Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2024 16:25 R Muž Anthrax [4730] Re: Dominik8554 - jako offtopic označil Anthrax
Offtopic
Přesunu dotaz sem: rybicky.net/forum/1646 :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2023 20:37 Muž Roger [1873] Re: zelwa02
Odkazy které jsem vložil jsou ověřené, dle jejich informací se lze řídit. Překladač google to zvládne přeložit bez větších problémů. Lze tam dohledat ryby o které máte zájem a získat tak relevantní informace o jejich nárocích.
V Čechách se informace moc neliší, povětšinou je různé weby kopírují navzájem a s výzkumem o nárocích mají společného málo. Proto jsem vám tu pomůcku ve formě odkazů vložil. Probíhala zde debata o okusování, jen jsem ji chtěl upřesnit pro lepší přehled. Přeji šťastný výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2023 20:24 Žena zelwa02 [188] Re: Roger
Okusování jsem vůbec neřešila, protože v akváriu stejně bude jen jeden druh a několik otíků

Že dánia jsem tu už jednou měla nedoporučené jsem psala hned od začátku a ač jsem je zvažovala, tak k nedoporučení stále přihlížím.

Za odkazy děkuji, ale moje aj je hodně bídná a ani s překladačem takovéto stánky nejsou zázrak:) Míst s informacema jsem myslím už prolezla mnoho, ale informace se na ruzných místech i dosti liší a zatím jsem nějak nenašla nic moc, že bzch si řekla to tam musím mít a odpovídalo by to mojí nádrži, proto jsem se tu ptala na nápady na které rybky se třeba mám kouknout. A radám v obyč zverimexu, který se tváří jako akvaristika také vím, že se věřit nedá, protože mě slečna přesvedčovala, ze v nojí nadrži klidné mohou plavat 3 ruzná hejna a ještě něco na dně, že je to dostatečně velké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2023 14:44 Muž Roger [1873] Re: zelwa02
Asi jste mě nepochopila, psal jsem, že vůči vlastnímu druhu si okusovat ploutve nebudou, jestli je začnete kombinovat s jinými jako tetry apod.. tak je tu možnost, že se to závojé formě nebude líbit.
Co se týká nároku na prostor, klasických 60l je pro ně malé. To, že místní atlas píše nějakou litráž neberte jako dogma, je rozdíl mít 100l akvárium s délkou 50cm a 100l akvárium s délkou 120cm. V případě dánií až na výjimky by jste měla zajistit delší akvárium. O parmičkách raději nemluvit, bylo by to pro ně trápení.
Zkuste si vyhledat potřeby každého druhu ryb například na fishi-pedia.com

nebo i zde jsou kvalitní zdroje informací
www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2023 12:07 Žena zelwa02 [188] Re: Starka
Neustále hemžení tam právě mám;) a i jsem zvažovala zda nevybrat něco většího klidnějšího...

Ja okukuji průběžně akvaristiky a případně burzu, ale chtěla jsem znát i nápady po čem se koukat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2023 07:49 Žena Starka [204] Re: zelwa02
V atlasu u danii je napsané, že je to rybka do akvária o velikosti min 40 litrů. Navíc když srovnam dania a neonky, tak neonky opravdu potřebuji to "rozfofrovat" z bodu A do bodu B, proto musí mít dlouhé akva. Kdežto dania plavou úplně cik cak, mezi rostlinami, kolem filtru, uplave 10 cm, otočí se zpět, a vyda se úplně jiným směrem. Takže z hlediska plavání jsou čilé, ale nenáročné na prostor.

Bohužel ostatní rybky neporadím, nemám osobní zkušenosti. Ale nebylo by marné, kdyby zde někdo napsal rybu, ktera plave stylem dania. Protože u nich opravdu člověk nemusí mít výčitky z krátkého akvárka. :-)

Jinak parmicka jestli má mít v dospělosti 5-7 cm, tak mi to přijde dost. Spíš bych se dívala po menších rybkach. Ale to je můj názor, někomu se zas mue líbit málo větších ryb než víc menších ryb. Protože jinak bych koukla na rasborky. Nebo něco drobnejsiho.

