Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.04.2018 16:04 R Muž ctibum [6920] Re: Sára73
Buď v klidu. Jsou tu i tací, kterým do baráku nesmí Eheim, protože s ním mají špatné zkušenosti. A jedinej, kdo tu tak nahlas řve kvůli SunSunu je bobik0cz a nepamatuju si, že bych tu četl jeho letité nebo četné zkušenosti (můžu se mýlit)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 15:02 Sára73 Re: 4Sima
4Sima napsal: Já bych možná i zkouknul taky příkon, kdy eheim ho má nižší a pokud se bude filtr provozovat 3 a více let, pak se ta cena bude srovnávat. Tam jsou rozdíly skoro kolem 20w/h, což je tedy dost...

Je to hodně, ale spotřeba pro mě není relevantní parametr.....akvárka jsou moje úlitba, takže i filtr hradím ze svého, zatímco elektřinu platí manžel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 15:00 Sára73 Re: bobik0cz
bobik0cz napsal:
Přeji hodně štěstí a děkuji za tvoje příspěvky, které právě pomohou dalším lidem si vybrat, zda chtějí tento levnější filtr se všemi mouchami co má.

Né recenze typu: Mám ho 2 měsíce a je to super (hlavně to bylo levné). :)


No už jsem to tu psala....ohledně vnějších filtrů jsem zelenáč (zatím jsem v akvárkách měla čerpací hlavy s molitanem) a ctím vlastní zkušenost, i když za to třeba "zaplatím".....proto také už teď hledám filtr, co bude vyhovovat a bude následně použit do plánovaného většího akvárka....dle spokojenosti pak mám v plánu přikoupit ještě jednoho "kolegu" stejné značky (akvárko bude provozováno se dvěma filtry).....
Třeba máš pravdu, třeba bude číňan za dva roky na vyhození....třeba ne, třeba bude tichý a spolehlivý....to teď nemůže asi nikdo relevantně zhodnotit. Já mám jasno....i kdyby se ten můj uklidnil a byl v pohodě, tak další rozhodně nekoupím....maximálně, pokud s ním budu spokojená, tak ho použiju jako druhý filtr v tandemu s JBL (doufám, že alespoň ten bude v poho)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2018 13:57 Muž 4Sima [1897] – eheim x sunsun
Já bych možná i zkouknul taky příkon, kdy eheim ho má nižší a pokud se bude filtr provozovat 3 a více let, pak se ta cena bude srovnávat. Tam jsou rozdíly skoro kolem 20w/h, což je tedy dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 13:47 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Sára73
Byla jsi rychlejší než jsem to dopsal.

Víš napsala jsi to vlastně přesně.

Recenze nejsou, nikde ani na tomto foru. To co se píše na stránkách prodejce (eshop RA), který záměrně tlačí jednu značku oproti jiným, které i sám prodává neberu jako recenze. Co čekáš, že si tam napíše: Je to levné, hlučné a hrozí, že po záruce se to rozsype, aproto mi vám rádi prodáme další levný než jeden dražší. I to je obchodní strategie (zcela korektní).

Na tomto foru jsou 2 max. 3 lidi co vychvalují něco, co mají doma jeden 2 měsíce a druhý méně než 1 rok a mě považují za odpůrce značky HongKong. :-D

Přeji hodně štěstí a děkuji za tvoje příspěvky, které právě pomohou dalším lidem si vybrat, zda chtějí tento levnější filtr se všemi mouchami co má.

Né recenze typu: Mám ho 2 měsíce a je to super (hlavně to bylo levné). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   29.04.2018 13:30 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Sára73
Jako přijde mi, že se tady baví nějací "Tataři"


DavFM vám jasně a výstižně napsal v čem je zakopaný pes.

"Zdrojem hluku jsou vibrace a zdrojem vibrací jsou nevyvážené pohybující se části."


To že jsi filtr dala, na reklamaci bylo logické a správné.

