Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:39 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: deck
Podle mě to nebude problém. Vždy si jde nějak poradit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:12 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Dzira
Mam vnitřní vestavěný filtr(juwel, takový rohový), tak bych mohl zavéct CO2 tam? Místa je tam dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 20:59 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: replikant33
Dávám do vstupu. Mluvím tedy o externím filtu. Budlinka se při nasátí a průchodu filtrem zcela rozpustí a na výstupu je již rozpuštěná ve vodě. Dělám to již několik let a není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 19:31 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
mam dotaz nekde jsem četl o davkovani CO2 do filtrace přez reaktor,, nejak mi unika zda je to jako do vstupu do filtrace nebo až z vystupu, nemuže se ve fistru CO2 nahromadit a povraždit bakterie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 19:04 Muž Slav3k [23] Re: KarlosS
Kdybych pořídil ten trvalý test ph, tak stačí když se ráno mrknu na hodnotu a večer když to budu vypínat? A nebo je žádoucí to nastavit tak, že to pH bude furt konstantní ? Třeba, kdyby se mi podařilo vychytat, že když budu pod určitým tlakem pouštět například se střídou 50:50 (čas_vypnutí:čas_zapnutí) že bude trvale CO2 správné množství? A když v noci neasimilují rostliny, nenaroste to příliš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 18:00 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: deck
Jo ještě bych se chtěl zeptat, za jak dlouho to přibližně kvasí? Zatim to jen testuju, než to dám do AQ. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:37 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: KarlosS
Moc dík palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:24 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: deck
ano může, dokonce je to i lepší, nekolísá pH. Ze začátku ale dávkuj raději méně. Odhadl bych to na 1bublinu za 5-10s, záleží jak účinné budeš mít rozpouštění ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:05 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – CO2
Ahoj, chci se zeptat, jestli muže běžet CO2 i v noci. Mam AQ cca 100L čistý oběm. CO2 bude z kvasnic. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2014 14:51 Marcel G Re: Slav3k
Pokud myslíš dropchecker od Dennerle ( rostlinna-akvaria.cz/… ), tak ten ve svých akvárkách používám a jsem s ním spokojený. Jedinou nevýhodou je, že pokud s ním často manipuluješ, tak se může opotřebovat gumová přísavka, takže je dobré mít v rezervně nějakou náhradní. Když totiž přísavka přestane fungovat, dropchecker se odlepí od skla a náplň se vylije do akvarijní vody (není to ale nebezpečné ... nikdy mi kvůli tomu nic nechcíplo).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 14:39 Muž Slav3k [23] Re: Johan
aha už to vidím xD A obecně s touhle technikou ? :) Je to spolehlivé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 13:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Slav3k
To je jen náplň do drop-checkeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 13:30 Muž Slav3k [23]
zdravím,

budu používat nově CO2 systém ... chtěl jsem se zeptat, na zkušenosti s tímto drop checkerem ?
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Budu potřebovat odladit intenzitu dávkování a dobu dávkování ... Je vhodné třeba přes den 12h dávkovat a na noc vypnout ?

díky
Slavek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:34 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
jo jo ;) ja budu rada kdyz to zvladnu s tou dvoulitrovou flasou od koly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Ono Ti nic nebrani pouzit 10l kanystr ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:20 Žena meleri [12] - AmerikaRe: KarlosS
ok, dik za radu, koupim co nejmensi...
me uz to nebavi mam dve akvarka a tri lahve od dennerle a kazdy tyden micham nove co dve.....tak bych byla rada kdyby to treba byla jedna lahev velka.....a vydrzela trea deset dni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:18 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Karnal
ok zkusim dat min cukru, zkusim tak sto gramu a uvidim co to udela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: meleri
ty podložky jsou součástí tý průchodky, s těma ji už koupíš.
Kup průchodku co nejmenší, ale aby ještě průměr chlopní nahoře pojmul standartní 6/4 hadičku. Změříš průměr tý průchodky (tam, kde je závit) a takovou uděláš díru do víčka, můžeš i nožem, ale doporučovat ti to nebudu.
