Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 12:33 cipis – Závojnatky - bílo-šedivý povlak
Po trpké zkušenosti se zdravím rybiček z Globusu jsem se vyrovnal s krupičkou a je tu něco nového. Jedna závojnatka nejdřív na ocasní ploutvi, teď už i na těle začíná mít bílo-šedivý povlak. Nevíte někdo co to je a hlavně co s tím ? Není souvislý, prostě jako větší flek (fleky).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 20:42 Muž j_j [18]
nemysleli sme to zle-chcem ti poradit ;-) ano
takže nakonec pár rad- ted tak nejméně 3 týdny nečisti filtr(usadí se v něm prospěšné bakterie), přidej rychle rostoucí kytky(pistie,egeria densa,růžkatec,ricii klidně i žabinec-kdybych ted nějaký tyhle kytky měl,tak to je dám,ale momenálně jsem je rozdal,tak za měsíc by zase měly narůst,tak jestli budeš mít zájem tak se ozvi), odkaluj tak jednou týdně a neodsávej přitom moc vody,vodu měň spíše méně,aby se ti akva stabilizovalo,hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 20:22 Muž isamik [180]
Kikino, je mi z tebe smutno, nejdrive chces pomoc, a kdyz ti nekdo poradi, tak mu div nevynadas jakej je to v.l, ze te poucuje. Poslal jsem ti nekolik odkazu, kez by sis je prostudovala poradne. Musim te upozornit ze lidem ve zverimexech akvaristikach atd. jde vetsinou jen o penize (existujou i vyjimky). Pravidlo 1cm = 1l neplati pro vsechny ryby (20cm rybu das do 25l akvarka a jeste mas 5l na neonky, ci jine rybky, to je preci naprosta blbost)? Nikdo te tady nekamenuje, bohuzel si nedas rict a vedes si svou. Jak rekl j_j odkazujes se na spatne priklady, kez by si to pochopila!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 20:07 Muž isamik [180]
hmm :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 19:31 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
kikina:ono to jde i v klidu:-)za pravdu se neni třeba rozčilovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 18:37 Kikina
tak zase ze mě nedělej blbečka. já nejsem žádnej odborník a nemusím mít výstavní akvárium,jen mi tsčí že se jim dobře povede.Znovu jsem se ptala v dalším zverimexu a slečna mi řekla že můžou být zatím v pohodě,snad pořád prezentujete pravidlo 1cm=1l. jedna moje závojnatka má 5cm=5l vody
a 2. taky.Tak já nevim.
Jo koupim ji větší,ale bohužel ted nemm penize na nový akvárko a nový zařizování!Nemužu za to že mi ve zveráči poradili blbě,tak mě zža to teda ukamenuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 18:28 Muž j_j [18]
že rybka přežívá přeci neznamená,že se jí dobře vede.Kiki,kdy to pochopíš?přestaň se pořád odkazovat na nějaký lidi,který chovaj ryby ve skleničkách-je přeci v tvym zájmu,abys měla pěkný akvárko a v něj spokojený rybky.
rovnováha látek ve 20l akváriu je velmi nestabilní a vyžaduje jisté zkušenosti. je to akvárium spíš na krevety,v žádnym případě na rybníčkový závojnatky,který jsou "čůňátka"...ááách jo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 17:41 Kikina
Je tady i holka co má ani ne ve 20l 2 závojky a má je 4 roky a mají se dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 16:50 Sidonius
Názory se mohou různit... Ten můj znáte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 16:46 Muž isamik [180]
Tak sem zase nebyl tak daleko od pravdy :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 16:43 Sidonius
j_j: "...s výměnou vody nemůžu souhlasit..."

K takovému názoru mám jisté výhrady - přeci jen riziko otravy ryb je nemalé, proto je pravidelná výměna části vody na místě.
Koloběh dusíku se uzavře i přesto, že část vody bude pravidelně nahrazena čerstvou, přitom riziko otravy se sníží.

Ještě bych rád předložil můj názor na řešení problému:
Myslím si, že nejlepším řešením by bylo rybky vrátit do prodejny - 2 závojnatky ve 20 l akva je nezodpovědnost...
Pokud bych s touto radou neměl uspět, (docela pravděpodobné...), pak bych doporučil zkusit se alespoň domluvit, zda by se v této prodejně nenašlo místo v zaběhnuté nádrži po dobu, než se zaběhne to Kikinino pidiakva. (Že v takovém případě potřebují bakterie přísun potravy není snad nutné zdůrazňovat.)
