Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 19:46 R Muž romant [27987] Re: baletka
To "multi-cosi", je v tomto případě v pohodě a je to srovnatelné s eSHou 2000. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 19:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Robo
Všetko záleží na imunite, vírusy, baktérie, snáď nieje miesto kde by sa nenachádzali. Ak vznikne stres a to je ťažko zistiť z čoho, tak imunita je narušená. Poznáš to "stres=otvorená brána do organizmu"
Vidím, že ťa to trápi a vážim si to, teraz už len sleduj ostatné.
Každý, teda skoro každý odporúča soľ a soľ vytvára jemný sliz na šupinách rýb a ten sliz je akoby taká obrana pred baktériami. Toto by som radšej ako hneď liečivo. Vieš v obchode ti odporúčia kadečo, aby predali...Česť výnimkám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 17:07 Muž Robo [45] Re: baletka
Akva bylo založeno 16.7. a první neonky tam šly zároveň s otíkama a krevetkama 3-4 týden z mini 30lit. No2 nahoru nevyletělo, protože jsem odsával dno z minička a a dával to na filtr a dno takže se akva chytlo celkem rychle, ale září říjen jsem bojoval se zelenou vodou. Jasně ty léčiva jsou takové makové. Když jsem si četl ten leták k tomu multi kulti tak psal že to je i na neonkovou nemoc, ale není napsáno jestli ji opravdu vyléčí. Jako kupovat jsem to nekupoval. Taky jsem se dočet, že neonky by neměly jít do čerstvého akva, ale je zajímavé, že jsem je měl v tom miničku a tam problém nebyl. Pak jsem kupoval neonky už jen v Hornbachu Ostrava Rudná kde právě měli v létě problém s touhle nemoci a museli vybít celé akva s neonkami. Tak jestli náhodou tohle ještě nejsou dozvuky a já to koupil zrovna v tu dobu kdy to ještě neměli vybité, ale když jsem to akva pozoroval v tom Hornbachu tak jsem si žádných fleků nevšiml a akva bylo v pořádku. Možná, že to začlo až po nákupu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 16:39 Žena baletka [624] Re: Robo
Nevim no. Ona ta leciva multi-cosi jsou takova vselijaka... Akvarko zalozeno v zari - kdy tam sly neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 13:05 Muž Robo [45] Re: baletka
Tak prodejci jsou různí tedy 2 a akva si myslím, že je ok. Pravidelně odkaluji žádné velké zásahy nedělám, vodu měním pravidelně a filtr taky nečistím nějak často. Skoro vůbec, protože ho mám teprve od konce září. Dneska jsem byl v Hornbachu Ostrava - Rudná a ptal jsem se na tenhle problém a říkal že neonky jsou z Teter nejnáchylnější na nemoci a hlavně trpí na tu co jsem mu popsal a říkají ji Neonkovka nebo na netu ji říkají neonková nemoc. V létě ji v tom Horbachu měli taky a museli vybít celé akva. Mě bylo razeno nechat to tak buď pojdou všechny nebo ne. Když všechny tak potom nějakou dobu nekupovat žádné neonky a nechat to akva tak a přeléčit to nějakým léčivem. Nabízel mi od Easy life Multicura a tím to mám pak vydesinfikvat nebo můžu i teď aplikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 11:53 Žena baletka [624] Re: Robo
Mně vychcípaly všechny obecné, červené zůstaly... Tak si vyber. Ale pokud Ti takhle postupně vymírají od října, zamyslela bych se jednak nad podmínkami v nádrži a jednak nad prodejcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 08:34 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Robo
hmm, neonka červená, je neonka červená! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 07:50 Muž Robo [45]
Ja měl loni v listopadu 15 neonek a už mi jich zbylo jen 8 a u všech stejné příznaky. Ostatní ryby ok. Ja jsem četl, že jsou neonky náchylnější na nemoce, ale když ony jsou mršky tak krásné a krasně svítí když jsou v hejnu. Žádná jiná ryba tak krásně nezáří jako neonky. Mám tam pár kousku Danio pruhované, ale ty tak nevyniknou jako neonky. Někde jsem i četl, že je lepší si pořídit Neonku obecnou než tu červenou. Údajně je obecná odolnější, ale 100% to nevím. Má někdo z vas takovou teorii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 23:55 amrtin Re: baletka
Jo,přesně,i mě se to čas od času stane hmm Ten rozbor je docela drahá sranda,ale je to jediný,co určí původce přesně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 23:10 Žena baletka [624] Re: amrtin
Mně se taky objevila sem tam taková neonka. Uhynula, ostatní spokojeně žijí dál. S časovým odstupem několika měsíců. Takže cajk, myslím. Myslím, že by to Robo neměl řešit, ale pokud se objeví další taková, možná by ten rozbor stál za to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 22:42 amrtin Re: Robo
Bohužel neonky jsou na tyto nemoci(např.hmyzomorka) citlivější než jiné ryby a obávám se,že nějakou takovou nemoc najdeš v každém akva,ale projeví se jen u rybek s oslabenou imunitou a to právě nejčastěji u neonek.
Romane,díky,ale třeba se frekvence dotazů sníží alespoň o chloupek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 21:26 Muž Robo [45] Re: cezarmilan
To bych musel tu neonku jít teď hledat někam do kanálu :)
Je to problém, každý říká něco jiného a člověk neví na čem je. Začnu léčit první nemoc a ona to bude ta druhá a nebo úplně jiná. Budu muset počkat jestli to zas nechytne další a dát ji na veterinu nic jiného mi nezbývá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 21:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Odpověď na Tvojí otázku podá spolehlivěji snad jenom veterinární rozbor, jinak to budou pouhé spekulace.
Pridávam sa potom k tomuto názoru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 21:19 Muž Robo [45] Re: cezarmilan
Já to spíš tipoval na 2.2 nebo 2.4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Robo
Veď ako sám opisuješ, tak to máš tam 2.8 "nemoci spusobené korýši"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 17:56 Muž Robo [45] Re: romant
Zajímavé je že včera večer měla jen ten bílý flek a jak jsem přišel z práce tak už skoro neplavala a ta postiženýá kůže byla pryč, jako by jí odpadla. Připadalo mi to jako by to měla až na čisté maso. Ale jak to, že to dostane jen jedna ryba a vždycky jen neonka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 17:47 R Muž romant [27987] Re: Robo
Odpověď na Tvojí otázku podá spolehlivěji snad jenom veterinární rozbor, jinak to budou pouhé spekulace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 17:34 Muž Robo [45]
Hm, je to sice hezká knížka to je pravda, ale nějak se nemůžu rozhodnout co to vlastně ta neonka měla. mám 2 favority a to Columnaris, která se může zaměnit s Hmyzomorkou rybí což jsem tipoval už dávno a na to není léčba a pak druhá možnost Ichthyobodo necator. Obě nemoci se léčí jinými prostředky. A teď babo raď ke které nemoci se přiklonit a léčit tu správnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 16:03 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Robo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 15:29 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Na těch fotkách ještě neonka žije, ale plavala hlovou dolů nebo spíše jen tak visela a občas se pohla, ale nemohla se narovnat do horizontálního plavání. Mám mít nějaké obavy nebo je tohle u Neonek normální takovéto úhyny s takovými to projevy
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 15:29 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Takže jak jsem psal včera o té Neonce tak dneska je Neonka už pánu. Šupiny na tom bílém fleku totálně zmizely. Takže se opět ptám jestli někdo neví co to je. Odřenina to určitě není
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:33 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Tak mám zase neonku z bílým flekem a dýchá jak by uběhla přávě maraton. Je s ostatníma rybama. Hřbetní ploutev je menší a spodní řitní se taky nějak rozpadla
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:24 Pítik Re: romant
Díky, díky, alespon zatim. jdu to tam nalít, abych se mohl konečně naobjedovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:23 Muž patamatix [408]
Vyměň vodu a Nitrivec nalej do té čisté co budeš lít do akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:18 R Muž romant [27987] Re: Pítik
Dej nitrivec a uvidíš jaká bude reakce ryb, tedy zítra a když se nebudou chovat divně jako že lapat po vzduchu u hladiny, tak vodu neměň. Prostě se budeš řídit podle reakcí ryb a jakmile bude něco v nepořádku, měníš bez ohledu na dávku nitrivecu, potom už nic jinýho nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:14 Pítik Re: MonterMonty
Nitrivec sem koupil ale sem zase na vážkách. Chápu, že se tady řeší můj problém pravděpodobně dost často, ale povídal sem si s paní co prodává v tý akvaristice a řikala (a je vidět že do akvaristiky dělá) a říkala, at vodu nevyměnuju. Že ten nitrivec se rozředí ve vodě a potom je potřeba aby si ho ten filtr nasál.
Dává mi logiku, že měnim vodu každej den a tim odčerpám část amoniaku a dusíkatých látek.
Na druhou stranu mi dává logiku, že nitrivec sou ty bagterie a že když vyměnim vodu, tak že ten nitrivec vyliju

