Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 12:44 Žena baletka [624] Re: romant
Aha, už chápu. OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 12:42 R Muž romant [27987] Re: baletka
Jde o to Ph, jak je pod 7 je to pro čpavek nepříznivý prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 12:41 Žena baletka [624] Re: amrtin
?? NH3, NH4+?? Chceš naznačit, že zvýšený amoniak by se projevil na hodnotách NO2 nebo o co jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 12:26 amrtin Re: baletka
Píše NO2 NULA,NO3 15-20 a pH 6,5.Tam by se čpavek v jiné formě vyskytovat ani nemohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 12:22 Žena baletka [624] Re: kofejn
Já to úplně nedokážu posoudit, jsem docela začátečník. Ale mezi těmi hodnotami, které jsi vypsal, nevidím čpavek. Psal jsi, že jim teď "docela dopřáváš" a Tvé akvárko je poměrně bezúdržbové. Co takhle přiotrávení čpavkem? Nevím, jen hádám, třeba je to blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 11:37 Muž kofejn [963] Re: baletka
Fotka k příspěvku To mi snad ani nepřijde. Pokusil jsem se o fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 11:20 Žena baletka [624] Re: kofejn
Jak jsou staré? Nemůže to být věkem? edit: ještě promiň - mají trochu vyboulené oči nebo se mi to jen zdá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 10:01 Muž kofejn [963] Re: romant
Já právě fakt nevím. ph je 6.5, NO3 15-20mg/l NO2=0, PO4 1-2mg/l. Staré by taky být neměly, mám je 15 měsíců. Možná jsem je ze začátku málo krmil, ale teď jim dopřávám a 1-2x týdně mají půst.
Edit: Je možné, že by se ududusily? Nádrž mám dost zarostlou a rybek taky dost, ale rampa čeří hladinu pěkně, "slepá hladina" se taky nekonná. To blbost, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 09:50 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Nemyslím si, tedy jsem o tom neslyšel, nebo u nikoho nepozoroval, že by fishtamin nějak neblaze působil na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 09:39 Muž kofejn [963] – Neonky a fishtamin
Fotka k příspěvku Poslední dobou mi padají neonky a netuším, čím by to mohlo být. Je možné, že by jim vadil fishtamin? Ten přidávám k mraženému, dvě kapky na 1/2 políčka z čokolády.
Chcípají velké kusy, moribundus neonkový nemají, tělo je bez fleků, prostě vypadaly dobře. Jen jsou chcíplé.
Do rána chcíply další čtyři kusy.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 16:18 Těhňajs Re: martincihak
Toto se mi také stává, když se neonky přejí koretrou.... U mě to za několik hodin přejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 16:15 martincihak Re: romant
Takže ji trápím tím, že ji nechávám na živu? Rybky zabíjím tím, že je omráčím a uříznu hlavu, dle mě je to nejšetrnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 16:12 R Muž romant [27987] Re: martincihak
Ano, to už nerozplave, rybu šetrně utratit, třeba v silně perlivý vodě. Nejspíš postižení vnitřních orgánů, možná i plynový měchýř, je toho hodně co to mlže být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 16:06 martincihak – plave hlavou nahoru
Ahoj přátelé akva,
naše neonka už asi týden plave hlavou nahoru a u toho neustále poskakuje, musí být už vyřízená

přikládám video
vimeo.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 19:18 Muž Robo [45] Re: optimas
Já jsem si vzpomněl na jednu věc, ale nevím jestli to má s těmi neonkami nějakou sovislost. Ty poslední 2 měsíce jsem nekoupil žádnou rostlinku od Aqua-Daho. Kupoval jsem jen od Dennerle. Jednu jsem od Aqua-Daho koupil, ale ta byla min. měsíc v akva u jednoho akvaristy v přepravním košíčku a po zasazení, neonky ok. Teď v úterý mi přišla jedna rostlinka z Aqua-Daho, Blyxa Japonica a v sobotu měla jedna neonka bílé tečky na ploutvi a druhá má takové chmýří na boku asi plíseň. Může to mít spojitost, že byla přidána rostlinka z Aqua-Daho. Někdo to tady psal, že má na to taky podezření. Přidal jsem EsHA EXIT + EsHA 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 19:00 R Muž romant [27987] Re: simonne33
Kloním se k té pigmentaci, těch 14 dní jako karanténování považuji za rozumné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 18:54 simonne33 Re: romant
