Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 13:04 Muž jiri609 [91] Re: Jindráš
tohle chce trochu zkušenost, velkou opatrnost, a kontrolu raději ph-metrem, papírky i kapkové testy jsou pro tohle nevhodné - nepřesné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 13:01 Jindráš Re: jiri609
Děkuju,ale stejně se toho bojím,tak to pokoušet nebudu. Radši. Díky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 12:57 Muž jiri609 [91] Re: Jindráš
mám pocit, že bylo myšleno HCL, kysekina chlorovodíková, nebo solná....
KCL chlorid draselný tady asi moc nepomůže....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 11:24 Jindráš Re: zervan
Ahoj,co to je,ta KCL? Vůbec chemii nerozumím,a bojím se toho. Ale určitě by to vodě prospělo. Jak se to aplikuje,měním každý týden cca 60l,akva 200l. Jiné parametry jsou v pohodě,jen ta KH mě děsí. Kytky-většina-nerostou,jen žijí. Co mi hodně,fakt hodně roste je Ludwigia repens. Snad 1cm za den. jak to,že tak roste a ostaní jen žijí? MAMLON 123 - nevím o tom nic a nic nemohu najít,jen spoustu chem.vzorečků,vůbec tomu nerozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2015 19:54 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: mamlon123
Tuším som tu o tejto metóde písal aj ja, som ju praktizoval nejaký čas. Len potom sa vo vode hromadia chloridy. Ak ide o akvárium, kde je nutné pridávať dusičnany (hnojiť), potom by bola podstatne vhodnejšia HNO3. Ale s kyselinami opatrne, treba si všetko dobre spočítať a pre istotu prvý raz aj zmerať. Takéto postupy nemožno odporúčať tým, ktorí sa s chémiou nekamarátia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 18:59 Muž mamlon123 [8] Re: Jindráš
KH srazíš třeba 31% KCl, kterou seženeš v každé drogérce, já mám KH kolem 25 a upravuji ji na 8 přibližně, právě pomocé té kyseliny, je na to i článek ve vlákně o KH tady na foru, ale nechce se mi to hledat, tam je to taky hezky popsaný kolik jí nalít apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2015 13:44 Jindráš Re: Jindráš
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moje banda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 13:37 Jindráš Re: Jindráš
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 13:21 Jindráš Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuju.Seženu. Myslel jsem,že mi půjde tohle rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_platyphylla a zatím neroste. Mám ji cca 3 týdny. Zatím nehnije,jen stagnuje. Mám dvě kryptokoriny,ale už nevím jaké,vím,hanba,ty vyhnaly odnože,po zemi,asi 5 malých rostlinek,tak jsem je přihrnul a zatím nic,taky stojej. Žádný vzrůst. Ale možná jsem udělal chybu,že jsem je odštípl od mateř.rostliny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 12:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jindráš
Pohledal bych v atlase rostliny kterým tahle tvrdost vadit nebude a porostou při ní dobře i bez CO2, například kryptokoryny. rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 12:23 Jindráš Re: NHKG
Nejlevnější jsem ji našel za 1.800 plus poštovný. Jestli víš,kde je za tisíc,budu moc rád. Děkuju. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 12:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jindráš
Reverzní osmóza není drahá. Stojí něco přes 1000Kč + potřebuješ nějaký barel. Výslednou vodu si pak namícháš tak, jak budeš potřebovat z té vyrobené a vodovodní.
EDIT: Více zde: rybicky.net/forum/14515-reverzni-osmoza
A počítej s tím, že z osmózy je dost odpadní vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 12:13 Jindráš Re: vaaclav
To právě si myslím,že je ten problém. KH. Ale jak ji snížit? Vím,je to zařízení,teď nevím,jak se jmenuje,na demineralizaci vody,ale je to drahé a voda je bez živin. Napadla mě i destilka,ale to bych se taky nedoplatil-měním týdně,někdy 2x t. asi 60l vody. Kdybych dával půlku destiky,tak je to 30l týdně. Šílený. Hledal jsem na netu,jak ji snížit,nikde nic. Těch 18st. KH má i vodovod. Měřil jsem to papírky -Tetra 6 v 1. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 11:50 R Muž romant [27987] Re: Jindráš
