Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 18:50 Muž vagascan [0]
ozaj.... to vyzera ako keby nejaka gulicka jej vytrcala z bruska... ozaj je to len to prepapanie... no. pravdupovediac.. pred asi 30 minutami dostali papat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 18:44 Muž Yirka [9126] – Re: vagascan
Klid, jen se trochu více nacpala. Zítra bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 18:34 Muž vagascan [0]
dnes som si vsimol na neonke ze my nejaky vycnelok na bruskuako keby jej to brusko vypuklo kusok z tela... co je to za chorobu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 22:14 petulevrtule – Neonka červená - odchlíplé šupiny
Zdravím, mám problém s neonkami. V akvárku mám 4 ks červených a 15 ks obyčejných. Poslední 2 týdny se začaly tak divně chovat - nahánějí se po akvárku a "bijou" se. Dokonce se při těch jejich hrátkách do toho zapojily i tetry modré - jednu jsem našla tak potrhanou, že jsem jí musela utratit.
Posledních pár dní sleduju jednu červenou neonku, jak jí odstávají šupiny na těle - kamarádku napadla vodnatelnost, ale zatím nemá žádné jiné příznaky - i když oproti ostatním mi přijde trochu tlustější. CHová se normálně - žere, plave po celém akvárku...Nic jí prostě není, jen jí odstávají ty šupiny - jak kdyby jste jí vzali do ruky a menší silou přejely proti nim a ony se odchlíply. Červený pruh je vybledlý, nezabarvuje se tak, jako ostatním. Modrý je silněji zabarvený, ale vybarvená není 100% tak, jak byla dříve. Také se vyhýbá kontaktu s jinými rybami. Na začátku roku proběhla výměna dna, šupinky jí už odstávaly, ale ne tolik. Do vody přidávám někdy Torben. Podle dávkování na lahvičce - ale dávám spíš méně, než doporučují.
Mám jí nechat žít nebo utratit? Může mi nakazit jiné ryby? Je i jiná nemoc, kde se projevuje tím, že začnopu odstávat šupiny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 14:03 Muž Yirka [9126] – Re: duri04
Léčbu třeba dokončit dle odborných pokynů, nákaza je zcela jistě i v nádrži, nejen na uhynulých rybkách. Mrzí mě že jsem byl špatným prorokem, ale ten výsledek se dal čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:59 duri04
Neonky uz svoj boj prehrali. Strasna vec hento. Uz nikdy nekupujem rybky z amazonu. Neonky Boli v tom akvarku uplne od zaciatku... potom si pridu niake cudzie a koniec :( Dakujem pekne za pomoc vsetkym. Este otazocka... ostatne nemaju znamky krupicky. Mam pokracovat podla navodu s costapurom este ? stale nemam svietit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:46 pansuu
Mě jedna z neonek taky plove blbě, neustále ji to tahá na ocas, snaží se to neustále srovnat. Řek bych, že to bude něco s plyn.měchýřem. Nicméně dělá to už 3/4 roku, ostatních se nestraní, žere.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:24 PetrF – Re: petastastna
To je to,co jsem myslel...když se přežerou plavají trhaně,ale s hlavou dolů... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:06 Žena petastastna [0]
já teda nevim,ale moje neonky sebou taky jakoby vždycky trhnou,ale rychle za sebou,a jen lehce,mam je dlouho a žádná neumřela,vypadaj pořát spokojeně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 18:41 Muž Gerrik [5]
Ještě dodám že hlavou nahoru. Po krmení to asi nebude, řekl bych že nežere :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 18:35 PetrF
A nedělá Vám to po krmení??Mně se takhle chovajípřežrané neonky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 18:26 Muž Gerrik [5] – Neonka plave trhavě ve stoji
Jedna z mých neonek ted plave trochu zvláštně, více méně stojí na místě ve vertikální poloze a trhavě "plave". Zvláštní je že u toho vyloženě stojí. Jinak je ok, žádné náznaky nemoci. Už je teda starší, tak že by konec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2010 15:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: sejnatko
Neonky sice nepřežily ani, ale alespon jsem zachránila zbytek osádky. hop
Nevím, jestli je důvod k hopsání... hmm
Kdybyste je léčila místo "léčila", třeba by přežily i ony. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 14:42 Skorica
S neonkama sem si přitáh krupičku vždycky.Nemám je rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 13:48 sejnatko – Re: duri04
Velice dobře poznávám. Před nedávnem jsem taky zavlekla do akvária "krupičky" s novými neonkami. Nemoc se během 2 dní rozšířila na všechnu osádku. Vyléčila jsem jí lehkým osolením vody, neustálým vzduchováním, zvýšením teploty na 30°C, přidáváním přípravku ANTI-ICHTIN. Rybkám jsem vůbec nerozsvicovala. Po pár dnech se nemoc úplně vytratila. Neonky sice nepřežily ani, ale alespon jsem zachránila zbytek osádky. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 12:49 Muž candino [3] – krupička
stačí použiť Costapur, veľmi dobré liečivo....podľa návodu, následne do filtra aktívne uhlie...
