Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 17:40 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: QQQ001
No, chiropraktik ti jí asi nevezme, takže ji buď utrať nebo ji nech dožít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 14:14 Muž QQQ001 [23] – Křiva pater
Fotka k příspěvku Ahoj já tu pořad otravuji, ale jedna z neonek má křivkou pater. Nesla vyfotit, tak jsem to zhruba nakreslil. Jiné příznaky nemá. Barva, chuť k jídlu a vše ostatní v pořádku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2020 17:28 Muž DJSTUDIO [2] - Neonky,Skaláry,TetryRe: QQQ001
QQQ001 napsal: Dobrý den, nevíte o co se muže jednat? Jde o nepatrný bílý flicek na tlamicce?

V jedne akvaristice jsem si toho u par kousku vsiml,mneli to také. Neni to ani moc videt. A taky tam nevedeli co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2020 22:49 Muž vlka [3444] Re: BBchory
Zdarec, osobně bych na nic nečekal a rybičku odlovil pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2020 20:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: BBchory
- počkal bych, možná je to následek ataku nových ryb
- sledovat, pokud tam bude progrese zhoršující stav, odlovit, eSHa 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2020 16:22 Žena BBchory [854] – puntikatá neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
jedna neonka černá má na sobě světlejší flíčky. Je to "služebně starší" neonka, v akváriu více jak rok. Do akvária přibyly 15.4. modré neonky ze Zoo Braník (po týdenní karanténě) a 10.4. mladší černé neonky (po týdenní karanténě) z nějakého HappyZoo zverimexu. Všechny ryby vypadají v pohodě, plavou, žerou, žádná další skvrnky nemá (ale u těch pidineonek modrých bych si toho nejspíš nevšimla).
Co říkáte, je to nějaká děsivá nemoc vyžadující okamžitou léčbu, nebo prostě nezávadné fleky?
Akvárium staré necelé dva měsíce, fungující (ty starší černé neonky přeložené z menšího, aby vás to nemátlo), viz prezentaci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2020 17:39 Muž RAP [1553] Re: Turing
To nevadí, že se nepotkaly. Aktivní patogen mohl být přítomen.
Když se dívám na fotku, vypadá to dobře. palec Žádní potápěči, vraky apod. nesmysly, které by mohly kontaminovat vodu. Asi jste měl smůlu na "vadné" rybky. Škoda, těm neonkám by to tam slušelo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2020 15:51 Turing Re: Wanderer
Fotka k příspěvku + RAP
Prikladam foto. Je to cca 1,5 po zalozeni. Kytky jsem daval postupne, tak nektere jeste nejsou v dokonale kondici.
Plan byl 20-25 ks.
Stare a nove se v podstate nemely sanci potkat :-D .

