Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 01:36 Muž SanelOne [5] - TetryRe: HaDaS
Já to nemám s čim poměřit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 01:29 HaDaS Re: pavel
Tak jsem trochu brouzdal po síti a zjistil jsem, že hlučnost u filtrů Elite Jet Flo je "klasika". Takže má-li někdo nehlučný a nevibrující, má úžasné štěstí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 01:09 Muž SanelOne [5] - Tetry – Filtraz
Já mám už přes 5 let filtr Elite Jet Flo 100, vnitřní s difuzérem a neměl sem s nim nikdy problém. Akorát při údržbě když ho vrátim zpět do akvária, tak dělá asi týden rámus, ale pak už je tiší. FLUVAL U1 by se mi po vzhledový stránce líbil víc než ATMAN AT200 s molitanem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 00:57 HaDaS Re: Sid
Mám osobní zkušenost s tímto konkrétním materiálem (Zeo Carb), který jsem doplnil do filtračního systému s ohledem na výrobcem udávané vlastnosti a následně došlo k zhoršení podmínek v akva. Došlo k zlomovému úbytku dusičnanů a možná (nebo určitě) i něčeho jiného ;-), a následným problémům s řasou a degradaci rostlinstva. Po jeho odstranění a ponechání původních náplní (molitany), došlo ke stabilizaci a opětovnému nastartování procesů v akváriu. Materiál úžasně pročistil vodu co do estetické stránky a odstranil typický zápach akvarijní vody, ale odstranil toho asi více.

Ano, je možné, že se stalo i něco jiného, ale opětovně to zkoušet nechci. Tedy instalovat tento materiál a pokoušet se nasimulovat stejnou situaci. I když chápu, že poté by to mělo relevantnější parametry, co se mého tvrzení týká.

Dále mne pořád a neustále udivuje tvrzení výrobců, kde se uvádí, že je nutné tento materiál velmi často propírat a měnit.

Co mi z toho vyplývá? Že se hodí v případě nějaké kalamitní situace, ale pro potřeby běžného akvaristy amatéra, jsou zcela od věci, kor když ten ani neví, k čemu tam takováto náplň slouží. Akvarista profesionál takovýto výrobek asi také zcela neocení. Proč si jej dávat do filtračního systému, když jeho funkčnost dle výrobce je maximálně jeden měsíc. Trochu neekonomické, ne? Myslím, že si všichni dokážeme představit vhodnější osidlovací materiál, nebo ne?

A ještě jeden poznatek. Ty kapsle, kde ten zeo carb je umístěn, se velmi, ale velmi rychle zanášejí. Je to způsobeno tvarováním perforace. Díky tomu, jsou zásahy do filtru zapotřebí opravdu minimálně jednou za 14 dní, někdy však i jednou za týden. Při čištění této kapsle je nutno opravdu použít proud vody, jinak se zanesení člověk nezbaví. A tím si v materiálu to nadměrné množství užitečných baktérek oproti molitanu neudržím.

Vzhledem k výše uvedenému, hlavně vzhledem k poslednímu odstavci, si dovolím trvat na svém názoru, že tato náplň v tomto filtru je opravdu na nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:18 R Muž Silent [5949]
Měl jsem tu "čest" testovat několik filtrů Elite Jet Flo. Téměř všechny byly velmi hlučné a neuvěřitelně vibrovali. Toto se Hagenu opravdu nepovedlo. Těžko věřit, že tatáž firma vyrábí velmi kvalitní Fluvaly a závěsné Aqua Cleary. Ještě podotknu, že levná řada Elite se vyrábí v Číně, kdežto Fluvaly (vnitřní i vnější) se vyrábí v Itálii, kde patrně na kvalitu dbají výrazně lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:22 Muž Miso [470] Re: sivon
vybracie sa podielaju na hlucnosti do znacnej miery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:17 Žena sivon [1694] - PlžiRe: pavel
Mám tentýž filtr v akváriu již 4 roky a akvárium funguje zcela bez problémů ( tedy 1x ruducha způsobená patrně překrmením a odstraněná). Je pravda, že nedodržuji návod ohledně četnosti výměny náplní - to mi připadá opravdu zcela mimo. Molitan měním, až když se rozpadne (ale mám místo originálu o něco větší) a tu kostku ZeoCarbu jsem měnila snad 3x.

