Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 15:09 R Muž romant [27987] Re: Pepina
To "nastydnutí" je ve skutečnosti bakteriálního původu a tudíž, jakmile se bakterie namnoží přes únosnou mez, je zle a pomoci obvykle nebývá jinak, než třeba v silně perlivý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 15:06 Pepina
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s "nastydnutím plynového měchýře" u závojnatek. Několikrát jsem se dočetla, že je to možná příčina toho, proč rybky špatně plavou. Voda má stále kolem 20-22°C, velké výkyvy teploty nehrozí....Tak by mě zajímalo, jak se jí to mohlo přihodit..Rybky mám dvě,a trápí to pouze jednu, 4 druhy krmiva pro závojnatky - střídám, vodu pravidelně měním. Provedla jsem už i léčbu FMC podle přesného návodu (pokud by šlo o parazity), bez zlepšení... Nevím čim jí mam pomoct :(...díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 14:01 Muž Yirka [9126] Re: Lucie
Ono to není jen o nakoupení a krmení. Ty rybky mají nějaké také požadavky: rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 13:55 Lucie
Dobrý den, mám doma dvě závojnatky, koupila jsem je nedávno, všechno bylo v pořádku, ale když sem přišla ze školy a chtěla je nakrmit, tak jedna ležela na dně, nehýbala se, jen dýchala..a nic a pak udělala pár temp ploutvičkama a nehybně ležela na hladině na boku, nevíte co by jí mohlo být? Dělá mi to starosti...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 08:36 Tereza – Karas-boule
Moc vám děkuji za názory a rady! Včera jsem aplikovala Sera Med Nematol, uvidíme, snad to rybičku zachrání. Doufám, že s tímto léčivem máte dobré zkušenosti...děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2012 14:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: hr
Pán zjevně nemá problém jen s psaným projevem, ale také s očima...ona slečna psala...mám veliký problém s karáskem...né se závojnatkou...tak moc nevím, proč ji tam zase motáte. Ona zjevně nenašla téma karas.
S tou dietou si tedy moc jistý nejsem, odčervil bych bez čekání na zhubnutí. Oslabená ryba je už dost těmi parazity a v akváriu žrát potřebuje. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 08:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tereza
Nejspíš červi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 08:47 Tereza – Boule
Fotka k příspěvku Ahoj, dobrý den. Mám veliký problém s karáskem, můžete mi prosím, někdo pomoci, nevím si rady. Rybka cca 20cm veliká, v létě v bazénu, před cca 1,5měsícem přelovená do akvárka. Během týdne se jí udělala na levé straně těla, za žábrami veliká boule, ale není to kožní problém, spíš to vypadá jakoby se jí vyklenula břišní stěna. Vypadá příšerně - deformovaně. Dívala jsem se na příznaky různých chorob, ale nemůžu najít nic, co by mi připomínalo to, co máme na rybce. Máte, prosím, někdo s něčím takovým zkušenost?Pomoc!!!Děkuji Tereza
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 18:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikki
Takže podle návodu pana Havleny již víte, že je to sice karas, ale závojnatka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 17:33 Nikki – zimování
Zdravím, moc Vám všem děkuji za rady, budu se snažit aby rybky do jara přežily a bylo jim jakž takž dobře v rámci mezí. A příští rok chce přítel předělávat jezírko, takže ho doufám udělá větší a ryby zůstanou tam. Jinak rybky co mám doma vypadají přesně takto www.karas.estranky.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 09:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
No jo...trochu jsem se "sádkování" musel naučit...ale teď už to funguje dobře... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 09:03 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: LiborSprysl
...k té otravě...no z písmenek nad těmito tušíte, že asi i tom něco vím...
Tak to je mi těch rybek líto... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 04:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
Jak vidno, "staří praktici" se začínají občas i shodovat smich Já dodám že opravdu, pokud ty ryby se zvládnou na podzim dobře nacpat, tak fakt při nízkých teplotách ani nežerou ...Takže se první dva měsíce vysírají, vodu je nutné měnit častěji a k jaru je to už v pohodě...Krmit začínám až ve venkovní nádrži....

