Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 19:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Těhňajs,kwisatz
nevím kde jsi vzal ten vzorec, co mi říkal Rataj, tak ideální je 1 bublinka za sekundu na 100 litrů. Takže na tom bych začal - když to bude moc, uberu, když málo přidám. Měřit pH v akva je sice fajn, problém je v tom, že pH neovlivňuje jen CO2 - takže koncentrace podle Tilmanovi tabulky nefunguje. Nejlepší je si to vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:42 Marcel G Re: lojzalojzovic
Já bych s tím byl trochu opatrnější. Já mám 60L akvárko. Když jsem do něj přidával 1 b/s, tak se mi koncentrace CO2 vyšplhala postupně až na 80 mg/L (viz Graf č.1 na www.prirodni-akvarium.cz/…). Hodně tedy záleží na tom, jestli v akváriu používáš vzduchování a jak moc čeříš hladinu. Pokud vzduchování nepoužíváš a hladina se ti sotva hýbe, tak je celkem pravděpodobné, že ti také může CO2 vystoupat postupně na velmi nebezpečnou úroveň. Jako ideální mi připadá změřit si aspoň párkrát během dne pH (nejlépe nějakým pH metrem, protože kapkové testy jsou v tomhle ohledu hodně orientační) a bublání pak nastavit podle toho. Pokud máš alkalitu (UT) kolem 3°dKH, tak bych hlídal pH v akváriu, aby ti nekleslo pod 6.4 (= 35 mg/L CO2). Pokud pH metr nemáš a nechceš do něj investovat, tak ti nezbyde, než to ladit od oka (což vždycky nemusí dopadnout moc dobře pro ryby). Každopádně bych ti doporučoval intenzivně čeřit hladinu a případě také používat non-stop vzduchování, abys koncentraci CO2 udržel na stabilní úrovni (jinak se ti může ve vodě hromadit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:40 Těhňajs Re: grunda
Není to nějak moc? Podle tohoto vzorce počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech / 50 to vychází na nějakých cca 6 bublin/minuta ( tedy v případě, že se jedná o nádrž 95 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:31 Muž lojzalojzovic [327] Re: grunda
1bubl za sec?, uf teď mi bubla 1za 2vt. takže to mužu dovnitř pustit bez obav? dobrá zpráva, odpadne starost s regulací :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   07.04.2013 18:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: lojzalojzovic
pokud jde o to 100 litrové akva co máš v prezentaci, tak začni na 1 bublince za sekundu a postupně přidávej, až budou ryby lapat po dechu u hladiny, tak máš moc, takže trošku uber a máš akorát ;-)
dávej pauzu tak hodinku mezi zvedáním, chvilku to trvá, než se CO2 rozpustí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:18 Muž lojzalojzovic [327] – dávkování CO2
poprosím o radu ač vím že to bude složité - chci začít dodávat CO2 z kvasnic (konkrétně SAKÉ verzi od malylibor), koupil sem dneska testy tvrdosti a vyšlo mi UT 3° a CT 4°, ph mám podle kapkového testu kolem 6,2 - 6,4, saké je založeno třetí den a bublá cca 25-30bubl/min (zatím volně do vzduchu). Difuzor mám vyrobený z lipového dřívka. Můj dotaz zní - je třeba nějak regulovat množství dodávané do vody, případně jaké množství bych měl dodávat. Chápu že odpověď není jednoduchá ale zkusteaspoň přibližně
;-) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 01:40 - Re: Těhňajs
Moja reakcia bola v zmysle,že sa to kľudne prestreliť dá.A burčiakom celkom ľahko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 01:16 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Těhňajs
Těhňajs napsal: A ani nevadí, že pomocí toho co2 docela dost snížím Ph?
pH má zase vplyv na dostupnosť živín, ale tu nemožno dať jednoznačnú odpoveď ako to dopadne - jednak to závisí od rastlín (ako bolo spomenuté) a jednak to závisí od konkrétnej živiny, pretože závislosť ich dostupnosti na pH je úplne rôzna. Pri jedných s pH klesá, u iných zase stúpa a u ešte iných je relatívne nemenná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 21:46 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: Těhňajs
Jasně že to vadí...koukni jaké máš rostliny a jaké vyžadují ph. Jde taky o to čím bubláš a jak to tam pereš a výchozí hodnoty vody. Spíš bych se bál kolísání a poté řasy než toho že by si dokázal ph srazit pod cca. 5,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.04.2013 21:05 Těhňajs Re: prasan
Já jsem se ale neptal čím to měřit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:56 - Re: Těhňajs
Na to je permanentný CO2 test alebo merač,aby si to neprestrelil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:33 Těhňajs Re: slavko
A ani nevadí, že pomocí toho co2 docela dost snížím Ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:20 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Těhňajs
Těhňajs napsal: Prosím vadí roslinám příliš Co2?
Vo svojej podstate nevadí, aspoň nie v takom zmysle ako v prípade rybiek - teda rastlinky sa neotrávia.

