Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 14:38 Muž stavros [0] Re: romant
veskere rybicky vcetne neonek jsou z Braniku, jak jsme se o tom uz spolu drive bavili, a priznam se, ze neznam spolehlivejsi zdroj tady v Praze, ale rad si pripadne necham poradit.
Danio i podle chovani vypadalo, že to má bohužel spočítané, nechtěl jsem ho více trápit.
Jinak u te neonky ten bily pupinek zmizel a má jen poskozene supiny. Uvidim, jestli je to jen docasne, pri jakemkoliv zhorseni ji zlikviduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 14:18 R Muž romant [27982] Re: stavros
Nemyslím si, že ony dvě ryby mají stejný problém. U neonek se s největší pravděpodobností jedná o onen, jak zde byl označen, moribundus neonkový. Píšeš že jsi pročítal vlákno, tak jsi si názor udělal. U toho dánia si myslím že se jedná(jednalo) o nějakou podlitinu způsobenou tím, že se rybka někde přimáčkla, jsou to aktivní ryby a už jsem to u nich nejednou pozoroval, že se najednou v akváriu objeví obdobně pošramocená ryba. To jestli se ryba dá zachránit bývá dáno jejím načnutím, někdy to už nejde a někdy se z toho samy ryby dostanou, pokud jsou v odpovídajících podmínkách, což u Tebe předpokládám. Asi jsem moc neporadil, jenom jsem se snažil o shrnutí toho co je známo. Radu na závěr přesto mám a tou je, pořídit neonky přímo od tuzemského chovatele, čímž nechci nikterak obviňovat prodejce od něhož jsou Tvoje neonky zakoupeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 14:02 Muž stavros [0] Re: baletka
určitě počkám, je jasné že v létě je hodně lidiček pryč, snad se někdo ozve. Poctivě jsem procházel celé toto vlákno a podobný problém má evidentně hodně akvaristů. Použití chemie asi nepadá v úvahu, když vlastně nevím co chci léčit a mám jen společenské akva bez možnosti karanteny. Asi budu muset neonky úplně vyřadit z akva, vzhledem k tomu, že jsem příčinu problému neodhalil.

P.S. Danio jsem hned preventivně utratil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 13:22 Žena baletka [624] Re: stavros
Wow, tak to nevím. Můžu mluvit pouze z vlastní zkušenosti a ta je, že choroba, kterou jsem si osobně nazvala moribundus neonkový se týká výhradně neonek... Počkej, jestli se ozve někdo zkušenější. Ta moje poznámka měl být spíše takový smutný vtípek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 10:14 Muž stavros [0] Re: baletka
Fotka k příspěvku Smutný ranní update. Dneska ráno nemilé překvapení ... předpokládám, že jde o stejný problém :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 00:01 Žena baletka [624] Re: stavros
Klasika. Moribundus neonkový. Polovina tohoto vlákna je o něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 21:07 Muž stavros [0]
Fotka k příspěvku další fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 21:07 Muž stavros [0] – Neonky
Fotka k příspěvku Přátelé, chci poprosit o radu, jestli někdo nemá zkušenosti s nemocí, které nejsem schopen se zbavit. Týká se čiště jen neonek. Už jsem to procházel tady s romanem a svedli jsme to na nějakou zavlečenou chorubu z venku, ale stále mi to vrtá hlavou, protože koloběh zabíjení a opětovného dokupování je začarovaný kruh.
Fakta: Akva 63l, složení: platy, Dania, Pancíci a 10 neonek obecných. Mírně přerybněno - přebytků Plat se průběžně zbavuji.
Všechny rybky ze ZOO Branik, akva 8 měsíců zaběhnuté. Vodu měním každý druhý den 10 lítrů. Hodnoty NO2 0-0,05, rostliny prosperují, vápenec minimální. Voda měká, přidávám Torben + 1xza 3 měsice 1/2 lžíce soli.
Neonky to chytají postupně, vždycky tak 1-3 jedinci, poté je zlikviduji a doplním novými. cca do měsíce to chytnou další a celý koloběh se opakuje. Předpokládám, že zdroj v Braníku je ok, takže hledám příčinu u sebe. Na neonkách se vždy objeví jedna nebo 2 malé bílé kuličky resp. krvavé viz. obr.
Nemá někdo zkušenosti, nebo radu, co zkusit? Víc hlav víc ví palec
Moc díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 20:48 Hanina K. Re: romant
Velmi děkuji za rady, skaláry pujdou co nejdříve do nového domova jedno akvo se mi rozbilo tak setřim na nové skalárium ... rady si beru k srdci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2013 20:10 R Muž romant [27982] Re: Hanina K.
Křišťálová voda nemusí znamenat dobrá voda, co může být závadné vidět není(nadlimitní množství N látek) a to že je ten filtr takto často píglován dobře není, nech to alespoň 2-3 měsíce a teprve potom lehce propláchni v akva vodě, skaláry, jak jsem předpokládal, tam nemají co dělat, to proto vypadají jak vypadají, vycházím z fotky k dotazu ze dne 5.8.13. Takže pravidelnou výměnu vody, zřízení prezentace a bude se vidět. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 20:09 Muž 150koni [653] Re: Hanina K.
Hanina K. napsal: molitan pravidelně a poctivě peru