krupička môže byť z viacerých príčin: stres, zmena hodnôt vody...porozmýšľaj, čo sa zmenilo v poslednej dobe v súvislosti s aqua, tie neonky majú fakt málo miesta sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 12:44 duri04
Som kupil Costapur a hned dal... este do buducna som kupil aj preventin. Asi by mal stacit ten costapur nie ? ci mam pridat aj preventin ? Alebo ten staci po prelieceni costapurom ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2010 10:06 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: duri04
Nemoc jako taková je způsobena parazitem, (prvokem Ichthyophthirius multifiliis), špatné podmínky v akva mohou toto onemocněné provokovat a zhoršovat jeho průběh oslabováním rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:31 duri04
no uz som pocital a hned jak otvoria obchod tak idem niake lieky zohnat. Dufam ze tam nieco budu mat. A este kupim asi aj niake No2,3 a PH testy, cital som ze to moze byt sposobene aj zlou chemiou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:22 Muž Yirka [9126] – Re: duri04
Ne, (v karanténě dle velikosti nádrže už jsou);-) , okamžitě začni léčit eSHa EXIT, eSHa 2000.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: duri04
Ne, léčit v akva, kde se nemoc projevila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:20 duri04
mal by som ich dat do karanteny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:17 Muž Yirka [9126] – Re: duri04
Učebnicová krupička. Stačí zadat do vyhledávače a řešení je nasnadě. Je však už dost rozjetá a tak léčení nezaručí vyléčení.
Edit: Ovšem neonky v 10ti litrech je VELMI špatné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:16 duri04
Fotka k příspěvku a
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:15 duri04 – Bodky na neonkach
Fotka k příspěvku Ahojte. V priebehu asi dvoch dni sa mi zrazu na neonkach objavili bodky. (prikladam foto) . Ostatne rybky nicim podobnym netrpia. Mam 10l akv., filtruje sa nonstop, svietim 10h (9W). Netusi prosimvas niekto co to moze byt a hlavne ako sa toho zbavim ak je to nieco nebezpecne ? Dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 23:48 Miška
ja mám podobný problém s gupkou (pávim očkom) samčekom, má dva malé biele vriedky za hlavou, chová sa normálne, akurát to má pláva tak zvláštne, viac sa pohybuje telom ako plutvami tak sa mece... ale normálne žerie atd, objavila som to až dnes ale je možné že to má dlhšie, dúfam že to naozaj nieje nákazlivé, je mi ľúto ju zatiaľ poslať ta... kým je ešte čulá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 18:34 Muž marcel8 [0] – Re: TomikVyskov
Uz ani mne. :-(
Ale chvalabohu ostatnemu osadenstvu sa dari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:12 adriansniper
no moje akvarko ma visku 36 a sirku 45 a dlzku 60cm no dakujem vam za radu no ale casom si zalozim vecsiu nadrz ale este som zaciatocnik a najprv cakam pokial sa mi to rozbehne :) hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:07 Muž Yirka [9126] – Re: adriansniper
Tvoje informace jsou značně kusé, raději bys sis měl doplnit profil. Nicméně skaláry do této společnosti a do této velikosti nádrže nepatří. Nádrž by měla mít na výšku NEJMÉNĚ 40cm, optimálněji 50cm a více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:57 adriansniper
no do 80l aq ku rybam ako su black molly mečune gupky tetry neonove a prisavniki a mam aj bojovnicu pestru :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:57 adriansniper
no do 80l aq ku rybam ako su black molly mečune gupky tetry neonove a prisavniki a mam aj bojovnicu pestru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:55 Muž Yirka [9126] – Re: adriansniper
To bys ještě musel dát vědět (ve svém profilu nic nemáš) k jakým rybkám a do jak velké nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:52 adriansniper
o diki za radu palec X-) no este by som chcel vediet ci mozem ku mojym sucasnim rabam dokupit este nejake skalare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:52 Muž TomikVyskov [5]
marcel8 napsal: Mam tie ryby odstranit, alebo pockat co bude.