Dám takový tip. Když jsem si vybírala ryby, najela jsem na web obchodu (eshopu), že kterého ryby budou. A tam jsem klikala na rybu po rybě. Jo, zabere to čas, ale věděla jsem, které ryby jsou pro mě reálně k sehnání nebo do mého rozpočtu (jedu low-budget, takže ryba za 10 Kč je pro mě ideální) a dle toho si psala, zda by mi do akva šly (dle jejich velikosti a nároků na vodu) a zda jsou snasenlive, hodící se k sobě apod. Nakonec jsem skončila sice u původní myšlenky, ale nebylo marné si tento přehled udělat. Některé info mají přímo na webu prodejci, jiné jsem si dohledala zde.

Jde o to, že se mi moc líbí rasbora espeho a tu je problém běžně sehnat. Proto jsem jela metodou "kouknu, co maj a za jaké penize", protože pak jsem byla akorát zklamaná, že má představa je nereálná. Konkterne i s danii jsem měla problém. Ve zverimexech měli jen zavojnate, ale krátké k nesehnani, tak jsem nakonec našla chovatele, který je naštěstí měl a ještě za lepší peníze i s dopravou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2023 07:34 Muž Elektronikar [126] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: zelwa02
Čo som pozeral tak parmičky štvorpruhové potrebujú čistú vodu, čo neviem či nebude problém ak ako si písal sa o akvárium nestíhaš často starať.
Atlas: rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2023 07:31 R Muž afc1886 [14631] Re: zelwa02
A já se přidám ke skupině,kteří tvrdí že to je pro ně malé. Z vlastní zkušenosti ti povím, že je velký rozdíl mít ty rybky v 60 litrech nebo ve 200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2023 00:36 Žena zelwa02 [188] Re: Starka
Dobře, stejně je to v kuse a měnit jsem to neplánovala;) Ještě uvidím, jestli tam budou dania;)
Důvod původního nedoporučení bylo právě to,ze jsou to dobří plavci a délka 60 cm je úplně minimální a že by potřebovali spíše delší akvárium...

Já ještě zvažovala nějaké pramičky (čtyřpruhé nebo třeba duhová nebo purpurová) ale pro ty je to asi malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2023 23:39 Žena Starka [204] Re: Roger
Díky za upřesnění. Hledala jsem to, a našla jsem to, v jaké souvislosti to bylo napsáno. A to v té, že se nemají chovat dohromady kratkoploutva (divoká) dania se zavojnatymi. Že ty divoké budou okusovat ploutve.

Moje logika říká - proc si dávat do akvárka možný problém, když to jde obejít. :-D

Zdroj zde:
Je to kousek nad slovem "charakteristika" a začíná to slovem Zavojnatá
www.zverimex-akvaristika.cz/…

Edit pro zelwa02: Koukám, že máš na akvarku kryt, tak ho hlavně nezahazuj. Dania si rady povyskočí nad hladinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2023 22:52 Muž Roger [1873] Re: Starka
Jen upřesním:
Oni si je neokusují navzájem, ale rádi jim je okusují jiné ryby například tetry atd.. to je dobré vědět a narovnat imformaci na správnou míru :-)

Ty krátkoploutvé jak píšeš jsou tzv. divoká forma, závojové jsou tuším šlechtěné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2023 21:07 Žena Starka [204] Re: zelwa02
Dania vím, že právě zde na fóru doporučuji do Tvého objemu. A já je v akva mám, a když je v lete víc stupňů, tak bohužel. Člověk se snaží akva chladit, chápe, že je rybám vedro, ale na druhou stranu není to pro ně smrtelná teplota, takže to zvládnou.

