Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 19:51 Niki.v. – Jurasek
a ty mi na to das? ja tolik penez nemam ! mala rybka mi fcipla a velke to bili dneska zmizelo ! takze
to bylo tou malou rybou!tak je to v poho a jsem raba na mojeho valentynka nikdo nema! potlesk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:49 Muž Jurasek [137] – Re: Niki.v.
Pokud možno okamžitě do akvaristiky, koupit filtr a akvárko alespoň 60litrů na ty dvě rybky. A nějaké tuholisté rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:30 Niki.v. – mch.sokolov
ahoj myslim ze si to spatne pochopil/a na ty zavojnatce čínské se na hlave udelala taková bila koule
a nad skreli takova mini bila tečka! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:27 Niki.v. – Závojnatka čínská
Nevím jestli mám samečka nebo samičku! a asi mu to mizí ale nad skřelí se mu udelala taková miniaturní bila tečka. jestli je to treni nevim nemam topeni ! mam 5 litrové akvarko ! a ani vzduchovani nemuze to byt tim ze se porad musi vynorovat nad hladinu? jo a porad do te male rybky narazi! a ta mala je uz viřízená tak se schovava za kytkou! pomozte mi je to nemoc? sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 18:33 luciikaa – Re: Niki.v.
vyzera ta biela bodka ako gulicka krupice? ak ano, tak to nie je ziadna pliesen, ale samcek ma v obdobi trienia na prednych plutvach a ziabroch biele fliaciky... nevies, ci mas samceka alebo samicku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 18:30 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Niki.v.
no myslim že nepůjde o pliseň,ale spiš o tukovou bouly:-)zcela normálni pokud máš Red Cap Oranda (karkulka) a nebo ranchu lion head:-)ty nemaj hřbetni ploutve:-) u karkulek nevim jestli maji či nemaj hřbetni ploutev,těch druhů je spousty a jinak pokud si zadáš do google ty názvy,tak určitě najdeš co bys ráda:) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 17:49 Niki.v. – Závojnatka čínská
ahojky mohli byste mi pomoct?
ja sem si nedavno koupila zavojnatku a byla v poho ale jak jsem dokoupila 2 ale trochu jinou jmenu je se zavojnatka bez hřbetní ploutve no tak na ty 1 normalni se ta hlave udelala takova jakoby bila koule mama rika ze je to prej plisen no a ja nevim co to je pomozte! sad sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 08:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: katka
Katko, chci se jen ujistit - máte prostudovaný návod k aplikaci tohoto prostředku?!
Pokud ne, určitě si přečtěte "Podrobný návod k použití", který najdete na této stránce:
www.dajanapet.cz/…
Co se týče množství, které máte dát do 30 l vody, (pozor - ne vnějšího objemu akviška!), pak je to 0,3 ml. K odměření je vhodná nejaká malá injekční stříkačka.
Nezapomeňte, že 3 dny po aplikaci první dávky musíte vyměnit 1/2 akvarijní vody za čerstvou odstátou a přidat plnou dávku FMC. Totéž pak zopakovat ještě 6. den léčby a 9. den bez výměny vody přidat ještě 1/2 dávku FMC.
Jaká další opatření jsou nezbytná, se dočtete ve zmíněném návodu.
(Jestli jsem vás podle vašeho názoru zbytečně "poučoval", omlouvám se. Jde mi o to, že s jakýmikoli prostředky (a FMC zvlášť) se musí zacházet precizně, aby nenapáchaly víc škody, než užitku. :-) )

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 01:46 katka
tak dik, ale ja som chcela vediet presne mnozstvo toho FMC, ktore tam mam dat.. na etikete je napisane ze 1 - 1,1 ml na 100 l akvarijnej vody... to sa mi zda strasne malo..
