Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 00:01 Žena amillero [0] – Bila kulicka
Fotka k příspěvku Taky se mi na trech neonkach udelaly takove bile kulate boulicky, na kazde rybe 1, ted uz na jedne to vypada, ze ji leze z pod supiny dalsi. Zkusila jsem neonky odlovit a utvar odtrhnout pinzetou. Jedna to nedala, jedne jsem tu boulicku zrejme praskla a jedne to zustalo. Ta s tou prasklou boulickou je poznat jen podle maleho flicku, ktery ji potom zustal. Jinak ryby nejevi jakekoliv jine znamky nemoci.
Prosla jsem snad vsechny "internety" smich, procetla tohle i jina vlakna, ale vsude je vzdy jen dotaz bez odpovedi. Vypada to, ze se nejaka nemoc, ktera postihuje jen neonky siri chovy, ale nikdo nevi, co to je a co s tim.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 10:03 Muž Miras [111]
Fotka k příspěvku Ahoj, chlapi prosím co mi to žere Neonku? Vypadá to jako nějakej "pupínek", tečka, snad plíseň...?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 17:34 R Muž Anthrax [4786] Re: Hana
Chtělo by to alespoň pospat nějaké příznaky + fotku ryby. Ale taky by to chtělo nějaké info o nádrži (stáří, teplota, údržba, filtrace atd). Nejlepší by bylo zaregistrovat se tu a založit si prezentaci nádrže. Třeba někdo na něco přijde. :-)
Ryby samozřejmě nemocné být mohly ale dost záleží do jakých podmínek šly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 17:25 Hana – neonka
Dobrý den, mám 250 l akvárium. Koupili jsme v prodejně 10 ks neonek červených. Po třech dnech umřela jedna, druhý den 5 a dnes zatím další jedna. Ostatní ryby, z jiné prodejny jsou čilé a zdravé. Nemáme žádný druh, který by jim "ublížil". Znamená to tedy, že jsme si "přitáhli" domů rybky i s nemocí? Co ostatní rybky, můžou to chytit? Co dělat se zbylými neonkami? Všimla jsem si, že mají na sobě žlutobílé tečky, jakoby krupičky. Zkoušela jsem to vyfotit, ale mobil to nebere a lepší foťák nemám. Omlouvám se za laický dotaz. Děkuji. H.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:21 Muž marion888 [106] Re: Anthrax
No právě, a hlavně že jen neony, ještě se mi to za 35 let akvaristiky nestalo, za celou dobu 2xkrupička, naposled před 10ti lety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:09 Silviebaris Re: pavel1234
no,já měla něco podobnýho,údajně jsem měla střevního bičíkovce hexamita,léčba byla entizolem,ale vydrž na zkušenější,možná se pletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:08 Muž marion888 [106] Re: powery
Právě že ne, v sobotu navečer v 18.00 vše ok, jel jsem pryč, druhý den dopoledne "zkáza".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:06 Muž marion888 [106] Re: Anthrax
Minulou nádrž bych neřešil, to je passé:-) tahle přerybněná není, teplota 24-25. Otrava se mi nezdá, všechny ostatní tetry i krevetky jsou v pohodě, ani jeden úhyn. Zřejmě jsem si možná něco přitáhl s tím nákupem 3 dny předtím na Pankráci na Arkádách, i když to první dny na to nevypadalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:03 pavel1234 – Neonková nemoc.
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mám tu neonku vyfocenou. Ta jedna, co má okousané ploutve nejde vidět. Schovává se za rostlinama a nechce vylézt. Poíslám teda foto neonky obecné, která má tu nemoc. Když jsem pozoroval ty neonky červené, žádná neonková nemoc na nich nebyla. Asi jsem viděl blbě.

Co s těmi nemocnými prosím?
A mohou tuto nemoc dostat i tetry křivopruhé a ozdobné?

