do záchodu. Raději ji zabal do mikrotenového pytlíku a odhoď do domovního odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 23:39 Muž chocho [0] - AmerikaRe: Haimdol Re:Chocho
Je to tak, při zvětšení jiných fotek pozoruji některé šupiny mírně odstáté, jak na struhadle.. jde na popravu.
Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:58 R Muž Silent [5949] Re: chocho
Pokud by byla zaplněná tak nemá vypouklé oko (exophthalmus). Jakmile zjistíš odstávající šupiny tak rybku raději utrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:54 Muž chocho [0] - Amerika – nafouknutá neonka...
Fotka k příspěvku Prosím nemá někdo tušení, jestli je tohle normální? (viz. fotka). Zdá se mi, že má tahle neonka příliš vypouklé oči a nafouknuté bříško, ale jinak je čilá (a trochu agresivní k ostatním) a zatím i normálně žere..
Mám se bát nějaké vodnatosti, nebo je jen zajikřená??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 18:49 Tereza Re: Tereza
Jo teda jeste:
filtr - Eheim 2008, asi trosku overkill ale ten anubias (barteri nana pravdepodobne, roste na koreni) roste huste u, pod a nad hladinou, takze ten proud rozbiji, bezi 24/7
svetlo -netusim jake, klasicky setovy kryt se zarivkou, svitime 12hod/7
a krmim 4-5krat tydne (1x denne) nejakym susenym TetraMin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 17:28 Tereza Re: Tereza
Fotka k příspěvku a neonky podruhe

jakekoliv pripominky vitany
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 17:28 Tereza Re: Tereza
Fotka k příspěvku jeste ty neonky poprve
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 17:27 Tereza – Re: glumča
Fotka k příspěvku Souhlasim, tohle chytlo moje neonky po vanocich, kdy se o ne nikdo nestaral a tak nejak odesel molitan ve filtru, coz zpusobilo pravdepodobne vodnatost. 9 z 20 jich odeslo postupem dvou tydnu, pak jsem konecne odlovila 3 nejdivneji vypadajici (pak mysleno kdyz jsem po vanocich konecne dosla do prace, kde akvarium mame), pridavala jsem nejakou dezinfekci, nebot meli i takoveto male tecky v malem mnozstvi, tak jsem si rekla - krupicka! nemusela to vlastne byt vubec pravda, nebot ta tecka byla ojedinela.
Kazdopadne, neonky frajerky, odloveny do misky, ktera stala v mistnosti na stole, kapala jsem jim tam v pomeru tu samou dezinfekci a trpelive cekala, az pojdou. Kdyz jiz patym dnem byly stale zive a vzhledove stejne, vratila jsem je zpet do akva, kde teda jiz nic nezemrelo. Ovsem neonky vypadaji stale stejne nemocne. Par jich melo bile tecky, v okoli ust a nabrise, ktere ovsem (pri blizsim zkoumani nyni) jiz zmizely, nafoukle brisko maji jeste 3, ale zadne vypoukle oci. I betta ma nejakou podivnou tecku, ktera se ovsem nerozsiruje ani nemeni, proto ji neresim. Solila jsem dvakrat, jiz to nedelam kdyz sem si posolila ampularku (zije ovsem, zadna trvala ujma).

Prikladam fotku betty, pozdeji neonek, mel-li by nekdo napad.
Technicke info: akvarium 50l, 1 betta, 1 ancik, 9* neonka, ampularie, technicke parametry vody netusim, vymena 1/4 vody jednou za dva tydny krmeni suchym krmivem (asi prekrmuji, nemuzu to odhadnout poradne) propirani filtru jednou mesicne. Kvetiny 3, jedna vetsi tuha, nemam sajn co je to (skoda ze se neda dohledavat podle obrazku) asi nejaky anubis, jedna odchazejici valisnerie (buhvi co se ji stalo, asi ji utiskuje vedle rostouci kvetina) a dodelavaji ji snecci, a ta rychlerostouci velmi pekna kvetina s naruzovelym nadechem, bohuzel darek takze no idea. Teplota 28 stupnu, mame dost teplo v kancelari.

