Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 17:31 Muž TomášB [12]
ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 10:15 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Tak nádor by se neměl přenášet z ryby na rybu. (možná se tady s tím nikdo nesetkal). Nechal bych to zatím tak jak to je a pozoroval bych jí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 10:13 Muž TomášB [12]
jj je to nádor, vádí to rybe, nemužou to dostat ostatní, jak se zjistí jestli je to plné nebo jen boule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 10:11 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Nechcu nic říkat ale trochu mi to připomíná nádor. Možná že to nebude nic hrozného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 08:52 Muž TomášB [12]
pls X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 20:26 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku foto 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 20:25 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku u mí jedny závojnatky se objevila u ocasní ploutve obrovska boule, možná se to tady už řešilo ale nenašel jsem odpoved,jinak žere, ale nekdy je stranou od ostatní skupinky závojek, ale vetšinou je snimi, vipadá normálne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 08:03 Honza
No prave ze ne. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 22:39 Muž Jurasek [137] – Re: Honza
Měly to už v době nákupu? Fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 19:43 Honza
Dobry den pred tydnem jsem si koupil 2 cervene zavojnatky a jednu cernou s teleskopickyma ocima . A ty 2 cervene zavojnatky maji na hlave takove jakoby bile boule. Nevite co to muze znamenat? Dekuji predem a prosim ozvete se (rychle). sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 19:24 Žena petrys [107]
akvárium je příliš malé a při počtu třech závojnatek na 30l je dost pravděpodobné, že problémy způsobila špatná kvalita vody, neboť závojnatky ji dost zaneřádí, vyměň 10litrů vody za čerstvou odstátou a pořid si mnohem větší akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 23:42 Erika – závojnatka pláva navrchu a má otrhaný závoj
Ahojte. Môte mi niekto poradiť? Mám v 30 l akváriu 3 závojnatky už asi 4 roky. Pestovala som ich od takých maličkych mrňúsov až po dnešné 10-12 cm. Nikdy som s nimi nemala žiadne problémy. S ako členovia rodiny, majú aj mená. Teraz má však jedna z nich Nemo (bielo oranžová) , tá najmenšia, asi nejaký problém. Pláva stále pri vrchu, aj keď je čulá, vyzerá to že je stojí veľa námahy dostať sa na dno - stále ju to vynáša hore , dolu hlavou, občas obracia na bruško. Všimla som si, že narozdiel od tých druhých dvoch má nejaký dotrhaný a menší ten závoj . Mohli jej to spraviť tie druhé dve závojnatky ? A prečo, keď doteraz si nevadili. A dorastie jej to ? Alebo je to nejaká choroba? Ak , áno , dá sa liečiť? Prosím, poraďte mi, som z toho nešťastná. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 18:35 Misa
Ja mam 5 zavojnatek. 2 karkulky 1 teleskopku a 2 oranzove asi cinske.A ta oranzova je naka nadnasendliva ona se vynese nahoru a taam se povesi nebo se otoci brichem nahoru a pak to dela znovu NENI NEMOCNA? ale normalne ji to my nejde do hlavy :-O predem diky za odpoved doufam ze to neni vazny :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 00:55 Muž Jasnovidec [-3] – Re: SadPrincess
závojnatka s plícema, hmm, to bych čekal u nějakých lezců.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:59 Dominik – co to je????
Fotka k příspěvku ahoj vsem prosim moje zavojnatkaje uz veci plave dobre nic neprevrati se brichem je nahore i dole ale nejaky supyny ma cerne a koncove ploutve taky co stim mam udelat dekuji za odpoved... ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 10:03 Muž NIKO [527] – Re: SadPrincess
...zkušený akvarista, mi sdělil, že závojnatky trpí na nevivinuté plicní váčky...
To bude hodně zkušený akvarista, pokud u závojnatek identifikuje nevyvinuté plicní váčky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 08:56 SadPrincess
Známý, zkušený akvarista, mi sdělil, že závojnatky trpí na nevivinuté plicní váčky, takže buď leží u dna a nebo na hladině. Vydrží tak třeba rok, ale budu tam pořád ležet... A že jediný, co se pro ní dalo udělat bylo přesně to, co jsem udělala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 08:44 SadPrincess
Lorsson napsal: SadPrincess napsala:
Vypadám spokojeně?


ano

Tak to je mrzuté, leč nejsem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 20:00 Lorsson
SadPrincess napsala:
Vypadám spokojeně?

ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 15:47 oldkiwinka
A zase odbíháte od tématu! (a mně třeba nikdo neodepsal xD, i když je už po ní, ale poučení do budoucna a tak by se šiklo.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 15:35 Žena bucliik [99]
založ si prezentaci, lidičky ti poradí ;-) a zbuzerujou :) pak už by se to stát nemělo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 15:22 SadPrincess
Lorsson napsal: Tak hlavne ze jste se sebou a svoji peci spokojena. :-|
Vypadám spokojeně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 13:41 Lorsson – Re: SadPrincess
Tak hlavne ze jste se sebou a svoji peci spokojena. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 12:49 SadPrincess
Eff napsal: Já si to taky po sobě vždy dúkladně přečtu a s gramatikou jsem nikdy neměl problémy, ovšem ty moje překlepy... Jinak košišce přeju bon apetit.

Jojo, šmakovalo... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 12:48 SadPrincess
Lorsson napsal: SadPrincess napsala:
A důkladně s kroužem, nikoliv čárkou.. Jo já vím, to patří jinam..


SadPrincess - krome poucovani o gramatice nekoho kdo se vam snazi poradit, vzala jste si z tech rad alespon neco?


Ale ano, rybičku jsem hodila kočce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 12:11 SadPrincess – Re: Eff
Ten první článek je rozhodně drastickej.. Kočka se nažrala... Neni to o nic míň drastický, ale zase přírodní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 10:57 Muž Eff [417] - Rostliny
Nerad bych aby to vyznělo drasticky, ale řekl bych že nejlepším řešením bude:
1) Rychlým řezem oddělit hlavu od trupu (závojnatky), nebo rychlá a dostatečná rána tupým předmětem
2) Dúkladná četba článků týkajících se problematiky zakládání akvária (např. www.akvarijni.cz/…)
3) Znovuzaložení akvária s jemnějším říčním pískem, a větším množstvím vhodných rostlin
4) Trpělivost
5) Výběr vhodných živočichů - pidirybek, nebo plžů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 10:46 SadPrincess – Re: TomášB
Tuším to taky tak.. Nějakej fígl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 10:41 Muž TomášB [12]
má vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 10:15 oldkiwinka – Re: SadPrincess
stejné příznaky má i samice jednoho halančíka mojeho. Ale že by mínila hrách žrát...Na to se mi vyprdne snad každý halančík :-D. Neodstávají ji šupiny, nemá vyboulené oči, jen nafouklejší břicho a plave nekoordinovaně; břicho ji táhne k hladině
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 09:16 SadPrincess
SadPrincess napsala: Díky za vaše cenné rady, ačkokli máte všichni dozajista pravdu, tak ani jedna z těch rad můj problém nevyřeší.. Právě jsem totiž objevila, že má jedno oko jaksi jednou takové, co to druhé... A to asi nebude tím, že se praštila o akvárko případně nevhodnou stravou... Nebo ano?
Podotýkám, že jiné změny, ať už barevné, tělesné, trávící nebo jiné, jsem nezpozorovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 09:14 SadPrincess – Re: Sid
Ano, máte pravdu... Člověk by o tom měl něco vědět.. A když nic neví, spoléhá na ty, co ví, aby taky věděl.. Jenže rybičku mám týden, z toho 5 dní rybička leží bokem... Takže ani známý, akvaristikou se živící, mi pravděpodobně nestihne pomoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 09:09 SadPrincess
Díky za vaše cenné rady, ačkokli máte všichni dozajista pravdu, tak ani jedna z těch rad můj problém nevyřeší.. Právě jsem totiž objevila, že má jedno oko jaksi jednou takové, co to druhé... A to asi nebude tím, že se praštila o akvárko případně nevhodnou stravou... Nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 22:33 Muž NIKO [527] – Re: PeeDee
Takže mražený (před podáváním samozřejmě rozmrazený) zelený hrášek...
Zajímavé. :-) Pokud to funguje, klobouk dolů! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 21:58 PeeDee
Zajímavé reakce ochránců rybího blahobytu, že? Nemohu, než s nimi souhlasit ano ...
...ovšem rybiččin pravděpodobný problém s měchýřem nijak neřeší. Tedy k věci (než se rozhodnete jí koupit větší akvárko a/nebo kamarády):
Velmi se nám osvědčila exkluzivní dieta z obyčejného mraženého leč před krmením rozmraženého zeleného hrášku zbaveného slupky a nakrájeného na rybičkovská sousta (= výborné projímadlo). Krmte jednou denně s velkou trpělivostí přímo do tlamičky, neboť rybička se v takovém stavu často nedokáže dobře pohybovat a potravu si tak najít.
Vydržte až 4 týdny pouze na této dietě. Pokud se nejedná vyloženě o infekci, mělo by to pomoci. Po "narovnání" doporučuji krmit střídavě 1x denně předem několika málo namočenými klesajícími granulkami se všemi potřebnými živinami a mraženým hráškem jako prevenci.
Tak hodně štěstí a dejte vědět, jak to dopadlo :-) !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 19:45 Muž Yirka [9126] – Re: Sid
A dodal bych, že je to třeba nastudovat dopředu, nebo budeš opravdu se zvířaty jen smutná princezna. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 17:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: SadPrincess
Když už budete v té vaší akvaristice, kde rozdávají nezištně tak cenné rady, kupte vaší závojnatce ze 4 kamarádky. :)
Máte 15 l akviško, 3 l na 1 rybku, takže 5 závojnatek bude tak akorát. :-)

