Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 18:15 Muž Jifi [675] Re: Heimdall
A co třeba ten zmiňovaný TetraTec Ex 600? Pokoukávám po něm místo vnitřního filtru, abych získal víc místa v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 18:08 Muž Mislow [304] Re: Dima
Ahoj, mam stejny filtr, jak doporucil Kolco, Aquael, ten nejmensi, samozrejme, v absolutnim tichu slyset je, ale ma pritelkyne je velmi citliva na zvuk a tento filtr ji nevadi a to uz neco znamena. :-) Objem filtracni naplne je pravda mizivy, ale na male akvarko huste osazene rostlinakama s minirybkama a krevetkama uplne dostacujici. :-) PS. V pripade krevetek je treba pridat trochu biomolitanu aby se zaplnil cely nasavaci obsah filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2015 17:40 Muž Kolco [57]
Já jsem na hučení filtru taky dost citlivý.Z vlastní zkušenosti bych doporučil vnitřní filtr AQUAEL FAn -mini plus.Je fakt tichý.Jenom bych originál filtrační náplň vyměnil za kostku biomolitanu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 17:20 R Muž Silent [5949] Re: Dima
Absolutně bezhlučný filtr neexistuje. Většinou jsou nejtišší filtry renomovaných značek jako je Sicce, Eheim, Fluval, Hydor nebo JBL. Já bych volil z těchto značek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 16:43 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Ůplně tichý filtr
Dobrý den, prosím doporučte úplně tichý filtr buď vnitřní nebo zavěšovací do malého 20l akvária, které je v ložnici. Hledám filtr, který nebude vůbec slyšet. Ve velkém akváriu používám TetraTec ex600, o kterém se říká, že je tichý, ale neřekl bych. Je dost slyšet. Chtěl bych něco úplně bez zvuku. Je to reálné? Mockrát děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 21:16 Igoreva – Fluval 206
Mám podobný problém. Filter Fluval 206 neprijemne hučí, počuť to najmä v noci. Ide zrejme o rezonanciu vibrovania vrtuľky. Rezonancia sa prenáša cez výstupnu umelohmotnú hadicu až do akvária. Má niekto skúsenosť ako ten hluk znížiť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 13:28 katuš Re: Heimdall
Tak to by bylo super, tak vyčkáme :-) díky, my jsme relativně začátečníci, tak s tím nemáme zkušenosti (však jak psali - ať si na instalaci necháme asi 30 - 45 min., my se s tím plácali celé odpoledne :) - přitom pak nám to přišlo jednoduchý )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 13:23 R Muž Silent [5949] Re: katuš
Hmoty jsou ještě zavzdušněné a čerpadlo ještě není správně "oslizlé". Dej mu pár dní čas než se hmoty úplně odvzdušní a čerpadlo se trochu zajede. Do cca týdne až deseti dnů bude jen tiše ševelit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 13:20 katuš – Hlučný Fluval 206 vnější
Dobrý den, včera jsme nainstalovali Fluval 206, zdá se, že je vše bez problémů, akorát se nám zdá poměrně dost hlučný - máme ho v originál skříňce Juwel. V jednu chvíli (manžel tvrdí ;-) ) šel tišeji, ale pak zase začal hučet a hučí dál :-O Není to tak hrozné jako rachot vzduchování, co máme u našich prvních dvou menších akvárek, ale stejně jsme si představovali, že to bude lepší, pr. nám byl doporučen právě kvůli svému tichému chodu. Nevíte, v čem by mohl být problém nebo je to prostě normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2015 21:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Koště
Koště napsal: Více méně stačí jednou za čas při velkém snížení průtoku propláchnout spodní nasávací vrstvu molitanu. Méně častěji i substrat pro a vrchní molitan.Len dodám, že pokiaľ je tých nasávacích molitánových košíkov na Biopower viac (dajú sa pridávať), tak sa upchajú o dosť neskôr a skôr treba čistiť ten výstupný (vrchný) molitán - tam je plocha prietoku o dosť menšia a zanesie sa slizom.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 18:35 Jindráš
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já toho Atmana měl,je dobrý,hladinou točí pěkně,ale mě hučel. Byl v akva týden a mám ho ve skříňce. Chtěl jsem tichý,proto jsem koupil venkovní,to JBL. Akva mám 190l. A nevím o něm. Doporučil bych venkovní,přiměřený obsahu akva. Čištění-podle zkušenosti jiných-jednodušší,než u vnitřního,taky esteticky nepřekáží a čistí se lehce 3x za rok. ;-) A má mnohem větší objem čistících medií,než Atman. Obsah nádržky je 7,2l-----Atman 0.5l. Ale je to na Vás,já už bych ho nechtěl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2015 12:17 Koště Re: feci
Tak u atmana tak 3-6 měsíců, záleží samozřejmě jak na výkonu, tak míře znečišťovatelů. Náplň se měnit nemusí, pouze vyprat ve vodě z akvária, aby se uvolnily nečistoty snižující průtok.

