Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2022 11:35 Muž Lojza007 [1182] Re: vlka
Taky mně to moc hlava nebere, ale je to tak, tady je to popsáno detailně v modrým rámečku skoro na konci:
www.rataj-spk.cz/…
Je to vidět i na dropcheckerech, ale jehlák Camozzi nebo Oxyturbo to nepustí vše. Možná je to blbost, ale daří se mně ten dojezd regulovat na redukčním ventilu, buď to udrží jehláky a já mám pocit, že tomu pomáhám nebo to fakt zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 10:35 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Jakmile je v lahvi už jen plyn stoupne tlak na výstupu a to dost podstatně a čím méně litrů vody tím to hůře může dopadnout na osazenstvo akvária. Tenhle stav netrvá dlouho ale na otrávení to stačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 09:31 Muž vlka [3444] Re: Lojza007
Výstupní redučák drží stále stejný tlak, pokud pod něj neklesne tlak v lahvi. No a to se potom přece zákonitě nemůže zvýšit počet bublinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2022 23:10 Muž Lojza007 [1182] Re: Ondřej47
Na budíku za redukčním ventilem cca 2-3 Bary. Začni spíš na míň bublinkách a postupně třeba po dni přidávej, dokud se dropchecker nezbarví do zelena.
Jakmile budeš mít vyladěno, tak doporučuju na jehlový ventil udělat lihovkou čárku, když se ti to rozhasí, aby se to líp nastavovalo zpět.
Na druhým budíku je tlak bomby, dokud neklesá, není potřeba vyměňovat. Jenom bacha na to, že jakmile klesne tlak, zvýší se počet bublinek a hrozí otrava CO2. Jakmile jde dropchecker do oranžova, je potřeba okamžitě CO2 vypnout a pustit vzduchování, jinak si otrávíš celý osazenstvo včetně šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2022 19:42 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ondřej47
CO2 počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech : 50 Tím bych začal a taky něco vědět o vstupní vodě. Tlak je závislý na tom, jak CO2 rozpouštíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 19:14 Muž Ondřej47 [39] – Kolik co2?
Zdravím, chci se zeptat kolik má proběhnout bublinek nebo jaký tlak, v Co2 jsem začátečník, mám 150l nádrž, někde jsem četl 2 bubliny za sekundu a někde 10 bublinek za minutu, popřípadě kolik mít tlak na budících?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2022 15:03 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: IchBinLadin
www.profiplants.cz/… Podívej se na ty videa i drop tam najdeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 14:41 Muž Sha [500] Re: IchBinLadin
Drop ponořit celý. Voda do něj nenašplouchá. :) Hlavně ať do něj přímo nejdou bubliny co2, takže nejlépe na opačnou stranu než je přívod co2 do akvária. Tím i zjistíš zda funguje distribuce po celém objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2022 14:36 Muž Lojza007 [1182] Re: IchBinLadin
Ono to ani jinak nejde, než to tam ponořit a díky vzduchu se kapalina nepromíchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 14:25 Muž IchBinLadin [1]
Ještě se zeptám, pro někoho možná hloupost :-D.. když mám dropchecker skleněný (takovou kapku) .. můžu ho celý ponořit do akvaria, aniž by se mi smíchala indikační kapalina s vodou z akvaria? Mohl bych to zkusit, ale nechci to pokoušet, ať to nepokazím. Kapalinu mám od Dennerle.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 18:24 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: vaclav
Je teda fakt ze to mozna jeste nevyrovnalo teploty. Uvidim zitra. Stejne musim jeste doobjednat delsi hadicky a difuzor s pocitadlem bublin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 17:13 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: shotik
Já bych si toho nevšímal, ono hodně záleží na okolní teplotě a hlavně aby se dlouho nehýbal k 0. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2021 16:49 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: vaclav
Info bylo ze tam uz bude min.
Tak jsem bombu nechal naplnit. Pravy jde krasne regulovat ale levy ukazuje pouze cca 30 bar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 17:20 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: shotik
Jde o to jestli ty budíky ukazují správně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 17:07 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: vaclav
Zkusim nechat tedy nejdriv naplnit a pak to budu resit pripadne nakupem noveho redukcaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 16:58 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: shotik
Pokud je na budíkách méně než 25 bar tak je dá se říci konec ale regulovat tlak by měl jít na redukčním ventilu (otáčet proti směru hodinových ručiček) Pokud není tlak nastavený napevno. Rozdíl ve výstupním tlaku když je v lahvi kapalný nebo už jen plyn je podstatně větší. Pak se samozřejmě hůře nastavuje počet bublin a stejně se to rychle mění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 16:26 Muž shotik [60] - Mořské ryby – Prosim radu
Koupil jsem si jetou bombu s redukcakem, jehlovym a emg ventilem. Bomba je poloplna nebo poloprazdna. Na levem budiku to ukazuje urcite pod 25bar. Nicmene na pravem spise vic nez hodnotu 20l/m. Je mozne ze je membrana fuc ? Serizovani jehlovym RFO camozzi tak neni uplne citlive kdyz chci nastavit cca 1 bublinu za 15 sekund ale muze byt vyssim tlakem na vystupu ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2020 17:08 Muž Roman.Kl [27] Re: Le-harvey
Ahoj, pročítám tuto historii, sám se na CO2 teprve chystám a proto mě toto zaujalo.
Napadla mě jiná příčina...ale možná hloupost....

