Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 15:03 Muž Zip [277] Re: Zemi
Já jsem prošel např. toho:
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Nedokážu sám rozpoznat, zda je tam vše správně, ale minimálně bych byl s určením CO2 v AQ z pH a KH hodně opatrný.
Jinak souhlasím, že na "správné" sycení do AQ vzoreček nikdy nebude.
Už jen termín počet bublinek za minutu je hodně na vodě, každý může mít velikost bublinky jinou
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2016 14:33 Zemi
Já jsem nakloněný spíše změřit PH a dKH vody ( byť dKH může být ovlivněno nespočet faktory) a tím přibližně vědět jaké množství CO2 mám v akváriu. Drop checker samozřejmě používám také, ale spíše je pro mě takovým rychlým informátorem, že je vše OK, pokud je kapalina světle zelená. Základem je PH. Pokud je nízké a k tomu i samotná alkalita, při masivnějším sycení může být nestabilní a dojde k rychlému poklesu a následnému udušení ryb. Proto za sebe doporučuji, PH metr (ano vím dražší věc), ale lakmusovým papírkům a kapkovým testům jsem dal už dávno sbohem a při začínání sycení Co2 měřit PH ráno, odpoledne, večer a průběžně to doladit dle akvária (každé je unikát zejména složením a vlastnostmi vody). Nejde obecně stanovit průtok/počet bublin na objem. Existují vzorce např. počet bublinek za minutu = dKH x objem akvária/50, ale nejlepší je si to sám změřit a odsledovat. Ph bych se snažil držet kolem 6,7 – 6,8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 12:42 Muž Zip [277] Re: vaaclav
Dobře, budu si tedy myslet, že to tím nebylo. Drop checker náplň od Dennerle mám zatím modrou, tak snad v ničem jiném by být problém s CO2 neměl hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2016 12:25 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
To určitě ne, hodně jsou to i bublinky kyslíku z rostlin, protože ten se ve vodě rozpouští podstatně hůře než CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 11:36 Muž Zip [277] Re: vaaclav
Pokud by to bylo celkovou vysokou koncentrací CO2 v AQ tak ano. Ale nevěděl jsem jestli to nemůže třeba ta jedna rybka nějak "nalokat" z bublin (čichavec z hladiny, SAE např. ze spodků listů).


