Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 22:43 Muž daren [408] Re: zervan
Predstavoval jsem si vzduchovaci kamen, ale staci mi celkem jemne bublinky s nizkou kadenci, doufam. Jako v sodovce - pipipipi :) Rad bych tim rozbil povlak na hladine.

K tomu kanistrovemu fitru - mne lezi na koberci, ale hluk se siri zda se mi z celeho objemu. Vibruji (jemne) i hadice, takze kdyz se nekde dotknou skrinky, ze skrinky se razem stane rezonancni reproduktor... Neni to zadnej brutus, pres den o nem take nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 22:16 Muž sux [117] - AmerikaRe: zervan
tak to je fajn. Nevím, jak toho docílit. Jeden eheim hučí jemně ale stále a druhý má jen tendence když je vata už jetá. Čerpadlo podle akvacitu a skimmer podle toho co tam spadne smich mám to barvitý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 21:49 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: daren
Neviem teda k čomu konkrétnemu bude vzduchovací motorček pripojený, ale moja skúsenosť je, že motorček nepočujem (Eheim Air Pump 100), pretože sa úplne stráca v zvuku samotného vzduchovania (bubliny, žblnkot vody). Inak ja môj externý filter Eheim Ecco Pro nepočujem vôbec, ale mám ho na mäkkej podložke, kde nerezonuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 21:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: daren
jop , hodiny jsou peklo ... tone tu haileu ti klidně doporučím ,za málo peněz slušně šlapou , raději 6604 a pouštět na menší výkon , je dvoumembránový , dva vývody , každej se dá regulovat zvlášt a elektronicky ne přiškrcením, po víc jak půl roce namám s ani jedním problém . třeba JKA za podobný peníz jsou po pár dnech fakt jak zbíječka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2014 21:16 Muž daren [408] Re: MonterMonty
Ja vim, ze vnimani hluku je dost relativni, proto jsem chtel porovnani s necim co znam. Treba ten eheim ecco v noci trochu slysim (50Hz) a vadi mi, zene nevadi. Ale mne vadi treba i tikani hodin, v tom asi nejsem uplne normalni :) Nicmene jak zacala topna sezona, lehce nam huci radiatory, a v tom uz se to ztraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 20:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: daren
je to i o zvyku , samo čím výkonnější tím hlučnější , my máme v místnosti kde spíme hailea 6603 , v jiné 6604 , krapet to hlučí když je položenej na skřínce , když jsem je pověsil na skobičku na zed , je to lepší za pár dní o něm nevíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 19:41 Muž sux [117] - AmerikaRe: daren
U motůrků bude záležet na kvalitě membrány. Dle mojí zkušenosti se jejich hlučnost zvyšuje...nejlepší byl motůrek, který sem měl po tátovi před cca 20 lety. Bylo mu tak 15 let a nevěděl jsem o něm. Byl ale na podložce. Dnes už takovou kvalitu neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 19:27 Muž daren [408] – hlucnost vzduchoveho kompresorku
Nevim zda to patri sem, ale rad bych se zeptal na hlucnost soucasnych vzduchovych kompresorku, rekneme v porovnani s externim filtrem (mam eheim ecco, pripadne predtim jsem mel vnitrni rohovy dennerle, u tech si hlucnost dovedu predstavit).

