Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 20:56 freem1 Re: Tučňák
Ano idu take malinke bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2018 19:46 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: freem1
No ten návod patřil k uvedenému JBLku a byl přímo na stránce, kterou jsi uvedl. ;-)
Jdou ti z rampy nějaké bublinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 19:03 freem1 Re: Tučňák
CO2 neunika nikde.Dropchecker mam z Ciny a po cinsky este neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 18:05 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: freem1
Dropchecker má přeci svůj návod. Světle zelená znamená 30 mg/l a je to taková nejvyšší hraniční hodnota pro bezpečí živočichů. Nech to takhle. Akorát mě udivuje, že takového rozpouštění dosahuješ ve svém akváriu s 80 bublinami za minutu. Ten atomizér asi nebude zrovna dvakrát účinný, nebo někde CO2 uniká (třeba z rampy u hladiny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.10.2018 16:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
Můžeš mě prozradit tvůj věk, protože nevím jakým způsobem ti máme sdělovat informace aby jsi tomu dobře porozuměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 14:48 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Mam 112 litrove akvarium s vonkajsim atomizerom www.rostlinna-akvaria.cz/… a davkovanie mam nastavene na 80 bubliniek za 1 minutu, tekutina od JBL www.akvazahrada.sk/… dropcheckry je svetlozelena - je dostatocne to davkovanie CO2 alebo ako to mam nastavit?
Da sa zistit konkretna hodnota CO2 a ako?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2018 08:34 Muž LukšaNM [309] Re: Fid0
Ano a já to mám taky takhle. Pokud máš atomizer, tak je to dle mě akorát. ano
EDIT: Ten první budík je tlak v lahvi mimochodem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2018 23:06 Muž Fid0 [2] Re: Prašan
Takze ja mam 60 a 15 ?? Dobre to čítam ?? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 22:51 - Re: Fid0
60 a 10 bar.(tlak na vstupe a vystupe redukčného - ľavý a pravý manometer) Je to označené i farebne.Zväčša čierna značka sú bar a červená značka psi a l/min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 21:49 Muž Fid0 [2] Re: Prašan
myslis tlak 10 barov a 60 bubliniek za minutu ?? Ci ako mam chapat tvoje cislo ?? :)
EDIT- a 10 myslis v mojom pohlade to cervene alebo cierne cislo ???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 19:03 - Re: Fid0
60/10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 16:23 Muž Fid0 [2] – tlak
Fotka k příspěvku Ahojte, ako mate nastaveny tlak na vasej flasi ??? Ja to mam takto tak neviem ci je to malo alebo vela ....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 10:00 Muž hadravam [11] Re: vaclav
Děkuji za rady.Ještě tedy uberu na osvětlení a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 09:48 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Roky jsem provozoval akvárium se slabým světlem (0,28w/l a i méně) ale s CO2 a rostlo to výborně, jen si musíš najít k tomu vhodné rostliny. Ta tvoje voda bude ale asi problém píše se že CO2 je něco platné do KH 10. To ale poznáš sám chce to ale přidat hodně stonkových rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 09:18 Muž Jarry [1433] Re: hadravam
Ještě jsem předchozí příspěvek upravil, ono se to může chovat různě s tím táhnutím za světlem, ale rostliny, co tam máš, budou podle mého vypadát lépe spíše pod slabším světlem a navíc bude jednodušší takové akvárium ukočírovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 09:13 Muž hadravam [11] Re: Jarry
Aha.Všude právě čtu když se rostlinky táhnou za světlem že je ho málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2018 09:11 Muž Jarry [1433] Re: hadravam
No ten jak říkáš stromeček právě pod silným světlem a CO2 roste hrozně rychle a mě vždycky dělala velké mezery mezi listy, v lowtech akváriu bez CO2 byla krásné hustá - a to přesto, že se uvádí, že větší mezery dělá proto, že se má málo světla, u mě to vždy bylo přesně naopak.

