Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 21:42 Logmann – re,
pomůže někdo , setkali ste se stím? :-( :-( :-( :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 14:49 Logmann – re
a stále oteviraj tlamu, jako by lapali po dechu... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 12:04 Logmann – Neonka
chovám 15 neonek a u dvou sem našel na těle takové průhledné puchýře, pomocte co stím.... :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 19:36 Xantis – klid
dnes už se nic v akva nedělo,vše žije,testy v normě,provedena výměna vody+aquatan přidán,zůstali 3červené neonky a 1černá,snad už to bude dobré,všem dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 15:15 Muž ivan [15] – neonky
Večer jsem se ještě podíval do chytrých knih,abych se ujistil:teplota u neonky červené nemá klesnout pod 22st(Zukal)optimální teplota je 23-24st .Asi jsi to pleteš s neonkou obecnou.Na fotkách máš červené neoky,takže jestli ti klesá teplota na 21 může to být příčinou úhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 14:23 Lucík – azalka
to mas urcite pravdu a asi se citi i vic v bezpeci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 22:55 Žena azalka [38] – 2 Lucík
Není nad vlastní zkušenost, že? ;-) No ale já jsem to po doporučení radši neriskla. Navíc - pokud se někomu líbí neonky (což naprosto schvaluju a chápu), tak musí vědět, že jde o hejnový ryby a co to obnáší. A pokud nehledíme na požadavky ryb, jistě uznáte, že čím početnější stádečko stejných rybek, tím hezčí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 19:54 Lucík – pancernicci-hejno
kdyz jsou spolu ancernicci ruznych druhu drzi se v hejnu vidim to z vlastni zkusenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 19:22 Žena azalka [38] – hejno
Tak mně teda v akvaristice říkali, že hejno se ze 2 druhů neutvoří. Že to ty rybky poznají, tak ti nevim, komu věřit. Dotaz se týkal pancéřníčků. Každopádně 3 neonky rozhodně nejsou hejno. (Sám píšeš, že 6 kousků je minimum.) Chápu, že se ti líbí neonky, ale tvoje nádržka je příliš maličká na to, aby v ní mohlo spokojeně žít a fungovat hejno jakékoli rybky. Přesně jak píše ivan - popros ježíška o větší (aspoň 60 l) a tohle používej jako karanténu nebo porodničku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 18:57 Xantis – odpověď
v noci tam mám tak 21teplotu vody,ale četl jsem,že neonka vydrží 18stupňů,neonky se mi moc líbí,o větší akva jsem už si psal,ale v akvaristice mi říkali,že hejno může být i ze 2druhů,na hejno prý stačí 6kusů,dělal jsem rozbor ph a gdh a vše je v normě,tak nevím,ale dík mám o čem přemýšlet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:31 Muž ivan [15] – neonky
Koukal jsem se na tvé akva,13L je trochu málo na hejnovou neonku a 3 kusy....?Nechceš si napsat k vánocům o větší nádž?Píšeš že nepoužíváš topení,že to žárovka utáhne,ale co v noci,neklesne ti teplota pod 24st.Jestli ti stačí 13L pořiď si kardinálky nebo živorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 13:24 Xantis – umírají mi neonky
umřeli mi 3neonky,plavali na hladině na boku,prosím o radu a předem všem dík. :-( tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 14:50 Muž [] – Oko
Ta rybka je nemocná odstran jí od ostatních a utrat.Stejně umře.Akorát se bude trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 16:23 tomas j – RE : Oko
Přesně tohle se mi stalo u mé neonky, a bohužel to nepřežila :-( Prý to způsobuje chemie ve vodě,proto zkus vyměnit v akváriu trochu vody.Neléčitelné to doopravdy je, ale myslím ,že ti nehrozí že všechny rybyvy vymřou, stane se to třeba u jedné, dvou a potom už to dá pokoj.Hodně úspěchu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 12:01 Gerrik – Oko
No vidíš, a všichni mi radili odstranit, tak jsem ji odstranil :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 00:14 Muž petik [0] - Parmičky – Oko neonky
mam takovou taky jednu neonku asi rok a je v poho... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 20:39 Česílko – neonky
Dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 15:14 Žena Marfi [10] – neonky
Raděj te´d neonky nedokupujte. Pokud zemřely v tak krátké době dvě, tak by to mohla být choroba. A co se týče věku 3-5 let v průměru, podle mých zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 15:07 kiiki – rady-věk
Tady v radách se píše 4-15 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 15:07 kiiki – .