Pomoci překonat toto kritické období a urychlit proces záběhu by také mohlo použití přípravků se "startovacími" bakteriemi, např. SERA Nitrivec, DAJANA Biofiltr ap.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 14:54 Muž j_j [18]
Fotka k příspěvku s výměnou vody nemůžu souhlasit-samozřejmě že to nachvíly rybám pomůže-budou čilejší,ale hodnoty N se nikdy neustálí a dostaneš se do začarovaného kruhu(hodnoty N budou stále kolísat a s nimi i zdraví ryb)
+ graf
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 13:33 Kikina
ještě nejake rostlinky,myslis ze by pomohly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 13:30 Kikina
Vyměnila jsem část vody,zdá se že se trochu vzpamatovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 13:23 Muž isamik [180]
Ja bych pridal vic rostlin, nejake rychlerostouci egerii densa, ceratopteris siliquosa, Hygrophila difformis, Hygrophila polysperma nebo dalsi, vzduchoval bych a castecne menil vodu, je to muj nazor. Jeste radeji pockej na nazor nejakeho zkusenejsiho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 13:04 Kikina
A co mám ted delat? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 13:03 Kikina
Už to mám pročtený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 13:02 Muž isamik [180]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 13:00 Muž isamik [180]
Ne, ze bych se do toho chtel michat, ale ty dva dny je opravdu malo, ikdyz na moje rady jak je vidno nedavas tak si myslim ze j_j ma pravdu a jedna se o N latky kterych tam mas ve znacne mire NO2 a amoniak zacinaji narustat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 12:57 Kikina
Proč by vadilo?Ne-e.
asi 22*C.
A může je to ohrozit?
Já vim,s tim brzkym vypuštěním...psala sem ti přece jak poradili ve zverimexu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 11:25 Muž j_j [18]
(jestli ti nevadí,že píšu já) tak si myslim,že by to mohlo bejt brzkym vpuštěnim ryb do akvárka-2dny jsou málo.Hodnoty N se ještě nestabilizovaly. nebo to může být nedostatkem kyslíku-kolik máš *C? spíš bych se ale přikláněl k první variantě. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 11:13 Kikina – Závojnatka na jednom místě
Mám problém se závojnatkou.
zdá se mi že pobývá stále na jednom místě.Většinou je kosek pod hladinou.
Nevíte co jí může byt?Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 11:01 Kikina
Zdravim,mám také zavojnatku ale zda se mi že jsou takové pomalejší.Čím to může být?
Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 20:54 Žena Star [0]
Hm takže po výměně vody nenastala žádná změna...do akvária jsem přdala nějaký rostlinky a když jsem se tam hrabala tak to pak vypadalo, že už je to OK, ale bohužel asi po 2 hodinách se pro změnu rybička válí po dně...je mi jí líto, ale nevím jak jí pomoci. Poraďte někdo PROSÍM! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 19:00 Žena Star [0] – 4 petrys
No já to zkusím, ale nevím nevím... :-O pokud nenastane změna tak mě tu máte znova...jinak zatím díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 21:16 Žena petrys [107]
zkus vyměnit 1/3vody v akva a uvidíš, jestli budou čilejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:19 Žena Rebbie [71]
Nechu strašit ale moje závojnatka když začala polehávat na dně tak pak umřela :-( Jo ale taky se jí začala třepit zadní ploutvička...... Jaký maj ploutvičky ty tvoje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 18:04 Žena Star [0]
Jo já se tam juknu, ale i tak budu vděčná za další reakce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 17:45 Athaya
mnoo ja ti poradim zajst do nadrze Lucik- je super a vie vsetko! ano hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 20:39 Žena Star [0] – Závojnatky - neaktivní a u hladiny
Ahoj. Potřebovala bych radu. Možná jen zbytečně panikařím, ale jistota je jistota. Dneska jsem si všimla, že moje závojnatky jsou až nadmíru neaktivní. Povalují se někde po akváriu a moc neplavou spim . Jedna z nich je pořád někde u hladiny. Plava docela nemotorně s osacem a zadní částní tělíčka nahoru. Nevím co to je. Dík za rady. ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2007 13:23 renie
Děkuju všem za rady palec A za podporu Sidoniuse ;-) Mečovky tu nemoc neměly a přesto byly bacilonosiči a tudíž bych je do akvárka už nikdy nevrátila a dát je někomu bych si taky netroufla no To že se tyto ryby nejlíp hodí k závojnatkám mi poradily přímo ve zverimexu a tak jsem se řídila jeho radou.Kdybych se měla řídit všemi radami co tady kdo napíše tak nevim nevim když každej má jinej názor.Závojnatky už jsou z krupičky skoro vyléčené a zase plavou,rejou a hlavně žerou jak zběsilý a to je pro mě hlavní potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 18:15 Sidonius
Maco: "...krupicka je jako u lidi chripka, taky cloveka s chripkou nezabijes..."