S dokoupenim neonek pockam, dokud nebudu mit jistotu, ze se nic nevrati. Jedina rasa pritomna je cerna stetickova na par kamenech, obcas nejakou dekoraci vymacham v savu, abych se ji zbavila. Oproti memu cerstve zalozenemu akvariu plnem kvetin, zelenych ras, hnedych ras, vlaknitych ras, vsemoznych ras a sneku je tohle docela pohoda:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 19:53 Muž avast [49] – Neonka - nemoc?
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám takový problém. Koupil jsem si neonky a u jedný jsem si doma všiml, že jí na těle (viz. obrázek) něco vystupuje. Nevím přesně co to je, ale má to pravidelné "tepy". napadlo mě, že by to mohlo být srdce. Co jsem ta koukal, tak jí to nijak neomezuje, spíš mi jde o to, jestli to může mít nějaký další "vedlejší účinky". Díky

PS: Lepší nadpis mě nenapadl.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 09:40 Wollis – Pleistophora
Fotka k příspěvku este jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 09:36 Wollis – Pleistohpora
Fotka k příspěvku Chcel by som vediet ci je to co ma na chvoste je Pleistohpora
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 13:13 Muž Scolo [6] – Re: FelidaeS
Co sme si to z Pankráce přivezli za bord.el. Já neonku odlovil, bílou skvrnu opatrně seškrábl a teď ji pozoruji v karanténě. Flek má pořád, ale vypadá, že se zacelil a bílá bulka se zatím neobjevila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 10:18 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Dacha
Přesně toto měla i moje neonka,nikde jsem se nedozvěděla,co to je.Měla jsem ji pak v karanténě,chovala se přirozeně a po nějaké době jsem ji vrátila do společenskýho akva. boulička se ztratila a rybka žila bez problémů dál.Takže se neukvapovat a nelikvidovat:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 09:32 Žena FelidaeS [61] – Re: Dacha
Fotka k příspěvku Máme stejný problém. Máme také neonky z Pankráce od 6.2. a na jedné neonce se až nyní objevila malá kulička. Myslela jsem, že je to začínající krupička, zvýšili jsme teplotu na 27C (víc jsme se bála, že jsem někde četla, že neonky vyšší teplotu nemusí přežít), dali jsme preventin. Ale asi to krupička není. NEVÍ NĚKDO, CO TO TEDY JE? Nic jí jinak není. Máme se jí radši zbavit? Děkuji za odpovědi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2011 09:00 Muž Yirka [9126] – Re: Tamarila
Tomu by se dalo říci: syndrom čerstvě založeného akvária. Pochopíš po přečtení přiložených článků. Ten začátek byl prostě zcela špatně: www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 08:58 Tamarila – Smrt neonek.
Jsem začátečník.Založila jsem akvárium,čtyři dny v něm byla voda a zapnutej filtr.Pak jsme koupili ryby a dali je do akvárka.Měli jsme neonky,sumečky,přísavníky,BlackMolly a mečouny.Nejdřív nám umřeli sumečci,pak jeden přísavník a pak všechny neonky.Bylo jich 21.Nevíte někdo,čím to bylo?Nenašli sme na nich nic.Sumečci měli nafouklé bříško.Zapoměla jsem napsat,že začali umírat přesně po týdnu,co jsme je z akvaristiky přivezli.Poraďte,abych pro příště věděla co s tím.Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:40 Lu.kO – Re: beowulfx
Přesně, moje taky chytly krupičku jako první a vylízávali se z toho co nejdýl... já jich mam cca 20 a tohle ma jenom jedna :/ a nejhorsi je ze nevim co to je za nemoc, rybky je ale cila a nerad bych prisel i o jednu :/
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:00 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Lu.kO
Neonky jsou docela náchylné rybky, moc toho nevydrží, koupíte jich 50 a za chvíli jich máte 40 a za další chvíli 30 atd. ano Nejčastěji se mi na ně chytala krupička, ikdyž to neměly žádné ostatní ryby v akva neonky měly často nějaké problémy. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:35 Lu.kO – Seda neonka
Moje neonka ma takovy sedy flek na hrbete. Neni to moc vyrazny ale kdyz se poradne podivam tak je to videt dobre.... neonka zere normalne....zadne jine problemy v akva nejsou, (jen rasy).....nevim co se to deje, porad je problem jenom s neonkama a nachylnejsi ryby jako skalary a ramirezky jsou uplne ok.... poradte co to muze byt nebo odkaz na podobnou nemoc popisu, diky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 18:59 Muž Scolo [6] – Re: Dacha
Tak to je zajímavé....mám teď stejnej problém u jedné neonky a náhodou je mám také z burzy na Pankráci. To už není náhoda !?! Máte někdo nějakou radu ? Foto nemám, ale je to stejné...jakoby prasklá kůže na hřbetě a z ní kouká malinká bílá špička. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 22:44 Dacha – Neonka nemoc