Díky moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 12:52 R Muž Anthrax [4786] Re: marion888
Nevím o tvé nádrži zhola nic. Ale když se kouknu na tvou minulou prezentaci, tak jsi to měl zarybněný hodně. Nemohly se ti ty neonky prostě přes noc udusit? Jakou tam máš teplotu? Ještě mě napadá otrava. Když ti to padá po tolika kusech. Prezentace stávajícího akva by bodla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 12:46 Muž powery [250] Re: marion888
A jak vypadaly po úhynu? Nějaká známka nemoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 12:41 Muž marion888 [106] – neonky červené
Tak myslel jsem si, že toto se mě týkat nebude, a ejhle. Akvárium 30 neon červených,20 teter ohnivých 6 teter ozdobných, 20 ks krevet Sakura red. 10 neon v akváriu asi 3 měsíce, minulou středu jsem koupil na Pankráci údajně od chovatele 20 ks dalších, vypadaly v pohodě. V neděli ráno 25 mrtvých neon různě po akváriu, zbytek do včerejška. Ostatní tetry a krevetky úplně v pohodě. Tak nevím, jestli je to těmi novými kusy / v pytlíku se mi zdála voda chladná na to, že měly být loveny před hodinou/, nebo jsem někde něco zanedbal já. Voda filtr ok, tak nevím, kdyby to bylo pár ks, ale tak rychle a hromadně. Máte s tím někdo podobnou zkušenost, nemám moc času procházet toto téma tady celé:-) Začínám přemýšlet, zda neony znovu, nebo nějaké jiné pěkné tetrovité místo nich, popř. zda neonky obecné či modré jsou na podobná úskalí odolnější. Díky za každou radu i i zkušenost:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 20:50 pavel1234 Re: silviebaris
Zítra si půjčím od bráchy foťák a pokusím se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 20:48 Silviebaris Re: pavel1234
Mohl by jsi ty neonky zkusit vyfotit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 20:37 pavel1234 – Neonková nemoc.
Dobrý den všem,
potřeboval bych od Vás pomoc. Mám akva 250 litrů v mé prezentaci. Až asi před 2 dny jsem zjistil, že tam mám neonkovou nemoc. Zbylé neonky obecné jsou buď strašně hubené, křivé a nebo mají zkrácené ploutve. Co s těmito obecnými? Utratit? Nechat? Jedna nebo dvě z obecných mají tu neonkovou nemoc. Červené neonky mají tuto nemoc asi 3 nebo i míň, teď nevím. Co s nimi? Náhradní nádrž nemám, bohužel. Co se týče teter ozdobných a křivopruhých. Mohou tu neonkovou nemoc taktéž chytnout?

Díky za všechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 20:42 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: BigBen
Blba kvalita ale vypada to jak nejaka rana v ktetre je plisen.. Nejlepsi nasolit trochu vodu. Pokud se to nezlepsi odlovit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 20:39 BigBen – Neonka Červená - nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám dotaz, včera jsem koupil od chovatele Neonky červené a když jsem je dal do akvaria, tak jsem si všiml, že jedna z nich je nemocná (nebo ?pokousaná? - byly v akva spolu se Skalárama). Na horní straně ocasu má narůžovělé zježené "chomáčky". Mohu poprosit o identifikaci a doporučení, jak postupovat? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 20:55 Muž Martin Karviná [19] Re: afc1886
Taky jsem na to myslel, ale pořád jsem doufal že se zlepší třeba za hodku. Nevím nechci jí zase zbytečně dlouho nechat trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 20:50 R Muž afc1886 [14695] Re: Martin Karviná
Utratit, alespoň podle popisu a ceny rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 20:39 Muž Martin Karviná [19] – neonka plave břichem vzhůru
asi před 10min jsme si všimly že jedna neonka plave bříchem vzhuru a jako by měla ukousnuté bříško. Byly tam 2 samice Betty asi 2hod. Tak nevím jeli možné že ji stihly napadnout ??? Jinak jsem dal neonku do karantény kde je preventar a antimikotyn. Teplota je 26C
Ale nevím jestli se ji to zhojí a nebo ji utratit at se netrápí. Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 12:29 Maq Re: Lukáš
Hromada možných důvodů. Potřebovali bychom víc informací. Na to tady máme prezentace akvárií, tu si založ, všechno tam pěkně napiš, a pak se dá něco řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 12:01 Lukáš – Neonka
Dobrý den, mám dotaz, v pondělí sem prováděl údržbu akvária, výměna čtvrtiny vody. Od té doby jsem jich cca pět vyndal mrtvých, nemeli oči a vybledly.teplota vody cca 28 stupnu, filtr vnější Atman, akvárium 240 l. Prosím čím by to mohlo byt???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 12:15 R Muž ctibum [6923] Re: Gábina
Zkus vygooglit Lernaea - kotvový červ. Nedávno to někdo řešil tady rybicky.net/forum/9148… a na fotce mi to přijde dost podobné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 11:48 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Gábina