EDIT:
Jinak tedy doporučuju trochu výživu rostlin nastudovat, bez toho se stejně časem neobejdeš, přečti si i něco o vodě, ať pochopíš některé souvislosti - a hlavně nesposlouchej to, co ti radí v akvaristikách:-) Určitě jsou výjimky, ale je bezpečnější se držet tohoto pravidla, protože v 90% případů ti budou radit nesmysly. Můžeš začít třeba tady, o chemii vody a rostlinách, je to napsané celkem srozumitelně maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 09:08 Muž hadravam [11] Re: Jarry
Světlo vypadá že je ho dost ale to asi dělá kontrast s tím dnem.Ta rostlinka co je jak stromeček vpravo vzadu mi přijde že se táhne za světlem.Světlo svítí mín jak na polovinu. CO2 přidávám fakt malinko v akvaristikách mi všichni tvrdí at ho tam pouštím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 08:59 Muž Jarry [1433] Re: hadravam
No jestli máš kH 13, tak se bojím, že ti to CO2 s pH moc nehne a pokud ano, tak ho tam budeš muset cpát celkem dost. Jaký máš důvod pro snižování pH? Akarám je to celkem jedno a ostatním rybám, co máš v seznamu taky. Na fotce to vypadá hodně přesvícené, vzhledem ke skladbě rostlin a ryb, co tam máš, bych popravdě to CO2 klidně vypnul a snížil intenzitu světla na polovinu - věřím tomu, že i rostlinám se bude trochu paradoxně dařit lépe, Anubiasy pod palbou světla budou zařasené a jestli to vpravo vzadu je Limnophila Sessiliflora, tak tu jsem měl vždy mnohem hezčí v akváriích bez CO2.

Asi bych ve stavu, v jakém vidím HF postupoval tak, že bych ubral na světle, vypnul CO2 a čekal, až rostliny vymění listy. Během té doby myslím nebude potřeba hnojit.
Pokud tam dosázíš ještě hodně stonkovek apod., tak bych začal přemýšlet nad CO2, ale jestli to s pěstováním rostlin myslíš vážně, tak s tvou vodou také nad reverzní osmózou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 08:32 Muž hadravam [11]
Mám takový dotaz možná hloupý tak mě prosím nekamenujte.Když přidávám CO2 cca 30b/min 300l akvárium nově založené je podmínkou hnojit? Nebo počkat a hnojit až když je vidět na rostlinkách, že jim něco chybí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.10.2018 11:20 Marcel G Re: freem1
Fotka k příspěvku freem1 napsal: Rad by som uz konecne pochopil vztah medzi PH, KH a CO2 a chcel by som to konecne ako tak vysvetlit.
Akvaristé jsou většinou obyčejní lidé, kteří příliš nerozumějí chemickým, biologickým či fyzikálním jevům probíhajícím v jejich akváriích. Jedním z těch chemických jevů je např. to, že ve vodě existuje určitý vztah mezi koncentrací tří základních forem anorganického uhlíku: CO2, HCO3 a CO3. Tento vztah závisí především na pH. Můžeš si to představit jako spojité nádoby: při nízkém pH je ve vodě hodně CO2, méně HCO3 a žádné CO3; naopak při vysokém pH je ve vodě hodně CO3, málo HCO3 a žádné CO2. Přesná koncentrace CO2, HCO3 či CO3 se dá (na základě existence tohoto vztahu) vypočítat podle speciálního vzorce (jehož zjednodušenou verzi uvedl o pár příspěvků níže @PeCh). Stačí znát tedy pH a koncentraci jedné z forem anorganického uhlíku (tj. CO2 nebo HCO3 nebo CO3), a na základě toho vzorečku si můžeš dopočítat koncentraci zbylých dvou forem anorganického uhlíku.

Takže:
- z hodnoty pH a koncentrace CO2 si můžeš dopočítat koncentraci HCO3 a CO3
- z hodnoty pH a koncentrace HCO3 si můžeš dopočítat koncentraci CO2 a CO3
- z hodnoty pH a koncentrace CO3 si můžeš dopočítat koncentraci CO2 a HCO3

