Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 18:16 quick Re: filipsi
od listopadu a závojnatky tam mám od 24.12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 16:42 Muž filipsi [1295] Re: quick
Jak dlouho je zalozene? Prezentaci mas od 5.1. .... Vymenil bych nejdrive 1/2 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 16:10 quick Re: mch.sokolov
já nemam jiný akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 14:13 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: quick
zkus je dát do pořádnýho akva třeba s většim objemem hlavně,zřejmě se otrávi X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 14:05 quick
Fotka k příspěvku Moje závojnatky mají krvavé žábry ,mám je dát do karantény ?a dát jim léčivo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 21:54 maxipes – Re: bond009
.
no zatim jí mam v 50 ale za tejden pujde do nove zařízené nádrže založil sem jí 26.12 je to 200 l
a ryby tam mam bojovnice dania paví oka a ted je v karanténě a na hladině dělá bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 21:21 agent007 – Re:
Kdyby byla napadená jinou rybou tak si myslím, že by v první řadě přišla o závoj. Tohle vypadá na parazita - kožní chorobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 19:07 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: maxipes
Není to poranění od jiné ryby? Když jsi psal že má i okousané ploutve. Napiš v jakým akva ji máš (velikost) a jaké ryby tam máš s ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 18:43 archangelos
no nevím nevypadá špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 15:42 maxipes
Fotka k příspěvku Tady posílám foto rybky. Na ocasu se u ploutve vytvořila nejprve boule, která zčervenala. Je velká asi 0,5 cm. Další flek se udělal na skřeli, ale zase zmizel. Ploutve má okousané od ostatních rybiček.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 11:19 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: maxipes
Přidej fotku, takhle ti asi nikdo neporadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 11:16 maxipes – okousaná závojnatka a rudý flek na ocasu
ahoj prosim vás nevíte co to je a jestli to přežije :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 19:05 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Je to jenom možnost, i když pravděpodobná. Chlapík u nás ve zveráči už třeba nebere mražené nitěnky, protože už prý z nich párkrát něco zavlekl do akvárek. Oproti tomu v jiné prodejně mají běžně nitěnky živé a nikdy žádný problém nebyl. Takže těžko říct. Stejně dobře se Ti mohl dostat do nádrže s pískem, nějakým kořenem... nebo kdoví čím. Je to asi jako s chřipkou. Buď ji chytneš, nebo ne, prostě náhoda, akorát když víš na co si dát pozor, tak máš větší šanci... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 12:51 Maťa
Je pravda,že mražené krmení používám. Tak jestli z toho se to do akva dostalo?! Od té doby jsem už nenašel ani jednoho kapřivce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 00:45 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Potíží asi bude živé anebo i mražené krmení. Paraziti z našich vod (alespoň některá jejich stádia) přežijí i zamražení, takže se nějaká ta potvora čas od času vyskytnout může. Holt to chce dávat pořád pozor (zas lepší než omezovat rybky ve výživě) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 14:18 Muž agent007 [47] – Souhlasím s Johanem
Jak psal, že je měl na pavích očkách. Nejsem si jist, ale myslím, že živorodky všeobecně nedělají v akváriu dobrotu. Jsou asi náchylnější na nemoci. Když jsem je v akva neměl bylo vše ok. Jakmile jsem přidal živorodku byl hned nějaký problém. A to že se nemůže potopit...není problém v dýchacím ústrojí? Např. otok a to zapříčiňuje to, že se není ryba schopna ponořit až na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 11:30 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Maťa
podle mě to s tím parazitem nemá co společného, důvod úhynu bych hledal někde jinde. jak psal agent, tak ty části se rozhodně množit nemůžou. kapřivec takovou možnost regenerace nemá. a o tom, jestli může být i na jiných rybách? může. myslím, že snad na všech. já osobně jsem ho měl na pavích očkách. že kapřivec byl jak půlka ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 11:19 Maťa
Ahoj,dalšího parazita jsem už na závojnatkách nenašel. Ale od té doby jsem přišel o 3 závojnatky v průběhu asi týdne. Nevim zda to má s tím parazitem co společného, nikdy předtím jsem ho tam neviděl. Může se objevit i na jiné rybce než závojnatce? Poslední dobou měly tyto již uhynuté závojnatky problém se potopit dolů ke dnu. Pořád je to nadnášelo k hladině. Tak si navim rady co s tím?! Díky za rady a přeji všem hezké svátky.

