Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

pH - význam a měření

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
pH - význam a měření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 11:49 Muž ghostik [81] – Re: filipsi
Ja nic testovat nechci a kyselinu lit taky ne :o(
proto jsem vodu redil tou dovezenou jediny co mi to delalo bylo 2°KH a to jste mi zacaly vsichni rikat ze je spatne - i kdyz jsem zadny problem zatim nevysledoval ani ve vykivech PH.
Jinak jsem byl spokojen a zadnou chemii nemusel pouzivat.
Nevim jestli je dobry napad bublat i v noci kdyz nemam hlidani PH - mam z toho strach ! Pridaj se k tomu rostliny a muze se to v noci zhoupnout a co pak ? Rano jedine pozbirat mrtvoly :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 11:02 Muž Horác [3942] – Re: Nobody
... "S čím může reagovat H+,aby došlo k vytvoření"kyseliny"ve vodě z RO?Nebo vodík sám o sobě reaguje kysele?" ...

H+ reaguje s vodou za tvorby oxoniového kationtu H3O+. Ten může proton zase odštěpit a proto je třeba na něho pohlížet jako na kyselinu. Filipsi má skutečně pravdu, permeát může být dost kyselý. Proto také lepší modely reverzních osmóz mají ještě za membránou zařazený ionex. Celý komplet se pak skládá ze čtyř modulů: mech. filtr - patrona s aktivním uhlím - membrána rev. osmózy - ionex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 09:09 Muž filipsi [1295] – Re: Nobody
Ze by CO2 ;-) ?

Ghostik - Fakt to s tebou myslime dobre. Ale experimentuj si s cim chces, v tom ti nezabranime. Kdyz pritom budes vedet, co a proc delas, mozna ti to pujde lepe, a mozna k tomu co piseme dojdes casem sam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 08:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ghostik
Nechte kyseliny na pokoji a pH snižte pomocí CO2. V klidu bublejte i v noci. ano
Při pH 7,4 a KH 4,5 si to můžete dovolit. Alespoň si zvýšíte obsah CO2 a podíl volného CO2 a o to vám jde, ne? :-)

(Všimněte si - stačily 3 dny už jsme zase zpátky u tohoto:
14.04., Sid: "...Už jsem psal, že bych (po testování možná až po mírném zvýšení alkality) pH upravil pomocí CO2..." :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 07:17 Muž ghostik [81] – Re: Nobody
Tak jsem zkusil zdvihnout KH v akvariu. Bylo tam 2° a PH 6,8°. Nasipal jsem tam postupne pytlik jedle sody (ted si nejsem jisty jestli 14 nebo 16 g ) a KH je nyni 4.5° a PH se zvedlo na 7.4° ( je to 200L akvarko ). A abych se dostal pod 7° tak jsem uz nalil 2x 10ml ACIDU a jsem stale na 7.2°. Jinak CO2 bubla celou dobu 13hod. denne. Tak tudy pro mne cesta nevede sad
Protoze to je presne to ze jsem nechtel lyt do vody lahve kyselin.
Jeste otestuji jak se zmeni ta voda z lesa kdyz do ni pri PH 4.6° a KH 0° dam jedlou sodu abych zdvyhl PH na cca 6.9 a kolik z toho vznikne vysledne KH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:58 Nobody – Re: filipsi
"Kyselost vystupu z osmozy zpusobuje to, ze H+ membranou projde. Takze ph osmoticke vody byva nekde od 5.5 (extrem) do 7."

