Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 09:49 Chrostík – Re: Sid
Já akvárko teprve rybkama osazuji, tak že časem to snad bude lepší. Já neonky kupuju za 20 (ale to nevadí). Mám v plánu koupit ještě tak 20 ks, víc ne. Těch deset co tam mám mi moc stesovaný nepřipadaj, vesele si plavou v hejnu, pořád vše ozobávaj, s pancíka se tahaj o nitě. Tak snad až jich bude víc, tak se mi i vybarvěj....snad. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 09:40 Sid – Re: Chrostík
Já vím, že 29st.C. je dost...
29 st. není žádná křeč. Příčinou by mohl být už vzpomínaný stres. 10 neonek + pár dalších rybek v "pětistovce" je příliš málo. Od chovatele se tyto rybky dají koupit za cenu kolem 10,- Kč. Přidat k nim dalších 30 (i víc) kousků a měl byste vidět změnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 08:46 Chrostík – pro anonyma
Já vím, že 29st.C. je dost, ale v prodejně je meli ve 25st.C. a také s takovou divnou nebarvou. Na druhou stranu, když se podívám na prezentace, tak spousta akvaristů je chová ve vodě teplé 30st. s terčákama a neonky červené jsou doopravdy červené. Já mám pocit, že jsem si asi pořídil neonky načevenalé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 08:37 Žena Naďa [33]
Včera jsme přinesli domů z obchodů zbytek neonek obecných. Když jsme je dály se sáčkem do vody, barvy měly úplně pryč. Červená byla slabě oranžová, modrá světle nazelenalá. Po vypuštění se s těmi původními nedaly srovnávat. Ale když stres pominul, tak se dobarvily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 02:05 Anonym – Re: Chrostík
špatně je určitě těch 29 °C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 23:18 Chrostík – Re: Nobody
Fotka k příspěvku Jo a ještě abych doplnil všechny informace. Všech deset vyšusovanců mám v akvárku o objemu 540 litrů, při teplotě 29 st.C. Svítím 12h. denně 4x58W (zářivky 2x827 a 2x640). Aq odkaluji asi jednou ze deset dní a při odkalení měním asi 1/3 vody. Testy vody jsou OK. V aq jsou ještě pancéřníci 12ks a parmičky černopruhé (5ks) která si neonek vůbec nevšímají a otíci 8ks. Myslíte že dělám něco špatně? Rád bych měl také neonky jako ostatní chovatelé ve svých prezentacích. :-(
Díky za případnou radu. Ch.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 23:10 Muž tomaskupilik [9] – Re: Chrostík
Cituji: TETRA RUBIN podporuje přirozenou barevnost ryb...
takže podle ,,návodu'' výrobce bych řekl že krmíš správně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 23:07 Chrostík – Re: Nobody
Fotka k příspěvku Tak to je dobře, že mám ještě šanci, že se vybervějí. :-D . Já když jsem je kupoval, tak jich tam měli stovky a všechny stejně barevný (nebarevný). Jinak, ke krmení používám Tetra rubin, živé nitě a patentky a ještě užírají pancéřníkům Tetra tebi min. Tak nevím, jestli je ta vybledlost v krmení. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 22:23 Nobody – Re: tomaskupilik
Aha. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 22:07 Muž tomaskupilik [9] – Re: Nobody
Jo čtu všechno a proto se směju jak to někdo dokáže pěkně nazvat :) Já bych byl např sprostej ale tohle přirovnaní by mě nenapadlo :-D Že jsou vyšísovaný :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 22:04 Nobody
tomaskupilik napsal: Nobody napsal: To asi nemáte,ten vyšusovanej kšunt. :)
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D


Co je na tom tak komické? :-( Vy děláte neonky červené a četl jste to celé? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 22:01 Muž tomaskupilik [9]
Nobody napsal: To asi nemáte,ten vyšusovanej kšunt. :)
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 21:58 Nobody – Re: Chrostík
To asi nemáte,ten vyšusovanej kšunt. :) Ale záleží na prostředí,krmení atd... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 22:08 Muž tomaskupilik [9]
Fotka k příspěvku Já mám neonky obecné - 10ks - a myslím si že jsou asi tak akorát barevné..Nebo aspoň jak mají být...Jukněte na fotku nebo přímo na nádrž ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 21:56 Chrostík
Já jsem si to myslel :-O . Koupil jsem vyšusovanej kšunt !!! Ale když už je mám, tak si je nechám, tak si je nechám ;-). Ještě jich budu několik kupovat, ale to už si dám (snad) pozor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 21:48 Nobody – Re: Chrostík
Přeji úspěch ve vybarvení.
Normálně jsou ovšem vybarveny již ve velikosti 2cm.Ta červená nic moc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:55 Chrostík – Neonka
Já když jsem kupoval tyto neonky, tak jich tam měli stovky a všechny byly vybledlý (snad že tak hnusný nezůstanou ne ). Doufám že to nemoc nebude, chovají se zatím normálně, žerou, honí se po akvárku atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:35 Nobody
Duny napsal: RE:Chrostík

