Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 21:16 Muž Nefer [47] Re: DH
Taky řeším odhlučnění filtru - konkrétně Sunsun HW-703B. Ty molitanové panely na odhlučnění jsem už vlepit do skříňě s filtrem zkoušel, ale že by to nějak extra fungovalo, to říct nemůžu. Mrkni do mojeho deníku, tam je fotka aktuálního stavu odhlučnění. Třeba ti to pomůže, nebo napadne něco dalšího :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 21:10 Muž Shimi [683] Re: DH
Přesně před rokem jsem se tady na tu akustickou pěnu ptal a nikdo nic. To bylo první co mě tenkrát napadlo a i když se k tomu nikdo nevyjádřil, tak jsem pořád přesvědčený, že to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 20:54 Muž Lojza007 [1204] Re: DH
Nemůže být jenom zavzdušněný? Já jsem u Tetry řešil hlučnost několik dní, než se to podařilo vyřešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 20:37 Muž DH [335] Re: Shimi
Štve mě to, všichni mluví o Eheim jako o top a tohle mě zklamalo. Přemýšlím o molitnových akustických panelech, kterými bych vylepil skříňku, ale aby to nebyly další vyhozené prachy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 20:35 Brodys Re: DH
Eheim mám jiný, ale když srovnám s HW 704B a Oase biomaster,tak je to úplné piánko, takže bych to regulérně reklamoval. S hlukem po zavření dvířek se dá něco dělat. Filtr postavit na EPS, stačí 70,2-3 cm, nastavit filtr aby se nikde nedotýkal skříňky ani dvířek a nakonec,tam kde se dvířka dotýkají stolku nalepit takové gumové čudlíky. Než nalepíš,dal bych mezi dveře a skříňku na vyzkoušenou ručník, stačí trošku,jen aby nedoléhali na skříňku. Když to pomůže, můžeš lepit čudlíky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2021 20:21 Muž Shimi [683] Re: DH
Safra ty máš ale smůlu. Se zintenzivněním hluku po zavření dvířek jsem si užil svoje, takže naprosto chápu, co teď zažíváš. Mně to dělal Oase BM 600 a nevyřešil jsem to. Ať jsem dělal co jsem dělal, tak se mi to nepodařilo eliminovat. Člověka to fakt se*e, páč do toho vrazí ranec a pak tohle. Je to k zbláznění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 19:56 Muž DH [335]
Ahoj
Vytekl mi SunSun HW 3000, takže jsem si řekl, že nebudu pokoušet štěstí, připlatím za prémiovou kvalitu a koupil jsem Eheim 2275 Profesional 4. Velice nepříjemně mě ale překvapilo, jaký hluk Eheim dělá. S HW 3000 se nedá vůbec srovnat, o tom jsem ani nevěděl, je dokonce hlučnější než HW703, který mám v RIO 180, vibrace rezonují ve skříňce a marně se pokouším ho utišit. Gumové patky jsem samozřejmě nalepil, ještě jsem ho dal na gumovou podložku. Nepomohlo. Teď jsem ho ještě podložil ručníkem, ale žádná změna. Kupodivu hluk se zintenzivní, když zavřu dvířka od skříňky. Má někdo podobné zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 08:12 Muž CHiP [48] Re: CHiP
Obratem mi odpověděli, ať filtr pošlu na reklamaci. Minulý týden ve středu jsem filr donesl na poštu a odeslal na reklamaci. Dnes mi byl doručen nový. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 21:22 Muž PetrO [752] Re: CHiP
Je to jak píšeš, tady by to mohlo být vidět na obrázku

akvarioverastliny.sk/…

Nezkoušel jsi po rozebrání projet špejlí kolem osičky, tam kde není vidět?
Jestli tam něco nezavazí?