Tak kolko ho mam dat na 30 l vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 19:56 luciikaa – petrys
tak to aby som sa obavala aj uzoviek, hoci pred rokom v lete sme jednu mladu v jazierku mali, ale rybickam neublizila...co sa tyka mladych ja ich mam dost (asi 20), pretoze som nevedela kolko preziju, tak som vyzbierala ikry z akva a zvysne som nechala dospelym. aj teraz som po vycisteni akva nasla nove ikry, ale uz ich ani nezbieram.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 19:36 Žena petrys [107] – Re: luciikaa
mě z asi předloňského potěru přežily do teď asi 4kusy, rodiče se postarali o nepřemnožení a jedno mladé mi taky sežrala užovka, než jsem jí stačila chytit, zlikvidovala i největšího závojovýho samce :( ale teď už mají mladé asi tak 6-7cm a z toho tři se vrátili k původní černé barvě, jen sem tam mají zlatý flek po samici, ta je červená s bílým a samec byl bílý s oranž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 19:32 luciikaa – petrys
ale ked ich dam do jazierka, tak ich stare zozeru a to by som nechcela... dospele planujem o tri tyzdne dat do jazierka, ked ho vycistim a potom mlade budu v tom aka, kde su teraz dospele a budu mat aj filtrik... dufam, ze dovtedy vydrzia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 19:17 Žena petrys [107]
stačit by to mohlo, ale chtělo by to filtřík, protože závojnatky jsou dost nepořádné, já jsem mladé odchovala v jezírku, bez vzduchování, jen s občasnou filtrací a bez krmení-to si obstaraly sami :) ale je rozdíl je chovat v akva a v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 19:09 luciikaa – petrys
dakujem...a este jedna otazka. mlade som oddelila od dospolych, ktore su v akva, ale male som dala do mensej nadoby a mam v nej len okyslicovaciu rastlinu, ktora pekne pusta kyslik. staci to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 19:07 Žena petrys [107]
no nebudou mít prostě na bříšku bouličku, jestli se vylíhly před týdnem, tak už ho nemají, žloutek musí být na prach-přes sítko, aby ho mohly strčit do tlamky, krmit můžeš dokud nepovyrostou nebo můžeš koupit krmení pro potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 19:04 luciikaa – zltkom?
Ako zistim, ze ten vacok uz nemaju? teraz maju asi tak 5-6 mm. Krmit ich mam zltkom ako dlho? Dnes som im ho rano hodila, ale oni sa don akosi nehrnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 18:59 Žena petrys [107]
pro katku: koukni sem, je tu podrobný popis léčby www.dajanapet.cz/…
pro luciikaa: uvaří se žloutek a třeba přes sítko jim ho namačkáš, krmí se, až když spotřebuji svůj vlastní šloutkový váček, který mají na bříšku, to je asi po třech dnech po vylíhnutí, toho žloutku stačí maličko, tak jednu až dvě hráškové kuličky několikrát denně, pozor, at se nezkazí voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 18:55 luciikaa – mlade zavojnatky
ahojte...vie mi niekto z vas pradit ako sa postarat o maladucke zavojnatky vyliatnute asi pred tyzdnom z ikier.... kedy ich zacat prikrmovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 17:47 katka
prosim poradte kolko dat toho FMC do 30 l akvarka, ja nerozumiem tomu davkovaniu na etikete.. dik moc,, prosim rychlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 15:07 Renitko – závojnatka
Ahoj no taky jsem měla jednou tento samý problém. Závojnatka byla skoro bez plouví v karanténě ležela jen tak u dna, ale je teda pravda že žrala sice málo ale jo. V akvaristice mi doporučili obyčejné FMC a pravidelnou výměnu vody v nádrži dle návodu a kupodivu tak do týdne se závojnatka pomalu ale jistě začala zlepšovat.