Freedlo: Nevím, jak u leopardů, ale u pruhovaných v zavojove formě jsem četla, že si rady okupují ploutve. Tak jsem brala kratkoploutvé, kdyby toto tvrzení náhodou byla pravda. A stejnak se mi víc líbí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.12.2023 19:41 Muž Freedlo [177] Re: zelwa02
OFF TOPIC - v lete mi stacilo hodit do vody kazdy den 0,7l petku plnou ledu/zmrzle vody - teplota klesla cca o 2 stupne na nejakou dobu. Dania to zvladla v pohode : ) ( 28 jsem mel takovej standard)

Jinak rybky jsou to zive a dost drze: )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2023 19:22 Žena zelwa02 [188] Re: Elektronikar
Tak to jsou pěkné rybky..;) a teda nevim jestli by jim vlétě nebylo trošku horko;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2023 19:20 Muž Elektronikar [126] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: zelwa02
Podľa mňa je tam pre nich dosť miesta na plávanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2023 19:12 Žena zelwa02 [188] Re: Starka
tyto rybky jsem zvažovala při založení a bylo mi řečeno, že je to pro ně malé na plavání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2023 19:09 Muž Freedlo [177] Re: Starka
Zrovna jsem chtel doporucit danio leopardi - zavojovou formu. Jsou to silenci:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2023 18:59 Žena Starka [204] Re: zelwa02
Pokud chceš mít v akvarku solidně živo, doporučuji danio pruhované. Jsou to rybky nenáročné a pohyb v akvarku zajišťují furt. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2023 17:33 Žena zelwa02 [188] – Nová osádka
Zdravím a přicházím s prosbou o nápady.

Zvažuji výměnu osazenstva ve své nádrži, cca 55l vody, nádrž viz. má prezentace.

Jde o slušně zarostlé akvárium, které si ale občas žije dost svým životem. Ne že bych se mu nevěnovala vůbec, ale časový interval je spíš delší. Takže potřebuji najít rybky ne tak odolnější, ne úplné citlivky;) Teplota vody je dle aktuálního ročního období, zima cca 23 a leto i 28. Zůstal by tam jeden Otík (v plánu je zas mu dokoupit kamarády) a chtěla bych nahradit endlerky. Ráda bych něco výraznějšího, možná ne úplně malinkaté a neco co se nebude tak šíleně množit;) takze žádné živorodky;)

Děkuji za nápady na nové obyvatele

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.12.2023 02:38 Žena Silurian [80] Re: hrábě
Do takhle malého akvária bych nedávala k bettě nic dalšího. Štikovce neznám, ale stačí se podívat do místního atlasu, kde je minimální velikost pro pár 50l a maximální teplota 25°C - takže k teplomilné bettě určitě ne. Upřímně chtít do tak maličkého akvária vecpat ryby dorůstající podle atlasu až 13cm mi vůbec nepřijde jako dobrý nápad. Buď větší akvárium jako jednodruhovku pro štikovce nebo samotnou bettu do těch 40l.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2023 20:31 Muž hrábě [0] – Panchax vs betta
Dobrý den, lze chovat v jedné nádrži bettu a štikovce pruhované? Jednalo-by se o nádrž asi 40l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2023 20:43 Muž Daniell [38] Re: Starka
Já taky měl rok jen ohnivky a akvárko teda spíš statické. Ony jsou fakt někdy jako by čekaly na autobus v mínus dvaceti :-D :-D .. přidal jsem samce Endlerek a konečně pohyb :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2023 10:11 Žena Starka [204] Re: Beastie
Děkuji za info. Já právě bettu mám a asi mi přijde lina oproti jiným rybkam. :-D Takže jsem "rozmazlena" akčním akvarkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2023 09:18 Žena Beastie [314] Re: Starka
Upřímně tetry ohnivé jsou ty nejlínější ryby co jsem kdy měla, sotva se pohnou, a razborky jsou taky docela statické (samozřejmě jak které razborky, jasně), a pokud se nic neděje tak rády stojí a čumí :)
Betta mi chováním přijde zajímavější, je zvědavá, reaguje na lidskou přítomnost ( a jinak než zběsilým úprkem teda) a dá se s ní pracovat, tady jí něco změnit, tady jí pořídit hamaku,...