Jinak, máme ho v provozu několik let a takový randál opravdu nedělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 21:11 Muž CHiP [48] Re: vlka
Díky za tip, tak to se ve filtru asi spíš něco rozpadlo... začalo to takhle rachotit ještě předtím, než jsem ho poprvé rozebral. Běžel tak dvě tři hodinky potichu. Vytáhl jsem ho z jedné prodlužovačky (do prvního odpojení ze sítě byl tichoučký), zapojil do druhé a od té doby co se podruhé rozeběhl začal takhle rachotit (stál tak 20 vteřin). Když jsem ho rozebral a promazával, tak kovová osička zůstane ve filtru ve spodním uložení a to ložisko z vrchní strany je součástí horního krytu - vyčnívá až nad filtr a je tam i teď.
Asi zítra napíšu do Invitalu, víc s tím doma nejspíš neudělám, tak uvidím co oni na to...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 17:40 Muž vlka [3453] Re: CHiP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to v podstatě kluzné ložisko a muselo ti asi vypadnout, mrkni na video...
www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 11:31 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: CHiP
To ti tam schází koncovka většinou jsou na obou koncích osičky černé kloboučky jako ložiska a když jedno schází dělá to přesně tenhle zvuk. Některá čerpadla je mají porcelánová a napevno stačí aby prasklo a je to samé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 09:33 Muž CHiP [48] Re: Yirka
Filtr trošku vibruje, ale ničeho se nedotýká. Také jsem zkusil ho nechat volně viset ve vodě na kabelu (kabel jsem měl v ruce) a stále stejné.
Zde k dispozici audionahrávka 1drv.ms/… :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 08:41 Muž Yirka [9126] Re: CHiP
Nerezonuje někde kabel či těleso filtru? Nedotýká se skla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 07:11 Muž CHiP [48] – AquaEl Pat MINI
Koupil jsem si do nového krevetária AquaEl Pat MINI. Když jsem ho poprvé zapnul, byl krásně tichý. Po pár hodinách provozu jsem ho přepojil do prodlužky schované za akváriem a od té doby dělá strašný rachot, jako kdyby v sobě mlel kamínek hmm Zkusil jsem ho celý rozebrat, vyčistit a promazat. Poté po zapnutí byl tak hodinku tichý a pak opět začal rachotit :( Zkoušel jsem s ním klepat, různě ho natáčet aby se pořádně odvzdušnil a nic, pořád stejné... tone
Je nějaká naděje, že časem utichne nebo si mám rovnou objednat nový a tenhle poslat na reklamaci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2021 20:17 Muž Jirik [0] Re: Xif
Ahoj tak jsem pořídil Tetra Tec EX 800 Plus a musím poděkovat, je opravdu maximálně tichý.
Takže filtr doporučuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.04.2021 17:01 Muž Uwe.T [34] Re: Buldr
Po x letech jsem měnil ve 160l kostku akvacitu s čerpací hlavou za vnější filtr,
po prolejzání akvafora jsem dal do finálního souboje eheim a tetratec a nakonec byl vybraný TT800+, popelnici jsem naplnil na míru nastříhaným akvacitem, jen nahoře je filtrační vata a vůbec nevím že filtr běží jak je tichý.
Mám ho od letošních vánoc a protože jsem zvědavej co a jak se děje, už 2x jsem ho otevřel, úplně zbytečně, akvacit vůbec nepotřebuje žádné praní.
Po zavření jsem párkrát zapumpoval, zalomcoval kvůli bublinám a vůbec nevím že běží.
Takže za mne v hlučnosti má TT800+ jednoznačně za jedna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2021 07:36 Muž Káca [62] Re: Buldr
Tak tímhle se já opravdu zabývat nebudu.. Možná jsem měl štěstí na dobrý kus, ale u mě v pohodě. Prostě dělá co má a až doslouží, tak se mrknu po aktuální nabidce, nějak to neprožívám. Nebudu tyto filtry vychvalovat do nebes, ale na druhou stranu jsem spokojen s filtrací, objemem i UV lampou, poměr cena výkon v pořádku. Každému jak libo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 19:41 Muž Káca [62] Re: Buldr
Mám v jednom akva SunSun 703b s UV lampou a naprosto bez problémů. Při údržbě namazat a odvádí dobrou práci. Za mě úplně v pohodě - spolehlivy i tichý (subjektivně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 19:40 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Brodys
Brodys napsal: Asi tak,je to i o péči. Zmiňované problémy jsem se Sunsun neměl,naopak Oase letěl po 14 dnech z domu..... palec pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 19:32 Brodys Re: Daben
Asi tak,je to i o péči. Zmiňované problémy jsem se Sunsun neměl,naopak Oase letěl po 14 dnech z domu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 19:27 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Buldr
Samozřejmě je každýho věc jak se rozhodne,těsnění ti může odejít i u jiných značek,a to zavzdušnění se stává u většiny externích filtrů při údržbě,ale vědu bych v tom nehledal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 18:00 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Jirik
Tak určitě by ti ten Eheim stačil na tu 126ku,výhodou toho SUNSUNU je,že si můžeš upravovat průtok vody. ;-)