Nebude problém ve špatně nastaveném, resp. příliš vysokém tlaku na redukčním nebo jehlovém ventilu? Kontrolér zdá se, spíná dobře. Ale po zapnutí pustí množství C02 do vody, po chvíli vypne, protože pH kleslo. Po nějakém čase se vše opakuje. Pokud vím, drop checker reaguje se zpožděním cca 4 hodin. Tyto výkyvy by tak nemusel ukázat.
dle kalkulačky je CO2 ok - to je kolik ?
(mimochodem tu kalkulačku jsem už dlouho hledal, hned šla do Oblíbených. Tabulky od různých výrobců se bohužel dost liší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 11:28 Le-harvey Re: daren
Musím to nějak poštelovat, ten kontroler mi právě sepne na nastavené hodnotě a sundá jí třeba o 1-2 desetiny a pak se zase vypne no. Nastavím méně bublin, ale jak říkám ten drop checker má tmavě zelenou barvu i při tomto dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 10:56 Muž daren [408] Re: Le-harvey
Le-harvey napsal: Ale mě to tam takhle pouští jen třeba 3x za den 1hodinu, řídí to ten PH kontrolér a drop checker neukazuje nadměrné množství CO2, mám to založené týden a bez ryb, tak to musím vyladit, ještě na to pár týdnů mám. Ten externí atomizér dělá mlhu i při jedné bublině za sekundu.

Aaaha! Tak to mas IMO nedobre serizeny ten kontroler. Pri vzestupu pH by mel pridat CO2, aby ti pH pokleslo na stanovenou hodnotu. Ale asi by to nemuselo delat ve 3 konskych davkach, ale ve vice mensich. (ale teoretizuji, sam kontroler nepouzivam). Pro zajimavost - pri jakem pH to zapina a pri jakem vypina?

Pak kdyz ti to sepne, nemuselo by to tam pak hrcet takovym tempem, ale o neco pozvolneji (nedelalo by to tak hustou mlhu).

Zkratka ladis dve veci, ktere jdou trochu proti sobe, osobne bych rekl, ze urcite lepsi obcasna mlha, nez nedostatek CO2 po septnuti svetel.

