Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 14:25 Muž kalahare [11] – Re: Pablo2
Úpravu vrtulky nedělej, nikdy se ti to nepovede dokonale, nebude vyvážená a rachot může být větší. Co zkusit snížit výkon instalací obtoku čerpadla, vytvořit tam bypass. Nikdy jsem to nezkoušel u akvarijních filtrů, ale průmyslové aplikace jsem už viděl a fungovaly. Chce to slušný regulační ventil, dvě T-čka a kus hadice. Spojíš tím sání a výtlak, ventilem pak nastavíš kolik "falešné vody" bude kolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 13:51 Pablo2 – Fluval 105 v.s. TetraTec EX 400
Koupil jsem vnější filtr Tetratec EX 400. Filtr se mi z hlediska provedení líbil a byl velmi tichý, bohužel však po několika hodinách provozu začal téci. Díky serioznosti prodejce se mi podařilo vadný filtr vyměnit za doporučený Fluval 105. Filtr zatím neteče a filtruje také dobře ale z hlediska provedení to žádná sláva, nevzhledné černé hadice se zbytečně velkým průměrem jsou vhodné tak do nějaké chemičky ale k akváriu určitě ne. Co je ale nejhorší to hluk filtru, opět tak vhodné do nějaké fabriky ale do místnosti určitě ne. Naštěstí mám možnost filtr umístit do vedlejší místnosti a protáhnout hadice skrz zeď. Pro moje akvárko 50 l má filtr velký výkon, lze přiškrtit ale čerpadlo je namáháno a zhorší se spolehlivost filtru. Přemýšlím nad snížením výkonu (úprava vrtulky nebo snížení napětí napěťovým regulátorem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 09:47 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Yirka
Jeden Eheim myslím mám, ale je v oprave, lebo dcére spadol a polámal sa vnútri a príšerne hučal. Takže je tiež v oprave. Momentálne nemám doma žiaden funkčný, tak dúfam, že tie ryby mi do večera nepokapú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 09:44 Muž Yirka [9137] – Re: geminika
Za 10 let už si svoje odsloužil (i když používám občasně jeden německý, který je někdy z r. 1983). Každý posuzuje hladinu hlučnosti individuálně. Nejdražším (a nejlepším) řešením je Eheim, já jsem se pro bublifuky spokojil s Atmanem a jsem spokojen. Žene mi 2 bublifuky v ložnici a je to jen o zvyk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 09:40 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Yirka
Veď hej. Asi máš pravdu. Uvidím, aká bude ponuka na akvaburze na budúci týždeň v BA. Je možné, že motorček, ktorý mám asi 10 rokov je už proste starý a vhodný do koša? Neviem teraz jeho značku. Už bol za tento mesiac 2 x v oprave, lebo sa pretrhla tá gumená mebrána. Včera zase prestal ísť, tak si asi budem musieť kúpiť nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 09:31 Muž Yirka [9137] – Re: geminika
Obávám se že ty tři požadavky nejsou dostatečně kompatibilní. Někdy bude potřeba ustoupit. Nejspíše v ceně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 08:45 Žena geminika [39] - Živorodky – Motorček pre 100-ku
Potrebovala by som poradiť vhodný motorček pre cca 100 litrové akva, ktorý by mal utiahnuť niekedy aj 3 kamienky v 3 filtroch. Mal by byť hlavne tichý, kvalitný a nie príliš drahý. Nemám predstavu čo stoja motorčeky na Slovensku. Kto vie, nech prosím poradí. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:13 R Muž Silent [5949] – Re: czek
Fluval 303 je už veterán. Pokud hlučí tak to bude nejspíše vyběhaným rotorem a oska už bude mít svoje nejlepší časy za sebou. Takže jedině vyměnit, pokud ještě seženeš náhradní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 09:10 Muž czek [0] – filtr
čus mam fluval 303 a je hlučny jak krava co stim? snažil jsem udelat molitanovou schranku a na prt bezezmeny.mam takovy pocit že je tam ulomena mala čast vrtulky ale je tam na pevno,tak jsi myslim že to nama vliv.. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:04 R Muž Silent [5949] – Re: švíco
Přímou zkušenost (jako vlastník) s filtry Eheim liberty nemám, ale už jsem jich několik v provozu viděl a hlavně slyšel. Nebo spíše neslyšel, protože se jedná o eheimovskou kvalitu ;-) . Slyšel jsem na ně jen dobré reference. Tahle firma filtry holt umí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:20 Muž assasincz [9]
Eheim Aquaball - i šumění nevypnutých repráků je hlasitější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 17:36 švíco – Re: švíco
Opravdu nemá nikdo zkušenost s danými filtry? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 10:56 Muž Brnko [0] – TetraTec ex 600
Mám TT EX 600 v spálni za akva položený na koberci a kontrolujem ho či vôbec je v zástrčke. Absolutne tichý chod. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 08:37 švíco – nehlučný závěsný filtr