Druhá vec je, že môže nastať situácia, keď vypotrebujú ostatné živiny, a tak začnú rastlinky hladovať. Potom sa môže začať na rastlinkách prejavovať nedostatok tej-ktorej živiny. V prípade dlhotrvajúceho nedostatku môžu rastliny nakoniec aj uhynúť. V takom prípade pomôže pridávať hnojivo... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:16 Těhňajs
Prosím vadí roslinám příliš Co2? Mám niniakvárko jen rostliny bez žádných živočichů a dávkuji z droždí, tak bych se chtěl zeptat, jeslti je pro rostliny příznivé, když je v akvárku hodně co2.

Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 09:59 Muž Flozik [8] Re: KarlosS
Diky za radu, tak to radsi necham byt :-) OT: Doporucite nejaky konkretni kapkovy testy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 09:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Flozik
tilmannova tabulka není obecná pro všechnu vodu, takže se jí moc neřiď. Pokud chceš sytit co2 tak bez přesných kapkových testů na pH a UT se do toho ani nepouštěj. Takže sycení ti určitě doporučím, ale s dropčekrem, nebo s testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 09:03 Muž Flozik [8]
Zdravim a prosim o radu. Mam akvarium s uhlicitanovou tvrdosti zhruba 6° dKH a s pH zhruba 7,0 (oboji mereno pouze papirkovym testem, proto to zhruba). Podle Tillmanovy tabulky, co sem nasel na netu, mam v akvariu optimalni mnozstvi CO2. Proto se chci zeptat, jestli muzu prihnojovat CO2 pro lepsi rust rostlin, nebo je to zbytecny? Chtel sem si vyrobit CO2 z kvasnic. Diky za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 19:40 Muž caarpio [17] – co2
prosim o radu zacal jsem bublat a ani pres cigaretovy filtr se mi bubůlinky nerozpousti vodni sloupec 40cm nevim proc bublinky jsou opraudu male

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:51 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Danego78
Ono to je ovlivněno tolika faktory, že nejlepší podle mě je namíchat slabší burčák do začátku, první den pozorovat ryby a měřit pH i v noci třeba po 3 hodinách a pak už se není moc čeho bát, aspoň teda z mojí zkušenosti :-) Jsou tací, co tvrdí, že bublat přes kamínek je neefektivní, ale já mám třeba v miníčku jen hadičku bez kamínku a ještě téměř u hladiny, a i ty velké bubliny (a jako že to bublá opravdu pomaloučku) ze směsi namíchané s pouhým frťanem vody (!) mi zvládají snížit pH na hodnotu krevetkám velmi příjemnou a rostlinky si taky lebedí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Danego78
ten ben test si nech jako indikátor pro permanentní test, funguje dobře pokud vím a jen domíchej 4kH roztok a udělej nějakou nádobku a máš to skoro zadara
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:23 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
já sem právě úplně vykulenej,rybičky v pohodě,rostlinky taky vypadaj,že se jim daří,permanentní test zatim nemám(ale pracuju na tom),no a když změřim ph tak na testu od JBL 6v1,mám Ph 6,4 a dnes jsem měřil nějakym Ben-test Ph(levnější varianta kapkovejch testů) a v jednom akva jsem měl cca 5,4 a v druhym cca 5,8 tak nevim čemu věřit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Danego78
řídil bych se spíš dle permanentního testu, ryb a rostlin než podle vzorce, kvasnice stejně nejsou moc přesně řídit a produkce kolísá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:02 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
myslíte,že se dá uplanit vzorec( počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech / 50 ),když bublám kvasnicema,nebo tohle platí jen pro co2 z flašky??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2013 18:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Adam
a objemu akva, zpusobu rozpousteni, mnozstvi kytek, hnojeni, teplote, rocni dobe, rychlosti kvaseni... je toho hodne a kazdymu to kvasi trochu jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2013 17:31 Muž Ad@m [1051] Re: Hany
Ja som niekedy burčiakoval len cez deň, teraz som prešiel na non-stop režim a bez problémov. Ale dosť záleží na hodnotách pH a UT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.02.2013 14:18 Muž monty [86] - AmerikaRe: vlkoid
Jám mám k burčáku difuzer z filtru od cigaret a funguje dobře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.02.2013 13:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hany
sleduj pH a KH

ono je to slozitejsi, zvlaste u kvasnic... kolik bublin za min a do jak velkyho akva bubles....