A kdyby to byl bakteriální rozpad plouví tak mě napadl Bactopur tableta od Sery... tak nevím. Ale mě teda stačilo fakt pouze to FMC
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 13:11 katka
aha, tak myslis ze sa jej to stalo zo stresu, ze bola zaseknuta medzi kamenmi? Ako ju vyliecit? Poradte prosim, ci sa to da.. lebo asi sa velmi trapi.. uz ma uplne rozpadnutu chvostovu plutvu.. ale zaujimave je ze chrbtovu plutvicku ma neporusenu ne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 09:20 Muž Yirka [9118] – Re: katka
Dost nemocí (tak jako u lidí) přináší i stresové situace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 17:31 Muž TomášB [12]
mě se u karkulky taky začali rozpadat plotve pak následovala krupička a pak byla na břiše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 17:29 katka
Fotka k příspěvku este jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 17:20 katka – chora zavojnatka
Fotka k příspěvku Ahojte, mam problem so zavojnatkou.. priatel ju predvcerom nasiel zakliesnenu medzi rastlinkami a kamenmi.. ked ju odtial vytiahol vyzerala chvilu v pohode, len lapala po dychu.. ale hned na druhy den sa jej zacali rozpadat plutvy.. najskor boli rovnomerne rozstiepene ale teraz jej normalne odpadavaju kusy chvosta. Vyzera hrozne, neviem co s nou.. prelozila som ju do karanteny a nakvapala multimedikal.. Mam ale pocit ze to neprezije. Neviete ako sa to mohlo stat? Ja tomu nerozumiem, ved bola uplne zdrava. Poradte ako ju vyliecit..ak je to vobec mozne. Velmi dakujem za kazdu radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 20:24 Cat Killer – Mam taky problem se zavojnatkou.
Moje závojnatka stále leží na dně a občas vyplave kolmo ke hladině jakoby se nadechla a zase si jde lehnout. Potravu příjmá normálně (krmím 1x denně). Akvárium má 60 l před týdnem čištěné, ale ryba to dělala už před vyčištěním. Dále jsou v akvárku 2 ancitrusi. Vzducovací motorek běží neustále občas ho na noc vypnu, filtruji čerpadlovým filtrem voda má 22 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 11:04 Žena popelucha [12]
Ach bože. Ve 30 litrech 2 závojnatky a dalších 13 ryb? Nechci být zlá, ale tohle stačí jen zalít rajskou šťávou a máte rybí konzervu v tomatě.
Takže první věc je pořídit minimálně pro tu závojnatku větší nádrž (pro jednu se uvádí 50 litrů). I mečovky potřebují více místa, protože rády a dobře plavou. Teď hned pro záchranu závojnatky můžete zkusit vyměňovat méně vody a častěji (denně nebo obden), třeba to přežije.
Druhá věc je, že ryby solením vody a léčivy docela trápíte, je to asi jako kdyby Vám někdo soustavně cpal ibalgin a paralen. Do fungujícího akvária není potřeba nic dávat. Podle Vaší zprávy se zdá, že akváriu věnujete velkou péči, takže ji jen zkuste zaměřit správným směrem: ryb je v něm až dost i bez závojnatky, ale dá se to ukočírovat, pokud je akvárium dobře zarostlé rostlinami, které stihnou spotřebovávat rybí odpad, a pokud je v něm dobrá filtrace. Výměna vody bude lepší po menších množstvích (ne více než 1/3), předpokládám, že během výměny odkalujete. Sledujte akvárium často, protože v tak malé nádrži s tak velkým počtem ryb je rovnováha velmi křehká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 09:51 Petulinka
Asi je to pro závojnatku malé - určitě. A taky to složení ryb se závojnatkou vubec nejde k sobe coze Asi bych se rozmyslela, pokud chces zavojnatky, investuj do vetsiho akva....to je muj nazor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 09:23 Mona – Co je s mou závojnatkou?
