Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.05.2013 19:57 R Muž romant [27987] Re: Honza
Tak abychom se dobrali nějakýho rozuzlení. Včera to bylo takto po novu instalovaný? Pokud ano, je to čerstvě založený akvo a denní výměna 1/3 vody bude nezbytná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 19:54 Honza Re: Kryštof
Akvakro kameny sterk a filtr byl nove koupen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 19:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Honza
měly by být srovnané teploty, porom postupne pridávat 10procent vody z akva :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 18:58 R Muž romant [27987] Re: Honza
Co všechno bylo vypláchnuto? Dno, filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 18:55 Honza Re: Kryštof
Bohuzel ne, nejsem informovan o techto postupech... vlozili jsme je do normalni vody na pul namichanou s vodou z akvaria odkud byly vyloveny. Jinak akvarium bylo uz pred tim dlouho dobe pouzivano jen jsme ho tedy vyplachly. Jedna rybka je ok... druha je trosku ko :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 18:13 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Honza
Byla ryba, připravena na teplotní zmenu, a zmenu chemismu vody? nebo jste je proste pusili do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 16:15 R Muž romant [27987] Re: Honza
Pokud je to akvárium alespoň 3 týdny zaběhnutý, tak to potom jo. ;-) Já bych stejně zůstal u té nic nekazící vodoléčby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:58 Honza Re: romant
Ahoj jak rikam rybky jsme poridili vcera a akvarko je ciste a odfiltrovane tak v tom si myslim ze problem nebude...nemuohla utrpet sok po ceste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:06 R Muž romant [27987] Re: Honza
Trošku tam cítím klasiku v podobě čerstvýho a možná i menšího akvária a tudíž bych doporučil taktéž klasiku v podobě častých výměn vody. Něco si o pořízených rybách přečíst, třeba rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:04 Honza – Závojnatka (Carassius auratus auratus) černá
Dobry den, Mam trochu problem s jednim prckem vcera jsme si s pritelkyni poridili 2x Zavojnatku mame ji v akvarku jedna je uplne v klidu a druha plave na boku obcas se protahne ale spise je na dne zalezla a vypada trochu v soku. Prosim poradte co sni??? dekuji. Nevim jestli se sem jeste dostanu tak bych byl velice rad kdyby mi nekdo odepsal na email. Dekuji mnohokrat mailto:honza00813@gmail.com
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 13:56 R Muž romant [27987] Re: nika
Osobně bych si myslel, že to je nějaká pigmentová skvrna, tedy nic nenormálního, ale třeba mě někdo vyvede z omylu a poradí více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 13:54 nika Re: romant
Fotka k příspěvku Romi, práveže ona je tam sama, a až teraz sa jej začerneňal chvost. má cca 30 litrov. ostatné čo sú v 50 litrovom sú spokojné, stále žerú zabávajú nás tým ako vyvádzajú, s prísavníkmi sa znášajú v pohode. voda sa im čistí pravidelne. len tá jedna má stále dáky problém.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 13:41 R Muž romant [27987] Re: nika
Ten problém je ve velikosti akvária a nevhodné rybí osádce, prostě je tam hodně špindírů v malým prostoru a je velmi složitý tam udržet jakž, takž dobrý prostředí. rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 13:33 nika
ahojte, máme doma tri závojnatky, z toho dve sú v 50 litrovom akvárku a jedna je v cca 30 litrovom - má už druhú karanténu. doteraz bola v poriadku, ale ako sme doniesli nových prísavníkov prišli sme o jednu závojnatku a ďalšie tri malé prísavníky. od vtedy jedna závojnatka odmietala žrať a len plávala na dne. následne išla do karantény od ostatných. Po dni začala žrať, znova bola živá ako pred tým. ako náhle sa vrátila do akvárka dva dni bola v poriadku a potom zase prestala žrať. teraz je už asi 4 dni mimo akvárka kde sú ostatné rybky a normálne žerie, pláva... dnes pri výmene vody sme si všimly, že má čierny chvost, ako keby bol opálený po krajoch :( začínam byť z nej už zúfalá. zmenili sme žrádlo za kvalitnejšie, dostáva vytamíny má sama celé akvárko a furt jej nestačíme potvore... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 12:16 R Muž romant [27987] Re: zuzana
Má nemocnej plynovej měchýř, to je stanice konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 12:15 zuzana – plavanie na chrbte
Dobry den mam zavojnatku ,neviem preco sa mi zakazdim obrati hore znak a plava tak ze brucho ma hore potom tak chvilu ostane a zase sa prevraty naopak

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 17:05 adioverride – Závojnatka Lví hlava - rozpad hlav
Zdravím lidi, mám v akváriu závojnatku - lví hlavu. Ze dne na den se koukám, že jí "praskla" hlava. Výrůstek na hlavě vypadá opravdu divně, našel jsem to i na jiných forech vypadá to cca takto www.akvarko.cz/… ale nikde se k tomu nevyjadřují. Je to normální (nedivil bych se vždyť to furt roste). Rybka plave ok, teď ji to prasklé začalo trošku černat. Nemáte s tím zkušenosti, nějaké rady?
Díky moc,
Adam