Asi záleží na preferencích akvaristy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2023 08:29 Žena Starka [204] Re: Daniell
Souhlas. Přijde mi, že i když je betta ve 2o l, tak zas tolik neplave (páč Betty nejsou takoví plavci jako např. neonky či dania). Tak nevím, zda by to akvarko nebylo veselejší právě s rasborkama nebo tetrama ohnivyma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2023 20:24 Muž Daniell [38] Re: lana123
Ahoj, absolutně souhlasím s kolegyní Silurian níže a bude nás asi víc kdo potvrdí. Otíky nebrat. Rozhodni se mezi Betou a nebo hejnem malých rybek (Razbory budou fajn) ale můžou být klidně i menší druhy Teter jakou je třeba Tetra ohnivá nebo parádu udělají i samečci Endlerek. Hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2023 19:39 Žena Silurian [80] Re: lana123
Měla jsem ve 30l bettu a upřímně si nedokážu představit mít k ní ještě tolik ryb, kolik plánuješ. Určitě je to hodně i o tvaru nádrže - měla jsem dvě kostky, v jedné bettu a potom krevetky, ve druhé malou skupinu endlerek. Obě jsem zrušila, protože péče o tak malá akvária má svoje specifika a já jsem na to upřímně asi moc líná (a časově vytížená). Být tebou, vyberu si jen jeden druh ryb a ten tam dám - buď hejno rasborek nebo samotnou bettu. Jinak je to ohromný kompromis i co se týče teploty a navíc pak ještě můžeš řešit potrhané nebo věčně vystresované rasbory, pokud bude betta ostrá.
Otíky bych do takhle malé nádrže nedávala vůbec - a když tak až za několik měsíců, já si na ně zatím moc netroufám a to mám už o hodně "zralejší" akvária.
Hodně štěstí při výběru ryb, máš ještě pár týdnů na přemýšlení (rybky se přidávají až tak +- po měsíci od založení, určitě se tady na stránkách dočteš víc) a ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2023 19:13 R Muž ctibum [6838] Re: lana123
Bylo by dobré založit prezentaci nádrže, ať víme, o čem je řeč, zvlášť, když je tvoje první ;-)
Každopádně za mě jen tu bettu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2023 18:47 Žena lana123 [0] – nove akvarko
Ahoj, mam tyden a pul od zalozeni akvarka (30 l, celkem huste osazene) a chci se zeptat, od kdy tam muzu nasazet rybicky. Pochpoila jsem, ze je musim davat postupne a taky mam priblizny seznam toho, co tam chci dat:
- 2/3 krunyrovci jednopruzi
- samecek betty
- male hejno rybek (napr razborky atd.)-
Budu moc rada, kdyz mi nekdo zkusenejsi poradi, je to moje prvni zkusenost s akvaristikou a nerada bych neco pokazila. Diky moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2023 21:22 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Hlad naučí i rybu chodit ;-) bornejky jsou celkem úspěšný u ploštěnek proč by ne u nítěnek. Kubotai k nim nedávej (nejlépe si předem nastudovat info o rybách)jsou to torpéda a bornejky budou z nich ve stresu. Navíc, byť jsou Kubotai malé, tak vzhledem ke své velmi čilé aktivitě by toto akva pro ně nebylo vhodné, raději bych navýšil počet bornejek (pokud to stav akvária dovolí).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2023 15:31 R Muž afc1886 [14631] Re: Lojza007
Začal bych tím, že bych výrazně omezil krmení a hlad přiměje i bornejky hledat potravu jinde než jen nahoře. Potom máš možnost dát tam živorodku wingeovu,ale ta ti může brát i malé krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2023 15:09 Muž Lojza007 [1175] – Lovec nitěnek?
