Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 21:18 Muž Jozef [311] Re: FPS
Podľa mňa, ak by došlo k zmene výroby, k vylepšeniu, k vyriešeniu sťažností na hlučnosť..., bolo by to patrične označené minimálne ako nová verzia, ak nie nový model a vypichnuté v reklame.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 20:59 Muž FPS [29] – Hlučnost Oase FiltoSmart 200
Jak je hlučný Oase FiltoSmart 200, vyděl jsem toto video www.google.com/…, od cca 24 minuty, a je dost hlučný, ale video je z roku 2017, v současnosti už Oase FiltoSmart 200 není tak hlučný?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 22:58 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: vlka
Nad tím jsem taky přemýšlel - dal bych ho na sání filtru... Díky moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 22:20 Muž vlka [3443] Re: gennaro
Nebo použít zpětný ventil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 21:49 Muž Lojza007 [1180] Re: gennaro
Nestačilo by tam dát jenom zpětnou klapku, aby se voda nemohla vrátit? Chtěl jsem navrhnout bazénářkou techniku, ale tam to bohužel začíná až na 32mm, ale asi by to šlo udělat přes nějakou redukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 21:20 Muž gennaro [8] - Afrika – Hlučný výtok přepadového filtru
Poradí prosím někdo, jak odhlučnit výtok ze sump filtru? V současné době vypouštím přefiltrovanou vodu (cca 7 000 litrů za hodinu) hadicí o průměru 25 mm, což vytváří značný hluk, neboť hadice je umístěna nad vodou. Původně jsem ponořil hadici do vody, ale nejsem si jistý, jak vyřešit, aby mi to při výpadku proudu nevytáhlo vodu z akvária do sump filtru. Bohužel avizuji, že sump filtr nemá takovou rezervu, aby nepřetekl, když ponořím výtok dostatečně hluboko do vody. Nepomohlo by navrtání výtokové trubky pro zamezení zpětného nasátí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2022 22:11 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: V3ntur
To mi dělalo zpočátku pravidelně. že to rezonovalo. Je to zavzdušněné. Za den, možná víc se to spraví. Většinou do pár hodin. Potom jsem si upravoval filtr a něco se změnilo a už to nedrnčí. Ani jej nevypínám na výměnu vody.