(ad 1b/s na 600l - ano, neurazi, ale pokud nema v prumeru 2cm, tak to bude bublinka spis pro dobry pocit :) pokud by se do takoveho akvaria hodne svitilo, tak bych rekl, ze spali 6l flasku za 2 mesice)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 10:51 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Le-harvey
dle kalkulačky je CO2 ok Hodně záleží čím to měříš a stačí chyba v jedné desetině a už jsi přes 40mg a to je opravdu hodně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 10:30 Brodys Re: Le-harvey
Já mám atomizér od JBL, ale takovou mlhu to dělá až tak přes 150 bublin za minutu.a Já pouštím cca 100/minuta a vidím trochu bublinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 09:06 Le-harvey Re: daren
Mě ta mlha nevadí, jen jak to vypadá že je tam CO2 hodně, tak jsem se bál o budoucí osazenstvo nádrže, ale vypadá to že to nebude problém dle kalkulátoru CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 09:04 Le-harvey Re: vaclav
Děkuji za odkaz, dle kalkulačky je CO2 ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 09:02 Le-harvey Re: snajprik
Ale mě to tam takhle pouští jen třeba 3x za den 1hodinu, řídí to ten PH kontrolér a drop checker neukazuje nadměrné množství CO2, mám to založené týden a bez ryb, tak to musím vyladit, ještě na to pár týdnů mám. Ten externí atomizér dělá mlhu i při jedné bublině za sekundu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 23:44 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Le-harvey
Tak mlha je běžná věc, většinou jí používají holanská akvária a nebo i aquascaping. Když se ti to přestane líbit přejdeš na reaktor. Ta mlha není jen CO2 ale časem i kyslík který produkují rostliny. Jinak si najdi nějaký CO2 kalkulátor aby jsi si mohl ověřit svoje měření, většinou v něm je dost velká chyba. :-)

Třeba tenhle akvarijni-hnojivo.cz/… (místo "," musíš dělat "." jinak to nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 23:32 Muž snajprik [57] Re: Le-harvey
To si robíš srandu! Ja do svojho 600L akva dávam 1 bublinku/s a to bohate stačí aby mi rastlinky spokojne bublali. Pri takom mračne sklenikoveho plynu, by som sa bal aj o seba, lebo CO2 je veľmi prchavá latka, 80x viac ako kyslík, ak akvárium zakryješ krycími sklami, alebo nejakým krytom, tak nielen vlhkosť nebude v izbe, ale aj väčšina CO2 ostane v akva a bude ho stačiť oveľa oveľa menej.
Na porovnanie, ako keby by si sa snažil v zime vytopiť dom, jeden s otvorenými oknami, druhy zo zatvorenými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 22:43 Muž daren [408] Re: Le-harvey
Mlha je +/- normalni. Pokud tam nemas ryby, zkus pridat treba na dvojnasobek (pokud mas kontroler, zkusil bych -0.2pH) a uvidis co DC. Ne kazdemu se ta mlha libi, cili pak je na zvazeni nejaky externi reaktor, pripadne se da zkusit posilat tu mlnu na sani filtru. (muze se ti filtr zavzdusnovat + se vedou ucene disputace, zda to necemu vadi nebo ne - ja nepocitoval ani jedno, ale co mi nakonec trochu vadilo bylo to, ze jsem nepoznal, zda jeste poustim do akva nejake CO2, protoze to nebylo na prvni pohled patrne :)

