Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:58 Lete
Ale oni jsou ty ploutve na koncích zčernalé. To se stalo včera večer + u žáber je taky černý proužek. (moc nejde vidět kvůli odrazu světla od rybičky....)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:51 R Muž romant [27981] Re: Lete
Ty ploutve jsou klasicky užraný bakterkou, takže držet rybu v dobrým prostředí, dodržovat hygienu nádrže, často měnit vodu. Pokud bude ryba v odpovídajících podmínkách, tak ploutve dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:50 Lete
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:47 Lete
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:19 R Muž romant [27981] Re: Lete
Pokud je to možný, tak tu postiženou rybu vyfotit, ať se to onemocnění lépe diagnostikuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:17 Lete
Na pribalovem letaku pisou, ze je to na hnilobu ploutvi. Coz ta zavojnatka mela. Co mam tedy delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:15 Muž souky [592] - RostlinyRe: scorpion075
pleteš se, esha exit na na krupici, esha 2000 podporuje tvorbu slizu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   26.03.2012 11:12 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Lete
eSHa je léčivo určené především na krupičku. Nejedná se o žádný všelék. Koneckonců lék na všechno asi dosud nikdo nevymyslel. Zjisti si nejdříve příčinu potíží než si začneš hrát na doktora Bolíta.
Tebou popisované příznaky jsou většinou způsobené nedostatečnou údržbou či jinak nevyhovujícíma podmínkama. Těžko víc hádat bez bližších informací o tvém akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:03 Lete – Zčernání ryby
Ahoj, mám 60ti litrovou nadrz s filtraci eheim aquaball. V pondeli se zacla moje zavojnatka chovat divne a prestala zrat. Tak jsem vymenila vodu. Dalsi den mela na ocase nejakou plisen a odpadl ji kousek ocasu. Tak jsem nasadila esha 2000. Ten jsem podavala 4 dny a bylo videt zlepseni, jenze ted ji zacal trochu cernat ten ocas a ma cernou smouhu u zaber. Nevim co s tim, mam jeste pokracovat s tou eshou?? Moc prosim o radu! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 16:20 Žena Alkestis [9] – Kaprivec
Tak ten kaprivec to bude urcite, neco od sery jsme na to uz zkousely. Psaly tam na vnejsi parazity, ale vuuubec to nezabralo. Jen si ted nejsem jista co to bylo presne zac. Zitra se musim poptat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 14:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Romy
Vidím, že jsi na tom stejně, máš pravdu...opět je to 50:50....pokud to kapřivec je...tak i ten Cyprinopur funguje. Všechny "pury" jsou předchůdci "olů" a v tomto případě se rezistence kapřivce na "pur" neprojevuje...Narozdíl od chorob, při nichž většina "purů" již nefunguje... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 14:05 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Alkestis
Kvalitní je i Argulol od Sery.Pokud to kapřivec je.
Kapřivec: cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 13:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No je to 50:50, někdy to funguje, někdy ne. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 12:20 R Muž romant [27981] Re: Alkestis
Podívej se na lék Cyprinopur od sery, to by mělo být na Tvůj problém, tedy alespoň jak jsem to já pochopil, jistě mě, pokud to bude třeba jiní věcí daleko více znalí opraví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 10:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Alkestis
České závojnatky ke kapřivci přijít můžou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 08:08 Žena Alkestis [9] Re: LiborSprysl
Nn, tyhle zavojnatky jsou podle toho co mi tvrdily ceske. Ale ti chovatele od kterych jsou je mivaji v jezirkach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 05:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Alkestis
Ty závojnatky jsou české? Mohly přijít ke kapřivci? Nejsou to spíš kotevní červi, typičtí pro asijské importy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 00:00 Žena Alkestis [9] Re: romant
Jo, dobry. Po prekopirovani komplet odkazu uz to slo. Diky mockrat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 23:45 R Muž romant [27981] Re: Alkestis
www.dajanapet.cz/…
Edit: Ten odkaz nefunguje, hledej to na jejich stránkách přímo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 23:14 Žena Alkestis [9] Re: ustavprochore
Jj, to vypada, ze bude na 85% a o neco vice procent ono. Da se s tim delat neco jineho nez mechanicke odstraneni?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 23:05 Žena ustavprochore [567] Re: Alkestis
Kapřivec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 22:40 Žena Alkestis [9] – Paraziti
Dobry den, znama ma problem se zavojnatkama. Jsou na nich nejaci paraziti, prvne se pohybovali jen na ocase, nyni jiz po celych rybach. Vypada to jako trilobit ci listonoh. Ma to normalne nozicky. Chtela jsem to vyfotit, ale jelikoz je to pruhledne, tak mi to fotak nevzal. Prosim vas nevite nekdo co to je a hlavne co s tim? Zatim nam vsichni rikali, ze jedina moznost je to odendavat manualne, coz jsme zkouseli, ale je toho na nich cimdal vic a vic. S.O.S.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 18:21 R Muž romant [27981] Re: Káč.