no 2 roky je málo.Já měla neonku červenou skoro 6 let :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 20:19 Vladi – dodatek
Podle mě žijí asi tak 2 roky - stáří to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 20:17 Vladi – neonky
Spíš si zkuste změřit v akva hodnotu dusitanů. Aby to nebyla otrava. Nebo rovnou vyměňte část vody, tím nic nezkazíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 16:43 neo – ....
To rozhodně ne. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 16:15 Rypka – neonky
A nie je to tým, že 5 neóniek je málo? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 15:49 Česílko – Neonky obecné
Jak dlouho žijou neonky? Nemám je moc dlouho (4 měsíce) a vypadalo to, že ještě malinko vyrostou, ale v krátkém čase chcípla 2. z pěti, jsou takové pomalé moc neplavou, tak nevim jestli můžu přikoupit další nebo raději ještě ne? Dík jo a když má takové oči coze je to nemoc, ta první co chcípla byla taková. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 21:09 Muž mrst [5] – nemoc
Když si ji dostala, tak ji vyhod...s velkou pravděpodobností je to infekční...léčit se to v podstatě nedá...jedině tetracyklin. Ale vše je dražší než koupit novou. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 18:50 Gerrik – Oko neonky
Ahoj, neonka obecná má jedno oko jako by vypouklé, říkam ji hurvínku, má fakt oko stejné jako on. rybku jsem dostal, myslíte že je nemocná nebo je to čistě fyzický defekt? Je čilá, vybarvená. Příp. dá se to léčit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 08:58 Vendula – Neonky
Stalo se mi to samí jako KSR!Taky se mi zakalila voda a začaly mi chcípat neonky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 19:42 Štěpán – .
a na koho teda? nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 19:37 KSR – ,
Štěpáne,to nebylo na tebe!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 19:35 KSR – Dík
Dík Štěpáne aspoň nakej inteligent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 19:35 Štěpán – .
Omlouvám se, že jsem se vás dotknul, přenechám Vás nějaké citlivější duši...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 19:33 KSR – Ne
Ne fakt ne.Chtěla sem poradit,ne tě pobavit AKVARISTO! ne Ale když nevíš tak bud tak hodnej a už nepiš,jo?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 19:32 Štěpán – .
asi častěji měnit... za odstátou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 19:31 Štěpán – .
Jo, a k čemu jsi přidávala tu sůl? plánuješ plynulej přechod na mořskou akvaristiku? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 19:30 KSR – ?
Všude píšou,že když ztratí tvar má se vyměnit,ale to už je stejně jedno.Co mám ale dělat s tou vodou??? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2006 19:25 Štěpán – .
KSR, molitan tam není od toho, aby perfektně pružil! ten je tam od toho aby zachycoval mechanický nečistoty a ještě důležitější je, že na něm rostou bakterie, který odbourávaj jedovatý dusíkatý látky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 19:08 KSR – Musela sem!
Ten filtr se má vyměnit,když už nedrží původní tvar(zmáčkneš ho a on se nevrátí do původního tvaru).Molitan za tu dobu co mám akva sem už měnila a bez problémů.Tim to určitě neni. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 08:58 Muž [] – ???????????????
