Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 17:27 Muž kofejn [963] Re: LiborSprysl
To znáte Sudějovskou studánku až kdesi u Řáholce? coze
OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:15 amrtin Re: kofejn
No právě,bohužel to vyléčit nejde a když,tak s enormními náklady :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 13:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: kofejn
Jo to je Sudějov, to by mělo být v cajku... ano No jo tak uvidíte, třeba to bylo momentální... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2013 12:43 Muž kofejn [963] Re: LiborSprysl
Tak jsem byl pro vodu ( www.estudanky.eu/… ) a jediné, co můžu doma oměřit je ph5.5, NO3=0mg/l (možná je decentně víc, ale těch 10mg/l fakt jinde) a PO4=0,1mg/l. Všechno kapkové testy od Sery. Zítra vyměním vodu a uvidí se. Dneska žádná mrtvolka.
To Amrtin: Jestli jsou to vnitřní paraziti, tak to snad nemá cenu ani léčit. Všechny rybky, co jsem kdy zkoušel léčit, stejně nepřežily. Nechám tomu zatím volný průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 11:59 amrtin Re: kofejn
Ještě mě napdaj nějaký vnitřní paraziti.To se nemusí nijak projevit na povrchu rybky a ani napadat jiný,větší ryby a úmrtnost neonek může být zdánlivě bez příčiny a náhodná. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 10:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: kofejn
Upřímně řečeno, to může být cokoliv...stačí aby se někde kolem masívněji "natírali" smrčky předvánočními směsmi...sedláci s podzimním hnojením při přeletech...výplach podzemní skládky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 10:11 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kofejn
no u šutrů z Jáchymova by to mohl být spíš radon a radium:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 09:55 Muž kofejn [963] Re: romant
Studánková měla minule 5.5 a míchám to s vodovodní na 6.5. S šiškama už zacházím opatrně, to jednou odneslo deset neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 09:39 R Muž romant [27987] Re: kofejn
U tý studánkový vody spíš na Ph, to mám ověřený že v čase a závislosti na počasí může pěkně lítat, podle toho co a jakou intenzitou se louhuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 09:15 Muž kofejn [963] Re: LiborSprysl
Šutry jsem bral přímo z potoka, doufal jsem, že už budou "vymyté". Pro vodu do studánky jezdí i jeden pán od Poděbrad pro tření přírodních forem terčů i skalár. Je to lesní zdroj, ale kvalita v čase se měnit může. Na co se mám v testu zaměřit? Arsen?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 08:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
Nejsou to jen neonky, ale jsou malé, tak to hůř snáší...ale něco chemického by se té v nádrži dít mohlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 06:49 amrtin Re: LiborSprysl
Totiž já se domnívám,že právě neonky jsou na nějaké látky mnohem citlivější než jiné rybky(netvrdím,že jsou to zrovna těžké kovy),ale jak už tak delší dobu pozoruji,neonky jsou prostě trochu jiné hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 04:21 Muž LiborSprysl [9015]
Nevím jestli jsou to zrovna těžké kovy, protože pokud jsou ostatní ryby v pohodě a padají neonky, tak to tím být nemusí. Ale pročetl jsem tu vaši prezentaci, a zaujala mne jiná drobnost, která úměrně velikosti neonky proti skaláře by roli hrát mohla..."kameny z Jáchymova"...a voda míchaná ze studánky...Kameny by mohly obsahovat ledacos a zdrojová voda v současném počasí rovněž. U té zdrojové vody to může zásadní nejen díky počasí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 16:00 amrtin Re: kofejn
Tak tohle ze žrádla nebude.Já bych si nechal udělat rozbor vody na těžké kovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 13:58 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Editovat příspěvek už nejde, tak holt píšu nový.
Odlovil jsem ještě jednu neonku, zatím živou, která neudrží horizont. Nevím, má-li to souvislost předchozími úhyny. Snad bude na video viditelné. picasaweb.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 09:25 Muž Robo [45] Re: romant
Víděl jsem to právě na té jedné neonce. Já nevím jak to vysvětlit, ale vypadá to tak, jak by měla ryba v ploutví kost (což nemá) a kolem kosti tu ploutev (blánu nebo jak to nazvat) a tu ploutev ji někdo ohlodal až na tu kost. Zkoušel jsem udělat fotku, ale je nemožné neonku vyfotit tak aby bylo něco vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 09:13 Muž kofejn [963] Re: romant
Včera jsem nekrmil a ráno jsem našel zase dvě. Zase odpojím vzduchování, tím to fakt nebude. Jestli jsou překrmovaný, tak asi vychcípají ty koupené první a dál se uvidí.