Bez ohledu na znalost té nádrže, kde ta závojnatka je, doporučím první opatření a to je výměna poloviny vody, protože pobyt ryb ve zhoršených podmínkách je jednou z nejčastějších příčin výskytu té, či oné choroby. Uvidíš, jak bude ryba reagovat na tu vodoléčbu. U závojnatek je nutný doržovat dobrou hygienu nádrže a opravdu svědomitě měnit týdně alespoň 1/3 vody v nádrži a u menších nádrží i polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 18:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Káč.
Velikost akvária, jaká filtrace, kolik rostlin, teplota, jaká je údržba akvária? To je potřeba napsat, aby mohl někdo odpovědět..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 17:59 Káč. – Závojnatka
Asi před 2 měsíci jsem si pořídila akvárko a do něj dvě závojnatky a jedno paví očko a asi po měsíci jedna závojnatka začale černat a plavala břichem nahoru, ale požád vypadala čile a CELKEM zdarvě ;) ale asi po týdnu umřela :/ a teď začíná černat i ta druhá možná že to s tím nesouvisí ale mám o ní strach :'( Nevíte co by to mohlo být? A jde to nějak vylečit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 06:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: anlinal
To onemocnění není parazitální, nýbrž parazitární. :-)Takže to není ani vodnatelnost, ani závojnatka není přepapaná. Budete se muset smířit s tím, že bude plavat bříškem vzhůru třeba půl roku, pokud jí život neukončíte. Má totiž poruchu rovnováhy a nemůže za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 22:01 anlinal Re: romant
a nemůže to být třeba jenom vodnatelnost nebo nemůže být přepananá :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 21:23 R Muž romant [27981] Re: anlinal
Takto postižené rybky nemají moc šancí na přežití. Většinou se jedná o importované závojnatky u kterých se tato porucha projeví, je to parasitální onemocnění a je, alespoň podle mě, neléčitelné. Tu rybku bych šetrně utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 21:16 anlinal – plynový měchíř
Dobrý den, chtěla bych se zeptat moje závojnatka občas plave bříškem nahoru. Mám o ni strach. Nechci, aby umřela. Přečetla jsem si, co jsem mohla, ale nikde jsem nenašla úplnou odpověď. Má poruchu plynového měchýře? Prosím pomozte ... Mám ji dávat hrášek? nebo ji nedávat najíst vůbec? .. prosím :-( Opravdu jsem přočetal celou tuto diskuzi a ji jiné diskuze, ale nikdy jsem nenašla doopravdy co mám dělat. Mám strach, když ji něco dám, že ji ublížím. Proto se ptám jestli mám ji dát ten hrášek nebo koupit antibiotika nebo cokoliv. Prosím pomozte jsem fakt už bezradná :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 18:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Káč.
Poškozený plynový měchýř....už se tu kolem toho natřepalo spousta...je třeba hledat....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 17:40 Káč. – ... :'(
Ahoj chci se zeptat, mám v akrváiu 2 závojnatky... a ta druhá plave břichem naoru je furt živá a normálně se hejbe a jí jen se nemžr otočít :-O sad
Tak se chci zeptat co jí je a jestli se s tím dá něco dělat. ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:29 Karel – Závojnatky
Ahojky všem, pořídili jsme si do 300l akvária dvě závojnatky. Jednu černou a druhou zlatou. Zprvu bylo vše v pořádku ale asi po jednom měsíci se ta černá pořád někde schovává (většinou u dna)že jí nemůžeme až do krmení najít. Jakmile je čas krmení tak vyplave a pak se zase schová. Pozoroval jsem akvárium a nikdo jí nenapadá. No a ta druhá zlatá plave po celém akváriu a většinou za sebou táhne dost dlouhé ho…. Třeba i tři svoje délky. Poraďte, děkuji. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 12:36 Muž Yirka [9118] Re: kolea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 10:28 kolea – páření?