Mam staricky membranovy a dost vrci, ten by mi doma neprosel, ale mozna ze soucasna generace uz je lepsi. Nepotreboval bych zadny velky vykon, tichost by byla priorita. Predem diky za podnety.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 19:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Robo
Z toho nie, mám Eheimy tri, 2x classic a jeden ecco. To nebude určite náhoda. Ten závesný som kupoval s obavami no myslel som si, že aspoň tento eheim potvrdí kvalitu, žiaľ smola :-(
Závesné používam aquanova, niet chyby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 12:52 Muž Robo [45] Re: cezarmilan
Aha, tak odtud pramení tvá averze vůči Eheimu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 11:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: bluejack
Tieto filtre nemusia byť značkové a možno ten najmenej známy je najlepší. Ja mám Eheim-zavesný a to je rachot!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2014 08:07 R Muž Silent [5949] Re: Aquasky
Tak to gratuluji. Máš filtračního veterána :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 08:04 Muž Aquasky [35] Re: Heimdall
úplně tu historii filtrů neznám ale je tam opravdu napsáno fluval 301 modrým písmem na hlavě motoru, dostal jsem ho od známého co skončil z akvaristikou já ho měl v provozu dva roky jak dlouho on netuším, ale vše až na hadice mi příjde originální což je opravdu úctyhodné když říkáš že to je 20 let staré ?:-D každopádně má luxusní výkon a tedka je i krásně tichý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 20:00 R Muž Silent [5949] Re: Aquasky
Opravdu je to Fluval 301? Pokud jo, tak určitě nebude 6 let starý, ale minimálně 20, protože tak dlouho se už nevyrábí. Možná ještě tak stará hrncová 303, ale i ta se už možná 10 let neprodává a co si pamatuji tak ta neměla keramickou, ale ještě kovovou osičku a ta se opravdu ojela tak, že byla jako párátko. I když teď si vzpomínám, že ke konci výroby se tam už začala keramika používat. S keramikou od začátku přišla až řada 04 i když i tam ještě nestála osička za nic. Až u dalších řad se Hagen pochlapil a začal dělat kvalitní keramické osičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 19:41 Muž Aquasky [35] Re: Heimdall
právě že, nějak jsem to nepochopil, u tetratecu jsem měl jak říkáš ty vyčvachtaný rotor ne osičku ale u tohodle fluvalu byla prostě sjetá osička bylo to na ní poznat že je ošoupaná...dal jsem tam tedy osu z tetratecu a najednou lepší :-D...no a jak říkáš kamarád mi dal na prst kosmetickou vazelínu malinko jsem to potřel hodil do umyvadla na hoďku...když na vodě nebyly mastný oka filtr sem zkompletoval a hele to je luxus tichej jako za mlada :-D tak fluval 301 tak 6 let starej :-D tipnul bych si :-D jinak fakt silikonovej volej na jakýkoliv těsnění otřít hadříkem a dokonalost dělám to i s felckou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 18:11 Muž bluejack [5] Re: cezarmilan
Dikes teda na napady nieco skusim je to fakt len hlucnost vody ako vyteka tak ten silikon nieje zly mam aj doma mozno skusim je to
ZÁVESNÝ FILTER HBL-501 nic moc ale ucel si plní vpohode snad vydrzí dlho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2014 12:07 R Muž Silent [5949] Re: Aquasky
Pokud běží pár let tak spíše než keramická osička bude vyběhaný rotor. Vazelínu v rotoru používat nemusíš, protože tato čerpadla jsou "mazána" a chlazena vodou. Vazelína je velmi vhodná na oživení veškerých těsnění ve filtru. Koupit se dá buď originál v akvashopech nebo Eheim dělá silikonový sprej se stejným použitím, případně lze použít kosmetickou vazelínu z lékárny. Ta ovšem musí být čistá bez příměsí přídavných látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 11:56 Muž Aquasky [35]
ahoj prosímvás mám fluval 301 začal malinko rachtat ale je to na 100% motorkem, beží relativně dlouho a vyměnil jsem mu keramickou osičku protože byla zřejmě sjetá, ale na ní je jakási vazelína, nevíte kde by bylo možné tuto hmotu sehnat aby volně klouzala nerad bych tam patlal nějakou průmyslovou vazelínu aby to neškodilo rybám, i když v tom množství to nemůže být nic hrozného, jde mi hlavně o to aby byl chod hladký a tichý...díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 21:03 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: bluejack
Aký je to filter?, Eheim? Kúp v akvaristke silikon, taká mini tubička a nanes ho dookola vrchu filtra. potom môžeš položiť kryt. Alebo dať dole kryt a využiť ho takto ;-)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 13:31 Muž Onys [9] Re: bluejack
Možná na něj zkus položit nějaké závaží, na krytu odpěňovače v mořském akva mám přesně z toho samého důvodu kovovou matici.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 12:57 Muž Yirka [9126] Re: bluejack
Asi dochází k rezonanci vibracemi. Kryt či filtr je třeba vymezit nějakou měkkou podložkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 12:46 Muž bluejack [5]
zdravim aktualne som vymenil vnutorny maly filtrik za zavesny vonkajsi dal som na sanie molitan a do vnutra, vsetko slape ako ma jenze ten klasicky kryt co je na zavesnom filtri mi robi hluk ked ho sundam tak nepocut nic a ked je natom tak hučii :-D..odpoved by bola jednoducha ze bez krytu jenze vtedy sa voda odparuje dost rychle nejake napady ? :-D: ...diki