ja mam taku skusenost s tim bruskom ze este je v raste a brusko jej rastie rychlejsie ako ostatne casti tela to potom zmyzne (pokial nebude tehotna ale vsetky naraz asi nebudu :) ) moze to mat aj ine priznaky ale to som niekde cital ze to moze byt aj tymto


Tak toto snad nemyslíte vážně? ;-) Dobrý aprílový vtip. :)
Ještě jsem v životě neviděl těhotnou neonku!Vy ano? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:32 Nobody – Re: Chrostík
No pokud jste ji nefotil po krmení - vypadá dost podezřele.Možná začínající onemocnění.
Ta barva taky není nejlepší,ale občas se vyskytují jedinci(zdraví)s nevýrazným zabarvením hřbetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:20 Duny – Re: Chrostík
RE:Chrostík

ja mam taku skusenost s tim bruskom ze este je v raste a brusko jej rastie rychlejsie ako ostatne casti tela to potom zmyzne (pokial nebude tehotna ale vsetky naraz asi nebudu :) ) moze to mat aj ine priznaky ale to som niekde cital ze to moze byt aj tymto
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 13:48 motýlek
ještě může hrát roli ´hel dopadajícího světla - doporučuje se tak, aby šlo spíše od předního skla směrem dozadu ... ale platí určitě i to, co je napsáno přede mnou ... pokud to není začátek "nemoci neonek", která vesměs propukne právě při stresu - čili po převozu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 11:59 Chrostík – Neonka
Fotka k příspěvku Ahoj. Nedávno jsem koupil neonky červené a mám je také nějak vybledlé. Může to být tím, že jsou ještě mladé? Dále jsem se chtěl zeptat, jestli je normální, že asi polovina mích neonek má takové vypouklé bříška?
Díky moc za odpověď. CH.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 13:11 rolandmynar
Mým rybám teda dorostly ploutve vždycky, ale myslím, že si to tady už před měsícem a 5-ti dny vyříkali ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 13:09 alička – Re: Mrakoplash
hmm co máš v akvariu všechno za rybky?? je možné,že ti ji někdo ožírá,nemusí to být dravá ryba,ale může to být i jen dominantnější neonka která ji okusuje ploutve..stalo se mi to u mečovek...ploutve ji,ale už nedorostou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 21:30 Nobody – Re: Petr1
Dost zajímavé,co píšete.Rozpad ploutví(zrovna prsní a řitní)-že by ukousnutí?
Ty Vaše neonky byly dost malé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 12:00 Petr1
Milá Terezo, jak píše Filipsi, nechal jsem to být proto, že důvod byl jiný, než má lenost i než bakteriální rozpad. Ony se ploutve mohou najednou rozpadnout i z jiných důvodů, než je nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 11:34 Muž filipsi [1295] – Re: Tereza
Prave ze mozna lame. Tohle je vec (rozpad ploutvi), kterou je za normalnich okolnosti lepsi "nechat byt", pouze rybam poskytnout klid a dobre podminky. Maximalne pridat trochu metylenove modri jako prevenci nasledneho zaplisneni. Lecenim rozpadu ploutvi bez toho, abychom se zamerili na to proc vzniknul a odstranili to, tomu podle me moc nepomuzeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 11:29 Tereza
Jak je vidět, ty si zase moc nelámeš hlavu se zdravím svých ryb, když jsi "to nechal být" tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 09:15 Petr1
Jo jo ... díky a trochu se omlouvám. Jsem tu relativně nový a bral jsem to jako takový test, co mohu od lidí tady očekávat.
Jak je vidět, moc lidí si s diagnostikou hlavu nelámalo :-)