U eheimu je to řešeno ,,košíky", které se zaklapávají do sebe. Součástí jsou vložky molitan/eheim substrat pro/molitan. Více méně stačí jednou za čas při velkém snížení průtoku propláchnout spodní nasávací vrstvu molitanu. Méně častěji i substrat pro a vrchní molitan. Vytažení, rozložení, pročištění i složení a opětovné uvedení do provozu zabere pár minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 11:53 feci
u týchto dvoch spomínaných sa po akej dobe musia čistiť? respektíve či je potrebné dokupovať nejaké náhradne náplne. Ide mi oto, že sestra nieje veľmi technický typ, takže čím dľhšia doba prevádzky bez nutnosti čistenia, tým lepšie. Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 11:18 Koště
Já co se týče hlučnosti u vnitřního filtru pro takovou litráž, tak bych volil například EHEIM Biopower 160, sám ho v podobném objemu mám a není o něm slyšet ani v noci když se člověk zaposlouchá. Nasazení rozstřikovací rampy je případně hračka, prodávané děrované trubice přesně pasují na vývod.

E: Nebo zmiňované čerpadlo s kostkou, což byla druhá možnost, jenže někteří si stěžují, že jsou čerpadla hlučná, je to asi kus od kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 11:16 Muž Yirka [9123] Re: feci
Budu se opakovat, ale podle tvých podmínek bude nejlepší zvolit čerpadlo s kostkou bioakvacitu. akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 11:15 radim Re: feci
Atman at 202 s příslušnou poyuretanovou pěnou... třeba tu 10*14*30cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 11:09 feci – Vhodný filter
Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať aky filter by bol vhodný do akvária s objemom 120l. Nie je to akvarium premňa, ale pre moju sestru, takže hľadám jednoduchý filter bez častej údržby, tichý, vnútorny kedže je to do takého výklenku v stene a tam nemám kde dať vonkajší. V akváriu by chcela mať veľa rastliniek a pár rýb, tj. nejaké ancistrusy, par pancierníčkov a pár tetier. Našiel by sa aj priestor pre závesný filter, ale stými nemám žiadne skúsenosti. Ďakujem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 13:56 Jindráš – JBL e901 greenline
Zdravím,mám tento-JBL e901 a super. Je ve skříňce pod akva,190l. Není vůbec slyšet,jen v noci,když je absolutní ticho,tak ho trochu slyším. Vrněl víc,ale podložil jsem hadice molitanem-v díře ve skříňce a paráda. Nevím o něm. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2015 21:00 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water
Tak dnes sem zapojil filtr Eheim Professionel 2075 do akvária kde už běží Eheim classic 250 a tak můžu srovnat hlučnost těchto dvou filtru. Professionel má průtok 1400l/h a 16w spotřebu, classic 440l/h a 8w. Při prvním spuštění classic cca 5hodin pořád chrčel bublinky než si sedl a ztišil se. Professionel potom co se naplnil ihned ztichl a překvapivě je tišší než classic který je na menší akvária ale ani o jednom nemůžu říct že by byl hlučný, spím od nich cca 120cm hlavou takže muzumůžu doporučit oba dva :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 01:49 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: janopalo
6. V pondělí jdu do hornbachu pro Professionel 2075 tak ti budu moc napsat rozdil classic 2213 a profi 2075, bude to clékem rozdil ve výkonu a velikosti obou tak pokud bude tichej i ten 2075 tak bych se nebál :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 23:39 R Muž Silent [5949] Re: janopalo
Hlučnosti bych se u filtrů Eheim rozhodně nebál a to u žádné řady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 23:29 janopalo Re: Humbal89
taky rozdiel tam az nie je a tu na fore som cital, ze prave ecco pro su dost tiche, prave preto sa pytam, ci je to tak a ci je tichsi ako rad professionel. ked, tak mozes pokojne porovnavat ecco pro 300 s 2073...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 18:22 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Humbal89
Promiň až teď sem si všiml že se bavis o Ecco pro 300 co je ten větší, a Professionel 2071 což je nejmenší no tak fit platí že oba budou tichý že se u nich bude dát spát ale profi bude tišší :) jen nevím co budeš mít za akvárium je to celkem nepoměr těch dvou filtru :) ten profi se oproti Ecco hodí na menší akvária :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 18:12 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: janopalo
Nemám přímo s nimi zkušenost ale myslím si že u takto malých filtru bych se hlučnosti nebál :) sám mám classic 250 asi 1,5m od hlavy kde spím a v pohodě:) tohle sou vyšší řady a u těch to bude ještě tišší myslím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 11:38 janopalo – 2036 - Ecco Pro 300 vs. Eheim 2071
Chcel by som sa opytat na porovnanie hlucnosti tychto dvoch filtrov. Vdaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 18:33 Muž MarekP [812] - MalawiRe: deCORF.OBRAEN
Jj, bylo to už předtím. Tak poslední týden to dělalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 18:28 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: MarekP