Teď se možná zeptám úplně špatně.
S čím může reagovat H+,aby došlo k vytvoření"kyseliny"ve vodě z RO?Nebo vodík sám o sobě reaguje kysele?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:51 Nobody – Re: filipsi
Že bych měl zrovna štěstí na vodu?Jak na co...!
V podstatě jsem se musel smířit s tím,že některým rybkám to svědčí a jiné nemohu chovat. :) Jedině,že by se ze mě stal chemik,který bude vodu neustále upravovat a hlídat parametry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2008 22:42 Muž filipsi [1295] – Re: Nobody
Ano, muze byt. Zalezi na tom, co vteka dovnitr. Mate asi stesti na chemismus vody. Kyselost vystupu z osmozy zpusobuje to, ze H+ membranou projde. Takze ph osmoticke vody byva nekde od 5.5 (extrem) do 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:41 Usine – Re: ghostik
Té kyseliny ti bude stačit hodně málo 5 - 10 mml tříprocentní. Rybám to nic neudělá to se bát nemusíš. Měl by si ale aspoň hodinu počkat než budeš moct měřit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:32 Nobody – Re: ghostik
To si opravdu musíte vyzkoušet sám,co pro Vás bude nejlepší.
U mé vody ze zásady(bylo by to úplně zbytečné)nechovám např.:živorodky,cichlidy střední Ameriky a z jezer Afriky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:26 Nobody – Re: filipsi
Teda...Já se Vás nechci nějak dotknout,ale moje voda z RO,při parametrech vody,kterou jsem již uvedl...výsledek vždy pH 7!!!Měřím digi. :-)
Pro výtěry musím vždy okyselit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:26 artognov
Taky musím potvrdit, že naše vodovodní PH je nad 7,5....spíš k osmi... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:25 Muž filipsi [1295]
Nobody napsal
Pokud to jde z vodovodu,tak nemá mít více než pH 7,5....

Neni to 6-8.5? Ale je to uz dele, co jsem tu normu hledal. Me tece kolem 6, nekdy i mene.
Dle nejake zpravy co jsem nasel, pomerne velke procento vod v cr v nejakem ukazateli nevyhovuje (myslim kolem 20 procent, ale bez zaruky). Ze studni na nejakem kontrolovanem vzorku asi 90, myslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:19 Muž ghostik [81] – Re: Nobody
To jsem na tom stejne jen jsem nechtel lit kyselinu do vody jelikoz mne akvarko prosperuje lepe tesne pod 7 PH ale to uz si nejak osetrim. Nyni jsem zvedl KH jedlou sodou na 4,5 a PH vystoupalo na 7,1 tak uvidim az se to trochu ustali jak to bude vypadat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:17 Muž filipsi [1295]
Nobody napsal: Od které doby dělá RO kyselou vodu? ;-) Čím by se měla okyselit?Tam by mělo být právě pH 7.
Takže neutrál.Nebo myslíte,že destilka je kyselá? ;-)


