Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 09:32 Petr
Dal jsem ji tam vzduchování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 09:31 Petr – Závojnatka se dusí (?)
Dobrý den, potřebuju radu, moje závojnatka se dusí(?). Sjřelemi hýbe jenom sem tam a pusu taky otvíra jenom někdy.Všiml jsem si ža má na žábrech takové bílé tečky, vypadá to jako krupička, ale neměla ji od čeho chytnou. Jinak se chová normálně žere s chutí. Jo, vlastně někdy leží na dně a ani se nehýbe... :-( sad . Prosím poraďte jak ji mám zachránit. Díky, Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 10:01 ludvik – neviem, neviem?
Fotka k příspěvku ale po cca týždni hladovania ( dal som im len 2x a aj to velmi málo) už začala plávať normálne. Ale zbadal som, že jej pri chvoste odišli šupiny - má tam také červenkasté fľaky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 14:31 Žena Myrka [15] - Afrika
Stačí jen čekat,jen doufat že nemá nic s plynovým měchýřem ;-) a pak kdybych ji krmila tak bych ji dala i vločkové krmivo na střídačku s granulema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 13:17 supri
Rybicku uz nekrmim ale stale ma na bruchu bublinku.Mam je skusit dat nejake liecivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 21:20 slovan97
Aspoň že to skončilo... potlesk a máš ještě nějaký problém??? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 14:09 supri
Dobre krmit ich uz nebudem, krmil som ich granulami takze asi je to nimi. Vacsia je v pohode a tu mensiu to nafuklo. Pockam pokým si poprdka ale dúfam ze to dovtedy prezije.Potom napisem ci sa vyliecila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 09:31 JMat
Dík za rady - vyzkouším palec . Ráno rybky vypadaly v poho (dlabaly, plavaly a žádná neschovávala po listy). Ta závojnatka, co mi umřela se před tím 14 dní skrývala u dna a já netušila, že by v tom mohl být nějaký problém. Snad se mi teď podaří ty zbývající ještě přeléčit a zachránit.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 23:32 miro03
teraz som si všimol že ty uvádzaš tekutý entizol 250ml a ja tablety 250 mg ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 23:30 miro03
jj jak som výše písal střevní paraziti.Entizol mám dávkovanie od známych chovatelov a hlavne to mám výskušané osobne už nespočítatelné velakrát i od ludí ktorým som poradil,zabral a málokedy sa choroba opakovala až na pár vínimiek ked sa liečba aplikoval pozde.Nič proti knihám ale skusenosti su skusenosti. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 22:17 All001
no v knize Akvaristika od Zdeňka Drahotušského a Jindřicha Nováka jsem četl 250ml na 50-200l vody a to podle závažnosti onemocnění a po 3 dnech vyměnit vodu a podle potřeby znovu aplikovat tak nevím.Jinak Jana psala že ta ryba za sebou tahala průsvitné nitky místo normálních výkalů což si myslím ze právě způsobují ty zmíněný střevní paraziti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 20:29 miro03
Ten entizol sa nedáva v takej dávke ale jedna 250 mg na 20 litrov vody a pri sto litroch jednu navrch.Inak sa stáva nemoc rezistentnou.A dokonca tak zmutuje že potom sa stáva odolná i voči entizolu.Pruhladné výkaly nie je vodnatelnost ale střevní paraziti.Pokial je však len ryba nafuknutá a nemože sa vykadit jedná sa o hexamitu a pri nej zaberá práškový flubenol.Rozrobí sa vo vode tak aby potom liečivo malo farbu mlieka a primiešava sa do krmiva.Potom s tým krmíte a za pár dní je klud.Tak som zvedavý ako to dopadne.Vela zdaru. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 20:12 Jana
Musím před tím vyměnit vodu nebo to můžu přidat k té dnešní tablete? Dík-rada "death metala" mě příliš nenadchla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 19:31 All001
Ten Entizol tam přidej 250ml to je jedna tableta na 50-60l.nejdříve ho rozdrť v nějaké nádobce nech ho rozpustit a poté to vlej do akva. Jiným rybám to neublíží.Tento lék sice ty parazity úplně nezníčí ale redukuje jejich počet na únosnou hranici.Každá i zdravá ryba je v sobě má jenom né tolik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 19:14 Peca – to:metal
za takovoudle radu bych ti dal pres d***u no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 18:54 Jana
Tak změna - odpo jsem akvárko vyčistila a neustále pozorovala "Amálku" a dostala ze sebe obvyklý "provaz", ale pořád to není ona (drží se u dna, jenom občas se proplave pro dlabanec). Koupila jsem ty tablety a dala do vody´(dle návodu) - můžu tím nějak ublížit i těm ostatním (zatím možná zdravým) rybkám nebo všem, kdyby diagnóza nebyla správná? All001 - prosím, Entizol můžu použít později nebo kombinovat s těmito tabletami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 18:28 All001
