Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

pH - význam a měření

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
pH - význam a měření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 10:57 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Prašan
Je to půl roku, co jí tam mám.. ona roste v poho celkem ale rostla mi pri nižším ph líp... tys mohl dávat cočko.. a měl jsi jinej druh cabomby... gh i kh dle mě není nijak nepřiměřeně veliký až by to ovlivňovalo růst...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 04:35 - Re: Strakááč
Strakááč napsal: ha ! voda měla 7pH a teď má 7,3pH :-D zajímavý no...
Ešte raz si prečítaj čo som ti napísal a malo by ti byť jasné prečo ide pH zo 7 na 7,3.(pufračná schopnosť vody)
I Cabomba rastie pri pH 7,6 a by si sa divil ako divoko. ;-) Onoho času som C.c. mal pri takomto pH a musel som sa jej zbaviť,lebo mi prerástla akvárko.Preto si myslím,že tvojej vadí skôr dGH a dKH ako tu prejednávané pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 22:33 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaclav
ha ! voda měla 7pH a teď má 7,3pH :-D zajímavý no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 21:53 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Prašan
Tekuty co2 už nedávám... jen občas dám 5ml do stříkačky a pomalu to napatlam na řasy na kamenech... to už jsem ale nedělal tejden...
Potěru to nevadí... ale kytky chcou nižší pH.. pod sedum.. můžu některý kytky vyměnit.. ale to nechci :) ale pokud se to ph pod sedum nedá, tak můžu cabombu rovnou vyrvat a objednat jinou kytku.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:20 - Re: Strakááč
Skúšal si hľadať to čo som ti napísal? Zrejme nie.Inak by si sa Václava opäť nepýtal.
Alkalinita.
Ide o reverzibilný proces, kde vzniknutá kyselina uhličitá reakciou vody a oxidu
uhličitého sa rozpadá spätne na oxid uhličitý a vodu, alebo disociuje na stabilnejší hydrogenuhličitanový
anión a vodíkový katión alebo až na uhličitanový anión a vodíkový katión.
A pozrel som si tvoju prezentáciu - akarky sa v pohode trú i vo vode s pH 7,4 - 7,6.K ich odchovu nepotrebuješ riešiť pH.No vlastne maličké vo videu máš,tak kde je problém?
Glutaraldehyd je tak akurát dobrý na sterilné akvárium,no poteru určite neprospieva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 15:32 Žena Hanumana [71] Re: Strakááč
Omlouvám se, óóó velký akvaristo, :-P já zapomněla, že bez testů a pokusů jako bych nebyla :-P
Mimochodem většina rozumných lidí začíná s jednoduchými věcmi a pak zkouší ty složitější... A ty věčný pokusy a výkyvy rybám nejspíš neprospívají o nic víc než kdyby měli tvrdou vodu.
A ještě k nám ta voda nejspíš teče přes ten váš kopec :-D Co vím tak dřív byli výkyvy v parametrech v průběhu týdne, ale nevím zda tohle pravidlo platí stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 15:13 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Hanumana
ne kazdej chce ryby podle toho jakou má vodu.. nech mě se s tím prát...
jsem na druhej straně kopce a teče sem voda z ještě dalšího kopce ještě dál od tebe.. :P to co naměřil cevak ale nic nemusí znamenat.. měření je starý tuším tři roky.. a mění se i s ročním obdobím..
Vaclave, jo vodu na test co udělá po pár dnech už je připravena taky mě to zajímá... ještě ten octovej test... ale ten jsem možná dělal jenn si to nepomatuju... tak ho radši udělám znovu.. :) ale
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 14:59 Žena Hanumana [71] Re: Maq
Beztak to má z těch jeho pokusu. Jsme takřka sousedi a máme skoro stejnou vodu tak si myslím že kdyby si pořídil pořádné ryby do vody, kterou má a nevymyslel nic do vody kterou nemá tak by udělal nejlíp. Rostliny mi rostou bez nějakých výkyvů, rybám se daří a řasa se už nedělá ani trochu bez jakéholiv chemie (krom pár tablet do dna- jednorazove) a vychytávek při každé výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 14:57 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
teď nechápu.. to se mě ptáš ? jestli jsem jí měřil? nemáš tam otazník, tak nevím jak to chápat :) neměřil jsem jí po čtrnácti dnech, měřil jsem jí hned co vytekla.