ešte jedna otázka..tá hlučnosť bola už aj pred prvým čistením? / pred 4 dnami/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 18:07 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Heimdall
Díky za pomoc, vylučovací metodou v tom asi nic jinýho nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2014 18:03 R Muž Silent [5949] Re: MarekP
Tak já bych to podle fotky viděl na vyběhaný rotor. Nejlépe uděláš když ho vyměníš a mělo by být zase ticho ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 17:57 Muž MarekP [812] - MalawiRe: deCORF.OBRAEN
Fotka k příspěvku Tak jsem to ještě jednou rozdělal, podařilo se mi tu šachtu ještě trochu víc vyčistit, nevěděl jsem totiž, že se ta osička dá vydělat. Přikládám sem fotku, z které toho asi moc nepoznáte, mně se zdá vrtulka i ta osička v pořádku. Nicméně, co se týče té hlučnosti, tak ta zůstala stejná.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 17:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: MarekP
daj vedieť či sa ti podarilo tu hlučnosť odstrámiť, resp. kde bola chyba.. aspon budeme múdrejší do budúcna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 17:00 R Muž Silent [5949]
Ještě dodám, že se dá vyjmou i osička a i ta může být poškozená. Tady máš odkazy ať si uděláš alespoň obrázek www.migashop.cz/… www.migashop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:58 Muž MarekP [812] - MalawiRe: deCORF.OBRAEN, Heimdall
Díky oběma za reakce. Já to ještě jednou zkusím rozdělat a mrknout se na ten rotor a tu vrtulku, ale předtím se mi na tom nic nezdálo. Kdyžtak se ještě ozvu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:56 R Muž Silent [5949] Re: MarekP
Motor samotný samozřejmě bez použití hrubé síly rozebrat ani nejde. S ohledem na vodotěsnost je kompletně zalitý v pryskyřici a kouká z něj jen přívodní kabel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:55 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: MarekP
predpokladám že sa skladá z dvoh častí v ktorých je uložená vrtuľka.. ono to bude držat len na nejakých "záklapkách"
edit: elektrina /kábel/ je zaliaty a utesnený, vo vnútri je len vrtulka s magnetickym rotorom, ktorý otáča len magnetická indukcia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:50 Muž MarekP [812] - MalawiRe: deCORF.OBRAEN
Nebojím se rozebrání filtru, ale toho motorku samotného. Viz www.fluvalaquatics.com/…
Přecejen tam jde elektřina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:49 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Heimdall
Ta šachta je ten prostor, do kterýho se dává vrtulka?
Tady na obrázku je to vidět bez vrtulky www.fluvalaquatics.com/…
Pokud je to ono, tak to jsem čistil, jak to šlo. Vždycky jednou za pár měsíců to čistím. Jinak, že rotor už má doslouženo, se mi jeví asi jako nejpravděpodobnější. Díky za tip. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:49 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: MarekP
prečo sa obávaš rozobratia filtra?. vo väčšine dnešných filtrov je rozobratie pre prípad údržby jednoduché, takže kúsok odvahy a prečistiť vrtuľku a vnútro"/motorčeka" by som radil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:35 R Muž Silent [5949] Re: MarekP
Takovýhle zvuk vydává rotor pokud je znečištěná rotorová šachta nebo je vyběhaný sám rotor. V prvním případě pomůže kartáčkem vypucovat šachtu a v druhém výměna rotoru což bych po čtyřech letech provozu u Fluvalu udělal. Tedy pokud je vše sesazené jak má. Fluvaly nikdy moc trvanlivé rotory neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:27 Muž MarekP [812] - MalawiRe: deCORF.OBRAEN
Jak jsem psal v prvním příspěvku, čištěný byl před 4 dny. Od té doby jsem ho zkoušel rozebrat a dávat dohromady znovu vytažený venku i pod hladinou, aby tam nebyl vzduch, všechny díly při rozebrání jsou na pohled v pořádku, kryt taky. Jediný, do čeho jsem neviděl, je motor, ale ten rozebírat já rozhodně nebudu, nemuselo by to dopadnout dobře. ;-) Stejně tak přichycení 4 gumovými úchytkami ke dni akvária drží pevně jako jindy. Ale díky za tip. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:19 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: MarekP
kedy bol čistený ten filter?, skús pritlačiť / dotlačiť/ všetky kryty, diely ktoré sú rozoberateľné, niekedy pomôže rozobrať a znova poriadne zložiť, ak nepomôže pozri uchytenie filtra v akváriu, ak nepomôže skusil by som použiť tú vazelínu na vymedzenie vôle vrtuľky /je to lacnejšie / ako hneď meniť vrtuľku kedže nevieme v akom stave je
mne v minulosti stačilo dotlačiť plastový kryt a bolo ticho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 16:05 Muž MarekP [812] - MalawiRe: deCORF.OBRAEN
Nevím, jak bych ten zvuk popsal, tak jsem hodil na youtube video, jak vrčí, když ho zapnu.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 15:46 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: MarekP
aký je to hluk?.. nejaké mechanické bzučanie,.. resp. vibrácií z dôvodu vôľe vrtuľky v osadení?.. v tom druhom prípade niekedy pomôže originál vazelína určená pre akvaristické filtre / vymedzí/ voľu v osadení.
