Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Annette
Annette napsala: Ahoj, už se na akvárku pracuje, vím že teď nemá 100% podmínky. Nevěděla jsem že z ní bude takový obr. Myslíte že by se mohla s větším akvárkem zlepšit? Akvárko bude mít přes 200 litrů...

Že bych tušil kde je jádro pudla? V jak velkém akváriu jsou ty dvě...či kolik jich tam je ...závojnatky nyní? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 14:47 R Muž romant [27987] Re: Annette
Pravidelná týdenní údržba v objemu min. 1/3 akva a při těchto kalamitních stavech klidně obden polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 14:42 Annette Re: romant
Ok, zkusím a uvidíme co to udělá. Kolik se tý vody má měnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 11:01 R Muž romant [27987] Re: Annette
Pokud jsou již bakterie namnoženy natolik, že začaly prožírat stěnu měchýře, tak jí nezachráníš ani v těch 200 litrech. Měň teď vodu tam co je obden a uvidíš jak zareaguje, třeba jsem přehnanej skeptik, i když ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 08:31 Annette Re: LiborSprysl
Ahoj, už se na akvárku pracuje, vím že teď nemá 100% podmínky. Nevěděla jsem že z ní bude takový obr. Myslíte že by se mohla s větším akvárkem zlepšit? Akvárko bude mít přes 200 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 08:04 R Muž romant [27987] Re: Annette
Já bych neléčil jinak než vylepšením podmínek formou vodoléčby, ale ani to není léčení, jenom snaha o prodloužení života, popř. utrpení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 08:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Annette
S ohledem na tu fotku soudím, že ryba je docela dost velká...narozdíl od akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 07:57 Annette Re: romant
Fakt? To jsem zrovna slyšet nechtěla :-( . Nemáte někdo jinej nápad? A když píšeš že je to ,, téměř,, neléčitelný, tak asi to trochu léčitelný je, jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 21:44 R Muž romant [27987] Re: Annette
S velkou pravděpodobností se bude jednat o načatej plynovej měchýř, což je věc téměř neléčitelná a ryba množící se bakterie rybu postupem času umoří. Ovšem nejsem vševěd a mohu se plést, ale onen popis chování ryby mě k mému konstatování vede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 21:41 Annette
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych poradit. Závojnatka mi plave jen na hladině, má stažený ocásek a je jakoby ,,smutná,,. Pak se na chvilku probere a plave normálně - reje ve dnu, okusuje kytky, normálně žere. U hladiny stráví 90% dne, čím to může být? :-O
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 19:58 Žena Jaffi [91] Re: :D
Není to samec připravený ke tření? Kde ty bílé tečky má? Romant má pravdu, nevíme nic o akváriu, ani o rybce... aby náhodou nedošlo ke zbytečné léčbě zdravé ryby!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 11:16 R Muž romant [27987] Re: :D
To by mohl být krupička, podívej se do příslušnýho vlákna, o této nemoci je toho docela dost napsáno. To že by to "mohla být", píši proto, neb o akváriu kde se předmětná ryba nachází není nic známo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 10:24 :D – nemoc
jedna moje rybička(čínská závojnatka - teleskopka)onemocněla. jsou to takové bílé tečky. moc se o ní bojím. sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 20:07 R Muž romant [27987] Re: MAGDA
Měnil bych často, klidně denně vodu a sledoval její reakci a když bude pozitivní, je to jasný, podmínky v akváriu jsou načatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 19:49 MAGDA
mam dotaz moje zavojnatka nejak casto lezi u dna ale jinak jsi i poplave a ji a taky jse ji jeji bilej ocas zbarvuje do zlata

