Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:21 Muž Strojek [141] Re: patamatix
ano byl vadny kus... nez jsem ho poprve vycistil vse OK.. potom opravdu tekl a kdyz jsem ho vypnul, primo strikal..reklamace uznana a penize vratili na ucet .. uz bych do nej ale nikdy nesel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:19 Muž patamatix [408] Re: Strojek
No a mě nešla elektrika celý den a ani kapička ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:18 Muž patamatix [408] Re: BuldozerGT86
No vidíš já mám EX 700,mám ho 3,5 roku bez jediné závady,nikdy netekl a abych věděl.že jede,tak se k němu musím sklonit. ;-) Spíš si myslí,že to byl blbý kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:17 Muž Strojek [141] Re: BuldozerGT86
No a predstav si az vypnou elektriku, tak potece take i kdyz s nim nebudes hybat .. aspon takhle jsem to mel ja s 1200..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:04 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Tetratec EX600
Čau soused si koupil Tetratec EX600 do dvého 100l akva. Nedoporučuji! Má ho vedle akvarka a hrozně vrčí! Pomáhal jsem mu s instalací a další vada je že se sním nesmí pomalu pohnout jinak netěsní a teče okolo. Prostě hroznej šmejd sice levnej 1800kč ale furt šmejd rozzureny rozzureny rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 17:48 P – Vnější filtr RESUN EF-1600
Dobrý den, názor na hlučnost tohoto filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 11:51 Pavel – Hopar KF - 2218
Chci se zeptat jestli mà někdo zkušenost s tímto filtrem, co se hlučnosti týče.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 19:13 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Xpe
No kdyby to bylo pravda. Ono se to tak zdálo, ale v noci jsem zjistil, že zas takové terno to není a pořád je filtr celkem hlučný (lednice je asi 2*hlučnější, ale i tak). hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 18:32 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: PaulZy
Dobrý nápad, tak to se mi líbí. ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 18:18 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: PaulZy
Fotka k příspěvku FYI - stačilo nacpat polyuretan do předfiltrační komory, kolem nasávací trubky.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 23:48 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: xyxy
nejlepší zkušenosti mám s Atmanem Cf 1000 - byl položený ve skříňce bez podložky a v pohodě, není slyšet ani položený na koberci vedle akvárka.

Trochu hlučnější byl jen po vyčištění, než se odvzdušnil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 23:07 Jarda62 Re: deck
Díky za reakci, ale to už jsem dělal, právě že už jsem zkusil snad všechno bezvýsledně, mám ho i přiškrcený i naplno, pořád stejné, dneska jsem měl vytažený rotor a vše je tak jak má, jen ten drnkot..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 22:59 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: jarda62
Lehce s tim filtrem zatřes a jestli budou lítat ven bubliny, tak je ještě zavzdušněný a bubliny se tam točej a dělají hluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 22:58 Muž xyxy [0] - Rostliny
Fotka k příspěvku pritelia mal som vsetky filtre ktore existuju ale najtichší je unimax ci 150/250/500/700 pritom filtry mozete spat bez toho aby bol vskrinke ;-) palec :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 22:12 Jarda62
Ahoj koupil jsem nový Eheim classic 2217 plus, po zapojení na originální hadice a trubky pořád drnčí, není zavzdušněný, ani nepřisává vzduch, běží už skoro týden a nelepší se to, nikdy jsem se s tím nesetkal, měl jsem více druhů filtrů, Aqua novu, Tetru i Eheim..nemá někdo zkušenost s tím, že by to samovolně přešlo..? Nebo nápad čím by to mohlo být...? Mě napadá jen jediné a to vadný kus, toto přece Eheimy nedělají, předem díky za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 22:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Wrata
najtichšie filtre sú tetra, viem o čom hovorím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 06:52 Muž mPP [4]
Ja mam tiež tetru a neviem čo to je hluk filtra. Mal som ho aj v skrinke a teraz ho mam vedla akva z pravej strany kde to je zakryté. Jedine ti to bude hučať keď sa ti tam dostáva vzduch alebo zle uložené hadice ale to asi bude hučať každý filter. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 05:24 Muž ercan [38] Re: Wrata
Já mám tu Tetru a na hlučnost si nemůžu v žádném případě stěžovat. Mám ho jen tak postavený ve skříňce a nic není slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 19:40 olawson – EHEIM Professionel 3 2073
Já používám EHEIM Professionel 3 2073 a musím napsat, že není takřka slyšet. Mám ho zavřený ve skříňce a stojí na molitanové podložce, která eliminuje veškeré vibrace. Leč musím napsat, že původně jsem používal stejný typ, ale o kategorii menší (typ 2071) a ten nebyl slyšet absolutně vůbec... jen šumění protékající vody.