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 11:17 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
Pokud by to byla otrava z CO2 určitě byl úhyn masivnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 10:06 Muž Zip [277] Re: vaaclav
Bublinky tam jsou chvilku, čeřím hladinu rampou, mám Eheim 350 skimmer, slepá hladina se nekoná :-)
Přečetl jsem toto hodně, ale předsi jen s CO2 v reálu začínám, budu doufat, že ten úhyn rybky s tím nesouvisí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 09:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Zip
... a zařídit lepší rozpouštění co2 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2016 09:47 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
Pokud se ti drží bublinky na hladině bývá to většinou slepá hladina co to způsobuje. Chce to s ní hnout, nebo mít nějaký sběrač neboli skimmer. www.google.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 09:36 Muž Zip [277] Re: zervan
Já vím, mám i rampu. Šlo mi to, že difuzer mám na jedné straně a dropchecker na druhé, sice tam proud je, ale nevím jak kvalitně se to CO2 roznáší.
A všiml jsem si, že třeba čichavci si občas "zobnou" nerozpuštěné bublinky na hladině, ale tomu se asi vyhnout nedá.
Popravdě mi dnes ráno odešla jedna parmička SAE do věčných lovišť a nevím z čeho, ostatní rybky vypadají normálně a poslední změna je z víkendu právě CO2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 09:23 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Zip
Nie, netreba sa obávať. Veď je tam aj prúd z filtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 08:46 Muž Zip [277] – Distribuce CO2 v akváriu
Zdravím, prosím o radu zkušenější. Mám CO2 z kvasnic, difuzer lipové dřívko, ostatní viz. prezentace. Je možné aby se např. rybka otrávila přímo z bublinek co z toho vychází, případně se někde "nadýchala" někde z nerozpuštěné bubliny? Může nastat velký rozdíl v koncentraci CO2 na rozdílných stranách AQ, který by ublížil rybám?
Díky za názory :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2016 22:42 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rastty
Trochu si to nedovedu představit ale problém to určitě bude, hlavně pokud máš atomizér. Měl by jsi vodu dostat před pozadí a nejlépe do rampy nařízení trochu šikmo k hladině směrem k přednímu sklu. Aby se ty bublinky dostaly všude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 21:48 Muž Rastty [0] Re: vaaclav
Tak vyborne, to se da vyresit :) Mam problem s tim, ze vypust filtru nedosahne za 3d pozadi, bude problem, pokud vypust dam niz, aby se necerila hladina, ale voda se bude vpoustet za pozadi ? Dostane se CO2 do celeho akvaria nebo se vytrati, nez urazi cestu ze zadu kolem celeho akvaria ? Omlouvam se za hloupy dotaz..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2016 21:30 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rastty
Je to celkem jednoduché, příliš čeříš hladinu ten vývod trochu skloň aby šli jen trochu vlnky na hladině takhle jde všechno Co2 rovnou ven. Nejlépe na to nasadit rampu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:23 Muž Rastty [0] – Kolik dávkovat ?
Můžete mi prosím poradit..Pořídil jsem C02 set a třetí den jej mám zapojen a přestože pouštím asi 3bublinky za 2sekundy, nedaří se mi zvýšit hodnota, alespoň dle dropcheckeru. Stále ukazuje tmavě modrou.Ani chování ryb nedetekuje žádnou změnu. Co dělám špatně ?
Viz. video s počítadlem bublin + atomizér + vpusť do akva v mém profilu. Díky za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 14:52 Muž Maaara [95] Re: cezarmilan
To mě velmi těší, že tě moje akvo nezajímá, ještě by mi mohlo z něho něco zmizet hop

cezarmilan napsal: Ja uvediem iný príklad, kto svieti cez deň, tak nech radšej na noc vypína. Mám na mysli svietenie cca od 8:00 do 20:00 (príklad). Kto svieti napr. od 16:00, 17:00 do 23:00, 23:30, (je to môj prípad), tak sa nemusí obávať a púšťať non-stop. POZOR! Hovorím o akváriách väčších ako 100L!

Možná by stálo za to mě i ostatním konečně vysvětlit, jak jsi na to přišel? Proč když budu svítit 8-20 tj. 12 hodin rostliny spotřebovávají CO2 a 12 hodin ne a když budu svítit 16-23 tj. 7 hodin rostliny spotřebovávají CO2 a 17 hodin to tam cpu v podstatě zbytečně (když jim nesvítím, tak spotřeba bude minimální), je lepší CO2 na noc vypínat ale ve druhém případě ne? To je nějaké maďarská verze matematiky a biologie, nebo mi něco uniklo? Selský rozum mě říká, že za těch 17 hodin nesvícení tam bude víc CO2 než za těch 12 hodin, teda pokud nemáš akvárko venku na sluníčku :-). Nevím jak ve tvých akvárkách, ale já v těch svých mám po zhasnutí i přes den tmu jak v <|>.