Živým budu krmit pouze přes krmítko, ať jen paběrkují po skalárách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 08:42 R Muž romant [27987] Re: Robo
Slepené ploutve, to je otázka kvality vody a projev tohoto se obvykle netýká jenom jednoho jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 08:36 Muž Robo [45] Re: romant
Jj, je to tak :) Uvidíme snad to není nějaká nemoc, protože když jsem se díval do seznamu nemocí www.aquar.cz/… tak tam je třeba slepené ploutve pod číslem 11 a 13
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 08:33 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: ....Je to prostě jen o tom krmit dost,rozmanitě a kvalitně, ale nepřekrmovat. A to je přesně to, oč tu běží. ano palec ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 08:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Ale to přece není o stravovacích návycích x-té genrace chované v zajetí, ale o množství vyvážené stravy. Ryba se prostě chce nažrat a je jí jedno čeho. Zvykne si na ledacos. Jak u lidí dámo, jak u lidí...Není pravda, že živá strava je nějak výrazně kaloričtější, či obsahuje nějak výrazně proteinů. Natožpak mrazená, která o spoustu prospěšných látek přichází v průběhu zamražování. Naproti tomu s tou umělou stravou je to tak, jak jsem napsal. V téměř 100% se kvalita odvíjí od ceny. Takže je jedno, jestli ta ryba plave někde v Brazílii, nebo v českém akváriu. Je to prostě jen o tom krmit dost,rozmanitě a kvalitně, ale nepřekrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 08:04 R Muž romant [27987] Re: Robo
Nejsem vševědoucí, možný je cokoliv. :)
Edit: Teď jsem byl zmatenej jak Goro, komu jsem to vlastně odpovídal a Ty jsi si mezi tím změnil nick. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 07:53 Muž Robo [45] Re: romant
Že by nějaká degenerace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 07:18 R Muž romant [27987] Re: optimas
optimas napsal:... Ryba se chová normálně a žere.V tom bych viděl velkou vypovídací schopnost sdělit, že to co pozorujeme nebude možná tak jak si myslíme, prostě to tak může být. Pokud by se nechovala normálně a nepřijímala potravu, tak to řeš, ale takhle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 07:03 Muž Robo [45]
Nemáte někdo tušení co může být te neonce jak jsem psal výše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 00:10 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Neodvažovala bych se polemizovat s Vašimi bohatými zkušenostmi a znalostmi, tak jen mě, prosím, uveďte lépe do obrazu: nemá kdoví kolikátá generace vychovaná v zajetí a navyklá na sušenou stravu stravovací návyky mírně posunuty, oproti tetrám žijícím v nějakém Brazilském potoce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:28 JoKa Re: LiborSprysl
Už jste viděl nějakou tetru jak se živí v řece vločkovým krmivem a jednou týdně si lapne pár larev komára?

smich :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2013 22:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: KarlosS
KarlosS napsal: o to nejde. Živá strava je hodně kalorická a obsahuje hodně proteinů, atd. U každého druhu je to jinak, ale u tetrovitých ryb se doporučuje krmit denně sušeným (vločky, granulky, ...) a jednou týdně jim přilepšit mraženým nebo živým. Pěstuji i třeba halančíky a těm se zase nic jiného než živé krmení nedává, mají jiné trávení.

Proboha, to je kravina... rozzureny
Umělá krmiva jsou namíchána tak aby splňovala všechny požadavky pro výživu ryb. Ta nejdražší. S úměrně klesající cenou jsou o něco šizená...Že by se u tetrovitých ryb někde v literatuře d o p o r u č o v a l o krmit denně sušeným, to mi teda dokažte! Protože to je blbost! Navzdory našim občasným nesouhlasům vám doporučuji něco málo nastudovat o výživě akvarijních ryb v textech Petra Nováka...i já jsem se na stará kolena pár věcí dozvěděl...