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 17:44 Muž Jirik [0] Re: Daben
No ještě mě začíná celkem dost nahlodavat tento Eheim professionel 4+ 250.
Stačil by na 126 litrove akvarko? Často vidím že se používají naddimenzované filtry. A to už je cenově dost blízko toho sunsunu co jsi poslal v odkaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 17:36 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Jirik
Ahoj.
Mám tenhle,a je v pohodě. X-)

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2021 22:58 Muž Jirik [0] Re: Xif
Kluci moc děkuji za recenze na vnější filtry, z vašich zkušenosti mi vychází teda tetra tec ex 800 Plus. Trochu sem se u toho sunsunu těšil na ÚV lampu ale dám přednost tichému filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2021 03:09 Muž Xif [336] Re: Jirik
Ahoj
Můžu porovnávat je z těchto tří, co sem měl nebo ještě mám.
1. Tetra Tec EX 800 Plus
2. Hagen Fluval 306
3. EHEIM Ecco Pro 2036 300 L + předfiltr

1. Tetra Tec EX 800
Nejtišší filtr co sem měl, tichý hned při prvním spuštění. Vlastě mu nemám co vytknout,na 100% doporučuji. palec

2. Hagen Fluval 306
Někdo na něho nadává že vrčí, no musím uznat, že při startu trošičku ano ale po zajetí cca.. týden až 14-ti dní byl tichoučký.