Jenom upozorním na průkaznost měření, tedy jeho vypovídací schopnost na kterou se lze spolehnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 11:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jindráš
To ti nedoporučuji. Je to něco podobného jako savo. Spíš bych se zaměřil na snížení KH někam pod 10, protože potom můžeš používat CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 11:22 Jindráš Re: vaaclav
Díky,dobrý čtení. Měl jsem ten kamínek tak jemný,že z něj šel proud strašně malinkých bublinek,1/4 nedošla k hladině,bylo to spíš,jak sloupek mlhy. vselijaké difuzory jsem našel,některé i zkoušel. Po měsíci jsem ale na rostlinách nic nepozoroval,že by je to nějak nakoplo,nebo pomohlo. Mě prostě CO2 neprospělo. Asi mám blbou vodu,parametry jsou všechny v poho,jen mám mizernou KH,ta je 18,celková tvrdost je skoro 20.Jak jsem psal,včera jsem to vyhodil a koupím tekuté CO2. Asi jo. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2015 11:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jindráš
Co2 se ve vodě rozpouští dobře, jen musíš najít pro tebe nejlepší systém. Kamínek dělá poměrně velké bubliny a ty jdou na hladinu, nejednoduší je jímat ho do nádoby otočené dnem vzhůru. Můžeš použít spoustu dalších udělátek jako jsou různé difuzory. internet je toho plný. Další důležitá je chemie vody tady je to celkem dobře vysvětleno. maniakva.sweb.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 10:27 Jindráš – Rozpouštění CO2
Zdravím všechny.chci se zeptat. Měl jsem cca měsíc udělané domácí CO2,z kvasničáku. Vyvedeno do vzduch.kamínku. Měsíc to běželo-za tu dobu 3x výměna náplně. Jemné,malinké bublinky. Efekt-0. Tak jsem to včera vyhodil. Tady jsem se dočetl,že přes vzd.kamínek je to špatně,že se minimum rozpustí ve vodě. Chtěl bych to vysvětlit,když někdo vzduchuje,tak se kyslík ve vodě rozpouští v pohodě. V čem je CO2 jiné,že se nerozpouští,voda ho nepřijímá? Na bombu nemám a ani nechci investovat další 3.tis. Akva-200l,staré 5 měs.,rostllin dost,ryb 16. 10x Akara hnědá,4x SAE a 2x Ancistrus. Rostliny-Echinodory,Šípatky-ty zatím nerostou,stonkovky. Děkuju za vysvětlení. A ještě,je na moje akva CO2 důležité? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 11:59 Lukot Re: mamlon123
je to mozne ze je to dost ale predtym som mal sice o dost slabsie svetlo ale svietil som aj 14 hodin ... , asi po 2 dnoch co2 a tolkeho svietenia som si vsimol ze sa mi Pogostemon erectus krasne zacal sfarbovat aj napriek tomu ze je v rohu . uz som pridal aj valiserniu a zabehove rybky sa maju vyborne .. pravidelnym meranim so zaznamenal zvysenie no2 na cca 2-5mg a no3 na 50mg .. ale behom 2 dni boli hodnoty nulove tak su tam uz rybky. uz mam rastlinky vsetky ktore chcem, uz pridam len par erektusov ked zohnam ... tak cca 10ks .. tak mi povedzte kolko tej co2 budem potrebovat ,. vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 14:28 Muž mamlon123 [8] Re: Lukot
9hodin hned po založení, to je docela dost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 11:43 Lukot Re: romant
momentalne mam svietenie cca 9 h od 8-12 a od 16-22
ledky som odstranil a nechal som len neonky a su na casovaci .. a dal som tam 1,5 L burciak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 11:17 R Muž romant [27987] Re: Lukot
Pokud se nebude nějak výrazně bláznit se světlem, tak obejít se bez sycení CO2 lze a to bez ohledu na použitý substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 10:39 Lukot Re: Kamilstrom
no , podla mna to je pravda jen ked tam je par rastliniek ... nupim si asi ten co2 merac a uvidim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2015 00:39 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Lukot
Tenhle substrat sice neznam,ale jestli eliminuje potrebu hnojit na 3-6 let a k tomu i potrebu CO2,to zni prinejmensim zvastne... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 23:40 Lukot
Akváriový substrát NUTRIPLANT 10 l
Objem: 10 l
Hmotnosť: 10 kg

