Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 15:56 Muž DukeCZ [0] - Tetry
Fotka k příspěvku ještě jedna s bleskem ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 15:46 Muž DukeCZ [0] - Tetry
Fotka k příspěvku ještě jedno foto ... chová se normálně ,žere plave atd...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 15:46 Muž DukeCZ [0] - Tetry – Neonka nemoc
Fotka k příspěvku Hilfe! Dneska se zhoršila jedna neonka,už asi měsí měla malinko vyboulenej bok a narušenej modrej pruh.Dnes ale koukamže na má dva flíčky asi 1mm v průměru.Krupička to nejspíš nebude ostatni ryby jsou ok.Mám jí utratit a jak?nechci ohrozit zbytek ryb a ani nechci aby se trápila... díky za rady sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 14:47 R Muž romant [27982] Re: Michaldvd
Jak ta rybka vypadá dneska? Obvykle to nafouknutí z přežrání do druhýho dne odezní. Jinak nejčastěji k tomu dochází při krmení granulovaným krmivem, kdy ty granulky v těch rybkách nabydou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 14:39 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Yirka
Ale ja nikdy neprekrmujem, dávam im radšej menej ako veľa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 09:34 Muž Yirka [9118] Re: Michaldvd
Je velmi pravděpodobné, že se jen přežrala. Je to u těchto rybiček poměrně častý úkaz. Mají pak bříško až do trojúhelníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2012 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michaldvd
Bruško máme všeci a nejsme v tom smich potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 04:56 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Kamilstrom
Hehe viem, že nie je živorodka :-) ale myslel som, že môže mať bruško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 23:18 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Michaldvd
Neonky opravdu nejsou zivorodky,oplodnena samicka to teda byt nemuze!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 21:19 Muž Michaldvd [45] - Asie
Dnes som si všimol na jednej neonke, výraznejšie bruško a vpredu taká ako keby hnedo - čierna bodka. Asi sa mi to nepodarí odfotiť ale skúsim. Mohlo by isť o oplodnenú samičku?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 23:16 Nadech007
tak nakonec se z toho ta krupička vyklubala, bohužel pro léky se dostanu až v pondělí, takže jsem zatím při dnešní výměně vody jenom přidal sůl a zvednul teplotu na 31°. Jak dlouho mohou být rybičky při teplotě 31°? do toho pondělí to snad nevadí néé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 22:44 Nadech007
tak díky moc, napravím :-) akorát co ty rybičky? při dalším čištění tedy vyměním víc vody a třeba se to zpraví...doufám, že všechny nevymřou :( zkusim přidat i tu fotky, jestli se mi to podaří, ale když umřou tak jsou velice podobné jako ty u té vodnatosti...snad to nebude ono :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2012 22:31 R Muž romant [27982] Re: Nadech007
To je filtřík z kategorie "honič vody". Výkon ano, ale fitrační objem žalostně malý a nedostačující na Tvojí nádrž. Když zvolíš tu hlavu s kostkou, tak získáš několikanásobně větší filtrační objem a nebudeš na ten filtr muset hodně dlouho šáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 22:28 Nadech007
já tam mám ted tohle: www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
na krabičce je napsáno, že je to od 50-100l ale na techto stránkách píšou že se hodí do objemu od 30-35 :( tak čemu věřit?...pěna mi přišla malá a proto sem přidal dovnitř a ještě okolo filtru a ted to vypadá takto: rybicky.net/fotogalerie.php…
ale asi to pořád nestačí no :( musim napravit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2012 22:13 R Muž romant [27982] Re: Nadech007
www.zoo-market.cz/… Co se týká čištění, tak to je otázka zarybnění, ale myslím si, že tak max. 2x do roka provedeš lehký promačkání v akva vodě ajede se dál. On se bude postupně špinit a až bude pěkně hnědej a voda bude o poznání pomaleji při plným výkonu hlavy vytékat, tak teprve potom čistit. Při výměně postupuj tak, že tam na nějakej čas, ideál bude měsíc, necháš ty filtry oba společně a teprve potom až se ten novej zaběhne, tak ten původní odstraníš. jako lehký urychlení můžeš tu novou houbu vymáchat ve vodě, kde se před tím propral ten stávající filtr, čímž si ten novej tzv. naočkuješ nitrifikačníma bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 21:53 Nadech007
Dobře a jak má být ten molitan hustý a jak často ho čistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 21:18 R Muž romant [27982] Re: Nadech007
www.zverimex-rybarske-potreby.com/… s biomolitanovou kostkou 10x10x16 cm.
