Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 13:27 R Muž romant [27987] – Re: Losky
Pokud je ten filtr přichycen přísavkama ke sklu a je umístěn tak, že je lehce potopen pod hladinou, tak by neměl být problém s nějakýma vibracema. Tím, že se používá přisávání vzduchu, tak se hlučnost lehce zvyšuje. Pokud se hladina lehce čeří vytékajícím proudem vody z filtru, tak to přisávání vzduchu obvykle není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 13:00 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: meroň
Taky v mé 45L je Atman 201 a je tichý, ale nesmím ho upevnit ke sklu. Jak jde na přícucky, rezonuje celé akvárko:(
Takže ho mám s biomolitanem položen v rohu a drží, jen pořád laboruji s ideální průtokem a i bubláním. 3 dny bublá potichu, pak přestane. Musím ho povysadit a už zase bublá. Doufám, že až se rozjedou pořádně kytky, že nebudu muset vzduchovat. Jinak pokud není na skle, není slyšet

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 14:59 Muž vlacek [402] – OT: Re: JuraS
Existuje...
Hluk se nerovna zvuk ;-) Hluk je zvuk, ktery obtezuje,je neprijemny, rusi nebo skodi. Kdyz uz jsme u te osvety. :-)
Ja mam hned nekolik filtru a dalsich mechanickych el. zarizeni, ktere nevydavaji hluk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 12:16 visek
ja sem spokojenej amam fan -3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 12:12 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
Děkujeme za osvětu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 10:48 JuraS
neexistuje a ani nemůže existovat elektrické zařízení které by něčím točilo aby nebylo hlučné buď od začátku a nebo během provozu. to fakt ani není možné. navíc s vestavěním všelikých "kurvítek" je to na 100%. a v akva kde šplouchá voda a prostě je život musí být nějaký hluk. jsou filtry které hučí na začátku a po "záběhu" se uklidní a jsou jiné co po "záběhu" právě hlučí..jsou takové co rozebereš jen jedenkrát a pokud nevyměníš špatně sehnatelnou těsnící gumu pak potečou i kdyby jsi se zbláznil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:58 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: tomík
Jaký Fluval? Nejde jen vyměnit osičku a/nebo vrtulku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:41 tomík
filtr fluval po třech letech KO je opravdu velmi hlučný. Poradí ňekdo který filtr bude ta správná volba

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 09:05 švíco – Re: j0hny
Měl jsem aguale fan1 a nahradil jsem ho atmanem HF-100. Nutno podotkonout, že i ten fan1 jsem měl naprosto neslyšný. Nahradil jsem ho pouze z důvodu prostoru v nano akváriu. (vnitřní x závěsný) Ale HF-100 můžu vřele doporučit... ovšem může se to lišit také kus od kusu (myslím hlučnost)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 02:58 Muž j0hny [86]
Dorazil Aquael fan 1 plus. Tak zase nepocutelny neni, ale huci tak prirodzenejsie (presnejsi popis v dennicku).
Mal niekto z vas Aquael fan 1 a uspesne ho nahradil ovela tichsim filtrom ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 19:49 Muž pepik [6]
to jsem potreboval slyset.Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 18:42 R Muž Silent [5949] – Re: pepik
Čerpadlo má regulovatelný průtok, takže si výkon uzpůsobíš svým potřebám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 16:04 Muž pepik [6]
tak tenhle sem se splet www.zoosmid.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 15:53 Muž pepik [6]
Dobry den jeste bych potreboval vedet jestli je tahle hlava vhodna na 180 l akva.Jestli neni moc silna.Dekuji www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 12:25 Muž paia [3] – Re: vlacek
2 měsíce mi přijde strašně dlouho, uvidím, budu to sledovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 12:18 Muž vlacek [402] – Re: paia
Tezko rict, protoze jakmile se to zmagnetuje, muze to byt ve zpravne poloze, ale to se tezko zkousi. Pozna se to jedine podle toho, ze je tem\n plast od vrtulky poskrabany. Ja jsem tu vrtulku pro jistotu stejne mirne upravil abych mel jistotu, ze neskrta, ale musim rict, ze jsem nejakou zmenu nepozoroval. Proste tak za dva mesice se vse usadilo a ztichlo. To dennerle ma mensi vykon a hlucnost nizkou od zacatku, to je bez debat. Jen se hur rozdelava a cisti :-( Kdybych kupoval treti filtr, asi bych vzal druhy dennerle a ne druhy eheim, ale oba mi slouzi dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 11:32 Muž paia [3] – Re: vlacek
