Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 17:29 tonik666
Tetry občas plavou mírně hlavou dolů, pod úhlem 30 - 45 stupňů k vodorovné rovině. Třeba císařské.
Když to ale ryba otáčí kolmo na hlavu, tak je něco špatně. Když to dělá jedna, tak to může mít spočítané, když všechny, tak by to mohla být otrava dusitany(pokud se nepletu, tak parmičky čtyřpruhé sestaví při otravě na hlavu) nebo cosi jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 08:17 ►MICUS◄ – plave hlavou dolů
Zdravím, moje tetra skleněná plave posledních pár dní zešikma hlavou dolů, jinak vypadá dobře a prohání ostatní kámoše. Je nemocná? Napište mi, jestli to vaše ryby taky dělají.. ahoj Micus

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 09:13 Žena yama [25] – 5ks
5 je docela malo. Jestli si to muzes prostorove dovolit, tak jich jeste 5kup ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 15:32 Zeli
Je ich 5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 15:25 Žena Dorianna [2]
Kdyz je neonka vybledla, je treba se zamerit na pozadi a sterk - nejsou-li moc svetle, popr. k ni dokoupit vice rybicek, je-li sama nebo v male skupince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 15:21 LuXy
Keď neonka svieti "vybledlo", treba ju vymeniť palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 15:17 .................
No vidíš,rádo se stalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 05:59 Zeli
dakujem to bolo ono mala som nechtiac vypnuty ohrievac teraz uz je ok di a caw
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 18:33 ..................
ahoj,zkus zkontrolovat teplotu vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 17:50 Zeli – NEONKA
Prosim vas poradte mi moja neonka straca farbu to cervene co jej svieti uplne vybledlo a je to tearz take slabo ruzove . Je to normalne alebo je chora, ak ano ako to mam liecit.Dala som ju do karanteny aby sa nenabrali ostatne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 13:47 Muž Sprachys [48]
takovej Nemo prevtelenej do neonky jo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 11:46 neo
nemá poškozenou jednu prsní ploutvičku? ;-) zkus ji vomrknout to samé mělo jedno mé pavče už od narození, naučilo se s tím žít, sice vypadá jak krasoletec ale už má 8 měsíců :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 11:22 Štěpán
Asi utratit... stejně by asi umřela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 11:03 Jana
Tak pardon, zítra to budou čtyři týdny co mám aqua s filtrem pískem a kytkama, ryby tam jsou asi týden. Co s tou neonkou? coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 11:01 adam – puchýř
Podívej se na nemoci možná to tam bude. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 07:59 Štěpán
možná, že věta "...aqua mám týden" znamená "...kompletně zařízené aqua i s rybami mám týden", samotné akvárium má asi déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 07:56 Muž Horác [3942]
"Jsem začátečník, aqua mám týden" ... "ryby šly až dva týdny po kytkách a písku" ... "(filtr jel bez přestávky) celou dobu, cca 4týdny"
Jsem jedinej, kdo téhle matematice nerozumí? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 00:06 Jana
Celou dobu, cca 4týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 23:30 Muž matlala [798] - Rostliny
a co filtr jak dlouho jel na normální provoz bez přestávky čily non-stop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 23:27 Jana
no asi jsem udělala chyb hodně, ale ryby šly až dva týdny po kytkách a písku :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 22:10 Štěpán
jestli ne, tak tady je odkaz na nějaké čtení

www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 21:46 Štěpán
víš, že se akvárium nezakládá tak, že se do něj naleje voda, zasaděj kytky a vpustí ryby, doufám?
víš, že je to dlouhodobější proces, doufám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 21:32 Jana – pomatená neonka
Jsem začátečník, aqua mám týden a jedna neonka se začala nějak podivně točit. Obrací se dokola plave bříškem nahoru, ale furt žije. Copak to je, popřípadě co s tim?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 21:01 Terča
ahojky našli jsme na neonkách takové bílé puchýřky nevíte co to je? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 16:59 oldkiwinka
No a co vodnatelnost?cituju z knizky:Nafouklé tělo, často s odstávajícími šupinami;vypoulené oči
Léky obsahující furazilodon;Preparáty obsahující malachitovou zeleň a furazilodon jsou k dostání v akvaristické prodejně, ale s tímto já nemám zkušenosti, vím jen, že po malachitce jsou prý špatné rostliny,já ji použila 2x na kruoičku,zabralo to ale rostliny se z toho dostávaly ještě asi 2 dny.Je to jenom můj názor díky knížce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 07:07 motýlek – jiný problém
Fotka k příspěvku mám s neonkami jiný problém: v prodejně byly úplně O.K., po přenesení domů 11 kousků ze 12-ti reagovalo tak, že ještě v pytlíku se jim svítivý pruh rozptýlil na hřbet jako jednotlivé zářící body, myslel jsem, že je to šok, a že se to časem upraví, ale už je to tak napořád ... jinak jsou naprosto v pořádku a zkusím je dát do tření - jak bude vypadat potomstvo? ... kdyby tady bal expert na neonky - rád bych věděl, jestli se s něčím takovým už setkal ... onmo se to špatně fotí, ale snad aspoň trochu to vidět je
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 20:09 Mira konopicky
No pravděpodobně to lymfocystoza bude,aspon co jsem takhle prošel tak je to nejpravděpodobnější varianta. Ty neonky urcite nelikviduj.Na to je dycky času dost. Ono se toho o te nemoci moc nevi. Z toho posledního obrazku bych ale řekl ze to bude ono.zatim čauky Mira jo dystak mam este soukromej mail mirakon@centrum.cz dyštak posli nějake fotky akvarka ještě

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 18:47 Muž LordP [7]
www.aquar.cz/… je to lymfocystoza.mel jsem ji taky nastesti jen na jedne rybce..Ryby se likviduji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 15:14 Anonym
To na na té poslední fotce vypadá nejspíš jako lymfocystóza (ale z fotky se nic s určitostí nepozná), ale plíseň to asi nebude.