A proč jsi vyměnila ten molitan?????????Stačí lehce proprat a dát zpět.Pak se nediv že máš kalnou vodu,když tam díky výměně nedochází k potřebným biologickým procesům. no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 18:58 KSR – umírají neonky
Ahojky.Mám problém s umíráním neonek.Během 14 dní mi umřely 4 neonky.Chovaj se uplně normálně.Akorát před měsícem mi chcíply 2 neonky(měly dost vystouplý oči).Ale tyhle sou fakt v poho.Vyměnovala sem molitanovej filtr(jen molitan)a od té doby je ta voda zakalená(malilinkaté bílé částečky),může to být tím?Čichavci a sumečci neumíraj.Akvárko má 50 litrů.Zatím sem jenom vyměnila půl akva vody a přidala 3 lžičky soli,ale bez výsledku. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 17:08 pavco – naonky
tak ty které mi vypadaly slabe bo nebyly vybarveny jak jiné tak mi umřely teď jsou jen 4 co sem nepovytahoval snědly ancistrusi a dobly si i Parmičky Pětipruhé :-(
Prej ve zverimexu říkali že Parmičky Pětipruhé okusují ploutvičky neonkám.
A ve zverimexu sem se koukal na teploměr a na něm bylo nad 30 celzia a v akvárku bylo 21-22celzia.Když jsem je přines tak sem je dal se sáčkem do vody tak na 10-15 min. nevim to přesně pak sem otevřel sáček a vlil jsem je tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 08:42 Žena Vesnach [56] – roman
Clovece! Ty mas ale oci! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 21:50 Muž [] – neonky
To simulování je u neonek normální.Dělaj mrvého brouka ale pak se srovnají.Asi to je nějaká vrozená reakce při stresu nebo napadení predátorem.nevím.Ty ploutve na ty fotce nevypadají na kousance.Podle těch olámaných a nateklých okrajů to sázím spíše na bakteriální rozpad ploutví.Ale ne nějak dramaticky.Stačí lehce ošetřit nějakým roztokem k tomu určeným a bude vše ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 21:35 Usine – neonky
Když kupuješ ryby tak jsi je pořádně prohlédni. Po přinesení je nech chvíli v pytlíku ve svém akváriu aby se vyrovnala teplota. Potom opatrně pytlík otevři a nalij do něho drobet vody z akvária a zase zavři. Opět chvíli počkej a až potom obsah sáčku vlej přes sítku do kýble a rybky dej do akvária Předejdeš tak šoku které ryby utrpí při změně kvality a teploty vody ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 20:43 pavco – ....
nevim moc sem se na ně nekoukal což byla chyba ale když plavaly vtom velikém hejnu tak vypadaly v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 20:38 Žena Kate [10] – neonky
A chovaly se takhle už ve zverimexu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 20:35 pavco – neonky simulace
Fotka k příspěvku Prosím poraďte dneska jsem dal do avárka 11neonek ze zverimxu, jedna z nich byla břichem nahuru na kamenech ale potom to rozplavala potlesk a nebo jedna pozdeji lezela v kamenech uz vypadalo ze umřela ale dýchala a taky to rozplavala potlesk , a mají potrháné ploutvičky nevim jestli všechny spíš ne ale nevim jestli jim to neudělaly Parmičky Pětipruhé ďobaly do nich (na fotce je ta neonka z potrhanou ploutví). A abych nezapomněl některé se chovají opravdu divně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 14:06 gerrik – neonky
Díky všem za reakci, mám neonky obecné, přikoupil jsem včera další, zatím nic moc, jsou asi vystreslí. Koupil i kvalitnější krmení - Tetramin, tak uvidíme. Ten pruh se jím blejská, ale ta červeň není výrazná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 09:49 Xantis – chyba
já měl taky jenom 2neonky,které se moc nehýbali ani nebyli nijak výrazné,pak jsem tu vyčetl,že jich musí být víc a hned jsem běžel dokoupit další,mám jich 6,hned to vypadá líp a vypadají i spokojeně,plavou si spolu,honí se a všelijak se pošťuchují,jsou to super ryby. :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 08:27 langosh – -
>>Taky stačí zvednout teplotu

To bych moc nedoporučoval - neonky teplou vodu nepotřebují - výrazně jim tím zkracujete život.
Roman :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [45] 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=2201