ja mam akvarka v nuslich a jedu nonstop, KH cca 2-3,5, pH 6,5-6,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 10:15 Žena Hany [22] - Labyrintky – CO2
Ahoj, jak dlouho mám dávkovat CO2 aby mi neumřeli rybky? :-) Jako myslím třeba od devíti do jedenácti večer nebo celý den? :-) (Mám domácí výrobu) Díky za odpovědi :-) !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 20:25 Muž vlkoid [0] - AmerikaRe: vlkoid
Fotka k příspěvku a fotka z pulky cesty ke hladine...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 20:24 Muž vlkoid [0] - AmerikaRe: Sid
Fotka k příspěvku Panove diky za tipy. Na zkousku jsem flipper vyhodil a na hadicku napojil vzduchovaci stelovaci difuzer. Bublinky vychazeji miniaturni, v polovine cesty k hladine je jich polovina a u hladiny je uz jen par jemnouckych tecek, ktere se navic jeste rozmetaji rampou z filtru. Toz uvidim jestli to bude stacit, ted se vetsina rozpusti, ale jestli teho zas neni malo celkove....
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 18:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vlkoid
... Zvyseni bublinek CO2 nepomaha a bublinky se uz pak ani nestaci rozpoustet (nyni je to asi 70bublinek/min pres maxi flipper)...
Odpověděl jste si sám - nevhodný způsob rozpouštění CO2. Nevěřte reklamám - ten váš flipper jednoduše nestíhá rozpustit dostatečné množství CO2.
Chce to něco výkonnějšího. :-)
(Nějaké divné s tím přičítáním počtu příspěvků. :-O Místo, aby přibývaly, ubývají... hmm Takhle svého cíle nedosáhnu. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 18:46 Muž tajfun1 [222] Re: vlkoid
třeba ten flipper nedokáže víc CO2 rozpustit, co zkusit atomizér?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 18:17 Muž vlkoid [0] - Amerika – nedostatecne snizeni pH
Mel bych dotaz na zkusene COckare. Zacal jsem zkusebne dodavat CO2 do meho akva (viz prezentace). Na zacatku bylo vysoke pH okolo 7,9 a KH-3 (kapkovy test). Podle tabulky jsem chtel dosahnout pH 6,7-6,8. CO2 bezi temer tyden 24h denne, ale kyzeneho pH se mi nedari dosahnout. Aktualne je cca 7,2 se stejnym KH. Merim kalibrovanou sondou. Zvyseni bublinek CO2 nepomaha a bublinky se uz pak ani nestaci rozpoustet (nyni je to asi 70bublinek/min pres maxi flipper). CO2 permament test tmave zeleny, cili co2 spis mene. Co me prekvapilo, ze ani pres noc se hodnota pH nechce moc snizovat, vetsinou je to tak o 0,5pH, ktere pak rychle nabere zpet. Pouzivam 10ml PMDD, ale jinak zadnou jinou chemii.
Nevite nekdo v cem je pricina? mam jeste zkouset zvysit prisun CO2?
dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 19:25 Muž lukis [20] - RostlinyRe: bikerek
měřil jsi někdy parametry vody? já myslim že to kolísání nebude davkovanim co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 19:02 Muž bikerek [9] – co2
Ještě pro doplnění jsem opětovně procházel stránky a články kdy jsem narazil na možnou příčinu předávkováni CO2, jelikož láhev co2 byla prázdná, tady na stránkách akva.wu.cz...2zkusenost se píšou osobní zkušenosti, které jsou až moc podobné těm mým... ( 1. Kolísavá hladina CO2 (největší problém) - Abych ušetřil, používal jsem původně jednostupňový redukční ventil, což se mi později vymstilo, neboť při poklesu tlaku v bombě došlo skrze tento ventil k nečekanému úniku většího množství plynu, což mělo za následek úhyn všech mých ryb. Proto jsem následně investoval do spolehlivějšího dvoustupňového redukčního ventilu, který zaručuje přesný tlak na výstupu, zvyšuje bezpečnost, má delší životnost a nemusí se donastavovat s poklesem tlaku v bombě.) jen nevím jak poznám jednostupňový ventil od dvou... Mám budíky co se používají v restauracích pro plnění co2 sudu s pivem... díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:05 Muž bikerek [9] – CO2 distribuce, měření
Zdravím Vás, pokusím se poprosit o názory a rady jelikož zase a pořád řeším nějaké problémy s mým akva rybicky.net/nadrze/15471 ... Příspěvek bude asi poněkud obsáhlejší tak snad nebudete moc naštvaní za ty kecy kolem...