Vodu v akváriu si měřil z nějakým odstupem a divíš se že je pH jiné (větší) než u vodovodní vody. Tu když necháš odstát také se může pH změnit. Tak si to zkus a uvidíš jak si na tom jestli se ti v akváriu něco rozpouští nebo ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2018 13:40 Maq Re: Strakááč
Strakááč napsal: jakmile mám pH víc jak 7 tak mi kytky skoro přestanou růst, začne žloutnout a opadávat cabomba a začne se rozjíždět řasa... jakmile zas vodu okyselím a obarvím torbenem a šiškama, hned je řasa skoro pryč...
dík

Huminy a taniny (torben a šišky) působí mírně proti bakteriím a dalším malým organismům. I řasám.
Všiml jsem si, že neměříš amoniak. Lidi většinou říkají opak, ale podle mé zkušenosti "bordel voda" pH zvyšuje; teprve nitrifikace je sníží.
I když si to nemyslíš, řekl bych podle těch příznaků, že máš trošku zasviněnou vodu. Můžeš zkusit filtrovat přes aktivní uhlí. Na snížení pH dobré není, spíš ho trochu zvedne, ale vychytá z vody organické látky, které dělají volně plovoucím mikrobům a řasám moc dobře. Měl bys to poznat na úbytku řas a taky voda bude víc čirá. Ale pozor, s huminy a taniny se to neguje, takže buď jedno nebo druhé. Musíš zkoušet.
A pokud bys se chtěl stát dobrovolným pokusným králíkem Akvaristické univerzity v Bagrovicích, napiš mi SZ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 12:52 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Pomohly by mi tedy častější výměny menší části vody? Abych si alkalitu raselinou snížil a pak z vodovodní vody tam šlo co nejmíň alkality? Stejně tak pH ?
Nejlepší by bylo si vodu připravovat předem jenže na to není místo... a nebo možná je, ale je to složitější než vzít hadici vypustit část vody a část zas doplnit zpátky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 12:36 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
Díky... jsem zas o něco chytřejší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2018 06:47 R Muž ctibum [6926] Re: Strakááč
maniakva.sweb.cz/… viz Chemie vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 04:29 - Re: Strakááč
Pufračná schopnosť vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 22:46 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaclav
teď nechápu.. to se mě ptáš ? jestli jsem jí měřil? nemáš tam otazník, tak nevím jak to chápat :) neměřil jsem jí po čtrnácti dnech, měřil jsem jí hned co vytekla.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 22:24 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Tu vodu z vodovodu jsi měřil po 14 dnech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 22:17 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – zvyšování se pH vody
zas a znova to řeším, ale teď nechci řešit čím snížit pH a jak, atd...
ale rád bych věděl, jak to, že mi voda v akva z 6,7pH za týden udělá 7pH a za další týden 7,4pH ,co má na svědomí to zvyšování pH vody ? ať měřím jak měřím... voda z vodovodu má prostě vždycky pH 7-7,1 i když si čevak vymýšlí něco jinýho.. :-D
jaký věci ovlivňují pH jako, že se zvyšuje? z ničeho nic to nebude ne... :-D jaký procesy tam probíhají, mám silnější filtraci a čistotný ryby.. odkaluju jen bordel z rostlin... nejni ta filtrace moc silná, neovlivňuje to nitrifikačníma procesama ? nebo že bych měl vápenatý kameny ? popravdě jsem octovej test nedělal... ani nevím proč...
ale už jsem zjistil, že jakmile mám pH víc jak 7 tak mi kytky skoro přestanou růst, začne žloutnout a opadávat cabomba a začne se rozjíždět řasa... jakmile zas vodu okyselím a obarvím torbenem a šiškama, hned je řasa skoro pryč...
dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 19:33 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Miroslav
bez chemie bys v akva neměl vodu ale vakuum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2018 19:18 Maq Re: Miroslav
Miroslav napsal: voda v akva absolutně bez chemie. ano
Hlavně je třeba si dávat pozor na oxid vodný. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 19:03 Muž Miroslav [35] – ph
Také jsem toho názoru,voda v akva absolutně bez chemie. ano
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:27 Muž Roger [1873] Re: Wanderer
Můj cíl je vše mít bez chemie, takže i kdyby se pH nebo cokoliv vymklo normálu snažil bych se stejně jako v tomto případě dát vše do normálu cestou bez chemie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 17:16 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Roger
NOx většinou zjistím, podle toho, jak rychle mi roste voďankovec. Párkrát jsem to taky měřil, ale výsledky si nepamatuju. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:10 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Tak PH občas změřit není naškodu. Mě třeba u pávčat na chodbě protože je většinou stále přerybněno klesá pH dost a byl jsem překvapený když jsem to poprvé změřil. Musel jsem na dno nasypat mramor a ten se ztrácí před očima. Má to ale význam jen v měkké vodě v té tvrdší se pH moc nehýbá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:04 Muž Roger [1873] Re: Wanderer
Pohledem se kochám až moc, už teď plánuji stavbu stolku a na něj cca 200-250l akvarium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:03 Muž Roger [1873] Re: Wanderer
Jj, pravidelně odkaluji, čistím atd.. je to pro mě zábavou. Díky za odpověď, dodnes si to vyčítám že jsem neměl nechat akva švagrovi a asi by to bylo vše ok, a myslíš si že například testy no2 a no3 jsou taky zbytečné? Já to pH koupil spíše kvůli dceři aby měla dobrý pocit že se akváriu začíná zase dařit. Rád bych věděl kdy mohu holce přikoupit samičku a tím že je voda ok. Ostatní rybky žijou, vypadá to že vše se vrátilo k normálu, voda na pohled je čistá, řekl bych až moc čistá :-) ale nerad bych tam dal novou rybku jako pokusnou jestli mi rozumíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2018 08:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Roger
Akvárium mám skoro dva roky a za tu dobu jsem měřil pH asi dvakrát. Spíš jen abych věděl, jak to funguje. Pokud neměříš pravidelně a přesně, tak ti ta informace moc nepomůže. Dál, pokud by jsi změřil pH nízké nebo vysoké, co s tím budeš dělat? Něco tam naleješ, přisypeš? Jako začátečník maximálně vyměníš vodu a tu můžeš měnit i bez měření. Místo měření věnuj čas údržbě a nemusíš pH řešit. Nekomplikuj si život, dělej to co nejjednodušeji a radši se kochej, pohledem dovnitř. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2018 02:20 Maq Re: Roger
Myslím že Ti rozumím. Jsi začátečník, a chceš něco změřit, abys nabeton věděl, zda se něco (ne)děje.
Jenže jak Tě právě zkušenost poučila, tak jsi katastrofu poznal očima, a není tady nikdo, kdo by Ti mohl s určitostí povědět, zda a kterým směrem se ten průšvih projevil na pH.