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 10:58 Teeda Re: romant
Nu karanténa byla, ale asi krátká. Nová přišla zvlášť, do čistoty, postupně dostávala vodu z Niny akva a pak teprve šly k sobě. Stejně to nepomohlo. Teď je Nina už víc jak den zvlášť a trochu se to lepší i když dobré to pořád není. Asi to bude chtít trpělivost. Trochu i jí, tak to je dobré znamení. Ale je zesláblá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 17:28 R Muž romant [27987] Re: Teeda
No, nevím jestli bude mít někdo jiný ještě jiný názor, třeba bude ještě drsnější než naše, fakt je to o té velikosti, vím že to řešit nechceš, ale když ono je to tak prosté, čím větší akvo pro závojnatku(y), tím méně problémů. Ovšem jak naznačil Libor, ta nově příchozí je s největší pravděpodobností nositelkou nemoci, tak pro příště použít karanténu, to se vyplatí, potom se nemusí řešit léčení a číst tady nepříjemný poznámky na objem akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 17:24 Teeda – s díky
Děkuji za rady ohledně stavu rybičky. Litry akva tu už řešit nebudu, je to pořád dokola stejné. Ale budu se snažit udržovat ideální léčebné podmínky a snad to dobře dopadne. Kdyby měl někdo ještě zkušenost s podobným příznakem a návrh léčení, sem s ním, budu to pravidelně kontrolovat. Bylo by velmi ideální, kdyby se Nina uzdravila a mohly se kamarádit, ale je to celé dohromady ta nejlepší možná varianta. Uvidí se, jak to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 16:50 Muž Designer [5695] - CichlidyVelikost akvaria
Akvarko obcas i nekdo daruje, treba za odvoz, jedno neposkozene a pekne velike jsem potkal stat i vedle popelnic. Nekomu ho bylo natolik lito, ze ho pri vyhazovani i podlozil, at si je nekdo schopen ho jeste v celku vzit. Pokud nove, pak se da nadrz 100l uz kolem tisicovky. I to 200l co mame ted doma mela ma pritelkyne "uskladnene" a ani jsem to netusil, ze je neco takoveho okamzite po ruce. Pouziteho skla je vsude dost, staci se poptat a mozna i tady nekdo nejake venuje, pac mu zavazi po zalozeni vetsiho. Sam jsem mel v jednu dobu 2 takova "uskladnena". Jiste, jsou to pak i dalsi veci, ale pri trose snahy se i ty daji levne. Akvaristika se da delat slusne i pri stlaceni nakladu na minimum, jen clovek nesmi byt detailista, ze tady je skrabanecek a tady je na deklu nehezky rozek... A ano, mnoho dobrych veci pro akvaristiku neco stoji, ale da se bez nich obejit. Nejlepsi vybaveni neznamena automaticky nejlepsi akvarium, a existuji i akvaria temer bez techniky, kde bylo vse podrizeno tomu, aby fungovala co nejlepe pri co nejmene technice.

Co se tyce mista, vetsina lidi ani nevi, ze to misto ma. Akvarium se da umistit ruzne a muze byt az necekane velke. Zbytecny stolik nekde v rohu, kam se odkladaji akorat tak klice po prichodu, mobily, posta a noviny, to se da prece davat i jinam, staci na to kus policky. A ze tam na delku neni dost mista? Takove akvarko 50x50x50cm neni nijak velke rozmerove, ale 125l je uz docela slusna nadrzka a sklenar slepi cokoli, dokonce casto levneji nez se koupi hotova nadrz. Nebal bych se atypickych rozmeru, mohou mit svuj puvab, pokud jsou vhodne pro to co v nich je. Dost casto lide zmensuji akvaria, protoze to berou na objem, ze se jim zda, ze pres 50l uz je to moc vody, a tak to tak vyberou, podle objemu (klukovi zatim bude 25l stacit atp.), coz muze byt zaroven koncem akvaristiky doma, protoze male akvarium chce kupodivu vice (vedet i delat), nez to velke. Pritom tam kam to davaji je pred akvariem 20cm mista, kam se stejne neda nic dat, protoze do akvaria chceme videt. Zrovna tak prazdne misto nad akvariem... uz jsem o tom psal, tam si jako nekdo da lyze, ze musi mit akvarko vysoke 30cm a do stropu ma jeste metr a pul prazdneho mista?

Akvaristika je casto i o kompromisu, ze si clovek ubere kus sveho prostoru pro potreby akvaria. Jenze vlastne neubere, protoze jak se do toho zapali, to dalsi misto obyva mene a mene, mota se kolem akvaria, kazdou chvili do nej kouka, a nakonec ani nevi co jde v bedne, protoze se zrovna neco tre a je to tak zajimave, ze ta TV uz nema moc sanci :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 16:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Teeda
Milá děvucho, ta druhá závojnatka prostě tu první obohatila o to, co s sebou přinesla, a pak nastaly problémy. To je jak holčičí zájezd, když jedna začne menstruovat. Začne většina, ne-li všechny. Ta stará prostě nezvládla nájezd mikroorganizmů, které ta nová přinesla. Může za to samozřejmě malá litráž nádrže, a tudíž kumulace toho života z té druhé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:48 R Muž romant [27987] Re: Teeda
No, odpadnout používání bactozymu, to by mohlo, ale v tom větším akváriu o objemu těch 100 litrů, protože tím neustálým praním filtru a čištěním dna se do akvária teď zasahuje dosti brutálně a biologická rovnováha se značně narušuje, tak to použití bactozymu je zde na místě, ale když by se člověk podíval co ho to stojí úsilí a i peněz, tak za nějakej čas je našetřeno na 100 litrový akvárko se slušnou filtací a bylo by to hned veselejší. Ovšem pokud zde teď příjde názor prostorový, tak ten nevyřeším, ale nalézt 85cm délky by se dalo ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:41 Teeda Re: Designer
Díky. Taky tedy doufám, že se to všechno snese. .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:41 Teeda Re: romant
No já když četla některé ty příspěvky, tak se vlastně ani moc nedivím. :)