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2013 21:41 R Muž romant [27987] Re: Pavel
O.k. pokračovat v léčbě dle návodu, ty roztřepený ploutve bude reakce na zhoršený podmínky vyvolaný tou léčbou. Neptám se na velikost toho akvária, ale jestli je to méně než 100 litrů, tak se Ti tam bude rovnováha dařit udržovat jenom velmi těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:38 Pavel Re: romant
Koupil jsem si costapur. Bylo to to jedine, co ve zverimexu měli a zvyšil jsem jim teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:28 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Léčíš tedy čím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:26 Pavel
Dobrý den, mám 3 závojnatky. Jednu jsem si donesl asi před týdnem a půl. Dal jsem ji do malého akvária do karantény, kde jsem ji nechal týden. Včera jsem ji dal do zavedeného akvária a dnes jsem objevil na těch 2 velkých, co tam byly krupičku. Začal jsem je tedy léčit podle návodu: rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis . Teď jsem si, ale všiml, že se jim rozpadají zadní ploutvičky. Proto jsem se chtěl zeptat, jestli mám pokračovat v léčbě krupičky nebo mám zkusit něco nového? Předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2013 12:09 R Muž romant [27987] Re: AdeS
Podle toho co na té fotce vidím, jde o zanedbaný akvárium a tam bych v první řadě hledal toho původce. Osobně si myslím, že se o nějakou bakteriální nákazu jednat bude. U závojnatek zvlášť platí dobrá hygiena nádrže, mí výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci a velikostně odpovídající nádrž, rozhodně nepodceňovat výměny vody a pravidelný odkalování dna, což u dna jenž je v nádrži je trošku složitější, neb ten ostrej štěrk se špatně odkaluje a dna tohoto typu velmi rády tzv. zahnívají. To jen tak ve stručnosti na co se zaměřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 11:30 AdeS – co to je?
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte náhodou, co by mohlo způsobit takovou "hnusnou" ránu? Je to vykousané? Nebo bakterie?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:04 Sára – Černání závojnatek
Fotka k příspěvku Takhle to vypadá ...Co to tedy může být ..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 08:12 R Muž romant [27987] Re: Sára
Tak hlavně při tom zkoušení velmi často měň vodu(2-3x týdně 1/3) a moc je nepřekrmuj, stačí úplně jednou denně a spíš menší dávku a opravdu pravidelně a to týdně odkaluj dno, ten bordel co nadělají. Já bez fotky více neporadím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 08:07 Sára – Dd
To už má zajištěný předem mi jen nejdřív v tom menším zkoušeli..Jestli nám to vydrží.. :)

Ale to čený mi dělá starosti vypadáto jako když se spálí .. pizza nebo tak něco ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 07:55 R Muž romant [27987] Re: Sára
Osobně si podle popisu myslím, že to bude nějaká pigmentová skvrna, ale bez fotky je to jenom věštírna. Co je ale horší, že jsou jenom v 20 litrovým akváriu, to bude do budoucna neúnosné. Podívej se do atlasu, jaký mají nároky na prostor a prostředí obecně, co dokáží vyprodukovat bordelu. V 20 litrovým akváriu to skončí nezdarem, nechci šířit nějakou blbou náladu, ale tak to je. rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 07:49 Sára – dotaz
Dobrý den, potřebovala bych menší radu.. Máme od 17.března dvě závojnatky (vůbec se teda nepodonají těm tady jsou oranžové a nemají ten "výrůstek" .. nebo jak to pojmenovat .. na hlavě)

Teď jsem si u nich všimla místy na těle černého zbarvení .. a jsem si jistá že to před tím neměly.


Ta 1-ní má to černé jakoby na povrchu těla to konkrétně na "hřbetu" hlavičky , na okraji hřbetní a spodní.. A vzadu na cípech těch "závojků" ..

Ta 2-há má to černé spíš jakoby pod kůží .. (vidět) a má ho jen pod žíbrami jakoby .. pod tou "pohyblivou částí" a na cípcích těch "závojíků"

Napadlo mě jestli je nějak nepřekrmujeme .. nebo jim něco nechybí ..
Najíst dostávají .. ráno tak kolem 7-mé.. Potom kolem 15,00 .. a večer třeba už en malilinko .. nebo vůbec ..