Potřebovala bych poradit. Mám malé akvárko asi 30l a s vodou ani s rybkama jsem doposud neměla žádný problém a akvárko mám již asi 5 let. Můj problém jsou závojnatky, před 3 měsíci jsem si koupila 2 závojnatky, jedna mi zdechla hned během týdne, druhá vydržela až do ted,poslední dobou začala mít jakoby zmatené pohyby a navíc začala plout hlavou nahoru a ocasem dolů, což mi nepřipadá normální. Od začátku jí ostatní rybky hlavně mečovky, parmičky nádherné a paví očka napadají jsou to však určití jedinci co jí nedají pokoje a závojnatka je jakoby s nich vystresovaná. Prosím poradte mi co s tím můžu udělat? V akvárku chovám 4 paví očka, 3 panceřníčky, 2 parmičky nádherné, 2 mečovky, 2 číchavce zakrslé. Vodu měním co 3 týdny asi polovinu akvárka, při výměně vody dávám lžičku soli a ještě dezifenkci asi obden 5 kapek Preventalu, vzduchováni akvárka mám výkonné a dostačující. Například parmičky nádherné a pancéřníčky mám od založení akvárka a pořád vypadají v dobré kondici, a mečovky mám v tom akvárku odchovanou již 3 generaci a daří se jím skvěle, dále jsem chovala kominíky, ale ti se mi nerozmnožovali, ale vydrželi bez jakýchkoliv problému kolem 4 let. Paví očka i číchavci taky vydrží kolem 2 let. Jen s tou závojnatkou mám problém. Prosím poradte!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 08:44 Marky
Dobrý den pane Filipe!
Ano, jsem to já, volala jsem Vám večer a byla jsem mooooc vděčná, že jste si na mě udělal čas a poradil!!! Léčím rybičku antibiotiky a zatím vypadá (ťuk ťuk) doufám lépe. Začíná více plavat po akváriu a krásně spolupracuje :). Chytnout se dá úplně bez problémů, jako by věděla, že jí jdu pomoci. Oproti tomu, když jsem jí lovila poprvé!!! Ránu má pořád, ale přijde mi, že už není čerstvá krvavá, ale už to zasychá, nebo jak bych to popsala!
Takže budu pokračovat - vlastně ani nevím jak dlouho jí mám ty antibiotika dávat?? Do té vody vím, že 3,6,9 den vyměnit 1/3 a dát antb., ale do té tlamičky jí to mám dávat jak dlouho?? Dokud se úplně neuzdraví??? (když se to povede!). Teď jí je dávám 2x denně.
Určitě bych se Vám ozvala, jak jsme dopadly, ale chtěla jsem ještě chvíli počkat, jak se to bude vyvíjet. Takže, ještě jednou Vám moc moc děkuji a přeji krásný den Markéta
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 21:57 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Filip , Dajana pet
Nevěřím svým očím! ;-) :-)
Tak přeci jen... Nebo spíš - konečně! A doufám, že ne jenom výjimečně! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 18:12 Filip , Dajana pet – " mobilní poradna "
Dobrý den. Je to poprve, co se něčeho podobného zúčastňuji, ale při odkazech zákazníků jsem se dostal " až sem " a narazil na společné téma. Proto bych využil situace a chtěl bych se zeptat, zdali jste ta paní , co mi volala večer na mobil ..... a jak ta zdánlivě brutální léčba probíhá .....no, prostě zdali ty provolané minuty za něco stály ..... bylo mi Vás líto a přál jsem si, aby jste USPĚLA / a to vůbec ne pro potěchu svého ega / - bohužel rybiččin stav tomu již nenaznačoval. Moje porada také byla " na hraně nože " - a o to více by mne zajímal výsledek.

Děkuji Vám - i tomuto foru za možnost zprostředkování a přeji hodně příspěvků - a nejvíce těch s D O B R Ý M KONCEM.