Jenže ten mi kapacitně nestačil (podcenil jsem velikost) a koupil si větší 2073. Po jeho uvedení do provozu jsem ale byl dost zoufalý, protože ten řval jako kráva! Zvažoval jsem reklamaci, různě ho podkládal, obkládal, reguloval průtok vody, čistil a nic! Když jsem na nich vyměnil čerpací hlavy (ten menší mi stojí ve skříni jako náhrada), tak ten s nižším výkonem (má menší vrtulku) byl tichý, takže chyba byla někde právě v té hlavě. Asi rok a půl trvalo, než se usadil a nyní o něm nevím. Co se s ním stalo netuším!
Má někdo stejnou zkušenost s tímto filtrem jako já?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 16:02 Jindras Re: Wrata
Skříňku mám zavřenou a filtr stojí na molitanu a hadice mám ve vývodu taky podložený molitanem. A vůbec ho neslyším,vůbec nic. potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 15:44 Muž Wrata [21] Re: Jindras
Ten JBL e901 vypadá taky docela dobře, na něj jsem se také díval... Já mám skříňku otevřenou dozadu a pokud to vrčí nějak více,jak ten Eheim Ecco 2036,tak je to dost slyšet. Ten 2034 není slyšet ani když je úplně venku, musim k němu naklonit hlavu a pak ho teprve slyším.Takhle bych si to představoval..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 15:40 Muž Wrata [21] Re: Jindras
Mám Eheim Ecco 2034, ten je OK, pak mám Ecco 2036 na větší nádrž a ten mne dost vadí svojí hlučností.Chci ho dát pryč (jinak je váže dobrej)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 14:10 sachlj Re: Wrata
Pokud potřebuješ tichý pak bych zvážil možnost vlastního externího filtru. když bude mít hladinu vyrovnanou s akváriem pak není nutné používat tak výkonný filtr co hlučí. Pokud odladíš filtr tak o něm ani nebudeš vědět. Zvlášť pokud bude pomalu-tekoucí s nějakým pidi čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 13:42 Jindras Re: Wrata
JBL nebo Eheim. Tetra-dle zkušeností jiných-NE. Já mám JBL e901 a nevím o něm. Je ve skříňce. Ale stoprocentně,absolutně tichý,asi není žádný. Každý vrní. A co jsem viděl a slyšel vnitřní-tak je je mazec. Rezonují fest. Ale taky-jak který a kus od kusu. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 12:14 Muž Wrata [21] – velmi tichý filtr
Ahoj,
rozhoduji se mezi filtry TetraTec EX 800 Plus,Hagen Fluval 206,Atman CF-1000 pro akva 200 litrů, má někdo zkušenosti se některým z nich? Jde mi hlavně o hlučnost, potřebuju velmi tichý filtr, mám uši jak rys :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 22:45 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: PaulZy
Takže houba nepomohla. Ustřihl jsem dva pásy cca 1cm široké. Filtr se dotýká akvária ve třech bodech - dva nahoře, jeden z boku. Výsledek: filtr hučel ještě víc (zřejmě větší styková plocha).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 22:00 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: GP
Dík, dobré vědět. Potom teda přemýšlím, jak podložit, leda na hranu: Je to klasický závěsný filtr, takže se akvária dotýká ve dvou místech - zboku a na hraně. Na hraně jsem to zkoušel podkládat PVC hadičkou s 1mm stěnou.

Můžu tam zkusit dát pruh polyuretanu (z houby na nádobí), ale otázka je kolik. Vrtulka musí být pod čarou ponoru, ale zase materiálu nesmí být málo. Lino asi stačit nebude, ale ještě jsem nezkoušel. Pokud to skutečně rezonuje o hranu, třeba zkusit.