ta vrtulka má na té osičce docela volnost, takže v mezních částech to trošku škrtá, podle mě je v tomhle zakopanej pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 10:54 Muž vlacek [402] – Re: paia
Dej mu dva mesice provozu a ani o nem nebudes vedet, mam ho. Na zacatku vibruje, zvlaste v kyblu... Jak se tam vytvori rasa, vsechno si sedne. Jen zkontroluj vrtulku, jestli se nedotyka pri rotaci plastu kolem ulozeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 10:28 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: paia
Zkus ho v provozu otočit vzhuru nohama a pak zase z5, mel by z nej všechen vzduch vyjít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 21:57 Muž paia [3] – hlučný Eheim Pick-Up 2006
Ahoj, tak jsem tak dlouho vybíral, až jsem asi přebral, chtěl jsem kvalitu, ale jsem trošku smutnej, pořídil jsem si do druhýho akva Eheim Pick-Up 2006, protože jsem uvěřil tvrzení, že Eheim dělá kvalitní výrobky, pokusně jsem ho strčil do kýble s vodou a zjistil jsem, že docela dost vrčí (komplet ponořen ve vodě, vzduch už z něj nešel, ale je možné, že tam nějaký byl). V krevetkáriu mám Dennerle Nano Eckfilter a ten je totálně neslyšnej. Poraďte, ztiší se ten Eheim po nějaké době, třeba už se opravdu odvzdušní, nebo ho mám rovnou vzít a reklamovat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:28 Muž Yirka [9126] – Re: pepik
Ten první má dvojnásobný výkon, tedy ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:08 Muž pepik [6]
Dobry den nechci zakladat nove tema potreboval bych vedet jestli je tenhle moturek silnejsi www.levnaakvaristika.cz/… nez tenhle www.levnaakvaristika.cz/… ktery mam. Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 19:52 Muž j0hny [86]
Ano ten atman bol tiez spomenuty. Zrejme po "sklamani" ho objednam ako druhy, a potom fluval. Nakonec si myslim ze skoncim pri eheime za 6 nasobnu cenu potlesk
Uvidime jak sa osvedci ten aquael. Dam potom report
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 19:35 Muž Yirka [9126] – Re: j0hny
Takže jsme se nakonec vlastně shodli. Kdybys ten dotaz směroval hned tímto směrem, tak ti rovnou (asi nejen já) poradím čerpadlo
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 19:32 Muž j0hny [86]
Jakym sposobom je ten filter poddimenzovany na cistych 100L vody ?
Ten hranolcek vnutri filtra pojde von, jedna sa mi o cerpadlo, napichnem to na 2litrovu hrubu molitanovu kocku a vystup z filtru pokracuje do pomalytecuceho filtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 19:14 Muž Yirka [9126] – Re: j0hny
Ale nejdůležitějším parametrem filtr je schopnost filtrace, většinou přímo úměrná objemu filtrační hmoty. A to u tebou zvoleného filtru nebude to pravé také proto, že filtr se vždy volí mírně předimenzovaný a ty jdeš opačnou cestou. Daleko lepší volbou by byl menší vnější filtr, který bývá prakticky nehlučný. Levné vnitřní filtry jsou většinou na jeden princip a lepší volbou pak bývá kostka molitanu a čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 15:44 Muž j0hny [86]
Jedna sa o pomoc pri vybere pre tisice akvaristov, ktory na odporucanie skuseneho obchodnika (krasne reci o dokonalosti atd...) zakupia drahy filter a potom su sklamany.
Mne ide osobne len o hlucnost a ostatne veci by som neriesil.
Keby bol clovek ktory mal moznost porovnat nejakych 5 tichych filtrov, urcite by som to tu nasiel, a to som cital asi 10 hodin. Spomenute boli:
Aquael- FAN 1 plus z nich je vraj najtichsi
Fluval 1 plus, 2 plus
Eheim
Opytal som sa par uzivatelov cez vzkaz, fan 1 odporusili, tak ho skusim, sklamanie za 10 eur neni zas tak strasne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 17:44 Muž Yirka [9126] – Re: j0hny
Představuješ si to tak trochu jako Hurvínek válku. Myslím, že se ti jedná o filtr pro tvou nádrž. Nejlepší bude pokud si vybereš 4-5 typů a pak se zde zeptáš na fóru na zkušenosti s nimi. (Přičemž hlučnost bude stejně subjektivním parametrem.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 17:01 R Muž Silent [5949] – Re: j0hny
Můžeš to zorganizovat ;-) . Podle mně ale tohle je spíše věcí nějakého zkušebního ústavu a běžného akvaristu, snad kromě hlučnosti, tyhle hodnoty nezajímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 16:27 Muž j0hny [86]
To mate sice pravdu, ale je to jak hladat ihlu v kope sena. A napriklad udaj "tichy" znamena pre kazdeho nieco ine. Nasiel som vraj najtichsie lacne fontankove cerpadlo, spustil ho a za 2 hodiny ma z toho hukotu rozbolela hlava. Nic len slaby brum...