PS: Jinak pokud bys nejak experimentoval s reaktorem/prendanim atomizeru, je treba myslet na to, ze kdyz CO2 dobre rozpustis, staci ti ho poustet treba jen polovinu, abys dosahl stejneho vysledku (cili po optimalizaci zaprovozu pozor na otravu zivocichu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 20:29 Le-harvey – dotaz
Fotka k příspěvku Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda není pro ryby nebezpečné když mi externí atomizér dělá takovou mlhu jako je na fotce. Zatím nemám v akváriu ryby a dropchecker je pořád tmavě zelený. CO2 dávkuji pomocí PH controléru. KH7, PH6,8 ale dropchecker stále tmavě zelený.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2020 22:05 Muž Korvin [33] Re: vaclav
ok. dakujem.. skusim sa zariadit podla indikatora..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 17:57 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Korvin
Kup si dropchecker a budeš vědět kam až můžeš zajít. Všechno to měření může mít velkou chybu, takhle to vidíš hned. Sice to má hodinové zpoždění ale zvyšovat počet bublin musíš pomalu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 17:49 Muž vlka [3444] Re: Korvin
Čauky, nečekej až to zaroste, ale co nejdříve z toho udělěj ,,džungli,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 13:12 Muž Korvin [33] – prosba
zdravim plutvickarou a zvlast plackarou, potrebujem radu kedze aj po precitani hodne linkou tu na fore mam len vacsi zmatok ako posun vpred tak sa obraciam o pomoc tu , ale po poriadku.. akva 500 l ph bolo 8 gh 8 kh 6 .. po vlozeni do ppredfiltra 800g katexu a do druheho predfiltra jbl tormec activ 1l sa hodnoty zmenili po 72h gh 0 kh 3 no ph stale bolo vysoke 7,8 co2 som zabudol bolo 5 , tak som kupil co2 set ale aj po 2dnovom bublinkovani cez jbl atomizer 2b/s ph zislo len na 7,5 a co2 stuplo na 17 ... no a chcel by som zist pod 7.. je mozne zvysit pocet bubliniek za s bez ohrozenia osadky akva?? alebo ako postupovat a ci som nieco nepokazil s tymi naplnami predfiltrou... plava tam 10 diskou 10 panciernickou a 3 gary.. filtracne media v sun sun 704a 3l matrix a 3d gule a v fluval 704 3l matrix a 3d gule..... :-( coze :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 20:41 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jason
Tak vím že se to tak dříve dělalo ale teď je 4dkH + Bromthymolová modř. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 20:02 Muž Jason [200] Re: Markusenka
Treba mam od Sery a tam se dava 1,5ml vody z akva a do toho 3-4kapky indikatoru. Indikuje to CO2 ktere se vyparuje z akvaeijni vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 16:10 Muž Markusenka [89] Re: Kongost
Ahoj.
Sice mám dropchecker na jiném principu, kde nic nemíchám, pouze z lahvičky naleji do samotného dropcheckeru, ten otočím vzhůru nohama, dám do akvaria a a je to - Denerle, ale předpokládám, že míchat to s vodou pocházející z akvária je hloupost, to by pak měřilo, indikovalo něco jiného, než je žádoucí.
Mára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 16:07 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kongost
Co jsi si koupil za značku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 15:46 Muž Kongost [0] – Dropchecker
Zdravím,

objednal jsem si dropchecker a nevím jak ho uvést do provozu. Vím, kolik se tam má dát té indikační kapaliny, ale nevím jestli se tam má dát i voda z akvária, popřípadě kolik.

Díky, Kongošt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 20:43 Muž daren [408] – dropchecker
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jen pro predstavu, urcite je podobnych fotek po internetu spousta, ale v mem konkretnim pripade (137l, atomizer, 2b/s - viz prezentce) vypada dropchecker rano a vecer dle prilozenych fotek (a neptejte se mi, proc je kazda jinak orientovana, foceny byly stejne :)

Je videt, ze bych mohl jeste pritlacit, ale nepotrebuji to (nesvitim/nehnojim tolik, aby to k necemu bylo).

Protoze se tu na to nekdo ptal, prihodil jsem k prezentaci i video (ceka na schvaleni) s bubble counterem, nic jineho nez 2b/s na nem videt neni, ale treba to nekomu pomuze pri porovnavani se svym bubletkem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 18:35 Muž daren [408] Re: _ucx_
_ucx_ napsal: Pufrační kapacita měkké a tvrdší vody se podle tebe tedy příliš neliší?
1) nic takoveho jsem nepsal
2) jakou tvrdost mas na mysli? pokud uhlicitanovou, pak se to samozrejme lissi podstatne, prave ty uhlicitany delaji ten pufr (ale nemusi to byt jenom uhlicitany, nevim zda ma sle smysl zabihat do detailu, chemie vody je pomerne slozita, az bych rekl matouci :)
_ucx_ napsal:
Pokud si dobře vzpomínám, tak tu Roger velmi podobný problém nedávno řešil. A ne, nejde o rozpuštění ryb, ale třeba o poleptání žaber při náhlém poklesu pH o >0.5.

Zmena ph o 0.5 je nicnerikajici udaj. V akvariu mam kazdy den 2x vetsi zmenu pH a ryby mi nehynou...