3. EHEIM Ecco Pro 2036 300 L
I po zajetí jemně vrčí, ale není to moc, je slyšet tak z cca..1 metru takové jemné vrčení.
No není to filtr do ložnice, v obyváku nevadí. A to nemám pod akváriem skříňku a je položen jen na desce.
Jedině co mi u něho vadí, teda u mého, že než se zajede, tak jednou dvakrát denně začne vydávat zvuk, jakoby někde kapala voda. Na poprve sem se lekl že mi prasklo akvárko, než sem na to přišel, že to dělá on. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2021 00:28 Muž Neuro [19] Re: Jirik
Mám Tetra Tec EX 800 plus ve 128l nádrži a naprostá spokojenost a to ho mám stažený na půlku. A co se týče hlučnosti tak uprostřed noci, když je všechno ostatní vypnutý tak slyším pouze proudit vodu, filtr vůbec. A toho ho nemám v žádný skřínce jenom volně pod akvárkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 21:17 Muž 4Sima [1897] Re: Jirik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 20:58 Muž Jirik [0] Re: Brodys
Díky a co by bylo ekvivalentem filtru SUNSUN HW-702B v Eheimu ? Akva 126 litrů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 20:16 Brodys Re: Jirik
Plácnout se přes kapsu a jít do Eheimu. Oase u mě byla katastrofa a s jinými značkami nemám zkušenost. Pokud máš čas na testování, počkej až přijde a vyzkoušej ho,ale bez náplní, aby ti je nechtěli účtovat při vrácení zboží do 14 dnů ;-) Třeba to bude v rámci tolerance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 19:34 Muž Jirik [0] Re: Brodys
to je pěkné a já ho mám objednaný na příští týden, tak který by byl tišší ? Bude použit do 126 litrového akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 19:02 Brodys Re: Jirik
Měl jsem ho,je pravda, že je hlučnější, ale není to žádná tragédie. Do ložnice bych to nechtěl, ale obývák v pohodě. Samozřejmě stál na polystyrenové desce a za zavřenými dvířky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 17:52 Muž Jirik [0] – Zkušenosti
Ahoj a nemá někdo zkušenosti s filtrem SUNSUN HW-702B?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 14:58 Muž Rounce [30] Re: Arthas
Tak pomohlo to, ale nakonec víc hluku způsobovala šnůra od filtru kterou jsem zasekl pod kryt a hluk se ještě víc snížil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 19:52 Muž Arthas [60] Re: Rounce
Tak přeju, aby to pomohlo. Koupit nový člověk může vzdycky pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 18:11 Muž Rounce [30] Re: Rounce
Filtr jsem všelijak nakláněl a vyletělo z něho poměrně dost bublinek a projistotu jsem vyčistil jak molitan tak filtr tak snad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 19:54 Muž Rounce [30] Re: Arthas
Jo vyždímat jsem zkoušel i vyčistit tu vrtulku, ale odvzdušnit mě nenapadlo zítra zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 18:33 Muž Arthas [60] Re: Rounce
A zkoušel si i nejen vyždímat bioakvacit, ale i rozebrat tu čerpací hlavu? Mně docela pomáhalo vyčistit rotor. Takovou tu vrtulku. A hlavně dobře odvzdušnit. To dělá hodně. Párkrát zakývat do strany, až vyjdou bublinky. Říkám jen svoje zkušenosti. Odizolovat od skla a krytu si už zmínil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 17:53 Muž Rounce [30]
Zdravím, poslední dobou mám problém s hlučností vnitřního filtru Atman 201. Zkoušel jsem co mě napadlo vyčistit filtr, udělat tak aby se filtr nedotýkal skla a krytu, ale bez výsledku. Momentálně jde filtr výrazně slyšet i na vzdálenost cca 2-3m. Tak se chci zeptat jestli nemáte doporučení na tišší filtr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 15:32 Muž 11pirat11 [1] Re: 11pirat11
Pridavam edit mojho postupu - zistil som, ze filter este nemam ani 2 roky a teda je v zaruke. Kontaktoval som obchod, ze ako postupovat, tak ze mozem maximalne vsetko premazat a uvidim ci to pomoze. To som spravil ale hluk sa znizil mozno o 10%. Dnes som im preto filter odoslal na reklamaciu, snad do vianoc budem vediet.
Zatial idem na vnutornej filtracii, ktora tam bola v sete RIO 180. Naplne som ale pouzil zo stareho filtra aby som zachranil nejake bakterie.

Dam info ked sa vrati z reklamacie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 10:21 Muž Markusenka [89] Re: _Rob_
Ahoj.

Taky chválím, ten rok co běžel, jsem o něm nevěděl, pak toto. Proto to vnímám ne jako vlastnost, ale jako poruchu a věřím, že s příchodem nové čerpací hlavy zase bude klid.

Informuji o tom především proto, aby bylo jasné, že ne vždy je hlučný filtr v důsledku sestavení, ale může se jednat o závadu mimo vliv uživatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 10:18 11pirat11 Re: Magic
No ja tam predfilter nemam, skusim to ale pustit bez filtracnych medii ze co to spravi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2020 10:15 11pirat11 Re: _Rob_
Ved to je prave ta vec..keby som vedel ze to robi vrtulka a oska tak ich vymenim. Keby viem ze je to rotorom..vymenim aj ten, 1000 korun obetujem...ale vsetko vymenim a stale bude problem tak ma to nahneva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 10:13 Muž _Rob_ [80] Re: Markusenka
Je pravda, že exteráky od tetry mají hodně dobré recenze hlavně co se hluku týče. A já to mohu potvrdit. Ty si zjevně narazil na špatný kus což se může stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 10:00 Muž Markusenka [89] Re: _Rob_
Ahoj.