Hlučnost se projevovala již od počátku, ale zjistila jsem, že to není hlučnost samotného filtru, ale vibrace přenášené na víko setu (ELITE 60 s krytem WATERHOME). Pokud není víko na akváriu je hlučnost minimální. Lze to trochu utlumit nějakým těsněním, ale stejně pořád pokukuji po lepším filtru. On ten potvora starý ne a ne se rozbít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.12.2011 21:32 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: HaDaS
...ZeoCarb nahradit nějakým molitanem. Je tam prakticky na nic. Hlavně po několika dnech...
Taky si umím představit jiné způsoby filtrace 60 l akva, než pomocí Elite Jet Flo 75, ale co se týče Zeo-Carbu, vidím to trochu jinak.
Jde o směs zeolitu a aktivního uhlí. A o takovém materiálu bych neřekl, že je tam prakticky na nic... :-O A to ani po několika dnech. :)
Domnívám se, že nejen zeolit (kromě funkce iontoměniče), ale i aktivní uhlí po splnění funkce adsorberu poskytují pro biologickou filtraci více prostoru, než onen zmíněný nějaký molitan.
Kvality speciálních filtračních substrátů ZeoCarb nejspíš nedosahuje, přesto bych nad ním nelámal hůl. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:20 Muž Miso [470] Re: pavel
no neviem, bracho si kupil FLUVAL U3 alebo U4 (niesom isty) a od zaciatku nebol pocut vobec (ale ze vobec) a to je ovela vykonnejsi filter ako mas ty. Frajerke som kupil U1 a ties uplne ticho. Podla mna je upne na hov.., alebo mas zly kus. prva moznost mi pride pravdepodobnejsia ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:04 HaDaS Re: pavel
Tak bych zkusil trochu hejbnout vrtulkou. Může být vyosená. Je to nový filtr. Možná, že časem, až se trochu zanese, tak nebude tak hlučný. Zkus s ním trochu zatřást pod vodou, otočit jej na chvíli hlavou dolů - to aby se popřípadě odvzdušnil (vše při vypojení z elektrické sítě). Od Elite jsem měl pouze vzduchovací motorek, který sice nebyl hlučný, ale po 3 týdnech zkolaboval. Druhý, za který mi ho vyměnili, zkolaboval za 4 měsíce. Výkon můžeš snížit napojením rozstřikovací rampy (odpor). Rampa ti i zlepší proudění v akva.
Atmany se tu chválí hlavně v souvislosti s čerpací hlavou. Vnitřní filtry řady F jsou pouze tzv. "honiče vody". Ty ne. Pokud budeš měnit vnitřní filtraci, tak dej na radu a jdi do čerpací hlavy (např. Atman At 200) a molitanu (např. 10 x 10 x 20, ale mohl by být i menší).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:53 pavel
dekuji za snahu poradt filtr je noví jede sotva tejden a bez přvzdusnení. Možna ze by mi na hlučnost moturku pomohlo snízit vykon ale nema zadne ovladaní. a jinak je potopen cca 2cm pod hladinou. jinak co jsem tady koukal tak chvalite atman nebo jsem kokal i po aquael ale u tech se mi zdají male filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:28 HaDaS Re: pavel
Zkusím to takto. Máš filtr celý ponořený? Máš napojeno přivzdušňování? Máš ho na plný výkon? Odpověz na toto a pak se bude lépe odpovídat.;-)

Protože píšeš, že jsi začátečník, tak ti dám ještě radu. Níže jsem zkopíroval doporučení od výrobce. Za těmi tvrzeními, která jsou špatně, budeš mít 3 vykřičníky a zdůvodnění proč je to špatně.

Vnitřní filtr do akvária s difuzérem. Výkon: 400 l / h. Filtr je vhodný pro akvária o objemu od 50 do 75 l vody (!!! Ne tak docela. Jsou lepší řešení, která ti uvedu níže.!!!). Obsahuje tyto filtrační náplně: molitan (je doporučeno jej vyčistit pod proudem vody (!!! Totální hovadina. Nutno čistit v odpuštěné vodě z akvária a to pouze tehdy, když voda z filtru sotva teče.!!!) alespoň jednou za měsíc (!!! Nesmysl. Viz. předchozí poznámka.!!!) a každé 2 měsíce vyměnit za nový (!!! To je pouze tahání peněz ze zákazníka.!!!) a molitan Zeo Carb (je doporučeno jej čistit každé 2 týdny a vyměnit každý měsíc (!!! To je ta samá kravina jako u klasického molitanu.!!!)). Nikdy však nevyměňujte obě náplně najednou, aby jste předešli ztrátě prospěšných bakterií.

