Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:08 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Magda
:-D No tak prodavači tak většinou zní, kdyby ne moc neprodají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:05 Magda
Tak on zněl velmi důvěryhodně :-O Tak co teda? Už z toho mám hlavu v pejru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:02 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Magda
:-D Ještě ses nepoučila nevěřit prodavačum v akvaristice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 13:59 Magda
Volala jsem do akvaristiky,kde mi pán řekl, že dnešní filtry jsou strašně silné a do akvária 25l se nehodí, prý by rybičky umlátil. Takže mi doporučil nějaký motorek a vzduch či co.. Tak jsem zvědavá...Snad už to konečně bude ok..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 13:57 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Magda
Já mám HF-0300, :-D hodně upravami jsem si ho pozpravil :-D ale nemužu si stěžovat palec Jen mě mrzí že jsem rovnou nevzal silnější, protože proud se dá hodně zeslabit ale jak se filtr zanese tak se hodně zeslabí.. ale u mě je to dáno i tím že mam v něm bioakvacit a navíc nasavnou trubičku obalenou punčochou kvuli krevetkám palec
Nicméně bych na tvem mistě šel do 300
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 13:38 Muž DrChila [243] Re: Magda
technicky by to mohlo fungovat utebe. a za těch pár korun se to vyplatí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 13:31 Magda
Například tenhle? www.mamejeradi.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2013 12:21 Muž Miso [470] Re: Magda
vzhlasom na Bettu, aby filter nevytvaral silne prudenia a napriek tomu mal dostatocny objem filt. hmot by som volil zavesny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 12:01 Muž DrChila [243] Re: Magda
no tak molitanovej filtr s pohonem vzduchovim tichý nebude spíš to čerpadlo nějaký s molitanem by ti stačilo a bylo by tichý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 09:43 Magda
A video si určitě stáhnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 09:41 Magda
A co s těmi neonkami? Mám je tam teda nechat? Jsou vůbec nějaké rybičky do tak malého akvária? Krom betty, které údajně jak mi řekly v obchodě, stačí dva litry.. Což mi přijde šílenost..A ten molitanový filt je tedy tišší? Přijde mi strašné, že v akvaristice, kde by měli být schopní poradit, hledí jenom na to, aby prodali a nic víc je nazajímá. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 23:16 Muž DrChila [243] Re: Magda
stáhni a pust si to video:) tam uvidíš všechno co potřebuješ... jinak to je správně :) neni důležitý jestli prvně písek pak vodu nebo naopak ale že to je propraný páč by se ti to mohlo pekelně kalit:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 23:04 Magda Re: DrChila
No, písek jsem proprala v sítku, dala do akvária a poté napustila vodu. to je správně nebo ne:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 22:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Magda
Jestli budeš kupovat další filtr, tak kup klasický bublifuk. je to kus molitanu, plastová trbubička a hadička ze vzduchovadla. www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.05.2013 22:25 Muž DrChila [243] Re: Magda
:-D zásadní chyba... věřit prodavači.. další koupit setový akvarium vždy tam bude filtr na prd a osvětlení je jak kdy dobrý:-D a největší chyba pro začátek akvaření koupit malý akvarium. A myslim si že se odehrálo ještě dost chyb. Například napuštění vody následné nasypání písku(když to dobře dopadlo tak se propral) a následné koupení ryb. Vede k záhubě akvaria:) Ale jen tak pro zajímavost.
Mimochodem nejsi první ani poslední kdo se nachytal kamarádce prodali do 120L panganiuse 2 že prej nevyrostou.. to je ta ryba co se jí má až 120cm.... další doporučili ancistruse že moc tadyten nevyroste(gibicepse) vyroste až 50cm do taky tak velkýho akvaria v dnešním světě to spěje do zadečku co se týče tohodle každej chce zisky nezajímá je spokojenost a pokud jo tak to jsou výjimky.