Edit: Pokud jsou ty rybky postiženy tou vodnatelností, tak odlovit a utratit, to je nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 21:13 Nadech007
ty rybičky vypadají před úmrtím asi takhle: rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
takže možná to je ono...ten filtr je ale relativně zasranej po tom tejdnu, takže nečistit ho mi nepříjde jako dobrá volba...asi opravdu nestíhá, ikdyž píšou že je do objemu od 50-100 litrů (sám sem k němu ale přidal ještě trojnásobek filtrační pěny, protože původní byla naprosto neadekvátní)...Poradil byste mi jakou tu filtrační hlavu atd. prosím? akvárko je 80x40x30cm...96 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 21:03 R Muž romant [27982] Re: Nadech007
Blbost to rozhodně není. Plísňová onemocnění se velmi často u ryb vyskytují. Vzhledem k tomu, že není k dispozici fotka, tak bych se snažil zlepšit prostředí v akváriu, nejprve vodoléčbou v podobě časté a intenzivní výměny vody a pokud to po několika dnech nezabere, tak bych aplikoval nějaké širocespektrální léčivo v podobě eSHa 2000, ale pokus se o tu fotku.
Edit: V prezentaci je uvedeno čištění filtru každý týden, což je špatně a bude to tím, že ten filtr tu nádrž nestíhá, šel bych do klasiky v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, což souvisí s tím vylepšením podmínek v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:58 Nadech007
né, krupička to není ;-) jakoby na sobě měli takovou jemnou plíseň, což je snad blbost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:53 R Muž romant [27982] Re: Nadech007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:49 Nadech007 – Neonka - nemoc
Dobrý den, příjde mi, že moje neonky červené trpní nějakou nemocí. Jakoby na sobě měli jakýsi povlak, mají trochu rozházený šupinky. Měl sem jich 30 a 4 už umřely. Před úmrtím vypadaly fakt docela bídně, dost rozházený šupinky, moc neplavaly, vykulený oči a ten povlak noo. Akvárko čistím pravidelně 1x za týden: odkalení dna, výměna 10-15% vody, vymačkání filtru a setření skel žiletkou. Vodu dolévám vodovodní upravenou o Tetra aqua save, aby nebyla chlorovatá a celkově to prý upravuje vodu. Neonky mám skoro 4 měsíce, chovají se zcela přirozeně, žerou normálně, nepřátele nemají (až na skaláry, které je jenom odeženou ze svého místečka) akorát mají ten povlak a ty šupinky no, jinak vypadají v pohodě, takže to opravdu nechápu. Asi bude něco s vodou, co myslíte? možná je moc tvrdá nebo něco, prosím poraďte, nechci, aby umřely další. Snažil jsem se to i vyfotit, ale při jejich pohyblivosti to opravdu nejde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2012 19:13 Tereza
To klidně mohou být jikry. S romantem nesouhlasím, pokud se ryby chovají normálně, není důvod k odlovování. Zařízenou a zajetou nádrž pro případ karantény stejně asi nemáš a uvést ryby do stresu tím, že je hodíš do nějaké zavařovačky, jim spíš může uškodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 18:59 R Muž romant [27982] Re: marek21
Tak pokud to trvá už několik dní, tak odlovit a sledovat separátně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 18:45 Muž marek21 [16] Re: romant
ee len vlockove krmivo a mrazene ale to uz par dni su take a to vela nekrmim ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2012 18:43 R Muž romant [27982] Re: marek21
Třeba jsou přežraný. Pokud krmíš granulema, tak se to stává, že rybky ty granule sežerou ještě tzv. nenabobtnalý a ty potom v nich pracují. Zkus 2-3 dny nekrmit vůbec a uvidíš jaká bude reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 18:38 Muž marek21 [16] – Neonka
Zdravim chcem sa len spytat mam v akvarku neonky a 2 z nich maju bruska ako balon ... ale spravaju sa riadne a plavu s ostatnymi ... co to moze byt ? choroba ? ikry ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2012 18:33 R Muž romant [27982] Re: Arius
Nevím co té rybce je, ale jako prevenci bych jí odlovil a sledoval v oddělené nádrži. Může to být jenom nějaký zaplísnění, ale třeba i něco tzv. horšího, tak bych postupoval tímto způsobem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 18:29 Arius
Fotka k příspěvku Dobrý den, před 3 dny jsem koupil v obchodě 12 neonek obecných a 3 neonky červené. Druhý den jsem zjistil, že jedná neonka obecná má vlevo bílou skvrnu na hřbetu, přikládám foto. Jedná se o hmyzomorku rybí? Zatím se chová jako ostatní neonky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 20:47 R Muž romant [27982] Re: sikina
Tu rybku bych šetrně utratil, třeba silně perlivou vodou, to bych viděl jako nejrozumnější postup.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 15:04 sikina – bílá skvrna na neonce
Fotka k příspěvku Dnes ráno jsem si všimla na neonce vetší bílé skvrny. Od odpoledne plave bříškem vzhůru ale stále dýchá. Nevíte prosím někdo co je to za nemoc a jestli se dá nějak léčit? Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 11:42 glasszero Re: glasszero
glasszero napsal: vim, ze se to tu resilo uz nekolikrat, procetl jsem celou diskuzi, ale nenasel uspokojive vysvetleni ani reseni. jedna neonka ma bilou vystouplou tecku asi tri dny (viz foto). zacala se projevovat agresivne a prohani ostatni neonky.