Entizol ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 18:08 ludvik
To je zaujimavé, presne mám so závojnatkou ten istý problém. Skúsim ju trochu vyhladovať a dám vedieť. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 18:02 Anuk
Neoplatí se léčit....hmmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 15:51 Muž metal [96] - Cichlidy
podla mna jej us nic nepomoze neoplati sa liecit aj tak skape treba ju utratit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 13:16 Jana
Díky za pomoc. Odkazy jsem zkoukla a asi ty moje holky mají vodnatelnost. Tak si zkusím opatřit přípravek SERA BAKTOPUR DIRECT (snad to v někde seženu a zabere to). Předpokládám, že zde mohou "diskutovat" i neregistrovaní.. Z různých příspěvků ve fóru jsem totiž nabyla dojmu, že "registrace" ještě nemusí být zárukou odborného rozhledu a schopnosti rozumného uvažování :-D . Ještě jednou dík za tipy a drž mi palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 11:42 :-)
Nechci tu vyvolat diskusi o nekompetenci neregistrovaných přispěvovatelů,proto dávám tedy jen odkazy:
www.akvarijni.cz/…
www.akvastranky.com/…
www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 11:14 Jana
Dík za odpověď. Dá se to léčit? Může se to přenést na ostatní ryby? Ptala jsem se ve zverimexu a tam jsem zrovna kápla na paní, která tam byla pravděpodobně jen od toho, aby prodala co nejvíce zboží.. hmm Stydím se navštívit veterináře, abych nebyla za blbku, ale asi mi nic jiného nezbyde, co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 10:30 :-)
tvoje Amálka má červíky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 10:25 Jana – Závojnatka - nekadí
Ahojky, mám v akvárku problém - uhynula mi jedna závojnatka a přestává se mi líbit chování další. Včera jste mi dali typ - plynatost po tabletách. Občas jsem jim je totiž k snědku dala :-O !! Všimla jsem si, že místo obvyklých "provazů", které kadila, teď za sebou táhla průsvitnou nitku. Dá se jí nějak pomoci? Sice je to rybka za 50,-- Kč, ale Amálka je moje "zlatá rybka pro štěstí"... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 18:13 Jana
Díky za rady. S tou teplotou nevím, nevím. Mám takhle "holky" rok a zatím byly v poho (aspoň si teda nestěžovaly :-) ).Tu nemocnou jsem oddělila, ale vypadá čím dál hůř. Zdá se mi, že jí z řitního otvůrku něco světlého vylézá (asi 1 mm) a chudinka nekadí. Co je ale horší, začala se schovávat pod kořenem i ta druhá a o tu bych vážně nechtěla přijít. Když má "prdíky" mrně, prohmátne se bříško, ale jak mám pomoct rybě? Ještě jedna blbá otázka - ta antibiotika se dají koupit ve zverimexu nebo mám chytit láhev a jet na veterinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 16:00 Žena Myrka [15] - Afrika
já sem měla taky takový problém kdysi se závojnatkou,ale teplotou to určitě nebylo......slyšela sem,že to má dost závojnatek a buď se z toho dostanou nebo ne,ale musíš jim trochu pomoct ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 15:13 Muž matrix069 [79] – to Calibos
Hmm,závojnatky už dávno niesu to čo bývali!(viz.teplota)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 15:12 Muž matrix069 [79]
Daj teplotu na max. 25 st.,a nekrm aspoň tri dni(hlavne nie granule-nafukujú)a uvidíš. Ale ak má poškodený plynový mechúr,tak to už asi ...... Ale neboj,závojnatky vydržia veľa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 11:26 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Souhlasím s předchozími komentáři...pokud se otáčí břichem vzhůru, mohlo by se jednat o onemocnění plynového měchýře. (Ryby má potíže s udržením rovnováhy, plave břichem vzhůru)...umístit do karanténí nádrže, zlepšit chemismus vody, teplotu atd. popř. antibiotika. Je doporučováno, že pokud nedojde do 7 dnů, ke zlepšení, zvážit utracení :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 11:17 Muž calibos [0]
zavojnatky patri do studene vody .... 10 - 20 stupnu ... a taky bych rekl ze by se jim libilo ve vetsim akvarku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 11:07 Hadu
Závojnatka má mít teplotu vody max. 26°C, ale i to je podle mě moc. Ve vodě kolem 20°C a třeba i míň je jí nejlíp. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 11:00 LuXy