Dobrý den,
asi před čtrnácti dny jsem si koupila další závojnatku. Doma jsem měla už jednu zlatou a teď jsem si koupila takovou tu černou, i když ve skutečnosti není černá, protože je to albín. Všechno vypadalo v pohodě. Až teď posledních pár dní jsem si všimla, že na dně akvária jsou jikry. To by bylo také v pořádku, ale ta nová závojnatka pořád plave za to starou a vypadá to, jak kdyby ji okusovala, ale dívala jsem se pořádně a neokusuje ji. Pořád ji plave k zadečku. A ta starší závojnatka už je z toho vystresovaná, mě příjde. Je to jenom množení? Nebo je mám oddělit? Moc děkuju za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 19:16 Emka – rybka s červeným bříškem
Fotka k příspěvku Dobrý den , chtěla bych se zeptat co je se závojnatkou , která plave bříškem nahoru a má na něm červené až krvavé skvrny. Když jí ale vyruším z jejího ležení tak normálně plave nebo třeba když ji krmím. Plave zhruba normálně jako vždy , akorát neustále vyplavává nahoru aniž by chtěla. Prosím poraďte, děkuji.. sad
přikládám i ne moc povedenou fotku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 18:23 R Muž romant [27981] Re: Helisa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 18:19 Helisa – jak s rybkou v létě?
Dobrý den všem,
dostala jsem závojnatku v kulatém akvárku jako dárek, po přečtení příspěvků v této diskuzi jsem se rozhodla koupit větší a hranaté akvárium, abych ji netrápila. Ale řeším tento problém:
bydlíme ve starém domě, v podkroví, kde v létě bývá hrozné horko - běžně 29 st. i víc.. Vím, že je to teď v lednu trochu předčasné, ale pokud založím "regulérní" akvárium, je možné ho nějak chladit nebo 2 - 3 měsíce závojnatka "přežije"? Nechci se jí vzdát, ale ani ji trápit. Poradíte?
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 11:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: konecnyvopa
80% v Čechách prodávaných závojnatek jsou importy... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 11:03 Muž konecnyvopa [0] Re: LiborSprysl
No, moje závojnatky nehlásily, že jsou dovozové. Mám taky 2 ks červeno-černo-bílých, takové skoroškaredky ale ty se mají ke světu nejlépe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: konecnyvopa
To nevím, z fotky to nikdo nepozná. Současné importové závojnatky z asijských farem jsou obecně ryby dost problematické (trpí na různé parazity) a například jen malé procento z nich dovedou chovatelé do rozmnožovací velikosti...Jenže jsou hodně barevné. České závojnatky nejsou tak pěkně vybarvené, ale zase vydrží víc...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:32 Muž konecnyvopa [0] Re: LiborSprysl
asi budu muset omezit svícení + občas kostku ledu X-) když měním vodu dávám zpět jen studenou. Že by opravdu všechny problémy byly ten teplotou??? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: konecnyvopa
Vysoká teplota to opravdu je. 20 - 22 max.je ideál. Vysoká teplota = rychlejší stárnutí, nižší odolnost ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:22 Muž konecnyvopa [0] Re: LiborSprysl
věkem to není, úplně stejně odchází i mladé kusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:22 Muž konecnyvopa [0] Re: romant
teplota asi dost vysoká, kolem 26 st. zářivky topí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: konecnyvopa
No a asi tříletá byla před tím...pokud se jedná o asijské importy...mohla sejít i věkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:19 R Muž romant [27981] Re: konecnyvopa
To je příkladná péče o akvárium se závojnatkama. palec Co teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:18 Muž konecnyvopa [0] Re: LiborSprysl
ta, která byla velká, už tímto způsobem uhynula, měla cca 1 rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: konecnyvopa
Při pohledu do prezentace mi zvláště ta jedna připadá dost velká...není to prostě věkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:12 Muž konecnyvopa [0] Re: romant
cca 3x týdně odkalení a výměna cca 30-40 l vody, krmení Hikari granule pro závojnatky, Tetra granule a Tetra Ani min také pro závojnatky. Ve venkovním fitru biomolitan + keramika. Mám použít Uhlí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: konecnyvopa
a čím je krmíš?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009?od=801