Ale můžete zkusit, jestli je tam v pořádku nasazená ta prostřední přepážka, co odděluje vrtulku a filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2022 21:49 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: V3ntur
Ahoj. Pravděpodobně zavzdušněno...obecně bych poradil zkusit zatřepat s ním pod vodou, nahnout atp. Prostě se pokusit zbavit se bublin vevnitř. Někdy stačí osolit ho naplno a po pár minutách se to o dost zlepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2022 20:28 Muž V3ntur [1] – Bioflow 3.0
Ahoj, mám juwel bioflow 3.0 s čerpadlem eccoflow 500.. vypouštěl jsem část akvária a zapomněl ho vypnout. Nyní slyšitelně hučí.. dá se s tím něco dělat ? Nebo jsem ho uvařil? Bylo to jen pár vteřin.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2022 09:12 Muž ajajak [228] Re: skypi
Zatím nemám zkušenosti s Eheimem, mám ho krátce ale třeba Fluval (mám ho přes 20 let) a jiné filtry a třeba již od nova jsou hlučné a dají se tímhle způsobem ztišit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2022 09:06 Muž skypi [248] Re: ajajak
Mám jeden z filtrů Eheim, typ 2224 v provozu nepřetržitě asi 16 let. "Hlučný" - resp. tichý je pořád stejně a stejně i filtruje. Veškerá údržba je občasné vyčištění komory rotoru a rotoru samotného. Ta keramická osa, na které rotor běhá, je jen "zaleštěná", není patrné opotřebení nebo škrábance. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2022 07:49 Muž ajajak [228]
Všeobecně platí pro kanistrové filtry že léty v provozu se zvedá hlučnost. Ne jenom promazání osičky která ve většině případů stačí na ztišení ale i podložení vrtulky patřičně malou teflonovou podložkou. Zamezí to vrtulce se pohybovat po osičce nahoru a dolů. Vrtulka je po létech částečně odmagnetizovaná a neplní 100% funkci, ale takto ještě nějaký ten pátek vydrží. Pokud bude mít sílu ještě dosti protlačit vodu přes média.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2022 06:34 Muž ajajak [228] Re: Vivien
Podobné jsem to měl i já. Zakoupil jsem JK 201 u nás v akvaristice a řešil jsem to zárukou a vrácení peněz. Objednal jsem tu samou hlavou z Invitalu a v pohodě. Jinak tiché hlavy jsou i AquaEl mám vyzkoušeno ale asi to bude kus od kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2022 21:47 Muž Pavel50 [30] Re: Lojza007
Pokud jde o tichost hlavy filtru, nevím o jakou by tady šlo, ale mám zkušenost s filtrem EHEIM Biopower 200 a je naprosto tichý, jediné, co slyším a to záměrně (je mi to příjemné), je jemné bublání vody, nastavené přisáváním vzduchu a nasměrováním výstupní trysky do úrovně hladiny. Pokud se nasměruje níže, do vody, tak je úplné ticho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2022 21:11 Žena Vivien [0] Re:
Ja uz nevim, postavila jsem ho samostatne na dno, pak jsem ho drzela ve vzduchu, nikde se skla nedotykal, bublinky v něm nejsou a stale hlasite vrci. Rano byl krasne tichy a ted bych ho nejradši vyhodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 18:01 Muž Perlas [546] Re: Vivien
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Edit:

V jednom akva mam položený molitan na dnu. Jediné co se mi dotýká je kabel na skle a nejde nic slyšet. (At-201)

U druhého akva jsem molitan postavil na malý květináč a pomoci přísavek na hadičky jsem si udělal tlumič a hlavu jsem přitiskl pomoci přísavek na sklo. Je to take tiche. (At-200)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 16:39 Muž ajajak [228] Re: Vivien
Zavěsil jsem ho na drát tak aby se hlava vůbec nedotýkala skla a kabel také. Přes přísavky se přenáší hluk hodně. Jestli to jde tak jsem posadil molitan na dno na 1cm vysokou podložku a v pohodě. ty hlavy již nejsou tak tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 10:50 Muž Lojza007 [1180] Re: Vivien
To bude rezonovat držák, zkus ho jenom postavit na dno a případně i zdvihnout kabel, aby se nedotýkal hrany akvária. Pokud hlučnost zmizí, je to potřeba upravit, jak píše ctibum.
Další varianta je zkusit čerpací hlavu od jiné značky, dělá je Eheim, Tetra, Aquael a další. Ale nedokážu zaručit, že bude tišší, nemám vyzkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 10:46 Žena Vivien [0] Re: MARTIN HORÁK
Mam ho v akva 3 mesice a stale s nim bojuju. To uz by mohl byt tišší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 10:42 R Muž ctibum [6870] Re: Vivien
Jak píše Martin, casem by se měl ztišit, až se rotor a vrtule trochu ošlemuje bordelem. A zkontroluj, jestli se nepřenášejí vibrace přes kabel a/nebo přes držák s přísavkami. Já na kabel v místě kontaktu s krytem nasunul kousek molitanu, vyhodil držák a celý filtr jen postavil na molitan...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2022 10:33 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Vivien
Pokud je tam i nový molitan, hodně ho ve vodě promackat, ať jde vzduch ven. A filtr se časem stiší sám. Prvních 14 dní bývá hlučnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 10:24 Žena Vivien [0] – Atman 201
Mam cerpadlo atman 201 s bioakvacitem a je teda hrozne hlucny. Zkousela jsem osicku namazat vazelinou a chvili byl klid a pak se to zase rozjelo. Koupila jsem jeste jedno cerpadlo, kdyby se jednalo treba o vadny kus a je to to same. Chvíli jede v tichosti a do večera hrozny hluk. Zkousela jsem s tim různe natáčet aby vyšly bublinky, ale nic nepomaha. Resil jste to nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2021 07:43 Muž KarásekLut [90] Re: PetrO
Tak rozebranej jsem ho měl přesně jak je na obrázku a co šlo vyčistit to sem vyčistil. Ale ted se mi zdá že už nehučí. Tak je možný že po tom čištění se tam muselo něco "usadit" a vypadá to že to je už dobrý potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2021 15:48 Muž PetrO [752] Re: Buldr
Ano, není to žádná prémiová kvalitka Eheimu nebo jiné skvělé značky, je to jen malý "polák", ale jak jsem psal níže, jede mi už šestým rokem a je tichý..
Nezdá se mi, že by díky půlročnímu opotřebení měl hlučet. Nicméně, beztak je stále v záruce.