Obecne ve velmi alkalicke vode znamena posun pH o 0.5 solidni chemickou bouri, u mekke staci kolem projit s citronem :) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 18:23 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
cituji: Přidáváním CO2 posouváme rovnováhu uhličitanového systému směrem k nižším hodnotám pH, kdy se uhlík vyskytuje ve formě volného CO2 a ubývá uhlíku vázaného ve formě hydrogenuhličitanů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 17:48 Muž Magic [879] - RostlinyRe: daren
To nebezpečenstvo je reálne, mne tak odišli neonky.
Na začiatku bublinkovania som mal 3°dKH a behom jedného dňa zletelo pod 1°dKH a pH spadlo prudko pod 6.

Odpoveď na otázku prečo sa hýbe KH, keď sa sýti COčkom, sa mi zatiaľ nepodarilo nájsť. Skúsenosť ale hovorí, že KH sa naozaj hýbe, hoc z teórie by som vcelku súhlasil s tým, že by sa nemalo. Dokonca i vo vode 6°dKH sa mi behom dňa hýbe cca medzi 5-7.
To len na okraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 17:32 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: daren
Pufrační kapacita měkké a tvrdší vody se podle tebe tedy příliš neliší?

Pokud si dobře vzpomínám, tak tu Roger velmi podobný problém nedávno řešil. A ne, nejde o rozpuštění ryb, ale třeba o poleptání žaber při náhlém poklesu pH o >0.5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 17:31 Muž jarovo [1695] Re: daren
V oblasti chémie som amatér smich Máš pravdu je to merané TDS-3, nakoľko máme tvrdú vodu a "riedim" ju RO vodou tak to mám rýchlejšie ako meranie kvapkovými testami. Hodnotu som dal ako údaj pre porovnanie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 17:26 Muž daren [408] Re: Jarry
Vidis, ja tam ten predpoklad zamerne neuvedl. Podle meho KH z hlediska pridavani CO2 nema zadnou dulezitost. Ale treba se tu prihlasi nekdo, kdo ma KH0, pridal CO2, a ryby se mu vlivem nizkeho pH rozpustily (nicmene mam podezreni, ze je to takova urban legend ;)

(tim nerikam, ze 0 je ideal, kazda hodnota ma nejaka sva špečifíka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2020 17:19 Muž daren [408] Re: jarovo
Ja se treba sanzim mit 120 b/min, a nemyslim si ze je to hodne; ale zduraznuji, je to nic nerikajici jednotka)

ad ppm - doslova kolik kusu neceho (ceho??) je v milionu. Pokud tedy to 'neco' je Ca+Mg, muzeme se bavit o tvrdosti. Ale ta samotna jednotka musi byt vzdy k necemu vztazena. Cili jestli to mas nejakeho chemickeho rozboru vody, zalezi u ceho to je napsane. Pokud je to 'obsah vsech prvku', melo by to asi nejbliz k TDS, coz ma asi nejbliz k vodivosti a s tvrdosti to souvisi jen castecne... Ale je to take dulezity parametr akvarijni vody. (ale to uz je od toho CO2 celkem odbocka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 17:12 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Stanii
Stonkovky patří dozadu a čím menší rostliny tím blíž ke sklu. Není moc vidět že by se jim moc dařilo, čím ty hodnoty měříš a jak si na tom s filtrem ta ruducha svědčí že moc dobře ne. kolik máš ryb? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 16:42 Stanii Re: vaclav
Ty rychle rostoucí stále odstraňuji aby jich tam právě nebylo moc...jinak kh mám 4 to už jsem zmiňoval takže při ph přes 8 je tam hodně malá hodnota co2...až 6,6 je takový strop co2 ve vodě...tzn pokud bych dávkoval méně měl bych ph přes 7 a tím i nepředstavitelně rychle rostoucí řasy...samozřejmě každý to má jinak podle tvrdosti ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 16:27 Muž Jarry [1433] Re: daren
Možná bych jen přidal předpoklad, že je tam nějaké rozumné KH, aby nešlo pH nebezpečně nízko:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 16:21 Muž jarovo [1695] Re: daren
stydim údaj 85/s má byť samozrejme 85/min - už som to opravil. Druhý údaj je 200ppm - vstupnú vodu mám 250 -260ppm - obsah prvkov a tým v konečnom dôsledku tvrdosti vody. 1° dGH = 17,8 ppm.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530-co2-kolik-a-jak-davkovat-merit-a-predejit-otrave?od=51