romant má pravdu. Jak se říká přehnaná hygiena taky škodí. Co je konkrétně u tebe hlavně to poctivě ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 20:05 Hanina K. Re: romant
Já si ráda nechám poradit. Akvo mám teprve od podzimu lonského roku, hruby obsah má 63 litru a molitan mám tak 15 x 5 cm veliký a bere po celé své ploše. Pravidelně je spíš podle potřeby cca jednou za dva - tři týdny. A akvarko má křištálovou vodu bez zápachu . palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2013 19:46 R Muž romant [27982] Re: Hanina K.
Pravidelně a poctivě může znamenat i problém a to akvo si myslím nebude nějak extra velký, což si dovolím prognózovat z Tvých předchozích dotazů. Nemyslím to zle s tou prezentací, není se zač stydět, žádnej učenej z nebe nespadnul a když se Ti dostane kompetentních rad, tak se bude dát lecos zlepšit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 19:41 Hanina K. Re: romant
no filtraci mám molitanovej ale molitan pravidelně a poctivě peru a jede na plno. děkuju moc za rady . ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 19:26 R Muž romant [27982] Re: Hanina K.
Tak správně, pravidelnou týdenní výměnou alespoň 1/3 vody, ke zdravému akváriu. ;-) Můžeš přidat nějaký rašelinový výluh i lehounce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů vody). Udržovat dno v čistotě, hodně rostlin, mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci, no prostě takovej rozumnej standart. :-)
Edit: Zaregistruj se, zařiď prezentaci a bude se radit rozhodně lépe. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 19:22 Hanina K. Re: romant
a jak se mám zachovat k ostatním v akvárku mám mnohodruhové akvarium (platy, skaláry, ancistrusy, pancérníčci...) jsou zdravé a spokojené... ale je nejaká prevence krom pravidelné výměny vody co jsem se dočetla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 19:15 R Muž romant [27982] Re: Hanina K.
Šetrně utratit, rybky v tomto stavu jsou už na cestě na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 19:10 Hanina K. Re: Hanina K.
ještě dodám že když se jen tak vznáší a neplave tak je ocasní ploutví výš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 19:06 Hanina K Re: Hanina K.
Fotka k příspěvku snad z toho bude něco pounat je to focení přes sítku dala jsem jí do porodničky at já mám na očích.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 18:48 R Muž romant [27982] Re: Hanina K.
Mohlo by se jednat o tzv. vodnatelnost, ale bez fotky, těžko soudit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 18:32 Hanina K. – Obézní neonka
Zdravým nevím jestli to tu v tom množství příspěvku bylo či ne, tak se radši zeptám. mám v akvárku dve neonky (poslední mohykáni) a samička je tlustá a to doslova. předtím to bylo vždy když se najedla ale ted je už asi 14 dní tlustá jako prasátko. a vzhledem k tomu že mám jen jednu samičku a jednoho samce nejsem si jistá že by měla chut se vytírat. nekde jsme četla že když má při tom obsloustnutí naježené šupinky což trochu má muže se jednat o nemoc. poradte prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 20:55 R Muž romant [27982] Re: swoba21
Najdi si vlákno "krupička" to bude v lepším případě Tvůj problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 20:52 swoba21 – tetra neonová
dobrý den chtěl bych se zeptat mě se oběvily takové bílý tečky na tetrách neonových a ztácejí barvu čem by to mohlo být děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:36 Žena Leja [70] Re: romant
Děkuji. Po pečlivé "observaci" rybičky u večerního krmení konstatuji, že tečka vypadá naprosto stejně jako ráno. Na ostatních rybách nic. Lymfocystióza by se měla rozvinout max. do 6 dnů, tak uvidíme... Ačkoliv se jedná jen o "blbou neonku" za pár korun, je mi líto utratit jí zbytečně...

Nevylučuji, že jí klovnul beťák. Někdy ho chytne rapl, začne si stavět hnízdo (samičky nemá) a pak prohání neonky, které se vloudí do jeho kouta akvária.

V poslední době se v nádrži neudálo nic mimořádného. Od konce dubna jsem nepřidávala žádnou živou osádku, nepočítám-li kružíky nechtěně dotažené s echinodorem. Voda je čirá s nulovým obsahem dusitanů. Snad jen teď díky počasí o něco teplejší než obvykle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 16:58 R Muž romant [27982] Re: Leja
V rámci jistoty bych tu rybku odlovil, ale to co vidím na té fotce může bejt klidně i nějaká zanícená odřenina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 16:45 Žena Leja [70]
Na jedné z neonek se objevil flíček v tělové barvě. Vypadá velice podobně, jako na fotce před časem prezentované jiným uživatelem: rybicky.net/k/forum/31089.jpg

Neonky jsou v akváriu přes dva měsíce, hodnoty dusitanů ve vodě jsou nulové, nádrž prochází běžnou každotýdenní údržbou (výměna 1/3 vody, odkalení). Ryba se chová normálně a přijímá potravu, neotírá se o předměty. Na krupici to moc nevypadá (má to zatím jen jedna ryba a "teček" nepřibývá) - u výše zmiňovaného odkazu padla jako možná diagnóza lymfocystoza. Pokud by se opravdu jednalo o toto onemocnění, jak moc je infekční a jaké hrozí riziko ostatním rybám (dle atlasu se jedná o neléčitelnou nemoc virového původu)? Mám rybku hned utratit, nebo jí mohu zatím nechat v akváriu s ostatními?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 12:55 Žena baletka [624] Re: Toddik1
Zkusila bych se podívat na fotku o pár řádek výše od MíšiV. Pokud ta rybka vypadala podobně, hledala bych příčinu jinde, než v plynovém měchýři. Ale možné je všechno. Zdá se (když projdeš celé vlákno) že takové vyhubnutí, pokřivení a postupný úhyn je u neonek dost častý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 11:05 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Toddik1
No, pokud bych měl odhadnout, tak to že je nadnášena k hladině a nejde jí plavat dolů značí nejspíš problém s plynovým měchýřem.

Nemáš tady prezentaci takže těžko radí, ale zaměřil bych se na zlepšení péče o akvárium a zlepšení prostředí v něm (odkalování, výměny vody apod)..