Zespodu nemám jak podložit (leda mezi komodu a stěnu narvat nějaké krabice).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 14:46 sachlj Re: cezarmilan
za ty prachy co stál nový...to ho raději vyhodím a udělám si vlastní filtr, stejně je to v plánu...tohle je jen přechodné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 12:14 GP Re: PaulZy
zmena voltaze by nepomohla vetsina cerpadel je "rizena" frekvenci site. pomohl by leda frekvencni menic.
edit: pokud se po prizvednuti, aby se niceho nedotykal, ztisi, tak lepe podložit. nejake penove, pruzne materialy. akorat mekke/tuhe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 16:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: sachlj
Eheimy radu 22xx sú také, pomôže závažie na vrch, čiže hlavu filtra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 22:50 Muž PaulZy [51] - Rostliny – Blau FM-60
Na 45l akváriu mám zavěšený filtr Blau FM-60 (na nasávání malá kostka polyuretanu) a přijde mi, že rezonuje/hučí. Není to nic nového a dělá to nezávisle na průtoku či zanesení. Zkoušel jsem už vložit papír, polystyrén a lino do škvíry mezi akváriem a filtrem. Zkoušel jsem přepad podložit hadičkou z PVC (o pár mm širší než ta vzduchovací).


Je otázkou, jestli nerezonuje plastové tělo filtru jako takové (spíš než víko nebo sklo, kterého se filtr dotýká hranou "zarážky"). Filtr je sice v záruce, ale pochybuji, že by toto byl adekvátní důvod pro reklamaci. Na 200l akváriu mám filtr Hagen Aquaclear (s větším průtokem), ale ten je po nadzvednutí víčka de facto bezhlučný.

Máte někdo nějaké nápady, jak ten filtr ještě odhlučnit? Neřve sice jak "tichý" vzduchovací motorek (resp. tišší model), ale ideál taky ne. Přemýšlel jsem, jestli se nedá koupit adaptér na 120 V (je to jen pár wattů, takže bez chlazení). Filtr je stejně přiškrcen na polovinu. Našel jsem maximálně redukci na US zásuvku. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 16:40 Jindras Re: sachlj
Pod filtr to chce molitan,nebo něco měkého,polystyren je tvrdý,rezonuje to pořád. Postavit na měkké. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 18:59 sachlj Re: GP
řádně jsem s ním zaklepal a pod něho dal 2cm polystyrén a furt hučí, i když míň, přiškrtím ho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 15:40 GP Re: sachlj
muzes zkusit priskrtit vypust, pokud to prestane, tak mozna prisava. ale dal bych tomu cas, i kdyby to byla osicka/rotor, tak to muze zarust a zlepsit se.
edit: dost pravdepodobne je to vzduch z filtru (medii)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 13:27 sachlj
Z nouze jsem zakoupil jetý filtr Eheim 2226. Vzhledem k tomu, že nevím co všechno má za sebou za údržbu nedokáži posoudit cO mu je. je totiž děsně hlučný. Drnčí celá skříňka a hluk je slyšet i přes 18mm lamino. Usuzuji, že se do něj dostává vzduch nebo něco podobného. Neteče. Hlavu jsem sejmul vytáhl lopatkovou hřídel, očistil, propláchl proudem vody hlavu. Nejprve nechám zaplavit přívodem filtr tak, že voda vystoupí po otevření i výstupní hadicí. Pak teprve pouštím filtr. nechce se mi kupovat nějaké náhradní díly na blint když nevím zda to je problém toho či onoho. Poradíte znalejší ? Jo a filtrační materiál? Je tam tohle www.google.cz/… v největší horní komoře, překraté mikrovláknovou dekou. dole je bioakvacit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 13:24 R Muž romant [27987] Re: Dima
Když si tu mini rampičku nastavíš spíš pod hladinu na tvoření obloučků, tak by to mohlo tvoje prvotní požadavky splňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 13:21 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Dennerle Nano Clean Eckfilter
Máte zkušenosti s tímto filtrem www.akvarista.cz/… ?