No, takrka odjakziva. :). Oproti tomu prava destilka ziskana destilaci varem, opravdu ma ph blizke 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:13 Nobody – Re: ghostik
V tom máš pravdu,že by to k ničemu asi nevedlo.Voda moc kyselá nebo alkalická zrovna vodovodům moc neprospívá.
Proč by se bavily vodárny s jedním člověkem?...hlavně když platíte. :)
Já mám vodu z vodárny: UT 1,5 - CT 4,5 - vodivost 135 mikrosiemsů(průměr) - pH 7,1.
Nijak to neřeším,jen chovám rybky,kterým toto vyhovuje.A vše je v pohodě-nesmí se překrmovat a pravidelná údržba(dost častá)je podmínkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:02 Muž ghostik [81] – Re: Nobody
To abych si zacal stezovat na vodarne ze mam 7,8 az 8 PH pak ti napisu kam mne poslaly ale to ti muzu ric klidne i hned ale proc tu byt sprosty domyslis si to asi sam co ?!?!?!?!?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:51 Nobody – Re: vaclav
Tak bych to moc nebral.Pokud si udělám sám rašelinový výluh z přírodní rašeliny,bez problémů to okyselím.
Pokud to jde z vodovodu,tak nemá mít více než pH 7,5.Pokud je to studna...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:45 Nobody – Re: Eff
Od které doby dělá RO kyselou vodu? ;-) Čím by se měla okyselit?Tam by mělo být právě pH 7.
Takže neutrál.Nebo myslíte,že destilka je kyselá? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 18:50 Usine – Re: Nobody
Tvé představy že vodovodní voda má PH 7 jsou nesprávné, jak jsi sám mohl zjistit tak ghostik má 8 a já jen o něco méně. Takže rašelinový výluh nepomůže. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 10:35 Muž filipsi [1295] – Re: Eff
Jojo, uz vim, ja udelal chybu, to moje prvni bylo pro uhlicitan sodny, ne hydrogenuhlicitan. Takze dvojnasobne mnozstvi ;-) Jeste, ze jsem byl na "bezpecne strane", prisypat se muze vzdycky.
(edit - a jeste ke vsemu jsem spatne spocital molarni hmotnost. takze snad uz naposled upresneni - pro nahco3 je to jak pise raviolka, kolem 12g/100l, pro na2co3 cca 7.4g/100l, pro caco3 7g/100l)
To, jak se zmeni ph, je bohuzel nespocitatelne (pro realnou vodu, pro cistou h2o jo). Takze budu rad, kdyz pak i ghostik a ostatni napisou, co namerili, treba nejake odhadnutelne empiricke hodnoty dostaneme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 10:29 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: ghostik
To množství sody dle Raviolky je myslím odpovídající. Nedávno jsem upravoval 50 litrů vody z revezní osmózy a po přidání jedné vrchovaté lžičky jedlé sody se hodnoty změnily následovně:
pH z 5,8 -> 6,8
alkalita z 0,5 až 1 kH (někde mezi) -> 4,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 10:24 Muž filipsi [1295] – Re: ghostik
Tak ted ti nevim, jestli marketa neudelala chybu, ze zapomnela prevest mval na mmol, nebo nekde ja. Nebudu po tom patrat, zkus si.
Jak pisu v prvni vete minuleho prispevku, to, kolik nahco3 k docileni ph 6.8 musis do te lesni vody pridat, je neresitelna uloha s tvym zadanim. Bez podrobne laboratorni analyzy to urcit nelze. Daleko jednodussi je experiment. Podle meho odhadu to bude mizive mnozstvi (spetka). Ale to tvuj problem neresi, ty potrebujes zvysit alkalitu, abys mel stabilnejsi prostredi.
Pokud budes pridavat co2 tak, aby bylo na hodnote 20mg/l, budes prece pri alkalite 4 nekde kolem ph 6.8, a to je to, co jsi chtel, ne?
Do michani kyselin a podobnych operaci s vodou se nepoustej, myslim, ze nadelas vic skody jak uzitku. Zustan pouze u sody a co2, kdyz uz ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 09:53 Muž ghostik [81] – Re: filipsi
Ale mne zajimalo kolik jedle sody abych se dostal k PH 6.8
Dle M.Rejlkove jsem taky nasel toto:
přidání jedlé sody (NaHCO3) – jedna čajová lžička (6 g) na 50 l zvýší alkalitu asi o 4 dKH; přitom tvrdost zůstane beze změny, pH může stoupnout (max. na 8,2)
Takze mi to opet neresi nic jelikoz staci hodne malo sody aby vznikla voda o PH 6.8 ale KH bude nizke.
Takze jedine reseni je mychat vodu z vodovodu s PH skoro 8 s kyselinou a modlit se aby nemnela 50mg NO3 :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 09:43 Muž filipsi [1295] – Re: ghostik
To ti asi nikdo bohuzel nepovi. Protoze nikdo nemuze vedet, co a kolik v te vode je, ze ma ph 4.5.
Vzhledem k jeji nulove alkalite staci strasne malo i pomerne slabe kyseliny (z toho vyplyva, ze sody bys musel pridat mizive mnozstvi vzhledem k jeji pufraci na 8.34)
Ale pokusim se ti alespon trochu pomoci malym vypoctem (pribliznym), kolik sody bys mel pridat, abys dosahl 4dkh. To odpovida cca 0.7 mmol/l nahco3. To je asi 0.06g/l. Takze do 100l vody je treba nasypat asi 6g jedle sody.
Doufam, ze jsem nekde neuletl, z hlavy a narychlo, ale pro predstavu to snad staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 06:48 Muž ghostik [81] – Re: Nobody
Pekne jste se tu rozepsaly. CO2 davam samozrejmne kvuli rostlinkam.
Normalne mam vodu v akvarku 4°KH a 6,8°PH i s pouzivanim CO2
Problem nastal tehdy kdyz jsem menil vodu
Vodovodni voda ma totiz 4°KH a tesne pod 8°PH !!!
Zde zacal muj boj s PH. Dle vypoctu by se po vymene voda mnela zvednout na 7.1° (menim 50l z 200l ) ale obcas se zhoupla navic 7.4° - 7.6°. Takze jsem do vodovodni musel lyt 20-40ml kyseliny.
Abych nemusel lit kyselinu tak jsem redil vodovodni vodu vodou z lesa ktera ma 4.5°PH ale bohuzel i 0°KH, 3°GH a i kvuli me preribnenosti tyzenych 0mg NO3.
PS: v sobotu jedou gibici uz na vylet ted to ceka mrenky takze se osadka zmensuje.
Jeste mne napadlo neredit tu vodu z lesa vodou z vodovodu ale zvednout PH na 6.7° za pomoci jedle sody a tim dostat spravne PH a mozna i KH ale zase abych nemusel hazet tu jedlou sodu do 50l lopatou sad - a ted se ukazte kdo mi zpocita koli jedle sody je treba ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:31 Nobody – Re: filipsi
Ano.Takto to vidím taky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:27 Nobody – Re: vaclav
Chudák ghostík!Musí v tom mít pěkný zmatek. :-)

