Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 16:55 amrtin Re: f3ar
Kontraproduktivní?To ne,protože hladina co2 by měla být stálá,nehledě na to,že pak může kolísat i pH.A co ušetříš odpojováním burčáku na noc?Vůbec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 12:55 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: Sid
tak jsem to myslel. Ja spis uvazoval nad tim, ze pokud burcak vytahuje na noc z akva a priskrcuje ho, tak me to prijde "ekonomictejsi", nez ho nechat na plny kule bublat pres noc a do toho poustej jeste vzduchovani. Ze je to vlastne kontraproduktivni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.11.2014 10:45 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: f3ar
...Kyslik ti stejne vytlacuje CO z nadrze a kdyby nastala otrava ryb, tak by ti stejne nepomohlo okyslicovani...
Kyslík narozdíl od "bublání" CO2 z vody nevytlačuje.
Při otravě ryb pohyb vody vyvolaný např. provzdušňováním koncentraci CO2 ve vodě snižuje, tím pomáhá rybám nadbytečný CO2 vyloučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 09:15 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: volvik
Je to zbytecne. Nechavam bublat i pres noc a podminky v akva se zlepsily. Kyslik ti stejne vytlacuje CO z nadrze a kdyby nastala otrava ryb, tak by ti stejne nepomohlo okyslicovani. :-) ale zase muzes mit jine podminky.... Zkus vyzkouzet a uvidis. U me to zadny negativni vliv nemelo. Nebo taky staci poridit dropchecker a uvidis jak na tom s hodnotama co2 jsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 06:25 Muž Robo [45] Re: RSvorcik
Když jsem měl první tak mi prasknul při sundání z hadičky, ale teď už vím jak na to a nemám s tím problém. Hadička jde utěsnit krásně stačí ji ponořit do vroucí vody a nasadit jen asi 5 mm ani ne a ona se krásně obalí kolem skla a těsní 100%. Sundávám ji kývavými pohyby a nebo když nejde tak mezi hadičku a sklo vrazím jehlu aby se odlepila a sundám. V Čínském eshopu to stojí pár kaček a ne jak u nás kdy za tohle chtějí nekřesťanské prachy. Ja jsem s tím spokojen a vypadá to vedle akva decentněji na pohled. A záleží jakou hadičku máš jestli tlakovou tak to bude těsnit 100% ale jestli obyč akvarijní tak to těsnit nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 23:32 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: RSvorcik
Ja ho mam a to celkem trikrat,ale mosaz ci bronz verzi.Nevim jestli ten zpetny ventil funguje,mam tam radeji jeste dalsi,hned na privodu do reaktoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 22:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: RSvorcik
Fungovať bude, ale i pod neho by som pre istotu dal druhý spätný ventil. Objednávam iné veci z ebay, (toto nie), nie sú 100%-tné ale slúžia v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 14:55 Muž RSvorcik [0] Re: Robo
Tohle by měl být asi hliník a plat. Jinak ty skleněné se mi zdají dost křehké,aby se to zrovna nezbylo. Také hadička se špatně utěsňuje pokud to je venku a né v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 20:36 Muž volvik [21]
Chci se zeptat kdyz pres den (pri sviceni) mam pustene CO2 (kvasinky) rozpoustim pres lipove drevo a na noc ho necham bezet ale zapnu pritom vzduchovaci motorek muze se neco stat nebo ne?

Diky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 19:25 Muž Robo [45] Re: RSvorcik
Něco podobného jsem si koupil taky, ale ty konce mám plastové. U tebe to vypadá na hliník, ale kdo ví. Ten můj vůbe nefunguje, protože to má tak blbě umístěné těsnění, že pořád uniká CO2. Nakonec jsem si koupil skleněné a jsem spokojený. Možná že tohle je jiná konstrukce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 19:04 Muž RSvorcik [0] – Počítalo bublin
Fotka k příspěvku Má někdo zkušenosti s tímto počítadlem. Mělo by to fungovat i jako zpětný ventil.
www.ebay.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 16:02 Muž volvik [21] Re: ŠtefanT
Presne tak myslel jsem to co pise ŠtefanT :)
S tim jak to s nim prezeno to mi je jasne ze je muzu otravit spis me znepokojovalo to ze se v tech bublinkach prohani :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 13:12 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: vaaclav
To už je druhá věc, volvik měl patrně na myslí, jestli vadí, když se rybičky prohánějí v bublinkách, které vycházejí z difuzoru. Mám jednu mečovku v nádrži, která si oblíbila polehávání na bublajícím difuzoru. Chvíli si tam vegetí a když ji to přestane bavit, tak si najde jinou zábavu. Dělá to už pár měsíců a očividně ji to nijak neohrožuje. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 13:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volvik
Všeho moc škodí. Pokud to přeženeš, můžeš ryby i otrávit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 11:58 Muž volvik [21] Re: ŠtefanT
No to ja znam :-D jen me zajimalo jestli jim to muze nejak uskodit ale byla to asi blba otazka stydim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 11:56 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: volvik
Nevadí, nech je ať si blbnou. Děti, když si hrají, nezlobí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 11:53 Muž volvik [21]
Mel bych takovou otazku vadi jak si hraji a poplavuji rybky mezi bublinami z burcaku??? Udela jim to neco nebo jak tomu popr. predejit :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 17:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pecisss
Odpařuje se. Musíš jí občas doplnit. Dělají se ti tam hodně i bubliny takže až ti to část vody pošle hadičkou pryč. Já v tom mám jen normální vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 16:51 Pecisss
proc mi utika vizkozni kapalina urcena k pocitani bublinek do akva???