To, že jsis vybrala filtr SungSong, bylo tvoje rozhodnutí a bohužel se podle všeho budeš muset smířit s hluhem filtru (jak píšeš již jses smířila).
Nedivím se, že jsis ho vybala a vzhledem k ceně je to lákavý filtr, bohužel bez dlouhodobých zkušeností většího počtu uživatelů, proto je tato diskuze důležitá, aby si další potencionální zájemci udělali obrázek co kupují a zda jim to vyhovuje nebo ne. (Stále prosím o info na ty zkušenosti lidí s filtrem, kde to chválí - Děkuji)

Plky co píše např. LeRi o nutnosti zaběhnutí filtru (aby ztichl) jsou v principu zavádějící hloupost a můžou mást další lidi bez zkušeností s kanystrovými filtry.

V čerpací hlavě není nic co si potřebuje časem sednout, filtr se ti maximálně časem zanese (sníží jeho účinek), spomalý průtok = sníží vibrace a hluk. (Nebavíme se o zavzdušnění)

Takže prosím nemaťte zavádějícími domněnkami :-P ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2018 13:02 Sára73 Re: bobik0cz
Recenzí na tento filtr moc není....takže heuréka...rostlinna-akvaria (ohledně hluku-ticha jsou tam jen 2), na zdejším fóru je také několik lidí, co ho mají a jsou s ním spokojení....jeden jsem si byla poslechnout v reálu -SUNSUN 703B, což je silnější čerpadlo než mám já a taky byl tichý......
Je snad chyba, že člověk hledá nejlepší poměr cena-výkon??...
Nejlepší recenze na tichost podle mě má Tetratec....ale tam mě zase děsily eventuální problémy s těsností filtrů....
Samozřejmě mercedes mezi filtry bude eheim, ale taky si za tu kvalitu a značku nechají dobře zaplatit, což je v pořádku.....ale na mě je to hodně.

Ano jsem člověk bez zkušeností s vnějšími filtry, proto pročítám fóra....konkrétně tady jsou lidi, co na SUNSUN nedaj dopustit, provozují ho v pohodě. A pak "zapřísáhlí" odpůrci této značky, kteří ho ale nemají.....a nemůžou mu obrazně řečeno přijít na jméno....a v tom se má člověk jako já, který s vnějšími filtry začíná orientovat?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 12:43 Sára73 Re: LeRi
No on je hluk a hluk....fitr prostě vrčí...ale už neva...jede, prostě se využil pro nádrž, kde se dá hluk eliminovat, protože je víc místa pod akvárkem....takže teď už nemám důvod do něj lézt apod. pokud se ztiší, tak jenom bonus navíc, pokud ne, tak ať si klíďo vrčí........třeba jo, třeba jsem zbytečně plašila...proto jsem taky filtr na reklamačku posílala, aby tam na něj někdo juknul, jestli je ok. Včera zapojený JBL taky "hlučí", ale není tam ten vrčivý zvuk, když teda nepočítám "vypouštění bublin", ještě není úplně odvzdušněnej......
Na rovinu, kdyby obývák nevyužíval manžel na spaní a nekrafal, že je to děs, tak bych to neřešila vůbec, přes den jsme o filtru vůbec nevěděli, ale v rámci zachování rodinné pohody..... :-(

A slibuju, že filtrem už nikdy třást nebudu, pouze naklánět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 10:28 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Sára73
Prosím můžeš se snámi (semnou) podělit o zdroje těch diskusí s recenzemi, kde jsi tyto filtry majitelé chválí?