Ten kto by to testoval nemusi byt jeden, viacero ludi ma pristup k spektr. analyzeru a malej tichej miesnosti kde sa da hluk otestovat, dalej realny prikon, to su parametre zmeratelne za par minut... tepelne straty su meratelne v malej izolovanej nadobe za hodinku, takisto ma par ludi plny "regal" akvarii, kde by mohol dlhodobo testovat 4 ci 6 ks naraz.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 09:26 R Muž Silent [5949]
Yirka má pravdu. Z hlediska uživatele je lepší si na netu pročíst zkušenosti ostatních. Testování totiž aby mělo nějakou vypovídací hodnotu je poměrně dlouhodobá záležitost (v měsících), chce poměrně rozsáhlé technické zázemí a hlavně sežere spoustu času. Navíc typů a značek je na trhu čím dál víc. Takže dobrovolník by musel být buď šílenec, nebo technofil ;-) . Vím o čem mluvím. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 09:12 Muž Yirka [9126] – Re: j0hny
Myslím, že to je poněkud naivní dotaz. Pokud bys totiž dal do zástavy pouze svůj čas, většinu relevantních informací najdeš na netu ať již v diskusních fórech nebo u prodejců či výrobců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 01:59 Muž j0hny [86]
Nenasiel by sa nejaky ochotny dodavatel/prevadzkovatel obchodu, ktory by zapozical niekolko filtrov na test ?
A este ochotnejsi clovek co by to otestoval ? :-D
Teda ja by som sa do toho aj pustil ale nemam co dat do zalohy.
Jednotlive parametre by sli opisat aj slovne. Hlavne frekvencia a intenzita hluku , realna spotreba, prietok, objem a druh media, tvar trysky, uchytenie a tak... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 05:50 Muž Miras [111] – Re: j0hny
to by mě také zajímalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 00:21 Muž j0hny [86]
Nenarazili ste niekde na webe na recenzie alebo testy filtrov ? :( Napr. jak test tlaciarni - - hlucnost, realny vykon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 20:11 Žena Nerina [7]
Hlučnost jsem v tomhle vlákně řešila, ale musím říct, že se to a) srovnalo se to a filtr si tak nějak brumlá b) člověk si zvykne na všechno. U lednice ani zapnutého počítače bych taky spát nechtěla, ale s filtrem je to v pohodě. Filtr stojí na zbytku karimatky, místo, kde se hadice dotýká skříňky jsem podložila starou rukavicí a na hlavu filtru jsem postavila pikslu s krmením, zjistila jsem, že když hlavu zatížím, je to znát. No a po těchle drobných úpravách :-D o filtru v podstatě nevím. Mám Ehem 2215, ale jak je tu psáno výše, jsem asi taky ten "tichofil" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 17:51 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: j0hny
To znám, můj otec slyší dennerle nano eckfilter už když není týden čištěný...jinak je to nejtošší s čím sem se u vnitřních filtrů setkal... prošlo mi pod rukama jetě atman At300F a tetratec in 400...dennere jednoznačně nejtižší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 22:46 Muž j0hny [86] – Re: Libor123
Spat pri chladnicke by som asi nedokazal :-D
Jaky teda povazujete najtichsi vnutorny filter alebo hlavu na trhu ? Hladam nieco co je hlucne asi jak nabijacka na telefon :-D Doma mam samych "tichofilov" a vadi im aj ventilator v pc na tretinovych otackach, proste to musim na noc vypinat :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 21:15 Libor123 – Re: Petr
Nazdar. Mám dva Fluvaly a jedou v pohodě. Řekl bych jsko sepnutá lednice. Jeden je starší a jeden je úplně nový. Takže já doporučuju Fluval. Jednoznačně. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 16:56 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
proste hamburger :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 16:13 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Masarowitch
nojo tak hamburský :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 15:52 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Re: katterinecka
Že by Habsburkové byli náruživý akvaristi? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 15:03 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Pavoukovec
snad ta rada bude dobrá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 15:02 Pavoukovec – Re: Sm@tts
Každá rada a zkušenost dobrá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 15:00 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Pavoukovec
za malo ;-) treba to ani nebude fungovat smich taky nejsem zadny odbornik ale stou hadickou sem to resil vzdycky takhle hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 15:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
ja mam v mym mensim akvarku malej atman a na nem jeste nasazenej molitan, ale taky to neni idealni. Tyhle malý filtry většinou moc dobrý nebývají, dobrý by byl habsburský filtr nebo čerpací hlava s kostkou akvacitu, ale nevím s jak malým průtokem se dělají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:59 Pavoukovec – Re: Sm@tts
Ok, zkusím a dám vědět jak to dopadlo ;-) Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2010 14:58 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Pavoukovec
zkuste hadicku ponorit ;) uvidite co to udela :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:56 Pavoukovec – Re: Sm@tts
Tu hadičku se zátkou máme prostrčenou ven z akvárka....takže jí máme zkusit strčit do vody? Koupili jsme akvarijní set a filtr je součástí - určitě to bude nějakej šmejd :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:54 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Pavoukovec
na konci te hadicky by mela byt takova ''zatka' pokud to stejne bude sat vzduch staci ponorit hadicku pod hladinu :-) teda aspon takhle jsem to delal ja :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=851