Já zase začátečníkům radím se na elektromagnetický ventil pro akvária 100+ vykašlat a pouštět ze začátku velmi málo CO2 a pozorovat jak se chovají ryby a jak reagují rostliny a postupně přidávat. A regulovat CO2 podle toho, jak akvo postupně zarůstá a jak se rozšiřuje počet obyvatel.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 14:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Maaara
Mne je tvoje akvárium ukradnuté, rovnako i tvoje skúsenosti. Ja si nechcem s tebou dopisovať. Riadil som sa tým, že to nečítaš len ty, ale aj iní, ktorí chcú poradiť a znova opakujem: Začiatočník nech obetuje investíciu do elektr. magnetického ventilu, časom sa naučí čo si môže s CO2 dovoliť a pokiaľ môže ísť. Nikde netvrdím, že jedného dňa už nebude púšťať non-stop a nikde netvrdím, že i JA nepúšťam non-stop, povedal som len, že v každom akváriu mám nastavené ináč, niekde non-stop a niekde s el.magnetickými ventilmi, tak neviem......
Opakujem, nepotrebujem si s tebou dopisovať, ale ak chceš mať posledné slovo, tak nech sa ti páči, máš priestor. Mňa to už ale nezaujíma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 13:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
Ale mne to písať nemusíš, ja už s CO2 spolupracujem niekoľko rokov, mne je jasné kde sa môže púšťať nonstop a kde nie. Ja som predsa nikde nepísal, že som proti non-stop púšťaniu, ale treba vedieť, kde si to môžme dovoliť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 09:54 Muž Maaara [95] Re: cezarmilan
Ano píšu o svojí zkušenosti narozdíl od tebe, kdy paušalizuješ obecně na každé akvárium, že prostě musíš v noci vypínat co2 - což není pravda, protože například já ho vypínat nemusím, takže to co jsi napsal, je prostě blbost hop Ano, u malého a málo zarostlého akvárka nebo přerybněného je to riziko, že ráno najdeš místo akvárka rybí sodovku.

Každý aspoň trochu dobrý set má kvalitní jehlový ventil, kterým si celkem přesně nastavíš dávkování CO2 - pro začátek třeba 1b/s a budeš sledovat dropchecker a chování ryb. Když to bude ok, tak přidáš atd. A budeš to dělat tak dlouho, až to toho CO2 bude pro ryby moc. Já takhle ladil dávkování CO2 versus proud z filtru asi 2 měsíce, než jsem to poladil ke spokojenosti ryb a rostlin. Protože kolik dávkovat, na to žádný vzoreček není.

Vždycky záleží na tom, co v tom akváriu máš - když tam bude jedna chcípající kytka a 20 ryb na 20ti litrech, tak bez vypínání to zajisté nebude fungovat. Mě to všechno roste tak, že mě kytky kromě CO2 a hnojiva žerou i vodu a týdně jich vytrhám půl kýblu :-P Kdybych chtěl ryby otrávit, tak bych tam tu bombu musel do akvárka asi hodit ...