Taky bych měl dotaz, v 30L Dennerle mám ve dnu nitěnky. Obyvatelstvo jsou neocaridiny a asi 10-15 bornejek. Bohužel dno Rataj Volcano, takže si tam nemůžu pořídit pancéřníčky, kteří by je určitě vytáhli. Nemáte prosím tip na rybu, která by nechala zbytek osádky na pokoji, nevadil by jí ten druh dna a nezpůsobila by přerybnění? Je mi celkem jedno, jestli bude sama nebo to bude pár nebo nějaký hejno, co akvárium utáhne.
Napadlo mě pořídit ještě deset kubotajek, to by asi nepřerybnilo, ale myslím, že nitěnky ze dna lovit nebudou, jsou to rybky, co se drží spíš v horní polovině.
Předem díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2023 11:13 Žena Beastie [314]
Rovnou se tu zeptám. Je někdo, kdo měl úspěšně ostnáče červeného (dario dario) nebo teď ty novější druhy jako tiger a draon (dario sp. myanmar) a odchoval ho jen na kombinaci mikry, artemka, trepka a mražené?
Ráda bych samozřejmě měla třeba moinu nebo daphnie, ale nemám zdroj a v akva se mi to jen tak nechytí. Samozřejmě bych mohla zkusit grindal, i když ten už je na mojí hranici snesitelnosti ekl faktoru.
Obecně o tom přemýšlím i u jehlounků (indostomus paradoxus) co mám, jestli jim jednostranná strava mikry a artemka není spíš na škodu, jestli se nemám víc snažit to rozšiřovat. Otázka pak je, jakým směrem. Děkuji za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2023 15:02 Muž pjaro77 [0] Re: Beastie
Ja mám pseudomugil luminatus asi rok a pol v nádrži 60x40. Za ten čas sa namnožili na nejakých 20 kusov a v druhej nádrži je omladina - asi 4 kusy.
Potvrdzujem, sú ďaleko zábavnejšie a odvážnejšie ako tetry ohnivé, malé razborky a podobne.
Samci sa navzájom porovnávajú, kto je väčší kos a občas prenasledujú samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.09.2023 11:49 Žena Beastie [314]
Pokud by to tady někdo pročítal, chci sem dát názor na pseudomugil luminatus, co jsem nakonec pořídila do nádrže Okénko, objem 54l hrubého.
v akva jsou aktivně množící se tylomelanie, proto má topítko na 26°C, filtr má prakticky nulový proud, mám ho hodně stáhlý.
Lumináty jsem kupovala už dospělé na burze na Pankráci, paní mi hezky desítku nakombinovala 5 samců 5 samic, ryby mají krásné a zdravé.
Mám je sice teprve dva měsíce, ale jsem z nich úplně na větvi. Kam se chováním hrabou tetry nebo i razborky. Lumináti si zabírají celou nádrž, žerou z hladiny, z vodního sloupce ale i ze země a pořád něco šnekům kradou. Naprosto do šneků nešťouchají a nezajímají je tykadla (to samé se nedalo říct o čichavci medovém, co jsem tu měla předtím). Je známkou, že se tyldy dále množí a hezky rostou, že si opravdu nepřekáží. Lumináti naprosto vynikají ve spoře osvětlených nádržích, takže ideální do low tech. Jak si samci imponují je naprsto úžasná podívaná, vydrží jim to i několik minut, roztahování ploutví, prohýbání se, barvičky, nádhera. Množí se každý den, vajíčka se dobře sbírají z mechu, jsou hezky viditelná. Sběr vajíček jsem po nějaké době vzdala, ale můžu říct, že v tuhle chvíli mám na hladině 4mm mládě, co už plave až 5 cm pod hladinou s dospěláky, kteří ho úplně ignorují, a asi pět dalších mládat od 1mm až do 3mm, co plavou na hladině, před dospěláky se schovávají ale při pohledu do nádrže zhora jsou jasně vidět. To 5mm mládě už má to svoje výrazné oko a modrý proužek na břiše, jako dospěláci a chytá i oranžový nádech.