Měření pH není ten zázrak, který Ti vždy jasně řekne, že je něco v nepořádku. Jo něco jiného je, když jsi zapálený akvarista; pak si pořídíš za pár tisíc pořádný měřák, měříš pravidelně, a časem Ti výkyvy pH oproti dlouhodobému normálu daného akvária mohou napovědět, že nastala nějaká změna, která třeba ještě není očima moc vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 00:35 Muž Roger [1873] Re: Strakááč
Vím, ale jeli jsme na dva týdny, dcery (akva 42l) pavčata krmil švagr obden, byl jsem před tím varován a stejně tak jsem varoval jeho, do posledního dne vše ok, ještě posílal video den před příjezdem ale když jsem přijeli tak na sklu i dekoraci hnědý skvrny, patrně to bylo jedno z druhým, jelikož se k tomu přidala i vyšší teplota, měla tam okolo 28-29st. Jelikož se týden před příjezdem narodili miminka tak o to víc chtěl asi přilepšit. Ihned jsem vyměnil vodu asi 30%, a hledal příčinu po netu, tady atd.. podle zkušených se to stalo nejspíše tady tím a bylo mi uděleny rady co dál a tímto děkuji jelikož jako začátečník jsem vůbec netušil co se stalo, asi šlo o nahromaděný amoniak, krmit se začalo obden a voda se měnila také obden, ale následky odnesli postupně 3 samice a 1 panceřníček. Paradoxně všechny ze stejného zverimexu. Ostatní to přežili. Nyní už vše nasvědčuje tomu že se voda srovnala. Jinak já krmím každý den vždy večer mraženým a občas ráno vločkami, 1x týdně hladovka, 1x týdně odkalení a zatím vše ok tak snad to 8 vydrží. Hledal jsem univerzální recept jak krmit ale každý má svůj styl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.08.2018 21:04 Muž dudak [1885] Re: Roger
Pokud nechováš nějaké náročné ryby, nemusíš pH řešit, z vodovodu teče většinou kolem 7,5 což většině ryb na chov stačí. K okyselení vody se používá kyselina, případně různé výluhy, k zvednutí pH se používá nejčastěji jedlá soda. V hodně zanedbaných nádržích může dojít k takzvanému kysnutí vody, kdy se pH může snížit až na hodnotu kolem 4, což už je pro většinu ryb a rostlin problém. Jaké reakce ve vodě probíhají ti neřeknu, mám to osahané jako akvarista. V holých nádržích s měkkou vodou, kde se rozkládá žrádlo, třeba hovězí srdce pro terčovce, může pH spadnout dolů během několika málo dní. V zarostlé nádrži je to většinou proces značně pomalý a někdy se ho dá i využít k získání té správné dlouhodobé kyselosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2018 21:03 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Roger
Proto se vyplati neprekrmovat, radši krmit obden a třeba i jeden den zapomenout, než prekrmit..
já jedu teď v pondělí na dovolenou na 7 dní a za ten tejden má babička zaukol v jeden den vysypat jednu odměrku krmiva.. ty ryby vydrží dlouho nejíst.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 20:34 Muž Roger [1873] Re: bobik0cz
No, údajně když ph není ok tak je to první známka že je něco špatně, překrmeno apod.. sám nevím, jsem začátečník. pH jsem dělal taky spíše ze zvědavosti a u dcery jsem to testoval z důvodu toho že po dobu dovolené švagr nejspíše překrmil akvarium a bylo o problém postaráno. Vím že když něco měřit tak no2 a no3. Možná by mohl někdo osvětlit co ovlivní krom vápence zásaditost vody. Kyselost vím, ale zásaditost krom vápence nevím. Je to spíše pro info, by mě to zajímalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 18:20 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Andaska
Asi špatná otázka. Proč chceš měřit PH v AQ kapkovými testy? :-P K čemu tu informaci potřebuješ? (Zvědavost? Přidávání CO2?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 11:27 Andaska – Hodnoty
@angus68 Jake hodnoty bych jeste mela merit? Zakladni merim viz. moje 112l akvo. Jeste na neco se mam zamerit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2018 11:24 Andaska – PH
@angus68 @Roger @jamajcan No jooo, kdyz s tim vylezu na balkon na denni svetlo, tak tam ten odstin vydim :-D palec Bude to cca 6,7. Diky kluci pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2018 01:22 Angus68 Re: Andaska
Pořád v tomto rozmezí hodnot vegetuje mnoho druhů jak ryb, tak rostlin ;-) (většina)
I v domovině 'našich' aq rostlin klesá hodnota pH docela solidně. Ale zrovna tyhle jsou úplně v pohodě. Měřil bych jiné hodnoty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 00:17 Muž Roger [1873] Re: Andaska