jen na těch černých...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 18:24 R Muž romant [27987] Re: simonne33
Je to jenom na těch neonkách černých, nebo to mají všechny zakoupené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 18:16 simonne33 Re: mhron
Koupila jsem pět černých a pět žhavých, v akva mám 7 kasických... měly to asi už při převozu, tak nevím, zatím se drží... bude stačit karanténa 14 dní? nechci je v tom moc dlouho mučit... je o opravdu takové pigiakva... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 18:46 Muž Robo [45] Re: Honza
Já mám taky ten problém poslední 2 měsíce vše ok a dneska jsem našel jednu s bílým vřídkem na ploutví a po těle byla celá hrbolatá, ale plavala velice statečně a žrala taky. S Neonkama se to opakuje velice často ,ale jiné ryby jsou čisté a nemají žádný problém. V akvaristice mi řekli že neonky jsou velice nemocné na choroby, tak nevím co je na tom pravdy, ale jak tady čtu tak to bude asi pravda. Tak zvažuji, že si místo nich pořídím jiné rybky jen nevím ještě jaké
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 22:55 mhron Re: simonne33
Mohu se zeptat kolik jste si jich pořídila? A pro neonky bych karanténu vybavil tmavým štěrkem a vhodil bych tam aspoň pár rostlinek. Pokud nemají své obvyklé zbarvení, jsou pravděpodobně ve stresu (nebo nejsou "aktivované" během odpočinku, což ale není tento případ) a holonádrž či nemožnost se schovat ve skupině jim rozhodně nepřidá. Dále bych otestoval pH, které by nemělo být více jak 7 a hlavně NO2, na které to jsou velmi senzitivní rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:41 simonne33 – černé fleky na neonkách
Fotka k příspěvku Dobrý den,
dnes jsem přivezla z obchodu rybičky, neonky. Pořádně jsem si je prohlédla až doma a koukám, že některé mají černé fleky... není to nejaká choroba? Zatím jsem je dala do karantény, ale i tak... Nevíte, je to normální pigmentace?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 16:13 amrtin Re: Ygy
U neonek bohužel nic neobvyklého,často za to můžou horší parametry vody a projeví se to u slabších jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 16:06 R Muž romant [27987] Re: Ygy
Jejda, to je možností co by to mohlo být, třeba stáří, vnitřní paraziti, nějaká bakteriální nezdoba atd. Co se má stát to se stane, jako nic nekazící prevenci bych častěji vyměnil vodu, přidal rašelinový výluh a třeba postiženou rybku vyfotil, možná nám to napoví více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 15:32 Ygy – Ztráta barvy
Dobrý den. Jedna z mých neonek má nejspíše nějaký zdravotní problém. Pohybuje oproti ostatním velmi zpomaleně, jakoby ospale a její ocas ztrácí barvu. Zdá se mi i nějaká drobnější než bývala. Setkal se s tím už někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 14:10 amrtin Re: MAGDA
Buď je "těhotná"( :-D ),nebo prostě přežraná,zkus dva-tři dny nekrmit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 14:04 JoKa Re: Honza
Listuj směrem dolů a čti... Je to tady popsáno vcelku podrobně... ;-)
A další materiál zde: rybicky.net/forum/9148… hned zkraje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 09:46 Honza Re: hanzys
S těma pupínkama/vředama na neonkách se zabývám už asi rok a půl, od založení akvárka, resp. od prvního hromadnýho nákupu kytek (Aqua Daho, nevim, jestli to může mít souvislost). Ty vřídky maj jenom neonky, žádný další ryby (Otíci, Parmičky, Japoniky) ani nenaznačujou, že by se jich to mělo týkat. Vůbec nevim, co s tim, už mi na to pošla řada ryb. Vzít nakaženou rybu a zabít jí se mi úplně moc nechce, ale když by tenhle zákrok jednou provždy vymýtil pupeny, tak bych to udělal. Nevíte někdo, co to vůbec je a co s tim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 21:25 R Muž romant [27987] Re: Terik206
Den nekrmit a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 21:13 Terik206 – nafouklé bříško
Fotka k příspěvku Dobrý den. Mám problém u několik neonek. Přibližně před 2 týdny jsem si je koupila a dnes jsem si všimla, že asi 3 z nich mají "nafouklá" bříška. Avárko má 100l a mám tam neonky červené, černé a pancéřníčky.. Je to nemoc, nebo jsou přežrané? Krmím je 2x denně.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 22:42 hanzys – dotaz