"Horší je to jak udržet PH a UT na takové úrovni aby byl obsah CO2 do 35mg/l. Každá výměna vody znamená zvýšení Ph a rozhození celého systému. Řeším to přidáním tříprocentní kyseliny solné + jedlé sody. CO2 mě pak jen udržuje PH do další výměny vody. Dělám to už několik let"

Možná jsem špatně četl,ale ghostík chce mít pH okolo 6,6-6,8.Většina vodovodní vody je upravovaná na hodnotu okolo pH 7.Takže výměna vody nemá vcelku moc velký vliv na zvýšení pH.
Váš recept je docela zajímavý-Vy napřed to pH z vodovodu ještě zvýšíte přidáním jedlé sody-pak kompenzujete přidáním kyseliny-nakonec udržujete přidáváním CO2.Proč?
O tak málo snížit pH? - na to docela dobře stačí produkty rybek a nebo rašelinový výluh.Buď zakoupený a nebo doma připravený z kyselé rašeliny.Vše přírodní produkty-bez použití chemie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:16 Muž filipsi [1295] – Re: Nobody
Vychazim z toho, ze syti a chce sytit. Duvod necham na nem. Cela tahle diskuze vznikla proto, ze sytit s ut 2 bez ridici jednotky je nebezpecne. Pokud chce sytit, doporucuju mu zvednout ut.
Osobne bych bud nesytil a s tou jeho vodou nedelal vubec nic (a venoval pozornost udrzbe, aby se nehromadil kal), nebo sytil a zvedl ut. Pokud bych sytil, delal bych to kvuli rostlinam, ne kvuli tomu, aby ph vyhovelo konkretnimu druhu ryb dle popisu v atlase.
Tolik k domnelemu rozporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:10 Usine – Re: ghostik
Stáhni si kalkulátor CO2 www.akvarium.cz/…
Je to drobet alchymie ale určitě se to vyplatí. O problému nízké UT a přidávání CO2 už znáš odpověď.
Horší je to jak udržet PH a UT na takové úrovni aby byl obsah CO2 do 35mg/l. Každá výměna vody znamená zvýšení Ph a rozhození celého systému. Řeším to přidáním tříprocentní kyseliny solné + jedlé sody. CO2 mě pak jen udržuje PH do další výměny vody. Dělám to už několik let. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 21:58 Nobody – Re: filipsi
"To je prave to, o co jde. Pokud mas ut prilis nizko, k velikym pohybum v ph staci malo kyseliny nebo co2 (takze vlastne take kyseliny). Muze se pak snadno stat, ze vlivem prilisneho mnozstvi co2 nebo produktu ryb spadne nahle prilis nizko a uhyne ti vse."