Za mě je to ryba snášenlivá, snadno se množí, snadno se krmí a doporučuji jí všemi deseti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2023 20:40 Muž Nook [0] Re: Silurian
Děkuji za názor zůstanu tedy jen u Betty a možná přidám šneka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2023 12:44 Žena Silurian [80] Re: Nook
V tak malým objemu bych nekombinovala bettu s dalšími rybkami - hejnovky budou stresované nejen malým počtem, ale ještě bojovnicí. Spíš bych akvárium "dozdobila" zajímavou rostlinou, kamenem, kořenem nebo třeba šnekem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2023 23:33 Muž Nook [0] – Betta 30L
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, když zakládám 30L akvárko můžu krom Betty tam dát i pár menších rybek dejme tomu do 6ks, nebo to je už přílíš na takový objem? Vím, že Betta může být agresivní ikdyž záleží na povaze jedince, ale zase nechci aby tam byla úplně sama a krevetky tam nechci děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2023 20:00 Simeon7femme Re: Daniell
Ahoj, low tech akvaristike len s rastlinami sa venujem už +-10 rokov, takže už viem, aké druhy rastlín mi rastú v našej vodovodnej vode a pod akým svetlom ????. Už vopred si chystám rastliny, pre začiatok, kým sa bude zabiehať nové AQ osadím aspoň 90 percent dna a nad to ešte dám rožkatec, najas, lemnu minor a pod. Chovám si 5 druhov drobných slimákov ako napr. levatka, piskorka a pod. ???? Clithoni sú úžasní a keďže toto bude zakryté AQ, konečne si ich môžem zohnať, z ostatných nádrží by mi utiekli ????. Z rybiek asi pôjdem do drobných razboriek, ešte uvidím, ktoré presne . Vďaka za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2023 15:37 Muž Daniell [38] Re: Simeon7femme
Ahoj,
Kromě většího akva mám i kostku 25x25X30 bez techniky a v ní Endlerky plus Razborku skvrnoocasou. Daří se jim, takže nemusíš mít strach. Jak psala Beastie .. pokud není filtr musíš dát hodně rostlin plus výměny vody. Moc na to nesviť. Stačí 0,2 W/litr vody při nenáročných rostlinách. Plovoucí rostliny taky fajn ale světlo musíš mít aspoň 5 cm od hladiny. Hodí se tam i nějaký šnek jako Clithon - u mně funguje i Neritina. Alespoň nemusím pořád čistit skla od řasy :-) :-) Když tak koukni u mně na prezentaci. Samozřejmě, že pokud zvolíš malé rybky můžeš přidat i krevetky. Bude jim dařit i ve studenější vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2023 14:04 Simeon7femme Re: Beastie
Ďakujem. To je dobrá rada, to mi hneď nenapadlo ;-) . Uvažovala som aj nad drobnými živorodkami, napr. Poeciliopsis prolifica. Už chovám vo väčšom akváriu skupinku Phallichthys tico a sú úžasné, takže možno sa pozriem aj po nejakých drobných rybkách vhodných do miniakvárií. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2023 15:59 Žena Beastie [314] Re: Simeon7femme
Řešila jsem něco podobného, protože mám akva kostku a hledala jsem, která ryba se hodí spíš do kostek a je jí jedno rozměr dna. Bohužel jsem přišla na to, že žádná taková ryba není, málokterá plave na výšku, všechny plavou na délku. Proto si myslím, že je nejlepší počítat akva objemově prostě níž, místo 32 litrů si říct, že má 25 (místo reálné výšky počítám max výšku jako je šířka) a vybrat ryby tak.
Pokud bez techniky stejně jako u mě znamená bez topítka, padá tím betta, která je jinak do těhle objemů to pravé. Mě se třeba líbilo mít pár samců endlerek, asi tak 4 s krevetkami nebo klidně bez. Bez samic (a bez yellow tiger, hybrid šikanuje ostatní). Pár nějakých halančíků by mohl jít, záleží na parametrech vody. Tetra ohnivá je vděčná, měla jsem jí od 50 litrů po 300 litrů, je jí to úplně jedno, kde je a co se kde děje, dokud je tam jídlo. Jakákoliv z mikrorazborek by taktéž neměla mít problém s velikostí akva, 10 ks, plovoučky, hodně kytek, krmit málo, dobrá údržba, umím si představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2023 15:35 Simeon7femme – AQUA BOX AB-408