Sid - k té otravě...no z písmenek nad těmito tušíte, že asi i tom něco vím... smich stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 21:59 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: LiborSprysl
...Jinak těm 180mg věřím...on karas vydrží hodně...
Karas opravdu vydrží hodně a navíc - 180mg NO3/l není zase tak mnoho, jak jsme se z nedávné diskuse na toto téma dověděli... :)
Já bych měl spíš obavu z autointoxikace amoniakem, která hrozí třeba i při ojedinělém překrmení a/nebo náhlém poklesu teploty, a to i za jinak příznivého pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2012 18:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nikki
Taky jsem zimoval pár karásků v malém akváriu. Měl jsem je ale na chodbě, teplota někdy pod 10 stupňů, bez filtru, týdenní výměna vody a krmení jednou za měsíc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: hr
hr napsal: Jestli mají tvoje ryby ocasní ploutev ve tvaru písmene B tedy jednoduchou a pouze prodlouženou do závoje tak se jedná o barevného karase formy zvané kometa.
ty chovám v zahradním jezírku a jsou závojnatkám podobní.


Jestli karas nebude závojnatce podobný především proto, že jsou karasy oba smich akorát každý jinak vypadá.... potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 15:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Proto jsem konstatoval v úvodu, že není vhodné použít vodu z toho "jezírka", když nevíme jaká je...Ona může být podobných parametrů, takže ty ryby jsou na ni zvyklé, jen když se naleje do té nádržky a budou se dál načítat dusíci, tak to prostě nemohou rozchodit...Ona kolega hr má myšlení zpomalené.
Jinak těm 180mg věřím...on karas vydrží hodně, ale zase ne zcela všechno. Mám celkem zkušenosti z několika druhů zimování, protože prodávám "bazénovky" rovněž. Jednu sezonu jsem si připravil celou várku na jaro, abych ji mohl vyhnat sotva se oteplí...No přiznávám, nepovedlo se to právě iděálně,takže dnes už to zimování dělám jinak a vím o čem mluvím... smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 12:23 Nikki Re: Sid
Sid - moje sousedka má doma dvě závojnatky v malé kouli o objemu tipuji tak 1,5 L vody, na dně písek a řekla mi na to, že prej jí to takhle prodali ve zverimexu a že to tak mívají ve filmu. Neskutečné. Když si vezmu, že i to 37L akvárko je pro ně maličké, tak ta malá koule už je doopravdy na ránu pěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 12:07 Nikki – zimovani
Takže když už v tom lítám taky, tak co mám dělat abych jim to doma ulehčila? Stačí tedy obden výměla třetiny vody, mám tedy začít méně krmit? Ryby neustále loudí, tak je to těžké, ale asi holt není zbytí. Takže jednou denně stačí? Nebo i méně? A co s tím černáním? Mám to tedy sledovat a kdyby to nebylo pigmentem ale nějakou nemocí, tak by rybka přestala přijímat potravu? I když to už by byla asi poslední fáze že. Nevím zda se mám jít vůbec ptát do zverimexu, protože tam mi opět "kvalitně" poradí, at tam něco naleju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 11:58 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: LiborSprysl
...No bude to horor...měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu....krmit fakt málo...
Člověk nemůže jinak, než souhlasit. Přesto si dovolím vzpomínku na jistou "kauzu", která má k této hodně blízko. :-)
Svého času jsem na návštěvě známého zjistil, že ve "špajzu" "zimuje" dvě závojnatky přibližně téže velikosti, jaké jsou ty Nikkiiny. (Jinak je měl v sudu na vodu na zahrádce, aby "se měl čím bavit", a aby ho "neobtěžovali komáři"... :))
Jen ta nádržka byla menší - 42x30x21cm...
Na parapetu okna, aby měli chladněji, a aby nemusel svítit.
Výbava - malý bublifuk, trocha štěrku a nějaké rostliny, (kryptokoryny, egerie a ještě cosi).