Ahoj, mám už cca půl roku závěsný filtr atman HF-100, ze začátku nebyl filtr slyšet ani když jsem měl u něj hlavu, ale poslední dobou se jeho hlasitost zvýšila a nepřestává to ani po dokonalém vyčištění vrtulky... není to sice nic hrozného, ale kdybych měl akvárium na nočním stolku, tak se nevyspím. Budu zřizovat druhé akvárium, kde potřebuji také závěsný filtr s trošku větším průtokem a potřebuji poradit typ, který není slyšet témeř vůbec (bude na nočním stolku).... klidně si i více připlatím. Podmínka je, aby byl filtr závěsný a nehlučný. Má někdo dlouhodobější zkušenosti s těmito filtry?
www.akvarista.cz/…
díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 19:36 popo
Haimdol napsal: Dobré a tiché jsou filtry Eheim třeba základní model 2213, nebo JBL CristalProfi e700. Tady máš odkazy www.zoohit.cz/… www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 22:31 Koca – Tetra Tec EX700
Filtr mam v ložnici v tenounke skrince a slyset je jen lehce, da se pri nem nerusene spat. Kdyz byl ale volne lozeny(nebyl ve skrince) tak byl slyset a spat se pri tom dalo hooodne blbe. Filtr urcite muzu kazdemu doporucit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 19:21 Libor123 – filtr
Já osobně mám dva fluvaly a maximální spokojenost. Přirovnal bych hlučnost k zapnuté ledničce. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 14:29 Vaclav4 – Eheim vnitřní filtr NEW 2010
Ahoj tak jsem projizdel forum a nikde jsem nenasel nic poradneho o Eheim vnitřní filtr NEW 2010 tak se cci zeptat mate snim nekdo zkusenosti co se tyce hlukukvality prutoku apod??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 22:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: protein007
Ne nadarmo se říká,zkontroluj co můžeš,než si začneš stěžovat... :-D Jsem rád,že se potvrdila má doměnka.Jen jsem měl strach,jestli to nevezmeš jako otázku pro blbce...,ale jak je vidět,člověk nikdy neví... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 22:29 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Romy
Dik, nakoniec to bolo v tom, ze tam neboli nalepene tie gumove cudliky :) Zaujimave, ze firma, ktora mi to instalovala, na to zabudla. Hlavne ked to nerobili ani zdaleka poprvykrat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 12:33 R Muž romant [27987] – Re: protein007
Já mám 2228 intervalovej a vyšší hlučnost se projevila v momentě, kdy filtr nasál malou skaláru a ta se dostala hadicí až do té vpusti. Natejkalo málo vody a bylo více slyšet čerpadlo a přestal pravidelně fungovat interval napouštění a vypouštění. Mám ho ve skříňce pod akva a nevím, že tam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 10:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Mám Eheim 2078,což je to samé,a bez problémů ve skříňce bez podložky,tipnul bych zavzdušnění,nebo nezapomněl jsi dolů nalepit ty gumové části?Ještě bych zkontroloval uložení rotoru a stav osičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 08:37 Muž Yirka [9137] – Re: protein007
A taky bych se přesvědčil zda není zavzdušněn. U nových filtrů to pár dni trvá než odjde veškerý vzduch z náplní. Pak jsou neslyšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 08:02 JuraS – Re: protein007
Souhlas, to bude vibracemi plastového kyblíku o dřevo. Podložit polystyrenem, karimatkou prostě něčím měkkým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 07:45 mira – Re: protein007
Zkusil bych položit filtr na nějakou měkou podložku,myslím,že se přenášejí vibrace z filtru na skříň,pozor taky na to kde se ti dotýkají kabely a hadice.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 03:22 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Eheim 2075
Ahojte,
uz 2 dni mam pusteny Eheim Profesionell 3 - 600 (model 2075), a podla mna dost huci (resp. nieco medzi vrcanim a dunenim). Asi takou intenzitou ako je 1/3, mozno 1/4 normalneho ludskeho hlasu. Je umiestneny v uzavretej skrinke pod akvariom, ale aj napriek tomu ho v noci pocut az do vedlajsej izby, cez zavrete dvere. Podla toho, co som tu cital, tak by ho clovek nemal vobec pocut. Mne to dost vadi, lebo som doma skoro cely den. Je to normalne? hmm
V druhom akvarku mam normalny setovy filter od Juwelu, 400l/h, a ten pocujem len ked sa nalepim na akvarko. Takze od toho Eheimu by som ocakaval, ze tiez nebude moc hucat. Ma sice 3x taky vykon, ale je to predsa len vyssia kategoria...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2009 22:58 Muž Miras [111]
Miras napsal: ještě malej dotaz, při odpojení hadic, což se mi velice líbí, nebude vytékat vody z akva zpět.