asi bych mel uvest nedavne udalosti. minuly vikend mi vypadl filtr. mladi snecci prolezli nejak skrz molitan a ucpali hadicku privadejici vzduch do filtru. nevim jak dlouho nebezel, byl jsem mimo od patecniho odpoledne do nedelniho odpoledne. nicmene na hadicce mam rozdvojku ke vzduchovani, takze o to vic bezelo vzduchovani. po prijezdu jsem zprovoznil filtr a otestoval vodu. dusitany i dusicnany byly v norme, presto sem ale vymenil 1/4 vody. bohuzel jsem musel utratit jednu z neonek s podezrenim na infekcni vodnatost. byla nafoukla, vypoukle oci a najezene supiny. polehavala po dne, takze nebylo na co cekat. dalsi dve neonky meli mirne najezene supiny a poskozene ploutve. jinak byli v poradku, plavali s ostatnima v hejnu a zrali. avsak behem tydne se jim na tele objevili bile tecky, tak 3-4 na kazde. jedne rybce tecka praskla a vlala s ni takova nitka. s podezrenim na krupicku, zvysil jsem teplotu na 30 stupnu a pridal sul. do druheho dne obe zdechli.
nyni resim problem, ze jedna neonka ma onu bilou tecku. o jakou nemoc se jedna? nechci je utracet hned, ale bojim se, ze nez se nemoc projevi, tak se nakazi dalsi.


dnes dalsi problem, jedna z neonek ma nekoli najezenych supin. zda se mi, ze i ztraci barvu. strani se ostatnich, temer neplave a je stale mirne naklonena hlavou dolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:25 glasszero
Fotka k příspěvku vim, ze se to tu resilo uz nekolikrat, procetl jsem celou diskuzi, ale nenasel uspokojive vysvetleni ani reseni. jedna neonka ma bilou vystouplou tecku asi tri dny (viz foto). zacala se projevovat agresivne a prohani ostatni neonky.
asi bych mel uvest nedavne udalosti. minuly vikend mi vypadl filtr. mladi snecci prolezli nejak skrz molitan a ucpali hadicku privadejici vzduch do filtru. nevim jak dlouho nebezel, byl jsem mimo od patecniho odpoledne do nedelniho odpoledne. nicmene na hadicce mam rozdvojku ke vzduchovani, takze o to vic bezelo vzduchovani. po prijezdu jsem zprovoznil filtr a otestoval vodu. dusitany i dusicnany byly v norme, presto sem ale vymenil 1/4 vody. bohuzel jsem musel utratit jednu z neonek s podezrenim na infekcni vodnatost. byla nafoukla, vypoukle oci a najezene supiny. polehavala po dne, takze nebylo na co cekat. dalsi dve neonky meli mirne najezene supiny a poskozene ploutve. jinak byli v poradku, plavali s ostatnima v hejnu a zrali. avsak behem tydne se jim na tele objevili bile tecky, tak 3-4 na kazde. jedne rybce tecka praskla a vlala s ni takova nitka. s podezrenim na krupicku, zvysil jsem teplotu na 30 stupnu a pridal sul. do druheho dne obe zdechli.