Zdravím dnes sem našel neonku byla špatně vybarvena tak sem se na ni koukl pořadně a z kuže ji koukaly jakoby 2 bíle vředy nevíte co by to mohlo byt? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 20:17 Muž 150koni [653] Re: kokesch09
Reaguješ na několik let starý příspěvek a to z 19.09.2006 potlesk stane se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 19:57 kokesch09 Re: Petr
Já jsem taky začátečník, takže nevím jestli ti má rada moc pomůže.Já jsem měla podobný problém parmičky mi okousávali ploutve skalárkám omezila jsem počet 'barbusek' a okusování přestalo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 19:44 MAGDA – neonka
moje neonka ma tehotenske brisko nevite co ji je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 19:43 MAGDA
moje neonky maji tehotenske brisko poradite co jim je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 18:30 R Muž romant [27987] Re: míša
Co vidím to vidím, ale ať to není jenom o té zábavě, tak častěji, klidně obden měň 1/3 vody, to je taková univerzální rady, když je něco v nepořádku a ryby vykazují nějaký nestandartní chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 18:28 míša Re: romant
Tak to bych o tom musela něco vědět, že rybičky mám už několik let :-D :-D . Mám je cca 14 dní. Ale pobavil si mě potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 16:11 R Muž romant [27987] Re: míša
Zaregistruj se, založ si prezentaci předmětnýho akvária a bude se vidět. Jinak z IP adresy jenž se hlásíš, jsou zde dotazy i několik let zpět, pod jinejma nickama, takže to začínání s rybičkama bude asi dlouhodobějšího charakteru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 16:06 míša Re: romant
Začala sem chovat rybičky až teď, takže nevím co je u nich přirozené a co né. Možná proto se tak blbě ptám. Mám 6 neonek a jenom jedna jediná 2 dny se schovává ke skále a izoluje se od ostatních neonek. Třeba dneska tam byla zalezlá půl dne, potom vyplave na hladinu a připojí se k ostatním. Dřív to nedělala, plavala furt s ostaními neonkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2013 15:58 R Muž romant [27987] Re: miša
Dotaz takto položený ne naprosto neuchopitelný a ten kdo by se odvážil odpovědět, bude nejspíš majitelem křišťálový koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 14:56 miša – Neonka nemocná
Chtěla bych se zeptat, neonka se už 2 dny schovává pod skalou, jestli je nemocná a co to má být? Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:23 R Muž romant [27987] Re: 150koni
Inu, pohybujeme se v oblasti hypotéz a domněnek. Co bylo té rybě nevíme. Úhyn mohl být před několika dny a to by potom mohlo být zapříčiněno bakteriema z odklízecích čet. Mohla to bejt nezdoba s nějakým vnitřním orgánem, plynovej měchýř, stáří, těch možností je opravdu hodně. Nasadil bych klasiku a tou je vodoléčba a dál to neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 16:34 Muž 150koni [653] Re: romant
Tak tahle okurka byla z TESCA. Jediné co mne napadá je delší noční výpadek proudu,odumření bakterií a následná otrava filtrem, ale to by byl ten filtr zase nějak moc rychle ready. NO3 a amoniak jsou na nulových hodnotách při tom počtu ryb co tam mám. Na to už asi nepříjdu, co se stalo ale mám ještě jednu otázku. Jen tak se ta neonka nenafoukla, takže předpokládám, že ji něco bylo. Sem tam jsem některé neonky měl nafouklé ale zase trochu splaskly. Většinou se neonky nafukovali když byla ta vedra a málo kyslíku ve vodě. Do normálu je hodilo většinou zapnutí vzduchování. Jaký dopad pro osazenstvo nádrže může mít ta nemocná prasklá neonka, co se týče nákazy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 08:50 R Muž romant [27987] Re: 150koni
Na otázku, zda-li to mohla způsobit jedna neonka je ode mě odpověď, ne. S tou okurkou nevím, když přikrmuji zeleninou tak ze zahrady, záhonkovou, ale taky bych to nepředpokládal, tak když už bych předpokládal že ryby půjdou kukat, ale to jak popisuješ na mě dělá dojem že krátkodobě vyběhly N látky, jenom nalézt ten důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 08:43 Muž kofejn [963] Re: 150koni
Fotka k příspěvku Včera jsem taky našel jednu chcíplou neonku a hodoval na ní pancík. Takže podezíval z "prasknutí" jeho. S okurkou jsem nikdy problém neměl.
