Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 32 Žádná další stránka   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 11:59 Kata
Krmím je ráno když vstanu granulkama, vloček jim moc nedávám.. Těch granulek asi tak necelou kávovou lžičku přibližně, a těch vloček trošičku... Večer pak už jen trošičku granulek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 11:56 Kata
Kdyby mi tam ta voda vydržela alespoň ty tři dny byla bych za to vděčná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 11:53 Kata
Ted musím odkalovat každý den, protože voda mi nevydrží, vydrží 8 hodin a hned je zakalená a páchne.. Mám tam jenom ty dvě závojnatky.. Dá se to nějak vyřešit. Nevadí mi měnit vodu často, vždycky když tam ty šmudly vidím v té zakalené a zapáchající vodě, jsem z toho úplně zoufalá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 10:33 Lucík – pro Katu
Ahoj kati v malem akvarku je to problem, ale i tak se to da zvladnou, napred musis mit velmi vykonou filtraci to je uplne nejdulezitejsi, a pak jak casto oskalujes?Ja kdyz jsem je mela v malem akvarku tak kazdy treti den jsem odkalovala tak 30% vody a doplnovala ji cistou.Mas tam jeste jine rybky?Jak casto krmis a v jakych davkach?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 10:21 Kata – závojnatky
Koupila jsem si před několika dny 2 závojnatky, mám je v akvárku o velikosti 55l, ale i přesto že mám filtr tak mi voda nevydrží ani 1 den čistá, je zakalená a zapáchá, je to tím že mi špatně čistí filtr nebo to může mít i jiný důvod? Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 10:21 Kata – závojnatky
Koupila jsem si před několika dny 2 závojnatky, mám je v akvárku o velikosti 55l, ale i přesto že mám filtr tak mi voda nevydrží ani 1 den čistá, je zakalená a zapáchá, je to tím že mi špatně čistí filtr nebo to může mít i jiný důvod? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 20:01 Papaaja – Ahoj Milovníci
Fotka k příspěvku Dnes jsem smutná, umřel mi můj milovaný Žofrei. Už přes půl roku mám akvarko se zavojnatkama. Ještě dnes ráno jsem měla 3 krásný "Šupinky". A můj nejmilejší Žofínek už neni. Přítel ho chuděrku našel pod keramickou skalkou, kam se rád schovával. Dnes tam však nešťastně uvízl a než jsme přišli domů.......
Píšete jak jsou šikovný. Žofrei taky někdy papkal z ruky, hladit se taky nechali ale nejzajímavější je, že Žofrei hrozně rád plaval bříškem nahoru. Lolinka s Žofkou do něj furt strkaly aby toho nechal ale on se stejně vždy nejradši "válel" na zádech, někdy i na boku.
Ach jo, nevím jestli si mám Žofínka nahradit jiným prďolkou. Akvárko je jen s holkama hrozně smutný.
PS: přiložím fotku mých milovaných šupinek, když byly ještě pohromadě. Neni to moc dobře vidět. Bylo docela těžké je chytit všechny tři na jednu fotku. Žofínek je ten co se odráží na hladině, ta bokem směrem k nám je Žofinka a koukající v pozadí je Lolinka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 15:19 Muž Paul Ramon [17] – Kodeky
Pro Máju: nainstaluj si kodeky, najdeš je na každejch stránkách se softwarem volně ke stažení! Video ti nefunguje, protože je nemáš aktualizovaný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 12:47 Potkan – super
to je dobrý ano palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 17:21 kiiki – supr čupr závojnatky
Jestli je to pravda(a to je) tak je to vááááááááážně suprovééééé potlesk potlesk potlesk potlesk ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 15:09 Žena Mája [40]
Škoda, že to nevidim! :-( :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 22:17 Lucík – Májo
Zavojnatky tak poslouchaji na poveli nejake Japonce a plavou sehrane a jsou tam 4 a plavou jak jim ukazuji vis :-D :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 20:22 Žena Mája [40] – O co?
O co tam jde??????Mě to nejde spustit :-( :-( :-( ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 07:50 Lucík – Zavojnatky
Ja vim, že jsou to strasne chytry rybky ale tohle je fakt dobry smich smich smich potlesk , to ty moje zatim umeji jist z ruky a nechat se hladit tak uvidime :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 07:27 Žena katunka [158] – závojnatky
Japonci prostě zvládnou neuvěřitelný věci....od zítřka začínáme s holkama trénovat smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 04:51 Muž Paul Ramon [17] – Pro milovníky závojnatek :-)
Nevím kam to dát, ale myslím, že sekce akvarijní ryby je na to nejlepší smich Pro milovníky závojnatek uvádím odkaz na jedno video - pokud je to video pravdivý, tak je zajímavý, co všechno se ryby můžou naučit potlesk A pokud je to video nějak upravený, tak aspoň pro pobavení.... X-)