Pro mě, a zdůrazňuji, pro mě, je elektromagnetický ventil další bazmek do zásuvky, který obsahuje kurvítko a může se to podělat. A elektřinu, kterou ten ventil sežere, tak tu radši protopím v topítku, aby rybám bylo krásně jako doma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2016 00:06 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Nesmíš mluvit o akváriích jako takových u těch malých noční vypínání ano u těch velkých to nemá cenu a při dnešních výkoných filtrech není nic divného že o spoustu CO2 přijdeš. Stačí mě nově předělanou rampu natočit více k hladině a barva v čidle je podstatně tmavší než když jsem měl trysek více a proud menší. Spousta lidem to tak funguje je to jen o tom to správně nastavit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 22:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Maaara
Ty píšeš o sebe a o svojom akváriu. Ja som sa zameral na názov témy a podľa toho prispôsobil odpoveď. Ja doporučujem každému, kto s CO2 začína, aby začal so setom s nočným vypínaním. Vyhne sa prípadnému riziku a tým aj nechceným a neželaným stratám a až nazbiera skúseností, tak nech posúdi sám, či mu treba na noc vypínať, alebo nie.
Ty sa v každej odpovedi zameriavaš na svoje akvárium. Ako zaručíš, že každému to bude fungovať ako tebe? Máš viac akvárií? Ja mám sety štyri a poviem ti, že v každom akváriu mám dávkovanie nastavené ináč. Každé akvárium je o inom a tvrdiť, že každému to pôjde tak ako tebe, tak to je tá "blbosť"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 23:23 Muž Maaara [95] Re: surpan
Mám puštěný filtr na plný výkon, jak je akvárko hustý, potřebuju tu vodu točit a protlačit přes všechny kytky - takže celkem hodně čeřím hladinu - takže ano, pokud ve 20:00 vypnu CO2 tak za 12 hodin ráno v 8:00 budu mít pH na původní hodnotě. Navíc mám malý čudly, ty toho moc v noci nenadýchají. Jako mám to vyzkoušený - večer mi došla bomba a ráno dropchecker modrej jak večerní obloha a ph 7,8. A abych to vypnul na 3 hodiny, to k čemu bude? To už mi přijde lepší pH kontrolér a vypínat CO2 podle hladiny nastaveného pH než podle oka to v noci vypnout. Tolik můj selský rozum :-) - netvrdím, že je to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 23:15 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristikaRe: Maaara
Ti to fakt vyleze pH z 6,5 na 7,8 během noci, kdy by měly CO2 produkovat i rostliny, krom ryb? Já na noc vypínám a rozdíl je 6,8 na max 7,2..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.02.2016 22:57 Muž Maaara [95] Re: cezarmilan
Tak si to přečti co jsem napsal ještě jednou nebo si poposedni - píšu, že je blbost to paušalizovat na každé akvárko a ne že je blbost to na noc vypínat - u malé nádrže to jistě může riziko být.
Mám velmi hustě zarostlé akvárko, permanentní test v podstatě už ani nepotřebuju protože vím, že to stabilní množství CO2 prostě akvárko spotřebuje. Vidím jak se chovají ryby, jak vypadají večer a jak ráno, vidím jak rostou rostliny.
A myslím, a snad to není úplně mimo mísu, že je lepší mít během 24 hodiny stabilní hladinu CO2 a potažmo pH, než abych to nočním vypínáním rozhodil. Bez CO2 mám nějakých 7,8 pH, s bubláním stabilních 6,5. Pokud to na noc vypnu, tak mi do rána vyleze na 7,8 - to se opravdu nebude nikomu v akvárku líbit takové kolísání.
Ale jak říká romant - každé akvárko je originál a je věcí každého soustruha, jak s ním naloží :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2016 22:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Maaara
Neviem prečo to nazývaš blbosťou, tebe to ide tak mne onak. Ak by som nevypínal vo svojej 150-tke v noci, tak by ma ráno čakalo veľmi nemilé prekvapenie. Raz ráno som si privstal včas a to bolo pre moje osadenstvo šťastím. Všetko bolo pri hladine. Nebudem hneď tvrdiť, že to, čo si napísal je blbosť, ale v mojom prípade som tam pre istotu nainštaloval EMV, ktorý vypína v noci na cca 3 hodiny.
Niekedy stačí mať nespoľahlivý permanentný test a chudák rybky :-(
V menších akváriách by som si nedovolil v noci nevypínať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.02.2016 20:09 Muž Maaara [95] Re: cezarmilan