Neonky jsou náchylné na lítání pH, dost jsem jich zabil přidáním vývaru z olšových šišek. V neděli jsem přidal 5 šišek a do toho se vytřely skaláry a brání jikry. Věkem snad nesešla je jí lehce přes rok.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 06:06 Muž 150koni [653]
Každý den tradičně ráno PMDD 5-10ml ... Neděle odkalení a výměna 80 litránků vody z osmozy. Nic jiného, kromě standartního ranního hnojení PMDD. Pondělí večer před odchodem na noční jsem dal do akva kolečko okurky. Ryby zdravé a čilé. Úterý ráno po návratu z noční apokalypsa. Proto mne napadlo, jestli ta okurka nebyla něčím napuštěná. Slupka byla ořízlá, dal jsem jen to světle zelené kolečko. U okružáků ve 2 litrech zkalená voda. Taky dostali trochu okurky. Pak mne napadla ta Neonka. Jenže ta mohla naboptnat a prasknout na reakci něčeho. Nechce se mi věřit, že by jedna prasklá neonka udělala v 270ti litrech takovou paseku. Vyměnil jsem 30 litrů, dal toxivek, zapnul vzduchování a od šesti ráno jsem svítil aby rostlinky začali produkovat kyslík. Jak jsem šel po noční spát, cca. za hodinu, tak jsem vypnul vzduchování. Když jsem se odpoledne vzbudil, v nádrži byl klid a pohoda, jako by se nic nestalo. Mohla by ta jedna neonka udělat v nádrži takový cirkus ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:46 R Muž romant [27987] Re: 150koni
Hmm, tak to bude zřejmě jiná příčina, musíš zapátrat v paměti, jaký zásahy se v poledních dvou dnech do akva provedly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:41 Muž 150koni [653] Re: romant
bylo to jedno centimetr silné kolečko ale aqua mléčné nebylo jen to málo u okružáků. A jen přes noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:35 R Muž romant [27987] Re: 150koni
Viděl bych to na kombinaci obojího a jestli byla voda mléčná, tak je to nálevník a ten dokáže velmi zdatně rybám odčerpat kyslíku. Je otázka kolik těch okurek bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:26 Muž 150koni [653] – Otrava ?
Dnes jsem ráno přišel z práce a čekal mne šok. Koukám do akvária a všechny ryby plavou u hladiny a lapají po dechu, bez barev, některé se obracejí břichem nahoru. Vypadalo to jako apokalypsa. Zděsil jsem se co se děje, jako by někdo otrávil akvárium. V první chvíli jsem si myslel, že v tesku prodávají okurky napuštěné nějakým jedem, protože večer, než jsem šel do práce jsem tam dal pro býložravce kus okurky. Kousek okurky jsem hodil i k okružákům a voda tam byla totálně zkalená do mléčna. Nicméně potom jsem si v aqua všiml jedné mrtvé neonky, tak jsem se ujmul síťky a dal se na lov. Když jsem ji nabíral, tak už mi bylo všechno jasné. Neonka s prasklým břichem a vše co bylo uvnitř neonky teď bylo vlastně v prostoru. Může obsah jedné neonky takhto zdevastovat 270 litrů vody, nebo to může mít na svědomí ta okurka ?

Naštěstí jsem měl po ruce 30 litrů vody z osmy a pro všechny případy Toxivec, Po výměně 30ti litrů a aplikaci toxiveku ryby zase ožily a už je vše v normále
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=801