Jinak, abyste měl představu o jaký filtr se jedná, tak tady

akvarioverastliny.sk/…

Je tam i obrázek rozebraného zařízení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2021 15:40 Muž PetrO [752] Re: KarásekLut
Super nápad s tím rozděláním a kontrolou palec
Nebo bysme se ještě dál mohli bavit o spoustě více či méně pravděpodobných fantastických teorií o tom, proč to dělá nějaký hluk.
Navíc, když rozborka sborka zabere u tohoto filtru tak 5 minut :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2021 14:57 Muž KarásekLut [90] Re: Lojza007
Muzu to zkusit jeste rozebrat ale rekl bych ze je vse ok. Kdyby byla zlomen tak by to mlatilo mnohem vic. Zitra to zkusim rozdelat pokud jeste vude hucet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2021 13:28 Muž Lojza007 [1180] Re: KarásekLut
Není zlomená osička? Ale to by asi byl mnohem větší kravál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2021 08:44 Muž KarásekLut [90] Re: PetrO
Privzdusneni nemame. Kablikem sem zkusil hybat a nepomohlo to. Tak ja sem k tomu akvarku dostal v setu jinej filtr a vymenil sem ho za tento. Jeste sem k tomuto prikoupil vetsi biomolitan, ten co tam byl byl strasne malej a chtel sem velkou plochu na bakterie. Jestli staci na moje akvarko? Nevim. Voda je relativne cista (ne jako v akvaristickych videich napr. Od juwelu) ale kalna voda neni. Prave premyslim jestli je dostatecny nebo jestli by nevyla lepsi incestice do externiho filtru a pripadbe do jakyho?? Prutok by mel mit 10x vetsi nez objem AQ a mel by byt prutok regulovatelny. A to nevim jaky filtr splnuje. Mam vyhlidnuty dva favority ale zatim je nechci kupovat. Ale pokud tento odejde tak asi budu muset zainvestovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2021 08:25 Muž PetrO [752] Re: KarásekLut
Nevím, nemyslím si, že by na to měla voda nějaký vliv. Já ho mám v provozu více než 5 let a ač už nevypadá nic moc tak pořád šlape. Používám ho už jen spíš jako honič vody ve velkém akváriu a čistím tak jednou za čtvrt roku a problém s ním není.
Privzdušnění v provozu nemáte, že? Nebo nemůže to dělat hluk přes káblík..že by se to přenášelo?
Asi bych to zkusil znovu rozebrat a zkontrolovat, nic lepšího mě nenapadá.