Už jste viděl nějakou tetru jak se živí v řece vločkovým krmivem a jednou týdně si lapne pár larev komára? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 18:50 Muž Robo [45]
Všiml jsem si na jedné neonce červené, že má za jednou žábrou takový bílošedý flek, který je vidět jen pod určitým úhlem a prsní ploutev je jakoby takový bílý pahýl. Na druhé straně ji má v pořádku, ale ten pahýl to vypadá jak by ji měla staženou k sobě či co. Ryba se chová normálně a žere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 14:42 Muž kofejn [963] Re: KarlosS
Jo jo, tak jsem to myslel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 14:31 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kofejn
neubírej, změň formu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 14:26 Muž kofejn [963] Re: KarlosS
Dík, tak holt uberu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   26.12.2013 14:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kofejn
o to nejde. Živá strava je hodně kalorická a obsahuje hodně proteinů, atd. U každého druhu je to jinak, ale u tetrovitých ryb se doporučuje krmit denně sušeným (vločky, granulky, ...) a jednou týdně jim přilepšit mraženým nebo živým. Pěstuji i třeba halančíky a těm se zase nic jiného než živé krmení nedává, mají jiné trávení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 14:14 Muž kofejn [963] Re: KarlosS
Dostávají 2,5ml žrádla (ta malá vanička ve 100ml balení), to snad není tolik. Nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 14:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kofejn
no tak to bude tím. Krmit denně živým (mraženým) opravdu není dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 14:02 Muž kofejn [963] Re: KarlosS
Ty moje jsou jak piraně, jsou schopný si nacpat břicho do hranata a je jim jedno čím. Artmie ani koreta jim problém nedělá. Sušené u mě dostávají tak jednou týdně.
Že by chcípaly na infarkt :)? To by to krmítko byla nutnost, aby taky něco sežraly skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kofejn
no mě překvapilo, že krmíš furt mraženým. Mraženým tak jednou týdně, je to dost kalorický:-) krmení. Neonky jsou dietařky, moc nežerou a mě jen SAK 55 malý zrnitosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:53 Muž kofejn [963] Re: LiborSprysl
Dík, uberu. V létě to stejně vystoupí až na 27°C, tak si choutky můžou ukojit tehdy. Beztak jim to neonky zase sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:51 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Skaláry se mě při 22 stupních i třou, neviděl bych v tom nějakej problém a s ohledem na ostatní osádku, dobrá volba. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: kofejn
kofejn napsal: Mohlo by být 22°C dobrých pro skaláry, neonky otíky i pancéřníčky skvrnité?

Pokud nehodláte odchovávat, zvládají 22 v pohodě...ti ostatní naopak chladnější vodu budou kvitovat s povděkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:47 amrtin Re: kofejn
Na skaláry mě to připadá málo,jinak ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 13:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: kofejn
Přežírání nesvědčí nikomu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:42 Muž kofejn [963] Re: LiborSprysl
Mohlo by být 22°C dobrých pro skaláry, neonky otíky i pancéřníčky skvrnité?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:39 Muž kofejn [963] Re: romant
Fotka k příspěvku Našel jsem ještě jednu za filtrem (a zase pěkný kousek), tak jsem ji odsál spolu s osmnácti litry vody. Takže lehké očištění rostlin od bobíků.
Dal jsem i vzduchování a bude se spínat v noci spolu s topením miníčka. Od 22 do 9 pojede celkem 7 hodin.
Neonky není problém dokoupit, soused ve vedlejší ulici je chová. Jen bych rád zjistil, co dělám blbě nebo co je blbě stydim
Ten chovatel mi i řikal, že přílišným krmením rychlej stárnou. Začal jsem i krmit pomocí krmítka z kinder vejce, aby to vytahaly hlavně skaláry (jsou ve vyvinu), jinak neonky většinu sežerou). Krmím hlavně mraženým (patentky, černé komáří larvy, artemie, dafnie, diskus speciál (to je asi hovězí srdce) a taky svým, co jsem si namrazil v létě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:32 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Tak vono když ráno objevuju v akváriu mrtvolky neonek, mám myšlenky všelijaký. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
No to teda nevím...tyhle neonky nejlépe prosperují kolem dvaceti...v odchovnách klidně pod nimi... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:26 amrtin Re: romant
Ale tady nejde o požírání neonek hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:20 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Libore rovnice skalára, byť mladá a neonky, to v sobě může nést lecjakou zapeklitost. Znáš to, neonky si pěkně v noci lebedí u dna a skaláří omladin v touze si votestovat svůj loveckej instinkt nemusí odolat volání přírody a že skaláry dovedou svojí hubu pěkně natáhnout, to víme. ;-) Ovšem pravdu mít nemusím, jenom tak trochu spekulujeme, vono i ta teplota svojí roli sehrát může. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:15 amrtin Re: LiborSprysl
U presentace píše 24st.Takže tím to také nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: kofejn
A co teplota? Tohle nejsou ryby, které by dlouhodobě snášely vyšší teplotu, která vyhovuje skalárům. Tím pádem mohou stárnout podstatně rychleji než je běžné...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=751