toto je plata korálová mám úúplně stejné :-) ale toto mi nedělají že přes den leží na dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:50 Muž Yirka [9126] – Re: adriansniper
A co chceš slyšet dalšího, píšu ti že to tak je. Můžeš si udělat pokus ve dne. Zastiň si pořádně celou nádrž a podívaj se za hodinu, jak budou neonky vypadat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:45 adriansniper
neviem ci sa mu da verit ale aj on ma tetry neonove a on povedal ze aj on ma taky problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:41 Muž Yirka [9126] – Re: adriansniper
Máš dobrého kamaráda, můžeš mu věřit, je to opravdu tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:39 adriansniper – sws
sewas mne ties bledne tetra neonova na vecer vibledne a rano zas chiti farbu kamarat mi povedal ze v tme no prakticki nanoc vibledne ze je zdrava ale ja tomu tvrdeniu neverim mozte mi poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:52 Muž Jrk [143] – Re: marcel8
Jen s tím měněním vody vydržet, jak psal Sid palec

Denně bych vyměnil alespoň 10, lépe 15-20 l vody, kterou bych nechal před výměnou pár hodin odstát.
Toto bych praktikoval po dobu jednoho týdne. První 3 dny bych vůbec nekrmil a potom jen velmi střídmě.


Je to opravdu velice důležité, jestli tedy chceš rybky udržet při životě ano

A filtr je také velice důležité nevypínat, jak psal Yirka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:32 Muž marcel8 [0] – vymena vody
Tak odisli mi obidve cervene ryby. Neonka sa pozviechala a uz chyta zdravu farbu.
S tymi rybami som to poplietol. Tie cervene boli platy.
Takze mi zostalo:
6x tetra neonova
6x plata (neviem aky druh, farba prechadza od oranzovej ku skoro červenej pri choste)
2x mecunka
2x krunyrovec neviem aky
Ryby vyzeraju zdravo, pre istotu som im vymenil 15L vody.
Vdaka za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 12:31 Jakubqo814
Ahoj,to nieje tetra črvena ale mečun ja ked som si ho poprvýkrat kúpil vydržal pekne ale jeden mi vyskočil z akva tak som kupil jedného ten novy klesol k nde a nehybal sa ako aj tvoje a potom aj druhý a zdochly.Potom som si kupil zasa 2 méčune a to iste sa mi stalo zasa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2010 10:03 Muž Yirka [9126] – Re: marcel8
Jestli jsem dobře postřehl tak ti v době tvé nepřítomnosti filtr běžel na spínačk (tudíž neběžel). Zde je další chyba, protože potřebné procesy neprobíhaly tak jak by měly. Filtr musí běžet nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 08:32 adriansniper – chcel by som sa vas opitat
ake slimaky by boli vhodne do aq take ktore nepozieraju rastlini take ktore sa tak nemnozia sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 08:29 adriansniper – Re: Marcel8
Fotka k příspěvku ahoj ja som mal teras nedavno taki isty problem aj ja som zaciatocnik a takties moja samicka tetry neonovej stratila cerveni pruh na chvoste a neska som pozeral a us ho tam ma ale stale je bledy casom zase stmavne nieco mas z vodou skus premerat hodnoty Ph chyba moze byt vseliaka X-) ano palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: marcel8
Můžete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:23 marcel8
vdaka za radu.
Pri vymene vody mam do novej vody dat pripravok SERA bio nitrivec ? Pri zakladni som tym upravoval vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:19 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: marcel8
Asi bych jim dal šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2010 21:16 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: marcel8
...Kupil som:...
Na 30 l akva je to nárazově hodně velká zátěž. Tu nejsou nitrifikační bakterie schopny "ustát". Rybky jste měl přidávat postupně, a to s několikadenními, (nejlépe zhruba týdenními), odstupy.
Denně bych vyměnil alespoň 10, lépe 15-20 l vody, kterou bych nechal před výměnou pár hodin odstát.
Toto bych praktikoval po dobu jednoho týdne. První 3 dny bych vůbec nekrmil a potom jen velmi střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:11 marcel8
Fotka k příspěvku Mam tie ryby odstranit, alebo pockat co bude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:06 marcel8 – ?
Fotka k příspěvku Myslite, ze som tam dal skoro ryby?
Pri zalozeni akvaria som postupoval podla rad z akvaristiky. Komplet akvarium som nechal fungovat dva tyzdne bez ryb (aj preto, ze som bol na dovolenke, filtracia a svetlo isli cez casovac). Ked som sa vratil voda v akvariu bola pekna cira (pred odchodom bol v nej mliecny zakal, kvoli pripravku na upravu vody).
Kupil som:
6x tetra neonova
2x tetra červena (asi)
2x mecunka
6x parmička (asi)

Ostatne ryby vyzeraju normalne.
Co treba urobit?
Prikladam foto
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=1551