Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 16:21 Žena Katha85 [74] Re: Cristine
Mno ještě mě napadá podložka, vyndané vzduchování, obrácení molitanu - jiný molitan, tak ymi někdy hučí a blbnu s ním tak dlouho dokud nepřestane a z 90% je to vzduchem v turbíně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 12:06 R Muž romant [27987] Re: Cristine
Jak dlouho je ten filtr občas v provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 12:03 Cristine
Nic nepomohlo. Čerpací hlava vibruje, po odlepení od skla se sice hluk částečně sníží, ale jakmile se neupevněná dotkne čehokoli jiného, tak ještě drčí od toho kontaktu z předmětem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 11:59 Dream Re: Cristine
Nechte filtr puštěný nejméně 4-5 dnů a postupně se zanese nečistotami a trochu se stiší. Zatím třeba jen ve dne, pokud nejsou v akva ryby tak to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 11:11 Cristine
Děkuji za reakci. Filtr jsem vypínala protože akvárko je zatím neobydlené a nemohla jsem spát. Vím, že se vypínat nemá.
Včera mi z hluku filtru bolely uši i přes den, to normální není, zkusím všechny rady uvedené v tomto fóru - tj. odlepit od skla, odvzdušnit - to už jsem ale zkoušela, hučí i jen hlava bez kazety s náplní. Prohlédnu součástky. A jinak bohužel jdu reklamovat. Mám já to smůlu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2012 12:40 Žena Katha85 [74] Re: Cristine
A ještě jedna věc - filtr se na noc vypínat nesmí, lépe uděláš, když akvárko pokud tě bude furt zlobit nastěhuješ do místnosti kde nikomu hluk filtru nevadí. Ve filtru jsou užitečné bakterie pro munitu ryb, po vypnutí postupně odumírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2012 12:36 Žena Katha85 [74]
Ahoj,

já mám pro obě akvárka vnitřní filtr od Atmana, nejmenší je do 30l, větší 30-50 l, pokud nebudeš přidávat vzduchování (betta nepotřebuje), tak je velmi tichý, hlučnější akorát když se do něj dostanou bublinky po výměně vody, nebo nešetrnou manipulací při kontaktu se vzduchem (pokud chceš předejít i tomu chvilkovému hluku stačí před výměnou vody filtr vypnout a během pár sekund šlape po zapojení tiše jak má)

Takto v obchodě:
www.zverimexpajtas.cz/…
- k běte má i slabý průtok - nebude mít s proudem problém, pokud ano můžeš ho dát například za kámen, nebo do něj nacpat větší filtrační hmotu a dát na nejnižší výkon. Jeho nevýhodou je, že se musí často čistit, jako většina vnitřních filtrů a to velmi opatrně v (již odčerpané) avarijní vodě a to cca 1 za 14 dní, po cca těch 14 dnech se velmi snižuje průtok.
Mám ho v ložnici a pokud nezlobí (zlobí akorát po mé nešetrné manipulaci) tak je tižší než tikající hodiny - někdy jej neslyším vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 14:46 Cristine – Fluval Nano
Ahoj, jsem začátečník a pro bojovnici jsem si koupila set 30l Fluval Flora.

Filtr Fluval Nano je nepříjemně hlučný. Je slyšet monotónní hluk motorku, hučení. Mírně vibrují stěny akvária i deska pracovního stolu, na kterém akvárium stojí. Nedá se u toho pracovat, natož spát. Hluk je srovnatelný s mým 300l pultovým mrazákem co mám v jiné místnosti, asi 4x hlučnější než můj notebook. hmm

Co s tím, reklamovat??? :-( Nedovedu si představit, že je to normální hlučnost. Na noc jsem musela filtr vypnout a teď mi tu leze na nervy.
Případně mi doporučte nějaký malý filtr, který je co nejtišší.