Zajímá mě to a nemohu žádné diskuse najít. Děkuji

PS: "vzhledem k tomu, že prioritou byla "tichost"" dobrý JOKE smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 09:06 Muž LeRi [315] Re: Sára73
Milá Sáro filtr jsi po týdnu od koupě a krátkém provozu dala na reklamaci a údajně ti dali novou hlavu tak že se musí zajet jako nový tj cca 2-4 týdny , můj filtr jako nový také hlučel ale po zajetí (je ve skříňce pod akva ) byl neslyšný a je pořád ( i po čištění ) , jedna malá rada k tomu odvzdušnění ( filtrem se netřese ale pouze se náklání ) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 18:57 Muž MirekSazava [71] Re: Sára73
No bohuzel mas smulu na spatny kus, coz tedy nastve. Podobne jsem na dom byl ja s Aqua nova. Sunsuny mam doma dva. Bezej mi v obyvaku a nevim o nich. Vinoteka, lednicka, nebo i vetrak u pc jsou daleko hlucnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 14:02 Sára73 Re: DavFM
Samozřejmě kvalitu jako Eheim jsem neočekávala......vzhledem k tomu, že prioritou byla "tichost", tak jsem přečetla kdejakou diskuzi a recenzi a majitelé si tenhle filtr ve většině případů dost chválili, že je tichý.....ale asi souhlas, že to může být kus od kusu o štěstí, nevím nejsem schopná to posoudit...u některého se to zřejmě povede u některého ne......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2018 13:47 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Sára73
Zdrojem hluku jsou vibrace a zdrojem vibrací jsou nevyvážené pohybující se části. No a tady někde je rozdíl mezi výrobcem, který si drží kvalitu a výrobcem, kterému je to jedno. Eheim, JBL, Fluval, tyhle firmy určitě mají kontrolu jakosti nastavenou úplně jinak, než nějaký Sunsun. Takže i když to může vypadat hodně podobně, nebo když dokonce někdo tvrdí, že si číňani koupili licenci na starší řadu renomovaného výrobce, tak ďábel tkví v detailu a ten ty azijské firmy neřeší. Prostě by jim to prodražovalo výrobu, pokud by měli kontrolovat rotory jestli jsou vyvážené.

Dalším zdrojem hluku může být kavitace, té se dá předejít vhodným tvarem lopatek, ev.komory. A zase, tohle je číňanům fuk.

Takže pokud si někdo koupí čínu, nemůže očekávat kvalitu a komfort Eheimu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 12:48 Sára73 Re: Sára73 - SUNSUN 702A
Sára73 napsal: To už jsem zkoušela, vytáhnout ze zásuvky...nechat chvíli... zapnout...vytáhnout a hned zase zapnout, dokonce vytáhnout, zapumpovat zapnout, zatřást, naklonit, bubliny z něj už žádný nelítaly........prostě změna "vrčení-rachtání" veškerá žádná.....nepočítala jsem s tím, že filtr bude úplně tichý, počítala jsem s tím, že bude zpočátku hlučnější....pět dní jel defakto bez toho, abych do něj lezla....vzduch už v něm nebyl žádnej a ten hluk je takovej, že když v noci vylezu z ložnice v prvním patře, tak ho slyším....a to je opravdu ve skříňce obloženej molitanem jak miminko hadice podložený, i když vím, že ten kravál dělá filtr.
Lezla jsem do něj proto, abych si byla úplně jistá, že to je dobře poskládané, že mám hlavu dobře nasazenou. Taky jsem si říkala, že to chce čas.....
Možná prostě dělám něco blbě, možná že je filtr ok a že by se třeba za několik týdnů uklidnil, ve své podstatě ho posílám na reklamaci, aby někdo kompetentní posoudil, zda je filtr v pořádku a já jsem prostě játro....a nebo aby řekl "je to "rozbitý" a nějak to řešil. Možná opravdu panikařím zbytečně, ale ten zvuk se mi nezdá. Ten externí "pinďa" co mám vložnici byl zkraje taky "hlučnější" ale bylo to takové, jak to popsat spíš "hučení", žádné rachtání nebo vrčení.....
Tenhle filtr jsem defakto pořizovala i jako "zkušební" (není nad vlastní zkušenost), protože plánuju větší nádrž, kde jsem původně zamýšlela provoz se dvěma "menšími" filtry JBL a tenhle mi přišel jako vhodná alternativa, pokud by šlapal, tak bych pak dokoupila ještě jeden a bylo by..