Moje doporučení :
ZeoCarb nahradit nějakým molitanem. Je tam prakticky na nic. Hlavně po několika dnech.
Doporučuji na čerpací hlavu tohoto filtru nasadit molitanovou kostku (biomolitan, bioakvacit). Jestli to jde.
Nejlepším řešením, z hlediska finančního a funkčního, by bylo do akva umístit čerpací hlavu a molitan.
Dále Ti doporučuji si přečíst odkazy uvedená zde :
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
a článek od Johana
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:07 pavel – elite jet-flo75
dobry den jelikož jsem uplny začatečník v oblasti aqvaristiky potřeboval bych poradit. mam filtr elite jet-flo75 pro 60litrove akvarko ale zlobí mi jeho hlučnost proto bych potřeboval poradit ze skušeností nejake tišší. dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:22 Muž Roby [17] – JBL Cristal Profi e 1501 greenline
Dobrý večer. Chtěl bych se zeptat uživatelů tohoto filtru na jeho hlučnost, při běžném provozu s dodávanými filtračními médii. Dále by mně zajímalo, jestli hlučnost filtru nenarůstá při snížení průtoku na výstupní hadici. Bohužel, jsem zde na fóru našel pouze pár informací k předšlé řadě filtrů e700 - 1500. Předem děkuji za vaše reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 15:48 Muž PepaV [30] Re: Oggy
Mám ho asi púl roku, je určitě tišší než bublifuk, protože nebublá :-) . Má ale žalostně málo filtrační hmoty, tak počítej s jejím doplněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 14:57 R Muž Silent [5949] Re: SanelOne
Hladinu to nijak extrémně nečeří. Spíše ji jen rozvlní a rozpohybuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 14:51 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Deathbull, Haimdol
A jak je to třeba s čeřením hladiny u tohoto filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 14:47 R Muž Silent [5949]
Ten čínský Atman je oproti bublifuku opravdu naprosto tichý. Některé časem trochu slyšet jsou, ale nebývá to nic kritického.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 14:47 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Oggy
Zkušennost s nim nemám, ale měl ho kamarád a říkal, že dělá dost rámus. Myslim si ale, že nebude hlučnější než bublifuk...to jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 14:43 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Oggy
Ne přesně s tímhle, ale Eheim řada liberty i např. Aquaclear...od tuším Hagenu jsou oproti bublifuku prakticky neslyšné. Takže stejný princip + polsko = jistě stále velmi tichý chod.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 14:35 Muž Oggy [17] – Atman HF-0100
Máte někdo zkušenosti s hlučností tohoto filtru? Dá se to například srovnat s bublifukem??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 15:33 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: vs001
U mě stačí pohnout šňůrou od eletrického přívodu a čerpadlo je hned víc slyšet, také se přimlouvám za vypodložení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 09:14 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: bobik
OK zkusím čerpadlo okolo něčím vypodložit, i když si myslím, že takhle by to němci asi nedělali, kdyby to tak fakt rezonovalo. S tlumeným hučením počítám, není to můj první vnitřní filtr, takže jsem tušil co můžu čekat. Toto mě však překvapilo. Měl jsem před několika roky "horší" značku,ale ten v porovnání s tímhle byl fakt neslyšitelný. Pořád se uklidňuji tím, že nemám dané náplně a není zaběhnutý. Ale na druhou stranu to hučí, jen když ho strčím do toho plastového filtru, takže nevím. Kdyby tu byl někdo, kdo má Juwel a mohl napsat, jestli měl stejné zkušenosti při spouštění a po zaběhnutí se zklidní nebo by to nemělo tak rezonovat. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 10:09 Muž bobik [15] Re: vs001
No myslím,že přes ty gumičky to vibrovat nebude,ale kdo ví...Ano ,stačí to jen lehce s citem dotlačit dolů a hlídat sí to vyustění.Ale jak jsi psal ,to děláš.Ono to,že se čerpadlo někde dotýká toho bočního plastu,nemusí být vidět,když se to bude dotýkat ne nahoře,ale trochu níže.A když to odkloníš,pak se to zase může vrátit zpět,zkus to vypodložit na bocích.Je to hned a když si s tím trpělivě pohraješ,třeba to pomůže...Ale počítej s tím,že tlumené hučení je nejspíš nutné a "normální".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 19:04 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: bobik
no taky si myslím, že přidáním náplní se to nevyřeší. Já jsem to právě zkoušel hned odklánět od těch plastových stěn a těch se to bych řekl nedotýká. Vypadá to, jako by to přenášelo vibrace tím zasunutím, i když tam jsou gumičky. Zkoušel jsem to různě odklánět, povytahovat i znovu zatlačovat, jestli to špatně nesedí v otvoru... Dělám to dobře, že se čerpadlo jen zasune do otvoru a dotlačí? Na výust mi to pasuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 15:52 Muž bobik [15] Re: bobik
myslím,že přidáním naplní se ten problem nevyřeší,čerpadlo je v jinem "sektoru" filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 15:51 Muž bobik [15] Re: vs001