Samozřejmě akvaristy zajímá především koncentrace CO2, takže ti potřebují zjistit pH + HCO3 (nebo pH + CO3). Změřit pH je dnes celkem jednoduché. Problém je ovšem změřit přesně HCO3 či CO3. Jelikož při pH kolem neutrálu (tj. pH kolem 7) je ve vodě koncentrace CO3 prakticky nulová (přesněji 0,04% z TIC => viz golias.net/… ), tak se touto veličinou akvaristé vůbec nezabývají a soustřeďují pozornost jen na HCO3. Jak tedy změřit HCO3? To je otázka za všechny prachy! Koncentraci HCO3 totiž normální akvarista nezměří. Co změřit umí, je pouze tzv. celková alkalita. Naštěstí na hodnotu celkové alkality mívá (!) největší vliv právě HCO3. Takže proto většina akvaristů zaměňuje (z neznalosti) celkovou alkalitu s koncentrací HCO3. Akvarista tedy změří pH a celkovou alkalitu (kterou mylně chápe jako 100% HCO3), a na základě známého vzorečku si pak dopočítá koncentraci CO2 ... Nebo se nezdržuje počítáním a koukne se jen do tzv. "Tillman(s)ovy tabulky", kde už to někdo jiný vypočítal za něj a vysázel mu jednotlivé výsledky do přehledné tabulky.

Z toho samozřejmě vyplývá, že Tillmansova tabulka je přesná. Nepřesné mohou být jen faktory, z nichž vychází ... tj. v první řadě pH a koncentrace HCO3, dále pak třeba rychlost vyprchávání CO2 z akvárií, kde se uměle přidává apod. V příloze je obrázek, co všechno tvoří celkovou alkalitu (pro představu).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2018 12:53 Muž Mirek64 [68] Re: Tučňák
Zdravím.Josef Tillmans byl německý chemik viz de.wikipedia.org/… . V překladu do češtiny došlo k chybě. Správně by se mělo uvádět Tillmansova tabulka a ne Tillmanova tabulka. Na tuto chybu upozornil Horác na svém webu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 12:24 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž. – Tillmanova tabulka
Zdravím všechny COčkaře. Víte někdo, proč se jmenuje Tillmanova tabulka zrovna takhle? Mám problém o tom původu něco najít, při vyhledání v angličtině ani moc nenacházím samotnou tabulku. Kdo byl Tillman (jestli je to nějaký autor)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 08:53 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Dobre idem vyskusat davat CO2 60 bubliniek za minútu a uvidim, aka bude tekutina v dropcheckry a testom od Rataja zistim aj hodnotu PH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 00:28 R Muž Anthrax [4739] Re: freem1
freem1 napsal: Rad by som uz konecne pochopil vztah medzi PH, KH a CO2 a chcel by som to konecne ako tak vysvetlit.
Ta tabulka vychází z toho že s rostoucím pH koncentrace CO2 klesá a s rostoucím KH koncentrace CO2 stoupá.

freem1 napsal: Je Tillmanova tabulka smerodajna a mozem sa podla nej riadit?
Když tam dáváš CO2 uměle, tak bych se na tu tabulku nespoléhal.

Přečti si alespoň tohle alespoň bez základních vědomostí se v pochopení věci nikam nehneš
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 23:18 Muž PeCh [77] Re: freem1
Nenašiel som nič lepšie, ako zmerať/odhadnúť CO2 ako Tillmanovu tabuľku. Ona je to vlastne aproximácia ako určiť koncentráciu CO2, kde vieš merať pH a tvrdosť vody (a nevieš merať CO2). Ja to beriem tak, že ak chceš zistiť koncentráciu CO2, tak zmeriaš pH a tvrdosť, pozrieš do tabuľky (alebo si to vypočítaš cez spomínaný vzorec) a zistíš akú koncentráciu CO2 máš. Podľa potreby upravíš dávkovanie CO2. Jednoduchšie je použitie dropcheckera, čo nie je tuším nič iné ako meranie pH, kde pri určitej tvrdosti sleduješ farbu aby si vedel, či si s CO2 v požadovanom intervale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 23:16 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Pomocou CO2 sa da znizovat, zvysovat PH alebo?
KH sa da cim znizovat, zvysovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 22:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
Většinou je ta chyba způsobená špatným měřením nebo nekvalitními testy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 22:55 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: PeCh
Co je to za vzorec a odkial pochadza?
Je Tillmanova tabulka smerodajna a mozem sa podla nej riadit?
Rad by som uz konecne pochopil vztah medzi PH, KH a CO2 a chcel by som to konecne ako tak vysvetlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 22:28 Muž PeCh [77] Re: freem1
Nie je to viacej ako objem tvojho akvária (150 mg CO2/l × 100 l = 15 g).