Zdravím....snad nebude vadit, když sem písnu, jak to s filtrem dopadlo.
Takže SUNSUN 702A, byl po komunikaci s e-shopem (na jejich přání jsem jim posílala video, jakže filtr hlučí), zaslán na reklamaci - prý to vypadá na rotor, filtr už se mi vrátil - závada neodstranitelná-prý smůla na vadný kus - vyměnili mi celou hlavu. Filtr jsem zkušebně nainstalovala v šedesátilitrovce v ložnici.....no vrčí si vesele dál.....nejdřív jsem byla dost naštvaná a rozhodnutá, že ho prodám, protože jinak mi filtr přijde dobrej...bytelnej, velkej, fungující a někomu, kdo má akvo v místnosti, kde se nespí udělá dobrou službu. Nicméně jsem zkusila odhlučnit tím, že jsem ho zabalila do peřiny...je to super, sice je trošku slyšet, ale dá se při něm normálně spát, do ložnice stejně přijde výhledově 112 l z obýváku, takže tenhle filtr tam určitě uživím.....bohužel pod akváriem, kde měl původně fungovat není tolik místa, aby se tam vešel filtr i s tou peřinou, takže jsem koupila JBL e902...včera jsem ho cvičně spustila "v kýblu"..a naprostá spokojenost....běží od večera, dnes ráno z něj šly ještě po zatřesení bubliny, takže ještě nemáme úplně odvzdušněno, ale i v této fázi je to nebe a dudy....není úplně tichý....hučí...vrní...nebo jak to nazvat, ale jsem v klidu, tenhle zvuk znám od mého menšího exterňáku, který po třech týdnech úplně ztichnul...v noci jsem u něj spala, stál volně na zemi...slyšet ho bylo, ne že ne, ale dalo se při něm normálně spát, takže myslím, že až ho zavřu do skříňky, tak to bude pohodička......
Nechci hanit SUNSUN, filtr se mi líbí jak provedením, tak velikostí, jinak bych si ho nenechávala...prostě mám u něj asi smůlu na ten hluk...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 18:21 Muž jarovo [1695] Re: Milan
mám Juwel Rio 240 už skoro rok, záleží aby sa výtoková rúrka nikde nedotýkala a nerezonovala, potom je to úplne bez problémov aj v noci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 17:06 R Muž Anthrax [4785] Re: Milan
Ahoj. Nejvíce odpovědí dostaneš, když se zaregiruješ. Pak si vyhledej rybicky.net/nadrze/… , kdo tu všechno má daný filtr (bioflow 3.0) a oslov je přímo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 15:44 Milan – hlučnosť filtra
Zdravým,
Má niekto Juwel Rio 125 l?
Zaujíma ma hlučnosť filtra,či môže byť akvárium vedľa postele v spálni.

Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 22:22 Muž PetrO [752] Re: Sára 73
Tak je pravda, že až takový problém s hlukem, jak popisuješ, nemám.
Jak už jsem psal, filtr je ve skříni v obýváku a mírně drnčí a hučí, ale když zavřu papundeklové dveře do chodby tak vedle v ložnici o něm nevím.
Ta vrtulka (rotor) mě také napadl, už jen proto, že když jsem ho vydělal, tak z něj sklouzla ta jistící gumička a lovil jsem jí z hlavy..
(Teď to po sobě čtu a zní to fakt hrozně :) smich )
Jinak, opravdu to zkusím vyřešit výměnou vrtulky cca. za 200,- protože jinou možnost nemám.