viz moje video


www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 03:45 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny
Neco pro uzivatele Drop Checkeru,kteri si chteji namichat referencni roztok(a barvu) podle svoji potreby(mg/L CO2) dropcheck.petalphile.com (Sorry,English only) :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2014 05:40 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: patamatix
Na to je tezka odpoved,kazda ryba reaguje jinak pri ruznych koncentracich CO2 ve vode.U me napr. pri Ph 6.2 a kH 6 uz male ryby jako rasbory nebo Gavunci,zacinaji lapat po vzduchu a nekdy delaji ve vode "kotrmelce",prevazne mensi ryby reaguji jako prvni. Tillmannovu tabulku muzes pouzit,pokud znas svou nadrz a vis jestli ti neco ovlivnuje Ph ci kH.Tady se dokonce ted uprednostnuje Tillmannova tab.pred Drop checkerem(kvuli jeho zpozdeni a odecitani barev),ale taky to neni moc presne(pro orientaci je ok).Nejlepsi asi je pridavat na jehlaku po troskach,(za neustaleho sledovani chovani ryb!!!!)a kdyz uvidis,ze ryby jevi znamky,jako je lapani po vzduchu u hladiny ci zmena v chovani ci plavani apod.trochu uberes na jehlaku a mas tam max.koncentraci CO2 jakou si muzes dovolit.Pokud pouzivas EM ventil,tak potrebujes dobry jehlak aby drzel nastaveni! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:43 Muž patamatix [408]
Jkaká hodnota CO2,je pro ryby již nevhodná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: patamatix
Pokiaľ by sa vzala voda z akvária, riadne pretrepala, nechala 1 deň odležať a potom by sa zmeralo pH a KH a ak by v takomto prípade podľa tabuľky vyšlo CO2 zhruba okolo 5 (teda nie nejako vysoko), tak áno, malo by to fungovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:19 Muž patamatix [408]
Když mám hodnoty Ph a KH jsem schopen pomocí Tilmanovi tabulky určit hodnotu CO2 bez testu,mám test,ale ten není přesný prý při zvýšeném NO2,což teď mám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 18:04 Muž olivis [32] Re: Robo
Taky se mi více líbí skleněný, ale tento jsem koupil se setem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 14:26 Muž Robo [45] Re: olivis
Tak to je nádherná cena. Jen se mi zrovna od Dennerle nelíbí ten Jejich DC. Mám raději ty skleněné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 13:54 Muž olivis [32] Re: Robo
ale i tak, cena včetně DC je tam taky zajímavější:
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:06 Muž Robo [45] Re: cezarmilan
Ano ta cena je navýšená, protože je tam DC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Slav3k
Lacnejšie už len tu, ak máš niekoho, kto vie platiť cez PAYPAL. Doručovanie je spoľahlivé! Naše pošty by sa mali od nich učiť.
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: olivis
To je teda rozdiel v cene coze
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Alebo žeby to bolo tým, že tú su len náplne a tam je DC
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:12 Muž olivis [32] Re: Slav3k
doporučuji:
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:37 Muž Robo [45] Re: matlala
Ne nelítá. Ja to jeden den seřídím a druhý den už jde ta mlha méně. Je fakt, že mám 2 plastové zpětné ventily, ale když jsem je zkoušel na těsnost tak nepropouští ani jeden. Testováno na CO2 a pod vodou a mam tam ještě ten kovový camozzi, ale ten je za jehlákem. Ve čtvrtek jsem měnil i kapalinu v DC a ta nová se jen horko těžko barví do světle zelena i když ryby plavou v sodovce. DC je furt na stejném místě na levém bočnim skle. Před vyměnou šel krasně do zelena teď ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 07:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Slav3k
Já jsem ti napsal že to funguje a je to samozřejmě lacinější alternativa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 23:55 Muž Slav3k [23] Re: cezarmilan
nějaká levnější alternativa? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 23:13 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Slav3k
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 23:05 Muž Slav3k [23] Re: vaaclav
A co bych teda měl dávat ? je něco lepšího ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 22:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Slav3k
Jednak toho tam je moc a za druhé se koukněte jak je u pH testu zakreslena barva u pH nad 8. Jestli je zakreslena jako modrá, tak máte možná špatně namíchaný roztok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 22:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Robo
já furt říkám že k atomizéíru nepatří počítadlo!
Málokteré to vydrží, navíc sežeň u nás v ČR takové co vydrží a nevyráběj.