moc nejni poznat podle fotky ale mohly by to byt Kapřivci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 11:03 Gábina – neonka
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám 350 l akvarko juwel, ve které jsou mírumilovné rybičky a také hejno neonek červených , u 2 se objevil na těle jakoby červík , chovají se jinak normálně, jiné druhy ryb ( skalary, čichavci, danie parazity nemají. O jakou chorobu se jadné a jak mám dále postupovat. Moc děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 13:43 pavel1234 Re: romant
Filtraci právě řeším. Nedávno jsem dokupoval čerpadlo 400 l/h a biomolitan s objemem 2 litry. Nic moc ale ten můj eheim, co mám u pavích ok, to neutáhnul, tak jsem dokoupil to čerpadlo a biomolitanem. Nyní řeším skaláry a ty neonky. U skalárů ten Eheim zatím stačí. Nyní budu dokupovat k těm neonkám čerpadlo - 400 l/h a biomolitan s objemem 3 nebo asi i 4 litrů. Prostě v tuhle chvíli rozhazovat peníze nemohu, budou Vánoce. Proto ta změna údržby, každotýdenní výměna 20% vody, není to sice dost ale snad pomůže. Rostlin tam mám myslím dost, zadní budu sestřihávat a sázet a sázet. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2018 11:59 R Muž romant [27987] Re: pavel1234
Tak jsem tomu těch 5 minut tedy dal a zjistil jsem následující. Máš vcelku nicotnou filtraci, byť je Eheim hodně dobrá značka, tyto filtry se jim prostě nepovedly, šel bych tedy cestou vylepšení filtrace. Ta neonka měla s největší pravděpodobností němoc které se mezi akvaristy velmi často přezdíví tzv. moribundus neonkový, je to něco co nikdo moc nevíme oč se jedná, různé pokusy o léčbu jsou neúspěšné, proto ta přímá linka na druhej břeh hned na první dobrou. Samozřejmě se můžu mýlit a odpověděl jsem ti nesprávně, třeba mě někdo zkusí doplnit a více to rozvést. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 08:20 pavel1234 Re: romant
Tak to jsem už slyšel hodněkrát. Děkuji moc za radu ji utratit ale jednu věc mi hlava nebere a to, že jste po mě chtěli informace o nádrži - máte tam vše napsáno i fotku a stejně se na to nepodíváte a radši napíšete, že nejste majitelem nějaké koule... Chtěli jste prezentaci pro upřesnění nemoci a rád atd... Už se na to ani nedívejte, stačí mi už jen vědět, že jsem ji měl utratit. Ještě jednou díky za pomoc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 07:58 R Muž romant [27987] Re: pavel1234
Neumím odpovědět, nejsem majitelem křišťálové koule. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 07:55 pavel1234 Re: romant
Hotovo. Je to kvůli mému chovu? Myslím tím špatné podmínky pro život nebo to vzniká i u jiných dobrých nádrží? Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 06:26 R Muž romant [27987] Re: pavel1234
Rybu šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 19:08 pavel1234 – Neonka - nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den,
potřeboval bych poradit s jednou mojí neonkou červenou. Dneska jsem kontroloval akvária, jako každý den a všiml jsem si jedné neonky červené, jak má na ploutvy takovou bíložlutou tečku. Poradíte mi prosím? Předem děkuji. :-)

Je to na fotce ta prostřední. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 17:28 Muž buchtik8 [0] Re: AsusKD
Hele, krmím poměrně racionálně. To znaemná jednou denně špetku bettagramu, nebo vloček. Nikdy nic nezbývá, zbytky krmiva nikdy nemusím odsávat. Zde se dá polemizovat, že je to kvůli nenažranosti neonek, nebo že to parmičky později vyluxují ze dna..
Třeba beťťáka, tak jsem ho krmil i 2-3 denně v pidi dávkách..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 22:05 Muž AsusKD [85] Re: buchtik8
Radšej im to namoč, než drviť na prach. Len pre zaujímavosť, koľko im toho dávaš a ako často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 21:53 Muž buchtik8 [0] Re: romant
To bude ono, následovaly ještě dvě. Dával jsem jim drobné granulky (bettagran). A všechny 3 byly z hejna největší a asi i nejnenažranější. Příště to namočím nebo rozmělním skoro na prach..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 18:48 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Janča93
Podle teto fotky to nikdo moc asi nepozna. Vidim tam nejaky flek to by mohla byt treba plisen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 18:31 JančaH – Neonka - problém
Fotka k příspěvku Ahoj všem, mohla bych se zeptat co by to mohlo být s neonkou? Zahlédla jsem to zatím jen na jedné.
Rybky jsou od jednoho chovatele, koupené ve stejný den a zároveň dané do akva společně ve stejný den.
Akva založené 3.10 a rybičky dány 30.10. 2018. Mám filtr Aqua ball 130 od Eihem, akva čistím cca každých 14 dní, odkalování a zároveň výměna vody.