Lépe se to dělá na široká víčka (např. láhve na mléko).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:38 Žena Karnal [196]
Podle mě je na ten necelý litřík vody toho cukru zbytečně moc, těch 200 g dávám do 1,7 litrů vody - dvoulitrová lahev, ale ne plná, aby nepřetekla kdyby něco - cukr se tam bez problémů rozpustí i sám od sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: meleri
Tak ho nejdříve ve vodě rozpusťte, pak dejte 1 ml kvasnic a pak to teprve nalejte do lahve (či to v lahvi proštěrchejte tak, aby se cukr rozpustil).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:21 Žena meleri [12] - Amerika
nechapu ze na dne ten cukr je jak kamen...jestli to neni tou tvrdou vodou? no asi vsechno nemuz svadet na tvrdost vody... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:20 Žena meleri [12] - AmerikaRe: KarlosS
a z ceho mam udelat ty podlozky? nebo se to da uz taky koupit? takze to zmerim a pouziju vrtak jako podle te vvelikosti no snad to pujde....manzel si akorat tak umi vrtat v nose takz asi tak...proto se nezlob za asi pro tebe hloupe dotazy..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: meleri
ano, víčko provrtáš a nasadíš elektrikářskou průchodku. Důležité je, aby díra byla na míru a víčko bylo mezi dvěma podložkami. Je ale spousta jiných řešení, jak udělat průchod hadičky víčkem, ale většinou to nefunguje tak dobře jako toto.

... normální to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 14:34 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
moc ti dekuji! zajdu se na to zeptat do obchodu. nemohl bys mi jeste napsat jak vicko upravit aby ta soucastka sla na to dat? vrta se to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.12.2013 14:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Ve Francii treba takhle:
fr.farnell.com/…
Nebo jde o jinou zemi? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 13:21 Žena meleri [12] - AmerikaRe: KarlosS
a neda se to vyresit nejak jinak nez nejaka pruchodka? neziju v cesku a nevim jak se to rekne, ani kde bych to hledala....
a to je normalni ze na dne ten cukr jakoby uplne tvrdne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 13:20 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Johan
ne, je to normalne lahev s vickem, na to se da ladicka s kaminkem a bubla to to je vse. koupilal jsem to uz takhle hotove, s tim ze jsem tam pak akorat misto toho jejich gelu nasypala cukr a kvasnice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2013 08:42 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: meleri
na lahev od dennerle se vykašli a použij PETku, nejlépe tvrdou od coca coly a mužskej ať ti udělá víčko s elektrikářskou průchodkou
www.aquario.cz/…
a máš to bez problémů a na delší dobu (má 2litry)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 08:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: meleri
Má ta lahev nějakou regulaci na dávkování CO2? Pokud průtok regulujete, kam z lahve vychází přebytečné CO2? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 06:24 Žena meleri [12] - Amerika
uz podruhe mi bouchla napln CO2. mam tam pul lzicky kvasnic, 200 g cukru. lahev je asi litrova, od Dennerle, s jejich zavitem..vzdycky to bouchne v noci a rano najdu bordel a dno lahve je uplne vyboulene.