Pancéřníčci lítaj jak blázni, Neonky si poplavávají v hejnu, stejně jako Akary, tetry se honí, Krunýřovec žere jako dycky, šnek taky, ryby nevypadají přiotráveně. Zdá se mi že ta uhynulá musel být nějaký slabší jedinec - byla i taková maličká, čímž teda neříkám, že sem tu rovnováhu nenarušil, to jo! ale ostatní zatím vypadají v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 15:13 amrtin Re: Pítik
Já nechávám vodu odstát 24 hodin,po té době vyprchá veškerý chlor,ale není to nezbytně nutné tak dlouho.A ten nitrivec tam dej ano Filtr nepropírej často,stačí až mu viditelně klesne průtok tak,že už nestíhá,může to být v řádu několika měsíců.A nečisti jej současně s odkalením dna,tím narušuješ nitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:47 Pítik – nitrivec
ok, letim pro něj a pak vyměnim tu vodu. zatim díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
Spíš bych podle návodu dávkoval NITRIVEC akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 13:20 R Muž romant [27987] Re: Pítik
Od sery můžeš použít Nitrivec, ten bude nápomocen právě té nitrifikaci a dokáže efektivně snižovat hladinu škodlivých N látek, jmenovitě NO2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:19 Pítik – sera aqautan
akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…