www.akvariumonline.sk/…
edit: niej vrtulka poškodená v meste lopatiek?.. niekedy stačia tisíciny a môže to spôsobovať hluk z dôvodu nevyváženia pri rotácii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 15:37 Muž MarekP [812] - Malawi – Hlučnost Fluvalu U3
Ahoj,
tak tu všechny po delší odmlce opět zdravím. ahoj

Poslední dobou mě začal zlobit filtr Fluval U3. Je starý už skoro 4 roky, nicméně funkčně je na tom stále dobře, ale začal vrčet, a to tak, že nesnesitelně. Dohnalo mě to až ke kroku filtr vyčistit úplně, jak nejvíc to šlo (filtr mám v akváriu s želvami, takže zabití prospěšných bakterií mi tolik nevadí, u nich jde hlavně o mechanickou filtraci). Od čištění je to už 4 dny, dříve se stávalo, že po vyčištění vrčel trochu třeba 1 den, než se takříkajíc zase zaběhl, ale potom byl vždy naprosto tichý. Zkusil jsem filtr celý rozdělat a složit i pod vodou, aby v něm nebyl žádný vzduch, ale tohle na to žádný vliv evidentně nemělo. Všechny součásti filtru jsou v pořádku, včetně vrtulky apod. Můžete mi, prosím, pomoct dopátrat se příčiny toho příšerně hlasitého vrčení? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 18:32 Muž sux [117] - AmerikaRe: vaaclav
Já sem si myslel že manželka někoho tahá domů když nejsem doma.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 18:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sux
Zapomeň na to že se ti do akvária práší, je to klasická slepá hladina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 10:20 Muž sux [117] - AmerikaRe: zervan
já nemám povlaky, ale mám otevřené akvárium a samozřejmě se dost práší a na té velké ploše se to nahromadí. Používám skimmer a je to. Ale zapínám ho tak jednou za měsíc. Jinak stačí vývod filtrů pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 09:48 Muž daren [408] Re: zervan
Ono tech povlaku je asi vic, ja mam takovy ten 'lamavy' (Eisenbacteria ?). Asi jako kdyz si udelas caj ve tvrde vode. Pomaha mi na to dat vytok z fitru tesne nad hladinu, ale protoze mam externi atomizer, hadam, ze mi zas utika zbytecne CO2.

Myslenka byla takova - zanorit vytok fitru pod vodu a na noc poustet vzduchovani. Protoze davkuji CO2 nonstop, asi by to prineslo i zadouci nocni 'odplyneni'. Ale jeslti je to blbost, tak me klidne zarazte...

Priznam se ze na japonskou metodu (vecer ponorit, rano vynorit vytok fitru) jsem prilis liny. Navic clovek take neni doma kazdy den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 00:11 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: sux
No tak u mňa sa hladina môže hýbať koľko chce a povlak sa pekne točí dokola (keď sa práve objavil) - stačí na chvíľu pustiť bublinky a je po ňom. Na toto bola výborná čerpacia hlava s regulovateľnou vzduchovacou hadičkou. Teraz mám externý filter a tam to také jednoduché nie je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 00:01 Muž sux [117] - AmerikaRe: daren
nevím co máš za povlak ale moc to nepomáhá, spíš celkový pohyb hladiny a pipipipi povlad nezdolá potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=401