Máte docela slušný rozpor.Na okyselení,jak píšete,stačí produkty ryb.
Potom k čemu přidávat CO2?Když se nebude přidávat,nespadne pH-náhle. :-)
Takže úprava pH pro rybky není důležitá,ale zato sycení CO2 je velmi důležité pro rostliny? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 21:39 Muž filipsi [1295] – Re: ghostik
ugghhh :(, dlouhe se mi to smazalo, ale je to dulezite, tak jeste jednou.
To je prave to, o co jde. Pokud mas ut prilis nizko, k velikym pohybum v ph staci malo kyseliny nebo co2 (takze vlastne take kyseliny). Muze se pak snadno stat, ze vlivem prilisneho mnozstvi co2 nebo produktu ryb spadne nahle prilis nizko a uhyne ti vse. (tema k zamysleni - proc myslis, ze ta voda z lesa, co pridavas, ma ph 4.6 a ut 0? )
Pokud ut zvysis, budes muset pridavat vice co2, aby ses dostal na to ph, ktere si prejes (viz tabulka). Ale jeste bude zbyvat dost "mista" na to, aby dalsi mnozstvi co2 pripadne jine kyseliny nezpusobilo prudky pokles (samozrejme v rozumne mire, pokud ti najednou pujde bublin treba Xx vic ... nic ti nepomuze)
Honba za idealnim ph pro ryby (nebo jaky pro to mas jiny duvod?) je trochu zbytecna, spis se zamer se sycenim na obsah co2 pro rostliny a od toho odvozuj ph, ktere si prejes dosahnout. Ryby i rostliny vetsinou snaseji pomerne siroke rozmezi.
Vice - vyhledej na wikipedii pufr, pufracni systemy, neutralizacni kapacita ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:59 Muž ghostik [81] – Re: vaclav
Ale mne tu nutej si zdvihnout UT a pak snizit PH
Tak ja nevim proste to budeu delat tak jak si to delam ted a mam to bez problemu i kdyz mam nizke UT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 17:39 Usine – Re: ghostik
Čím vyšší UT tím obtížněji se snižuje PH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 10:07 Muž filipsi [1295] – Re: ghostik
viz tillmanova tabulka, obsah co2 ve vode x alkalita x ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 09:57 Muž ghostik [81] – Re: filipsi
Takze jestli jsem to dobre pochopil:
Ted mam vodu michanou cca necelych 7°PH a 2°KH a CO2 pustene 13hodin mi to stahuje na 6,6 az 6,8
A kdyz tedy namicham vodu vic jak 8.2°PH se zdvihlym KH na 5° tak CO2 to zase stahne na 6.6 az 6.8 ?