Keď to počítam podľa vzorca, čo mám [3×10°dT×10^(7-6,6pH)], tak to bude 75,4 ppm. Odporúčané hodnoty sú 10-25 ppm. Ak nemáš iné problémy, je možné že niečo nemáš zmerané správne alebo to tvojim rybám nevadí. Ale aj tak skús znížiť dávkovanie CO2 na 50 alebo len 30 bubliniek za minútu a uvidíš.

Inak daruj/predaj tie skaláre. V dospelosti môžu dorásť 20 cm a naozaj sa nehodia do 100-litrového akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 21:44 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Prosim Vas mam nastavene CO2 na 100 bubliniek za 1 minutu, roztok v dropcheckry je zeleny az svetlozeleny a PH mam okolo 6,6 a KH okolo 10.
Niekto mi povedal, zevraj vo vode mam cca 150mg CO2/l, co je prekrocenie o 10x viac na moj objem 100 litroveho akvaria.
Vsak keby mam taku vysoku hodnotu CO2, tak by mi predsa uz davno vsetky ryby zomreli alebo nie? A taktiez roztok v dropcheckry by bol dlhodobo zlty ci?
A Tillmanovej tabulky sa netreba moc drzat alebo?
Asi nerozumiem tej Tillmanovej tabulke a aj celkovo vztahu medzi PH, KH a CO2...- rad by som to uz konecne pochopil a necham si to velmi rad vysvetlit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2018 23:08 Muž Miras [111]
no tak na petku mi to jede přes atomizer už asi 3tí týden a zatím dobrý, zítra přijde ventil s budíkama tak už mě petka nezajímá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 22:07 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: vaaclav
Tak s tímto má zkušenost nesouhlasí, třebaže to logicky dává smysl. První namíchaná dávka mi běžela asi týden s nočním "vypínáním" (musel jsem hadičku z atomizéru brát kolíkem na prádlo, aby z ní netekla voda). Ale jak jsem psal - třeba to byla jen souhra okolností. Atomizér od té doby nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 22:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tučňák
Problém u atomizérů a podobných systémů je ten že po vypnutí se dostane voda přes patronu a pak je problém protlačit jí zpátky a trvá to někdy hodně dlouho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 21:32 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Jarry
K té petce a atomizéru - nějaký ten týden jsem to tak měl a CO2 krásně jelo. Pak jsem namíchal novou dávku a byť byl tlak slušný, CO2 atomizérem neprošlo. I když jsem pak namíchal dost šílenou zkušební směs, neprošla, takže to původně možná byla jen nějaká veselá souhra okolností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 09:20 Muž Jarry [1433] Re: Miras
Ano, ale jakmile je dostatečný tlak na protlačení atomizeru, tak už pak můžeš ubrat průtok jehlovým ventilem a mělo by to být ok, není to žádná raketová věda;-) Kolik udělá petka nevím, ale obvykle ne dost na protlačení atomizeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 05:46 Muž Miras [111] Re: Jarry
tak on se počet bublin mění také tlakem který tam jde, kolik tak třeba může vyvinout tlak petka s s kvasnicema?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 15:00 Muž Jarry [1433] Re: Miras
Tak nastav jehlový ventil na nějaký počet bublin a pomalu zvyšuj tlak do okamžiku, kdy začne jít do akvária mlha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 13:33 Muž Miras [111] Re: Jarry
no teď mám atomizer, právě o to mi jde, abych tam nedával zbytečně moc, došteluju si to ventilem, popř. jehlovým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 13:31 Muž Jarry [1433] Re: Miras
Záleží, jestli používáš reaktor, nebo atomizer. U reaktoru není moc velký tlak potřeba, u atomizeru ano (přesnou hodnotu nevím). Obecně bych se snažil držet nejnižší potřebný tlak na protlačení bublin:-) U obou variant je možná okamžitá vizuální kontrola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 12:04 Muž Miras [111]
nevím jestli blbě hledám, ale jaký nastavit tlak na ventilu z co2 lahve, 0,5; 1 Atm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2018 13:45 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: brukiz
50 a 60 atmosfér je sakra rozdiel, ten tlak je 58 atm (myslím že pri teplote 20 °C), presnosť budíka je otázna, ale skočiť o 10 atm je blbosť. Buď sa ten budík zasekáva a nejaké ťuknutie ho uvoľnilo, alebo jednoducho meria somariny.