Ještě se zeptám, ten filtr na těch 54 litrů stačí? Já ho měl v setu u necelých třiceti a stejně jsem ho vyměnil za malý externí kanystr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2021 08:09 Muž KarásekLut [90] Re: PetrO
právě že když sem ho čistil tak sem toto všechno kontroloval a vrtulka má všechny 4 lopatky a prostor pro vrtulku sem pořádně uchošťourem vyčistil.bylo tam hodně "bordela" ale právě proto sem to vyčistil a bylo to krásně vyčištěný a nikde nic nebylo.Je možný že tvrdá voda "snižuje" životnost filtru? Vyčištěnej je dobře.co šlo rozebrat a vyčistit to sem udělal. A zdá se mi že to hučí a pak to přestane a pak to zase začne hučet. Doufám že to neznamená že mi ten filtr odchází do "věčných lovišť" smich smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2021 08:00 Muž PetrO [752] Re: KarásekLut
Zdravím.
V podstatě v něm není nic moc, co by mohlo hučet.
Zkusil bych ho vytáhnout a znovu rozebrat a zkontrolovat rotor(vrtulku),jestli není poškozený, třeba ulomená lopatka a taky zkusil vycistit otvor pro rotor? Třeba uchošťourem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2021 06:29 Muž KarásekLut [90] – Aqual pat filtr mini
Zdravím.cca před 3 týdny jsem cistil filtr (biomolitan i motorek s vrtulkou) kompletně a teď začal strašně hucet. Nevíte čím to může být???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 01:37 Gazva Re: jab63
Ano aj samotne cerpadlo vrci.
A samozrejmwe nic nevyhadzujem, ziadna tragedia, idem dalej,.,.,:)

Edit: Filter som už vrátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 18:55 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Gazva
Když pustíš samotné čerpadlo bez filtru, dělá to taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 18:38 Muž vlka [3443] Re: Gazva
Sebrat, vrátit, reklamovat (pokud je teda vadné). 7mi měsíční AQ vydrží pár dní bez filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 18:21 Gazva
Tak som dnes doniesol z kamennej predajne Tidal 55.
Mna asi porazi, cele to akvarium vydr... Ja uz na to nemam nervy...
Vsetko krasne sedi vsetko krasne funguje, ale od prveho zapnutia hrciiii!!! Od cerpadla.
Samotna hlucnost chodu je vacsia ako u sunt-suntu, ale to nie je problem, ale to ze vibruje a hrciiii!!!
Pozrel som rotor vyzera cisty a namazany od vyroby - ten kus je jednoducho vadny
Iba som rozbil cele akva a neviem co mam teraz robit. Musim tam vratit stary - vsetky media rozhodene, akva cele zakalene a teraz postup spat...
Ani ma nenapadlo ho zapnut nasucho - sak ma najlepsie recenzie co sa tyka hlucnosti...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 21:33 Muž Sigiczek [2] Re:
Krásný večer všem. Tak jsem filtr rozebral, vše zkontroloval, zeolitu uvral (snad ne moc) koše pořadně "docvakl" zkontroloval vrtulku a protřepal propumpoval a super - tichý jako dřív. S tím předfiltrem to zní dobře, ten e702 má taky nějaký, ale nevím jak funguje - čistím tak 1x za 2 měsíce komplet. Jako pokrok beru že jsem vyměnil ten zeolit za molitan i na boj s řasou dle rad, ale to by bylo jiné téma. Díky moc! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 21:18 Muž PetrO [752] Re: Sigiczek
Já si myslím, že ten zeolit klidně rachot dělat může.
Taky jsem delší dobu nadával na hlučnost filtru a zkoušel kde co.
Když jsem zrušil ten jediný koš s pemzou, který ve filtru byl a nahradil molitanem, tak mám klid.