Děkuji všem za rychlou reakci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 16:02 Muž honzaprouza77 [18]
Tákže...... vzduchem to nebylo. Třásl sjem s tím, co jsme mohlvylavaly bubliny, ale pořád hučel. :( (jinak vždy chvilku ticho pka zas ehluk) Ale problém je spraven..jak? Když běžel filtr a já se zase zabíval tím, proč to blbne, tak jsem vytáhl koš s boi mediem a ticho, zandám...rchzrchzr...vyndám ticho. Ou jé.. Kouknu do košíku a tam jsou kuličky, malá přepážka a mřížová díra, kde už za tim je vrtule. Pžes přepážku propadly 2 malé kuuličky (protože nemám originál válečky, ale EHEIM pro) A když už jsme tam hrabal, tak jsem to i vyčistil...teda takovýho sajrajtu je snad jen v žumpě :) Divim se, že ta voda vůbec protekla...A to to používám jen 2 měsíce a takovej humus...pre čisti to jednou za 4 měsíce. No a teĎ byl problém s enormním průtokem .) Zapnu a v tu ránu to vyplavilo všechnu rottalu, keterá byla před tím... Chvíli jsem si s tím hrál a pak jsme našel cestu nejmenšího zla. Ale CO2 mi proudí přímo na přední sklo, katže při pohledu zblízka máte pocit, želetíte vesmírem s rybyčkama :) No uvidíme časem se to zanese a proud bude poloviční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 18:23 Muž fido16 [631] Re: honzaprouza77
Aha já jsem myslel že je to externí filtr. Ale je to prakticky to samé může tam být vzduch zatřepal bych s ním pod vodou. pokud si čistil molitan tím že si ho vymačkal do umyvadla můžou být v molitanu bublinky. Molitan bys měl čistit pod vodou a ve vodě odpuštěný z akva. Zkus s ním zatřepat v akva pod vodou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 18:16 Muž honzaprouza77 [18]
nic jsem neotvíral...začalo to samo. Rezonuje to v oblasti vrtulky. Třeba nasál nějakou bublinu, je to možné, ale já ho neotvírel. Možná, mě napdalo ho po ponoření otevřít(horní víko), aby právě vzduch unikl a už se nenasával :) dík, bál jsme se, aby to nebyla nějaká vada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 17:40 Muž fido16 [631] Re: honzaprouza77
Tak když filtr otevřeš dostane se do něj vzduch proto začne rachotit. trochu sním zatřep vzduch by měl vyletět. Nevím z jakého důvodu si filtr otevíral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 15:56 Muž honzaprouza77 [18]
dobrý den, mám vnitřní filtr Fluval U3. Vždy běžel v naprosté tichosti, až od středy, začal rachtat. Tak sjem ho vytáhl a vyčistil vrtulku a vše kolem....po 3hodinách zase...vyčistil sjme ho ve čtvrtek a zas epo 3 hodinách začal rachatat, dnes jsme ho čistli zas, opravdu co nejée jsme mohl, vybíral jsem šneky i zširokého okolí a po 5 minutách začal zase rachtata, sice malinko ale myslím, že se to bude stupňovat.....až zase nebudu moct usnout. Co by to mohlo být? vzduch? překážka to asi nebude, vše je očišteno a aby tam vlezl šnek už 4x za sebou se mi nechce věřit :( Poraďte prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 16:39 Muž SanelOne [5] - Tetry
Mám Filtr Elite Jet Flo 100 vnitřní s difuzérem, takže žádná výhra, rachot taky dělal, ale jak kdy. Někdy menší, ale někdy zase takový, že sem myslel, že se akvárko rozsype. Po nějakym čase sem zjistil, že když filtr neuchytim na 100% přísavkama ke sklu, tak rachot nedělá. Na zadní části má 4 přísavky do čtverce, 2 horní nechám volně a ty 2 dolní přichytím, s tím že nejspodnější část filtru se dotýká skla. No a výsledek je naprosto tichý chod filtru za blbých 250 korun :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 16:24 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: scorpion075
Mam Eheim a od nova je nepocutelny. Je zavrety v skrinke a ak sedim pri akvariu v uplnom tichu cez noc, filter ani tak pocut nieje. Co mam starsi Fluval 303 (mozno ma aj 20r) tak ten trosku vrci, ale inak tiez tichy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 16:11 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: dravec
Neznám důvod větší hlučnosti nově pořizených filtrů, ale je to poměrně častý jev, jak mám odposlechnuto od známích i z vlastní zkušenosti. Když jsem kupoval TetraTec 1200 tak po zapojení byl docela hlučný. To trvalo několik dní než se usadil a dnes o něm nevím. Podobně mluvili i známí o různých značkách. Jen Eheim nikdo nezmiňoval, možná proto, že ho nikdo nevlastní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 15:20 Muž dravec [72] - Rostliny – Hagen Crystal Flo 60
Tak po par dnoch je situacia takmer OK, zrejme bol filter zavzdusneny. Filter prirodzene vrci, takze hluk v obyvacke je v pohode. Samozrejme Eheim to nie je.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:21 Muž fido16 [631] Re: OP
A vo tom to je hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:42 Muž Shrimpman [36]
Tak jsem konečně zprovoznil TetraTec Ex 400 a je naprosto neslyšný, víc je slyšet i vnitřní setovej Aquael. Dokud se k němu nepřiloží ucho, nejde slyšet hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:15 Muž dravec [72] - Rostliny
A je tu niekto kto ma takyto filter? Rad by som poznal jeho nazor na vec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:14 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: HaDaS