Taky do akvárka nic nepřibylo ani neodcestovalo.. Filtrace je řekla bych v pořádku. AQUATAN taky používáme ...(podle návodu 5ml do našeho 20l akvárka)
Každopádně paní v prodejně nás nijak moc trefně neinformovala k ničemu jinému než aquatanu ....
Děkuji za radu a omlovám se za zničujícím způsobem dlouhý popis :) :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 19:48 Dájina Re: hr :-)))
Ach jo, chudák rybička...Ale děkuji za info :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 11:30 hr :-))) Re: Dájina
Každý kdo jenom trochu vidí, tak pozná, že závojnatka plive vločkové krmivo.
Dájino vzhledem k rozsáhlosti výrustku na hlavě bych to odhadoval na nějaké nádorové onemocnění a taky vzhledem k tomu že je ten utvar jakoby prokrvený a tedy vyživovaný.
Čas ukáže jak dlouho s tím závojnatka bude žít a jak moc ji to mude zatěžovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 09:54 Dájina Re: LiborSprysl
s "hubou" nic nemá, jen to tak divně vypadá..Fotila jjsem ho při krmení :) ale jinak díky za názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 07:18 R Muž romant [27987] Re: Dájina
Denní výměnu 1/3 vody a když nebude do třech dní patrné zlepšení, tak separé nádrž a léčit Bactopurem dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 06:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dájina
Obávám se, že tohle teda třecí vyrážka nebude... smich ta roztřepaná huba, pokud mne oko neklame...bakterka, plíseň....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 20:53 Dájina – Nemocná závojnatka
Fotka k příspěvku Ahoj,
Prosím o radu, dnes mi nějak začala zlobit závojnatka, normálně s ní žádné problémy nemám. Ale z ničeho nic se jí na hlavě udělala taková zvláštní vyrážka... sad Bojím se, aby to nebyla nějaká zlá nemoc, proto se chci zeptat, jestli se někdo s takovou vyrážkou nesetkal... :-(
Četla jsem nějaké články o tom,že by to mohla být tzv.: "třecí vyrážka"...

Budu ráda za všechny rady, foto přikládám love ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 19:24 Muž donner [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, poradíte mi prosím? Moje závojnatka má něco s tlamičkou. Vypadá to jako krev, ale nejsem si jistý (viz. foto)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:44 R Muž romant [27987] Re: josef
Musíš vytvořit takový prostředí, kde se řase nebude tolik dařit, ale jestli se mě zeptáš jak, tak to Tě odkážu na patřičný vlákna rovnou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:39 josef Re: romant
takze to jim nemuze ublizi da se ta rasa nak ostranit abyse nedelala porad (jinak nez houbickou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:36 R Muž romant [27987] Re: josef
To bude asi řasa, setřít houbičkou, nebo škrabkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:34 josef Re: romant
jeste jeden dotaz mam zavojnatky a tvori se mi tam na skle zelena barva mozna to je asi mech nevite jestli se stim da neco delat diky za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2013 20:34 R Muž romant [27987] Re: josef
Pokud je to měchýř a podle toho Tvýho popisu to na něj vypadá, tak to má spočítaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:30 josef Re: romant
cau a da se stim neco delat nebo ne nevim jestli mi umira
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2013 20:27 R Muž romant [27987] Re: josef
Onemocnění plynovýho měchýře, řekl bych a to je obvykle věc konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:26 josef – zavojnatka
dobry den mam problem zavojnatka mi plava vzhuru brichem nahore u hladiny na hore a ted je zas dole jen u dna vzhuru brichem nahore

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 20:23 jarys5 – ještě foto
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:20 jarys5 – Závojnatka-odpad šupin,rozpad lví hlavy
Fotka k příspěvku Prosím pomoc.Na jedné z našich závojnatek(Lví hlava)se začal rozpadat výrůstek na hlavě specifický pro tento druh.2 dny-polovina hlavy.Je trochu apatická,ale potravu přijímá.Také chybí sem tam nějaká šupina.Akva 180l,vn. filtr juwel,vzduchování,strva vločky,granule pro záv.,1 krát týdně mraž. patentky.osazení:4 závojnatky cca půl roku,3 mřenka nádh.,3 anc.1 př.th.,1 péřovec.Předem děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 16:48 honzulda
Fotka k příspěvku ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 16:47 honzulda – Prosím poradit
Fotka k příspěvku Poradí mi někdo, co to má závojnatka nad tlamkou a co s tím? Nikde jsem nic nenašel a nevím si rady. Vypadá to jak kdyby měla beďar, ale teď se to z bílé zabarvuje spíše do černa. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 15:36 Pepina Re: romant
V podstatě dělám všechno správně, tak nevim v čem je chyba... asi ve ME! ano ... když se to děje podruhý... :-( snad to přejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 15:30 R Muž romant [27987] Re: Pepina
Na to, aby se v rybách nemnožilo to co nemá je nutný jim zajistit ty správný podmínky, to je vždycky základ, nebo-li řešit příčiny a ne posléze následky podpůrnými přípravky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 15:21 Pepina Re: romant
Takže když by to bylo v tý "přijatelný míře" tak fmc ještě pomůže?... tone achjo... jednou už mi na to rybka umřela.. jak se tomu dá ještě víc předcházet?!
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009?od=551