No, nic vzpomnel jsem si na sve mladi a "zebricky" a koupili jsme Danio rerio a ty drzi palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2020 13:09 Muž RAP [1553] Re: Turing
Foto akvária by nebylo?
Jinak je možné, že ty z velkoobchodu byly nemocné a ty z druhého to chytly.
Odlov, převoz i aklimatizace jsou stresové situace a ty mohou razantně snížit rybkám odolnost.
Když jsem je měl, nezacházel jsem s nimy "v rukavičkách" a v pohodě. Dokonce se v malém akva u rodičů, kam jsem zbylé jedince odvezl, třely a pár jedinců se i rozplavalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 20:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Turing
Když je zaběhlé akvárium, tak jsou v pohodě. Mám jich přes stovku, občas nějaká chcípne, ale jinak myslím vydrží hodně. Dle mě nepotřebuje žádnou extra starost. A 10 do tohohle akva je dost málo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 16:36 Turing – Neonka cervena problematicka rybka?
Je neonka cervena (Paracheirodon axelrodi) extra problematicka rybka? Nikdy jsem ji nemel, ale vnucka rozhodla, ze ji do nove nadrze (120l) chce (nadrz byla 2,5 mesice v zabehu s dostatecnym poctem rostlin, bez ryb).
3/4 jsme privezli 10 ks, aklimatizace atd. jako normmalne. Pres vikend jsem si pripadal jak trebonsky rybar pri vylovu. Zdroj rybek byla velka firma, ale ja tam nikdy nic nebral. Tak jsem si vynadal a v PO 6/4 jsme koupili dalsi rybky ze zdroje, kde kupuji casteji a vzdy bez problemu.
Vysledek stejny. :-(
Pak jsem si tady cetl prispevky a nabyl jsem dojmu viz nazev prispevku.
Priznaky a postup byl stejny. Rybka se oddelila od hejna, nekdy mela najednou belejsi konce ploutvi a ex.
NO2, NO3, NH3 v norme. Ph 6,9.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 19:28 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Rybář
Nahltali sa vzduchu. Alebo moc suchého krmiva.
Po čase ich to vždy prejde, nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 19:17 Rybář – Neonky
Čau, prosím vás mám 20neonek a ještě pár jiných ryb, ale zdá se mi, že když Nakrmim, tak pár neonek plave hlavou dolů a cukaji se.... Nevíte čím to bude.? Moc krmení? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 07:20 Muž Žako [4] Re: lacewings
Děkuji za radu este dnes koupím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 21:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Žako
- Krupička, přelečit celé akvárium, eSHa exit + eSHa 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 21:36 Muž Žako [4] – Nějaká nemoc neonek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den chtěl bych se zeptat co se mi to děje s neonkama. Mám je zhruba 3 týdny pred 5 dny se jim začalo zbarvovat bříško do bílá a včera jsem si vsimnul bílých teček na celém těle jedna se jen o neonky ostatní ryby jsou v pořádku. Mám je dát do karantény a o co přesně jde? Přikládám fotky snad na nich něco půjde dobře vidět :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2020 18:35 R Muž romant [27987] Re: vlka
Zanícená rána po nějakém mechanickém poranění, tedy to zanícení již vykazuje známky bakteriální nákazy. Ta izolace byla velmi správné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 18:24 Muž vlka [3444] – Neonka černá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Když se rybička straní hejna, asi není něco v pořádku. Černá ,,skvrna,, z jedné a dočervena z druhé strany před řitní ploutví mě přiměly ji vylovit a cvaknout to. Poradí někdo, co ji poslihlo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 10:45 Muž QQQ001 [23] – Parazit?
Fotka k příspěvku Dobrý den, nevíte o co se muže jednat? Jde o nepatrný bílý flicek na tlamicce?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 07:19 Muž Jindisek [12] Re: Jindisek
Tak dnes ráno už byla mrtvá. Hodnoty vody kontroluju a měly by být ok. Ta jedna neonka je bledá už od té doby, co jsem ji vyženil s akváriem. Kamarád nesvítil, netopil, nekrmil, nečistil už několik týdnů nebo měsíců a dvě neonky a ancistrus to přežily. Ta bledá je jedna z nich.

Krmím jednostranně no... budu to muset trošku vylepšit, ale nejdřív si jdu načíst něco o tom, jak redukovat populaci živorodek :) Díky za odpovědi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 01:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jindisek
- podle popisu pohybu, půjde o problem měchýře, zarudlost v okolí skřelí tomu i nasvědčuje, pokud to není vlivem hodnot vody a teploty
- rybu bych šetrně usmrtil a v léčbě nepokračoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 01:18 R Muž Anthrax [4765] Re: Jindisek
Z té fotky toho moc vidět není. Ale takováto izolace jí moc neprospěje. Určitě jí nekrm, když ti bude blbě, tak taky nebudeš chtít jíst. Navíc to krmení ovlivní negativně vodu. Krmíš jenom tím jedním vločkovým? Jednostranná strava ničemu neprospěje. Jaké jsou parametry vody? NO2 a NO3? Vedle akva máš nějaký test. Výměnu vody ji teď dělal? Ptám se spíš kvůli ostatním rybám. Protože některé ty neonky na fotce se zdají také vybledlé. Ale fotka může klamat.
Jelikož se to nelepší, tak bych jí utratil. Proč trápit rybu, když nemůže ani plavat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:40 Muž Jindisek [12] – Neonka - drzi se u dna
Fotka k příspěvku Zdravím. Akva 90 litrů, dostatečná externí filtrace, bez vzduchování, s rostlinami, výměna vody co 14 dní, v provozu 5 měsíců, bez víka, topím na 24 - na akva lezou kočky a čumí do vody, občas do ní hrábnou packou nebo se napijou. 10 neonek, 12 dospelých pavích oček a docela dost malých, miniráček a ancistrus a pár desítek okružáků. Jedna neonka začala plavat ocasem dolu, pořád klesala tak se mrskala, aby se dostala výš. Čekal jsem den, jestli pojde, a ne - pořád stejné. Tak jsem ji dal do izolace s akvarijní vodou a ESHA2000 - už tam je dva dny, každý den jí dávám čerstvou vodu z akvária a ESHU dle návodu. Leží na dně, když ji vyruším, tak se snaží plavat, ale vždy klesne. Nevidím žádné skrvny, ale přijde mi, že v izolaci dost vybledla. Nežere tam, ale pořád dýchá a žije. Vím, že stojí pár korun, ale nechci ji odsoudit k smrti jen tak. Nemůže mít něco s měchýřem? ESHU jsem dal preventivně, vlastně bez důvodu. Na co se mám podívat? Co by jí mohlo pomoct? Mám v plánu ji nechat v izolaci ještě den a poté ji vrátit zpátky a sledovat ji. V té izolaci si ji moc neprohlídnu - je v plastové nádobě, která není úplně průhledná.

Update: u pravé prsní ploutve nějakou bílou tečku má. Viz foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 16:11 Žena Atevi [0] – Bílý červík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pěkný den všem. Prosím o radu, co je to za potvoru? Vypadá to, jako by neonce z nateklého oka vylézal provázek. Plave i žere jako všechny ostatní. Dá se s tím něco dělat nebo raději utratit :-( ? Moc díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 17:11 Muž Magic [879] - RostlinyRe: pluto
Podľa mňa áno. A zatiaľ nik neoponuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 16:01 pluto Re: Magic
takže se jedná o plíseň ?
pravidelně odkaluji a měním vodu ... nejsem začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2020 11:47 Muž Magic [879] - RostlinyRe: pluto
Esha2000 áno, esha exit nie,to je na krupičku.
Ale hlavne zlepšiť vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 09:40 pluto – Neonky nemoc
Ahoj, mám problém s neonkami ...
3 neonky mají takovou bílou tečky, jako vřídek ... Podle mě se jedná o nějakou plíseň :-(
Zkoušel jsem přeléčit Esha2000 + Esha Exit přesně podle návodu ... po léčbě vše zmizelo, ale po týdnu se opět vrátilo, tak jsem aplikoval znovu léčbu, ale bez úspěchu .
zkoušel jsem nafotit, ale bohužel není nic vidět, tak přikládám ilustrační foto rybicky.net/k/forum/431164.jpg ..
Máte někde zkušenost a čím případně léčit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 20:58 Dastyán – Foto
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj nevi někdo co by to mohlo být za nemoc když neonce začne jakoby za hlavou dalo by se říct na krku červenat a ztloustne.

To jak má to červený za hlavou to se mi nepovedlo vyfotit ale este se o to pokusim a tady je to jak je tlusta
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2019 22:20 R Muž Anthrax [4765] Re: Honza
NO2 by mělo být nulové aby bylo neškodné. Otázka je, jak je ten test přesný.

Dva dny jsou hodně málo. Trvá zhruba měsíc, než je nové akva z nejhoršího venku. Do té doby tam lítají koncentrace NO2 a NH3 nahoru a dolů. Do takového prostředí nové ryby nepatří. Ani těm stávajícím to neudělá nejlépe ale ty už jsou alespoň zvyklé na tvou vodu, nemají za sebou pobyt v obchodě, transport atd.

Filtr jsi během znovuzakládání nechal běžet? Nečistil jsi ho?

Každopádně bych doporučil měnit pravidelně a často část vody.

V akvaristice řeknou cokoliv aby prodali. 30 l je opravdu málo na neonky. Jsou to ryby co rády plavou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2019 22:03 Honza Re: Wanderer
30 litru akvárium jsem kupoval pro děcko ale samozřejmě se staram já.

Neonky jsem mel v poctu 6 ks bez problémů 5 let i s Betou ,která žila pres 4roky. Nikdy jsem neměl žádné nemoci,rasy minimálně,voda čistá. Ano ,časem některé umřeli ale to jsem přikládal letům.

No2 merim testem Azotin a vychází mi to na 0,1mg/l. Což v přiložené tabulce vychází jako neškodná koncentrace. Teplota vody je 24-25C.

Jako začátečník jsem vždy postupoval podle rad v akvaristice a toho co jsem si načrtl.

Neonky se podle všeho v takhle malých akváriích prostě chovají,takže mi to po tech několika letech bez problémů nepřijde jako ,,dost nesolidni chovatelský přístup".

Samozřejmě,dokud nezjistim co se děje ,další kupovat nebudu.

A akvárium jsem nechal po znovuzaložení stát bez ryb dva dny,než jsem vrátil původní osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2019 01:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Honza
Honza napsal:..
Mel by nekdo nejaky napad ,kde delam chybu?...

- karanténa ryb, je další faktor k již uvedenému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2019 19:32 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Honza
Žádnou prezentaci ani zakládat nemusíš. Neonky do 30l je dost nesolidní chovatelský přístup, a je v podstatě jedno, co je to za druh. Jestli nevyměníš akvárium za větší a budeš pořád dokupovat neonky, tak budou pořád chcípat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2019 19:03 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Honza
Dej víc info. Teplota, pH, tvrdost, jaké to jsou neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2019 18:42 Muž UndeR [80] Re: Honza
Založ si prezentaci ať se můžeme mrknout jak to akvárium vypadá. Čím více údajů uvedeš, tím lépe. Jak dlouho jsi nechal akvárium zaběhnout než jsi přidal první ryby? Řekl bych, že pro neonky je 30 litrů docela málo. Je to hejnovitá a do 30ti litrů dáš hejno jen těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2019 18:37 Honza – Vymirani novych Neonek
Zdravim, po delsi dobe a problemech s rasou jsem ,,znovu zalozil " akvarium (30litru)
Vse vycisteno ,vyvareno.
Nicmene mi zbyli z puvodniho osazenstva po letech pouze 3 neonky a jedna kreveta (japonika). Po te co jsem osazel akvarium novymi kytkami a nechal jej par dni odstat, jsem vratil me tri Neonky(stari 5let) a Krevetu zpet. Za dalsii 4dny jsem prikopoupil 4ks Neonek, 2ks Otiku a dve male krevety(Japoniky).
Behem tri dnu nove Neonky vymreli. Dokoupil jsem tedy znovu dalsi 3ks a z tech uz mi k nesnimu dni zbyva jen jedna. Ostatni osazenstvo vypada v pohode,krevety se svlekaji,voda kristalove cista,filtr cisty,NO2 v poradku(mereno testem).
Mel by nekdo nejaky napad ,kde delam chybu?
Diky, Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 22:28 Muž vlka [3444] Re: Provpe
Nejdříve mě manželka překvapila otázkou, co to mám za novou rybku v AQ. Na první pohled nezdravá barva v hejnu Neonek. Krapet se stranila hejna. Od té doby naštěstí zatím nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 20:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Genovesa
-utratit, pravděpodobně allimentární intoxikace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 21:57 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: vlka
Neonka je vybledla i v noci nebylo to nejak rano? Nebo muze byt i naladova ryby jaou jako lidi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 21:56 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Genovesa
Tezko soudut z tehle fotky ale ta hlava se me nezda uplne ok vypada to ze ma nejak nafoukle zabry ne? Nema je odstate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 06:16 Genovesa Re: Genovesa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, včera jsem si všimla, že jedna neonka je stále v proudu u filtru, zrychleně dýchá. Žádné fleky a ni vyblednutí jsem na ní nenašla, oči bych řekla taky v pořádku. Co by s ní mohlo být? Akvárium 126l, údržba v neděli, měněna 1/3 vody. Ostatní ryby jsou klidné, podle všeho v pořádku. V akváriu je 18 neonek červených, 2 čichavci perleťoví a 4 malí gavúnci boesemanovi, jeden ancistrus. Video neonky přidám hned z mobilu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 18:14 Muž vlka [3444]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké odpoledne. Zrovna včera jsem si říkal ,,10 měsíců a žádný problém,,. A dnes ráno objevena v AQ jedna, sice normálně plavající, ale ,,divně vybledlá,, Neonka. Fotky jsou s bleskem, takže to není 100%ní. Neonka ,,šla,, do mrazáku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 08:14 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: geek simon
Buď může být plná jiker nebo je přežraná. Záleží čím krmíš. Obojí bych neřešil, maximálně zrevidoval krmení. Tj. jestli mají vhodný druh krmení, rozmanitost atd. a zařadil bych aspoň jednou týdně den půstu.
No a nebo je fakt chabrus a jestli se to motání nezlepší a bude zhoršovat, bude padat na bok apod. tak bych ji dal do mrazáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 12:18 Muž geek simon [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
potřeboval bych poradit mám v mé nádrži jednu neonku, která strašně moc žere je tlustá a je taková divně zbarvená proti ostatní a plave nakřivo a divně není náhodou nemocná?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 18:19 Muž Longer01 [21] – bledá neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, všiml jsem si, že je jedna z neonek vybledlá. Ostatní ok. V posledních týdnech v akva nic nového. Žádné změny nebo nový přírůstek. Má někdo radu, na co se zaměřit? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 14:22 Michal Re: afc1886
Ukončil jsem jí i sobě trápení. Ledová tříšť a mrazák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.06.2019 22:38 R Muž afc1886 [14682] Re: Michal
Nepovím ti co to je, ale zkrať jí to trápení a pošli jí na druhý břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 22:16 Michal – Neonka - černá boule
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poraďte prosím, co je to za nemoc. Velký černý nádor za hřbetní ploutví a menší na spodní části úst. Ryba plave normálně, ale po separaci nejí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 19:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: pavel1234
-nejspíše Sporozoa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 18:42 pavel1234 – Neonková nemoc
Taktéž mám žlutou tečku na těle neonek. Řešil jsem tento problém před půl rokem a sama zmizela. Nyní se vrátila a má to jedna neonka červená a jedna neonka obecná. Utratit ty nakažené? Počkat? Zatím jsem nevypátral žádný lék, co by tomu pomohlo. Kdyby někdo věděl, prosím řekněte. :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=101