Toto si stáhni a podívej se na to zas tak dlouhý to není a aspoň něco málo se dozvíš o rybičkaření:)
uloz.to/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 22:17 Magda
Nechápu teda, proč mi v akvaristice neonky doporučili, když jsem jim o objemu akvária řekla. Neonky nemám kam dát, ani komu, a do záchodu je splachovat nebudu:-)...Takže jedině koupit jiný filtr, který nebude tak šílený. Průtok vody mám na minimum. Filtr jsem dostala v setu akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 13:59 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Magda
tak pokud tam mas nejaky mikro honic vody tak se nediv, bojovnice ve sve domovine ziji ve stojatych vodach bez proudu, navic betta neni moc dobry plavec...rada zni: sniz prutok na minimum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:30 radim Re: Magda
a co že to tam přišlo přesně za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:40 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Magda
s filtrem ti neporadím,ale jedno ti řeknu..neonky pryč ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.05.2013 21:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Magda
Neonky pryč, ty v tak malém akvárku nemají co dělat, měnil bych teď často vodu na zklidnění by bylo dobré přidat rašelinový výluh nebo olšovou šištičku. Výluhy působí dobře na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:32 Magda – Filtr a Betta
Prosím, o radu. Mám akvárium o objemu 25l, ve kterém mám bettu a 5 neonek, kvůli kterým jsem do akvária vložila vnitřní filt s provzdušňováním. Bohužel od té doby je betta jako "splašená", asi se bojí filtru, jinak si do nedovedu vysvětlit. Nevím, zda filtr moc nehučí. Poradí mi někdo, co s tím? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 19:09 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: radovanovo
Daj ho do skrinky pod akvárko a podlož pod filter plát molitanu.mne sa to osvedčilo až tak dobre,že teraz musím pozrieť do skrinky či vôbec ide.Absolutne nehlučný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 19:03 Muž azonic [63] - RostlinyRe: radovanovo
Stačí když ho dáš do skříně pod akvárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:22 Muž radovanovo [9]
Ahoj, mám dotaz, zprovoznil jsem již několikaletý vnější filtr aqua Nova NCF-1500, ale jsem trochu zaražený z hlučnosti filtru. Není to sice žádná tragedie, ale v ložnici to prostě na noc musím vypnout
(akva je v záběhu a bez ryb).
Protože nyní nemůžu pořídit filtr nový a lepší, ptám se, jestli pomůže např. umístění do dřevěné skříňky vyložené molitanem /polystyrenem apod.
Máte s tím někdo zkušenost? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 21:14 Tenere Re: Jiri_99
Je fakt, že styčná plocha filtrační hmoty s vodou je dost malá, kvůli plastovému krytu. Zatím to ale stíhá. Uvidíme jak to bude, až budu mít i osvětlení a víc ryb než 3 ancistruse (zatím tam není moc co bych potřeboval vyfiltrovat). Včera, po 12 dnech od založení, jsem propral filtrační hmotu a bordelu z toho trochu bylo (převážně nejspíš ze štěrku, protože i po 4 propráních tam zůstal jemný "kal"). A docela jsem se divil, jak to teď frčí s čistým filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:37 Muž Yirka [9126] Re: Jiri_99
Tiché bublinky nemá aní šampáňo natož provzdušńovaná voda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:49 Tenere – filtr vs. vzduchování
Mám teď své první akva a jako filtr jsem pořídil Altman At-f303, určený pro 100-150 litrů. Přijde mi fakt tichý, vůbec jsem to nečekal. Problém s hlučností nastane až při připojení vzduchovací hadičky. Sečteno - filtr jako takový je tichý, ale bublinky už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2013 18:48 Muž Yirka [9126] Re: Martas
Vývod motorku-čerpadla prodluž trubičkou, do kostky na ni udělej dírku a finito.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 17:35 Martas Re: Yirka
Fotka k příspěvku Yirka napsal: To řešení je asi tiché, nicméně pro nádrž nepříliš dobré. Je také otázkou, co je to hladina tichosti, každý ji má nastavenu jinak. Osobně bych takovou nádrž jednoznačně řešil čerpadlem s kostkou. Nehlučné a pro nádrž výborně řešení. www.zoo-market.cz/… Mám doma tohle ale molitan s motorkem nejde nejak upevnit dohromady
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 08:24 Muž Yirka [9126] Re: Martas
To řešení je asi tiché, nicméně pro nádrž nepříliš dobré. Je také otázkou, co je to hladina tichosti, každý ji má nastavenu jinak. Osobně bych takovou nádrž jednoznačně řešil čerpadlem s kostkou. Nehlučné a pro nádrž výborně řešení. www.zoo-market.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 22:31 Martas – filtr