Ahá to som nevedel. Tak jedine ho reklamovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:13 Muž dravec [72] - Rostliny
presne tak filter je ako novy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:10 HaDaS Re: Michaldvd
Jenže on ho asi právě koupil. Takže to může být jenom ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:59 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: dravec
Príčinou hlučnosti môjho filtra, bola práve ako Ty vravíš "šachta" bol v nej celkom nenápadný nános vodného kameňa. Tak som nalial do rotorovej komory ocot nechal cca 30 minút (to iste som urobil aj z vrtuľkou v pripravenej nádobke) potom prepláchol a filter bol tichý ako keby som ho práve kúpil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:39 Muž dravec [72] - Rostliny
Tiez sa mi to tak vidi ... Inak slape dobre, vsetko fajn akurat ta hlucnost.
Mam pocit ze ten valcek s vrtulkou vibruje v tej sachte, a to je hlucne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2012 21:29 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tak nějak..to je jako chtít po staré škodovce stejnou kulturu cestování jako v nejnovějším Mercedesu S Class.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:26 R Muž Silent [5949] Re: dravec
Bohužel mám s těmito filtry stejnou zkušenost a to je i jeden z důvodů proč tyto filtry příliš nedoporučuji. Nepřišel jsem na způsob jak je ztišit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:13 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravim, moj ext. filter Hagen crystal Flo je dost hlucny, uz som skusal vsetko mozne podla navodu. Da sa s tym nieco robit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 14:03 Muž Shrimpman [36] Re: laik
Jestli je použitý tak už ti ho asi v obchodě jen tak nevymění. Ta čerpací hlava s biomolitanem by byla tak 100x lepší a určitě méně hlučná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 10:50 Muž fido16 [631] Re: Sid
Musím se přiznat taky mám u rostlin vrstvu cca 1 cm. Nikdy se to nesnažím úplně vysát. A myslím si že neuškodím ba naopak. OT
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   28.01.2012 10:44 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: fido16
Jj, to ke zdravému akva patří. :-) (Ta snaha o dokonale čistý povrch dna není vždy na místě. Jde o další z tradovaných klišé. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 10:42 Muž fido16 [631] Re: Sid
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 10:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: fido16
Ne, ne! Blátíčko si "pěstuji" přímo v akva. :-) Místy mám v porostu rostlin až 2cm vrstvu detritu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 10:02 Muž fido16 [631] Re: Sid
Co to je Side ty tam sypeš bláto? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2012 20:15 R Muž romant [27987] Re: laik
Osobně bych do Tvého akvária pořídil filtraci jinou a to klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, čímž získáš násobně větší filtrační objem a prostor pro osídlení nitrifikačníma bakteriema. Někdy jsou tyto filtry co jsou dávaný do těch setů nazývány jako honiče vody. Tou čerpací hlavou mám na mysli toto www.zverimex-rybarske-potreby.com/… a toto www.zverimex-rybarske-potreby.com/… . Jinak co se týká hlučnosti té čerpací hlavy, tak je to v pohodě a není téměř vůbec slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 20:07 laik – Jak ztlumit filtr?
Ahoj potřeboval bych radu dostal jsme akvárium o objemu 100l s filtrem HAILEA HL-BT 700 zdá se mi docela hlučný a proto se ptát jde nějak ztlumit nebo mám nějakou možnost ho v obchodě vyměnit za jiný i když byl v setu? Děkuju za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 21:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michaldvd
Běžel bez čištění od založení akva začátkem října 2007.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 21:07 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Sid
Už ste ho nikedy čistili alebo od nova 51 mesiacov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 21:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michaldvd
Samá bakterie. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 21:01 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Sid
Fúha, šokujúce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 20:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michaldvd
Fotka k příspěvku Tak ať vám to dobře dopadne a máte alespoň několik měsíců klid. :-)
Takto vypadal vnitřek košů. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 20:52 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Sid
Ja mám môj JBL e901 v zábehu cca tíždeň tak som zvedavý ako sa mu bude dariť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 20:47 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michaldvd
Předfiltr nemám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 20:34 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Sid
Pekná doba ;-) A čo čistenie predfiltra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 20:31 Alexander Re: Sid
ale az po !51\" a ja 3-krat za tyzden