Na můj dotaz, jak je má v tom plivátku dlouho a jako často v něm mění vodu, řekl něco o pár měsících a sporadickém dolívání toho mála, co se odpaří.
Nemohl jsem jinak, než zkusit změřit NO3 a ono to odpovídalo tomu jeho tvrzení - naměřil jsem tuším 180mg/l a mohu prohlásit, že to těm rybkám nevadilo. Na tom "letním bytě" (v sudu) ještě nějakou tu sezónu strávili. :-)
(To ale není návod k následování! ;-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 11:37 Nikki – zimovani
Děkuji. Takže se začínám těšit na jaro. Já mám doma kočku, rybičky jsem nikdy neměla. Takže se snažím hledat info. Přítel to má na háku :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 11:34 Nikki Re: Nikki
jen ještě doplním, obě měly oranžovou barvu, bez příměsi jiné barvy. Jedna tak zůstala a druhá černá, začalo to ploutvičkami a ted to má i kolem očí a šmouhy po těle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 11:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikki
No bude to horor...měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu....krmit fakt málo...no a na jaře počkat na teplo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 11:30 Nikki – zimovani
Zdravím, děkuji velice za názor. K tomu, že napřed si má člověk o zvířeti načíst a poté teprve pořizovat, mám stejný názor. Bohužel já si rybky nepořídila, to přítel. Jen je tam nechtěl nechat v zimě zmrnout tak je vzal domů. Ve zverimexu mu to poradil prodavač, že na zimu stačí malé akvárko. Podle toho co jsem si ted o nic načetla je to blbost totální, tak se člověk opravdu diví, co v tom zverimexu pracuje za odborníky.
Rybky máme v bytě, teplota v bytě je kolem 20 - 22C. Jsou to ty závojnatky (ve zverimexu prý bylo uvedeno karásek závojový), ale dle obrázků jde o závojnatku. Mají velikost odhadem 7 cm a jsou dvě. Jedna je naprosto v pořádku, druhá má to černání.
Tak ted tedy opravdu nevím co udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 08:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: hr
Necháme ji vybrat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 08:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: hr
Tak od začátku -
voda z jezírka...tohle radit, když nevíte, jak ta voda vypadá je úplná blbost...
písek - k takto zimovaným rybám je úplně zbytečný, navíc to, že se v něm bude usazovat bordel je spíše na škodu než ku prospěchu
rostliny - nesmysl, protože tři karasi je sežerou, pokud budou střídmě krmeni, jak radíte...růst nestihne v tak malé nádrži i ta nejrychleji rostoucí...
skrýt - ve 37 litrech se tři karasi fakt neskryjí... smich
krmení - pokud ryby žraly celou sezonu, nemusí v zimě žrát vůbec
vodu měnit, za stejně chladnou, ryby nechat v chladnu a klidně i bez světla, sklep, garáž kde nemrzne - světla mají pod ledem také minimum...
Prostě tak jste napsal se jezírkové ryby absolutně nedají uzimovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 07:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beda81
Karas také... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 07:01 Beda81 Re: Nikki
Chtelo by tem sem dat fotku.
Na karase to 37L akvarko je snad jenom na nejaky "prevoz".
rybicky.net/atlasryb/karas_zlaty
Jak velci jsou ti karasy ?
Nebudou to napr zavojnatky (k teto verzi se priklanim)?