Btw, pro zdraví a kondici ryb je vhodné mít krmení co nejpestřejší - vločky, granule, mražené apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 10:17 Toddik1 – Blednutí neonek
Ahoj,

chtěl bych se zeptat na problém, který se mi stal u dvou neonek. Nedávno jsem zpozoroval rychlý úbytek váhy u jedné neonky. Během dvou dnů se zmenšila, došlo i k pokřivení a poté zemřela. Předevčírem jsem zpozoroval problém u další neonky. Pořád byla nadnášena k hladině a snažila se plavat směrem dolů, což ji moc nešlo. Před tím jsem pozoroval, že docela vybledla. Včera už plavala u hladiny bokem a umřela. Zbytek rybek je v pořádku a nejeví žádné problémy. Jediné co mě napadá, je vodnatelnost, která je to hojně probíraná. Nejsem si ale jistý, že je to tento případ. Krmím zejména suchým krmivem od Tetry. Mohli byste mi poradit, co to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 07:56 Muž Tomiino [43]
Dobry den,muze byt neonka nemocna kdyz na tele obcas nekde takovy sedivy flicek a vpada to jako by ji chybel kousek skrele...jedna se o nemoc?dekuji za info
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 07:25 Žena baletka [624] Re: MíšaV
Já nevím, to Ti poradí zkušenější. Snad můžeš ryby, které nemají příznaky, nechat naživu a čekat a pozorovat. Ale rozhodně bych pár měsíců nekupovala další ryby, protože obě choroby mají dlouhodobý průběh a mohou se naplno projevit až právě za těch mnoho měsíců. Já vím, je to kruté...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 01:47 Žena MíšaV [30] Re: baletka
stačí utratit zbytek neonek? nemusím snad i tetry a parmičky, to bych moc nerada. už i tak mi je líto neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:18 Žena baletka [624] Re: MíšaV
Mycobacterium..? Ať hmyzomorka nebo tuberkulóza, všechny utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:16 Žena MíšaV [30] Re: MíšaV
zřejmě hmyzomorka, ale je možné, že nakažené jsou jen neonky?? dále tam jsou tetry černé, které nítěnky taky jedly, ale nic jim není. a parmičkám černopruhým taky ne, ty nítěnky nejedly. jediné co mi nesedí, je, že žádné bílé fleky, či vyblednutí u nich není, aspoň ne tak výrazné abych si toho všimla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:11 Žena MíšaV [30]
Fotka k příspěvku Myslíte si, že můžou mít nějakou nemoc? Za poslední 3-4 měsíce se mi snížili z počtu 11 na 5!! Vždy si toho všimni z ničeho nic. Dnes je počítám a místo 6 je jich 5. Vždy umírají po jedné, asi. Občas najdu mrtvou rybu (kostru) na dně, ale někdy i to ne. Poslední dobou jsou pořád přejezené jakmile je nakrmím, byť jen malým množstvím. I když drží hlavovku tak týden tak i tak maj hned plné nafouklé břicho, druhej den ho mají hned propadlé. U pár asi u dvou neonek jsem si všimla, než umřeli, že jdou ke dnu a neplavou, jen se tak drží na jednom místě, když do nich drbno uplavou, ale pak hned zůstanou jinde na místě. Hřbet se mi zdá takový jiný než u jak by měl u zdravé neonky vypadat, je takový plochý, zkroucený mírně, takové vlnky jako by. Na fotce to jde u jedné trochu vidět, ale vyfotit je, to je nadlidský úkon.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 22:04 PALVI
Mam pocit, ze sa to lepsi...