Na tvém místě bych opravdu reklamoval.
Přinejhorším Ti to vrátí prozkoušené a když ho už nebudeš chtít, tak ho můžeš prodat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 21:44 Sára 73 Re: jarda62
Tak jsem na tu vrtuli ještě jednou koukla....filtr už mám stejně odstavenej, tak je to šumák....prohlídla jí opravdu důkladně a fakt na ní ničehož nic nevidim, co by mohlo být příčinou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 21:38 Sára73 Re: LeRi
To už jsem zkoušela, vytáhnout ze zásuvky...nechat chvíli... zapnout...vytáhnout a hned zase zapnout, dokonce vytáhnout, zapumpovat zapnout, zatřást, naklonit, bubliny z něj už žádný nelítaly........prostě změna "vrčení-rachtání" veškerá žádná.....nepočítala jsem s tím, že filtr bude úplně tichý, počítala jsem s tím, že bude zpočátku hlučnější....pět dní jel defakto bez toho, abych do něj lezla....vzduch už v něm nebyl žádnej a ten hluk je takovej, že když v noci vylezu z ložnice v prvním patře, tak ho slyším....a to je opravdu ve skříňce obloženej molitanem jak miminko hadice podložený, i když vím, že ten kravál dělá filtr.
Lezla jsem do něj proto, abych si byla úplně jistá, že to je dobře poskládané, že mám hlavu dobře nasazenou. Taky jsem si říkala, že to chce čas.....
Možná prostě dělám něco blbě, možná že je filtr ok a že by se třeba za několik týdnů uklidnil, ve své podstatě ho posílám na reklamaci, aby někdo kompetentní posoudil, zda je filtr v pořádku a já jsem prostě játro....a nebo aby řekl "je to "rozbitý" a nějak to řešil. Možná opravdu panikařím zbytečně, ale ten zvuk se mi nezdá. Ten externí "pinďa" co mám vložnici byl zkraje taky "hlučnější" ale bylo to takové, jak to popsat spíš "hučení", žádné rachtání nebo vrčení.....
Tenhle filtr jsem defakto pořizovala i jako "zkušební" (není nad vlastní zkušenost), protože plánuju větší nádrž, kde jsem původně zamýšlela provoz se dvěma "menšími" filtry JBL a tenhle mi přišel jako vhodná alternativa, pokud by šlapal, tak bych pak dokoupila ještě jeden a bylo by..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 21:28 Jarda62 Re: Sára73
Zkuste se podívat na rotor, jednou jsem měl takový malý otřep po odlévání do formy na vrtulce a ten o něco drnčel, odřezal jsem a byl klid, než bude sliz dá se nahradit lékařskou vazelínou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2018 21:21 Muž LeRi [315] Re: Sára73
Mé 702 to trvalo cca 3-4 týdny než úplně stichl , veškeré součásti jsou úplně nové a hlavně ty pohyblivé se potřebují trochou obalit takovým tím povlakem který je takřka všude v akváriu , ještě ho (spíš než pořád rozebírat) zkus párkrát po sobě vytáhnout a znovu zapojit do zásuvku a poslouchej jak reaguje (jak si sedne vrtulka) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 18:55 Muž MirekSazava [71] Re: Sára73
Tam jsem reklamoval dvakrat a vzdy v pohode!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 17:11 Sára73 Re: MirekSazava
Kupovala jsem na rostlinna-akvaria....tak snad nebude problém, právě proto, že filtrace ještě běží původní si s reklamací a tím, že budu bez filtru nemusím dělat hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 16:48 Muž MirekSazava [71] Re: Sára73
Pak asi opravdu nezbyde nic jineho... a pokud mas jeste porad puvodni filtraci, nebude to problem pro akvarko. Kde jsi ho kupovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 16:06 Sára73 Re: powery
Tak video jsem poslechla.....slyším to sice slabě (jak píšeš ...nemožnost porovnat s jiným zvukem, takže nemohu posoudit intenzitu), ale charakter zvuku je velmi podobný.
Kdyby v obýváku nikdo nespal, tak to neřeším....filtr jede a přes den opravdu přes televizi slyšet není, ale takhle by mě manžel brzo vystěhoval i s akvárkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 16:03 Sára73 Re: MirekSazava
Tak ještě jednou vše přeskádáno, velmi pečlivě zavřená hlava.....vrtulku jsem znovu zkontrolovala....juchla jsem na videa a fotky, abych měla jistotu, že je to správně....znovu zapojeno, teď jsem "vytřásla bubliny a nic se nezměnilo, takže se jdu psát prodejci, abych se domluvila na reklamaci........ :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 15:38 Muž powery [250] Re: PetrO
Video je velmi krátké a navíc se ten zvuk špatně porovnává, protože tam není další referenční zvuk pro porovnání, třeba lusknutí prsty.

Nebo změřit zvuk nějakou aplikací v telefonu a porovnat.

To jenom můj postřeh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 15:31 Muž PetrO [752] Re: Sára73
Ahoj.
Nejspíš mám podobný problém. Nam SunSun 703b, který jsem kupoval před svátky. Je umístěný ve skříni pod akvárium v obýváku, takže to až tak velký problém není (navíc máme obývák s kuchyňským koutem a hodně hlučnou lednicí :-) ),
ale při spaní by to mohlo být nepříjemné.
Volal jsem i na rostlinaakvaria.cz a řekli, že klidně můžu filtr poslat k posouzení a reklamaci, že by s ním nějaký problém být mohl, nicméně filtry Sunsun teď nemají a čekají na naskladnění. Reklamace je pro mě docela problém, protože jiný filtr pro 300l akvárium nemám.
Říkám si, že zkusím ještě vyměnit rotor, který bych koupil při další objednávce, kterou mám stejně v plánu.
Pokud nemáš problém s reklamací a máš druhou filtraci tak být Tebou bych možná zavolal na eShop a zkusil to s nimi vyřešit.