Potřebuji nějak rozumně a hlavně účelně a jednou pro vždy vyřešit dávkování, rozpouštění, distribuci a kolísání CO2. Co2 aplikuji z 10 kg láhve přes budíky, el. magnetický ventil ve spínacích hodinách, jehlový ventil, počítadlo bublin domácí výroby z odsávačky do SERA REAKTORU UMÍSTĚNÉM ZA VNĚJŠÍM FILTREM JBL 1501 a vyústěné do 1 m dlouhé rozstřikovací rampy na zadní stěně akva. Na stránka rostlinná-akvária.cz ve vlákně o hnojení EI jsem to také už řešil, jelikož se mi rozpukly řasy - hodně řas a proto se pokusím dobré duše, které se mi snažili pomoct přesměrovat i sem na můj profil nádrže.. A pouze pro upřesnění svítím do akva 4 x T5 Ho 39w s reflektory a přihnojují metodou EI dle návodu z tohoto webu.

- A teď můj problém, jelikož mi bylo doporučeno a co jsem všude četl tak je to rozumné a opodstatněné řešení tak jsem se snažil zvýšit množství rozpuštěného co2. Lehce jsem přidal bublinky, kdy odpoledne , večer a také ještě ráno při kontrole bylo vše v pořádku - JBL pernamentní test byl pěkně zelený a ryby ok, ale odpoledne po návratu z práce mě oméjvali, měl jsem slzy v očích, všechno živé v akva bylo buď na dně nebo na hladině částečně a nebo úplně mrtvé... začal jsem panikařit a rychle v několika minutách se snažil vyřešit katastrofu, kterou jsem spáchal za několik hodin... :-( Rychle jsem z krabice vytáhl vzduchovací motorek a použil jej, vypnul jsem CO2 a rampu jsem vytáhl víc k hladině, aby bylo čeření co nejsilnější. Rychle jsem se snažil posbírat vše v akva a rychle to přemístit do menšího akva 120l bez co2. něco a to i některé rybky, kterým jsem šance nedával se vzpamatovaly, ale rozloučil jsem se skoro s celým hejnem teter červenoustých z 30 zůstaly 2, danio galaxy ze 115 jsem přišel asi o 35, 2 ks parmičky červenoploutvé to také nezvládly a to včetně albína a ještě jedna ramirezka mi dala sbohem. Ještě teď jsem z toho na mrtvici a po dlouhém bádaní jsem přešil asi na nejpravděpodobnější příčinu, kromě mé blbosti a neopatrnosti. SERA reaktor přestal stíhat rozpouštět co2 a zavzdušnil se tak, že se přestala točit ta vrtulka, která už nerozpouštěla prakticky nic a reaktor se plnil co2 tak dlouho, až se to začalo tlačit výstupní hadicí do vnějšího filtru a to asi do té doby, než to vytlačilo vodu a čerpadlo se ocitlo také na suchu. Tím pádem přestala jet filtrace a cirkulace vody a nakonec šlo co2 do akva, kdy po návratu z práce byl test skoro žlutý... Na rozstřikovací rampu mám napojené ještě pomocné čerpadlo atman at 305, které asi tlačilo vodu i směrem k filtru a tak se plyn byl nucen vracet do filtru, místo aby šel do akva a filtr stále makal jak měl... Je to jen má úvaha ale podložil jsem si ji tím, že reaktor i filtr byl bez vody...