Zo začiatku som na tie budík pozeral i niekoľkokrát denne, teraz už len občas, že či ho je ešte dosť -- fľaša mi vydrží asi 8 mesiacov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2018 12:56 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: slavko
Takže to chce spíše celý odsledovat. :-) On se celou dobu tlak držel na 50 a asi týden zpět stoupnul na 60, tak jsem si nebyl jist. Ale drží se stabilně na těch 60, zatím nic dramatickýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2018 12:01 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: brukiz
Ako píše vaaclav, pokiaľ je vo fľaši aspoň trochu CO2 v tekutej forme, je tlak vo fľaši stále rovnaký -- bežné kolísanie izbovej teploty na tom veľa nezmení.

Ak máte regulačný ventil s budíkom tlaku vo fľaši, tak po tom, ako všetko tekuté CO2 "minie" začne klesať tlak i na budíku. V mojom prípade to znamená ešte tak 3-4 týždne do výmeny. Keď budík tlaku vo fľaši klesne na nulu, tak mi ešte tak týždeň dokáže dodávať CO2. Tesne pred koncom (pár dní) stúpne tlak na výstupe, nie dramaticky, ale na merači CO2 to ide poznať, ak idete na hrane, môže to spôsobiť problém.

Samozrejme, tie časové údaje závisia na veľkosti fľaše a odbere, tak si to musíte odpozorovať na svoje podmienky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 20:38 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: vaaclav
Ok, moc díky za vysvětlení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 20:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: brukiz
Tlak v lahvi záleží na okolní teplotě takže můžeš mít i menší pokud se ochladí, nebo naopak. Že bomba dochází moc poznat není jen si musíš dát pozor na to když v bombě přestane být tekuté CO2 ale jen plynné to je právě okamžik kdy se tlak na chvíli zvětší a pak začne tlak na manometru rychle klesat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 17:36 Muž brukiz [85] - Rostliny – Kdy vyměnit bombu
Ahoj, jelikož mám bombu s CO2 prvně a nemám vůbec zkušenost, tak jak poznám, kdy je třeba bombu vyměnit/doplnit? Dopátral jsem se jen, že se stoupajícím tlakem vzrůstá i dávkování CO2, tak bych nerad přišel pozdě k akva. Aktuálně mám tlak lehce nad 60 bar.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 18:24 Muž UndeR [80] – permanentní test
Máte někdo zkušenosti s tímto permanentním testem CO2? www.sklorex-akvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 12:11 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: stanki
Když překročíš určitou hranici (tlačit to za žlutou), tak některé kytky můžou růst hůř, než když co2 maji o trochu míň - co jsem viděl třeba u HC cuba (možná to začne vadit i užitečným bakteriím atd). Každopádně bych si hlídal spíš stabilitu, jelikož s burčákem si při tom maxu o ty řasy docela koleduješ (velké výkyvy). Taky potřebuješ slušný světlo, aby to k něčemu bylo a to když přeženeš, tak si koleduješ zas třeba o staghorn, klidně i starých listech až u dna. Větší bublání bych řešil spíš lepším rozpuštěním a distribucí po akva. Záleží taky na obyvatelých a dostatku všech živin. Je tam spousta proměnných a každej si to musí asi zkusit sám, jak mu to funguje v jeho setupu. Dobrý je taky se podívat, který kytky bublaj víc, každej druh to má trochu jinak, krom malokvětek (třeba i umbrosum bublá pěkně), tak jsou na to super rotaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2017 08:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Maximální růst a nestarat se to k sobě moc nepůjde. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530-co2-kolik-a-jak-davkovat-merit-a-predejit-otrave?od=351