Jinak, co jsem také pořídil předfiltr (Sunsun HW-602) tak velký filtr čistím jednou za půl roku.
Do předfiltru lezu jednou za měsíc a vyčištění trvá tak čtvrt hodiny.
V předfiltru jsou jen keramické válečky a jeden molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2021 18:08 Muž File1980 [53] Re: Sigiczek
Zkus odebrat trochu toho zeolitu,možná jak jsi měnil filtrační medium,tak jsi ho tam dal o trochu víc a jak již zde bylo psáno.Nemusí koše na sebe sedět.U JBL 702 by jsi neměl mít v koši víc jak 800 ml filtr. media.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 17:33 Muž Sigiczek [2] Re: Buldr
A jak ho prosím "odvzdušnit"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 17:30 Muž Sigiczek [2]
Ahoj, dnes jsem ve svem jbl e702 vyměnil jedno medium molitanu (byly tam zbytečně 2ze3) za zeolit, ktery jsem dal naspod, nad ním původní kuličky a potom molitan. Po zapojení je filtr tak 3x hlučnější, může to být tou změnou? Díky za info. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2021 21:03 Muž DH [335] Re: Brodys
Ještě si s tím budu hrát. Hlavně, aby byl spolehlivý. Když jsem ráno vstal a viděl vodu na podlaze, tak mi nebylo dobře. A to se stalo přes noc, kdybych byl na týden pryč, tak vytopím dva byty pod sebou. Celkem mě to vystresovalo, akvaristika má nervy zklidňovat a ne vytvářet ještě další stres :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2021 20:46 Brodys Re: DH
Pak by teda mohlo pomoci vypodložit dveře při uzavření,aby se nedotýkaly skříňky...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2021 20:36 Muž DH [335] Re: Brodys
Není to drnčení nebo rachtání, které občas dělá HW 703. Je to takové vrnění o nízké frekvenci a tím že se to zvýrazní po zavření dvířek, bych to připisoval právě té skříňce. Pokud by bylo něco s rotorem, tak bych to poznal hned, to se opravdu nedá přeslechnout. Položení na deku pomohlo, teď to ještě nechám pár týdnů zaběhnout. Asi si na to zvyknu, není to žádný extrém. HW 3000 byl opravdu hodně tichý, takže jsem čekal, že se mu Eheim alespoň vyrovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2021 20:06 Brodys Re: DH
To si nemyslím, nemáš třeba trochu ohnutou tu osičku? Nedej bůh, že by chyběla ta gumička? Teda přiznám se,nekoukal jsem do parametrů, třeba má mít takovou hlučnost, ale prijde mi podobný tomu mému a to je nejtišší filtr,co jsem měl. (HW 702B,704B,Oase 600).
Rezonance žádné, spíš takové hučení, jako myčka z dálky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2021 20:00 Muž DH [335] Re: Brodys
Ještě mě napadlo, jestli to nemůže být tím, že je v té skříňce kolem filtru hodně prostoru, takže to může rezonovat (?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2021 19:54 Brodys Re: DH
Fotka k příspěvku Já to mám takhke na 2cm polyše a přede jako koťátko,opravdu se mi nezdá ta tvá hlučnost......
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2021 18:02 Muž DH [335] Re:
Fotka k příspěvku Tak jsem filtr položil na několikrát přeloženou deku a hlučnost se snížila. Pořád sice není na úrovni HW 3000, ale třeba se ještě po pár týdnech ztiší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 23:01 Muž Nefer [47] Re: Passenger77
Ono to asi trošku zabralo (nebo se jen filtr zanesl a to ho utišilo), vyzkoušej sám - mnoho jiných možností stejně nebude. Jestli máš otevřenou zadní stěnu skříně, bude se ten zvuk chovat jinak, než v mojí uzavřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 22:25 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Nefer
Taky to teď řeším a nevím, co s tím. Uvažoval jsem o nějakém molitanu, ale tady čtu, že nepomohlo. Já mám otevřený celý zadek skříňky, tak ten zvuk má kudy odcházet. Pomůžeme, když lehce pootevřu dvířka. Po té, co jsem udělal nový layout a vyčistil po dlouhé době filtr a vyměnil molitany, tak je to horší a nevím proč. Doufal jsem, že se po vytvoření povlaku po 2x týdnech filtr ztiší. Přes den je to celkem OK, ale v noci, když je klid, tak prostě vrčí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=51