Slávek Filip, technolog Dajany pet

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 14:55 jana
ahoj mám také závojnatku,je černá, když jsem si ji pořídila, tak měla na skřelích a hrotech prsních ploutví, také takové bílé tečky,myslela jsem si,že je to krupička tak jsem to přeléčila,tečky ale nezmizeli.mám ji už 2 roky, tečky jsou tam pořád, nekdy jsou vidět víc někdy míň,teprve nedávno jsem se dozvěděla, že je to zřejmě třecí vyrážka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 21:17 Markéta
Tak pan Filip mě po telefonu poradil, teď musim sehnat antibiotika!!! Pokusím se rybičku zachránit, ale prý je ne za 5min. 12, ale 5min. po 12hod.!!!! Takže nevim nevim jak to dopadne!!! Ale udělám co budu moct!!! :-( Markéta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 14:13 Žena petrys [107]
akorát v dajaně nejsou ne emailu o víkendech, ale na tel jsou 24h denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 14:09 Markéta
Už jsem napsala na tu dajana...,poslala jsem i fotku, tak čekám, co mi poradí!!! Doufám, že není pozdě a zachránim ji. Díky Vám všem za rady. Markéta ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 20:18 rolandmynar – Re: petrys
palec
I na stránkách Sery www.sera.cz, je tzv. hot line - horká linka, kde ti poradí 24h denně!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 20:12 Žena petrys [107]
ale pomoci jí přeci ještě můžeš, již jednou jsem ti sem dávala odkaz na odborníka z dajany, pravděpodobně ti doporučí antibiotika a pokud už ryba není v takovém stavu, že každou hodinou umře, tak by jí antibiotika mohly pomoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 17:27 Markéta – Re: Markéta
Díky za radu, ale přeci jen si možná vyberu nějaký menší rybičky,. Člověk má u závojnatky pocit, že by ji měl spíš pohřbít než cokoliv jiného když umře a mě je to pokaždé tak líto!!!!!!!Kouká na mě přes to sklo, s dírou v boku a já ji neumím pomoct. TO je hrozný!!! Tak díky všem co reagovali na moji prosbu. Dík Markéta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 17:23 Markéta – Re: rolandmynar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 13:34 rolandmynar – Re: Markéta
Tak se cítit vůbec nemusíš, protože v akvaristikách podobné blbosti radí i jinde.
Vždyť tam zase něco přijdeš koupit, pak to zase budeš léčit atd.... tone
Když se přidává sůl do AQ v rozumném množství, např proti plísním aby se vytvořil ochranný sliz rybkám, dává se asi jedna lžíce na 30-50l vody coze Závojnatky nejsou stavěné ani na sůl, ani na teplo. To chce opravdu asi léky.
Chybyma se člověk učí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 13:12 Markéta
Ty jo!!!!!!! tak to jsem z nich udělala slanečky!!! V akvaristice (kde jsem je kupovala) mi paní radila, že z vlastní zkušenosti!!! Jsou vodičky na nic, že když na rybách vidí, že jim něco je, tak tam vysype slánku soli... a dále jak jsem popisovala!!! Že to sice nikde tak nepíší, ale že to má vyzkoušené!!! No, a pak dejte na radu "odborníka"!!! Jak to tak vidím, tak se na závojnatky apod. asi vykašlu a budu pěstovat ty šneky!! Těm se docela daří!!! Ach jo!!! Přesto díky všem za radu, cítím se těď jako pitomec!!!! :( Markéta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 12:59 rolandmynar
Markéta napsal: 10x od den. Asi 2 lžíce za ten den.........




Pochopil jsem, že co druhý den jsi jim přidala 2lžíce soli po dobu dvaceti dní? coze
Tos jim udělala slanější vodu než je v moři. Tam je slanost (salinita) cca 35g soli /1 litr vody. To byla příčina úmrtí. Závojnatka obalená v soli hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 10:26 cassiel
Proboha, závojnatkám se NETOPÍ rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 09:29 Muž wayn [79] – Re: Markéta
Ty z ní chceš udělat mořskou rybu? Voda se solí tak, že se sůl rozpustí v troše vody, to se tam nalije. Za tři dni vyměníš tak třetinu vody a opět přidáš sůl, ale jen v množství pro tu třetinu vody!