Ahoj. Venujem sa low-tech akvaristike, jedinou technikou teda u mňa býva osvetlenie. Teraz sa ku mne dostalo akvárium AQUA BOX AB-408 s rozmermi 410x250x315, teda cca 32 litrov. Má kryt so vstavaným LED osvetlením. Uvažujem, aké rybky sa hodia do tvarovo akvária, ktoré je vyššie a má menšiu plochu dna. Úkryty im samozrejme viem spraviť či už hardscapom alebo rastlinnou džungľou. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2023 18:52 R Muž Anthrax [4730] Re: Elwira
Větší je vždy lepší. Kvůli stabilitě prostředí, případným kalamitám, překrmení atd. Osobně bych ubral trochu na počtu krevet a bude to určitě v pohodě i v tom 40l akva. :-) Tedy při fungujících rostlinách a pravidelné údržbě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2023 18:08 Žena Elwira [0] Re: Anthrax
Takže ještě jednou do fora smich . Počítala jsem s rozměrem 45x30x30. Myslíš, že by pomohlo kdybych koupila 45x36x33 53 litrů hr. Delší akvárium teď nechci potřebuji, aby mi tam zůstalo 80cm na další akvárium které si chci pořídit až po tom co dáme do poradku bydlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2023 17:09 R Muž Anthrax [4730] Re: Elwira
Ahoj. Betta krevetky japonské nesežere. Leda by je mohla umlátit dokud budou opravdu mladé, pokud to bude nějaká prudší povaha. Ale běžné to není. K dotazu. Není 40 l akvárko jako 40 l akvárko. Pro krevetky a pancíky bude důležitější plocha dna než litráž. Pancéřníček malý se sice přímo na dně příliš nezdržuje, ale vertikálně si příliš nezaplave. Krevetky japonské jsou v dospělosti docela velké.. :-) Tak aby se nebylo na malé ploše husto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2023 16:50 Žena Elwira [0] – Akvárium 40 litrů hr.
Ahoj, potřebuji prosím poradit. Mám vybrané akvárium 40 litrů hr. Bylo myšleno jen pro Bojovnici pestrou a 10 krevetek japonských (pokud je nesežere). Byla jsem se podívat v akvaristice, abych měla představu o velikosti akvária než ho koupím. No a prodavač mi ukázal pancéřníčky trpasličí, že bych si je tam měla také později přidat. Nakonec jsem na pancéřníčky doma koukala a nejvíc se mi zamlouvá pancéřníček malý. Vejde se k Bojovníci a krevetkam i 8 pancéřníčků. Nebo je to moc. I s ohledem na to že Pan. Malý je živá rybka a Bojovnice by to nedávala smich ? Počítám se závěsným nebo externím filtrem bez dodávání CO2 a hodně rostlin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 18:20 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Lojza007
Já měl hejno tetry ohnivé. Jsou to držáky, poslední kus na dožití mám snad 5 let +.
Ale musíš mít co nejvíce kusů, jinak jsou ploché, statické a zašívaj se do porostu.
EDIT: Uvažuji o zářnoočko Normanovo a nebo dokup C.Pygmaeus...ale tam bývá vysoká úmrtnost, tak nevím. Ale na hejno je parádní pokoukání... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 13:16 Muž Lojza007 [1175] Re: Káca
Mně je vlastně celkem jedno, jaký druh to bude, ale rád bych je pořídil ve Sklorexu, což limituje výběr. Mimo razborek jsem u nich našel medaky a tetry ohnivé a možná jsem ještě nějakou vyhovující rybku přehlídl. V podstatě radši hejno malých rybek než jednu nebo dvě větší (nabízela by se betta) a taky jim musí vyhovovat ta malá plocha 30x30cm a současně nesmí moc lovit krevetky, ideálně vůbec, což spoustu malých rybek taky vylučuje.
Takže velikost hejna jsem díky vám všem vyřešil a teď se můžeme pustit do těch rybek. :-)
Bornejky i kubotaiky jsem už měl, ale ničemu nevadí je pořídit znovu, ale klidně se nechám nadchnout pro jiný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2023 12:23 Muž Káca [62] Re: Passenger77
Ano, jsou to aktivní, malé rybky. Což by nemělo vadit, zejména když nechce jiné rybky. Nějak extra se kubotaiek zastávat nebudu, ale pokud někomu vyhovuje neustálý aktivní pohyb v akváriu, tak není problém. Navíc, při absenci jiných rybiček opticky "zaplní" akva pohybem... A s těmi jejich "zelenokovovými" odlesky je to pěkné podívání. Ano, vyžadují prostor k plavání, takže pokud je akva džungle + třeba nějaký složitější scape, tak prostor může chybět - ale to všem :-) Osobně jsem s nimi spokojený a můžu je doporučit, já jen možná rozšířím hejno. Nicméně, malých a micro rybek je vícero a záleží na každém, jaké má preference ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102648x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium