Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 15:17 Muž arnošt [37] - Rostliny
testem... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 15:10 Muž kalfos [5] – jak poznám že mám v akváriu moc co2
chci se zeptat jak poznám že mám v akváriu moc co2.budu rád za každou informaci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 09:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: poweron
:-)
Dobrá věc se podařila! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 07:55 poweron
už buble, ucházelo ještě přes roztrojku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 11:34 Žena Johanka [57] – Re: filipsi
Ano prosím jo-dala jsem tam toho moc,že druhý den stále měkké :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 11:27 Žena Johanka [57] – Re: poweron
Pak bych asi zkusila flašku zavřít a nechat nějakou dobu zavřenou.Já si novou připravuju ráno a někdy odpoledne,když už je pěkně natlakovaná ji teprv měním.A u té příležitosti zbytek pod vodu a fouknout-jako s duší.Tak bezpečně poznáš,jestli uniká nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 08:22 Muž filipsi [1295] – Re: Johanka
Vterinove lepidlo ve vetsich vrstvach tuhne nejakou tu dobu, chce to trpelivost (ale primarne je urcene, a funguje jako lepidlo /spoj dosahuje dobre pevnosti/, ve vrstvach malych). Kdo neco lepi casto, neni spatne poridit "aktivator", nejcasteji maly sprejik, cena cca 100. Ztuhnuti okamzite. pokud si je clovek jisty, ze vec "slozi" dobre napoprve, da se striknout ja jeden dil aktivator, na druhy nanest trochu lepidla, prilozit, a drzi hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 07:58 poweron
No já tam neměl jen vosk měl jsem to vteřinovým lepidlem, včera jsem to ještě zakapal vteřinákem a když tu flašku vem a zmáčknu silou a zadržím konec tak to prostě zmáčknout nejde, tak nevím jestli to může ucházet i např mezi zpětným ventilem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 00:33 Žena Johanka [57] – Re: poweron
Mě to také ucházelo.A to hned u několika spojů-šikulka.Zjistila jsem to hodně namočenou štětičkou-spoje bublaly,syčely . Vteřinové lepidlo mi netuhlo (asi nebylo vteřinové), vosk jsem zavrhla.Nakonec jsem zakapala,zapatlala silikonem a od té doby bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 19:51 Muž NIKO [527] – Re: Bak
Mi to už takhle šlape asi tři roky a žádný problém :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 19:49 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: NIKO
Chtělo by to cosi jako pojistku, aby to nedopadlo jako v tom filmu co se točil pod Pálavou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 19:47 Muž NIKO [527] – Re: poweron
Vteřinové lepidlo je ideální ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 17:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: poweron
Zase vám to někde uchází. :-)
A vosk není zrovna nejlepší způsob, jak zatmelit netěsnosti. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 07:56 poweron
Dekuji měl jste pravdu, ucházelo přes vržek dokapal jsem voskem a těsní dobře, jen se mi pořád zdá že směs nenabíhá včera jsem udělal novou a vypadá to býdně, flaška nechce tvrdnout, jelikož mám mezi kamínkem a flaškou zpětný ventil přes který je potřeba protlačit vetší tlak, mi přijde že flaška je stále měkká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 20:42 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: poweron
Někde vám to uchází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 20:20 poweron
Ahoj ve čtvrtek jsem si vyrobil CO2 z flasky od coca coly, mám takový dotaz po jaké době naběhnou ty kvasnice kombinaci jsem dal podle přidaného příspěvku 1/3 kávové lžičky, hrnek cukru a 1,5L vody, zatím nenaběhly tak se ptám za jak dlouho naběhnou???použity práškové kvasnice, flaška není tvrdá tím usuzuji že ještě nenaběhly

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 18:49 R Muž Silent [5949] – Re: MrHahaha
Potřebné množství se počítá podle pH a KH. Tady ve fóru je spousta příkladů. A počet potřebných bublinek spočítáš pomocí počítadla bublin třeba: www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 18:28 Muž MrHahaha [1] - Tetry – Re: Sid
ahoj chci se zeptat kolik CO2 mam davat do 98 (hrubej objem) kdyz to budu poustet z lahve pres kaminek (respaktive jak poznam kolik)???
Dik X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 13:33 KARBURAToR – Re: smajlik1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 12:27 forepa – Re: smajlik1
Dáse v pohodě sehnat v OBI.A v každé akvaristice.
Škrtítko vypadá tak jestli jsi nekdy lezel ve špitále a měl si kapačky tak se to používá na rychlost kapek..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 10:25 Muž Michal1987 [21] – Re: smajlik1
Asi v každej akvaristike a v Hornbachu ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 10:13 smajlik1
lidi nevíte kde se dají sehnat ty věci jako hadička (nikde jsem ještě neviděla s průměrem menším než centimetr), škrtítko a ta nějaká rozdvojka? (u těch posledních dvou věcí ani nvm jak to vůbec má vypadat...) nějak to nemůžu sehnat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.07.2009 21:08 Žena ustavprochore [567] – Re: KARBURAToR
A při pročítání všech těch diskuzí jste náhodou nenarazil na informaci, že dodávat "extra" CO2 do akvária, kde se vzduchuje a intenzivně se čeří hladina, je vlastně zbytečné? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 20:48 KARBURAToR
Zdravím,
četl jsem tady různé diskuze na téma CO2 a skoro všude se píše, že se to má na noc vypínat, aby se neudusily ryby.... Ale když používám vzduchování + "rozprašování" vzduchu pomocí el. filtru, tak by to CO2 mohlo jet i přes noc, ne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 21:57 Muž rjulius [17] – Re: Sid
Snažím se... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2009 20:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: rjulius
Je potřeba zkusit kytkám porozumět a postarat se o ně tak, aby tomu tak nebylo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 20:00 Muž rjulius [17]
Sid napsal: Hlavně ať vám to tak vydrží. :-)
Řekl bych, že rozjezdy, (pokud se něco "nepodělá" špatně už při založení), bývají nadějné. Problémy přicházejí časem...


Jo... to znám... taky rostly, voda čistá... a pak to přišlo :-)
Kytky vyčerpaly nějaké zásoby co si přinesly s sebou nebo co a pak stop. Zákal atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2009 18:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vladislav
...Mám toto akvarium založené něco přes měsíc a kytky rostou jak o závod...
Hlavně ať vám to tak vydrží. :-)
Řekl bych, že rozjezdy, (pokud se něco "nepodělá" špatně už při založení), bývají nadějné. Problémy přicházejí časem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2009 18:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Rebbie
Všechno by mělo být vyvážené - světlo, teplo, živiny, CO2...
Ale jak píše Vladislav - akvárium může prosperovat i bez CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 18:16 Žena Rebbie [71] – Re: Johanka
To zas neni tak uplne malo, to uz se to CO2 asi i da.. Co Vy na to, Side? :-)
Pokud budes bublat, tak ale rozhodne muzes svitit i vic ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 18:09 Žena Rebbie [71] – Re: Sid
Koukam,ze jsem to mela "srovnane" naprosto blbe :-D to sem cela ja, dekuji za vyvedeni z omylu a upresneni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 16:39 Žena Johanka [57] – Re: Rebbie
Tak dva týdny svítím 35W na 72l.Není to ideální v tom ,že jsem z krytu sundala krytku na krmení-je dlouhá-téměř celá délka.Nahradila sklem a přisvěcuji zářivkovou lampičkou.Rozdíl je znatelný na první pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.07.2009 16:25 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Johanka
Fotka k příspěvku Neni nad to mít dobře prosperující akváium bez CO2..Jen jde o to najít tu správnou rovnováhu živin a světla..Nikdy jsem CO2 nepožíval a ani tak nehodlám činit do budoucna...Ale v mém akvarium jde především o ryby.. ;-) S růstem kytek nemám problémy.. :-) Mám toto akvarium založené něco přes měsíc a kytky rostou jak o závod...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.07.2009 16:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Rebbie
...pokud je světla málo, začla bych s CO2 až ve chvíli, kdy bude světla dost, aby nedošlo k tomu, že kytky nebudou až tak růst a tím pádem produkovat dostatek kyslíku pro rybky. Alespoň já to mám takhle "srovnaný" a nikdy se mi nestalo že bych si ryby otrávila...
Takto to nefuguje. :-)
Rybky si CO2 otrávíte, i když bude v akva kyslíku nadbytek nad rovnovážný stav, odpovídající teplotě, tlaku a salinitě. (Např. právě při enormní produkci O2 rostlinami.) :-)
Jinak souhlasím, že není-li dostatek světla, CO2 se (relativně) míjí účinkem.
(Ta relativita spočívá v tom, že zvýšený obsah CO2 poněkud "vylepšuje" bilanci asimilace, resp. pokud jde o úpravu chemismu vody, může být CO2 v tomto smyslu přínosem.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2009 15:27 Žena Rebbie [71] – Re: Johanka
Ještě bych si dovolila... co znamená "taky nemám úplně ideálě vyřešené světlo"? Protože pokud je světla málo, začla bych s CO2 až ve chvíli kdy bude světla dost ;-) aby nedošlo k tomu, že kytky nebudou až tak růst a tím pádem produkovat dostatek kyslíku pro rybky. Alespoň já to mám takhle "srovnaný" a nikdy se mi nestalo že bych si ryby otrávila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 10:04 Žena ustavprochore [567] – Re: Johanka
Pak směle do toho, s poměrem cukr:kvasnice, co vám tu poradil PentueR, uvedenou alkalitou a pravidelným měřením bych se ničeho nebála. Světýlko taky nějak pořešit, to kytkám taky pomůže. A až to bude "plešounovi" víc slušet, šup sem s prezentací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 01:10 Žena Johanka [57] – Re: ustavprochore
To ano.Proto se ptám,abych to nepřehnala.Dno říční štěrk,voda týden odstátá-nijak neupravuji.Akva se zajíždí tři měsíce-kytičky nerostou-nehnojím.Taky nemám úplně ideálně vyřešené světlo,to se snad už příští týden změní.Pročítám prezentace,otázka "ideálního" světla a tvrdosti vody trápí celkem hodně akvaristů,ale s CO2 mají nádrže i tak krásně zarostlé.To já o tom svým plešounovi zrovna říct nemůžu.Hodnoty měřím každý týden-jsou stabilní.CO2 bych chtěla zkusit- opravdu obezřetně.Jinak moc díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.07.2009 23:02 Žena ustavprochore [567] – Re: Johanka
Hmmm, tak otázka je na mě, ani nevím, jestli se mi na ten hodně tenkej led chce lézt... (Tak kdybych plácala blbosti, doufám, že mě někdo opraví. ;-) )
pH 7,2 a alkalita 6 °dKH ... Ono to na první pohled může vypadat, že je CO2 dost, ale skutečnost bude jiná. Jednak nejsou úplně přesné ty testy, voda ve vašem akváriu může být nějak "upravená" (osmóza, rašelina, substrát typu aquaclay,...) - neznám vaši nádrž, i voda z kohoutku nemusí být úplně "přirozená" a pak ta tabulka neplatí.
Ale spíš jsem svou poznámkou o alkalitě a pH chtěla upozornit na to, že ačkoli je výroba kvasnicovače jednoduchá, bez rozmyslu a těch testů byste se do toho pouštět neměla. :-) Lidí, co si céóčkem otrávili rybky, bylo (a bude) hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 15:55 Žena Johanka [57] – Re: ustavprochore
Jestli tomu rozumím,podle tabulky-když mám PH 7,2 a KH 6d mělo by být Co2 v optimu-chápu to dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.07.2009 14:37 Žena ustavprochore [567] – Re: Johanka
Taky si alespoň ze začátku musíte pohlídat pH a alkalitu.
Viz třeba tady - www.akvarko.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2009 13:35 Žena Johanka [57]
Díky..tady je výroba úplně jiná.Našla jsem návod,který se skládal pouze z pet lahve,hadičky,zpětného ventilu a kamínku.Ale o poměrech ani slovo,autor pouze zmínil menší množství na menší akva.Otázkou je,co myslel menším akva a na jaký obj. zmíněné poměry byly ..Celkem zásadní věc.Na škrtič se ptám proto,aby nedošlo k přetlaku.Ale to se asi dá těžko zodpovědět-mj.kvalita kvasnic,teplota atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.07.2009 13:32 Muž PentueR [256] – Re: Johanka
Láhev 2 litry, 220g cukru, 1.5 litru vody, čtvrtina až třetina kávové lžičky práškových kvasnic (používám od soudruha doktora Oethkera). Do víčka zalepit hadičku, na ní napojit téčko, z něj jeden šlauf do akvária, na druhý škrtítko. Regulovat povolováním škrtítka, rozhodně ne škrcením přímo vývodu CO2. Na noc můžeš povolit škrtítko (někdo říká, že se pak náplň spotřebovává rychleji - já osobně nepozoruji). Já bublám kontinuálně, náplň vydrží 2-3 týdny (teď v teplých dnech asi 2 týdny).