nepomohlo by tam nalít toto??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:00 Pítik Re: MonterMonty
ok, rozumim. takže já jdu rovnou vyměnit vodu, aby mi další výměna vyšla na zítra ráno... nechávám vodu z vodovodu odstát dvě hodiny - je to důležitý? nebo stačí dvacet minut?

mcd. já čtu, ale jako čtenář jsem začátečník a tuhle kapitolu mam už za sebou, ale teorie a praxe je něco jinýho. spoléhal jsem na to, že tam mam hodně rostlin a že to zaběhnutí hodně pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 12:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
Tak tím se vše vysvětluje , nedostatečná resp žádná biologická filtrace ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 12:44 Pítik Re: amrtin
odkalovačem jsem odsál ze dna vodu - ted poprvé po čtrnácti dnech. vyndal jsem filtr, v tom kalu jsem propral ten nový, chvíli jsem ho tam nechal ležet, pak jsem ho tam připavnil a potom hadičkou (vnitřní průměr asi 3 mm) jsem to dopustil - než jsem začal dopouštět, tak jsem zapnul topítko, aby se voda dohřívala

ještě mě vlatně napadá, že ten předešlí filtr byl taky uplně nový a byl tam 14 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 12:37 amrtin Re: Pítik
A jak přesně čistíš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 12:36 Pítik Re: Designer
Odlovil sem ji do kelimku ale už je po ni i tak - budiž ji země lehká. Ale já sem včera večer vodu čistil - skončil sem v deset! Mimo jiný sem teda ještě stříhal růžkatce. Ostatní ryby zatim plavou v pohodě. taky sem si všimnul že jí chybí kousek ocasní ploutve. Neonek tam bylo šest. tetry jsou královské. pak tam mam panceřníčky pandy, ancistruse obyčejného a akary zlaté. Do včera tam byli jen ty neonky a tetry Akvárko má 60 litrů čistě vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 12:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pítik
Odlovit a dat do bublinkate mineralky. Upadne do narkozy a za chvili je po ni.