eprdel.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 07:19 Soda – Nevim
To nevim co jí je. Já mám taky závojnatky a zatím v pohodě(pokud se nepočítá, že všechno sežerou) smich smich ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 19:24 Žena Mája [40] – zranění
A nezranila se????? ano ano ano ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 15:43 Marťa – závojnatka
Ahoj,mám 4ks. závojnatek v akváriu a jedné z nich se na tlamičce udělala černá skvrna. Už je mám asi rok a do této doby se to ještě nestalo. Je to nějaký problém s rybkou? Jinak je OK. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 16:04 kovalsky – nemoc
nerad ti to rikam ale z toho co rikas ma tvoje zavojnatka poskozeny plinovy mechir a to je spatne neda se to lecit zkus se nekde poradit ale nedelej si moc velke nadeje
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 16:02 Muž [] – ...
Vypadá to na poruchu plynového měchýře a ta je bohužel neléčitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 13:04 Lucka – Zavojnatka - jaka nemoc?
Ahoj. Chci se zeptat, závojnatka má hodně nafouklé bříško, nekoordinované pohyby, plave spíš bokem, neudrží se u dna, je spíš na hladině, vypouklé oči nemá, zježené šupiny taky ne, parazity nevidím, krupička také ne... Poradíte, co to je a jak léčit? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 15:49 Žena katunka [158] Re: peeta
To bude jenom pigmentace, moje rybky to měly taky, ale pak jsem je začala krmit krmivem na vybarvení rybek-myslím, že to bylo od Tetry, klasický vločkový a od té doby jsou krásně zlatý, bez černých ploutviček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 15:28 peeta – to katunka (samecek(
ahoj, moji zavojnatce zase cas od casu zcerna konec ocasni ploutve. Myslis ze je to taky ta treci vyrazka? Divala jsem se na tvoji fotku, tam je ta vyrazka bila, tak nevim...

dekuji za odpoved

PS: uz jsem tady tu otazku psala ale pak jsem ji ve foru nenasla, takze kdyby se tu nahodou objevila tak se omlouvam ze to tady pisu dvakrat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 21:14 Xara – závojnatka
To matrix6: Ahoj,četla sem si tvůj názor a přijde mi,že se dost vyznáš,tak prosim o radu.Moje závojnatka nedokáže koordinovaně plavat, přetáčí se, dělá "kotrmelce"..V noci a k ránu, když je v klidu, je u dna na jednom místě jako otatní ryby(a nepřetáčí se).Takhle to trvá už přes rok a až na tenhle problém vypadá úplně zdravě. Normálně jí, přes den je aktivní, v noci spí..Bohužel se mi nepovedlo zjistit, co by to mohlo způsobovat. Možná,že to bude plynovym měchýřem(jako by jí nadnášel až moc),nebo něco z pohybovym ústrjim??Nikde na stránkách nemocí ryb sem takovýhle příznaky nenašla.. Jinak šupiny zježený nemá,ani vykulený oči..Ale pitvat jí rozhodně nebudu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 18:05 R Muž Mrakoplash [1776] – promin
ja vim ze to moc nepomuze ale to bylo prvni co me napadlo tak se nezlob a zasmej se trochu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 18:01 Iris – závojnatka
vtipnééé rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 17:56 R Muž Mrakoplash [1776] – hlavickou dolu
mohlo by to klidne znamenat ze ma tezkou hlavicku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 17:52 Iris – závojnatka
Ahojky, chtěla bych se zeptat. Dneska jsme si koupili závojnatku dali jsme ji do akvárka a ona se začala podivně chovat. Má docela dost nafouklé bříško a buď zmateně a rychle plave po akvárku, nebo má hlavičku u dna a ocásek nahoře a nehýbe se. Nevíte co by to mohlo znamenat? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 20:49 Falcon-554 – Zaražené prdíky
To je z přežrání a má zaražené prdíky a ty jí už utíkají hubinkou a né zadečkem...2 dny o hladu to jistě vylepší :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 20:36 Martix6 – zavojnatky
Rozhodně rohlíky a maso ani buřty :) nedoporučuju.tyhle pochoutky do akva nepatří.Je to zahul na biorovnováhu.jednou můj synek (2roky)dal rybkám řízek a to byla síla než jsem to vyčistil. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 20:22 Lucík – potrava
me zerou vsechnu mrazenou potravu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 20:12 Martix6 – Zavojnatka
Tak bych řekl že je krmíš příliš.Stači 1*max2*denně.zkus jim tu stravu zpestřit o mražený patentky a koretry.Když ti budou vnucovat v obchoďě nítěnky,cyklop nebo dafnie tak ty neber.Ty jim nejedou nebo jsou příliš malý(cyklop)Jestli už jsou větší,tak jim kupuju i moučný červy. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 19:59 Lucík – nemoc?
Ja je krmim 3x denne :) smich ale asi by jedli porad, rejou porad ve dne a hledaji, ale od te doby co mam pandiky uz nereji ted to obstaraji oni smich smich