To je taky dobrá blbost to takhle paušalizovat. Svítím 8-20 a pouštím CO2 nonstop (3b/s), dropchecker je skoro žlutý až velmi světle zelený. Ryby jsou v pohodě, kytky mi lezou z vody ven. Pokud bych nebublal přes noc, tak než to dostatečně nasytím, to abych začal tak 4 hodiny před rozsvícením - čeřím hladinu výstupem z filtru, tak to CO2 přes noc akorát "vyfoukám" z vody ven. CO2 mi vyjde levněji než el ventil a elektřina na něj. Vodu máme tvrdou, akva 128l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:38 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ja uvediem iný príklad, kto svieti cez deň, tak nech radšej na noc vypína. Mám na mysli svietenie cca od 8:00 do 20:00 (príklad). Kto svieti napr. od 16:00, 17:00 do 23:00, 23:30, (je to môj prípad), tak sa nemusí obávať a púšťať non-stop. POZOR! Hovorím o akváriách väčších ako 100L!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:22 R Muž romant [27987] Re: surpan
Malý příklad. Nevypínáš, máš nizkou alkalitu a hodně rostlin, provedeš razantnější protrhání a možný problém je na světě. Tedy klasický příklad originality jedné a té nádrže, čímž tak trochu reaguji na tvoje anketní otázky, kde mě chybí ta poslední a tou je jiná možnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:17 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristikaRe: jamajcan
Super, díky za info. Zkusil jsem nevypínat, ale většinou jedu jen přes den a v obou případech se nic nestalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2016 17:15 jamajcan Re: surpan
Protože na anketě máš jen určité odpovědi, tak odpovím tady. V Opavě, kde mám v akváriích měkkou vodu s nízkou alkalitou Co2 na noc vypínám. V Plzni, kde je voda tvrdá a alkalita vysoká Co2 nevypínám. Kdo tvrdí, že je odstávka Co2 na noc blbost, nemá pravdu. Taky ten, kdo tvrdí opak pravdu nemá. Záleží to na konkrétních podmínkách, hodnotách vody, množství rostlin a živočichů. Konkrétně v mém případě hodně zarostlých, rostlinných akváriích s rybami, plži a krevetami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:51 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristika – Anketa - vypínáte CO2 na noc nebo ne?
Tisíc lidí, tisíc názorů. Jak to máte s vypínáním CO2 na noc vy? Dole v článku je anketa, prosím vyberte, jak to máte vy: surpanblog.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 20:56 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Já dávam 7g droždí, 300g cukru do 3/4 2L petky. cca měsíc to pěkně bublá. Z mé hlavy to není a zkoušel jsem i jiné poměry. Tohle je palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 20:49 Muž patamatix [408] Re: ŠtefanT
Máš pravdu předsedo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 20:40 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: patamatix
o tom nepochybuji, fungovat bude, možná i déle, ale už to není spolehlivé, protože ta chemie se v tom malém množství rychle kazí. Potě š pak frňák, si toho čichnout :-D Mně šlo o to, že pro nováčky, kteří si tvou informaci přečtou a rozhodují se při koupi testeru podle ceny, jako asi většina, může být tato informace zavádějíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 20:27 Muž patamatix [408] Re: ŠtefanT
Ano i to je možné,ale i když jsem ji neměnil dle výrobce,tak test fungoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2016 20:21 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: patamatix
Náplň vydržela proto dva roky, protože nebyla měněna tak často, jak doporučuje výrobce. To je třeba napsat, jinak je to zavádějící ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 20:04 Muž patamatix [408] Re: scorpio163
Já používám tento test : www.rostlinna-akvaria.cz/… ,náplň my vydržela 2 roky. Na noc nic nevypínám,ono to ani vypnout nejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 19:40 scorpio163 Re: patamatix
To je fajn nápad, také to tak udělám. Cukr na polovinu vychází na těch cca 150g :) Co ten perm test z aliexpressu, myslíš, že bude ok? A vypínání bublinek přes noc - ano/ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 19:07 Muž patamatix [408]
No já dávám již několik let do dvou,2l petek 350g cukru,lžičku sušeného droždí(akvárium 150l) Pouštím to přes druhou lahev s vodou. Mám to bez jakéhokoliv ventilu a regulace a nikdy se my nestalo,že by to vylítlo ani žádný jiný problém.Když vidím,že my CO2 klesá (dle permanentního testu),tak vyměním jednu láhev a takhle pořád dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 17:49 scorpio163 Re: zervan
Nevíš, kde by se to dalo sehnat v čr?