Tak o živém rostlinstvu pouvažuji, ale tím se stejně můžu zabývat až přemostím tenhle problém. Nicméně kvůli rovnováze v akvu jsem si pořídila bactozym. Musím často čistit filtr (jsou to čunčata), tak abych zachovala lepší prostředí, sypu vždy maličko přímo do filtru. To by s rostlinstvem tedy mohlo odpadnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:34 R Muž romant [27987] Re: Teeda
Možná jsem trochu příkřejší v názorech, ale to už je taková zkušenost a nátura lehce otlučenýho akvaristy. :)

Ty živý rostliny dokáží pomoci se stabilním prostředím v akváriu a eliminovat tak třeba i nemoci, čímž netvrdím, že kdyby tam teď byly, nebyla by krupice, ale krupička jde ruku v ruce s "vhodným" prostředím, to je stará vesta. ;-) Rostliny spotřebovávají výsledný produkt nitrifikace, jímž jsou dusičnany, což se hodí, neb vyšší hodnoty souhrnně nazávaných tzv. N látek nejsou nikdy dobrý pro vitalitu obyvatel a na některý mohou mít fatální dopady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Teeda
Jen na tu moznost upozornuji, preji at to dobre dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:28 Teeda Re: romant
Doufám, že ancistrus to zvládne v pořádku, protože jsem se jich na to zvlášť ptala a vysvětlovala, že potřebuji něco vhodného, co by léčilo závojnatku a nevadilo jemu. Ujistili mě, že by to měl snášet bez rizika. Tak doufám, že nekecali. Ale zatím je čilej a šmejdí jako normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:24 Teeda Re: romant
Je to zvláštní. Tři roky spokojeně žila ve 12l akvu. I tak jsem chtěla, aby se měla lépe a pořídila jsem jí několikanásobně větší a tady člověk dostane normálně vynadáno. Skoro jako bych to měla v třílitrové kouli. Nevadí. :)

Filtraci má dobrou, akvárko je udržovaný, čistý, krmím špetkou krmiva ob den, střídám čtyři druhy krmení. Kal nemám vůbec žádný, prostě tam nic není. Nevím jestli to bere ten filtr, ale prostě není. Chci se zeptat, čemu by pomohly živé rostlinky. Všude jsem četla, že závojnatky jsou na ně špatný, že je okusují a vytrhávají kořínky. Proto mají umělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:20 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jedinou opravu lze učinit v tom, že čím je ryba mladší, tím hůř snáší jakýkoliv léky, Costapur nevyjímaje, takže pokud se jedná o dospělce, špatně dopadnout nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Teeda
Teeda napsala: ...mi doporučili tohle www.akvarista.cz/… ...
...řasy nerostou, protože je ancystrus pečlivě spásá. ...


Ale mozna uz dlouho spasat nebude, po trech dnech v tomhle mozna pujde navzdy spinkat...

Neni to ma vlastni zkusenost, ale venuji peci svemu vzdelavani, takze jsem toto uz nejednou cetl. Treba mne ale nekdo opravi/doplni z vlastni praxe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 14:31 R Muž romant [27987] Re: Teeda
Všichni Tě osočí, protože to jak činíš, není zcela košér pro dvě závojnatky, když se podíváš do atlasu na jejich prostorový nároky, snad to bude jasnější.

To že ji použila Costapur, jsi nenapsala a ano je tam mimo jiné i ta zeleň, takže dokončit léčbu dle návodu, jak správně píšeš nekombinovat s ničím jiným a bude se vidět. Pokud budeš vodu více měnit, jak jsem doporučil, tak budeš muset i doplňovat léčivo na požadovanou koncentraci. To polehávání je podle mě buď z těch více dusíků a nebo je načatej plynovej měchýř, na což závojnatky často trpívají a to je tak říkajíc konečná, ale uvidíš, nebudeme dělat ukvapený závěry.