Tak, tak - je potřeba ji léčit. Stejně, jako chřipku! Pokud je ale čím...
V letech 1918-1919 proběhla na zemi pandemie tzv. "španělské chřipky", která podle některých zdrojů usmrtila až 40 milionů!!! lidí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 16:09 djgnůyjdgn
renie..krupicka je jako u lidi chripka, taky cloveka s chripkou nezabijes- nebo snad jo rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:30 Muž Hugo [8] - Cichlidy
takze kdyz si koupim kerickovce kterej ma 25 cm staci 25litrovy akva?ty neonky ti mohly zemrit na to ze jich tam bylo malo a mela sis v akvaristice podivat jestli nejsou nemocny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:22 Žena katunka [158]
renie...je mi jasný, že jsi ještě dítě, ale zabíjet ryby z neznalosti to je vrchol! Tys ty mečovky a živorodky zabila, byly nemocné léčitelným onemocněním, žádní původci! Lidi jako ty by se na zvířata měli dívat jenom v zologické....a to ještě kdoví jestli!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:14 renie
Mám skoro 100litrový akva a jedna závojnatka pro sebe potřebuje asi 15 litrů vody,takže si myslim,že s místem je to v pořádku.Živorodky a mečovky jsem léčit nemohla,protože na ně nemám místo a těžko bych je mohla někomu nabídnout,když byly původci nemoci.A nevím jestli ti to,že mi některé rybyčky umřely a zbytek je nemocnej připadá jako machrování.Jak myslíš... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:10 Muž Hugo [8] - Cichlidy
mas tam hodne ryb!uz 4 zavojnatky sou na takove akvarko velke a este tam mas nejake ine ryby,a pak si koupila dalsi mohli to mit ze stresu,a ty zivorodky a mecovky si nemusela splachovat ale vylecit je,to jak ses zachovala mi pripada trochu detinske a v tom deniku to vyznelo jako by jsi machrovala :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:05 Muž Hugo [8] - Cichlidy
nez si kupujes rybku mas si o ni neco precist prozkoumat k jakym se hodi a k jakym ne,a kdyz uz si ji koupis dej je zprva tak na 2 tydny do karanteny a pozoruj jestli nejsou nemocne no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:03 renie
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat jestli byste mi nemohli napsat rady a fígle na rozmnožování závojnatek a po jak dlouhý době se vám začaly rozmnožovat.Děkuji love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 11:58 renie – závojnatky a nemoci
Ahoj předevčírem jsem psala,že moje závojnatky dostaly krupičku.Už jsem je začala léčit a měly by se z toho dostat.Všechno to zavinily mečovky rozzureny !Nejenom,že nám do akvárka zatáhly tu hnusnou nemoc,ale ve zverimexu nám poradili,že tyhle ryby se k závojnatkám hodí úplně nejlíp.Včera jsem mluvila s opravdovým odborníkem a ten se zhrozil,protože mečovky když dostanou hlad,tak začnou automaticky napadat dlouhoploutvé rybky = závojnatky :-| Dále jsem hodně četla,že se jim má zvýšit teplota na 28 stupňů,což je taky pěkná blbost.Bohužel jsem se tím řídila a neonky to nepřežily:-(.Těmhle rybkám stačí teplota kolem 22-24 stupňů.Určitě si z toho vezmu ponaučení a doufám,že to někomu pomůže palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 09:07 Anonym
Doporučuji hodně rostlin.Jenom ne jemnolisté. Na těch by si pochutnala. Filtr určitě. Závojnatky mají při dobrém krmení hodně odpadních látek. A ve 100 litrech můžeš mít i 3- 4 závojnatky. Hlavně netopit. Pokojová teplota kolem 20 stupňů je ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 08:51 Muž matlala [798] - Rostliny
no stačil by fitr bublifuk taková ta houba nebo bioactivant a čerpadlo s přisáváním vzduchu a hlavně odolné rostlinky(ne umělé no )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 08:49 ZlataN.