Já jsem našel toto, šlo by to případně nahradit něčím tímto? www.aliexpress.com/…
Pokud by se stalo, že by se ta barevná vodička dostala do vody, je neškodná? Neměl bys odhad, jak dlouho by to mohlo vydržet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 16:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: scorpio163
Ja som na 2 l vody dával 150 g cukru, toho štvrť kila sa mi zdá strašne moc na jediný liter. K tomu som dával 5 g kvasníc (bežných čerstvých). Lenže 1 fľaša je málo, pre podobne veľké akvárium som mal paralelne 2 fľaše spojené cez hadičkovú spojku (v tvare T), spätný ventil pred každou fľašou samozrejme. Náplň treba meniť striedavo - zhruba po 5 dňoch fľašu č. 1, po ďalších 5 dňoch fľašu č. 2. Nebolo to treba na noc vypínať, ale ak by, je to jednoduché: stačí uvoľniť vrchnáčik predsa.

Ak sa použije len jedna fľaša, tak prvé dni bude CO2 nadbytok a potom nedostatok, tie 2 fľaše sa naozaj oplatia pre stabilnejšie dávky.

Z hľadiska CO2 stačí sledovať obsah CO2, ideálne cez permanentný test, ja používam vo viacerých akváriách tento JBL a som spokojný: www.jbl.de/… - už ho mám dva roky a ešte som neminul náplne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 15:48 scorpio163
Ahoj, chtěl bych se zeptat na pár věcí, kterým ne tak úplně rozumím. V akváriu 70 litrů budu používat CO2 z kvasnic. podle tohoto návodu: rybicky.net/clanky/656 jsem zjistil, že 250g cukru, 1ml kvasnic a 1l vody by měl stačit. V akváriu bych chtěl mít kobereček z trávy, potom tak 3-5 nenáročných kytek - zatím nevím jaké... Je tedy toto množství dostačující? Mám ho vypínat na noc? Pokud ano, jak zajistím, že se mi nepřetlakují pet lahve?

A dále - co bych měl měřit ve vodě a hlídat to (a jak pravidelně)? pH je mi jasné, ale co dále?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 18:39 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.Re: KarlosS
Ahoj, takže u vody s tvrdostí 4°KH by mohli snadněji nastat nějaké problémy s kolísáním Ph ?
Je problém, když mi přes den/noc kolísá Ph o půl stupně (6,5/7,1) ? Bráno podle dropcheckeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2015 18:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zekon
tak si to hlavně pohlídej, stačí si udělat počítadlo z odsávačky nosních hlenů. Měř pH a doufej že nemáš moc měkkou vodu. Radši si nastuduj pojem pufrační schopnost vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 15:28 zekon Re: KarlosS
Díky za tip. I když je to v obyváku a je tam teplo, dal jsem PETku do hrnce s teplou vodou a valí to jak blbé. Přidal jsem i kvasnic. Díky pánové :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 13:27 Muž konrad [45] Re: Strojek
Zoženiem a uvidím len v tom prípade je smutné že 2 roky starý rataj meria lepšie ako nové dennerle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 13:24 Muž Strojek [141] Re: konrad
no vypafda to, ze ti to funguje .. jak jsem rikal zkusil bych jiny testy od jineho vyrobce..ja to natocene nemam ale dela me to mensi bublinky jako mlhu..neni to moje ale koukni treba na tohle www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 12:44 Muž konrad [45] Re: Strojek
rybicky.net/nadrze/24069 vo videu na konci su tie bublinky, tak hadam sa to da rátať.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2015 09:31 Muž Strojek [141] Re: konrad
jestlize ti to opravdu dela tu mlhu a mikrobublinky jdou, tak si nedovedu predstavit, proc by to nemelo fungovat. Zkusil bych jine testy(sera nebo jbl) a popripade zkusit i novou napln do dropcheckeru..v tom dropcheckeru to trva urcite dele nez zmeni barvu ale s tim nemam zkusenosti.pouzivam PH kontroler a vidim hodnotu hned.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530-co2-kolik-a-jak-davkovat-merit-a-predejit-otrave?od=501