také mám rio,vcelku je filtr tichý,jen tak trochu jakoby "duní" .Ale už se mi nedavno stalo,že začal docela hodně "rezonovat" až jsem si řikal,že jede na sucho.tak jsem koukal na čerpadlo,a stačilo jen prstem s čerpadlem trochu hýbnout.aby se odchýlil od té plastové stěny.a zatím zase dobrý.zkus to a kdyby to nepomáhalo tak dej něco-třeba kus molitanu mezi čerpadlo a tu plastovou stěnu.to myslím pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 15:07 Muž SanelOne [5] - TetryRe: vs001
Můj filtr neni z nejlepších, ale pamatuju si, že když sem ho poprvé zapínal dělal rachot jak blázen. Po nějakém čase se uklidnil, zřejmě po zanešení. Dnes ho mám něco přes 5 let a začíná se zase ozývat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 14:49 vs001
vy mě bavíte,zkoušet filtr bez vody :-| jasan,že jsem ho zkoušel s vodou, jen bez těch filtr. náplní.Prostě to vypadá, že čerpadlo přenáší hodně vibrací na ten plastový obal filtru a fakt to hodně hučí. Jediné čím se uklidňuji je, že zkusím dát ty náplně a snad po zanesení a zaběhnutí se zklidní. Ale fakt si tím nejsem jistý. Ono čerpadlo samo o sobě ve vodě neslyšitelné, ale jak ho zasunu na místo do filtru....hrůza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 14:11 Muž SanelOne [5] - TetryRe: vs001
Po nějakym čase by se měl určitě ztišit. Samozřejmě s náplní a vodou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 12:35 HaDaS Re: vs001
Přidej filtrační náplně. ;-) .... a vodu !?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 12:13 vs001 – Filtr Juwel
Zdravím,řeším velký problém. Mám nové Rio 180 od Juwelu s vnitřním filtrem Bioflow 3.0, zkusil jsem ho zatím zpustit bez filtračních náplní a zhrozil jsem se. Po zasunutí čerpadla do filtru je značně hlučný! Nemáte někdo zkušenost, jestli se filtr zklidní po zaběhnutí nebo je něco špatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:08 Muž Rounce [30]
tak odlepil sem přísavky od skla a hluk je minimální hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:08 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Už to zaznělo jak tady, tak je to popsaný v tom vlákně co Ti jako odkaz poslal Dejmon. Musíš se přestat ptát a začít něco zkoušet, jinak bude řešení vždycky jenom v rovině teoretický. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:00 Muž Rounce [30]
takže že by stačilo filtr odlepit od skla ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:41 Muž Dejmon [64] – ztišení AT200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:32 R Muž romant [27987] Re: Rounce
No a co ta hlučnost, stále stejný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:30 Muž Rounce [30]
tak filtr otočen co dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:33 Muž Rounce [30]
ok po oběde to zkusím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:32 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Dokud to nevyzkoušíš, tak to budou stále teoretický otázky. Udělej to jak jsme Ti s kolegou napsali a uvidíš, jak na to ta čerpací hlava zareaguje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:29 Muž Rounce [30]
takže ho jakoby nasměrovat do akva ? a sníží se tím aj hlučnost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:26 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Já bych ho upevnil na boční stěnu akvária, jestli jsem to dobře pochopil, tak je na zadní stěně. Když bude na boční stěně, tak ta voda co z něj vytéká bude přirozeněji cirkulovat po akváriu. Prostě ho dát doprostřed boční stěny a výtok vody nasměrovat tak, aby se hladina lehce čeřila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:26 Muž PepaV [30] Re: Rounce
Jestli doře vidím, máš ho uchycený na té delší stěně, zkus ho uchytit na tu boční stěnu aqa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:18 Muž Rounce [30]
tak já tu rouru mám proti sklu de to trochu videt v moji prezentace akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:17 Muž PepaV [30] Re: Rounce
No on vysypat nepůjde, bude to takový slízek ten odstranit. Pokud by to nepomohlo, tak bych ho zkusil reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:17 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Ještě mě napadá, jestli se Ti ta čerpací hlava přímo nedotýká stěny akvária a o tu rezonuje. Chce to mít tzv. odcloněný přes přísavky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:14 Muž Rounce [30]
takže rozebrat a vysypat z toho bordel ? a umívat to pod vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:13 Muž PepaV [30] Re: Rounce
Dá se úplně rozebrat a pořádně vyčistit i vrtule a vnitřek kde je rotor, napusť si umývadlo
a pořádně ho vyper (jen čerpadlo). I tam se usazuje bordýlek ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:09 Muž Rounce [30]
zatím ne jenom jsem vyplách biomolitan a pročistil trubku v něm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:07 Muž PepaV [30] Re: Rounce
A uz jsi ho měl rozebraný, čistils rotor?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=701