Zapomněl jsem dodat: plynu zdar! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 12:58 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: Johanka
Koukni na tohle to by mohlo být pro tebe řešení.

www.akvarista.cz/…

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 12:37 Žena Johanka [57] – CO 2 do 72 litrů-vl.výroba jak na to ?
Prosím o radu,jak na CO2 do čistého ob. cca 72 litrů.Chtěla bych to vyzkoušet-takže nejdříve domácí výroba do petky-to jsem si našla,ale nevím,jak na poměry.
1/ kolik přibližně kvasnic a kolik vody,cukru-nerada bych to přehnala a otrávila rybičky
2/ můžu použít v případě silného bublání škrtící sponu?
3/napadlo mě nechat bublat přes den,na noc někam jinam..do nějaké nádoby..V noci kytky CO2 nevstřebávají-hrozí otrava?
Moc děkuji-s COčkem nemám žádnou zkušenost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 22:58 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: FranzFritz
Tak to jsi umělec, při kvašení otrávit rybičky ve stolirovém akvárku...
Zas tak složité to není. :-) Stačí to přehnat s kvasnicemi... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 22:51 Žena Hatomi [27] – Re: DavidDizzer
zkus udělat přetlakový ventil - www.akvarko.cz/… a pak můžeš vesele škrtit jak potřebuješ a láhev by teoreticky explodovat neměla. nebo je druhá možnost vždycky třeba na večer na pár chvil rozdělit hadičky,přebytečné co2 z láhve uteče(a pěkně zasmrdí) a ty můžeš jít spát s klidem v duši... Ale pet láhev vydrží poměrně dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 22:18 Muž kristian [80] – Re: DavidDizzer
Tak proc nepouzijes pasivni rozpousteni co2? Treba i s biokvasu. Jak jsem psal nize. Kolega to ppouziva na kolejich a nema problem s biokvasem pustenym na plno v 30L akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:38 Muž kristian [80] – Re: FranzFritz
Osobne pouzivam co2 ze sifonovych bombicek, je to velmi snadne. Obsluha neni slozita kazde rano kdyz jdu do prace tak natlacim to co se pres minuly den rozpustilo do schovaneho difuzseru v akva. Jako difuser mam pet lahev 2L ve ktere mam asi ve 1/4 ze spodu diry pro vodu, a vlozeni zatezovacich kamenu. Co2 se rozpousti pasivne a velmi efektivne. Nikdy nedoslo k otrave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:01 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: DavidDizzer
Máš stolitrové akvárko. Myslím, že nemusíš mít obavy z otravy obyvatel akvárka. Pokud používáš standartní míchání. Používám CO2 z pet láhve naplno non stop do 60-ti litrů, nikdy žádné otravy, a to tam mám i krevetky a šneky. Ani jsem neslyšel, ani nečetl, že by si někdo tak velké akvárko tímto způsobem vytrávil.
Něco jiného je používat stlačený CO2. Tady je potřeba měřit a regulovat průtok plynu ventily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 15:54 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: LucaBrasi1
Proč takové zařízení? Proč je třeba počítat bublinky z biokvasu?
I když jede zařízení non stop naplno ve dne v noci nehrozí osazenstvu otrava CO2 a CO2 tím taky neušetřím, neboť takové zařízení nejde efektivně regulovat. Buď CO2 navíc vypouštím mimo nebo průtok přiškrtím, ale tím zvyšuji riziko exploze. Stejně tím neprodloužím dobu kvašení. Opravdu nevidím důvod průtok plynu v takovém zařízení měřit.
Přes difuzer jsou bublinky tak jemné, že se ani nedostanou k hladině, při stoupání se úplně rozpustí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [27] 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530-co2-kolik-a-jak-davkovat-merit-a-predejit-otrave?od=1301