Zavojnatky mohou menit pigment
rybicky.net/fotogalerie.php…

ale foto napovi vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 06:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikki
No ona je otázka, jak jsou ti karásci velcí...37 litrů se obávám, že stačit nebude...Zvláště pak, pokud je budete třikrát denně krmit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 22:08 Nikki Re: Nikki
Nikki napsal: Zdravím, chtěla bych Vás požádat o radu. Přítel měl v zahradním jezírku dva karasy závojové, jelikož jezírko na zimu promrzá, koupil domů akvárium s tím, že je přezimuje doma. Rybky máme doma tři týdny, vše bylo o.k. ale není jedné rybce začaly černat ploutve, ted je to druhý den a má černé fleky už i po těle. Ve zverimexu mu řekli, že na přezimování stačí 37L akvárium, k tomu dali filtr a vzduchovací kompresor. Do akvária jsme napustili vodu,nechali týden odstát a dali rybky.V akváriu mají na dně větší kamínky a umělou rostlinu. Hned druhý den přijímali vločkové krmivo, o jídlo vyloženě loudí. Krmíme 3x denně tak že to částečně stíhají sníst z hladiny a pak lovi v kamenech. Vodu jsme měnili každý týden, ale tak že jsme vypustili téměř celé akvárko, ale kameny na dně jsme nechali a dopustili vodu novou. Může to být tím? Jsme oba absolutní laici, akvárium jsme nikdy neměli, nemáme žádné zkušenosti, ale nic jiného než vzít ryby nezbývalo. Rybka je čilá, plave, přijímá potravu. VOdu jsem měnila před dvěma dny a nic se nezlepšilo. Děkuji za případné rady



Ještě jsem chtěla dodat, že tento poslední týden po přečtení o životním prostoru těchto rybek a znečištování jsem měnila 1/3 vody obden. A včera jsem přidala půl čajové lžičky soli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:42 Nikki
Zdravím, chtěla bych Vás požádat o radu. Přítel měl v zahradním jezírku dva karasy závojové, jelikož jezírko na zimu promrzá, koupil domů akvárium s tím, že je přezimuje doma. Rybky máme doma tři týdny, vše bylo o.k. ale není jedné rybce začaly černat ploutve, ted je to druhý den a má černé fleky už i po těle. Ve zverimexu mu řekli, že na přezimování stačí 37L akvárium, k tomu dali filtr a vzduchovací kompresor. Do akvária jsme napustili vodu,nechali týden odstát a dali rybky.V akváriu mají na dně větší kamínky a umělou rostlinu. Hned druhý den přijímali vločkové krmivo, o jídlo vyloženě loudí. Krmíme 3x denně tak že to částečně stíhají sníst z hladiny a pak lovi v kamenech. Vodu jsme měnili každý týden, ale tak že jsme vypustili téměř celé akvárko, ale kameny na dně jsme nechali a dopustili vodu novou. Může to být tím? Jsme oba absolutní laici, akvárium jsme nikdy neměli, nemáme žádné zkušenosti, ale nic jiného než vzít ryby nezbývalo. Rybka je čilá, plave, přijímá potravu. VOdu jsem měnila před dvěma dny a nic se nezlepšilo. Děkuji za případné rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 06:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
80% jsou asijské dovozy...jen pár lidí má české...Já jo. Ale problém spočívá v tom, že obchody prostě raději berou ty asijské, protože jsou barevnější...Na ty Úvaly bych už také moc nespoléhal...Moc si nepamatuji, kdy to bylo, cos je viděl, ale asijské převažují všude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 20:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: monca
Někde jsem četl že až 70% se jich nedožije dospělosti. Nevím jestli to nejsou dovozy z Asie. Párkrát jsem ty české viděl prodávat v Úvalech.
ceskycichlidklub.eu/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 20:39 monca
:'( chtěla jsem si zařídit veliké akva se závojnatkama ale teď přemýšlím zdali to má vůbec cenu. Nikde nemůžu najíd žádného chovatele,který by je měl,jen ve zverimexech a vůbec nevím proč umřela :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 19:49 R Muž romant [27987] Re: monca
Ta ryba je v posledním tažení, ukonči to, třeba silně perlivou vodou. To bych viděl jako momentálně nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 19:43 monca
Tak už se otáčí na bok :'(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 19:00 monca
Tak vodu měníme každý den ale dnes už nechce plavat,unáší jí proud nevypadá vůbec dobře,je úplně bez života :( má 60l akva,výkoný filtr :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 20:36 R Muž romant [27987] Re: monca
Na první dobrou bych ordinoval vodoléčbu(častou, klidně denní výměnu vody), čímž bych se vlastně zaměřil na kvalitu prostředí v němž ta závojnatka přebývá o čemž nevíme nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 19:54 monca – divné fleky a bílý povlak
Fotka k příspěvku Potřebuji poradit. V pondělí jsme si koupila ve zverimexu závojnatku vypadala ok. Včera když jsem ji pozorně pozorovala tak se začala držet v rohu u dna a na bocích má červené flíčky a na ploutvičkách má jakýsi bílý povlak,celá je posmutnělá. na fotce je něco málo vidět. nevíte co by to mohlo být a co na to použít? předem moc díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 16:20 R Muž romant [27987] Re: david
Měl bych podezření na rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 15:09 david – zavojnatka ?