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 19:33 R Muž romant [27982] Re: Edit
Platí pro Tebe to samý co jsem prostřednictvím odpovědi Tobě vzkazoval tazateli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 19:30 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Já jsem své nové neonky také šupla jen po krátké karanténě do akvárka, tak je sleduji denně a doufám, že se na nich už nic neukáže.Je to zatím týden. Tři neonky druhý den "hubičkovaly" u hladiny a tak jsem je hned odstranila, ostatní jsou spokojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 19:21 R Muž romant [27982] Re: Edit
Já zůstanu u včerejšího doporučení vodoléčby, jak správně konstatuješ, kvalitní voda je základ. ;-) Vylepšit prostředí je možno přidáním nějakého rašelinového výluhu. Jako další možnost je zde použít léčivo a to jmenovitě eSHu 2000. Fakt by to chtělo tu fotku, takhle je to kapánek věštírna. :-) Odpovídám sice Tobě, ale on si to tazatel přebere, když už jsem byl vyvolán. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 19:16 Žena EditHa [91] - TetryRe: PALVI
Já bych s tím léčením nečekala,pokud se to rozlézá na ostatní ryby. Kvalitní voda je základ. Romant určitě dobře poradí co dál, jestli je to plíseň? Každopádně držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 18:07 PALVI Re: Edit
No mala to jedna, ale dnes to vidim na dalsich dvoch....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 17:35 Žena EditHa [91] - TetryRe: PALVI
Zajímalo by mě jestli to má pořád jen ta jedna ryba, nebo se to rozšiřuje na ostatní ryby. Také jsem koupila neonky červené a jedna měla úplně okousané ploutve a několik pár dalších ploutve polámané. Říkala jsem si, že to je nejspíš tím opakovaným lovením z prodejny od síťky. Ryby přežily a za pár týdnů jim ploutve dorostly. Neonky mají ploutve trochu bělavé normálně. Pokud by to byla krupička nebo obrněnka projevila by se hodně brzo na všech rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 20:56 PALVI Re: romant
Ok, vyskusam...
Vdaka zatial. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 19:19 R Muž romant [27982] Re: PALVI
Začal bych častěji měnit a jak jsem psal na filtr nesahat a pokud se to nebude zlepšovat, ani nedojde ke stabilizaci a bude se to i nadále při vodoléčbě šířit, bude nutný nasadit nějaký léčivo, ale to bych prozatím nepředbíhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 19:13 PALVI Re: romant
Denne nie...
tak raz za tyzden... mal by som denne? Cital som ze raz za tyzden staci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 18:54 R Muž romant [27982] Re: PALVI
Bakteriální rozpad ploutví, na ten by to mohlo ukazovat. to je obvykle záležitost nedostatečně udržovaných akvárií. Měníš vodu denně?
Edit: Pokud je pravda co píšeš v prezentaci, tak je to přesně naopak, vodu měnit pravidelně týdně a filtr nečistit tak často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 18:52 PALVI – chvostova plutva
No zial foto neviem spravit. Rybky su na moj fotoaparat prilis rychle. :-D

No krupicka to nie je. Uz to maju aj dve dalsie neonky. Je to ako keby sa im pomalicky rozpadavali chvostove plutvy. Ale je to uplne malicke. Ten koncek chybajucej plutvy ma taky sedivy az biely nádych.
Co myslite? Mate nejaky typ?
Dik. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2013 18:58 R Muž romant [27982] Re: PALVI
Bez tý fotky to může být více věcí a proto bych ordinoval standartně vodoléčbu a bude se vidět, jestli je to opravdu krupička(na niž neonky velmi rády trpívají) a nebo něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 18:46 PALVI – chvostova plutva
Zdravím,
včera som si konečne kúpil do akvária neonky. Súnádherné, no jedna sa mi nepozdáva. Na chvostovej plutnve jej maličká časť chýba (vyzerá ako odkusnutá nejakou inou rybkou). A v tom kusanci je taká bielastá škvrna. Taktiež po tele mám asi 2-3 malilinké ledva viditeľné biele škvrny. Keď som ich dával do akvária, tak som použil Prevent ako prevenciu pred chorými rybami.

Chcem sa opýtať, že čo bi to mohlo byť. Krupička, alebo nejaka pleseň?
Pokúsim sa spraviť aj nejaké foto, ale kvalita to nebude nič moc. (ryby veľmi rýchlo plávu :-D)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.04.2013 23:29 Žena vondr001 [674] Re: kmenky
1) hodně ryb na tak malé akvárium
2) plastové rostliny
3) žádná údržba

rybicky.net/clanky/1196-nitrifikace
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41953x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=851