PS. Závojnatka, která měla na sobě toho parazita je stále v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 11:44 agent007 – Má zkušenost
Taky jsem měl u závojnatek tenhle problém. Jak už se tady psalo tenhle parazit se po odstranění přestěhoval na jiné místo na těle ryby. Sloupnutím asi nedojde k úplnému odstranění a zůstanou na rybce části, které se mohou asi rozmnožit a parazitovat dále. Pak sem přistoupil k tomu, že jsem akvárium vypustil štěrk vyvřil + vše co šlo vyvařit a zase dal dohromady. Pak to bylo OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 09:29 Muž chicko [124]
poslední dobou tady má s tímto parazitem problém stále více lidiček, tak doufám, že se mi to vyhne..... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 04:59 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
...anebo tu rybku chyť do síťky a tam ho z ní sundej. Takhle nebude mít moc možností jak utéct. Pro jistotu si k tomu přiber ještě někoho, na tuhle potvoru je každá ruka navíc dobrá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 23:15 JARDA111 – Re: Maťa
Ahoj jak psal sokolov, je to kapřivec, ryby prohlídni, sundej to z nich- většinou je uchycenej u kořene ocasu. Chemie na to žádná neučinkuje, alespon jsem nenašel nic co by kapřivce zabilo a ryby nechalo žít. Do akvária dej kus bílé umělé hmoty, kapřivci pokud se v akváriu nějací ještě nacházejí na ni nalezou- nevím proč, ale bílá barva je přitahuje.Jarda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 22:11 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
no podle mě to bylo ono,moje rada projit net a najit nákou léčku na kapřivce:-)pro ryby nebezpečný,pomalu je to vysává a zabiji:-( ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 21:58 Maťa
Vypadalo to dost podobně. Bylo to kulaté a asi 5mm v průměru. Nešlo to vubec dolu!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 21:52 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Maťa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 21:50 Maťa – Parazit na závojnatce
Asi před měsícem jsem si koupil nové závojnatky černé. Dnes jsem si je tak prohlížel a na jedné z ních jsem viděl nějakou bílou skvrnu. Po důkladné prohlídce jsem zjistil že se jedno o nějakého ,,parazita,, který byl na rybce přilepenej. Když jsem se pokusil parazita z rybky odloupnout,tak se vždy přemístil na jiné místo na těle rybky. Nakonec se mi ho podařilo zneškodnit úplně. Chtěl jsem se Vás optat,jesli se s tím už někdo setkal a co to bylo zač?! Zřejmě už byl na rybce od začátku,ale nebyl vidět. Dále by mě zajímalo,zda by byl pro rybku nebezpečný?
Děkuji za informace. M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 21:19 Muž Porcupine [11]
Pět nebo deset by bylo pro me asi moc, mam ted dve, ale zda se ze sou OK a plavou si spolu a ostatni ryby nechavji v klidu. Doufam ze jim to vydrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 12:34 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Porcupine
Je to hejnova ryba a hejno je minimalne 5 a vic.Mam jich 10 a ostatnich ryb si vubec nevsimaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 11:19 rolandmynar – Re: Porcupine
Parmičky čtyřpruhé jsou hejnové rybky a měly by se tak chovat. Nemají pak různé choutky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 11:05 Muž Porcupine [11]
Dokoupil jsem ještě jednu parmičku čtyřpruhou aby byly dvě, a zdají se v poho.
Plavou spolu a ostatnich ryb si nevsimaji i druha zavojnatka je v klidu.
Doufam ze to tak vydrzi, chtel bych koupit jeste jednu zavojnatku aby nebyla sama, ale budu si davat vetsi pozor.... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:23 rolandmynar – Re: Porcupine
Parmičky čtyřpruhé se nedoporučuje chovat se závojovýma formama rybek obecně. Mívají likvidační účinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:20 Muž Porcupine [11]
Tak to pravděpodobně bylo něco jinýho, než třecí vyážka, páč rybka je kaput.