Druha moznost do vody z rozpoustejiciho ledu. Nechas led roztat a kdyz tam jeste kusy ledu plavou, hodis tam rybu. Cukne sebou a je po ni.

Akvarium nemas zabehnute, a ta vymena filtru (pokud ten predchozi vubec uz za neco stal), je take spatna, zrusil sis nitrifikaci a ted se ti zacne hromadit cpavek. Pokud ted nebudes casto menit vodu, muze se Ti stat, ze Ti to odejde vsechno.

Neonka je ryba do hejna, cim je jich vic, tim lepe, Tetry (nepises jake) totez.

Ale ted jeste, jak je to akvarium velke?

Mel by sis tady projit clanky pro zacatecniky, ono Ti uz jen samotne precteni ledacos objasni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 12:27 R Muž romant [27987] Re: Pítik
Ryby se nesplachují, tedy rozhodně ne ještě živý, nejdříve použít silně perlivou vodu a šetrně usmrtit.

To akvo je čerstváček se stále méně stabilním prostředím a výměnou filtru i když naočkovaného došlo k nalomení té křehké stability a výsledek je vidět. Měnit vodu denně po dobu týdne, aby se suplovala ta nižší funkčnost filtru, do akva nezasahovat, skoro nekrmit. Doporučuji se zaregistrovat a zřídit si prezentaci a studovat zdejší vlákna. Velmi důležitý odkazy jsou ve vlákně začátečník v tom modrým rámečku nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 12:21 Pítik – neonka co se otáčí
ahoj, mam akvárko založený asi měsíc a jsem začátečník, měl jsem tam čtyři neonky a tetry. včera jsem mimo jiné koupil další dvě neonky. a večer jsem měnil vodu, která byla zbarvená do žlutozelena a vyměnil starý filtr za nový, který jsem vymáchal v kalu co jsem odsál ze dna

Můj problém: jedna z neonek plave nestabilně, otáčí se břichem nahodu a točí se. Ted vidím, že už leží na dně a nejsíš to bude mít pomalu za sebou, ikdyž s sebou občas pohne.