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2012 20:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Alexander
Mě to taky postihlo. :-O Po 51 měsících jsem byl dnes evidentním snížením průtoku donucen vyčistit svůj Tetra Tec Ex 700. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:59 Alexander – Zapchava sa mi trubka od filtra
Dobry den. mam vonkajsi filter a asi po 1 tyzdni sa mi odtok vody uplne zmensy az tak ze prestane tiect a ked vycistim 1 trubku hned ide ako novi ale mne sa nechce kazdy 1 tyzden cistit filter a tak neviem z coho to je ale ta trubkla je ohnuta tak asi preto sa ta tok zabyja. PLS PORADTE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:26 Žena Rozarka [0] – hailea
Ahoj nemáte někdo zkušenost z hlučností tohoto filtru? www.akvapotreby.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 11:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: HaDaS
Další otázkou je, jestli je v mém zájmu (a zájmu akva) za každou cenu "držet neustále co největší množství bakterií" ve filtračním materiálu. Jinými slovy, jestli není vhodnější čas od času kolonii bakterií "řádně provětrat".
(Já jsem toho názoru, že ano, a to přesto, že provozuji některé hrncové filtry i několik let bez toho, abych do nich jakkoli "vrtal"... :-))

Za sebe shrnu, aniž bych chtěl diskusi na toto téma utnout; jde jen o shrnutí toho, na co jsme si tu vyměnili názor. :-)
Umím si představit lepší filtrační materiály, než je zeolit nebo aktivní uhlí, zejména pak ve filtru typu Elite Jet Flo 75. Stejně, jako si umím představit hromadu lepších filtrů, než je samotný Elite Jet Flo 75... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 11:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: HaDaS
...s ohledem na výrobcem udávané vlastnosti a následně došlo k zhoršení podmínek v akva. Došlo k zlomovému úbytku dusičnanů a možná (nebo určitě) i něčeho jiného a následným problémům s řasou a degradaci rostlinstva... Materiál úžasně pročistil vodu... a odstranil typický zápach akvarijní vody, ale odstranil toho asi více...
Zeolit a aktivní uhlí mají své specifické vlastnosti, o kterých je dobré něco vědět. Pak člověka nepřekvapí, že tyto materiály "něco" z akva odstraní, v případě zeolitu pak i "něco" dodají.
Vaše domněnka, že ZeoCarb stojí za problémy s řasou a rostlinami, je zajímavá jednak z toho důvodu, že aktivní uhlí (především pak v objemu, v němž je použito v diskutovaném filtru), svou funkci naplní poměrně rychle a na procesech v akva se nadále podílejí minimálně - v podstatě už jen jako (bio)filtrační materiál, a zejména pak proto, že zeolit se naopak využívá jako jeden z materiálů v boji proti řasám, ne naopak. :-)
Ovšem akvárium je živý systém, u kterého lze hodně plánovat a dost předvídat, ale nikdy s naprostou jistotou.
(Taky nevím, kolik ZeoCarbu jste v poměru k velikosti svého akva použil, jak jste prováděl údržbu tohoto akva nebo jak bylo vaše akva "poskládáno a provozováno", abych mohl bez výhrad přijmout, že za vašimi problémy byl výhradně ZeoCarb...)
...Myslím, že si všichni dokážeme představit vhodnější osidlovací materiál, nebo ne?...
Doufám, že jde jen o řečnickou otázku. ;-) Pokud ne, musel bych odpovědět: Kdybyste pozorně četl můj příspěvek, nemusel byste se ptát. :-)
...Ty kapsle, kde ten zeo carb je umístěn, se velmi, ale velmi rychle zanášejí... Díky tomu, jsou zásahy do filtru zapotřebí opravdu minimálně jednou za 14 dní, někdy však i jednou za týden. Při čištění této kapsle je nutno opravdu použít proud vody, jinak se zanesení člověk nezbaví. A tím si v materiálu to nadměrné množství užitečných baktérek oproti molitanu neudržím...
Ano, "honiče vody" obvykle vyžadují výrazně četnější zásahy, než jiné druhy filtrů. Nakolik nevhodná konstrukce patron tuto četnost ještě zvyšuje, to ovšem netuším... :-O
Propláchnutí proudem vody (přiměřené teploty!) přímo z vodovodu ale za velký problém nepovažuji. Nepatřím k těm, kdo by trvali na zavedeném klišé, že (jakékoli) filtrační náplně se musí prát výhradně ve vodě odpuštěné z akva a nikdy jinak(!). :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=651