nyni resim problem, ze jedna neonka ma onu bilou tecku. o jakou nemoc se jedna? nechci je utracet hned, ale bojim se, ze nez se nemoc projevi, tak se nakazi dalsi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 11:50 bořík
jo dík :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2012 11:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bořík
změnit jim podmínky tak aby nebyly ve stresu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 11:48 bořík
ahoj nevite jak lécit neonky ve stresu? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:19 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
Fotka k příspěvku dobry.. chcel by som sa spytat mam neonku v akva ktora je uplne vychrtla.. vyzera to ako keby sa jej prepadlo brucho.. ostatne su OK len ona je takato.. teraz som si to vsimol.. co to moze byt?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:46 Lucka
Fotka k příspěvku Ahoj. Mám doma asi 3 neonky, které mají škaredou pusu (viz. foto). Ostatní neonky to nemají. Může mi prosím někdo poradit, o jakou nemoc se jedná? Případně zda ji lze léčit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:19 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MajQulinQa
Místo vápence se hodí různé vyvřelé horniny, např žula, čedič, znělec nebo křemen apod. Kámen by měl být co nejvíce inertní, tj. nerozpouštět se ve vodě. Tvrdost a pH snížíš přidáním rašeliny (nebo výluhu), ale pomalu a opatrně, je nutné pravidelné měření. Zpočátku častěji měnit vodu (záleží na tom, jaké má vlastnosti - zavolat na vodárnu nebo také změřit).

Výborné stránky o chemii vody jsou zde: maniakva.sweb.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:06 Žena MajQulinQa [0] Re: Tudy
Děkuju :) myslela jsem si to, hned je vyndám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 11:31 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MajQulinQa
Podle prezentace máš vápencové kameny, budeš mít nejspíš tvrdou a zásaditou vodu, to Neonkám neprospívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 11:25 Muž Poweres [59] - Živorodky
Muze byt ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 14:02 R Muž romant [27982] Re: MajQulinQa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 13:56 Žena MajQulinQa [0] – bledá ryba
Fotka k příspěvku Ahoj,
mám 6 neonek obecných a poslední asi dva dny jsme si všimla, že je jedna z neonek úplně bledě červená. Ostatní jsou krásně červené, nevíte čím to je ? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 08:11 Muž tonno [0] Re: LisourJr
skus pozriet www.akvarijni.cz/…
ak mozes zvys teplotu vela vzduchuj men casto vodu, ak nemas lieciivo tak skus pridat sul.
PS. moja ktora je na foto trochu nizsie uz je fit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 18:09 Muž LisourJr [33] – Neonky
Ahojte Všichni!! Mám dotaz, protože na ten předešlý jste mi neodpověděli a situace se horší.. Koupil jsem si do mého akvárka 10 neonek.. Hned když jsem je dal doma do nádrže, koukal jsem, že jedna má na sobě takovou bílou nitku 3-4mm dlouhou s válcovitým tělem (parazita), ale po 2 dnech nikde nic.. Po 2 týdnech co jsou rybky v akva jsem měl tyto parazity na jedné neonce hnedle 3x.. 2 odpadli a jednoho, který byl okolo oka jsem vyndal pinzetou. Po tom co byl u toho oka má stále jakoby "průhledný váček" asi plíseň.. Jenže včera se mi počet nakažených neonek navýšil na 7, takže 3 jsou "snad" zdravé.. Zase mají na těle tyto parazity a kolem nich tu plíseň i po tom, co tam parazit už není.. Můžete mi prosím poradit co stím? Mám tu neonku co měla parazit okolo oka utratit? Má ho kvůli té plísni jakoby vypouklé/"vytáhnuté"...
Díky moc všem za odpověď.. :-(
PS: Myslím si, že to mají z naloveného krmiva (komářích larev), které jsem zkrmil hned a patentkách, které jsem zkrmil po odstání a měnění vody v intervalu 3 dnů..
Ještě jednou díky moc..
PSS: Nějaké fotky jsou v minulém příspěvku..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 11:09 Muž tonno [0]
Fotka k příspěvku Zdravim, moja neonka ma ako keby vyhryzntu chrbtovu plutvu. ci jej to mohla spravit gurama modra ktora nahana vsetko po nadrzi, alebo je to nejaka choroba?
dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 10:13 Těhňajs Re: Těhňajs
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 10:09 Těhňajs
Je možné, že neonka se tak přežere, až ji praskne břicho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 15:56 Muž LisourJr [33] – Niťky a váček
Fotka k příspěvku Fotka 4
(poslední)
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41953x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=1151