Jak se obvykle píše - na závojnatku je třeba počítat s 50 l vody! A protože je to společenská rybka, pak jich musíte mít alespoň 4-5. Z toho lehce spočítáte, že závojnatka se bude dobře cítit ve společnosti vícero jedinců svého druhu a to v akvišku o obsahu alespoň 200 l.
(Té vaší se to už asi netýká...)
Možná by bylo dobré, (pro jakéhokoli živého tvora, který se vám dostane do rukou - zcela jistě!), něco si o objektu vaší "péče" zjistit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 16:52 SadPrincess
Peca napsal: No tak za prvé, určitě jí kup větší akvárko, za druhé jí tam dej živou rostlinu..nenapsala si jestli tam máš nějaký vzduchování. Závojnatka v tak malém akvárku trpí

No, v akvaristice mi řekli, že na jednu rybu 3 litry vody... Měla jsem tam karáska, ten vydržel půl roku, betta jakbysmet... Dokonce mi řekli, že nepotřebuje vzduchování.. Pro to dneska běžím, snad to bude ještě k něčemu.. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 14:19 Peca
No tak za prvé, určitě jí kup větší akvárko, za druhé jí tam dej živou rostlinu..nenapsala si jestli tam máš nějaký vzduchování. Závojnatka v tak malém akvárku trpí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:41 SadPrincess – Závojnatka na hladině a bokem
Mám akvárko, cca 15 l, v něm jednu závojnatku, 4 kameny a umělopu kytku. Každý den měním alespoň litr vody, při zakalení vody měním celé akva. Vodu mám odstátou z kouhoutku, párkrát jsem zkoušela vodu i převařit, ale rybička je pořád bokem na hladině, je jak leklá.. Když se motám kolem akva, tak se tam mrňouská, ale jakmile je klid, tak vyplave nahoru a otočí se na bok. Co s ní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 18:04 Muž poltergeist [3] – Re: jana
má vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 17:55 jana – nemoc zavojnatky
Závojnatka má nafoukle bricho šupiny zježene co se sní děje? dekujuza odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 10:44 sandra
stale je dole a nechce vyplavat navrch.ani plavat nechce vyplava len vtedy ked jej dam jest . Na brušku a na hlave vyzerá, ako keby bolo krvavá. Poradte mi prosim co s nou mam robit dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 10:42 sandra
stale je dole a nechce vyplavat navrch.ani plavat nechce vyplava len vtedy ked jej dam jest .poradte mi prosim co s nou mam robit dakujem. Na brušku a na hlave vyzerá, ako keby bolo krvavá. Poradte mi prosim co s nou mam robit dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 01:46 Vašek – Re: Vašek
Fotka k příspěvku Detail oka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 01:39 Vašek – Re: Vašek
Fotka k příspěvku Jsou tyto tmavé oči normální?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 01:30 Vašek – Re: xx
Fotka k příspěvku Dnes jsem ještě objevil na detailní fotce červené tečky na hřbetu po ustupující černi. Je to ok?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 12:41 xx – Re: Vašek
Přebarvují se. Nic jim není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 22:25 Vašek – Re: Vašek
Fotka k příspěvku Fotka se nenahrála tak snad teď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 22:17 Vašek – Černé skvrny
Fotka k příspěvku Ahoj všichni. Mám několik zlatých karasů ke kterým přibyli ještě čtyři z jiného chovu. Měli velmi tmavé oči a jeden měl černý hřbet s hřbetní a ocasní ploutví. Vše bylo v pohodě. Až po čtyřech měsících se s tou černotou začalo něco dít. Z jedné ryby to začalo pomalu mizet a na jiných se objevovat. Ve zveráku mi moc neporadili a dali mi preventin a sera omnipur. Po týdnu se nic nezměnilo a na jedné rybě se to stále šíří. Bylo mi řečeno že se mohou takto přebarvovat. Nějak se mi to nezdá a tak se obracám na vás. Četl jsem někde že by to mohla být metacerkárie motolic. Máte někdo zkušenost, poraďte prosím. Jestli je to nemoc nebo parazit, dá se to léčit? Přikládám foto na kterém je detail skvrn. U ocasní ploutve na skvrně je bílá tečka to je kaz na skle akva. Ve spodu uprostřed je výše uvedená ryba s tmavým hřbetem a ploutvemi. Hřbet a hlavu má už spíše šedou a navrací barvu.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009?od=1251