Jinak ten nápad s podarováním druhé ryby je docela vhodný, ponechat si jenom jednu a věnovat jí zvýšenou péči, což ten objem akvária bude vyžadovat, čímž mám na mysli výměnu voda vícekrát týdně, nepřekrmování, pokud možno živý rostliny, výkonnou a hlavně účinnou filtraci a pravidelný týdenní odkalování dna, tak to si dovedu představit že tam ta ryba bude moci existovat tak nějak normálně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 13:23 Teeda Re: romant
No v akvaristice (a tím myslím skutečnou akvaristiku a ne ty zoo obchody, kde rozumí všemu a ničemu) mi doporučili tohle www.akvarista.cz/… a to jsem jí tedy koupila. Je v tom ta zeleň. Přijde mi, že to na tu krupičku je dostačující. Není divné jí po začaté léčbě násilnit něčím dalším, když nevím jestli ta první zabrala?

Podmínky má perfektní - vzduch i filtr, voda je upravená, řasy nerostou, protože je ancystrus pečlivě spásá. Má tam čisto. Fakt nevím, co bych víc.
Jen se přiznám, že mě trochu mrzí, že kdykoli píšu nějaký dotaz, tak mě tu všichni osočí, jak jí držím div ne na suchu. No nic. Operuji s tím co mám a s tím jaké mám možnosti. Tedy 45l. Jen musím podotknout, že tři roky byla ve 12l zdravá. Onemocněla, když dostala třikrát tolik vody navíc.

Takže zpět k otázce, jak jí pomoci. Myslím, že to polehávání, krupička a ploutve budou mít stejnou příčinu. Jen musím najít tu pravou. Proto hledám radu. Mám jí ráda, tak jí chci nějak ulevit. Měla bych jí třeba v těch 45l nechat samotnou a tu novou rybku dát k adopci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 13:08 R Muž romant [27987] Re: Teeda
Ta ryba je zcela zjevně v nicotnejch podmínkách, tipuji na vyšší N látky a proto ono pookřání v lepším prostředí, tak snad už je jasnější proč radím onu vodoléčbu, tu intenzivní výměnu vody a na krupičku by to chtělo skutečný léčivo, ale to je jenom můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 13:03 Teeda Re: romant
Tak na krupičku mám tu zeleň, to by mělo být v pohodě. Jde mi spíš o to polehávání. Nevypadá dobře. Po přesunu zvlášť malinko pookřála. Vážně nevím, jestli je možné, že ji natolik stresuje nová spolubydlící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 12:54 R Muž romant [27987] Re: Teeda
Tak pomohla by slušná nádrž a to ne menší než 100 litrů, tam by se jim líbilo o hodně více, tedy za předpokladu řádné údržby, pravidelnýho odkalování dna a funkční a účinné filtrace. Teď bych měnil vodu jak o život, denně klidně polovinu a jestli je to skutečně krupička, tak léčit léky, jako jsou třeba eSHa exit dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 12:48 Teeda – Polehávání na boku
Mám dvě závojnatky nově v 45l. Jedna je tři roky v pohodě, druhá je nová a chce se družit. Po týdnu soužití se té starší závojce roztřepily kompletně ploutve (bez povlaku a plísně) a další den se jí objevila krupička. Vodu jsem mírně zasolila a podala první dávku malachitové zeleně. Už večer, noc a druhý den ale leží na boku a skoro se nehýbe, k jídlu se nemá. Tedy - může to být reakce na nemoc, na stres z utiskování další rybou, přesun do nového prostředí (původně byla tři roky ve 12l), prostě cokoli. Prozatím jsem jí odlovila do karantény, ale nevím co dál. Máte někdo radu? Mám jí znovu založit 12l akva a nechat jí tam samotnou jak byla zvyklá? Pomohlo by to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 09:30 Lenisek
Fotka k příspěvku A jak se dívám tak ještě na ocase má nějaké bělejší fleky( jakoby povlak). Hned jak začíná ocas
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 09:27 Lenisek – skvrna u zadečku
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat na nějaké vaše zkušenosti. tuto závojnatku mám už skoro dva roky. je to tak měsíc co mi jedna menší umřela z neznámých důvodů( začala polehávat, špatně se ji dýchalo a začala se obracet bříškem nahoru,pak to vzdala). všechno bylo v pohodě. Akva jsem vyčistila kápla trochu desinfekce a všechno bylo v pohodě. Pořídila jsem ji novou malou kamarádku. Rybky byly v pohodě 14dní. Jenže v těchto horkech jsem si řekla že jim nebudu svítit protože mé 60l akvarium se potom zahřívá a z původních 24°C voda stoupla na 26,5°C. Dnes jsem přišla k akvariu a koukám a ta původní závojnatka má červený flek na zadku. Nevíte co to může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 17:52 R Muž romant [27987] Re: Designer
Tomu rozumím, ale v tom plavání a otáčení se kolem osy a v tom co popisuješ Ty je kapánek rozdíl, ten popisovaný projev problému mě dává tušit ten konec a naději, tím jak jsem tazatelce ve stručnosti popsal nádrž a podmínky, jsem dal snad taky, alespoň pro ty ostatní chovance, protože jak už to tak bývá, nemoc přichází se špatnejma podmínkama, co si budem vykládat, zkušenosti v tomto ohledu máš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 17:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Chtel jsem nabidnout i kousek nadeje, i kdyz taky to nevidim dobre ;).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 17:40 R Muž romant [27987] Re: Designer
Ale jistě, já popisuji případ kdy je ryba promořená bakteriema, jenž ten plynovej měchýř prožerou, to co popisuješ Ty to byla spíš nějaká anabáze s dusíkama a právě závojnatky jsou velmi často sužovány tou nákazou plynových měchýřů. Nad nikým hůl nelámu, jenom sděluji co může nastat, však jsem taky vodoléčbu doporučil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 17:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Pritelkyne dostala k narozkam Betaka a kdyz jsem ho videl, taky uz jsem nad nim delal kriz, padal po ocase ke dnu, nevidel jsem to vubec dobre. A za dva dny plaval normalne a ted se chysta mnozit ;-) . Takze obcas se zazraky deji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 16:51 R Muž romant [27987] Re: lucy
Na 4 závojnatky mít pořádný akvo, ne menší 200 litrů, dodržovat hygienu nádrže, pravidelně odkalovat dno, týdně měnit min. 1/3 vody a mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci. No a té separované už zřejmě pomoci nebude, neb podle popisu to vypadá na problém s plynovým měchýřem, což bývá konečné řešení, ale vodoléčbou(intenzivní výměnou vody) se nedá nic zkazit.
Edit: Tak ono jich je tam 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 16:38 lucy – zavojnatka
Moje zavojnatka je spatnaporad plave brichem nahoru nebo naboku nebo lezi na kaminkach v akvariu mame ji 3dny a jsou v akvariu s ji ctyri zavojnatky a tak jsme ji daly zvlast do akvarka co mam delat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:55 HankaVV
Mojí závojnatce se udělali všude červené skvrny a pořád se jí to rozrůstá co to znamená děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2013 19:38 marťas2 Re: LiborSprysl
Vy víte co to je ? Tak napište... Snažím se kamarádovi pomoct, je to můj známý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2013 14:47 marťas2 Re: LiborSprysl
Píšu raději nejistě, než abych tu byl falešně považován za odborníka co se týče rybích nemocí.. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 14:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: marťas2
marťas2 napsal: Nevím co to je, ale možná by to mohlo být i nevhodnými podmínkami (nejsem si jistý) v kolika litrech jsi ty 4 teď 3 závojnatky měl ? No když jezdí u hladiny, mohlo by to být i tím, že nemají dostatek kyslíku, jako že lapají po vzduchu.. Zkus nakapat nějaké léčivo..