Univerzálny substrát NutriPlant je kombináciou štyroch plne prírodných látok, ktoré zaisťujú:

stabilizácii parametrov vody,
správny rast koreňov rastlín,
stály prísun živín pre rastliny,
útočisko pre rozvoj prospešných baktérií.
Použitie NutriPlant substrátu eliminuje potrebu dodatočného hnojenie (vrátane CO2 hnojenie) na obdobie 3 až 6 rokov.

mam ho v akvarku uplne novy, preto nedohnojujem, ale niekto mi spominal ze potrebujem pridavat co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 18:26 Lukot Re: Kamilstrom
no momentalne je tam zhruba 80rastlin a svetlo 2*36w 120cm trubice a kedze tam je uplne novy substrat tak hnojit netreba nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 16:52 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Lukot
Nemas tam tolik svetla,rostlin,nehnojis tak tam ani CO2 nemusis dodavat.Nektere rostliny co tam mas ti asi moc neporostou,kdyz pridas rostliny a svetlo,budes muset prihnojit(vcetne CO2) a kdyz uz CO2 tak radeji CO2 z lahve,nez burcak,pro tuhle litraz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 15:15 Lukot Re: dkoudela
???? ako si to myslel? je to malo ? aj s 5l ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 13:52 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: Lukot
Na tak velké akva a množství rostlinek je už domácí CO2 slabé a nedostačující - beru z5 - na to tvoje akvíško s takovými rostlinkami a osvětlením je Co2 totálně zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 12:05 Lukot
moze mi niekto poradit ? v popise v 220l akva mam rozpisane aj rastlinky .. je ich hodne , a ta valisernia mi este pride v pondelok.. cital som aj ze sa da spravit s petky ... resp mohol by som to spravit s 5L kanistra hadicky uchyty atd, nemam problem spravit... takisto si mozem spravit aj tu medzi nadobu s vodou ... ale kolko tie rastliny potrebuju a ako spoznam ze mam vela co2.... o co2 neviem nic .. len ze ked je vela pokapu rybicky a ked malo nerastu rastlinky , nejaky foto navod alebo nieco podobne kde by som aj konkretnejsie nasiel ako priskrtit tlak ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 21:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: RadekH1
Pocet bublinek je opravdu nedulezity udaj,z ruznych duvodu(nektere si uvedl)ktere maji vliv na obsah CO2 rozpusteny ve vode(pro poradek ja poustim do 150L pres Ph controller asi 6 bublinek za sekundu a to je u me asi 30-40 mg/l CO2.) A nespolehlivejsim ukazatelem CO2 je podle me CO2 sonda + merak,samozrejme kalibrovany.Drop Checker,diky jeho zpozdeni,mozne chybe pri rozpoznavani barvy,kontaminaci roztoku atd. jen dobra a levna pomucka(zvlaste ty z namichanym referencnim roztokem k porovnani z indikacnim roztokem),sam je pouzivam taky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 20:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RadekH1
Rozpoustim 150ml plynneho CO2 kazde pul hodiny ve 160l vody, a to jen v dobe sviceni. Mam svetle zeleny dropchecker.