Řekl bych, že když to dáš proti dennímu světlu, pořádně zatřepeš tak jsi v tom za 6,5 max 6,8 pH ;-) mám ho taky, ta tmavá je nerozpuštěná z flaštičky, musíš pořádně zatřepat a dát proti dennímu světlu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 14:48 jamajcan Re: Andaska
Test který máš, je naprosto v pohodě. Musíš dát ampuli proti DENNÍMU světlu a stupnici prilož pod ni a srovnej. Na běžné měření Ph ho používám roky, i když mám docela přesné a ne zrovna levné elektronické Ph metry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 14:45 Maq Re: Andaska
Bude to okolo 7.4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2018 14:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Andaska
Dobrý test na pH má JBL. Kup rozsah do 7,6. V porovnání s digitálním kalibrovaným měřákem odchylka maximálně 0,2 a to moc dobře barvy nerozeznávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 14:26 Andaska Re: ctibum
No, ono to tak opravdu ukazuje. Jak je to vyfoceno, tak je to i realně. Cim to mam zmerit, aby to bylo presnejsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 14:04 Andaska – Rozpoznani PH
Fotka k příspěvku Ahoj, pozna nekdo jake, ze to mam v akvarku PH viz. foto? Kdyz na tu zkumavku koukam z pohledu primo pred sebou, tak je odstin tmave zeleny a kdyz ji natocim trochu proti svetlu, tak je odstin o neco svetlejsi. Fakt z toho nepoznam hodnotu. Takhle od oka muzu rict, ze neco mezi 6,5-7,4 nebo vic? Jsem z toho jelen. Test je Ben-Test. Dekuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2018 18:23 Muž Yirka [9126] Re: Pavel
V zaběhlém a dobře udržovaném akváriu se PH pohybuje stále na stejných úrovních s přirozeným kolísáním, které život v něm neovlivňuje.
Po cca půl roce až roce pozorování a pravidelného měření není nutno PH dále sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 15:21 Pavel – Je potřeba kontrolér pH v akváriu nebo jsou nějaké vychytávky?
Dobrý den. Mám 4 akvária a nechci neustále kupovat pH alert. Dá se tomu nějak předejít? Jsou nějaké rostliny či kameny držící hodnotu pH abych to nemusel vůbec kontrolovat. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 20:22 Angus68 Re: Maq
Nemám tu možnost (a je mi to i fuk) jak je to v rybníku, ale asi máš pravdu. Uznávám ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 16:55 Maq Re: Angus68
Ale jo. V rybníku kde dominuje Egeria nebo Ceratophyllum jde pH během dne pěkně nahoru. Hranice pH=7 je jim šumafuk.
=
Ale jinak: Já si hraju s vodou s minimální pufrační kapacitou. Tam se každý vliv projeví nejvíc. A i tak to v akváriu (s umělým světlem) neblázní zdaleka tolik, jak tady někteří straší.
Nemyslím si, že @DeRosa má takovou vodu. Pokud mu tedy pH takhle výrazně stoupá, nebyl bych klidný, hledal bych nějaký renonc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 16:49 Angus68 Re: Maq
Ale to neudělají rostlinky ;-) Nemyslím tím řasy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 16:47 Maq Re: Angus68
Angus68 napsal: Pokud jsou zdravé Vašku, tak se jim nikdy nepovede hodnotu pH zvýšit.
Myslím že se mýlíš, kamaráde.
Když odčerpají CO2, pH jde nahoru. Pak čerpají HCO3-, a pH jde zase nahoru. Řasy pod slunečním světlem dokáží asimilací vyhnat pH až na 10-11.
Někteří to absolutizují a říkají, že díky fotosyntéze zdravé rostliny vždy zvyšují pH. S tím já ale tak docela nesouhlasím, protože některé jiné jejich fyziologické pochody tlačí pH zase dolů. Výsledek záleží na okolnostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 16:40 Angus68
Pokud jsou zdravé Vašku, tak se jim nikdy nepovede hodnotu pH zvýšit.
Povede, ale z pH6.2 na třeba 6.8. Ale tím to končí. Taky už jsem to zjistil :-)
Dokážou hodně snížit, ale to ty víš ;-)
Ale pokaždý se jedná o hodnotu pH pod 7 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 16:28 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Angus68
To že rostliny snižují pH už tu mockrát bylo ale není to pravda pokud nehnijí tak ho právě zvedají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 16:03 Angus68 Re: DeRosa
Vyměním vodu (cca 180l) a mám pH na stále stejné hodnotě ;-) (6.8)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1238-ph-vyznam-a-mereni?od=151