Moc děkuji všem za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 17:52 R Muž romant [27987] Re: buchtik8
Krmení před podáváním namočit, nejvíce problematický bývají granulky, kterých se rybky nacpou a oni v nich posléze nabobtnají, tedy do budoucna, pokud to byl tento problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 17:20 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: buchtik8
To by mohlo byt prekrmeni hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 15:56 Muž buchtik8 [0] Re: AsusKD
Je to dost možné, měl jsem radost že jim chutná... přitom normálně krmím dost střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 15:38 Muž AsusKD [85] Re: buchtik8
Na tie ryby máš malú nádrž. Neprekrmil si ich? Neonky sú nenažrane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 14:37 Muž buchtik8 [0] – Praskla neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, tuší někdo co by to mohlo být?

Koupil jsem 8 neonek modrých (1,5-2cm) do nádrže, kde mám 3 samce parmiček duhových. Neonky jsou čilé, u parmiček jsem nezpozorovat náznak agrese. Přesto jsem dnes našel jednu parmičku "prasklou".
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2018 12:52 Maq Re: Provpe
V nemocech se nevyznám a neonky jsem neměl už mnoho let. Ale můžu Ti říct, jaký mám přístup, když
a) ryba není drahá či jinak vzácná, a konkrétně když
b) akvárium je novota.
Předpokládám že nemáš nic, co by se dalo pokládat za vhodnou karanténní nádrž. Čili bys musel léčit přímo v akvárku.
Každé léčivo je nějak negativní a více či méně riskantní zásah do života akvária. U nově založeného tuplem. Mít v pořádku akvárium je podstatně, zásadně důležitější, než mít v pořádku nějakou tu rybu (s výjimkou těch zvláštních případů, jak jsem psal). Takže bych za daných okolností žádné léčivo nepoužil. (Já osobně ani sůl. I když vím, že se často používá úspěšně jako taková všeobecná podpora v nesnázích. Já si ale myslím, že je to současně i "podpora nesnází".)
Uplatnil bych ve zvýšené míře obecná hygienická opatření. Výměny vody. Na pár dní vynechat krmení a i potom raději méně než více. A filtroval bych přes aktivní uhlí - to je takové moje oblíbené opatření při nejrůznějších nepříznivých situacích. Měl-li bych UV lampu, použil bych ji, třeba na 12 hodin.
V novotách, s neonkama, a s čerstvě nakoupenýma rybama se tyhle věci prostě stávají, a nějaké vehementní léčení se skoro nikdy nevyplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 11:21 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Provpe
Fotka k příspěvku Vi nekdo co to teda je dnes je neonka malatna a otaci se na bok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 20:53 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: ctibum
Pandove jsou naprosto v pohode bohuzel kdyz jsem donesl rybicky domu jedna uhynula asi hodinu po te. A mela upadlou cast ploutvicky takze bych rekl ze jsem neco dotahl ze zverimexu :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2018 20:41 R Muž ctibum [6923] Re: Provpe
Osobně bych je zachránil tak, že bych je dal pryč. Jsou v nevhodné nádrži, řekl bych. Viz atlas a info o minimální velikosti nádrže (a hustotě porostu).
Podle mě tam šly ryby (i Pandové) moc brzo. Nezaběhnutá nádrž, rostlin tam máš minimum... Tady bych hledal příčinu...
Ale vyčkej dalších názorů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 20:00 Muž Provpe [8] - Rostliny – co je to za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím neonky červené začali hynout použil jsem eshu 2000 nasolil jsem akvarium po 10 dnech mají roztřepené ploutvičky a oběvil se bílý flek u ploutviček jak mam postupovat prosím? Abych zachránil aspon zbytek :/
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 21:40 Žena KLeo [13] - Živorodky – Černá skvrna na neonce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, už na třetí neonce se mi objevilo toto. Vypadá to jako zčernalé šupiny u kořene ocasu. Dvě neonky na to už uhynuly v průběhu několika měsíců. Začíná to nejdřív něčím, co vypadá jako bílá plíseň/ vystouplý bílý nesouvislý povlak (je vidět z profilu, foto 3) a pod ním po nějaké době začne kůže jakoby černat vždy u kořene ocasu. To bílé na povrchu se vytratí a červený pruh začne od tohoto postiženého ztmavlého místa vybledávat a šednout směrem dopředu. Ocas se nakonec prohne dolů a ryba během několika dní až týdnů od toho uhyne, jinak až do konce je čiperná a s chutí přijímá potravu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 21:53 Muž Lukaass7 [3] – Léčba
Začal jsem 5.9. davat esha 2000 a rekl bych ze se rybky zacinaji lepsit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 20:36 Muž Lukaass7 [3] Re: romant
S tim cervenym pruhem mas pravdu. I modra neonka by ho asi mela zlehks mit. Moje ho nemaji vubec ani naznakem
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=151