Ahoj potřebuju poradit tichý filtr do 50 lit akva.Ten starý už nefunguje jako náhradu tam zatim mám www.prag-info.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 19:23 Muž Yirka [9126] Re: 1kolda1
Po vyčištění může být filtr vždy trošku hlučnější. Až se jeho části zase trošku zanesou, vrátí se k předchozí nízké hlukové hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 16:33 Muž sux [117] - AmerikaRe: 1kolda1
Na ten sem neslyšel špatnou recenzi. Není prasklá vrtulka? :-) a nebo ohnutá osička? stačí trochu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 16:26 Muž jeepar [27]
Vrtulku jsem čistil i tu dutinu
Atman CF
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 16:15 Muž marektachyon [-3]
A aka je to znacka filtra ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 16:13 Muž sux [117] - AmerikaRe: 1kolda1
Zkontroloval bych správné usazení vrtulky, je to magnet...Očistil jsi to pořádně i v tý dutině na vrtulku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 16:04 Muž jeepar [27] – Hlučný vnější filtr
Ahoj, dneska jsem čistil vnější filtr, resp. hadice a rozebral a zase složil vrtulku ve filtru. No průtok se mnohonásobně zlepšil, ale filtr začal být hlučnější než byl, resp. nebyl slyšet vůbec, teď je slyšet, sice málo ale slyšet je, zavzdušněný nejspíš není, vrtulku jsem (aspoň si to myslím umístil také správně, nevíte někdo co stim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2012 22:50 R Muž Silent [5949] Re: micz
Stává se to. Žádné značky nejsou 100% bez vadných kusů. V naprosté většině těchto případů může za drnčení při uvedení do provozu špatně usazený rotor. Někdy pomůže obyčejná úplná rozborka a zborka čerpadla. A někdy nepomůže nic protože je to prostě vadný kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 22:44 Muž micz [132] Re: Haimdol
Já ho třeba koupil a po týdnu šlo ven. Zkoušel jsem všechno možný a stále mi drnčel kryt. Nejspíš vadný kus, takže ho tu mám jen jako rezervní typ AT- 201...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 22:39 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Přesně jak říká Haimdol.¨
I to je jedna z možností.
Měl jsem takto zapojená dvě čerpadla Atman a nic než ticho jsem neslyšel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 22:26 loox Re: Haimdol
Děkuji moc zaradu zitra jdu koupit a vyzkouším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 22:24 R Muž Silent [5949] Re: loox
Vzhledem k tomu, že předpokládám, že to chceš jako pohon filtrační bioakvacitové kostky ( pro 100 litrů doporučuji rozměr 10x10x20cm) bych si s vibrací čerpadla přenášené na stěnu akvárka hlavu nedělal. Nemusíš čerpadlo ani přisávat ke stěně. Stačí ho nasadit na molitan a usadit na místo a spustit. Vibrace se pak nikam přenášet nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 22:18 loox Re: gogle
Takže tiché ale vybruje takže to asi ve spálne dobrotu dělat nebu co? Pěnová vložka kde to vezmu nako si to tedka nedokažu představit asi to je tim počasím a časem :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 22:17 R Muž Silent [5949] Re: gogle
Ty 202 jsou na tom s hlučností stejně jako 200 nebo 201. Mám jich v provozu několik a absolutně bez problémů. Jiné je to u 203 tam už je to ale jak výkonově 2000 l/h tak příkonově 30W o něčem jiném. To čerpadlo si opravdu pěkně bručí :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2012 22:13 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Ahoj,
Čerpadlo je velice tiché.
Bohužel vše kazí laciný držák,který přenáší vybrace do celého akvária.
Když se mezi čerpadlo a držák vloží pěnová vložka,tak je velice tiché.
To samé platí i o at-201.U at-202 a 203 je to horší,protože ty už bručí pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 22:12 R Muž Silent [5949] Re: loox
Provozuji několik čerpadel Atman ovšem vyšší modely a hlučné není ani jedno. Myslím, že mi to potvrdí i většina zdejších kolegů, že se jedná obecně o tichá čerpadla. O spotřebu energie strach mít nemusíš. Typ AT-200 bere 6W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 22:08 loox – Atman AT-200
Ahoj chci se zeptat nevíte zda je čerpací hlavice Atman AT-200 HLUČNÁ? Někd píšou to a potom zase něco jiného.Děkuji je to do 100l akvárka které chci obnovit :-) ponějakém čase. S tímto filtrem nemám zatím skušenosti, ale zdá se mi jako nejlepší volba ;-) . A nežere hodne elektřiny ? Děkuji za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:56 Muž mori79 [6]
vie neikto poradit ake cerpadlo do externeho filtru ktory je pod akvarkom potrebujem aby vytlacil 1,5m pre 300L akvarko zatial mi to vrci ako svina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 00:34 Cristine – Fluval Nano
Filtr byl v provozu cca 6 dní. V obchodě otestovali a poslali na reklamaci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=601