cukr na dne je uplne jak kamen...driv jsem pouzivala napln od dennerle na 54l akva ale na 100 proste ta jedna nestaci..muzette nekdo poradit jestli je to treba tim ze tam davam moc kvasnic nebo naopak moc cukru? ahev je takova stihla vysoka, ma tak litr dik
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 18:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: cejpa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 17:21 Muž visek [75] - Tetry
ja to nemuzu najit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: cejpa
www.akva-exo.cz/…

Googlem si muzes snadno najit i fotky jak to vypada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:03 Muž visek [75] - Tetry
uz mam na 90 procent hotove akvarko.uvazuji na co2.kvasak nechci vecer bych to musel poustet ven.sety jsou docela drahy.vzpominam na kolegu ktery poustel co2 do akvarka sifonovou lahvi.nevim kolik stoji bombicky na sifon a jestli je to dobry napad.zna to nekdo?dik ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: tito
Prosim o prime urceni objemu Tve bubliny a presne urceni ubytku CO2 ve vode Tveho akvaria pri Tebou pozadovane koncentraci. Jinak jedine za tri zlate vlasy, ale kdyz uz tam budes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 14:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: tito
Zišiel by sa ti test CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 11:35 tito
Zdar kolik bubliniek za 1minutu mam pustat na 100l.Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 11:29 tito – Kolko co2 davkovanat
Zdar.Mam nadrz cca 100l kolko bubliniek za minutu mam pustat?Poprosim priamu odpoved dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 14:06 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kamenstav
Ještě je přeci méně 0 :-D www.prirodni-akvarium.cz/… tady je něco o tom NO2 a jiných parametrech, www.prirodni-akvarium.cz/…, www.prirodni-akvarium.cz/… je toho všude tolik napsáno, já ti jen radím že takhle to moc fungovat nebude, tím myslím to co2 + nedostatečná údržba + málo rostlin, žádné rychle rostoucí, dost ryb ... pro ty tvoje rostliny bohatě stačí co2 kolem 10mg/l, nepřehánět to se světlem, a hnojení nechat na rybách nebo hnojit minimum ... vidím že ti to tam i porostlo řasou, toje další náznak že nemáš rovnováhu světlo - živiny - co2 ... www.rostlinna-akvaria.cz/… , www.prirodni-akvarium.cz tady bys měl najít všechno co potřebuješ vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 13:30 Muž kamenstav [-1] Re: Ganjamir
Asi si nerozumime. Kapkovy test od tetry který používám má jako nejnižší stupnici hodnotu "méně než 0,3mg/l" tutiž žádná lepší hodnotu měření nenaměřím. Na články juknu. dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 13:18 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kamenstav
I kdyby ho tam bylo méně než 0,3mg/l, nemá tam být žádný, být tebou tak poslechnu radu romanta a něco s tím no2 udělej .... No můj názor je že by stačilo si o tom něco přečíst než začneš konat hmm www.rostlinna-akvaria.cz/… tady máš zásobu článků, jak s tím naložíš je na tobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 12:29 Muž kamenstav [-1] Re: Ganjamir
Ahoj, mno NO2 je méně než 0,3mg/l. Neuvědomil jsme si že tato informace může být matoucí. CO2 přidávám hlavně z důvodu že kytkám v aqua furt něco chybělo. Hnojil jsem pravidelně, dokonce jsem i vyměnil značku hnojení a kytkám furt něco chybělo. Zkusil jsem to tedy s C02 a kompletním 3 bodovým hnojením S7 V30 a E15 od dennerle a výsledky jsou lepší. Rychle rostoucí rostliny jsem záměrně nevolil protože se domnívám že tyto rostlinky nejen že maximálně požírají při svém růstu živiny ale i C02 což pro mne není prioritní. Výsledkem má být udržení C02 v průměru mezi 20-30mg/l aby rostliny nestřádaly. Samozřejmě se mohu mýlit. Klidně bych něco hezkého do pozadí nakoupil. Rád si i nechám poradit co. Už jsem i uvažoval vyhodit část lodi - co jsem se přihlásil na ryvicky.net tak jsem změnil na tyto "doplňky" názor. Přesadil ty kytky v pravo a za lodí (v nádrži jsem je nepojmenoval protože je neznám)a nasadil něco rychleji rostoucího, ovšem nechci uplně rychloplevel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 12:21 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kamenstav