Poradí mi někdo co to? ostatní plavou v pohodě. Slabí jedinec? nejlepší odlovit a asi splachnout, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:39 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: terka
Nitenky,kdyz nejsou z duveryhodneho zdroje a nejsou pred zkrmenim dostatecne "ocisteny"mohou zpusobit hodne problemu a zavlect do akvaria kdejakou nemoc.Ja kdyz uz krmim Nitenkama z "dobreho" zdroje,tak je jeste nejmene tyden proplachuji i 3 krat denne i tak jsem zaznamenal uhyn nekolika Neonek cervenych,prokazatelne z Nitenek,nastesti to nebylo infekcni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 14:23 Žena baletka [624] Re: terka
Na to Ti, bohužel, odpovědět neumím. Připadá mi, že tolik moc problémů z jedněch nítěnek, to je podezřelé. Nepřisuzovala bych to jen jim. Ale to jsou opravdu jen pocitové odhady, reálně o tom, co všechno můžou způsobit nítěnky, vím kulové. Na druhou stranu... jestli byly zkažené... tak si představ, co s Tvým organismem udělá, když si dáš zkažené maso. Pěkný kolotoč, nějaká menší otrava nebo i větší. Takže nakonec... možná můžou. Ale opravdu jen tipuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 10:29 terka Re: baletka
to vim noano.. a co myslis ty nitenky?je to mozny,ze to maji z nich?ja s nima totiz normalne nekrmim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 09:35 Žena baletka [624] Re: terka
OK, jenom Ty víš, jak dobře se o akva staráš, takže Ti držím palce, ať je to všechno v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 08:56 terka Re: baletka
Noja prave myslim ze se o akva staram dost- pravidelny tydenni cisteni a odkalovani 1/3 vody,merim pravidelne vsechny hodnoty a ty jsou taky v norme.Spis si myslim ze jsem si to tam zavlekla s nitenkama,ktery jsem asi dostatecne neproplachla :(.A jak sis mohla precist nize,tak pancici uz sou v pohode a napr. mollyny jsou v poho uplne.A ze skalar to ma akorat jedna,ktera uz se mimochodem uspesne lepsi po tom entizolu,je videt ze to zabira palec,no a ta druha je normalni,normalni vykaly,zere,zadny dirky. Myslim ze je to z tech nitenek,oslabeny rybky to holt nedaly...:(..ale zlepsujem se takze dobry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 13:26 Žena baletka [624] Re: romant
Můžu, s dovolení, oponovat? Měla jsem dvě ryby s "dírkami". Léčené úplně samostatně v separé nádrži, denní výměna vody, super žrádlo, vitamíny. Je to několik měsíců a dírky nezmizely, jedna ryba na tom byla tak špatně, že už to má za sebou. Možná to závisí na tom, jak moc je ryba načatá, ale já bych ohledně mizení dírek za dobrých podmínek nebyla tak optimistická. Navíc mi to přijde, že u Terky ty dobré podmínky hned tak nenastanou. Pancíci se vznášení, neonky mají hmyzomorku, další ryby bičíkovce a dírky.. mně z toho plyne velmi zanedbané akvárium. Ale můžu se mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 12:39 terka – konec neonek
No tak jak sem psala o ty hmyzomorce, tak sem mela doma jednoho akvaristu a potvrdil mi ji.Takze sem hned vsechny neonky zlikvidovala sad . Myslite ze to muze bejt stale v akva a muzou se mi tim nakazit i ostatni ryby? zrovna je ted dostavam z bicikovcu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 22:09 amrtin Re: Leja
Fotka k příspěvku Doporučuju rasborky skvrnoocasé,jsou to kouzelné pidirybičky,min.10ks,do 54l klidně dvacet a na dno partu otíků ano
edit:ale koukám,že tam máš panďoury a beťáka,takže to už stačí a ten ancík až vyroste ti bude dělat taky problém(viz můj tank :-D ).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2014 22:02 Žena Leja [70] Re: amrtin
Neonky modré, minirazborky, tetry ohnivé, dário nebo nějaké jiné trpasličí rybky. Zkrátka nějaký (neživorodý) druh, kterému nebude 54l akvárium těsné... Holt chyba začátečníka, pro kterého jsou neonky nezřídka ryby první volby. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:31 amrtin Re: Leja
Přesně to samé se občas stává i mě,příčinu dosud netuším,jednou chybějící neonkou se nestresuj.A čím je budeš chtít někdy "nahradit"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:24 Žena Leja [70]
Dnes jsem "utratila" jednu z neonek. Již pár dnů se mi nezdála. Ztratila zářivé barvy - modrý pruh byl "vyšisovaný", na červeném se objevila světlá místa (ne plíseň či něco podobného, ale odbarvení zevnitř), celkově působila pohuble. Při večerní kontrole akvária již plavala hlavou dolů a jakmile přestala pohybovat ploutvemi, přetáčela se břichem vzhůru. Zvolila jsem odlov a šetrné usmrcení. Zbylé ryby vypadají OK a nejeví žádné známky nemoci, hodnoty vody jsou v pořádku. Ptám se spíše pro zajímavost, zda jste se již s něčím podobným setkali a čím to mohlo být. Ryba asi nesešla věkem, pořídila jsem jí v polovině dubna.

Další otázka se týká stávajícího počtu neonek v akváriu. Nyní jich zbylo 9 ks, minimální doporučovaný počet je však 10 ks. Jak moc je nezbytné přikoupit jim tu desátou do party? Časem bych totiž ráda neonky obecné nahradila nějakým menším druhem, vhodnějším do 54l nádrže - ideálně bych chtěla nechat hejno zredukovat k nule přirozenou cestou (jednoduše je vyměnit až poté, co odejdou sami věkem)... Je to možné bez nadměrného stresu ryb?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=651