- Nemůžu už nic podobného dopustit a proto řeším jak dál... reaktor Sera 500 se mi už opakovaně zavzdušnila a nestíhal rozpouštět a tak hledám něco méně problémového a našel jsem tohle shopakva.sk/… , tak bych se rád zeptal zda s tím máte někdo zkošenosti??? Bude u tohoto dobrá účinnost rozpouštění i když asi menší než u reaktoru sera... Ale mám akva hluboké 70 cm s dnem cca 60 cm a tohle je přímo u dna takže si myslím, že by mohla být i vyšší koncentrace co2 u dna, proti reaktoru a rozstřikovací rampě.. A toto bych chtěl skloubit s nějakou řídicí jednotkou ( narazil jsem na fórech na nějakou PH 201, že je dobrá mohli by jste prosím potvrdit, nebo doporučit jinou kvalitní za rozumný peníz, třeba i s odkazem kde koupit??

- Na web rybicky.net/nadrze/15471 jsem do složky rampa + CO2 umístil pár fotek zapojení a umístění rampy + jedno video které čeká na schválení, které ukazuje pohyb vody v akva, kdyby jste byli tak hodni a koukli se zda to mám dobře a zda je proud dost silný, nebo bych měl raději dát silnější pomocné čerpadlo a zvolit jiné zapojení rampy. Foto a video z MT tak se omlouvám za kvalitu, ale vidět to celkem jde...

Jelikož je momentálně akva bez ryb a živočichů, pouze rostliny mám možnost experimentovat a vyladit celý systém do doby, než bude stabilní a hlavně akva bez řas , takže zvýšit co2. Pak si ještě myslím že ani bakterie ve filtru nebudou zrovna šťastné po tom co se stalo, pokud tam nějaké přežily...

Díky všem za trpělivost a podněty Milan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 21:03 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: marek21
marek21 napsal: ale nevieim ci neskusim vymenit CO2 flasu za flasu, bez plnenia povodnej za plnu druhu ...
Mne tak vymenili klasický hasičák, za naplnený, prefarbený i s prerobeným ventilom za 20 €.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 20:53 Muž marek21 [16]
no viac uz nejde ani dotiahnut :) ale nevieim ci neskusim vymenit CO2 flasu za flasu, bez plnenia povodnej za plnu druhu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 17:48 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Já bych ještě zkusil povolit ventil úplně nadoraz, jak se říká na krev. Takhle se mě párkrát podařilo úniku zabránit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 11:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: marek21
Možné je všechno. :-) Nezbyde, než všechny plnící ventily pro jistotu přetěsnit... :-O Což sice nevylučuje, že sestava nebude propouštět jinudy, jenže bez tohoto kroku se neobejdete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 10:58 Muž marek21 [16]
tak napojil som druhu flasu ktoru som mal doma naplnenu, ventily som dal pod vodu a rovno spod ventilu flase unika cely cas ci je otvorena alebo zatvorena ...
tu prazdnu uz neodskusam kade unikala ... ale cez redukcny ihlovy a elektromagneticky nebolo vidno nic unikat ... asi to vyzera ze vsetke flase maju zle ventily ?? mam 3x 6KG flase a vsetke budu s chybnymi ventilmy ?? sakra :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 23:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Čapíno
Jarové vodě, resp. bublinkám z mýdlového roztoku, jsem věřil do té doby, než jsem se přesvědčil, že pěna - narozdíl od ponoření pod vodu - místo úniku nenašla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 22:53 Muž Čapíno [32] Re: marek21
Otevři hlavní i jehlový ventil mimo akva naplno, pak zavři jehlový ventil a jarovou vodou a houbičkou hledej únik, někde to bude bublat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 22:51 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lubaan
Pokud lahev končí tlak naopak stoupá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 22:46 Muž lubaan [61] Re: marek21
Mam stejně velký akvárium a stejně velkou flašku a zatim to bublá 9 měsíců.Nedávno ale začal klesat tlak,tak asi už brzy bude flaška prázdná.
Určitě ti to někde utíká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 22:12 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Strč to pod vodu pokud v tom nemáš proud. Poznáš kde to uchází. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 22:06 Muž marek21 [16]
no tak to mam asi problem lebo vydrzi cca 1-2 mesiace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 20:47 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Záleží co máš za vodu. Asi 3/4 - 1 rok, pokud ti to jak píše Sid, někde neuchází. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 20:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: marek21
Od několika hodin, (když někde ufukuje), až po několik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 20:09 Muž marek21 [16]
zdravim

ako dlho by mala vydrzat 6KG flasa Co2 pre 375 l akvarium ? co2 meriam naplnami od dennerle ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530-co2-kolik-a-jak-davkovat-merit-a-predejit-otrave?od=1001