Já spíš ani nevidím důvod co2 přidávat kvůli pár anubiasum a cryptocoryn .... viz. můj předešlý příspěvek, první si chce přečíst k čemu to co2 vlastně je ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 12:15 Muž kamenstav [-1] Re: Ganjamir
Mozna mas pravdu. Dival jsem se ze dennerle ma sety predrazene. Chybama se clovek uci. Nicmene jsem pro zacatecni pokusy chtel jit do jisrity nez treba exoerimentovat s burcakem ci si vse sestavit sam. Cena me netrapi. Trapi me spis fakt ze v posledni dobe me zlobi nastavenix optimalniho pomeru davkovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 12:12 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kamenstav
A čím to měříš? No2 by mělo být neměřitelné, potom nějaké desetinky se těžko odhadují, jde o to aby tam nebylo vůbec ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 12:10 Muž kamenstav [-1] Re: romant
No2 je dle testu mene nez 0.3 mg/l. Sorry moje chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 11:32 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kamenstav
Taky koukám že si za ten co2 set utratil dost peněz a ani sis o tom nic nepřečetl ... za těch 5000,- co jsi za to dal bys měl set s plnitelnou 7kg lahví a sevším všudy ... místo těch 500g neplnitelné lahve ... www.rostlinna-akvaria.cz/… ... a celkově za ty tvoje náklady si už mohl mít doma krásné akva ve stylu ada :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2013 11:16 R Muž romant [27987] Re: kamenstav
Doplním kolegu. Tu vodu měnit denně do doby než se NO2 stabilizuje, nebo-li bude neměřitelné. V této době skoro nekrmit, do akvária nijak nezasahovat, neodkalovat dno, nečistit filtr, jenom ty výměny vody. Měřit nic nemusíš, poznáš podle reakce ryb, jak se sklidní a začnou se chovat normálně, tak jsi na dobrý cestě. :-)
Edit: Ta hodnota NO2 dva měsíce stále stejná je silně podezřelá, bude taky záležet na tom čím to měříš, ale to nic nemění na faktu, těch výměn vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 11:12 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kamenstav
Možná ještě nechápeš k čemu to co2 je, když se ti podívám do prezentace tak tam máš víc ryb než rostlin, ještě k tomu rostliny jako anubias, cryptocoryne a echinodorus a nikde nevidím žádnou rychle rostoucí rostlinku .... Taky No2 tam máš psané 0,3mg/l, což o něčem vypovídá, údržbu tam máš psanou 1x za měsíc hmm .... takže vodu měnit každý týden 1/3 alespoň, dokoupit rychle rostoucí rostliny ... a nebo nepřidávat co2, méně svítit, a udělat z toho lowtech nádrž .... ale to NO2 0,3mg/l bych viděl jako důvod proč ti rybky lapaj po dechu a ne těch 20mg/l co2 ... doporučuji ti pročíst články na této stránce www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 09:03 Muž kamenstav [-1] Re: Kamilstrom
Tak jsem na základě rad typu per tam co můžeš a drž hodnotu mezi 30-35 mg/l začal postupně C02 zvyšovat (během několika dnů). z 36x/min na 44x/min OK - skalárky semtam v pravidelných intervalech připluly k hladině a jakoby polibyly hladinu (semtam i z nich odešlo trošku bublinek). To je prý normální (předešlé dospělé skalárky mi to ovšem bez C02 nedělaly) ovšem po 24 hod odstátí a opětovném zvýšení na 48x/min ihned všichni sklouzly k hladině a pořádně otvíraly pusu a zřejmě lapaly po dechu a vypouštěly bublinky (nevím, lapání jsme nikdy neviděl :-D). Ostatní rypy OK. Ihned jsem vypl C02 a zapl nonstop vzduchování. (min 2 hod trvalo než se opět začaly od hladiny na delší intervaly vzdalovat) PH controller od dennerle s orig. náplněmí mi neustále hlasí barvu mezi 10-20mg/l, testy dle tabulky taktéž. Dnes ráno už skalárky vypadaly že je vše OK, ovšem hodnoty C02 jsou pořád stejné (tabulka i PH controller). Dokáže to někdo rozumně vysvětlit a poradit mi co mám tedy dělat a jak C02 ustálit? tyto hodnoty nemohou rybám nijak vadit a i kdyby byly hodnoty nepřesné i jednonásobek hodnot je pořád OK. P.S. na controller se nyní nespoléhám - minulý týden jsem měl kapalinu po 6 týdnech vyyměnit ovšem ji nemohu sehnat (snad na aquaburze v OV).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35947x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530-co2-kolik-a-jak-davkovat-merit-a-predejit-otrave?od=901