byl to dárek, přece jsem ji nemohla vyhodit... mám ji ráda strašně moc! ok, akvárko. 100 l i když tam bude sama? a potřebuje to veliké akv. vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 07:57 Muž matlala [798] - Rostliny
coze tone ty si na rozzureny do 13 litrů závojnatku, :-| rozzureny duď ji dej někomu kdo je má ve velkém akva(100 a víc litrů) nebo si kup to větčí akva tohle je mučírna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 07:52 Pet
Jestli máš svoji závojnatku jen trochu ráda, seber se a běž jí koupit alespoň stolitrové akvárium. Pro závojnatky je jaro nejsvízelnější období a podobné problémy má kde kdo. Ta kulatá mučírna jí ještě zvyšuje stres. Je to stejné, jako kdyby Tě zavřeli na záchod a divili se, že Ti tam není dobře. Ale tohle téma už tady bylo mnohokrát probíráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 21:12 blek – ?!?
bože můj coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 20:52 ZlataN. – Závojnatka - z neoci do nemoci, teď černají kraje ocasních ploutviček
ahoj! prosím o radu, mám asi 13 litrové kulaté "akvárko", v něm závojnatu (už spolu žijeme víc jak rok)
před 14ti dny jsem šla čistit akvárko, měnit vodu a ona začala v čerstvé vodě plavat břichem nahoru... odstáté šupiny, lapání po dechu, u hřbetní ploutvičky takový malý bílý chomáček... po informacích z netu a po poradě v obchodě jsem koupila Baktopur direkt, dle návodu jsem dala půl tablety, začala se lepšit, po třech dnech jsem půl vody vyměnila, pořád ok, pak komplet výměna za čistou vodu, v tu ránu zhoršení, zase plavala na boku nebo se urputně snažila dostat dolů, ale prdelka ji táhla nahoru (to několik dní), hodila jsem celou tabletu, fakt se s tím prala, nastalo opět zlepšení, po třech dnech znovu půl vody čisté, a bylo dobře, chomáček zmizel, šipunky paráda, koordinace pohoda, děsný hlad... už jsem myslela, že máme vyhráno. vodu má stále s částí baktopuru direkt, čerstvou se bojím dát.
teď jí pro změnu začínají černat okraje ocasní ploutve... HELP!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 13:49 blek – lžíce
Teda ti jim dopřáváš. Mám v nádrži asi 80 ryb, a pokud bych měl krmení měřit na kávový lžičky, tak mi to vychází asi na ¼ lžičky 5x týdně. Ryby jsou zdravé, pravidelně se třou a dorůstají standardních velikostí. Je pravda že hladově koukaj. Můj pes taky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 13:03 Sidonius – To Kata
55 l akva není pro závojnatky nic moc, ale i v takové nádržce by mohly slušně žít.
Jak dlouho bylo akva před nasazením ryb v provozu?
Máte v něm živé rostliny?
Jaký filtr používáte?
Jestliže se vám ve velmi krátké době zakalí a začne zapáchat voda, znamená to, že se do vody dostává velké množství organické hmoty. Pravděpodobně tedy závojnatkám (synonymum - "prasátko") dopřáváte nadbytek potravy. Tím, že intenzívně měníte část vody, nejspíš zachraňujete rybám život, protože při takovém režimu nemůže dostatečně probíhat nitrifikace.
Jako žádoucí bych vám doporučil, abyste:
- ihned přestala (na čas) závojnatky krmit
- dál pokračovala ve výměně části vody
- údržbu fitru prováděla pouhým ponořením filtrační hmoty do nádoby s odkalenou vodou a jejím několikerým zmáčknutím tak, aby se vyplavily hrubé nečistoty
- si koupila (mimo jiné) test na zjištění obsahu dusitanů (NO2), /např. NITRIT test od fy. AQUAR nebo AZOTIN od fy. Rataj/, a pomocí tohoto testu průběžně sledovala obsah NO2 ve vodě.
Jakmile se obsah dusitanů sníží na bezpečnou úroveň, můžete intenzitu výměny vody snížit a začít ryby decentně!!! přikrmovat.
Ještě by bylo vhodné mít v akva dostatek živých rostlin, (anubias, hnědovka, jávský mech...), a to přesto, že hladovějící závojnatky by o ně mohly mít zvýšený zájem... :-)

Než jsem to doklepal, už jste stihla potvrdit mé obavy - "přežíráte" ryby! ano
Nejméně 7 dní hladovka!!!, pak každá rybka 3 granule a 2 vločky denně, (v sobotu 3 vločky) a v neděli - půst!!! smich
Vážně - krmte střídmě - obezita se nenosí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 13:00 Lucík – kata
A mas tam naky rostlinky?A jakej mas filtr?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [31] 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009?od=1501