Hehe predbehol ma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 11:00 LuXy
Žeby jej bolo teplo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 10:59 Muž Nik [191]
jen hádám - vysoká teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 10:56 Jana – Závojnatka
Prosím o radu - mám závojnatku, která se asi 14 dní držela u dna (schovaná pod listy rostlin nebo kořenem), ale jinak byla v pohodě (jedla a občas se proplavala). Teď už se ale často otáčí bříškem nahoru. V porovnání s její "kámoškou" vypadá nafouklá a jakoby jí "odstávaly" šupiny. Mám cca 50 l akvárko, v něm teplotu 26-28 stupňů a ryby - paví očka, sumečky, neonky a obřího šneka. S.O.S. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:56 Muž matrix069 [79]
Tak jak píše vaclav-nekrmit i kdýž týden se mi zdá moc. Mal som podobný problém,nechal som ju o hlade a ako sme potom s priateľkou žartovali,stačilo počkat až si prdne! :-D ahoj A hlavne do budúcna ich neprekrmuj. Keď nasajú veľa granulovaného krmiva(čerstvo nasypaného-nenasiaknuteho)v bruchu sa im nafúkne. Inak závojnatky sú ako sliepky-neustále chcú jesť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 16:20 Usine
Nech ji aspoň týden o hladu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 12:47 Muž filipsi [1295]
Hledej zanet plynoveho mechyre, nebo vodnatelnost. A uvidis, co priznakum odpovida vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 12:29 supri – Závojnatka - Carassius auratus
Ahojte.Mam choru zavojnatku.Stale sa obracia hore bruchom ale inac je culá.Vyzera to ako by ju v tom brusku nieco nadnasalo.Vie aj doplavat ku dnu ale potom ju to znovu vynesie k hladine. Za odpoved dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 13:05 googfa
Jednu jsem už daroval,rostliny budou,ale mám problém - bílej trus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 12:58 oldkiwinka
oddělej ty závojnatky a skaláry.
přidej rostliny
a pak to bude mnohem lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 12:54 googfa
Pardon.....za ty rozměry se omlouvám,to jsem si nevšiml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 12:41 oldkiwinka
Rozměry: 315cm x 235cm x 370cm
tos myslel v milimetrech.
tak to aspoň přepiš.a můj komentář už tam máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 11:31 Štěpán
Ryby
2x Krunýřovec skvrnitý
2x Skalára amazonská
2x taková malá oranžová
2x taková malá žlutooranžová
2x Závojnatka čínská

Ve 23 litrech...

Jak hodláš postupovat dál? Počkáš až ti vychcípají nebo co budeš dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 11:27 Štěpán
Hergot, jak může být v pohodě v tom mikroakváriu, ve kterém jsou ještě navíc skaláry!? Ty jsi vytvořil rybí koncentrák! Zajímalo by mě, kde ti tohle akvárium a ryby do něj prodali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 11:15 googfa – Závojnatka
Mám jí dva dna,mám dvě,jedna oranžová je asi v pohodě,ale druhá bílá ma kolem žáber a na břiše červený flíčky a roztřepenou ploutev.Dočetl jsem se tu o podobných problémech a ve všech případech ryba pošla,nebude lepši jí z akvarka odstranit,aby nenakazila i ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 20:01 Lydka
Pááááááááááááááááááááááááááááááááá ahoj a dik ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 19:56 Lydka – zavojnatka
aj naša rybička sa len povaľuje a odkedy sme ju kúpili tak má na jednej strane veľmi vypuklé brucho, prosím poradte, aj iné rybky nám začali hynúť a pokračuje to dalej aj ked sme vymenili vsetku vodu v akvariju, dakujem za radu. sad :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 18:55 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Leo,Mne sa to kedysi stalo pri prelovení z jedného akva do druhého,samec chytil takú akoby pliesen/biely povlak/ na žiabrach-trecej vyrážke,behom jedného dňa to mal už po celých žiabrach na oboch stranách,hneď som dal do vody FMC(proti parazitom)tri dni som nefiltroval,zhasnuté svetlo,teplota tak okolo 26 st, a silne vzduchoval kamienkom,hneď na druhý deň bolo vidno ľahké zlepšenie a po dvoch dňoch bolo jasné že choroba je na ústupe. Samec sa uzdravil a mám ho dodnes. Ešte som zabudol,keď to mal rozšírené už na oboch žiabrach,ponoril som ruky do akva,jednou ho trochu pridržal(podobral) a s druhou som mu ten povlak jemnou handričkou trochu zotrel(to všetko pod vodou),hlavne najviac postihnuté miesta. Toto všetko je iba môj názor. Nech sa Ti do budúcna darí. ahoj
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009?od=1401