už jsem to našel, zavře se to celé při odpojení, tak super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2009 22:54 Muž Miras [111] – Re: Haimdol
ještě malej dotaz, při odpojení hadic, což se mi velice líbí, nebude vytékat vody z akva zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2009 22:36 Muž Miras [111] – Re: Haimdol
no vida, tak jsem konečně pevně rozhodnut, to byly nervy co koupit, každopádně díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2009 22:22 R Muž Silent [5949] – Re: Miras
Samozřejmě. Eheim dělá skvělé instalační sady. Tady je příklad www.akvarista.cz/… www.akvarista.cz/… nebo jdou použít náradní sady od Tetra tec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2009 22:18 Muž Miras [111] – Re: Haimdol
to jsem rád, no ty trubky pokud nebudou nic moc, tak se dají sehnat i jiné(vyměnit), ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2009 22:13 R Muž Silent [5949] – Re: Miras
Mám ho ve své třístovce. Podle mě je velmi dobře konstruován a hlavně je tichý. Tedy neslyšel jsem ještě stesky na hlučnost. Jediné co bych mu vytkl je materiálové provedení nasávací a výpustné trubky. Ty měli být z pevnějších materiálů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2009 22:08 Muž Miras [111]
tak jsem se rozhodl od Crystal Flo upustit a rozhodl se pro JBL CRISTAL PROFI e900 , myslím, že je to dobrá volba ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2009 15:05 Muž Miras [111] – Re: provokater
já si taky myslím, spousta lidí zde psalo, že neví jak je to s kvalitou, ale zas když vezmu v potaz cenu a filtrační objem tak je to super a za cenu jednoho eheimu mám tyto dva. Co všichni psali tak hlučný taky nejsou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2009 13:56 kreten – Re: sportsmen
Inu mám teď v testu Crystal Flo a určitě stojí za přemýšlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2009 11:10 Muž sportsmen [62] – Re: sportsmen
Dále mám vyzkoušený Fluval 404 a je naprosto tichý, ale u Fluvalů někdo chválí, někdo jiný si stěžuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2009 11:08 Muž sportsmen [62] – Re: mildas
Hadice externích filtrů vybrovat nebudou. Jediné co způsobuje hlučnost filtrů je vrtulka na hřídeli uvnitř filtru která se dotýká pravděpodobně stěn uvnitř filtru a způsobuje to mírné vrčení. Nejlepší by bylo zajít k někomu kdo má externí filtr a poslechnout si to. Ale co se týče ohlasů akvaristů tak nejlepší jsou filtry Eheim. Jsou dražší ale k nezaplacení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2009 17:57 Muž Yirka [9137] – Re: mildas
Coby vlatník Eheimu 2215 mohu říci že je prakticky nehlučný, vibrace hadic jsou nulové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2009 17:52 Muž mildas [12] - Rostliny
bublinkový sem také míval a spal vedle něj, ale je rozdíl uklidňujcí bublifuk a vrčení a r§zné rezonance, co mám vnitřního atmana tak hned jako první jsem jej sundal z přísavek, a nechal jen volně v akva, jenže on strašně rezonuje, stačí aby se přívodní káblík dotkl skla a už to vrčí , vrrr už mi stoho padaj vlasy. teď jej mám položený na dně a trysku přímo k hladině, takže proudění vodu téměř žádné, jen nad filtrem, což mě znepokojuje. Potřebuju něco kvalitního a hlavně tichého, kde nemusím každou noc hrabat v akváriu kompletně si rozvířit kal atd, jen proto že pan filtr se rozhodl vrčet. Jak tady čtu některé, že ten externí není také s hlučností nic moc tak už vážně nevím, už jsem měl vplánu vzít od šéfa zálohu a vzít ten Eheim 2213. Ještě jsem uvažoval nad přepadovým filtrem, ale tolik práce stím, už mě to přestává bavit a krom starostí mi to akvárium nedává nic!! Jestli můžu poprosit majtelé nějAkého externího filtru tak šáhněte na hadici co čerpá vodu DO akvária jak moc vrní(jak moc se chvěje, třepe atd) Pokud šáhnu na ten můj atman tak kmitá nehorázně,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2009 15:30 Muž Miras [111]