Ploutvičky jsem neléčil ničím, nechal jsem to být a v současnosti jsou všechny neonky zdravé a bez jediné chybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 07:37 Muž Pet [56]
Tady se dočteš: www.akvastranky.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 07:32 Petr1
A co bys radil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 01:38 JARDA111
jo tak to je bakterialni rozpad ploutvi jak vysitej, meril jsi obsah amoniaku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:36 rolandmynar – Re: Nobody
Pardóóón, já překouk vaše příspěvky. Koukal jsem se jen dolů a tam se pídí po nemoci. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:33 Nobody – Re: rolandmynar
Tak to jste mi moc neporadil.Nejedná se o nemoc. ;-)
Je to jen po nakrmení Tetraminem(je čerstvý,a jak jsem psal u ostatních druhů neonek - nic).Po strávení v pořádku.Při krmení mraženou,jedno jakou,se nic neděje a plavou normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:12 rolandmynar
Koukni tady www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:12 Nobody
Tak to já bych nějaký názor uvítal. :-(
U mě jde o stovky až tisíce ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 13:28 Muž chicko [124]
no nevim kvůli jedný neonce bych to neřešil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 09:46 happy85
No mě to dělala po krmení červenýma nitěnkama... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 20:43 Nobody
Těžko říct,co.
Mě například po Tetraminu plavou neonky červené šikmo hlavou dolů,dokud nestráví.Nevím proč.Poradí někdo?
U neonek obecných,diamantových a černých se nic takového neděje. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 20:00 Muž georged [44] - Živorodky
Napadá mě jediná věc a to slabý zánět plynového měchýře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 19:41 happy85
Pls..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 11:20 happy85
Asi nikdo nevi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 17:57 happy85 – Prosím o radu: Divná neonka??
Zdravím, včera se mi jedna neonka asi zbláznila, plavala pořád buď břichem nahoru nebo se různě horizontálně otáčela, ale plavala rychle jako ostatní i žrala.. Celou noc spala břichem nahoru a když jsem dnes odpoledne přišel z práce tak už je zase v pohodě, nevíte co to může být? Bylo to jenom u jedné a mám jich asi 16.. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 18:53 miris
moje neonka plave už delší dobu skoro svisle,tak trhavě,žere normálně. Neví někdo čím to je? je to nemoc? dá se to případně nějak léčit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 21:19 karkra
Tak to nevím. Řešil jsem teď podobný problém. Z 18 ks nemám ani jednu. Objevila se mi krupička. Tetra prý to dnese vždy jako první, ale v mém případě šly do nebíčka postupně v pěti dnech a až asi týden po prvním příznaku krupičky. Příznaky na Tetrách stejné jeko na fotce. Léčil jsem ANTI-ICHTINEM. Nemoc se projevile jen u rybek z druhé přidané várky a u Teter z první. Ostatní z prvního a třetího přidání jsou už v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 18:24 Muž Criple Fishx [5]
Nedavno sem si taky koupil neonky cerveny na vinohradsky burze, vypadali ok. Druhy den se projevili priznaky rozpadu. Vypadalo to stejne jako na fotce, akorat to meli na hrbetni plouvi a meli to jenom 2 z deseti. Myslim ze by to mohlo bejt zmenou vody, nevim. Lecil sem to malachitovou zeleni a do tydne byly ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 17:54 Petr1
To jsem taky hledal jako první, ale příznaky neodpovídají. Když jsem dával neonky do akvárka, byly v pořádku. Stejně tak ty, které zůstaly v akvaristice. Je divné, že by nemocných bylo z celé várky jen mých 3-5 ... Ještě podotýkám, že se jedná jen o ploutve prsní a řitní. Hřbetní jsou všechny ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 17:51 R Muž Mrakoplash [1776]
tipnul bych si bakterialni rozpad ploutvi, ale je to jen tip ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 17:49 Petr1
Fotka k příspěvku Nejde mi přidat obrázek ... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 17:47 Petr1 – Neonky bez ploutví - kdo nebo co ?!?
Ahoj lidi, možná jednoduchý dotaz - dal jsem do vody neonky a za dva dny byly některé bez ploutví. Vrátil jsem se do akvaristiky a tam měla slečna ještě další ze stejné várky a všechny ok. I po týdnu. Myslím si, že ploutve jsou okousané od Tetry konžské, ale rád bych si to potvrdil. Někdo říká, že jsou tyto tetry ok, jiný mne varuje, že okouší vše. Ostatní ryby jsou ok. Voda je v pořádku, viz mé testy vody. Ještě podotýkám, že tetry jsou zatím malé, cca 3 cm.

Díky

Petr
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=2101