Když nevíš, tak nepiš! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   05.06.2013 14:42 marťas2 Re: Karatekid
Nevím co to je, ale možná by to mohlo být i nevhodnými podmínkami (nejsem si jistý) v kolika litrech jsi ty 4 teď 3 závojnatky měl ? No když jezdí u hladiny, mohlo by to být i tím, že nemají dostatek kyslíku, jako že lapají po vzduchu.. Zkus nakapat nějaké léčivo..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 16:10 R Muž romant [27987] Re: Lenka Š.
Zvýšený hodnoty N látek budou původci toho úhynu. Ten filtr rozhodně nechat nonstop zapnutej, zde je nutno se ještě dovzdělat. ;-) rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 16:01 Lenka Š. – úhyn závojnatky
Dobrý den, s chovem závojnatek nemáme zkušenosti. Ostatní rybky bez problému. V akvárku jsme měli závojnatku. 2 m+síce v pohodě. Ale před týdnem jsme zjistili, že asi 4 dny nejel filtr a závojnatku jsme našli naboku při hladině - živou. K jídlu se ale neměla, postupně ji okorávaly ploutve, otočila se břichem vzhůru a po 3 dnech uhynula. Vypozorovala jsem na břiše pod kůží černé zbarvení (jak kdyby černé vnitřnosti?), vypouklejší oči. Ostatní rybky bez problému. Akvárko udržuji. Co 14 dní vyměňuji 1/3 vody, kvalitu vody vylepšuji pomocí easy balance, filtr jede 12 hodin denně, bublinkovač dle potřeby. Krmím po troškách, zhruba 2x denně.
Zajímalo by mě co to mohlo být a jak tomu předcházet. Děkuji
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009?od=501