no spát se přitom nedá, já mám vedle postele akva s bublifukem a věřte, že se vedle toho spát dá, je to jen o zviku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2009 13:16 ZUZKA
Já mám Atman AT750 a když zapnu bubliny tak dělá taky kravál,když jede jen filtr tak to docela jde,ale spát se při tom nedá. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2009 13:08 Muž sportsmen [62] – Re: Haimdol
Mám doma dva eheim classic 2213 a oba dva jsou mírně hluční. Nějvíce je to po odkalení když se filtr zavzdušní. Jinak je vrčení mírné. Akva mám v obýváku a je to v klidu ale spát bych vedle toho asi nemohl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2009 00:02 marsz
To si teda nejsem jistý, že by člověk s dobrýma ušima neslyšel vnější filtr. Spím raději vedle vnitřních a slyším jen skákání a mlaskání rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2009 23:36 Muž Skanky [26] – Re: mildas
Několikrát tu už chválili i Elite CF ...
Pro tebe by byl dobrý Elite CF40 shop.miga.cz/…
A jak už bylo zmíněno v jiném tématu, vzhledem k velikosti filtracního objemu cenove konkuruje jiným značkám.
Kvalita? Uvidíme. Já ho mám zatim jen pár týdnů a šlape celkem potichu.
Ale pokud si audiofilský tak nevím jestli tak tichý existuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2009 22:38 Muž mildas [12] - Rostliny
ta 2213 se dá, těch 1300 je přijatelných, záruka čr distribuce a tak, ale objem filtru 3litry? zdá se mi to málo, ono něco podobného by šlo vyrobit svépomocí doma a zadarmo :-) ale zas si říkám, že Ehaim je asi pojem, vždycky se mi vyplatilo připlatit za kvalitu, snad to nebude jiná._)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2009 22:32 R Muž Silent [5949] – Re: mildas
Jo, tak to je sázka do loterie. Sice o těchhle filtrech vím, ale zkušenost s nimi nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2009 22:26 Muž mildas [12] - Rostliny
osvědčená kvalita to bude asi nejlepší ale co by jste řekli třeba na něco takovýho www.allegro.pl/… vyšlo by to na litr i s dobírkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2009 22:15 R Muž Silent [5949]
Dobré a tiché jsou filtry Eheim třeba základní model 2213, nebo JBL CristalProfi e700. Tady máš odkazy www.zoohit.cz/… www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2009 22:10 Muž mildas [12] - Rostliny
Ahoj, použivám filtr ATMAN AT200 s biopěnou,poslední dobou mi začal strašně vrčet, mám akva vedle postele a sluch mám audiofilský :-) takže vše co je pro ostatní tiché, je pro mne nesnesitelné, dneska jsem byl nucen filtr na noc vypnout :-( nerad bych to opakvoval. Takže se scháním po nějakém externím, o kterém si myslím že bude tišší, popřípadně pujde odhlučnit ve skříni :-) a druhý d§vod je ušetření místa v akva :-) Mám akva cca 120l čistého objemu, tak jestli se něco vyrábí? Co by jste mi doporučili do takového objemu?? nechci moc škrtit výkon, bo si myslím čím větší objem filtrace tím větší výkon a tudíž větší hlučnost. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 21:25 Muž Miras [111]
já mám zas několik atmanů a taky velká spokojenost, ale na toto téma už je tady jiné vlákno :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49147x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=951