Tou solí jsi je už jen dodělala, za problémy může tvoje špatná péče. Taky v té akvaristice ti mohli lépe poradit. Za radu ale nic nedostanou, kdežto za "vodičku" (která ale nic nevyřeší) ano...
Do 60 litrového akvária se závojnatky moc nehodí, potřebovaly by větší. Kdyby jsi na nich trvala, tak maximálně 3 a k nim 1 sumeček. Protože jsi jich tam měla víc, tak se přiotrávily dusíkatými látkami a popsané potíže jsou už jen druhotné, způsobené oslabenou imunitou.
Jakou máš filtraci? Jakou teplotu vody? Čím a kolik krmíš?
Nechceš raději něco jiného než závojnatky? Třeba parmičky nádherné, vypadají trochu jako malé závojnatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 22:24 Markéta
10x od den. Asi 2 lžíce za ten den. Akvárko je 60l, má tam kamínky, kytičky, korál, takový klacek, filtr, teploměr, topení, myslim, že všechno v pořádku. ze začátku byla voda pořád zakalená, ale pak nám řekli, že to je tim, že jí pořád měníme a čistíme filtr v čisté vodě, teď už je to OK, ale rybičkám se stejně nedaří. Máme tam ještě 4 sumečky, takové ty přísavky, ty jsou Ok, krásně rostou, šneci jsou obrovský, těm se taky daří, jen ty závojnatky chudinky odcházení!! Díky za radu. Kouknu na ten odkaz. Markéta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 20:35 Žena petrys [107]
píšeš, že jsi 10x za den solila vodu??? to je moc, když už se dává sůl, tak zhruba 1polévk.lžíce na 30l vody, nepíšeš v jakých podmínkách rybky žily, jak velké je akva, jak často a kolik l měníš vody,...obrať se na odborníka z www.dajanapet.cz na p.Bohuslava Filipa, ten ti poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 20:04 Markéta – závojnatky - pomooooc!!!!
Dobrý den, mám velký problém. Měla jsem celkem 4 závojnatky, teď už mám poslední a její konec se blíží!! Všechny mi umřely tak, že se jim někde na těle udělal krvavý bolák, taková jakoby díra do těla a za pár dnů rybička umřela, ta díra se zvětšovala. Chytly to postupně všechny závojnatky, ta poslední to má také, v akvaristice mi poradili, ať tu vodu v akváriu osolim, tak jsem to udělala, asi 10x ob den, díra v rybičce přestala růst, rybička s tím žije už asi měsíc, dva, ale teď jí opět díra začala růst, už je to dost ošklivé a myslím, že už ani ta sůl nepomůže. Mezi tím jsem tam na radu lila jakousi vodičku - něco na rybí nemoci. Te´d nevim jak se to jmenovalo. Nevim, kde to ty rybky berou nebo co to je za nemoc. Léky na to nepomáhaly. Ráda bych si pořídila další závojnatky, ale bojim se, aby se tö všechno neopakovalo. Poradí mi někdo??? Ví někdo, o čem píšu??? Prosím prosím poraďte. Děkuji Markéta (+ poslední rybička)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 17:24 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Moja skúsenosť je že skôr zmení farbu z čiernej na oranžovú(zlatú). Keď som mal zlatú závojnatku malú,bola s čiernymi koncami chvostu a na niektorých miestach aj na tele bola čierna no teraz po 1,5 roku už je stále krásne zlatá a farbu už nemení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 16:00 Anonym – Re: Lucík
Já mám se závojnatkama (2x) stejné starosti, ale lék, co mi tam dali, nezabírá. Jmenuje se Multi-medikal a mám ho ve vodě už týden. Poraďte, prosím, co dělat.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009?od=1301