To je jasné, vnitřní se neperou s takovým odporem, jako externí. Ten se musí vypořádat s odporem hadic, saciho koše, košů nacpaných filtračním materiálem k prasknutí, zúžením třeba v podobě UV lampy na hadici a pak roztřikovací rampou. To je poměrně neporovnatelné s filtrem vnitřním, byť interní, styl Bioflow od Juwelu taky mají řadu médií, ale ne tu cestu.

Zkusil jsem tu Tetru zapnout i bez košů a včela na mě taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 09:32 Muž _Rob_ [80] Re: Markusenka
Dělají to jen vnější. Vnitřní sou potichu jak pěny.

Já to moc neřeším - nespím u toho, ale tak chtěl sem se podělit o mojí zkušenost.

Mám ale tetra Tec 800 a kdybych se nepodíval na výtok, tak ani nevím, že běží. Ale to je u mě jediná výjimka. :) Vnější filtr považuji za zbytečný - hluk, při čištění bordel a celé to je takové neohrabané => to je ale moje věc, ostatně je mám jen na zkoušku. Určitě někomu vyhovují. Ale má to i svá úskalí viz. ten hluk třeba a nikdo neví co s tím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 09:01 Muž Magic [879] - RostlinyRe: 11pirat11
11pirat11 napsal: Nasávanie asi nie.. Vizuálne som to pozrel..To by sa asi na výkone ukazovalo či?

Ukazovalo, ale otázka je, či vieš, ako to vyzerá, keď to ide na plný výkon.

Mne toto robilo pár mesiacov, než som prišiel na to, že problémom je predfilter s nasávaním príliš blízko nad pieskom; veľmi rýchlo sa upchal. Takže nasávalo pomaly a vrtuľka potom robila rámus.
Zistil som to až tak, že som predfilter zložil a nechal nasávanie voľne vo vode. To bol zrazu prúd! A hneď rámus prestal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2020 08:59 Muž Markusenka [89] Re: _Rob_
Ahoj.

No jelikož je stator v hlavě filtru zalit pryskyřicí, měním, respektive kupuji jako náhradní díl pouze tu čerpací hlavu, cca 1tKč. Pak tu starou v záruce ještě rok pošlu do InVitalu na reklamaci, mám předjednáno, že stačí poslat jenom tu hlavu s popisem v reklamačním protokolu.

Mě v tomto případě nepomohla ani vrstva vazelíny, protože zvuk nevzniká tím, že by vrtulka dřela, ale tím, že sama o sobě škube, jak rotor neběhá v pravidelném magnetickém poli.

Je ještě jedna možnost, proč by u Tebe vrčelo více filtrů a to nějaké rušení frekvence 50Hz v zásuvkách, její kolísání. Zkusil bych frekvenci změřit, nebo filtr zapojit v jiném objektu na zkousku, zda nepůjde potichu. Sice je frekvence 50Hz garantovaná s jistou tolerancí distributorem elektřiny, ale ten už neovlivní místní rušení, špatné zapojení, oxidace a přehody.

Snad zítra dorazí nová hlava a pak natočím pro porovnání krátké video do prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 06:56 Muž _Rob_ [80] Re: 11pirat11
Ahoj, mám taky 406 a úplně stejný problém. Prostě to rachtá. Vyčištěný, kompletně odvdušněný, rotor promazaný vazelínou a stejně to rachtá. Dělají mi to všechny externí filtrace. Nevim, buď mám smůlu, ale spíš sem toho názoru, že externí filtry (kromě tetry jsou hlučné).

Nicméně u té 406 sem měnil i rotor a pořád stejné. Filtr jede parádně, ale je hlučný. Asi sem ti moc nepomohl :-D ale aspoň víš, že v tom nejsi sám :)

Ale vidím to tak, že počkám až ty exteráky zdechnou a pošlu je do háje. Zlatá čerpací hlava s molitanem. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=101