Tady je odkaz na video. Nevím, jestli to bude dostatečně slyšet

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 15:26 Muž MirekSazava [71] Re: Sára73
Normalni to urcite neni. Me bezel doma par tydnu a po dvou dnech byl naprosto neslysitelny. Zrovna dnes jsem ho po predelavce akvaria po nekolika tydnech zase zapnul, zaklepal jsem s nim a je naprosto tichy. Takze pokud ses si stopro jista, ze je slozeny spravne, muzes mu dat jeste par dni sanci, pripadne ta reklamace.
Vrtulka je v poradku a spravne nasazena na gumach?
Kose a hlava spravne usazene?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 13:51 Sára73 – sunsun702A
Ahojky.....omlouvám se za dotaz, vím, že se to tady řeší furt dokola, ale nějak jsem se nedobrala řešení pro mě...
Koupila jsem filtr SUNSUN 702A, nainstalovala, zapla a hluk byl dost velikej, to jsem ještě byla v klidu, mám načtené zdejší fórum, říkám si holka klid, filtr je zavzdušněnej, dej tomu čas a občas s ním zatřes, on se časem usadí. Po třech dnech se zvuk nijak nezměnil. Takže lehká panika, filtr jsem otevřela, znovu pečlivě poskládala, zkontrolovala hadice a znovu zapla....občas s ním zatřásla, bubliny vycházely, ale bez vlivu na hluk......dalších šest dní fitr běžel a hlučel. Nemyslela jsem, že bude úplně "bezhlučný", ale že když bude ve skříňce, stát na molitanu a bude obalenej molitanem, tak že to bude snesitelné. Akvárko je v obýváku, přes den, když je tam provoz a hraje televize, tak člověk filtr defakto nevnímá, ale v noci je to děs a běs a vzhledem k tomu, že manžel v obýváku spí, když přijde pozdě z práce, tak je to dost problém.
No už jsem to psychicky nevydržela, z filtru vyndala všechny koše a zapojila ho bez nich, myslela jsem, že ho takhle lépe odvzdušním a vyzkouším, jestli "ztichne", taky se znám jaký jsem "ruční střevo", tak abych eliminovala svojí chybu a vliv filtračních náplní........
běží takhle od včerejška, bubliny z něj po zatřesení nebo naklonění už nejdou a hluk se nezměnil, filtr prostě vrčí.....nemám zkušenost s tak "velkým" externím filtrem v ložnici mám akvárko 60l a tam běží ve své podstatě toto www.rostlinna-akvaria.cz/… akorát, že v černé barvě, značku už nevím, zkraje trochu hučel, ale nerachtal, stojí jen tak na koberci pod akvárkem, není ve skříňce a nevím o něm, asi se to nedá srovnávat, ale už jsem nešťastná, nevím, co bych ještě mohla udělat......jestli mám zatnout zuby a vydržet a že filtr ztichne a nebo ho rovnou reklamovat........nebo co ještě zkontrolovat....na nasávacím koši nic nasazené nemám, koukala jsem na vrtuli a nic zvláštního-nic co by mi přišlo, že je špatně jsem nezjistila...hadice kontrolovány několikrát...jsou zkrácené tak, abych filtr i s hadicemi mohla vytáhnout těsně před skříňku...žádné velké záhyby tam nejsou, v hadici není vzduch, ani v "kolínku", kde je nasávání........
V akvárku zatím běží i původní čerpací hlava s molitanem, takže co se týče filtrace si zatím nemusím dělat hlavu.
Tak už nevim....všem předem děkuji za reakce a případné nápady, co s tím....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 09:40 Muž powery [250] Re: Matěj
Ty bublinky by ještě mohly znamenat, že sání (vstup) někde přisává vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 09:03 Muž Yirka [9126] Re: Matěj
Pokud neslyšíš vyloženě mechanický zvuk, chce to trpělivost. (A občas protřepat, nemíchat) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 08:04 Matěj Re: romant
Myslíte že to může několik dní trvat a uklidní se to? v hadicich jsou obcas nejake bublinky...to by tomu asi odpovidalo že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 07:08 Muž noexp [8] Re: Matěj
Když jsem montoval ex800 tak jsem ho nakláněl skoro o 90 stupnu a ruzne s nim třásl asi minutku, druhý den znova a mam klid. Pokud jsi tam nechal orig. média tak to bude trvat podle mě déle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 06:08 R Muž romant [27987] Re: Matěj