Prý je úplně tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2015 09:52 R Muž romant [27987] Re: Jifi
A Teď si vem, že někomu je i ta e901 na tu 112 litrovku málo. :) Rozdíl v ceně minimální a do budoucna klidně použitelné u větší nádrže, regulovatelný výkon, dostatečné množství fitlračních médií, no já bych to už dále neřešil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 09:48 Muž Jifi [675] Re: Jindras
Moc díky za tipy, ale mám jen 112 l hrubý objem, to je prakticky polovina tvého objemu. Nejde mně ani tak o tu cenu, jako spíš o předimenzovaný výkon u té devítistovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2015 08:01 Jindras Re: Jifi
Mám JBL e901. Chtěl jsem taky sedmistovku,ale poradili mi,že je lepší e901. Žere jen 11w a je výkonější. Mám 200l akva. Byl trochu slyšet,pak jsem přišel na to,že musím podložit hadice v díře ve skříňce molitanem a od té doby o něm nevím. Mám ho rok a super. Jen z počátku se zanášely hadice,to se vyřešilo přidáním předfiltru místo sacího košíka. A časem jsem vyměnil všechna 3 patra,ze 4,místo všech molitanů mám keramiku ve dvou a v jednom pemzu. Jsem moc rád,že jsem poslechl a koupil větší. Stejně u každého vnějšího filtru po čase klesne výkon-tak je určitě lepší e901. A je dražší jen asi o 300Kč. potlesk A když ne,tak určitě e701 Greenline,je to novější typ,lepší a menší spotřeba. A navíc 4 roky záruka. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2015 07:59 R Muž Silent [5949] Re: Jifi
Pořiď si 701. Je to nová verze s mnohem ekonomičtějším provozem. www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 07:47 Muž Jifi [675] Re: Heimdall
Díky za tip, ale jak tak hledám, tak JBL Cristal Profi e700 (který by byl tak akorát) už nikdo nenabízí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 01:22 Muž Mislow [304]
A jeste si k tomu pridam pro vsechny,co prijdou na toto tema. Otazka vnejsich filtru je velmi problematicka a je to vicemene otazka ceny a spotreby a jednoduchosti. A jaky filtr zvolit je nekdy opravdu tezke poradit. Pac jeden sezere vic el.,. druhej je zaz drahej, treti zas ma problemy se zakazniky ... takze ve finale si to kazdy musi stejne uvazit sam .... :) :-D
PS: Ja mam Druid a jsem spokojen, .. tedy jsem se s tim kretenem filtrem musel trochu porvat, nez jsem ho pochopil.... ale od te doby jsme nejvetsi kamaradi .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 01:07 Muž Mislow [304] Re: Humbal89
Tak Eheim je klasika, pokud te netrapi porizovaci cena, tak asi neni co resit. :-D Taky mam jeden na pude, ale jeste jsem ho nevyzkousel, ma malej vykon, dostal jsem ho ke svymu akvu z druhe ruky a poridil vykonnejsi filtr .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 01:01 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Mislow
Pokud bych se měl řídit jednoduchostí filtru tak bych vzal Eheim classic řadu :) mám na akvariu classic 250 a professionel 600...tichostí je asi na tom líp professionel ale ohledně jednoduchosti určitě classic...navíc v hornbachu s dvojkohoutama v ceně takže udržba je uplna pohoda jako vyčistit vnitřní filtr a vlastně se na něm nemá moc co pokazit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 00:43 Muž Mislow [304] Re: Humbal89
No, on ten Druid je potvora, sice jednoduchej ....clovek se s nim musi naucit zachazet /... myslim nasati vody pri cisteni a tak, odhodit to nasavani z hladiny (ma to svuj nazev, si nevzpominam, to dela strasnej randal, lepsi je nastavit vrchni odsavani blizko k hladine ..... nicmene ma vyssi odber, takze z hlediska casu je to otazka. V porovnani s lepsimi znackami, ktere maji prevody reseny lepe, tak Druid ma vyssi odber vzhledem k vykonu ... ale taky je to umeni ho nastartovat, je to strasne jednoduchej filtr, jak ho poznas, tak jsi v poho, jen vedet jak ho zas zprovoznit, kdyz ho cistis, takze finty ala napustit, pumpovat, atp. ..... ale pak slape jak neurvalej .... ;-)
PS: A navic se bojim pretechnizovanejch veci. Druid je jednoduchej, nema zadny kontrolky, voda tam, voda ven, funguje na zaklade jednoduchosti, kdybych si poridil dalsi filtr do akva, byl by to Druid. Mam ho uz asi 3 roky a jsem spokojen. /... i kdyz ze zacatku me dost s..l nez jsem ho pochopil ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 00:26 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Mislow
To věřím, osobně mám ca 140cm od hlavy při spaní dva filtry a neslyším ani jeden :-D ale i tak bych volil osobně to JBL už jen z důvodů prodloužené záruky a kvality :) každý filtr si po nějakým tom týdnu sedne, jak tu bylo řečeno až se obalí vrtulka bordelem :) a pak v podstatě nejde slyšet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 23:29 Muž Mislow [304] Re: Humbal89
Pokud se bavime o vnejsich filtrech, tak on ani ten Druid neudela moc hluku, kdyz se s nim umi zachazet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 22:41 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Heimdall
souhlasím, JBL je kvalita, tetra co tak čtu tak skoro každýmu teče hlava atd :) a velkej cenovej rozdíl tam není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2015 21:34 R Muž Silent [5949] Re: Jifi
Nic proti Tetře :) ale já bych v podobné cenové relaci raději volil JBL Cristal Profi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=351