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 09:39 Muž filipsi [1295] – Re: ghostik
Tu "kyselinu" ti doda prave co2, ktere pridavas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 08:56 Muž ghostik [81]
jeste bych mnel otazecku. Doporucili jste mi zvednou KH (alkalitu) a potom se zabivat PH jelikoz pri 2°KH budu mit PH nestabilni. Ale co jsem tak cetl tak kdyz budu zvedat KH (alkalitu) pujde mi nahoru i PH. Takze pri vstupni vode 7.8°PH a 2°KH se pri zvyseni alkality dostanu s PH asi tak nejak nad 8° jestli to dobre chapu a to asi nebude dobre ani pro ryby ani pro rostliny :o( V pripade vody nad 8° PH to uz bude na cisternu kyseliny abych se dostal k 6.8° PH sad
Nebo to je jinak ? :-( coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 08:43 Muž filipsi [1295] – Re: fantasta
Jasne, to bylo pro kocicku, aby si nezjednodusovala zivot hledanim odpovedi bez "ale" ... (kocicky to delaji rady ;-)? ), ze by zajem o ta "ale" mit mela. Jak jsem psal, tvoje odpoved je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 07:57 R Muž Silent [5949] – Re: filipsi
Samozřejmě máš pravdu, ale na jednoduchou otázku jsem podal pouze základní informace. Pokud by měla kočička25 zájem o doplňující informace tak si myslím by nebyl problém to rozvést a ta ale doplnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 20:37 Muž filipsi [1295] – Re: Josef
Pane jo. Za 50k, to je fakt hezke. U vyrobku, u ktereho chybi technicky popis funkce .... Jste v "klubu" hmm
No, ja bych radeji presto doporucil RO za 2-3k ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 20:25 Muž filipsi [1295] – Re: kočička25
Bohuzel odpovedi bez dodani ale tohle, tohle, malokdy 100% funguji. Je snadne je dat, bohuzel tech ale se tim nezbavime. Tak pak uz zustava na tobe, si ta ale zjistit sama.
(tim nerikam, ze to fantasta rekl spatne, nebo ze to nemel rikat, nebo ze ta ale nevi, jsem rad, ze odpovida)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 18:54 kočička25
Výborně moc děkuji si jediný,který mi konečně srozumitelně bez jakéhokoliv ale tohle tohle takře děkuji :) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2008 18:51 R Muž Silent [5949] – Re: kočička25
Zvyšování pH jedlou sodou rybám nevadí. Jen se to musí zvyšovat plynule a ne skokem. A je třeba pamatovat pro jaké ryby a jaké pH chceme dosáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 18:44 kočička25
Ahoj když dám do té vody jedlou sodu uškodí jim to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 16:50 Josef – úprava pH bez problému
Fotka k příspěvku Úprava pH vody 4 do 10 pH je snadná ionizačním přístrojem přímo z kohoutku, bez chemikálií a nejen pro akvaristiku, ale i pro plné pokrytí potřeb v domácnosti, průtokový ionizátor také kvalitně filtruje vodu od bakterií a virů, 0,01 mikronu..., pro organizmus prospěšné látky zůstanou. zachovány. Přístroj neupravuje tvrdost.
Informace 602764543. potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 16:14 lipli
Přidej tam mořský mušle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 13:44 Muž ghostik [81] – Re: filipsi
Mozna to nekdy zkusim ale ten digi. PHmetr jsem mnel jen zapujceny a tema testama dle zabarveni je to silne nepresne :o(
Brzo dam new foto jelikoz to co tam mam je cerstve po zalozeni AQ
Zde je foto jen prave poloviny AQ
rybicky.net/nadrz/3387/20.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 13:37 Muž filipsi [1295] – Re: ghostik
Schvalne nekdy zkus merit ph cely den (intervaly hodina, dve), myslim, ze pokud pridavas co2 kontinualne, dostanes se k daleko vetsimu rozpeti ph (a tim i obsahu co2). Svitis docela hodne, na druhou stranu akva neni tolik zarostle... No, zajimalo by me. Viz me orientacni grafy z tematu rybicky.net/forum/6106 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 12:41 Muž ghostik [81] – Re: Eff
Ano tyto stranky znam ale mam je spojene s jmenem Marketa Rejlkova to co psal Sid mne nic nerikalo.

Pardon :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1238-ph-vyznam-a-mereni?od=1001