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2014 11:56 R Muž Silent [5949] Re: Yirka
Jen doplním. Máznout vazelínou a bohatě stačí z lékárny kosmetická bez příměsí. Oproti těm originálním určeným na těsnění filtrů je za pár korun a nesrovnatelně ve větším množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.08.2014 07:24 Muž Yirka [9126] Re: Zoidik
Když jsme u té praxe...
Je dobré, když už se kontroluje těsnění, trošku ho máznout. Vydrží pak déle a také lépe a hladčeji přilehne při montáži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2014 16:51 R Muž romant [27987]
Jedna z praxe. Mírně sáknoucí a zároveň o poznání hlučnejší mercedesek Eheim. Příčina? Rozmáčklej šnek mezi těsněním a hlavou, což se dá nalézt až v momentě kdy se to těsnění komplet sundá. No, dalo mě to, ale mercedesek si už zase téměř nehlučně ševelí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 16:42 R Muž Silent [5949] Re: Zoidik
Tak vidíš. Nakonec to nebylo nic složitého :-D . Hlavně, že se to vyřešilo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 16:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Heimdall
Sundána hlava filtru, kontrola těsnění, srovnání těsnění a už je zase tichoučkej jako když byl novej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 15:09 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: DrChila
Ne ne, oba ventily jsou na plno otevřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 14:07 Muž DrChila [243] Re: Zoidik
A nemáš to třeba ztlumené na špatné hadici? Vždy se tlumí průtok na tý hadici co vytéká voda do akvaria pokud to je přesně opačně tak to dělá to co u tebe. Protože pak nedokonale těsní těsnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 11:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Heimdall
Díky za tipy, vyzkouším.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2014 11:29 R Muž Silent [5949] Re: Zoidik
Tak to musí někde přisávat vzduch. Zkus vyměnit těsnění pod hlavou. Pokud to rachtá a zároveň vypouští bublinky musí být netěsnost buď pod hlavou nebo na sací armatuře. Stačí opravdu i mikronetěsnost která ani nezpůsobí únik vody. Jinak mi to hlava nebere. Nebo ti ve filtru funguje dokonale i denitrifikace a unikající plyn je dusík hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 11:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Heimdall
oboje. rachtá a unikají bublinky, i když k jejich uníku musím pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 10:57 R Muž Silent [5949] Re: Zoidik
Zavzdušňuje se tak, že v průběhu filtrace unikají vývodem bublinky nebo jen rachtá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 09:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: DrChila
Atman CF-1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 09:36 Muž DrChila [243] Re: Zoidik
Nevíme jak tvůj filtr vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 17:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Trochu to tady oživím. Řídím se vlastní radou a dělám naše vaše a pořád ne a ne ho odvzdušnit. Už jsem ho kvůli tomu i vypustil, vyčistil, napustil a pořád nic. Kdyby někde nabíral vodu z nějakého spoje hadice×trubka tak bych si řekl, že bude víc ubývat voda, budu mít na podlaze loužičkou, ale ani jednoho z toho. Nějaké nápady jak odvzdušnit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 21:02 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: DrChila
původně jsem co2 rozpouštěl přes sera difuzor a byl hlučný - do komory se s čerpadlem špatně skládal a tak jsem píchl nejmenší jehlu s Co2 do sání - jdou z toho velmi malé bublinky, dávkuji cca bublinku/sekundu.

Nyní to zkouším bez Co2 tak uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 16:10 Muž DrChila [243] Re: doktorito
mě po sestrojení vrčel vždy ale za 2 dny se ztišil. Opět jako u jiných filtrů je to způsobené bublinkami v nich. Já mám eheima prisátýho ke dnu přísavkama vedle 2 skla cca 2cm od něj a jen si hezky vrní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 15:59 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: georg
filtr není na podložce, ale čerpadlo stojí na přísavkách na kostce molitanu, ale vrčí i když ho držím volně pod vodou v ruce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 15:57 Muž georg [112] - AfrikaRe: doktorito
zkus postavit ten skeněný filtr na nějakou podložku tlumíci vibrace a to čerpadlo odlep od těch přísavek a postav je volně na kus toho biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 13:29 Muž doktorito [0] - Rostliny – hlučnost eheim compact 1000
postavil jsem si vnější skleněný filtr a jako čerpadlo používám eheim compact 1000, které má být tiché, opak je pravdou.

je umístěné s výtlakem nahoru( přísavkama ke dnu), nedotýká se žádné stěny, je obalené biomolitanem a stále nepříjemně vrčí i přes zavřenou skříňku. Máte nějaký typ snížit hluk?
Dík za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 18:39 Muž glpetr [69] Re: jaci
Eheim pick-up má taky regulaci, ale nedoporučuji, nasává krevetky a rybí potěr ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 18:21 jaci
:-) Dobrá tedy, já se spíš obával něčeho co popisujou u pick-up že dělaj hroznej proud. Díky moc za čas a cenné info. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 18:19 Muž glpetr [69] Re: jaci
Eheim Aquaball 45,60,130 ... má stenou filtrační hlavu, stejný výkon a dá se regulovat, pouze objem filtrační hmoty je větší, já bych koupil 130 ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:46 R Muž romant [27987] Re: jaci
Musíš počítat s tím, že se výkon filtru po zašpinění sníží cca o polovinu a proto je dobré ty papírový údaje dělit dvěma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:41 jaci
:) dobrá půjdu tedy nejspíš do aquaballu. Je ale potřeba do AQ co má 30l (díky kamennému osazení spíše 27l) dávat aquaball do 60 litrů? Na rozdílu cen mi nesejde ale nebude lepší do 45? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:09 R Muž romant [27987] Re: jaci
Tak jestli tomu dobře rozumím, tak Ti jde o tu hlučnost a tudíž se ti bublifuk vyřazuje z hledáčku. Ten aquacorner je v podstatě to samý, jako ten filtr od denelrleho, jenž jsem Ti doporučoval 17.1.14.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:07 Muž glpetr [69] Re: jaci
Eheim Aquaball jsem používal asi dva roky je absolutně tichý, žádná porucha, do tvého aqva bych použil www.svetakvaristiky.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:02 amrtin Re: jaci
Fotka k příspěvku Ten AQUACORNER nevypadá špatně.Bublifuky jsou dvojího druhu:buď klasická kostka nebo válec s trubkou,nebo vychytanější nádobka s náplněma podobně jako ext.filtr(viz foto).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 16:40 Muž Devalt [12] - Amerika – čerpací hlava
mě se jako tichý osvědčila čerpací hlava Aquael PAT MINI

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=451