EDIT: Tlak CO2 muzeme u mne povazovat za temer stejny jako tlak atmosfery, teplota 25°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 08:09 Muž ghostik [81] Re: matlala
souhlas
ja taky bublinky nikdy nepocitat ale ridil jsem to alespon podle kyselosti vody
PH sonda meri aa spina CO2 - neni to optimalni ale alespon trochu to hlida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2015 21:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekH1
Bohužel to uslyšíš, záleží na alkalitě, stavu rostlin... Nejspolehlivější ukazatel je permanentní test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 11:57 Muž patamatix [408] Re: RadekH1
Mám akva 150l čistý objem :1-2 bublinky za vteřinu,bez problému(nonstop)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 11:22 Muž RadekH1 [129] – Kolik bublinek.
Ahoj, Můžu se jen tak pro zajímavost zeptat, kolik bublinek za vteřinu do jak velkého akva kdo pouští?

Díky

PS: Nechci slyšet že je to různý a že to závisí na tom a tom. Jen mně to zajímá. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2015 17:29 Tomáš
Moc dík za radu. Ta barva je taková tmavá modro zelená. Tak já tam přidám, bál jsem se abych nedal moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 17:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomáš
jo ten je dobrej.
No máš ho tmavě zelenej, klidně můžeš přitlačit co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 15:56 Tomáš
Prosím tě indikátor mám od dennerle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 15:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomáš
tenhle má relativně úzký průměr, takže reakce je pomalejší než u "klasických bublin s trubkou", ale 18h je dost i na tenhle, zřejmě barva odpovídá skutečnosti. Otázkou je co tam máš za indikátor ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 11:31 Tomáš – drop checker
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s tímto závěsným drop checker. Mám ho zavěšen zhruba 18 hod. a barva je stále stejná. Jaká by měla byt doba odezvy nebo zkušenosti z jinýma drop checker. Předem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 19:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: deck
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2015 18:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
ale ta tabulka je jen orientační, ovlivňuje to spousty faktorů. Do dropčekru se používá voda o dKH 4° a jako indikátor právě pH test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2015 18:42 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: deck
Fotka k příspěvku tak jo, teda ... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 18:38 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: vaaclav
Ok, ta je super. Tak teda další otázka. Když mám např. barvu jakoby pH 7, tak kolik to je co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 18:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: deck
ale musíš si to podle své uhličitanové tvrdosti odvodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 18:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deck
Určitě to můžeš podle stupnice pH posuzovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 17:32 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, dávám dohromady drop checker. Ještě bych ale potřeboval tu barevnou stupnici, podle které se to určuje. Dá se to určovat barevně podle pH stupnice? Nebo jak? Moc dík pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 20:48 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Keď som na týchto strákach začínal, tak napríklad vaaclav radil púšťať nonstop. No veru myslel som si svoje. Po rokoch som sa s CO2-jkou tak "zoznámil", že do akvárií nad 200L už púšťam nonstop a musím uznať, že vaclav mal pravdu, je to lepšie.
Pridám postreh, mám externé home made reaktory a zaujímavé je, že sa v reaktore pri vypnutých svetlách nahromadí viac CO2. Bolo vidieť nad hladinou vody ( v reaktore) prázdný priestor (nahromadený CO2). Po zapnutí svetiel sa znovu reaktor zaplnil vodou. Chápem to tak, že rastliny ho dokonalo využijú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 17:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: amrtin
Ťažko povedať, kedy je viac ustálená úroveň, záleží od viacerých faktorov (hlavne úroveň sýtenia a pohyb hladiny). Mal som biokvas non-stop a ráno bola samozrejme úroveň najvyššia, cez noc vystúpala. Teraz mám bombu s odpájaním na noc - no a zase ráno je úroveň najnižšia, cez noc klesne.

Inak škrtenie biokvasu podľa mňa tiež nemá význam z hľadiska nejakého šetrenia, pretože keď sa ráno odškrtí, tak zabuble tak prudko, že sa nestihne rozpustiť. To by musel už byť nejaký sofistikovaný regulátor prietoku nezávislý na vstupnom tlaku. Lepšie je non-stop bublať tak intenzívne, aby ani ranné maximum nebolo nebezpečné.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530-co2-kolik-a-jak-davkovat-merit-a-predejit-otrave?od=601