Ja si nemyslim ze to je vodnatost protoze supiny se pri ni zjezeji nejdriv a to uz by ty moje rybky museli byt chcipli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 19:56 Martix6 – Závojnatka
Ahoj.Jestli je jinak vpohodě a žere tak by to mělo být OK.Ale pozor může to být vodnatenost.Bude se nafukovat víc a víc a špatně plavat,zježí se jí šupiny a vypoulí oči.to je lepší jí izolovat.Mě se to stalo,nezbylo mi nic jiného než Eutanázie.Při pitvě jsem v ní objevil takové vředy.nejspíš tuberkuloza nebo kapří viremie,čert ví.ta vodnatelnost je až druhotné onemocnění,takže léčba je složitá. :-( AHOJ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 19:50 Petra – Závojnatka - nafouklá
Jé...uf, to se mi ulevilo. Bála jsem se, že s ní něco je. Dřív jsem rybičky měla, ale teď jsem si pořídila po asi 5ti letech zase, ale závojnatky mam poprvé. Tak jsem nevěděla.
Jak často je krmíš/te? Oni furt otevíraj pusu, jak otesánek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 19:41 Lucík – Zavojnatka
Vis zavojnatky jedi uplne vsechno!! ano A to nafoukle brisko ma z toho jak je moc napapana vis?moje to maji nekdy taky dyz moc papaji smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 19:38 Petra – Závojnatka - nafouklá
Ahoj. Chtěla bych se zeptat, co může být mé závojnatce, když má nafouklé bříško. Plave normálně, řádí po akvárku, jíst dostává rostlinné vločky a kompletní vločkové krmivo pro akvarijní rybky. Voda je filtrovaná. Občas jí z pusy vyjde bublinka, hodně kadí. Druhá závojnatka je v pořádku. Co to může být?
Četla jsem, že závojnatky jí i maso, špenát, rohlíky atd... Je to pravda? Co mi můžete ještě doporučit? A jaké maso?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 15:25 Dasha – barva
jojo...barvu oni měněj,ale jestli z červenobílý na černou..to teda nevim,nevim...mě se ze zlatý předělala na červenou:o) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 13:46 jana – cernani ploutvi (PROSIM O RADU)
AHOJTE, MOJI ZAVOJNATCE ZACALY CERNAT PLOUTVE (JEN OKRAJE) A ME BYLO RECENO ZE ZAVOJNATKA MENI BARVU! TAK TO TEDY NECHAPU, JE NEMOCNA NEBO JEN MENI BARVU???

DEKUJI ZA ODPOVED
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 22:12 Lucík – jojo
to vypada na houbu da se to dobre lecit zajdi do zverimexu tam ti poradej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 21:17 Dasha – re
no....už jsem o tom přemýšlela,ale neměla by dost prostoru,a když je tak čilá,tak si říkám,že by mi tam chcípla smutnem....no uvidíme...zítra jí šoupnu vedle a počkám pár dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 21:15 Žena Voloďka [59] - Tetry – závojnatka
Jestli můžeš, tak ji dej hned bokem.... Infekce je infekce a je lepší ji co nejdřív dát od nich aby to nechytli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 21:09 Dasha – závojnatka-co jí je?
ahojda,poradí mi někdo,co je mojí závojnatce,když začala od ocásku jakoby černat a rozlejzá se jí to postupně po těle?má to i kolem hubičky...ale ostatní závojnatky to od ní nechytly..mám jí dát od nich pryč?asi to bude nějaká plíseň,že?ale jinak se chová normálně a žere taky v pohodě....nevím co s ní s chuděrou :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [32]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009?od=1551