Prozatím bych to sváděl na zavzdušněná média a dal tomu několik dní čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 23:47 Matěj – tetra tec 1200
Zdravím, zakoupil jsem si Tetra tec 1200. je to můj prvni vnejsi filtr.myslim ze mam vse zapojene dobre, dlouho jsem se trapil s natlakovanim vody do hadic..az po jejich raznem zkraceni se mi podarilo vodu natlakovat. Nicmene filtr dela hrozny hluk....ale opravdu hrozny. Vrci, chrci... nevim proc....co s tim...kde je problem?kde problem hledat?Diky predem za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.01.2018 15:05 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Hluk
Každý chce aby bol filter co najtichšie ešte také filtre nevyrobili a keď už hlučne tak vôbec nevidím žiadny problém. AQ nedám kde spim a to vo spálni. ja nemám s tím problém nou problém. Niektorý su lúdia ze im vôbec neprekáža ten hluk a ešte filtra od merať decibelov hlučnosť filtra. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 16:30 DanCZ
HAIELA RP-400 a je v provozu asi 2 měsíce a rybičky tam mám 10 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 21:47 R Muž ctibum [6920] Re: DanCZ
Co máš za filtr? A jak dlouho je v provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 21:24 DanCZ
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli těm rybičkám v akváriu nevadí to hrozné hočení filtru a jestli neuhynou např. po 1/2 roce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 18:12 Muž Seycek [1] Re: vrbis
Nech jej zaběhnout a třeba jej každý den vypni na chvíli a nebo sním zatřes ať se vzduch dostane ven, hodně záleží na médiích co jsou ve filtru a uvidíš že bude líp a zvykneš si. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2017 01:26 Muž O.Tom [439] Re: vrbis
Filtr by se měl časem utišit, je-li správně zapojený a nikde nenasává vzduch, tak jej nech bez zásahu pracovat jeden až dva týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 00:51 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: vrbis
Rozebrat na součástky (kam až si troufneš), opět složit a spustit. Za zkoušku to stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 19:54 vrbis Re: katuš
ahoj, právě jsem nainstaloval filtr Fluval 206 a hlučnost se mi taky vůbec nelíbí, jak to dopadlo u vás? ztišil se filtr po několika dnech provozu, nebo hučel pořád dál? díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 19:22 Martin – Fluval 206
Ahoj, koupil jsem externí filtr Fluval 206, nainstaloval dle pokynů, ale jsem zklamanej z hlučnosti. Není tady někdo z okolí Plzně, kdo by měl filtr Fluval 206, 306... abych si ho mohl poslechnout a porovnat, jestli nemám nějaký vadný kus? Díky, M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2017 15:04 Bacoun Re: dravec
Špatná osička,vrtulka rotoru.Špatně osazená osička a i vrtulka.Těch problémů může být spousta.Já jsem ho nedávno musel taky otevřít kvůli zvuku,jak říkáš.Kafemlejnek.No a objevil jsem tam mrňavý kružníky přímo u vrtulky,vyčistil to,kružníky odstranil a je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 13:42 Muž dravec [72] - Rostliny – Eheim classic 2215
kupil som z druhej ruky filter eheim classic 2215 mam ho v robote ako second filter, ale popravde poviem vrči ako kafemlejnek! Akoby komora filtra a vrtulka prilis nedoliehali, tak to hrkoce. Filter je odvzdusneny a frči uz tyzden, ine veci ma netrapia... Co moze byt vo veci? Dá sa to vychytat? V obyvacke alebo v spalni by som taketo nieco nechcel mat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 19:09 Ladis67 – Tichý filtr
Pokud můžu doporučit, tak mám ve 112 l Aquael Turbo Filter 500, je naprosto tichý (víc slyším větrák od noťasu)a ani nepřenáší rezonance do nádrže. Filtrace funguje skvěle, jen jsem nad keramické kroužky přidal vatový tampón, protože molitan je dost hrubý a úplně jemnou složku propouštěl. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:58 R Muž romant [27987] Re: Fazol
Je to Fluval, chtělo by to typový označení, nějaký číslo, který je uvedený na tom filtru.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=251