Nevim jestli byl důvod tohle nebo ze ji porad nahanel samec parmicky ctyrpruhe sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 14:50 ludvik – Re: ludvik
Fľaky sa stratili, ale rybka pošla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 17:11 Žena petrys [107]
je to třecí vyrážka, jestli se to objeví i na druhé závojnatce, tak máš dva samce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 14:27 Porcupine
Moje akva je JUWEL 180 ,vody je tam asi 150 ltr. Zatim u samce nepozoruju žádný likvidační tendence ;-) Treba mam dva samce, zatim sem to nepoznal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 09:34 Žena katunka [158]
Záleží na velikosti akvárka, na jeho členitosti...Mně zvládal samec ve 112ti litrech uštvávat tři samičky najednou. A to tak moc, že to jedna málem nevydýchala. Držím pěsti ať se ti daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 08:33 Porcupine – Díky
Budu doufat že je to třecí vyrážka a ne cizopasník,čas ukáže.
Rybka vypadá zatím v poho,tak uvidíme.
Díky moc.

P.S. A doufam že mi samičku neutahá :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:39 Žena katunka [158]
S těma mimčama bych to tak růžově neviděla....je vyšší pravděpodobnost, že samec samici uštve než že se vytřou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:37 rolandmynar
Je to 100% třecí vyrážka. Je-li tam samice, těš se na mimča. smich potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:36 Žena katunka [158]
Fotka k příspěvku Půjde pravděpodobně o třecí vyrážku. Ta se objevuje samcům v době tření.

Hups...teď jsem si všimla, že píšeš pod skřelemi...to vypadá spíš na nějakýho cizopasníka. Třecí vyrážka se objevuje na skřelích, občas na hlavě a na hrotech prsních ploutví. (viz foto)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:33 Porcupine – Bílý velký vajíčka na žábrách - Závojnatka čínská
včera jsem si koupil 2 závojnatky čínské, u jedné jsem si všiml až doma že má na žábrách takový bílý "vajíčka" o průměru cca 1 mm, má je pouze na žábrách pod skřelemi na obou stranách cca.8 ks na každé straně. Foťák zkoušel volný pád, takže foto prozatím bohužel nejni.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 14:42 supri
Tak rybka to uz ma za sebou.Hladovka jej nepomohla.Uz budem nabuduce davat menej granulovaneho krmiva. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 10:53 Petr
Jjj, to je přesně ono potlesk palec . Díky, teď už jsem klidný X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 10:38 Žena katunka [158]
Fotka k příspěvku samec s třecí vyrážkou na skřelích
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 10:33 Petr
Dobře děkuji za rady, něco už vymyslím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 10:28 Žena katunka [158]
Pokud to není nikde jinde než na skřelích tak to bude třecí vyrážka...může se objevit ještě trochu na hlavě a na krajích prsních ploutví. Krupička u závojnatek se jako první obvykle projeví na ocasní ploutvi. Důvod její apatičnosti bude jednoduchý...je to pro ni malé a je jí smutno. Ovšem tento problém v tak malém akvárku nevyřešíš...pokud jí dokoupíš kámošku tak se budou mačkat, opravdu se mohou začít dusit...a jednak je-li to samec a ty koupíš samičku tak ji v tak malém, kde se nebude mít kde schovat, užene k smrti. Takže buď pořídit větší akvárko a dokoupit rybky, nebo darovat nebo prodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 09:37 Petr
No, akva má 4Ol a je tam jen jedna závojnatka, já vím je hejnová, ale jedná se o pozůstatek z jezírka. Nevím jestli je to třecí vyrážka, ty tečky jsou fakt malinké jako krupička, jsou na obou stranách skřelí. V akvárku jsou sní dvě neritiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 09:35 Žena katunka [158]
Barva hovínek se odvíjí od potravy...když budeš krmit patentkama budou hovínka zase načervenalá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 09:35 Žena katunka [158]
Pokud se nadechuje jenom občas tak s dýcháním problémy nemá...když se ryby dusí jsou u hladiny a lapají po vzduchu. Vzduchováním nic nezkazíš. Bílé tečky na skřelích mohou znamenat třecí vyrážku...ta se objevuje u samců. Jak je velké akvárko? Kolik a jakých je tam ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 09:33 Petr
Párdon, ale ještě jsem si vzpoměl. Když kadí tak to hovínko je normální, ale s takovým zeleným...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009?od=1351