Fotka k příspěvku Zdravim, mam 140 litrove akvarium, cca 35 neonek cervenych a 6 otiku. Akvarium bezi tak 4 mesice, neonky jsou 3 mesice. V poslednim tydnu vyrostla jedne neonce pod kuzi bila kulicka, cca 1mm velika, viz foto ( lepsi se nepodarila ), jine obtize nema, zere a plave zcela normalne. Zde na webu se neco podobneho nasel, ale bez konkretni odpovedi o co jde. Na webu sem nasel jeden pripad a tam se dospelo, ze by se mohlo jednat o Infekci Dermocystidium sp. a doporucena lecba napriklad Sera Omnipur. Mozna jen nahodou byly koupene na stejnem miste jako ty moje a to na burze na Pankraci. Prosim, mate nekdo jine rady, navrhy jak lecit? Diky David
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:42 Lu.kO – Re: katterinecka
nene ja je krmim skoro jenom mraženým a občas vločky - sušený mi vůbec jíst nechtěj... vypadá ale jako by fakt byla nofouklá vzduchem (ale jen trochu) vždycky to za asi 0,5 hodiny přejde...objevují se to u tý samý rybky asi 1x za 1-2 tejdny.... nemam tuvha co to muze bejt :( :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lu.kO
nekrmils je moc sušeným krmivem? může se to pak stát že se tak naplní trochu vzduchem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:22 Lu.kO – Nadnášená neonka
Mám problém, mám asi 22 neonek obecných a jen jedna z nich mi občas plavou hlavou dolů ale takový způsebom jako že musí plavat dolů jinak by vylítla až k hladine, jako by byla nafouklá vzduchem nebo já nevím (v tute situaci ma trochu nafoukle brisko) nevim, jestli to nebude neco s plynovy mechyrem.Stava se ji to ale obcas, nevim co s tim delat :( ostatni ryby nemaji tuhle ani zadnou jineou nemoc nebo "vadu".... tak jestli vite o co jde tak pls piste :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 22:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: DonPatricio
jéé, ty tam máš i pancéřníčky kropenatý? :-( tak ty rozhodně děj někomu do většího, dorůstají i 15cm, ty bych dala minimálně do 150ky, ale nejlíp větší. Proboha co ti to v tom obchodě poradili, a to věděli že to máš do tohohle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 22:06 DonPatricio – Re: katterinecka
ok budu o tom přemíšlet tak moc dekuji za rady a at se daří aspon tobě :-) ahoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 22:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: DonPatricio
hejno razborek skvrnoocasých, nebo trpasličích. Nebo ty krevetky, v dnešní době už jsou dost dostupné a nenáročné, třeba red cherry je nenáročná a má krásně červenou barvu. Ale v každém případě bych to nechala zaběhnout a pořádně zarůst. Dala bych tam jemnější písek a vhodné rostlinky a mechy, můžeš se kouknout na moje malá akvárka, s živočichy není kam spěchat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:58 DonPatricio – Re: katterinecka
a jaky ryby by se tam například hodily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: DonPatricio
jéje, 15 litrů není pro neonky, to bych je ratši někomu darovala a začla odznova a udělala z toho třeba krevetárko. Na většinu ryb je to dost malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:43 DonPatricio – Re: DonPatricio
tak už jsem ho tam přidal je pod názvem DonPatricio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:27 DonPatricio – Re: katterinecka
ok tak ja jdu zalozit tu prezentaci tak chvilku strpeni dekuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:24 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: DonPatricio
jsou tam opravdu jen ty tři neonky? Dokoupila bych tam plno kytek, nebo sežeň na inzerát, či zjisti jestli u vás v okolí nebývají akvaristické srazy. Když budeš často měnit vodu tak by to měly zvládnout (ale nikdy nevíš co se rybě může stát)
Nejlíp si tu založ prezentaci i s fotkami a pak půjde líp radit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:22 DonPatricio – Re: katterinecka
moc ti dekuji za rady jsem uplny začátečník tak jsem rad za každou radu. A chci se jestě zeptat mysliš že by ty ryby tam nemohli zustat kdybych menil 1/5 deně??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: DonPatricio
jestli je divná jen jedna ryba tak by to ještě nemusela být otrava, ale třeba jen šok z nových podmínek. Ale je dobré preventivně měnit vodu často, nebo pořídit testy na dusitany a dusičnany, ty hodnoty se můžou zvednout docela rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:13 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: DonPatricio
nevím o jakých plynech mluvíš, ale jestli myslíš ty sloučeniny dusíku tak to je teď asi jediná vec co by ti mohla pomoct (když pominu vrácení ryb a pořízení až bude nádrž zaběhlá).