Jinak není problém, zajdi si s jednou nemocnou neonkou na veterinu na rozbor, vyjde to asi na 150 Kč a uvidíš na čem jsi. Prodejní cena mladé neonky u chovatele je 3 Kč. Kdyby se to dostalo z těch nemocných neonek na terče, myslím že už bys 60-ti zlikvidovaných neonek moc nelitoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 14:02 steave
mam jich tam 60 neni to trochu skoda? radeji bych uvital radu typu co je to opravdu za nemoc a co se stim da delat. Vylejt do zachodu je mohu vzdy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 22:54 Anonym
Ty neonky všechny odlov a zlikviduj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 20:59 steave
uz to ma dalsi kus (uz 10ty)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 19:02 steave
Odlovenym rybkam jsem dal multi medical-FMC a zatim nic :-( , hlavne aby to nedostali ty tercounci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 20:31 Žena Kate [10] – ?
U tý mojí molli to určitě není jen tak. Mají všechny na hlavě a na břiše ty normální flíčkym (jsou z hornbachu, asi budou trochu degenerovaný, nebo tak něco), ale tahle má za ploutví červenou bouli (myslela jsem, že je to parazit, něco jako kapřivec, ale není) a na celým těle se jí dělají fleky jakoby z vaty. Divný, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 18:09 steave
ne, na ploutvy to nemaji. Teda zatim, zadna.Opravdu kazda nekde jinde,jeden vridek, ale na ploutvy ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 18:02 tonik666
Podle značení to vypadá, že to je na ploutvi. To jsem měl asi něco jiného, u mě to byly vřídky převážně okolo postranní čáry, takové dirky. Tady neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 17:50 steave
Fotka k příspěvku pridavam jeste foto...podotykam, ze tem rybkam se to objevuje na ruznych mistech telicka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 17:36 tonik666
Tohle jsem míval na neonkách obecných. Vyléčit se mi to nepodařilo, tak už nemám neonky:-) A trvalo to vždy velmi dlouho, v podstatě měly vředy, ale neumíraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 17:35 tonik666
Tohle jsem míval na neonkách obecných. Vyléčit se mi to nepodařilo, tak už nemám neonky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 17:10 steave
diky za vasi pomoc...ale krupicka to opravdu neni.Ta vypada jinak a mela by jiny prubeh. Tyto nemocne rybky, nejevi zadny naznak nemoci,aspon mi to tak pripada.Kazda napadena rybka ma zatim pouze jeden bily vridek ve velikosti spendlikove hlavicky.Dnes rano,jsme nasel dalsi kus.Jinak ryby v akva jsou pekne vybarvene (jak neonky, tak tetry krvave i tercovci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 16:05 Muž matlala [798] - Rostliny
tím si nejsem tak jistý před půl rokem jsem měl krupičku, ale byl jsem nemocnej takže jsem nemoh koupit lék a krupičce trvalo týden neš napadla všechny ryby a na každé byl 1parazit potom jsem koupil léčivo costapur os sery na krupičku a za 3 dny byl konec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 15:42 Chaotic
Sice nejsem žádný odborník, ale pokud to trvá již dva týdny, tak to krupička nebude. Ta má mnohem rychlejší průběh. Jsou při ní napadeny téměř všechny rybičky a to během několika málo hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 14:00 LuXy
Súhlas! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 13:55 Muž matlala [798] - Rostliny
já bych řek že to je krupička, ale nejsem si podle fotky 100% jistej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 13:51 Muž wayn [79]
Z obrázku toho moc poznat nejde, zkus to více popsat slovy nebo lépe vyfotit.

Pro Kate: U té balck molly by to mohlo být přirozené zbarvení, často nebývají celé černé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 20:28 Žena Kate [10] – nemocné neonky
To by mě taky zajímalo, co to je. Měla to jedna moje neonka, dávala jsem sí občas do roztoku hypermanganu a vždycky se to zlepšilo, ale potom byla neonka pořád horší a horší až jednoho dne umřela :-( Ostatní ryby jsou doteď vpohodě (měla jsem to v akvárku asi před rokem). Akorát na molině jsou taky nějaké bílé fleky, vůbec nevím co s tím. Takhle flekatá je už pěkně dlouho a chová se normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 19:50 steave
Fotka k příspěvku dalsi foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 19:41 steave – neonky nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj akvalidicky.Mam cca 2týdny 60 neonek a postupne odlovuji kusy napadene jakymsi bilym vredem (viz foto)-co stim.....mam je mezi tercovci a bojim se ze to dostanou taky....Diky Steave
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 13:50 Logmann – re
Tak dneska sem se dival na ty dvě neonky, a vypadají jak zmutované a bez barvy, tak sem zvědavý jak to dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 22:35 Sidonius – Puchýřky
Netuším, oč jde, ale zkuste si projít tyto stránky:
www.aquar.cz
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=2151