Fotka k příspěvku zdravim mam doma 2zavojnatky a teto se udlal na hlave bilej flek kterej tam ma uz delsi dobu ale dnes ji zacali odstavat supiny a je strasne tlusta nevi nekdo co to muze byt ???? predem dik david
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 18:03 Ondrej Vild Re: LiborSprysl
dobry den dival jsem se na ni i pod lupou a prijde mi ze je to zevnitr neco jako "nador" zvenci to ma ciste tak netusim zvazuji ze rybku vemu primo k veterinari aby to videl a mohl presne urcit co to je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 17:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ondra Vild
Napadení parazity...mohli by to být "kotevní červi". Dají se mechanicky odstranit...pinzetou. Zkušení i prsty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:30 Ondra Vild – Zavojnatka - teleskopka
Dobry den mam jeden dotaz mam mam ve 325l akvariu zavojnatku cichavce a ancitruse akvarko jsem zalozil dle rad na internetu filtr jede stale je na obsah 500l zajistuje i vzduchovani ale radeji sem prikoupil vzduchovaci motorek a samozrejme nejake rostliny abych presel k veci zavojnatka ma na boku tela 2 velke boule ktere jsou krvi podlite a tou stranou plave vzdy vzhuru normalne zere a obcas prolitne ke dnu ale zase vyplave navrch a pretoci se na tu stranu... byl jsem u veterinare ten mi rekl at zvysim teplotu z 25 na 28 aby se zvysila jejich obranyschopnost dale jsem akvarium desinfikoval menim vodu cistim filtr ale zavojnatka nejevi zmeni k lepsimu ba naopak prosim poradte co to muze byt a zda se s tim da neco udelat dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 20:49 Karatekid – co jí jim je?
Potřeboval bych pomoci.Moje závojnatky (3) mají na krajích očí černé fleky,šmouhy.Plavou večer u hladiny, jako kdyby měli v břiše vzduch.Jedna mi už umřela, poraďte co dělat a jak je léčit.Nechci přijít o další.Pokud máte nějakou radu napište mi prosím na email mailto:kuba.kobera@seznam.cz .Přikládám fotku ale má špatnou kvalitu.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 20:39 Karatekid – co jim je? prosím poradte
Potřeboval bych pomoci.Moje závojnatky (3) mají na krajích očí černé fleky,šmouhy.Plavou večer u hladiny, jako kdyby měli v břiše vzduch.Ale ráno plavou normálně.Jedna mi už umřela, poraďte co dělat a jak je léčit.Nechci přijít o další.Pokud máte nějakou radu napište mi prosím na email mailto:kuba.kobera@seznam.cz .Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 21:30 honzulda
Prostudoval jsem cely vlakno a našel jsem jenom jednoho člověka se stejným problémem (bohužel nebyla žádná odpověď s řešením.) :(. Abych předešel dotazům o akva - 112L, v něm 2 závojnatky, 4x Ancistrus, 4x pancérníček, 2x Anténovec a hejno neonek. Samozřejmě vzduchování a výkonná filtrace (700l/h).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 18:38 R Muž romant [27987] Re: honzulda
Hledal bych to v tomto vlákně. Se kterým bych to Tvoje i sloučil, to udělá správce. rybicky.net/forum/9009
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 18:36 honzulda
Fotka k příspěvku ještě přidávám jednu fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 18:34 honzulda – Závojnatka - asi nemoc ??
Fotka k příspěvku Potřebuju poradit, koukněte na fotku, co se stalo moji závojnatce.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009?od=601