Dost častá výměna vody, při těhle problémech bych měnila i třetinu denně, poprvé klidně polovinu. Odstátou třeba tak půl hodiny ale nejlíp do druhého dne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:06 DonPatricio
katterinecka napsala: tohle je zajímavý článek <a href="http://www.fishlore.com/NitrogenCycle.htm" target="_blank" rel="nofollow">http://www.fishlore.com/NitrogenCycle.htm</a> i když v angličtině (ale mě vždy pomůže google translator) ;-)
chci se zeptat dočetl jsem se že když budu obden vymenovat 1/3 vody tak by ty plyny meli byt v pohode je to pravda??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 20:13 Žena stetinka [270]
troška soli jim neublíží, jen vyprodukují více slizu. Ale pokud plavou na bok, tak to normální není. Tetry plavou občas tak, jak tu bylo na fotce, prostě jen šikmo hlavou dolů jiné naklopnění není dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:24 Plata – RE
tak snad to bude dobry ja jen ze plavali normalne a ted sem dal tu sul a plavou sikmo tak ja uvidim vycistim akva potom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Plata
no nejsou obraceně, jen šikmo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:20 Plata
ale me neplavou hlavou dole tedy nekdo ano ale plavou proste sikno ma bok proste takhle / :-D takze je to v poradku ano?Jen ma strach aby me to nepochcipalo : (
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Plata
Fotka k příspěvku takhle se mi naparujou samci teter císařských, taky hlavou dolů, mnohdy takhle stojí celý hejno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:15 Plata
dobre takze se nemam niceho obavat? proste jenom plavou trosku sikmo / jinak mi pripadaji v pohode : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:11 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Plata
sůl tam nedávej když nemáš důvod, tetry normálne plavou někdy šikmo, to nic zvláštního není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:09 Plata – RE
jo jako pripadaji me normalni jenom sikmo plavou normalne ji plavou atd jen trosku simko takze to je v pohode? Jo a dal sem do vody sul mam to akva asi 2 mesice a docetl sem ze je pry dobry dat trosku suli do vody neni to tim ze je tam ta sul dal sem ji tam po 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: DonPatricio
tohle je zajímavý článek www.fishlore.com/… i když v angličtině (ale mě vždy pomůže google translator) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 18:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: DonPatricio
takže včera si založil akvárium, dal si tam tři rostliny a tři neonky? Jsou tam ještě další ryby? Jak dlouho bylo napuštěné než si tam dal ty ryby?
Měl by sis přečíst něco o zakládání akvária jak dlouho se má zaběhnout (jak už ti tu dali odkazy).
V čerstvě založeném akváriu je ještě hodně plynů z vodovodu a probíhá cyklus dusíků, kdy se mění jeho hodně jedovaté sloučeniny na méně nebezpečné. K tomu jsou potřeba nitrifikační bakterie které v tak čerstvě založené nádrži a nezaběhlém filtru ještě nemohou být dostatečně namnožené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 18:54 DonPatricio
romant napsal: <a href="http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm" target="_blank" rel="nofollow">http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm</a>
<a href="http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm" target="_blank" rel="nofollow">http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm</a>
Nastuduj třeba tyhle stránky a pochopíš, proč se děje to co se děje.

ok moc dekuju za radu :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=1251