No a z rampy lítá furt stejná mlha? je to opravdu těsné? Co zpětné ventily třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 22:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Slav3k
Pokud dáváš kapky na měření pH nikdy nebude roztok modrý, ale do zelena. Fungovat to ale bude, jen trochu kratší dobu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:32 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku Zdravím,

došel mi dropchecker z ebaye. Chci se jen zeptat, jestli něco nedělám špatně? 4DKH jsem si uděal pomocí sody a destilované vody. Dropchecker jsem naplnil roztokem 4DKH a poté přidal 5 kapek činidla (to modré) ale přijde mi to už teď takové zelné, nebo jsem dal málo kapek modři?? Viz obrázek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 08:55 Muž Robo [45]
Nastal u mého CO2 problém. Dávkuju z 1,5 kg hasičáku Camozzi jehlák počitadlo bublin SERA a externí atomizér na vratné hadici. A o co jde? Prasklo mi už druhé počitadlo bublin tak jsem si koupil teď skleněné, ale když pustím CO2 tak se po chvilce začnou tlačit bublinky z rampy a vše je ok. Jenže po nějakém čase jako by tlak klesnul a začlo těch bublinek z rampy lítat méně a méně. Dropcheckr se mi nechce zabarvit do světlé zelené ani za boha. Zkoušel jsem i těsnost systému a nikde nic neuchází. Než mi to počítadlo prasklo vše fungovalo skvěle. Ráno 5.30 jsem pustil CO2 a do 8.00 byl DC světle zelený a zůstal tak až do večera. Po výměně počítadla za skleněný nastal zmíněný problém. Už jsem i počitadlo odpojil a dal jinou hadičku napřímo a pořád stejné. Nevíte v čem by mohl být problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:07 matus13 Re: TomaPetra
cca 20°C mohla mat ta voda a inak ked mam pustene co2 mam vypnut vzduchovanie?alebo ho mozem mat zapnute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2014 15:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: TomaPetra
moc se nevytahuj... když tam narveš moc kvasnic tak se nediv že to to tak bouřlivě bublá, dej si bacha ať nemusíš malovat....
co se přesunout tak kam to patří?? hm? rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic
a porádně nastuduj ty doporuceny články.... chudáci ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:56 Muž TomaPetra [1] Re: Moucha
už jsem zjistil ,díky. pH šlo opravdu razantě dolů,naměřil jsem 5.3 Co2 , jsem vypnul, a zapnul jsem vzduchování na plno, mělo by to prý pH zvýšit. Budu to muset vymyslet, nebo asi nejlépe znovu namíchat co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jamajcan
já dávával cca 1-1,5 ml, takže mi to vydrzelo dlouho... ti víš miníčka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:53 Muž TomaPetra [1] Re: matus13
mě se to podařilo na poprvé. jakou vodu jsi pustil? studenou nebo teplou? musíš kvasnice a cukr dát do teplejší vody, mě to začalo kvasit během 10 minut ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: matus13
pročti si rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic
kvasný proces by jsi pohl zpomalit, kdyz kvas zchladíš
ano pokud by se ti vývod z flašky ucpal, tak by ti hrozilo, že ti to "bouchne" (většinou povolí víčko)

chudáci ryby.... udělat jim takovou sodovku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:50 jamajcan Re: Moucha
Mi taky.10g suš.droždí,na cca.4x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:46 matus13 Re: Moucha
jaj dakujem,skusam to prvy krat tak to nepoznam a nemoze sa stat ze sa to az tak natlakuje ze to buchne?nijak to neredukujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: matus13
múže to nabíhat i den dva, trpělivost
a kvasnice se reší zde
rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530-co2-kolik-a-jak-davkovat-merit-a-predejit-otrave?od=651